Alkmaarsche Courant. WEET WAT U EET 30 ets. per VERSTANDIG Het volsche papieren Honden! fier eo dertigste Jaargang. DINSDAG 6 DECEMBER. EGMOND AAN ZEE. 12) l/a pondspakje om Blue Band te gebrui ken - omdat U niets beters koopen kunt. Probeer ze vandaag eens VERSCH GEKARND met 25 o/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontröle N#. J!88 1932 Zeesen, 1635 Af. 7.20 Philh. orkest Stuft- art o lv. e. Kahn. 7.50 „Reineke der uchs van Curt Elwenspook. Muziek van Gustav Görlich. 8.50 Vervolg concert. 9.40 Berichten. 10.20—11.20 Max von Schiïlings concert uit Leipzig o.l.v. den componist. Jladionieums Woensdag 7 December. Hilversum, 296 Af. (Uitsluitend VARA), g— Graniofoonplaten. 10.VPRO-morgen- vjiding. 10.15 Voor Arb. in de Continube drijven: Voordracht door J. van Oogen, VARA-kleinorkest o.l.v. P. Duchant, gramo foonplaten en G. J. Zwertbroek, toespraak. j2.1.45 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en graniofoonplaten. 2.Vrouwenuurtje. 3.— Voor de kinderen. 5.30 VARA-Balalaika- orkest o.l.v. Powarjef. 6.— De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 6.30 R.V.U. Causerie door Otto v. Tussenbroek. 7.Actueel Allerlei door het NVV. 7.20 De Flierefluiters o.l.v. Hiigo de Groot, m. m. v. A. de Booy, zang ig. philipse, zang. 7.55 SOS-berichten. 8. P Moltmaker: De vakbeweging. 8.20 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.— „Ar- tisten-Examen", hoorspel van E. Schiller—R de Vries. (VARA-tooneel o.l.v. W. van Cap ellen. 10.Vaz Dias. 10.10 Orgelspel door oh. Jong m. m. v. A. de Booij, zang. 10.30 Gramofoonplaten. 10.40 VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Duchant. 11.—12.Gramofoon- muziek. Iluizen, 1875 Af. (Uitsluitend NCRV) j Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. j0.Zang door het NCR V-Dameskoor. 10.30 Morgenwijding. 11.Orgelconcert M F. Jurjaanz, m. m. v. mevr. v. Neerden Ongers, sopraan. 12 15 Concert. H. Her- mann, viool. T. G. v. d. Haar, viool. H. v. d Horst Jr., cello en R. A. v. d. Horst—Bleek rode, piano. 2.— Reportage Jubileumverga dering „Het Hoogeland" te Utrecht, m. m. v. het NCRV-Dameskoor. Toespraak door prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne. 4.— Chr. Lectuur. 5.Kinderuurtje. 6.— Kinderzang 6.30 Engelsche les 7.Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.— Uitzending uit de Ned. Herv. Gem. te Doorn. Sprekers: Ds E. Syperda, Ds. A. G. H. van" Hoogenhuyze en J. Haisma, m. m. v. koor en solisten. 10 Vaz Dias. 10.15 Concert. J. Keessen, viool H. Hermann, viola. P. v. d. Hurk, fluit. L Werner, cello er. J. Monissen, piano. 11.15— 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 Af. 10.35 Morgenwijding 10 50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Le zing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Leonardo Kemp's orkest. 1.50 Toespraak door Sir Herb. Samuel. 2.10 Gramofoonpl. 2.45 Voor scholen. 3.50 Sted. orkest Bour nemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m. m. v. J Hunt, piano. 5.05 Orgelspel S. Gustard. 5 35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen van J. S. Bach. 7.10, 7.30. 7.50 en 8 20 Le zingen. 8.35 tlgaT-concert door het BBC- Svmphonie-orkest o.l.v. Elgar en Adrian Boult 10.35 Lezing. 10.50—12.20 Dansmu ziek door Roy Fox en zijn Band. Parijs Radio-Paris1724 Af. 8.05 Gra mofoonplaten. 12 35 Concert door het Om roeporkest. 12.50 Orgelconcert. 1.25 Vervolg concert door het Omroeporkest. 7.40 Concert door het Omroeporkest. 9.05 Kamermuziek. Kalundborg, 1153 Af. 11.201.20 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel. 2.20—2.50 Gramofoonplaten. 2.50—4 50 Mogens Han- sen's orkest. 7.20 Volksmuziek door het Omroeporkest o.l v. Gröndahl. 7.50 Radio- tooneel. 9.50 Kwartetmuziek voor hobo, klarinet, hoorn en fagot. 