£and: en Jjidscficiftm imtmtand INBREKERS GEARRESTEERD. In den nacht van 11 op 12 November is ingebroken in een pakhuis aan de Rubroek- straat te Rotterdam, waar een partij manu facturen is gestolen. Het onderzoek heeft thans geleid tot ar restatie van vier mannen, van wie er twee van de inbraak en twee van heling worden verdacht. Aangezien de helers van de gesto len partij kleine gedeelten aan anderen heb ben verkocht, zijn voor het opzoeken van den buit dertig tot veertig huiszoekingen noodig geweest. Een en ander is in beslag genomen. De vier aangehoudenen zijn alle oude beken den van de politie. DIEVEN OP BANKKANTOREN. Maken een praatje met mens eken die geld komen betalen en slaan dan hun slag. Gistermorgen tusschen elf en twaalf uur bracht een bediende van Loopuit's Bank te Schiedam een bedrag van 20.000 naar het kantoor van de Nederlandsche Handelmaat schappij aan den Zuidblaak. Toen hij zijn geld voor het loket van den kassier uittelde, kwam er een man naar hem toe kennelijk een vreemdeling die hem een briefje toon de. Nadat de banklooper den vreemdeling te woord had gestaan, kwam er een tweede man, eveneens een vreemdeling, die ook een gesprek met hem begon. Daarna ging de bankbediende verder met den kassier, en bij het natellen van het geld miste hij een pakje van honderd biljetten van tien gulden De alarm-inrichting van de bank werd in werking gesteld, er kwamen agenten het ge bouw binnen, maar de dieven waren reeds verdwenen. Voor zoover men heeft kunnen nagaan, heeft men hier naar alle waarschijnlijkheid te doen met een bende, die ten minste uit vier man bestaat. Er zijn nl. vier mannen, die zonder een bepaald doel in de hal van de Handelmaatschappij liepen, gesignaleerd Het signalement van één van deze mannen komt overeen met dat van een man, die Za terdag zich aan een soortgelijk geval in de Incassobank aan de Leuvehaven heeft schul dig gemaakt. Daar kwam een jong meisje een vrij groot bedrag storten voor haar patroon, een winke lier uit de Weste Wagenstraat. Terwijl zij haar geld voor den kassier uittelde, kwam er een vreemdeling, die een gesprek met haar begon. Toen zij na dit gesprek haar geld ver der uittelde voor den kassier, miste zij 195 NOG STEEDS AARDSCHOKKEN. Zondagmorgen omstreeks zes uur zijn te Oss wederom lichte aardschokken gevoeld, die eenige seconden aanhielden. op den I J .bodem drukt, is er in het casco eenige beweging gekomen en ook in den na middag leek het, of de slagzij eeniger mate minder werd. Naar den slooper. De N.V. Simons Scheepslooperij te Pernis deelt mede, dat zij het wrak van de „P. C. Hooft" voor den sloop heeft aangekocht van de Maatschappij Nederland, aan welke maat schappij het schip door de assuradeuren was geabondoneerd. In de tweede helft van deze maand zal het wrak naar Pernis worden gesleept. TE DICHT BIJ DE KACHEL GEKOMEN. Zaterdag was het 18-jarige meisje A. H. uit de Lethmaetstraut te Gouda in de woonkamer aan het werk. Op een zeker oogenblik kwam ze te dicht bij de kachel, met het gevolg dat haar kleeren plotseling vlam vatten. In een minimum' van tijd was zij geheel in vlammen ge huld. Haar moeder, die sveneens in de kamer was, doch tengevolge van een wond aan een van de voeten plet kan/ loopen, moest werkeloos toezien, hoe de vlamnun al hoo er en hooger oplaaiden. Op het gegil van de beide vrouwen' snelde een voorbijganger de 48-jarige koopman J Vos, eveneens uit Gouda, de woning binnen, en slaagde er in het vuur te dooven. Het slachtoffer had tal1 van brandwonden opgeloopen en moest zich laten verbinden. Ook de heer Vos kreeg branwonden aan de -anden. MISLUKTE VLUCHT PER ROEI BOOT. Drie jeugdige dieven gevat. Aangehouden