Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Geneeskundige brieven De nuisarts, die ook „spreekuur voor Kapitaalsdienst sluit. ink. f 20.223,63, uit gaven 94.682,42, nad. saldo f 74.458,79. Gemeente bedrijven Gasfabriek: Baten 43.899,58, lasten 43 455,71, winst saldo 443,87. Waterbedrijven: Baten 13.935,72 lasten 43.455,52, winst saldo f 710.20. Electrisch bedrijf: Baten 21 967,61, lasten 20.731,67, winst saldo 1 235,94. De commsisie kon zich niet vereenigen met het steeds doorgaan van geven van vrij gas verbruik aan den gasfitter der fabriek, wijl het overig personeel daarvan verstoken blijft. Met genoegen heeft de commissie geconsta teerd het toenemend verbruik van gas en electra. Burgerlijk armbestuur: ontv. f 8.845,44 Uitgaven 11.105,79. Nadeelig salao 2 260.35. Gasthuisfonds: Ontvangsten 1.979,86 Uitgaven 2,392,01. Nadeelig saldo 413,01. De commissie moet bij herhaling zeggen dat de ondersteuning aan armlastigen nog steeds niet voldoet aan de wettelijk gestelde eischen. De commissie bracht dank voor de nette wijze van administratie voeren zoowel van de gemeente, gemeentebedrijven en Burger lijk Armbestuur en Gasthuisfonds. De commissie stelde voor de rekening en verantwoording zooals zij vermeld staat goed te keuren. De voorzitter merkte naar aanleiding van dit rapnort het volgende op: Op de nalatenschap van de krankzinnige in het rapport bedoeld zijn wel degelijk de kosten verhaald. Dit is te zien in den dienst 1932. Het stellen van een maximum gasver- bruik voor do O. L. S. is onmogelijk. Wat zou er moeten gebeuren als het maximum be- reikt was? De oorzaak van de hooge uitgaaf voor het ledigen van putten is hoogstwaarschijnlijk te vinden in het feit dat de putten ge'eegd zijn aan het einde van een natte periode. JDe woning van de verloskundige zal ver kocht worden, de woning van den hoofd onderwijzer niet. De gemeente moet dit per ceel in handen houden voor verbreeding van de Schoolstraat en eventueele uitbreiding van het Raadhuis. Hierna werden bovengenoemde rekenin- gen zonde'" hoofdelijke stemming voorloopig vaHgeste'd. B. en W. stelden voor tot verkoop van de woning van de verloekundige over te gaan. Z. h. st. a'dus bes'oten. B. en W. stelden voor het ophalen van vuilnis voor 3 iaar aan te besteden in plaats van voor 1 jaar. Dit zal voordeeliger voor de gemeente zijn. Z. h. st. besloten. Goedgekeurd werden de voorstellen van B en W. om de begrootingen 1932 en 1933 te wijzigen. B. en W. stelden voor tot wederopzeg- gens toe een accountant te benoemen voor de bedrijven. De heer Hartman stelde voor hem jaarlijks te benoemen. Met 5 tegen 2 stemmen, van de heeren Fatman en Snoeks, werd het voorstel van B en W. aangenomen. B. en W. stelden voor om overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten van Noordhol- la"d de hedrüHverordening te verlengen tot 1 Tnii 1933. Z. h. st. werd aldus besloten; Naar aanleiding van een verzoek van de heeren A. Blok, G. Snoeks, J. de Graaff en L. A. Hartman werden in de precarioveror- dening eenme wijzigingen gebracht. Uit den Raad is in een zijner vorige ver gaderingen een commissie benoemd ter be- soreking van de wenschelijkheid van de in stelling van Maatschappelijk Hulpbetoon, Door deze commissie werd een rapport uitge bracht waarin geadviseerd wordt het B. A. on te heffen en in tp ste"en MaatsehanoeHjk Hulpbetoon met onder één beheer daarbij een bureau voor Sociale Zaken. Door de min derheid van de Commissie ter bespreking van de wenschelijkheid tot het instellen van Maatschappelijk Hulpbetoon is een rapport uitgebracht, waarin het voorstel van de meerderheid bestreden wordt. Het voorstel van de meerderheid werd met 5 tegen 2 stemmen, van de beide wethouders, aa" genomen. Vervolgens moest een commissie benoemd worden om een reglement voor Maatschap- pe'ijk Hulpbetoon vast te stellen. Hierin zul len zitting hebben de leden van de commissie Fr bespreking van de wenschelijkheid van Maatscha opel ijk Hulpbetoon