10.20—11 50 Dans muziek uit het Palace Hotel. Langenberg, 473 Af. 6.25 Gramofoonpl 10.45 Muzikale uitzending voor de scho'en. 11.20 Concert o.l.v. D Kloss. 12.20 Concert o 1 v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Con eert o.l.v. Eysoldt. 7.20 Gramofoonplaten 7.50 Literair-muzikaal programma. 8.20 Concert door Weragorkest o.l.v. Buschkötter, m. m. v. viola en cembalo. Rome, 441 Af. 8.05 Gevariëerd concert m v. orkest, kwartet, tenor, sopraan en cello Qcmeeatetadat 9.20 Vervolg concert. m. mm l 8.50 Radiotooneel. 10.15 Berichten. Brussel, 338 Af. en 508 Af. 338 M.: 12.20 Orkestconcert o.l.v. Felleman. 5.20 Viool- en pianosonates. 5.50 en 6.50 Gramofoonplaten 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Fr André. 10.30 Concert o.l.v. Paul Moreau 508 M.: 12.20 Zie 338 M. 5.20 Omroep orkest o.l.v. Fr. André. 6.35 Concert door Solistenensemble. 7.15 Vervolg concert. 8.20 Fragm. uit „La Passion" van A. Dupuis, nr m. v. orkest o.lv. Kumps. Hierna concert uit Memline-zaal te Antwerpen. Vrijdag vergaderde de voltallige Raad, mider voorzitterschap van burgemeestei Alvorens tot de behandeling van de inge komen stukken over te gaan verzocht de heer Hartman het woord en bracht den Voor zitter dank voor de door hem gesproken woorden op de begrafenis van den op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen strooper. Hij verklaarde dat deze woorden op oe bevolking een diepen indruk hebben gemaakt. De voorzitter dankte den heer Hartman voor het gesprokene. Ged. Staten verzochten een post van 8.500 voor een Rijksbijdrage in de kosten van de huishouding der gemeente van een suppletoire begrooting af te voeren. Aange raden werd het nadeel ig slot van dienstjaaar 1932 gelijkelijk over de dienstjaren 1933 en 1934 te verdeelen of het alleen ten laste van dienstjaar 1934 te laten komen. Z. h. st. werd besloten bedoelden post af te voeren. Een schrijven van mevr. C. Hartgrink— Tieleman, vroedvrouw, alhier, waarin zij be richt haar woning per 1 Jan '33 te verlaten in verband met de verhoogde huishuur. Daar ook haar vacantietoeslag is afgeschaft, ver zoekt zij een regeling te treffen voor haar vervanging wanneer zij met vacantie is. B. en W. stelden voor dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Z. h. st. aldus be sloten. Een schrijven van den heer A. de Graaff, i alhier, waarin hij verzoekt een stuk grond van de gemeente te mogen koopen gelegen ten Zuiden van de perceelen Noorderstraat 20 en 25 en achter de perceelen bewoond door wed. M. Dekker-de Graaff en Liefting. Dit betreft den aankoop van een slop. Door de omwonenden zijn bezwaren ingebracht tegen een eventueelen verkoop, daar dit veel ongerief met zich zou brengen. B. en W. stelden voor niet tot verkoop over te gaan. Nadat eerst dit voorstel door allen breed voerig was besproken en met 4 tegen 3 stem men van de heeren A. Blok, KI. de Graaff en W. van Eenennaam besloten was tot verkoon over te gaan, werd tenslotte met 4 tegen 3 stemmen van dezelfde heeren het voorstel van den heer P. van der Pol om aan rekes- trant een slop te verkoopen tot op een af stand van 0.5 M. van de poort van Liefting, aangenomen. Besloten werd dezen grond voor den prijs van 2 per M2. te verkoopen. Een schrijven van den heer A de Vos al hier, waarin hij verzoekt onderhandsch te mogen pachten voor een tijd van 5 iaar een stuk strand gelegen aan de Zuidzijde van de trap voor 100 en een stuk strand aan de Noordzijde voor 75 per jaar. B. en W. stelden voor een publieke in schrijving te houden voor den tijd van 3 jaar. Z. h. st. aldus besloten. Verder stelden zij t voor om aan den heer C. Koopman op zijn I verzoek 50 M. strand te verpachten gelegen i ten Z. van de tran bij de grenslijn der ge- meente om daar een tent te plaatsen voor verkoop van versnaperingen, tegen 100 's iaars. De heer van der Pol stelde voor een prijs van 50 te vragen bij een contract van 5 jaar en te bepalen dat op het strand niet meer gevent mag worden. De voorzitter vond een priis van 100 beter, daar de verpachting onderhandsch ge schiedt en was tegen een contract voor een bepaald aantal jaren, daar dan de gemeente te veel gebonden is, tenzij de verpachting pu bliek gehouden wordt. De heer van der Pol trok zijn bepaling van 5 jaar in en met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren KI. de Graaff en W. van Eenennaam. werd de prijs gesteld op 50. Een schrijven van het bestuur van de r.