Amstecdamsche !Beucs Brieven uit het hooge Koorden. ,iv« dirkshorn. beverwijk. £cutd= en JxiUt&ouui ZUIDSCHARWOUDE. NOORDSCHARWOUDE. van 6 Dec. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet H. V. LANGENDIJK. Op de betaalkantoren der groenten- veilingen is het personeel uitgebreid in verband met de werkzaamheden, noo dig ter verrekening van de gemaakte prijzen der verhandelde tuinbouwpro ducten, ten einde te kunnen bepalen den toeslag, welke zal worden verleend nis verschil tusschen de opbrengst en Ie zicht- of garantieprijzen. Men deelde ons mee, dat dit buitengewoon veel ar beid vereischt en dat men daarmee voorloopig niet gereed is. Voor de bou wers geeft het eenige voldoening te we ten, dat zij spoedig den toeslag in ont vangst zullen kunnen nemen, nadat de Steunwet In het Staatsblad zal zijn ver schenen. Herkozen is in het bestuur van den polder Woudman de heer R. ader, en gekozen in de vacature, ontstaan dooi het bedanken van den heer J. Stam, cie heer J. Strijbis. Aan de Beverwijksche bloemenmarkt verschenen Maandag de eerste bi oei tulpen. De herdenking van den dood van Gustav II Adolf. In den vroegen morgen van den ze*den November 1632 draafde een paard verschrikt en doelloos rond door den mist die den gan- echert dag over het slagveld bi] Lutzen had gehangen en die nu in de schemering nog grauwer en dichter werd. Het zadeldek droeg de initialen van den Zweedschen ko ning van Oustav II Adolf, in de manen kleef de geronnen bloed en overal waar het fiere ros als een schim in den nevel opdoemde, be grepen de strijders, dat de koning gevallen was. eer dan een maand later bereikte de treurmare de Zweedsche hoofdstad en diepe verslagenheid maakte zich van ieder meester, want Gustav II Adolf was een goed vorst ge- wccst, een vorst dien men beminde, 31 hnd men ook buitengewoon hooge belastingen moeten opbrengen, dien men hoogachtte al was hij velen door ijn hervormingen op al lerlei gebied ook onaangenaam geweest, een vorst wiens beteekeni6 men toen nog nauwe lijks schatten kon. Nu, drie eeuwen later, luisterde men aart het radiotoestel naar de redevoeringen, die bij de herdenking van den dood van Gustav II Adolf op het slagveld bij Lützen gehouden werden; nu kwamen mannen uit de geheele protestantsche wereld naar Stockholm om iil het Gustaviaansche grafkoor van de Riddar- holmskerk de nagedachtenis van den be schermer van het protestantisme, wien6 stof felijk overschot daar rust in een marmeren sarcophaag, te eeren; nu brachten vertegen woordigers van steden, en scholen en instel lingen, die door Gustav II Adolf werden ge sticht, een stille posthume hulde aan oen grooten koning. Bisschoppen en burgemees ters, predikanten en rectoren, geleerden en militairen liepen in den langen stoet, die van één uur 's middags tot laat in den avond van den driehonderdsten jaardag van het sterven van Gustav Adolf door de oude Riddarholms- kerk trok. Daar waren studenten met hun witte petten en hun groote witte corpsvlag- gen, die eerbiedig salueerden bij het passee- ren van het met kaarsen verlichte en met kransen en slingers van dennegroen getooide graf koor ;da ar waren in kleurige uniformen officieren van Schotsche regimenten, die in den slag bij Lützen onder het beval van Oustav II Adolf stonden; daar waren pad vinders van het Leger des Heils en groote colonnes van vrouwelijke landstormers, troe pen schoolkinderen en vele leden van kerke lijke vereenigingen, en daar waren ten slotte ook tienduizenden „gewone" menschen, die