zijn twee fietsjongens, oud 17 en 18 jaar, en een 19-jarige nageljongen, die ingebroken hebben in een loods, staande op de terreinen van een asbestfabriek in de Czaar Peterstraat te Amsterdam. Toen zij in een roeiboot over de Dijksgracht wilden vluchten, loste een agent een waarschuwings schot, waarop zij aan wal kwamen. In de roeiboot lagen een rol asphaltpapier en een stuk bandijzer, welke van genoemd terrein afkomstig waren. JEUGDIGE DIEVEGGEN. Londensch aanteekenboek (Van onzen correspondent). pe hoed in den economischfn storm. rw hoed en de storm zijn niet de beste «■jenden- Indien mijn herinnering mij niet f driegt, dan is er in de jongste geschiede- dat is die van dit geslacht, maar een aikele hoed geweest die het tegen wind en storm heeft opgenomen en vaak in zijn strijd met de blazende elementen het laatst en dus Lt best heeft gelachen. Dat was de stroo hoed die zich wapende roet een koord, dat vast werd gelegd in het revers-knoopsgat van -jjn onderdaan Wanneer de wind dezen hoed te pakken kreeg en mee wilde nemen in zijn uitgelaten vaart over trottoirs, keien, asfalt en desnoods door het rimpelend water, werd hij in dat euvele voornemen verijdeld door óe voorzorg van bet koord. Er zijn andere hoofddeksels geweest, welke zich schrap zet ten op de haren of althans de schedels hun ner eigenaren. De stormband was hun an jer; maar ge weet dat de stormband slechts oast bij martiale kinnen; en ..mannen in uni- jorin" blijven buiten bespreking. De stroohoed is niet meer. Wij hebben schoonsten zomer van vele jaren gehad, pe Prins van Wales heeft er zoo nu en dan een „boater" (stroohoed) in gedragen. Maar jjelfs dat heeft de burgers van zijn land niet kunnen bewegen terug te keeren naar een ge liefde van het verleden. Er zijn dus geen hoeden meer, die sterk staan in den strijd jnet den storm die hun erfelijke vijand is Qf dit feit iets te maken heeft met hel ver- va| van den hoed als sieaad van het hoofd van den heer der schepping of als bescher mend kleedingsluk zonder meer, kan dezer zijds niet worden uitgemaakt. Alleen het verval zonder meer kan worden vastgesteld. Het wemelt in Londen van hoedloozen. Daar zija de mannen, die het zonder hoed kunnen stellen, omdat zij altijd op straat voortjakke ren in hun gesloten aurotjes. Daar zijn de hygiënisten, die hebben ontdek* of verklaren te hebben ontdekt, dat zij geen koude meer hebben gevat, sedert zij hun laatsten tot op den draad versleten en ganschelijk gehaven- den hoed niet meer door een nieuwen hebben ve angen. En daar zijn de verarmden die geen geld meer hebben cm een nieuwer hoed te koopen. Zoo heeft het leger hoed'oozen zich recruten weten te verwerven in alle la gen en klassen der samenleving Een studi° van hoeden in de Citv en het Wesi En* leert dat hun luister verdwenen is De zwierige hoed. de sierlijke hoed. de deftige hoed; zij zijn nog slechts de schaduwen van hun verleden. De bediende van de cloak room van het deftigste hc-tel of restauran- in Londen zal u welen te vertellen, dat de voddenkoop man zi;n neus zou optrekken voor de collec tie hoeden, wrike de bezoekers aan zijn hoede toevertrouwen Het sp.eekt vanzelf, dat dit merkwaardig verschijnsel niet onopgemerkt is gebleven in die kringen, welke den hoed in het centrum van hun belangstelling plaat sen om de eenvoudige reden, dai zij hem vervaardigen en er hun bestaan aan verdie nen De vereenigde hoedenmakers van het land zijn in conclave bijeengekomen om de middelen te beramen, welke er toe kunnen leiden dat de hoed in zijn oude glorie op het mannenhoofd zal worden hersteld. Zij heb ben geklaagd dat de moderne, grillige menschheid haar kosteiiike duiten verdoet aan zulke