-k. Vacantiekolonie St. Jozeph, waarin zij be richt, dat zij accoord gaat met de voor waarde dat het bij het aanleggen van een straat naar St. Jozeph de helft van de kos ten moet betalen tot een maximum van 1000. B. en W. stelden voor dezen weg op ge lijke breedte te brengen als de Prins Hen drikstraat voorzoover die aan de gemeente toebehoort. De heer Snoeks wilde tevens de Prins Hendrikstraat verlagen en de N A. C. O verbieden de autobussen op straat schoon te maken, daar de trottoirs geregeld onder wa ter staan. De heer KI. de Graaff stelde voor de straat te laten zakken en tevens breeder te maken. Als dit geschiedt door werkloozen, kost dit de gemeente slechts arbeidsloon De voorzitter zegde toe zijn best te zullen doen om de zaak aldus uitgevoerd te krijgen Een verzoek van den heer C. Dekker al hier, waarin hij verzoekt de huur van een stuk grond gelegen achter het Tolhuis van den tegenwoordigen huurder te mogen over nemen. Z h. st. werd aldus besloten. B. en W. dienden voor een benoeming tot gemeentewerkman een aanbeveling in van 4 personen in alphabetische volgorde: 1. C. P. Dekker, 2. W. Gul, 3. E Konijn. 4. H. Stam. Bij de tweede vrije stemming werd de heer Konijn gekozen. B. en W. stelden voor met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een kasgeld- leening aan te gaan voor de buitengewone uitgaven tot een bedrag van 85 000 en daarbij in te trekken de loopende kasgeld- leening van f 150.000. Z. h. st. aldus oesloten. De heer Joh. Dekker werd gekozen in de commissie tot wering van schoolverzuim, I. Koonman is ovprV'n. A's lid van het Purrerli'k Armbestuur moest aftreden mr. J. T Spit. iMet algemeene stemmen werd hij herbenoemd. R"b SeuiUetm »mg 1930 en 1931. a. Rekening Eedrijven 1930. De rapporteur dezer commissie, de heer L. A. Hartman, las net rapport voor. „In verband met het feit, dat in 1931 door den directeur van de bedrijven geen gevolg is gegeven aan he* bepaalde omschreven in art. 252 der gemeentewei (het inzenden van de voor het, nazien der rekening benoodigde toelichtende bescheiden) aan de commissie waar deze zitting zou houden, kon de reke ning niet worden goedgekeurd. „Daar ten slotte door den directeur werd voldaan aan bovenvermelde kwam de com missie, bestaande uit de heeren G. Snoeks, P. v. d Pol en L. A. Hartman, op 3 No vember ten raadhuize bijeen ter afdoening van haar taak. „Bij het doorloopen der rekeningen, werd bijzondere aandacht getrokken door het aanwezig zijn van een factuur van de A. E. G. te Amsterdam, waarop voorkomt de ievering van 2 stofzuigers aan het G. E. B. Dat uit verdere gegevens is gebleken, dat een der stofzuigers was bestemd voor het raadhuis, de andere aan een particulier ter plaatse daar waar de levering door het G. E. B. tegen factuursprijs is geschied, kan deze transactie door de commissie niet worden goedgekeurd en zij vertrouwt dat dergelijke handelingen niet meer zullen plaats vinden. „Ook kan de commissie zich niet vereeni gen. dat belangrijke werken aan de bedrijven in eigen beheer en met aan die bedrijven verbonden werkkrachten worden uitge voerd. Het mag als een goede eigenschap worden aangemerkt dat het beheer zoo eco nomisch mogelijk wordt uitgevoerd. „Men heeft ook rekening te houden met de tijdsomstandigheden en de groote werkloos heid waardoor de gemeente Egmond aan Zee in het bijzonder