uren lang op de tochtige kaden van Ridijar- holmen in de rij stonden, die telkens weer een paar meter verder mochten schuifelen om dan ten leste langs het graf van den „hel denkoning" te kunnen gaan. En dit eenvou dige défilé was wel het indrukwekkendste van de herdenking van den dood van Gustav II Adolf In de Zweedsche hoofdstad. En terwijl daar die files van duizenden menschen langaam door de donkere straten van Riddarholmen kropen, trok met daveren de kopermuziek een geweldige fakkelstoet van het Slot naar het openluchtmuseum Skansen, waar telken jare op den zesden No vember bij een borstbeeld van Gustav Adolf een zanghulde wordt gebracht. Officieren droegen oude, halfversleten vaandels, die den slag bij Lützen nog hebben meegemaakt; stu denten marcheerden achter hun blanke vlag gen; troepen van het garnizoen, die de gods dienstoefening op de binnenplaats van het Slot hadden bijgewoond, trokken langs in strammen pas en aan beide zijden van den weg, dien de stoet volgde, verdrong zich een enorme menschenmenigte. De politie, die op zoo n groote belangstel ling niet gerekend had, moest het verkeer door de binnenstad vrijwel stop zetten. Trams en taxi's versperden de zijstraten, autobussen raakten vast tusschen de menig- te, hier en daar ontstond een hevig gedrang en het is slechts aan de kalmte en de ordelijk heid van de hoofdstedelingen te danken, dat de zaak niet geheel in de war liep. Op Gustav Adolf-storg, waar de rosse schijn van flambouwen het ruitersstandbeeld van den „heldenkoning" belichtte en het muziek corps van Svea Lijfgarde op het bordes van de Opera oude marschen uit den dertigjari gen oorlog speelde, was het voorbijtrekken van den stoet een schouwspel om nimmer te vergeten. De breede. sobere gevel van het ko ninklijke Slot baadde in het felle licht van tientallen schijnwerpers; langs de opritten brandden vetpotten en daarvóór, over Norr- bro, trok de stoet met de tallooe fakkels als een stroom van hoog oplaaiend vuur, die langzaam zijn weg zócht, om de Opera heen, door Kungstradgarden, waar de menschen op de fontein en in de lantaarnpalen geklom men Waren, en dan een smalle straat ïfl, ver der naar Skansen, waar over de hoogten de warme gloed was van vele brandende teer tonnen. Op de bruggen en langs de kaden waren duizenden flambouwen geplaatst, banken en kantoorpaleizen waren met elec- trische lampjes geïllumineerd, de vergulde ton van den Stadhuistoren schitterde tegen de donkere lucht en over den pradhtigen ouden gevel van het Ridderhuis speelde het rosse schijnsel van groote open vuren. Dat alles gaf ontegenzeggelijk feeststemming, een stemming, die nog verhoogd werd door het aeschreeuw van de mannen met warme worstjes en van de juffrouwen met kleurige luchtballonnetjes, die beiden zeer goede za ken deden. Op den vreemdeling, die toevallig naar Stockholm kwam, zou dit misschien een vreemden indruk gemaakt hebben, maar wie het Zweedsche volk zoo'n beetje kent, ver wondert zich er niet meer over. In Oothen- burg eet men trouwens elk jaar op zes No vember taartjes met een meer of minder on beholpen afbeelding van Ouatav II Adolf in suiker erop. Maar we mogen met vergeten, dat die fak kelstoet en die verlichting slechts een onder deel uitmaakten van het uitgebreide program ma voor de herdenking van den dood van Gustav I1A dolf, al al dit deel door zijn be korende sprookjesachtige pracht ook het langst in de herinnering blijven. Zoo was er in de oude Riddarholmskerk 's morgen» een