Qememtecadm Amstecdcmtsche Jieucs 461e STAATSLOTERIJ DE RIJP. van 8 Dec. 1932 Opgave van Hoordhollandsch Landbouwcrediet N. V. Y4 7% dit verkeersobstakel hun verontwaardiging luchten, alle aanleiding zijn tot het aanhef fen van een juichkreet, terwijl ook de scheepvaart bij de nieuwe situatie buitenge woon gediend zal zijn. CRISIS-PACHTWET. Een wijzigingsontwerp van de regeering. De regeering heeft bij de Tweede Kamer Ingediend een ontwerp tot wijziging van de crisis-pachtwet. De strekking van het ontwerp is tweeledig. Voorgesteld wordt lo. een voorziening naar aanleiding van ae uitspraak van den Hoogen Raad. dat de en sispachtwet geen betrekking heeft op den tuin- touw; 2o. een verzachting van de bepaling vaiJ art. 2 laatste lid, dat een tijdig'a?1edle!l. verzoekschrift om geheele of gedeeltelijke ont heffing van betaling van een pachttermijn de verplichting tot betaling opschort, zoolang op dat verzoekschrift niet is beschikt. Een motie van den Bond van land- pachters. In de gisteren te Leeuwarden gehouden protestvergadering van den Bond van Land- pachters, waarin o.a. de secretaris van dien Bond, de heer H. S. van Houten, uit Gronin gen, het woord heeft gevoerd, is een motie aangenomen, waarin wordt gezegd: dat ae ■wet-Ebels niet mag worden verslecht, en dat de pachtwetgeving verbeterd moet worden. Voorts wordt er aangedrongen op maatrege len voor de hypotheekboeren, verlaging van de waterschapslasten, opschorting van so ciale lasten, vaststelling van minimum loonen van landarbeiders, enz. BELGISCH GAS TE AARDENBURG. Naar verluidt is door Gedeputeerde Staten van Zeeland, evenals door den minister van economische zaken en arbeid het door de ge meente Aardenburg te sluiten contract met een firma te Brugge, betreffende leverantie van gas uit België aan voornoemde gemeente goedgekeurd. De gemeentelijke gasfabriek, welke met groote verliezen exploiteerde, zal nu binnen afzienbaien tijd worden stilgelegd. Voor Aardenburg zijn belangrijke voordeelen aan het te sluiten contract verbonden. MISDRIJF OF ONGEVAL? Verkoold lijk gevonden. Gistermiddag vonden voorbijgangers in het bosch te Oenkerk bij Leeuwarden het totaal verkoolde lijk van den twee-en-twintig jarigen A. de Vries uit Oenkerk. Doordat er naast het lichaam een pas gestopte pijp en een half verkoolde jas lag, vermoedt men, dat de kleeren van het slachtoffer bij het aansteken van de pijp vlam hebben gevat. De politie onderzoekt thans of hier sprake is van misdrijf, of dat aan een ongeval moet worden gedacht. ACTIE VAN WERKLOOZE MUSICI. Gisteravond hebben een aantal werklooze Nederlandsche musici op het Rembrandt- pein te Amsterdam wederom actie gevoerd tegen het spelen van buitenlandsche krachten in café „De Kroon" aldaar. Door het uitdee- len van pamfletten trachtten zij het publiek er van tegen te houden genoemd café te bezoeken Toen er een oploop dreigde te ontstaan, heeft de politie tot doorloopen aangemaand Ongeregeldheden zijn er niet ontstaan. Door de politie werden nog een aantal vrouwen die in het café „De Kroon" zaten en door op f'uitjes en andere lawaai makende instrumen ten te blazen, de muziek trachtten te over stemmen, uit de inrichting verwijderd. EEN RELLETJE. Vrees voor gedwongen entrui ming van een woning. Een melkver! ooper in de Laurierstraat te Amsterdam die belast is met het ophalen van de huur van verschillende door arbei ders bewoonde perceelen, heeft gistermorgen voor zijn zaak een volksoploop gehad van eenige honderden arbeiders, die den man er van beschuldigden, dat hij de hand zou heb ben in een poging tot huisuitzetting van een gezin in de Van Bossestraat. Een tweetal agenten, dat in de nabijheid van den winkel on post stonden, omdat op deze p'aats Dins dag ook reeds een demonstratie was gehou den, was door de overmacht volkomen ver rast. Toen er voor hen versterking kwam op dagen en getracht werd de menigte uiteen te drijven, ontstond er tusschen de politiemacht en de betoogers een vechtpartij, waarbij aan