wordt getroffen, de be langrijke bedragen in overwerk aan het personeel uitbetaa'd, die reeds naar het oor deel van de commissie een behoorlijk loon verdienen, had mogelijk andere (werk loozen) ten goede kunnen komen. Vermeld dient echter te worden dat de directeur geen overwerk voor zich zelf in rekening brengt. „Dat de 1ste gasfitter aan de fabriek nog steeds in het genot is van het gebruik van gas, zoowel voor huiselijk gebruik als voor verwarming, waar aan genoemden fitter in 1930 aan loon is uitbetaald f 1846, overwerk 157, provisie magazijnsverkoop 176. to taal bedrag 2179.17, vindt de commissie ,een dergelijke bevoorrechting uit den booze temeer daar de stokers aan de fabriek die toch een veel lager standaardloon hebben, van het voorrecht van het gebruik van vrij gas zijn uitgesloten. „De commissie meent dan ook te moeten .voorstellen het vrij gasgebruik voor den fitter niet langer te bestendigen of wel de stokers aan de gasfabriek in die gunst te doen deelen. „Verder heeft de commiseie de administra tie volkomen in orde bevonden. Gezien het toenemend gebruik van gas, electra en wa ter, de dalende prijzen voor de verbruikers, de ruime afschrijvingen, dit alles geeft reden tot tevredenheid op het gehouden beheer. „Stand der bedrijven Gasfabriek: Baten 44.246,12, lasten f 42.926,17^, winst van HERMAN ANTONSEN. Opeens hoorde ze haar naam noemen door een voorbijkomende dame en ze keerde zich om. Ze wisselde enkele woorden met haar en wenkte hem dan naderbij te komen. Ik geloof, dat je nog niet in de gele genheid geweest bent, Madge^ om met mijnheer Thornton kennis te maken Dit is lady Joice, mijnheer Thornton. Werktuigelijk nam hij de gracieus aangeboden hand aan de vrouw, die in de politiek zulk een invloed heette te hebben en ondertusschen legde la Fo- neuse heel omstandig uit, hoe hij, na zijn studie, terstond naar Amerika en Australië was gegaan en daar in de wil dernis had rondgezworven. Ik heb indertijd nog eens een kolo nel Thornton ontmoeteen van de Thorntons van Wilthirein Caïro, en we zijn daar goede vrienden geworden, maar in later jaren hebben we elkaar uit het oog verloren. Ja, dat was mijn vader, zei hij en dat maakte lady Joice nog beminnelij ker. Plotseling voelde hij zich bij zijn mouw trekken. Hij keerde zich om en zag Roger achter zich staan. Hij schrok, maar de man reikte hem zonder een woord te zeggen een briefje over, tikte tegen zijn pet en verwijderde zich. Thornton wendde zich naar de dames. La Foneuse keek met aandacht naar de voorbijrijdende ruiters en lady Joice, die midden in een zin opgehouden was, stak haar lorgnet weg. Mag ik vragen me heel even te ver ontschuldigen, vroeg Thornton vriende lijk, terwijl hij het briefje-openscheurde en deed alsof hij het las. U moet alstublieft niet denken, dat ik een leider van de anarchisten ben, zei hij dan lachend tot lady Joice. Ik ben hier vanmorgen gekomen om naar een rijpaard uit te kijken en nu sturen ze me een briefje, dat de heer, die het dier deze maand in huur had, vanmor gen niet uit rijden is gegaan. Ik moet dus even naar de manege om het te gaan kijken. Wat 'n rare kerel was dat anders, dien ze met dat briefje stuurden, zei la Foneuse minachtend. Bij het hek van het park, waar een auto te wachten stond, nam Thornton afscheid. HOOFDSTUK VII. Rogers en Devereux. Het briefje en de manier, waarop het afgegeven was, toonden duidelijk, dat ze het werk waren van een handige» afperser. De man had het publiek in het Park afgegeven om aan te duiden, dat hij niet met zich zou laten sollen, 1319,17K- „Waterleiding: Baten f 13.620,39, lasten 13.071,88, winst 548.51. „Electrisch bedrijf: Baten 20.867,87, lasten f 18.815,76 winst 2 052 11. X>e commissie stelde voor de rekening zooals hij hier vermeld staat goed te keuren". Naar aanleiding van dit rapport maakte de voorzitter eenige opmerkingen. Ie. Wat betreft het zonder winst verkoo pen van een stofzuiger aan een particulier door de bedrijven. Dit is niets bijzonders Er worden meer artikelen zonder winst ver kocht door de bedrijven, ook in and-re ge meenten, daar de verkoop van deze artikelen met zich brengt dat meer gas, electriciteit en water gebruikt wordt. 