godsdienstoefening, die door den koning, prinses Ingrid, de prinsen Bertil, Carl en Wilhelm, vele civiele en militaire autoriteiten en tal van afgevaardigden uit binnen- en bui tenland werd bijgewoond. In de andere ker ken werden 's morgens en 's avonds diensten gehouden, waarvoor de belangstelling zoo groot was, dat velen geen plaats konden krij gen. In de groote hal van Nordiska Museet, waar sedert eenige maanden een belangwek kende cultuur-historische Gustav Adolf-ten- toonstelling is ingericht, werd de treurmu- iek, die Andreas Düben in 1634 componeer de voor de plechtige bijzetting van het stof felijk overschot van Gustav Adolf, en die se dert dien nimmer meer is gespeeld, ten ge- hoore gebracht. En in de Opera werd 's avonds een kalavoorstelling gegeven van het voor deze gelegenheid geschreven feestspel ,,Vi" van Ludvig Nordström, waarin in een twintigtal tafreelen episodes uit het leven van Gustav li Adolf ten tooneelê werden ge bracht. Een belangrijk deel van de herdenking was echter naar Uppsala verlegd, Gustav fi Adolf heeft in het begin van de zeventiende eeuw de oude universiteit van dit stadje zoo rijkelijk met aardsche goederen begiftigd, dat zij thans waarschijnlijk de rijkste acaaemie van Europa is. Om den schenker te gedenken heeft men een zestigtal geleerden uit bihnen- en buitenland tot eere-aoctor gepromoveerd o.a. ook onzen landgenoot prof. jhr. dr. W. J. M. Eysinga en deze promotie heeft op de gebruikelijke wijze plaats gehad. Leden van het koninklijk huis en van de regeering waren er bij tegenwoordig, er werden schoo- ne toespraken in het latijn gehouden, de eere doctoren ontvingen een voor een hun doctors bul en kregen den doctorshoed of een kleinen lauwerkrans op het hoofd gedrukt en telken male dreunden buiten de kanonschoten, meer dan eens begeleid door het springen van rui ten in het universiteitsgebouw en door harte lijk applaus. Maar zelden zal bij een promo tie het applaus zoo hartelijk en welgemeend geweest zijn alst oen de vroegere railslegger rabian Mansson en de bijna tachtigjarige boer Patrik Peterson, die onderscheidenlijk naam gemaakt hebben door geschiedkundige studiën en door dialectenonderzoek, den lau werkrans ontvingen. Stockholm. BERTIL J, U.A. Coöperatie Nieuw Leven opening nieuwe winkel. Voor de coöperatieve verbruiksvereeni- ging „Nieuw Leven" U. A., alhier, was het Zaterdag een blijde dag. De opening van een nieuwen modernen winkel zou des namid dags half vier plaats hebben. Alvorens dit een feit zou zijn, had vooraf een plechtigheid plaats. Op den magazijnzolder had de officieele opening plaats. Aan de met een schat van bloemstukken versierde tafel waren de tal rijke genoodigden gezeten. De heer Jasper Glas hield als voorzitter een toespraak. Na een hartelijk welkom zeide hij dat deze dag een groote dag was voor de coöperatie in 't algemeen en voor deze coöperatie in 't bijzonder. In 't kort releveer de hij het 12-jarig bestaan dezer vereeniging en zeide o.m. dat de bakkerij tweemaal van een nieuwen oven werd voorzien, en nu, dank zij de medewerking van leden en verbruikers, de nieuwe winkel tot stand kwam. Hoogst aangenaam was het spreker ook den burge meester van Zuid-Scharwoude, jhr. van Spengler, aanwezig te zien. De coöperatie heeft 15 personeel-leden in dienst. Aan loon betaalt men pl m. 400, waarvan 300 aan het personeel dat te Zuidscharwoude woont. Nu richtte spreker zich tot de z.g. commis sie van negen. Deze commissie bestaat uit de oprichters van de zaak