uitgezonderd mr. J. J. Spit, die bedankt heeft. Rondvraag. De heer Blok stelde voor om aan de werk loozen met Kerstmis of Nieuwjaar iets ex tra's te geven. De voorzitter antwoordde hierop dat afge wacht moet worden wat de minister zegt. De heer Snoeks zag gaarne dat een lan taarnpaal geplaatst werd in de Noorder straat, hoek Smidstraat en een in de Graven straat. Ook merkte hii op dat enkele naam- borden van straten onleesbaar zijn. De voorzitter beloofde eens te gaan kij ken en zal doen wat hij kan. De heer van der Pol vroeg inlichtingen over een gemeenteput die niet meer gebruikt wordt Hij heeft vroeger reeds verzocht de ze" put in gebruik te mogen nemen. De voorzitter zeide, dat hij de besprekin gen hierover liever aanhouden wil tot een volgende vergadering, daar dit een tamelijk ingewikkelde kwestie is. Hierna ging de Raad in comité ter bespre king Van belastingzaken. De Kinderarts. II. Naar aanleiding van mijn voorlaatsten brief schrijft een arts, dat hij daarin „nogal een reeks van ongerijmdheden heeft moeten ontdekken". Hij geeft uit drukking aan het volgende viertal be zwaren 1 Dit soort artikelen behoort niet in de dagbladpers gepubliceerd te worden, aangezien het vraagstuk te delicaat 's om aan niet volledig ingewijden voor gelegd te worden! 2 Bevat het groote ongerijmdheden, daar een kinderarts geen volwassen menschen tot zijn praktkijk mag reke nen In deze is een overgangsstadium, dat al vele jaren terug ligt, nog eens op gerakeld: kinderen" houdt! Daaruit zijn inderdaad de eer-te zuiver kindergeneeskundige scholen ontstaan, zooals ook alle andere wettige specialismen een soortgelijk voorstadium doormaakten 3. Dat kinderartsen noodig zijn zal u elke weldenkende huisarts kunnen be vestigen, ook dat kinderarts een „offi cium nobile" is. 4. Dat het aantal specialisten is toe genomen is voor de lijdende menschheid zeker niet zoo „ontzettend" als u H A S. laat schrijven. Hierop laat de schrijver nog volgen: „Van verdere uiteenzettingen zie ik af, daar anders de brief niet voor de open baarheid geschikt is. „Indien het den heer H. A. S. (mij on bekend) interesseert ben ik gaarne be reid hem door persoonlijk contact op de hoogte van den momenteelen toestand te brengen". Ik meende den lezers deze tegenwer pingen niet te mogen onthouden. Zij bie den mij de gelegenheid, nog eenigszins dieper op de zaak in te gaan. Voor per soonlijk contact met den schrijver be staat m.1. geen aanleiding, te meer om dat ik geloof, minstens even goed als hij op de hoogte te zijn van den momentee len toestand. Het eerste bezwaar, dat minder de zaak dan wel mij persoonlijk betreft, za1 ik tot het laatst bewaren. Mijn brief bevatte groote ongerijmd heden, daar een kinderarts geen volwas sen menschen tot zijn praktijk mag rekenen Ik ben het er volkomen mee eens, dat hij het niet behoort te doen. Maar beantwoordt het daarom aan de werkelijkheid? In de volgende alinea wordt gesproken van „wettige specialis ten". Wie zijn dat? Wettelijk bestaat nog steeds slechts een titel nl. die van arts. Wie dien titel bezit, heeft het recht, de geneeskunst in haren vollen omvang ui. te oefenen. Wil hij zich als specialist uitgeven, niemand kan het hem belet ten. In de praktijk is het niet zoo erg, als men zou kunnen meenen: In den regel vestigt zich de arts alleen dan als specialist, wanneer hij eenige jaren in een speciale kliniek na zijn artsexamen is werkzaam geweest Maar noodig is dit niet. Van een wettelijk verbod is geen sprake Wel heeft de Ned. Maatsch. voor Geneeskunst getracht, regelend op te treden en bepalingen ontworpen, waar aan de leden zich behooren ie onder werpen. Maar vooreerst zijn lang niet au© artsen lid der Maatschappij. Deze behoeven zich dus niet aan die regelen te storen. Maar ook onder de leden der Mij. is het de vraag, of die regelen wel altijd worden opgevolgd. Ik geef toe dat he* vroeger nog erger is geweest, maar de ellende is de wereld nog niet uit. Als dat zoo was, zou de behandeling