frivoliteiten ais radio en auto's en zii hebben beslo'en, dat dit uit moet wezen. Zij delibereerden in het geheim en zochten naar den hoed. zoo onweerstaanbaar in vorm van bol, in krul van rand, in silhouet, dat de trcuwe'.ooze terug zouden keeren naar de verlaten hoedenwinkels en met de vervoering van bekeerden, den hoed zouden herplaatsen waar hij bij erfelijk recht be hoort. Maar zoudt ge het willen gelooven? De hoedenmakers zelf droegen sjofele hoofd- is het plan org de luchtoorlog af te schaf- deksels. verkleurd en ontredderd en een hun ner was naar de geheime vergadering ge gaan met op het hoofd eenpet. Bombewust. De voornaamste bijdrage, welke Groot- Brittannië tot heden heeft geleverd in het werk voor wapenvermiudering in de wereld1, fen Sir John Simon is niet zoo ver gegaan in zijn verklaringen in Oenève; hij heeft geen totale afschaffing voorgesteld, alleen omdat hij wel beseft dat dit onder de bestaande omstandigheden niet kan worden doorgezet. Maar een verzoek om af te dalen naar het peil van luchtbewapen/ng in Engeland en dan gezamenlijk de luchtstrijdkrachten met een derde te vermindei en. is *amelijk dras tisch, hoezeer het getuigt van een wat een zijdig inzicht in de kwestie van ontwapening. Die eenzijdigheid is ontstaan door bommen- vrees. Voordat de lucht tooneel van strijd was geworden. voordat de wetenschap mid delen had verschaft, die in vereeniging met luchtvaart steden en streken konden ver woesten. kon Engeiand, zoo lang het zijn sterke vloot had. tamelijk onkwetsbaar wor den geacht. De duikboot had dit land al min der onkwetsbaar gemaakt dan het eens was. Daarom figureert ook de duikboot zoo sterk in Engelsche plannen voor wapenbeperking. Het vliegtuig heeft aan de onkwetsbaarheid volstrekt een einde gemaakt. Daarom vooral Werden zooveel van de woorden, die dezer dagen aan een ontwaperungsdebat in het Lagerhuis gewijd zijn geweest, gebruikt om te getuigen van h^t verdedigingsvermogen van luchtstrijdkrachten en incidenteel van de ongerustheid, welke in verband daarmee bij de Engelschen heerscht Aangezien deze on gerustheid even go-d moet bestaan bij an dere naties, is er geer, reden, er den Britten een verwijt van te maken dat zij, in de eerste Plaats op eigen behoud bedacht, zooveel bij zondere aandacht hebben geschonden aan de verschrikkelijke mogelijkheden van den lucht- oorlog, die in de toekomst vooral zou be slaan in het werpen van dood en verderf verspreidende bommen op het gebied van a'le landen, die in oorlog zijn De rede in dat ontwapeningsdebat, welke den diepsten in druk heeft gemaakt, was die van Baldwin, die vaststelde, dat alle oorlogsbeperking, bij internationale afspraken vastgesteld, niets Jou uithalen wanneer de oorlog zou uit- 0zeken. De conciusie, welke men moest trek ken was dat verdragen als het Kelloggjact. wt Verdrag var Locarr.o. dat van Washing ton en hef Covenant van den Volkenbond even zooveel vodjes papier zouden worden wanneer naties in strijd zich in het nauw zouden bevinden. Hier en daar is deze uit- *PJ®ak, BaWwin zoo ernstig kwalijk geno men, dat men het machtig beroep op het wereldgeweten, als hoedanig men de rede in haar geheel moest beschouwen, niet vol doende heeft kunnen of willen hooren. Het l KCnl ietLvoornaarnste lid van het Britsche kabinet te hooren verklaren, dat hij geen middelen kon voorstellen tegen den volgenden oorlog, welke hem klaarblijkelijk onvermijdelijk toescheen, en dat hij de ver antwoordelijkheid voor het toekomstig ver loop der wereldgebeurtenissen op de schou ders van het jongere geslacht wilde leggen En alleen in het vreeselijk beeld van den lucht oorlog, dat hij ophing, klonk een waar- schuwing hoe