en de leden hebben zich hiervoor toenmaals o.m financieel ge ïnteresseerd. Voor hun hulp en bijstand zeg de spr. hartelijk dank. Nu wendde de voorzitter zich tot de afge vaardigden der coöneraties van Alkmaar, Winkel en Den Helder. Hij herinnerde er aan hoe door samenwerking met de Alkmaar sche vrienden een prachtig resultaat verkre gen werd. Hij bedankte verder deze coöpera ies voor het hartelijk blijk van belangstel- !lnw/eni, f u1* Oolc n°tflris Van Leersum, te winkel, had woorden van erkentelijkheid in ontvangst te nemen voor zijn medewer king bn de oprichting betoond. De uitvoer ders van het werk werden door den voorzit ter gecomplimenteerd, n.1. de heer Jb. Rut- sen, onder wiens toezicht het gebouw vol trokken werd en de firma's Zuidscherwou, De Geus en Zijp, Voor resp. timmer-, metsel en schilderwerk. Tot den personeelraad werd eveneens een woord van erkentelijkheid gericht. Ook de pers vermocht een complimentieus woord te aanvaarden. Nu richtte de voorzitter zich tot den be drijfsleider, den heer Mammen en bracht hem den dank en de erkertteb'lkheid van her bestuur voor de groote verdiensten die hij zich met vele opofferingen ten bate van de coöperatie' heeft getroost. Hartelijk hopen wij, dat gij en uw gezin zult mogen blijven ijveren voor de coöperatie. Ten slotte memoreerde spreker wat onder den nieuwbouw tot stand kwam. De vernieu wing noemde spr. een aanwinst voor Zuid- Scharwoude. Hiermede verklaarde hij de zaak officieel geopend. De heer Van Spengler bracht dank voor de uitnoodiging, als burgemeester en als buur man. De gemeente kan er trota op zijn dat in dezen tijd zulk een gebouw verrezen is. Spr. vond het jammer, dat de oud-voorzitter, de heer P- Zeeman, niet aanwezig kon zijn. Spr. eindigde met den wensch dat men tot in lengte van jaren getuige mag zijn van den groei en bloei der coöperatie. (Applaus). De voorzitter dankte den burgemeester ia hartelijke bewoordingen. Namens het personeel werd nu een groot schilderij stilleven aan het bestuur over handigd. waarvoor de voorzitter hartelijk dank bracht. Hij vond hierbij gelegenheid er op te wijzen, dat niettegenstaande den druk der malaise, de coöperatie steeds tracht de loonen op peil te houden. De voorzitter uitte zijn spijt dat hij nog vergeten had, den oud-voorzitter, den heer P. Zeeman, te danken. Al verschil ik, zeide spr., met hem van meening, ik kan niet nalaten, hem dank te zeggen voor hetgeen hij voor de coöperatie gedaan heeft. Zijn ideaal was altijd „voor uit''. Ik hoop dat hij weer eens In die om standigheden komt, hier aanwezig te kunnen zijn. Nogmaals m'n dank voor zijn actief werk. Het woord werd verder gevoerd door de heeren T. Kostelijk van Heiloo (commissie van negen), verschillende afgevaardigden, notaris van Leersum, den secretaris en den heer Jb. Rutsen. De heer Mammen, bedrijfsleider, zeide dat de zéér vele blijken van belangstelling hem ten zeerste hadden getroffen. Hij was over tuigd datgene gedaan te hebben wat hij kon presteeren. Zeer erkentelijk was spr. voor de sympathieke woorden van den heer van Leer sum, met wien hij voor 12 jaar werkzaam kon zijn irt het belang van deze coöperatie. Dag en nacht, aldus spr. zijn wij Ih de weer ge weest. Aangaande de flnanciëele basis zeide hij dat diverse posten voor 1 op de balans voorkwamen. En dat in zoo'n korten tijd Hij eindigde met de verklaring dat de coöperatie in het algemeen prijsregelaar is en prijs opdrijving voorkomt. (Applaus). De voorzitter constateerde ten slotte dat de Plaatselijke Raad aan den Langendijk ge meend heeft niet aanwezig te moeten zijn en ook niet eenig bericht had gezonden. Daarna werd het gebouw In Oogenschouw genomen, Het is opgetrokken van roode boomschors steen en met donkere voeg bewerkt, Boven de pul zijn lichtramen uitgevoerd in glas en lood met opschrift Coöperatie Nieuw Leven U.A en Haka het Coöperatieve merk. 