van Jit onderwerp op de laatste vergadering der Mij. niet zoo onbevredigend zijn ver- loopen. Dat de huisarts, die ook „spreekuur voor kinderen" houdt, dat zijn dus kin deren van anderen dan zijn eigen pa tiënten, een gevaar oplevert, zal ieder praktisch 'denkend mensch moeten toe- gèven. Als een geneeskundige school aan het spreekuur zijn ontstaan te dan ken heeft, laat men het dan doen met kinderen uit zijn eigen praktijk. Boven dien zijn de gelegenheden votr weten schappelijk onderzoek met de daarbij be- hoorende laboratoria en methoden van waarneming buiten de universiteitskli nieken en misschien enkele andere zie kenhuizen wel heel hooge uitzonderin gen. Dat er gevallen voorkomen, waarbij een kinderarts zeer gewenschte hulp kan verleenen, heb ik niet tegengespro ken, evenmin als dat de kinderarts niet even goed als elk ander fatsoenlijk arts zich mag rekenen te behooren tot de be oefenaren van een „officium nobile". Het is slechts de vraag, in welke mate zij noodig zijn. Volgens mij behoort de huisarts die maat te bepalen Maar wat zien wij gebeuren? In steeds grootere mate gaan de patiënten uit eigen bewe ging naar den kinderarts, die vanwege zijn titel zooveel knapper moet wezen En dit acht ik funest. Op die wijze wordt op den huisarts een odium ge legd, alsof hij in het algemeen minder bekwaam zou zijn om kinderen te be handelen. Voor de patiënten beteekent het, dat zij duurder uit zijn, immers de tarieven der specialisten zijn aanmerke lijk hooger dan die van den huisarts In dezen tijd is dat geen onbelangrijke factor. Maar veel erger vind ik, dat deze wijze afbreuk gedaan wordt aan de positie van den huisarts, die toch in de laatste jaren al zoo sterk is achteruit gegaan. Hij wordt eenvoudig overgesla gen, ook dan wanneer hij volkomen be kwaam is, ja dikwijls beter omdat hij geheel op de hoogte is van de omstan digheden in de familie en het huisgezin. Dat het voor de lijdende menschheid zoo „ontzettend" is, dat het aantal spe cialisten toegenomen is, heb ik niet ge zegd, maar dat de toeneming van het aantal kinderartsen volgens bovenstaan de redenen een nadeel voor velen is, durf ik te handhaven. En zoo kom ik ten slotte tot net eerste bezwaar, waarvan ik de 'uistheiu ten deele wil toegeven Bij het schrijven van mijn brieven ondervind ik telkens weer de groote moeilijkheid, wat wel en wat niet in een artikel, voor een dagblad be- stnad, mag worden opgenomen. De vuile wasch mag niet naar bi iten ge dragen worden. Zooveel mogelijk pas ik dat richtsnoer toe. Maar de tijden ziin veel veranderd. Er zijn in de laatste jaren heel wat heilige huisjes opge ruimd. Het publiek neemt ten slotte toch an de meeste dingen kennis. Het ver slag van de algemeene vergadering der Maatschappij verschijnt in het Ned Tijd schrift van Geneeskunst, waarvan de redactie met gemotiveerde trotsch ver klaart. da* er m :er abonné's zijn dan artsen in Nederland Dit bewijst al, dat ook anderon dan artsen er kennis van nemen. Wie er zich voor interesseert, weet het wel in handen te krijgen. Ten slotte vind ik het een vraagstuk van algemeen belang en daardoor min der geschikt om in engen kring gevan gen te blijven. In den engen kring der medici gelukte het niet, tot overeenstem ming te geraken; wettelijke voorschrif ten zijn voorloopig niet te verwachten. In zulke omstandigheden acht ik het alleszins gerechtvaardigd, het publiek voor te lichten opdat het zelf kan oor- deelen als voor hein de vraag rijst: wat moet ik doen? En mogelijk zou ik nog gezwegen hebben als ik het niet een welkome gelegenheid had gevonden om een woord ten gunste van den huisarts te laten hooren. Persoonlijk ben ik in geen enkel opzicht bij de kwestie be trokken, ik oordeel dus objectief en uit langjarige ervaring. Maar steeds duide lijker voel ik, dat het herstel van de be- teekenis van den huisarts een groot al gemeen belang is. De beste toestand is daar, waar de huisarts de algemeene leiding heeft. Wanneer het noodig is, zal