wellicht de ondergang der westersche beschaving kon worden verhoed. Het was een troostelooze uiteenzetting, maar daarom juist tevens een uiteenzetting, welke een wereld, welke slechts halfbewust op den afgrond wankelde, als met een por tot bezin ning kon brengen. Wanneer Baldwin nu leest, wat H. G. Wells juist aan de wereld heeft verteld, moet hij tot het besef komen, dat afwending van de bedreiging van een luchtoorlog (zooals wij d'en thans kennen of ons kunnen voor stellen) de menschheid nog niet veel zal helpen. Wells heeft gezegd, dat het niet lang zal duren of men zal een pakje ontploffings- m.ddelen of gifgas zonde verde-e begeleiding de lucht in kunnen sturen om ht zijn moor dend werk te laten verrichten, waar men ver kiest. De voorspelling is niet zoo driest in dien men mag aannemen, dat de enorme voor uitgang. welke de laatste jaren in communi catiemiddelen is gemaakt, zich met dezelfde vaart zal blijven voltrekken. Wells meent, dat al het gepraat over wapenbeperking tot niets leidt. Het blijft den oorlog beschouwen als uitgangspunt. Oorlog blijft de basis, waarop alle plannen berusten Het vraagstuk moet veel moediger worden aangepakt. In die opvatting staat Wells uiteraard niet al leen. BEVERWIJK. De groentenmarkt staat op het oogenblik in het teeken van den winter. De Woensdag- sche markt is tot het spinazieseizoen uitge schakeld. De hoofdaanvoeren bepalen zich tot andijvie, diverse herfstkool en prei. Eerstgenoemd product begint af te nemen waarom de prijzen zich oudergewoonte in stijgende lijn bewegen. Voor mooie andijvie is de prijs 60—80 cent per kist, een prijs die wil dit seizoen nog niet gekend hebben. De stemming in boerekoo! blijft flauw, al leen donker groene en dan 't liefst fijne krul brengt nog een prijsje op, gerekend per kist van 6 K G. 4—6 cent per K G., de grovere soorten komen niet of heel slecht in aanmer king. De vraag naar Bloemendaalsche gele en bredasche groene ook wel putjeskool genoemd blijft goed. voor beide les. in de prijs 510 cent per stuk. De spruitenhandel is 100 pCt. beter dan ver'eden jaar, toen konden extra goed gesor teerde ternauwernood 6 cent per K.G. halen en thans gemakkelijk het dubbele. De stem mingen in prei en soepknollen blijft besten dig. Bospeen is zoo goed als verdwenen, wel wordt zij los in kisten aangevoerd waarnaar de vraag goed is. Een product dat het geheele jaar loonend is geweest is spinazie, 't Is echter nu gebeurd, wel worden nog enkele partijtjes uit de na tuur aangevoerd welke nog goed is en dan voor luxe prijzen weggaan doch het meeren- deel ziet er thans onoogelijk uit en om die reden is het prijsje zacht. Tomaten zijn op, welke nog aangevoerd worden zijn van mindere kwaliteit en dus prijs naar kwaliteit. Ook de druiven raken op, hiervan is de teelt slecht geweest en met slecht bedoelen wij den prijs. Voor le soort werd Vrijdag per pond 26 cent betaald. Schorseneeren is een artikel dat wel over de veilingen verhandeld wordt, doch onder de klok komen ze sporadisch voor. Ook in dit artikel is de handel stug met lage noteering, uiterlijk 10 cent per kilo. Uien zijn graag en al wat graag is daar is gewoonlijk de prijs willig. Aardappelen, bieten en winterpeen zijn prijshoudend IK4 cent per K.G Appelen en peren komen weinig onder de klok," dit is meer het werk van den grossier, toch worden aan de Vrije Veiling nog enkele partijtjes Goudreinettenw aangeboden, welke voor 8 cent per pond nog geen vlijtige af name vinden. „De Huishouding", tijdschrift voor moderne huisvrouwen. Dat het vieren van het Sint-Nicolaasfeest niet altijd veel behceft te kosten, zet J. F Ja cobsArriëns uiteen in een artikel „Sint-Ni- colaaspret voor