't Plafond v. d. winkel is uitgevoerd in Beaver Board, de wanden en toonbank zijn bekleed met kunst- glazuurtegels, de winkelmeubelen, zooals stofdichte wandkasten, toonbank met voor vitrine, wandvitrines en étalagekasten van eikenhout. De vitrines zijn alle voorzien van aparte verlichting. De vloer en toonbankbla den zijn van kunstgraniet en 't geheel is in passende lichte tinten geschilderd. 't Kantoor, aansluitende aan den winkel, is voorzien van een brandkluis. De bovenverdie ping is in tweeën verdeeld, in een vergader zaaltje en een bergplaats. Het geheel is voorzien van centrale verwarming, waarvan de kachel in 't bestaand pakhuis is geplaatst. De garage is tegen het broodmagazijn ge bouwd en aan de voorzijde afgesloten door schuifdeuren, met een doorrijruimte van pl.m. 9 Meter. Voor de garage is een pleintje ge maakt voor het schoonmaken der auto's. De winkel geeft, vooral 's avonds als hij verlicht is, van buiten af een keurigen indruk en het geheel kan zeer zeker een aanwinst voor de gemeente worden genoemd. Zeer vele bloemstukken waren ingekomen. Zaterdagavond sprak de heer mr. J. E. W. Duijs in de zaal van Concordia over de s.d.a.p. en den steun aan den tuinbouw. De zaal was bijna geheel bezet. De heer J. v. d. Abeele opende de vergadering met een woord van welkom. Verleden jaar werd gevraagd: Crediet of steun, en was het antwoord, dat crediet voldoende was, wat nu echter niet wordt gehoord Hierna verkreeg de heer Duys het woord, er aan herinnerende, dat het nog niet lang geleden was, dat spr. hier in deze zaal heeft gesproken. Toen was er sprake van een door de regeering in te dienen wetsontwerp tot steun aan den tuinbouw. Onze vraag was toen, wat noodig was. Spr. wil den onder de tuinders heerschenden nood niet beschrijven, omdat men er hier midden in zit en het aan den lijve ondervindt. Spr. herinnerde er aan dat verleden jaar werd geadviseerd om cre diet te verstrekken. Toen spr. naar aanlei ding daarvan in de Kamer vertelde, dat de menschen reeds uitgecrediet waren en dat er in een drietal plaatsen reeds schulden aan neringdoenden bestonden van 160 tot 170 duizend, ging er een gemompel door de Ka mer of dat nu wel zoo was. Spr. heeft verder fewezen op den nood der neringdoenden, oor één ding heeft spr. crediet goed ge acht, en wel voor de inkoopvereenigingen, die de kustmest voor den tuinbouw aankoopen, omdat het land in goede conditie moest wor den gehouden, zoodat, als de tijd weer kwam, dat men goede afzet voor de produc ten kon vinden, men direct in staat was, weer te beginnen. Doch naast dit crediet moest „steunworden verleend. Maar in de Kamer ze'rcJe IP€n,; wat weet die Duys er nu van? Doch als het niet in hun kraam te nas teT rvaa t -H1 men de landbouwspecial/tef Itran^v» van een specialiteit is een n,'Ct Vegetl ka" A1S VOor N - Holland zittend kamerlid heeft spr zich ai gevraagd wat de belangen der menschen zijn 1 atroon en arbeider waren van meening dat crediet geen kwaad kan, doch dat de groote massa van oordeel was, dat een steunrege ling moest komen. Doch de Kamer was door de groote bonzen op tuinbouwgebied, zooals