hij de aangewezen man zijn om een specialist aan te wijzen, die moet wor den geraadpleegd. Ik weet wel dat som mige huisartsen angstig zijn om een consult aan te vragen. Dit is natuurlijk af te keuren, omdat dan de mogelijkheid zou kunnen ontstaan, dat de patimt op eigen houtje den 'specialist opzoekt. Maar ik geloof dat dit tot de zeldzaam heden behoort en zeker niet voorkomt, waar patiënt en huisarts elkaar weder- keerig vertrouwen. H. A S. Jfowinciaal Tlieuias DE AUTOBUSDIENST OVER DEN AFSLUITDIJK. Waarom de concessie aan de A. T. O. is verleend, de dienst een voorlooper van de trein verbinding. De dienst in werking, zoodra de dijk is opengesteld. De Tel. deelt het een en ander mede omtrent de overwegingen, die Ged. Sta ten van Noordholland er toe hebben ge leid aan de N.V. Algemeene Transport- Onderneming te Utrecht tot 31 Decem ber 1937 vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een autobus dienst van Alkmaar over Den Oever naar Leeuwarden en terug, voor zoover het door dien dienst te rijden traject in de provincie Noordholland is gelegen. Gedep. Staten overwegen om. dat het tot stand komen van den afsluitdijk de wenschelijkheid en mogelijkheid schept van een rechtstreeksche landverbinding tusschen Noordholland en Friesland Deze verbinding zal voor het verkeer tusschen beide provincies van beteeke- nis zijn, maar ook een belangrijke scha kel vormen in het onderling verkeer tusschen andere gebiedsdeelen van het land. De afsluitdijk kar. a^n de eischen van dit verkeer ^ienstbaar worden gemaakt indien een goede spoorwegverbinding over den dijk tot stahfl wordt gebracht, waarop autobuslijnen zullen kunnen aansluiten. Het in werking brengen van een autobusdienst als eenig openbaar middel van vervoer kan uit dien hoofde slechts als een voorloopige voorz'ening worden beschouwd, welke zoo spoedig mogelijk voor een voorziening, waarin de spoorlijn althans de hoofdverbinding vormt zal moeten plaats maken. Ged. Staten zeggen de bevoegdheid te missen van de Ned. Spoorwegen een bindende verklaring të eischen in zake den aanleg en exploitatie van een der gelijke spoorlijn. Zij hebben hun opvat ting echter tot uitdrukking gebracht door de concessie-verleening voor een autobusdienst over den afsluitdijk tot een bepaalde periode te beperken, om aldus de Ned. Spoorwegen in de gele genheid te stellen bedoelde spoorverbin ding binnen dien tijd tot stanu te bren gen Gedeputeerden achten een termijn van ongeveer, vijf jaar voor het beoogde doel redelijk. In verband met de opvatting van Ged. Staten, dat de in werking te brengen autobusdienst over den afsluitdijk als voorlooper van een spoorwegverbinding moet worden beschouwd, is het volger.s Gedeputeerden aangewezen de concessie aan de N.V. Alg. Transport-Onderne ming te Utrecht, als dochtermaatschap pij van de Ned. Spoorwegen, te verlee nen. Zulks acht het college ook billijk met het oog op het feit, dat de Ned Spoorwegen groote kapitaalsuitgaven voor den aanleg van een desbetreffende spoorlijn zullen moeten doen. Aan het verleenen van de concessie aan de N V. A T. O is ook het voordeel verbonde dat de overgang van autobus- tot spoor wegverbinding zal worden vergemak kelijkt. Ten aanzien van de tegen de voorge stelde verbinding schriftelijk inge brachte bezwaren overwegen Ged. Staten dat de bestaande verkeersmiddelen in de provincie Noordholland in de behoefte van het locaal verkeer inderdaad vol doende voorzien, zoodat aan de N. V. A. T. O te verleenen vergunning zooda nig verbod behoort te worden, opgeno men dat alleen vervoer van Noordhol land naar Friesland en omgekeerd mo gelijk wordt. De Utrechtsche correspondent van de Tela. heeft zich tot de A. T. O gewend ol nadere inlichtingen. „Het heeft wel eenigen tijd geduur merkte men op, vóór deze beslissing kwam, doch ten slotte ls zij toch ten gunste van ons uitgevallen. Op net oogenblik is de afsluitdijk echter nog niet voor het verkeer geopend. Daarop is dus thans het wachten. Wat