tien cent". Een ander artikel in verband met Sinterklaas niet alleen, maar ook voor de nog komende feestdagen in deze maand, is dat, waarin Frans van Gelderen— De Witte schrijft over banketletters. In „Hoofdfiguren in de efficiencybeweging schrijft A. H. Loeff—Bokrna over het boek van Christine Frederick, een Amerikaansche dame, welk boek onder den titel „De denken de huisvrouw" voor Nederland is bewerkt Mr D. S. Jessurun Cardozo toont in een op stel aan, dat de thans nog bijna overal ge bruikte el van circa 69 c.M. een onwettige lengtemaat is, en hij slaakt de verzuchting dat de practijk nog lang niet m overeenstem ming is met de wijziging van de ïjkwet van 1897 Zr. R. Terweyden geeft aan wat er in een huisapotheek aanwezig behoort te zijn. Ir. Mesritz vertelt een en ander over electri- sche toestellen in huis. Nans Amesz geeft een lesje in versierkunst. A. M. van Driel vertelt van de kerstroos en hare behandeling. De re dactrice geeft een paar recepten van haas. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor hei christelijk gezin. Het nieuwe, rijk geïllustreerde nummer vangt aan met een artikel van A. Janse over oude boeken. Prof. dr. Waterink schrijft weer over schedels en wat daaruit valt op te mer- ken. G. J. Peelen geeft 'n beschouwing over post zegels als historische documenten. In zijn ar tikelenreeks over Scott schrijft dr. Veldkamp dezen keer over hem als dichter en proza schrijver. In de Uitkijk buiten onze grenzen ziet ds. Boerkoel nieuwe perspectieven in Ge- neve. J. J. van der Meulen geeft een interes sant opstel over het Hollandsche stadsbeeld Dr. Veldkamp heeft het in zijn Uitkijk bin nen onze grenzen over de vele slachtoffers van het woeste rijden, den tuinderssteun, de cumulatie van salarissen en pensioenen, enz. en geeft bovendien zijn bevreemding te ken nen over de houding van ds. Kersten in de Tweede Kamer. Drs. Raimond, die al meer malen schreef over den sterrenhemel, wijdt thans een artikel aan den Melkweg. Verder het vervolg van het feuilleton „Deze wankele wereld" van Cora Westland. Panorama vertelt in woord en beeld van Piet van Kempen, den zesdagenkoning en geeft een fraaie geïllustreerde beschrijving van Palermo. Diverse volken worden met hun muziekinstrumenten weergegeven en er zijn interessante kieken van de zeehonden- jacht. Het weekblad geeft afbeeldingen van een namaak-Napoleon, die als de groote keizer gekleed gaat, maar het eerzaam beroep van kastelein uitoefent in Cospeda bij Jena. Er zijn novellen van George F. Worts, van Desmond Ainslee en van Charles Garvice. Van de vele fraaie afbeeldingen noemen wij die van 'n ouden Mexicaanschen kalender van steen en tal van foto's van actueele gebeurte nissen op het gebied van sport of uit binnen- en buitenland. Natuurlijk staat het blad voor een groot deel-in het teeken van Sinterklaas. Ook Kie-ke-boe, het kleuterweekblad be handelt ditmaal natuurlijk het Sinterklaas- gebeuren, o.a. door een geestig plaatje op de voorpagina waar de oude bisschop met Piet het speelgoed repareert. E>e redactrice vertelt verder van de avonturen van Kiekeboe en B. Cohen Stuart verhaalt van Sinterklaas en het tooverspeelgoed Er zijn versjes van de re dactrice, van Truus E., van Anna de Hoog— Novy, met muziek van Antoinette van Dijk en van Eliza Hess—Binger. Op de achterpagina wordt den kleuters geleerd om een bloempot- scherm te maken. In het Decembernummer van De nieuwe Gids komt een aardige novelle voor van A. H. van der Feen, getiteld conferentie. Er zijn verzen van Hélène Swarth, Hein Boeken en Jan Zeldenthuis, „Binnengedachten" van Willem Kloos, die ook het boek „Gustaaf" van Constant van Wessem bespreekt. Frans Erens