Valstar en Slot, die zich aanmatigden, de vertegenwoordigers der tuinder te zijn, gead viseerd om crediet te verleen en. Spr herinnerde aan de gehouden bespre kingen met den neutr. bond, waarin werd gezegd, dat de s.d.a.p. niet genoeg aandacht aan enkele punten besteed had, doch na voorlezing der handelingen van de Tweede Kamer bleef er niets van deze aanmerkingen over Spr. motiveerde het tegenstemmen te gen het voorstel van Wijnkoop om 25 mil- Tioen beschikbaar te stellen. Al was de post op 25 millioen gebracht dan had het toch niet geholen, daar de re geering niet meer wilde geven dan millioen. De Kamer kan hier niets aan veranderen, maar alleen een motie indienen waarin een uitspraak van de Kamer is neergelegd. (Ap plaus.) De moties werden verworpen met een be roep op Valstar enz. Voor het uitvoeren van de credietregellng heeft men 8 maanden noodig gehad en het bleek, dat men er niet veel aan had, doordat er verschillende schulden werden afgehou den. Daarna hebben de tuinders zichzelf ge roerd en werden ook de specialiteiten wak ker en hebben gezegd, kom maar met een beetje steun. De commissie-Lovink heeft ge- zeged, dat er 20.000.000 noodig was voor een behoorlijke steunregeling, maar dat was veel te duur. Vijf millioen was voor de tuin ders genoeg. Als het nu eens 20 millioen voor een oorlogsschip was geweest. Het is 16 Dec. 1931 als ieder om steun roept, terwijl Valstar schrijft over crediet. 26 Augustus schrijft Valstar in de Tuinderij woorden van waardeering voor de twee maal verstrekte credleten, maar het bracht geen verlichting in den nood. Een maatregel om hierin te voorzien werd een toeslag op het product ge noemd. De eigen mannen hebben de tuinders verleden jaar naar de slachtbank gebracht, Nu komen ze om steun. Spr. wees op het ver trouwen van die menschen In de regeering en las uit de handelingen wat hij in de Ka mer over deze 5 millioen heeft gezegd. De heele productie van den tuinbouw was nor maal 100 millioen, nu 50 millioen en de tuinbouw krijgt 5 millioen. Voor Inlichtingen heeft spr. den heer K. Singer van Wijdenes ultgenoodigd in Deil Haag te komen, wat ook is gebeurd. Deze heeft gezegd, dat bij een loon van 18 per Week 27 millioen en bij 15 per week 21 millioen steun noodig zou zijn. Spr. heeft dit genoemd om aan te toonen, dat de 5 millioen veel te weinig was, doch heeft geen vast be- drag gevraagd. De Interruptie van den heer Oud, dat ik 27 millioen heb gevraagd om Wijnkoop te overdonderen, heeft dus geen waarde. Spr. heeft in zijn bijna 25-jarlg Ka merlidmaatschap in de oogen der heeren nooit een goede redevoering gehouden daar trekt hij zich niets van aan. Ook'w^ excecuties wegens hypotheekschuld moeren maatregelen worden getroffen. Het i* mogelijk, dat de staat ingrijpt en spr. verwee. daarvoor naar de in 1914 in één dag aam» nomen wet, waarbij den schuldenaar het werd gegeven om bij het kantongerecht 6 maanden uitstel van betaling te vragen en steeds na het verstrijken van dien termiin weer. Deze wet heeft 12 jaar gegolden en is in 1926 ingetrokken, omdat er geen aanlei ding meer voor was. Nu heeft men zéér veel bezwaren tegen een dergelijke wet en wordf één lijn getrokken tegen de S.D.A.P. ais Ze voor de kleinen opkomt. Deze crisis, zeide spr., is het kraken van het kapitalistische stelsel en evenals het kapita. listische stelel op het feodale stelsel volgde wacht het socialisme op het vertrek van het kapitalisme. Spr. herinnerde aan zijn spreekbeurt op Urk, waar een 8. D. A. P.er