weerskanten klappen vielen. Daar er uit de ramen en uit de menigte met allerlei voorwer pen naar de agenten gegooid werd, liet de inspecteur, die met den politieauto was mee gekomen, eenige schoten in de lucht lossen, met het gevolg, dat de demonstranten in a!!e richtingen uiteenstoven. De ruiten van de melkzaak waren intusschen met steenen inge gooid. Ook gistermiddag en -avond was er in deze buurt veel vol'' op de been. zoodat de politie daar in versterkten getale surveilleer de. VERKORTING ARBEIDSTIJD Gisteren is bekend geworden de uitslag van de stemming der modern georganiseerde weekheden der Nederlandsche Kabelfabriek te Delft. De uitslag is dat 83 der werk lieden heeft besloten van de directie te eischen dat de werktijd niet wordt verkort, en dat geen personeel voor 1 April wordt ont slagen. - katholieke en christelijke organisaties hebben besloten het voorstel der directie tot het instellen van de vijfdagenweek aan te nemen. DE TREINDIEFSTAL TE HEDEL. Naar aanleiding der arrestatie van een der freindieven uit Hedel te Enschede j.1. Zondag, verneemt de Tel. nog, dat de tweede en be langrijkste dief zich te Hedel schijnt te be vinden. Hij heeft zich frank en vrij in de dorpstraat vertoond en zelfs den dorpsbar bier bezocht om zich te laten scheren. De po litie, d:e dezen Figaro om inlichtingen wilde ondervragen, had geen succes, daar hij meen de. deze niet te behoeven te verstrekken. Hij wilde niet over zijn clientèle praten en be toonde zich als zijn Parijsche collega's van top tot teen gentleman De politie doet nu ijverig onderzoek in Hedel en omgeving; tot nu toe zonder resultaat. Er wordt zeer veel prijs op de arrestatie van den man gesteld, omdat men hem er van verdenkt de dader te zijn van het stelen van den postzak eenigen tijd geleden uit den trein te Hedel. waarover men niets meer gehoord heeft. WERKVERRUIMING. Levering ten behoeve van het Nederlandsche leger binnen de grenzen gehouden. Voor de levering van 40,000 hemden voor het Nederlandsche leger hadden o m. inge schreven de N.V. katoenmaatschappij v/h Gtbrs. Scholten Co. en de N.V. Bendien's Confectiefabrieken beide te Almelo. De aan bieding van een buitenlandsche firma was echter lager. Mede door bemiddeling van het lid der Tweede Kamer, den heer Krijger, de rijks commissie voor werkverruiming en den bur gemeester van Almeo, is blijkens een door dezen van den minister van defensie ontvan gen telegram de levering gegund aan de beide Almelosche firma's. AUTOBUS OVER DEN AFSLUITDIJK. Ged. Staten van Friesland hebben ook aan de Algemeene Transportonderneming ver gunning verleend voor een autobusdienst Alkmaar—Leeuwarden over den Afsluitdijk MIDDEL TEGEN HONDSDOLHEID? Volgens berichten in Engelsche bladen zouden dr. P. P. Laidlaw en G W. Dunkin na proefnemingen van tien jaar er in ge slaagd zijn een middel tegen hondsdolheid te vinden. Volgens de berichten zouden de proeven met een virus, een vaccinemiddel en een anti-serum ook een nieuw licht geworpen hebben op den aard van andere ultra-viri, zooals die o.a. voorkomen bij encephalitis, slaapziekte, kinderverlamming, gele koorts en influenza. DIRECTIE RIJKSPOSTSPAARBANK Wisseling in de leiding. Aan mr. J. H. C. Busing is op zijn ver zoek. met ingang van 1 April a.s., eervol ontslag verleend als directeur van de Rijks postspaarbank, onder dankbetuiging voor de door hem den lande bewezen diensten. De heer Busing was sedert 1 September 191? in deze functie werkzaam. Met ingang van April is tot zijn opvolger als directeur benoemd mr. A. G. G. Tydeman, die sedert 1 December 1919 onder-directeur van de Rijkspostspaarbank is. AUTO DOOR KOMMIEZEN BESCHOTEN. Onaangenaam avontuur voor een Rotterdamsche familie. Een Rotterdamsche familie, die een bezoek gebracht had aan een familielid te Baarle- Nassau en per auto vandaar terugkeerde, heeft op den weg Baarle-Nassau-Chaam een emotioneel voorval beleefd. De auto werd op plm. twee kilometer van Baarle-Nassau door rijks-douane-kommiezen