geeft eenige „Invallen", het maande- lijksch overzicht is van N. G., het buiten- landsch overzicht van Maurits Wagenvoort, de beschouwing van de Duitsche litteratuur van Jan. J. Zeldenthuis en de bibliographie van Jeanne Kloos—Reyneke van Stuwe. Van Onze Wonderbaarlijke Wereld uit gave W. de Haan te Utrecht is de 21ste aflevering verschenen, waarin door A. Cor- bett—Smith de wonderen der Noorsche fjor den worden beschreven. Bij zeer fraaie foto's verhaalt Edward Keble Chatterton van da ontwikkeling in den scheepsbouw „Van kano tot oceaanreus". Charles Ray beschrijft lucht spiegelingen ter land en ter zee, J. A. Ham- merton verhaalt van het drievoudige wonder van Rio de Janeiro en C. J. Gadd geeft bij zonderheden over het verdwenen rijk der Hit tieten. Prof. H. H. Turner stelt de moeilijke vraag of er andere bewoonde werelden zijn, S. R. Ratcliffe bespreekt Salt Lake City, het Mekka der Mormonen en A. C. D. Cromme- lin geeft interessante bijzonderheden over zonsverduisteringen en hun voorspelling. DE MOORD AAN DEN SCHIEDAMSCHEN DIJK TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche politie zet het onder zoek in de zaak tegen den verdachten Duit- schen zeeman in de kwestie betreffende den moord aan den Schiedamschendijk met kracht voort. Reeds zijn eenige getuigen gehoord, die beweren den verdachte pertinent te her kennen als de man, waarmede de vrouw het laatst op den Schiedamschen dijk gezien is. Voorts is er in de hut van den verdachte ge vonden een witte doek, die, zooals later bleek, afkomstig is uit de woning van Blonde Mien en heeft toebehoord aan 'n vrouw, die ook in dit huis woonde. Ook heeft men in zijn hut een porceleinen schoentje gevonden, dat af komstig is gebleken uit een huis aan den Schiedamschen dijk. Tijdens het voortgezette onderzoek heeft men op de deur van de kamer waar Blonde Mien woonde, een afdruk van een handpalm gevonden, die, zooals gebleken is, overeen komt met den handpalm v^.n den verdachte. De verdachte blijft bij zijn houding volhar den, dat hij zich na ongeveer 12 uur 's nachts dien Zaterdagavond niets meer weet te her inneren van hetgeen er is gebeurd. ADMINISTRATIEF PERSONEEL BIJ 'S RIJKS BELASTINGEN. De Bond van Administratief Personeel bij 't Rijksbelastingen hield op 2 en 3 Dec. een algemeene vergadering te Utrecht onder lei ding van den heer F. J. A. Schattenberg uit Maastricht. Alle afdeelingen waren vertegenwoordigd. Het ledental txSroeg in 1931 ongeveer 1600. Als voornaamste resultaat van het werk van den Bond werd genoemd de periodieke bevor dering van de rijksklerken met vak-examen tot adjunct-commies. Het resultaat van het georganiseerd overleg voor het dienstvak der belastingen bevredigde slechts matig. Langdurige besprekingen werden gevoerd over de door de regeering voorgestelde sala riskorting. Vertrouwen werd uitgesproken in de vertegenwoordigers der Centrale van Ver- eenigingen van Personeel in 's Rijksdienst in de Commissie voor het georganiseerd over leg. Tot de behandelde voorstellen der afdee lingen behoorde o m. de wensch tot meer cen tralisatie met de overige neutrale organisa ties te komen. Uit de besprekingen bleek, dat de meerderheid den tijd nog niet gekomen acht om daartoe pogingen aan te wenden. DRIE INBREKERS AANGEHOUDEN. !n verband met een inbraak te Zwanenburg in de Haarlemmer meer. Gistermorgen om vier uur heeft een agent van politie in de Vinkenstraat (bij het Haar lemmerplein) te Amsterdam drie mannen aangehouden, die daar in een even stilstaan- den auto zaten. Een groot aantal inbrekers werktuigen bevond zich eveneens in den auto. De politie had bericht ontvangen, dat kort voor middernacht ingebreken was bij