2e. Wat betreft het in eigen beheer uitvoe ren van belangrijke wei ken. Met deze opmer king van de commissie zal zoo veel mogelijk rekening worden gehouden. 3e. Wat betreft h"t overwerk. Dit kan on mogelijk worden weggewerkt. 4e Wat betreft de provisie, lijkt het hem niet raadzaam deze in te hekken daar deze gegeven wordt voor den verkoop van gas- comforen e.d. artikelen. Indien deze provisie ingetrokken werd, zou de prikkel om deze te verkoopen, verdwijnen, hetgeen de gemeente niet ten goede zou komen. 5e. Wat betreft het feit dat de fitter vrij gas heeft merkte spr. op dat deze fitter hier indertijd aangesteld is op 'n salaris met huur- toeslag en 1 H L. cokes, hetgeen thans ver anderd is in vrij gas. De heer Snoexs maakte aanmerking op de groote uitgaven voor overwerk. Het was z.i. beter een los werkman aan te stellen. Hij stelde voor het vrij gas in te trekken. De heer van der Pol was het met den heer Snoeks eens. De voorzitter merkte op dat niet direct tot het afschaffen van vrij gas overgegaan kan worden. Hiervoor is het Ambtenarenrc 'e- ment een bezwaar. Er kan wel een prin cipieel besluit worden genomen. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer W van Eenennaam, werd in principe besloten tot de afschaffing van vrij gas over te gaan De heer Blok stelde voor een extra stoker aan te stellen voor het vele overwerk en voor het buitenwerk. De voorzitter antwoordde hierop dat sedert Jan '32 reeds een los werk man aldus werkzaam is en er bestaat groote waarschijnlijkheid dat deze in de toekomst vast zal worden aangesteld. De heer Blok merkte voorts nog op dat de fitter zijn provisie verdient in zijn arbeidstijd. Hij drong er op aan dat dit hem verboden zal worden. De voorzitter zegde toe zijn best te zullen doen. De rekening van de bedrijven werd ver volgens z h. st. voorluopig vastgesteld. Hierna kwam aan de orde de behandeling van de rekening 1931 De heer Hartman las het racport van de, commissie, belast met het nazien van deze rekening voor. Onderstaande posten eischen nog eenige besprekingen, en wel: le in afd. I hoofdstuk VI no. 79 onder houdskosten gemeentewon in g bewoond door het hoofd der O.L.S 185 91. Idem voor on derhoudskosten gemeentewoning, bewoond door de verloskundige 227 09. Daar die womngen te'ken iare groote uit gaven aan onderhoud vragen en geen voor- deel voor de gemeente opleveren dezelvr zoo spoedig mogeliik te doen vrk'v pen 2e afd. I. Hoofdstuk VI no 84. ledigm van putten en vervoer van den inhoud 22800. De comm. komt het eigenaardig voor dat reeds bij de behandeling van dien po«t het vorig iaar. het bedrag zijnde f 140 te hoog vond het modderen in'deze post kost de ge meente nu 88 09 meer Zoude aanbesteding daarvan niet het gevolg hebben, dat het min der zou kosten? Het verbruik van de gasverwaiming op de O L. S. schijnt telke jaren toe te ne men en eischt nu reeds de som van 1 280,28. Wenschelijk zou 1W zijn een maxima verbruik vast te stellen. Afd. I. Hoofdstuk 9. Verpleging eener armlastige krankzinnige. Jie na overlijden een nalatenschap te verdeelen heeft; kan de ge meente die toch voor die patiënte 820 be taalde, die som niet gedeeltelijk verhalen. Gew. dienst sluit inkomsten f 130.480.42, uitgaven 149 891,79, nadeelig saldo 19.411,37. ..- V V f -I V... V.