eenige Jaren geleden niet behoefde te komen en waar nu een zaal vol was met toe hoorders. Hij hoopte, dat vele tuinders tullen begrijpen, dat het socialisme niet ia een leer van haat en nijd, doch een van vre de en geluk, en kennis zullen nemen van de beginselen van het socialisme. Men móet het nieuwe Jaar ingaan on der de roode vlag, niet rood van het bloed, doch van den nieuwen dageraad. (Applaus). Na eenigen tijd te hebben gepauseerd vroeg de heer Jb. Strijbis van Haren karspel hoe mr. Duys dacht over de handelwijze van het gemeentebestuur van Harenkarspel, dat van de renteloo- ze credieten ontvangen steunbedragen had ingehouden, De heer Duys antwoordde, dat de ge meente volgens de wet het recht heeft dit te doen, doch het is niet rechtvaar dig en redelijk. Spr. wees op het feit, dat in Hulzen is voorgevallen met de erfgooiers, Als iemand in staat is, te rug te betalen, is hij er toe gehouden, doch het is de vraag of iemand die b.V. 100.— crediet ontvangt en onder de schulden zit, in staat kan worden ge acht, het terug te betalen. Daarvoor zou een proces mo?ten worden gevoerd. Spr. noemde het geval te Huizen een „schandaal" en gaf den heer Strijbis de vrijheid dit in zijn naam aan den bur gemeester van Harenkarspel te vertel len. Hierna sloot de heer Van der Abeele de vergadering met een woord van dank. (Ontvangen per draadlooze leleloon), Koers van heden lei STAATSLEENINGEN. 5 0/„ Nedeil. D32 4Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000, Koloniale Bank Ned ind. Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunsltijde Unie, v. Berkeis Patent Calvé Oelit Cert. Kücbenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting a a i Anaconda ...at Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviatioo Steel comm Studebaker U. S. Leather t Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned bd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Boetoo Redjang Lebong a a PETROLEUM. Dordtsche Petr. a a Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Uoion RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber t a Serbadiadi Interc. Rubber a a a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Elg. a Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan a Scheepvaart Unie a TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust a a Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbisoo Topeka Soutbern Railw. Cert. a Union Pacific a a Wabasb •Exdividend. fExclaim. Vorige koers 101 luH/t lOOs/i 62 5b 121/4 100'/s «O/, lol/g 6U'/S .6 lil',, 1251/, KLl/s n'/.s lOio/io 10 av. 20/46 3is/ 4% i^/is V/i 10'*/s 9o 74 iih 23 (s lu 99 127 H0»/s 7o 5% 581/, 2i»/4 21 13 18/4 ji/4 1311/, 14 109»/» 12U/a 37»/, 6 f6'/, 2 pl.m. 1.80 63 54 527, 407, 607, 113 123t/|-9 lOJ.l/4 13«/4 mwi '47i 1 "Vio 317,-4 38/4 169 59 74 39 120 13 90 1428/4^3 óVs 5%; 59-88/, 25 21 19 'Vl 13 588/, •3*/, 106 39 5'/s pl.m. 1.4-5 pl.m. 2.00 L2»A lk»/l6-| lÜ-u/iü «li/, 'Ao- 1671-8/4 407,. I H4-7, 1254-6» 10 7, 166/S.j 28/, 168.»/, pl.m. 8.16 i. 40»/,-1 1028/4-3 G',8/,3 14 a/j 2Vs 9'Vjoï 584-8/, 2Vl6 SU/iir. 55-l/s iV« PROf ONGATIE Vorige koers 1 oCt, Heden 1 pCl. WIS" I Kul RSLN AMSTERDAM. i. ouden Berlijn Parijs a a Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm w 1 talie NIET OFFICIEEL. 100 Vorige Koert op koers hedep 2uut 7.92»/, 7.97»/, 59.15 59,13 9.72 9.718/4 34.45 34.48 47.85 47.84»/, 4135 41.61 4360 43.75 40.90 41 10 2.4 8Vs 2.467» 12.60 12 62

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10