den uit to voeren dienst betreft, zal het noodig zijn te Alkmaar en te Leeuwarden wa gens van de A. T. O. onder te brengen De bedoeling is, het traject met de groo te, geriefetiike reiswagens van dt A. T O te berijden. De toegangswegen 'ot den a.'s'uitdi'k zi'n echte, nite freschikt voor het zware materieel en daarom zal, zoo lang de wegen nog niet verbeterd zijn, tijdelijk met lichter materieel worden gereden op een gedeelte van het te be- rrden traject. Het traject over den afsluitdijk wordt de langste autobusdiecst in Nederland, namelijk 116 K M. Het is echter jammer, dat de rijtijd 3X uur moet zijn. Dit is betrekkelijk lang, maar het is noodig in verband met den toestand van de wegen". Wat de dienstregeling betreft deelde men mede, dat deze mg wijziging zal onaergaan, omdat de wensch is geuit van een grootere vervoergelegenheid. Het is en gebiedende eisch bij den opzet var een dienstregeling voor een traject, waarop het vervoer nog tot ontwikke ling moet worden gebracht, zooals hier over den afsluitdijk, dat de dienstrege ling in den aanvang niet te uitgebreid mag zijn. De werkwijze moot zijn: uit breiding naar gelang het vervoer zich zal ontwikkelen. Het is nl. beter later den dienst uit te breiden dan dien weer te moeten inkrimpen. Bij de aanvrage zijn in totaal acht rit ten vier keer op en vier keer af, aange vraagd. Een dienstregeling is opgezet van om de drie uur, welka echter uitge breid zal worden. Verder zal bij de dienstregeling de vervoerdicr'theid een groote rol spelen. In verband met een en ander zal ook het materieel aangevu d moeten worden. De A.T.O. heeft vier nieuwe reiswagens, elk voorzien van 31 zitplaatsen, besteld bij een Nederland- sche firma. De practijk zal moeten ieo- ren of het noodig zal zijn op de daarvoor meest geschikte punten reservewagens te plaatsen om aanvullend te kunnen rijden, 't Ligt voorts in dc bedoeling de aansluitende autobusdiensten onderweg on den A.T.O.-dienst te laten correspon- deeren. De A T.O.-directie verwacht, dat de nieuwe dienst voor het toerisme mede in verband met het groote bezoek van vreemdelingn, van beteekenis za zijn. Daarom wordt in samenwerking met de Ned. Spoorwegen overwogen goedkoo ie reisbiljetten op meerdere station uit te geven tot Alkmaar, aansluitende op den autobusdienst over den afsluitdijk Hier bij is o.m. gedacht aan Den Haag, Am sterdam, Leiden, Rotterdam etc. Tenslotte zal ook het personeel van de A. T. O. in verband met dezen nieuwen dienst uitgebreid moeten worden met twaalf personen. Zoodra de a.'siuitdijk voor het vervoer zal worden opengesteld, zal de dienst met zes wagens beginnen. EGMOND AAN ZEE. De oud-Kath. damesvereeniging organi seerde Zaterdag en Zondag een bazar in het O.K. vereenigingsgebouw. De presidente, mevr. ZwartJansen open de deze en merkte op, dat er eerst over ge dacht was, gezien de tijdsomstandigheden, om geen bazar te houden. Doch dan zou de vereeniging niet kunnen voldoen aan haar verplichting ten opzichte van het vereeni gingsgebouw. De produkten van een jaar arbeiden van de leden werden tentoongesteld. Spreekster zeide vervolgens dat men dit jaar vergeefs naar een tafel met handwerken van meisjes zal zoeken. Dit jaar had men de medewer king van jongens gevraagd en wel die van de zangclub der openbare school. Spr. bracht dank aan allen die op eenige wijze hebben mede geholpen om deze bazar te houden. Zoo was nog ter verloting aangeboden een f„i band, een taart, een poppenhuis en een Z garage. aui0m De bazar mocht zich dadelijk in een a* bezoek verheugen. een dr^ Vergadering V.V.V In de zaal van hotel Trompenberg hiéia de vereeniging tot bevordering van ht vreemdelingenverkeer haar najaarsve gadering. r* De voorzitter, de heer W van Een* naam, opende deze met een harteinJ woord van welkom Het is als nw landman, die nr. volbrachten dajrtnfi? zijn pijpje rookt: de dagtaak der vere^i ging is volbracht. Een tijdperk van ru breekt aan Voor het bestuur Zaj rust heel kort