\ ,-• UT ÏP anders had hij het wel meer ongemerkt aan zijn slachtoffer kunnen doen toeko men. Dit was iets, waarop Thornton niet gerekend had en waarin een snelle beslissing volstrekt noodzakelijk was. Indien hij er alleen voor gestaan had, dan zou Thornton er wellicht een ge schikte gelegenheid in gevonden heb ben om ongemerkt van het tooneel te verdwijnen. Maar het was nu niet lan ger zijn zaak alleen. Hij had zich tot bondgenoot gemaakt van la Foneuse en wilde haar niet in den steek laten. Op zijn eigen kamer las hij het briefje aandachtig over. Het was kenmerkend voor den man, die het geschreven had, bevatte geen enkele openlijke bedrei ging, maar liet die tusschen de regels doorschemeren. Thornton werd een vroegeren kameraad in het ongeluk ge noemd. Hij werd gefeliciteerd met zijn onverwachten voospoed. De schrijver verklaarde, dat hij erg in het nauw zat en verwachtte, dat nummer zes en ze ventig hem zou helpen en daarom den volgenden dag op een aangegeven adres zou komen ergens in Tottenham. Thornton prentte het adres goed in zijn geheugen en verbrandde het briefje zorgvuldig. Hij begreep, dat die Rogers een groote sta in den weg zou kunnen worden en dat hij hem dus zoo gauw mogelijk onschadelijk moest maken. En daarom besloot hij niet tot den aange geven tijd te wachten, maar den man dien avond nog te gaan opzoeken. Als hij hem onvoorbereid overviel, zou dat allécht in zijn eigen voordeel zijn. Het was reeds donker, toen hij aan het opgegeven adres kwam. Het was een verwaarloosd huis van twee verdie pingen in een eindeloos lange rechte straat. De voordeur was niet goed dicht en hij hoorde binnen een schelle vrou wenstem. Hij kon niet goed verstaan wat ze precies zei, maar één woord kon hij toch onderscheiden en dat eene woord was: vermoorden. Hij duwde de deur iets verder open en luisterde met alle inspanning, maar kon toch niets verstaan. Maar zooveel begreep hij toch wel, dat die vrouw zich uit alle macht verzette tegen een geopperd plan, dat ze „doodgewoon 'n moord" noemde. Bo vendien onderscheidde hij nog twee mannenstemmen. Hij sloop het huis binnen en deed de deur voorzichtig achter zich dicht. De stemmen kwamen uit de achterkamer. Hij kwam zooveel mogelijk naderbij en bleef staan luisteren. Hij schaamde zich niet om voor luistervink te spelen. Maar hij kwam blijkbaar al te laat, want de vrouw gaf haar tegenstand al heel spoedig op. Nou, mij goed dan, zei ze, en haar stem klonk vrij beschaafd. Maken jul lie het dan samen maar uit. Maar ik draag de gevolgen niet mee. Ik wil je wel zeggen, dat het je dit keer niet zoo glad zal zitten. Als er een in de nor komt, dan ken ik iemand, die mijn man daar wel gezelschap zal gaan houden. Daar kun je op rekenen, hoorl De mannen schenen verder geen acht op haar te slaan en spraken op gedemp- ten toon verder. Thornton kon geen enkel woord verstaan. Teleurgesteld wilde hij teruggaan, toen de deur onver wachts geopend werd en de vrouw met een lamp in de hand te voorschijn kwam, om iemand uit te laten. Verdwij nen was onmogelijk en dus draaide Thornton zich brutaalweg om. Voor hem stond de bezoeker. Achter dezen de vrouw, angstig kijkend als een opgejaagd dier, met de lamp in de hoogte, alsof ze die elk oogenblik tegen den grond wilde smijten. In de deur stond Rogers en keek scherp onderzoe kend de gang in. En Thornton bevond zich recht tegenover den man staan, die zijn heele leven had verwoest, tegen over Devereux, die hem blijkbaar wel herkende, maar tegelijkertijd terug deinsde van ontzetting, omdat hij hem wel moest aanzien voor een verrezen doode, daar hij uit de kranten niet an ders wist, dan dat de ontslagen gevan gene dood in een eerste klas coupé ge vonden was. Rogers kwam het eerst tot bezinning en snauwde de vrouw toe: Wees maar niet bang. Dat is nou nummers zes en zeventig, waar ik je van verteld heb! Zet die lamp maar neer! Ik ben vanavond maar vast geko men in plaats van morgen, zei Thorn ton heel gewoontjes en vriendelijk. De vrouw zette de lamp neer en lachte on* noozel. f Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5