een aannemer, wonende op den Lijndertdijk te Zwanenburg in de Haai lemmermeer. Een klein model brandkast was meegenomen. Uit het onderzoek bleek, dat een oude auto met drie personen erin bij de plaats van het mis drijf gezien was en men wist ook, dat één van de drie inzittenden tegenwoordig te Amster dam woont. Vandaar, dat de hoofdstedelijke politie gewaarschuwd werd en de arrestatie kon geschieden. De aangehoudenen, die op transport naar Haar'em zijn gesteld, ontken nen echter alle schuld. Een aantal gouden .voorwerpen, dat in de brandkast zat, is in auto teruggevonden, maar de brandkast zelve is spoorloos verdwenen, vermoedelijk on derweg te water geworpen. DE AANSLAG GP TWEE NEDERLANDERS TE PARIJS. De dader veroordeeld. De Oostenrijker S. Kestenbaum, die op 11 April van dit jaar de beide Amsterdamsche kooplieden Vos en Moscou in een garage van een groot bedrag aan geld heeft willen be- rooven, is veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vijf jaren, terwijl hem voorts voor den tijd van tien jaar het verblijf in Frarkrijk is ontzegd. DE „P. C. HOOFT". De firma Wijsmuller uit IJmuiden is nog voortdurend bezig met het leegpompen van 't wrak der P. C. Hooft. Volgens de schatting van havenmeester W. N. v. d. Poll, zit er nog 2000 a 2500 ton water in het schip. Gister middag maakte het 22 graden slagzijwelke oorzaak van dit euvel ten grondslag ligt, is niet met zekerheid bekend. Overigens valt wel te constateeren dat het lichtingswerk vor dert. Ofschoon het bakboord-achterschip nog Een bewoonster van de Stuwstraat te Den Haag had Zondag bezoek van twee meisjes, resp. 15 en 16 jaar oud. Terwijl de vrouw een oogenblik met het 16-jarige meisje in de keuken was, heeft het andere kind een porte- monnaie, welke op den schoorsteenmantel lag, weggenomen. Zij heeft daarop bij het weggaan haar oudere vriendin van den dief stal in kennis gesteld, waarna beiden per trein naar Rotterdam zijn gegaan en al het geld in lunchrooms en bioscopen hebben op gemaakt. De portemonnaie, waarin ongeveer 20 was geweest, hebben de meisjes in een riool- put in de Noordpolderkade geworpen. De politie heeft beiden aangehouden. Twee gas- penningen, welke ook in de portemonnaie waren, zijn in beslag genomen. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Gisteravond is te Budel (N.Br.) de 17-jarf- ge van Deurzen bij het smokkelen van een kleine partij suiker door commiezen aange schoten. Tijdens het vervoer naar het zieken huis te Eindhoven is het slachtoffer overlc den RIJWIELDIEVEN GEARRESTEERD. Zaterdag en Zondag heeft de Hilversum- sche politie twee personen aangehouden, die zich in Hilversum en in vele andere plaatsen aan tal van rijwieldiefstallen hebben schul dig gemaakt. Hiermede zijn een groot aan tal ontvreemdingen van den laatsten tijd tot klaarheid gekomen. DE MOORDAANSLAG IN HET HAAGSCHE BOSCH. De 19-jarige werklooze kappersbediende C. E. van T., die de met een scheermesje ge pleegde mishandeling van het meisje G. M. de H., Vrijdagavond j.1. in het Haagsche Bosch pleegde, heeft volledig bekend en bij zijn verhoor nog verklaard, ook andere meis jes aldus te hebben willen mishandelen. Hij had een afspraak gemaakt met een meisje, dat hij Zondagavond te Schevenin- gen zou ontmoeten, doch door zijn arrestatie den dag tevoren is dit meisje aan het gevaar ontsnapt. Gistermiddag is T. in het gemeentezieken huis met mej. de H. geconfronteerd. Had v. T. totnutoe een cynische houding „Hou der de moed maar in, vrouw Suadieen maand is gauw voorbij." „Dat is t juist, llefie En ik doch nog zóó da se nem der minstens ses soue geele," CDie By stander).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7