zijn. De nieuw* dagtaak- gids, badbode en reorganisatie van h«t informatie bureau, wacht reeds spr ker memoreerde dat het vreemdeling^ verkeer jaarlijks een goede vier ton in de gemeente bracht, daarbij inbegrepen het groote aantal dagjesmenschen. Spreker spoorde een ieder die bij het badbedrijf is betrokken aan, om het den vreemdelingen hier zoc aangenaam mogelijk te maken. Laten wij, aldus ',pr een voorbeeld nemen aan de werklood zen, die zich in het afgeloopen seizoen zou op een afstand hebben gehouden. Er moet getracht worden de vreem delingen hier te brengen en daarvoor moeten wij reclame maken De gemeen te heeft haar subsidie tot 500 terug ge bracht, doch uit de stemming die er hterschte heeft spreker mogen afleiden dat de V. V. V goeden moed kan houden. Met behulp van de Nederlandsche Auto-car Onderneming N V. „NACO" is onder Amsterdam in den interlocale .e- lefoongids een reclame geplaatst, die voor Eemond doeltreffend is Op het daartoe gedaan verzoek is van de Kamer van Koophandel bericht bin nen gekomen, dat een subsidie zal wor» den toegestaan van 10 cent per lid De voorzitter stelde voor de statuten, zooals ieder lid deze toegezonden heeft gekregen, goed te keuren en daarop de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. In verband met het punt „Informatie bureau" stelde 't bestuur voor deze zaak in handen van het bestuur te geven De heer Roodhart merkte op dat het bestuur volgens de statuten het recht heeft personen aan te stellen De voorzitter antwoordde, dat dit weliswaar zoo was, doch in dit geval was het beter als de algemeene vergade ring nu kon besluiten dit aan het be stuur over te laten. Met algemeene stemmen werd het voorstel aangenomen, waarna de voor zitter mededeelde, dat door het bestuur als informatie-bureauhoudster was aan gesteld mej. Dekker—Verhagen De na men der tien sollicitanten werden daar na voorgelezen. De heer Broek, gemeen(e-arehiteet, stelde zich op een vraag van den voor zitter beschikbaar om zijn medewerking te verleenen aan de inrichting van het interieur en het uiterlijk van het infor- matiebureau. Het bestuur deelde vervolgens mede dat wederom zal getracht worden 4000 gidsen en de gewone oplaag „badbode" uit te geven Over samenwerking met Heiloo was nog niets gehoord De begrooting over 1933 werd vastge steld, sluitend met een bedrag in inkom sten en uitgaven van 1070 De commissie tot nazien der rekening 1932 zal bestaan de heeren: Clausing. L Dekker en Koeman. Bestuursverkiezing Aan de beurt van aftreden was de hee* Pluimgraaf. De voorzitter uitte woorden van waardeering voor al het werk dat hii in de vereeniging gedaan heeft. Dokter Belonje werd eerst als be stuurslid en daarna als ondervoorzitter gekozen. De voorzitter feliciteerde de vergade ring met deze keuze. Bij de bespreking der verloting gaven zich enkele personen op die voor ver koop zouden zorgen der loten. De trekking werd uitgesteld tot Kerstmis. Bij de rondvraag stelde de heer Dek ker voor een commissie te benoemen voor het aanwerven van nieuwe leden. Deze commissie zal bestaan uit da heeren P. Dekker, G. Zwart en een na der aan te wijzen bestuurslid. Hierna nam de voorzitter het woord en dankte de leden voor de prettige sa' menwerking. Spreker hoopte dat het tijdperk dat voor ons ligt er een moge zijn van flinke actie van het bestuur, om den strijd met de andere badplaat sen goed aan te binden. Zzz Ka^hkabour" te Uien Vrthta, K.kker Karei v„„d echte held kon zijn en op zijn gemak bracht hii de kaboutertjes een voor een weer aan den kant. 296. Nadat de drie ondeugden weer opgedroogd waren, stelde Kruimeltje voor eens naar den fotograaf te gaan. Ze waren dien dag in zoo'n goede stemming, dat het jammer zou zijn, als ze die prettige gezichten niet zouden kunnen bewaren. Kikker Karei, die er niets op gesteld was zijn groot hoofd te laten fotografeer en, moest met alle geweld naar den iotograai i*' duwd worden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6