beschoten, en een der inzittenden werd daarbij licht gewond. Een der betrokken familieleden heeft aan de Tel. een relaas van het gebeurde gedaan. Wij waren, zoo vertelde hij, op den te rugweg naar Rotterdam. Op een paar kilo meter afstand van Baarle-Nassau zagen wij een man langs den weg staan, aan den lin kerkant. De man was in burger gekleed, en wij dachten dat het een boer was. Een eind verder eveneens een man in burger. Toen wij dien genaderd waren (wij reden met een snelheid van ongeveer dertig kilometer per uur) loste de man op vijf meter afstand van ons een schot in de lucht, en direct daarop vuurde hij op onzen wagen. De kogel drong door het portier van den auto, en dat was een geluk, want daardoor werd de kracht van net projectiel blijkbaar gebroken. Mijn moe der, die naast mijn vader zat die den auto bestuurde, werd door den kogel getroffen; het projectiel schampte tegen de borst, en zij heeft daardoor een bloeduitstorting gekre gen. Indien de schutter even hooger gemikt had, zou de kogel niet door het metaal van het portier, waarin nog het kogelgat te zien is, in zijn vaart zijn gestuit en de gevolgen zouden dan ongetwijfeld heel wat ernstiger geweest zijn. Wij stopten natuurlijk onmiddellijk, en daarop wilden de man, die geschoten had, en de man, dien wij even te voren langs den weg hadden zien staan, de vlucht nemen. Wij riepen hen echter aan, en toen ontpopten zij zich eensklaps als rijkskommiezen der doua ne. U begrijpt, dat wij hevig ontsteld waren door het voorval en wij eischten dan ook op heldering. De eerste man zeide, dat hij met een vlag gezwaaid had om ons te kennen te geven, dat wij moesten stoppen. Wij hebben echter geen vlag gezien. Bovendien is het een dwaasheid, dat kommiezen, als zij in het don ker een auto willen aanhouden (het was laat in den middag en reeds donker) met een vlag en niet met een licht zwaaien Mijn vader nam met deze verklaring dan ook geen genoegen, en zeide, dat hij met de beide kommiezen naar het dichtstbijzijnde po litiebureau wilde gaan om zijn beklag in te dienen. De kommiezen weigerden dit echter. Mijn vader gebruikte toen een list; hij vroeg een der kommiezen zich als zoodanig te le- kit.meeren en toen de man zijn legitimatie- gewijs overhandigde, hield mijn vader dit in zijn bezit, en zeide het pas op het politiebu reau te zullen teruggeven. Wij hebben toen de kommiezen gedwongen, op hun fietsen te le Eau" V°°r °"S Uit te rijden naar Baar" Wij zijn toen eerst naar de woning van hun TaanT^n m turn met hem staan praten. Daarop vroegen wij hun ons naar den burgemeester te brengen. Maar tot onze groote verbazing, zeiden zij, het huis van den burgemeester niet te weten, hoewel zij nota bene inwoners van het dorp waren' Wij hebben tenslotte het huis van den bur gemeester gevonden, die oogenblikkelijk den commandant van de marechaussee waar schuwde, en in zijn bijzijn zijn wij allen ver hoord. Er is van het gebeurde proces verbaal opge maakt, en mijn vader heeft een aanklacht in gediend tegen de kommiezen. (Niet officieel) Trekking van Donderdag 8 December 13JS 2e Klasse. 4e lijst 334 1844 3461 6492 6714 7806 10409 11008 14118 15700 16965 18392 19759 665 2017 3858 5688 6965 8085 10469 11184 14559 15784 17093 18401 19840 PrUzen van f 8^ 752 850 984 1027 2020 2600 2646 2685 4917 4930 5019 5242 5736 5776 5836 5893 6979 7064 7235 7519 8953 9432 9496 9904 10597 10599 10918 1096O 11438 1880 11953 12165 14684 14797 15044 15446 15854 .6149 16326 16492 17667 17755 17820 18030 18463 18855 19237 19298 20688 20838 1118 2687 5249 6299 7711 10024 10978 13152 15495 16642 18062 19518 1210 3172 5304 6490 7736 10277 10979 13336 15552 16705 18127 19562 EEN AARDIGE BOUWPLAAT. Wij ontvingen van de N.V. Bataafedie Import Maatschappij een alleraardigste bouwplaat, een zgn. Schell Bouwplaat, een model van het laadstation aan den Rijks straatweg- bij Delft. Aan de achterzijde wordt een overzicht gegeven van de verschillende producten welk uit ruwe aardolie worden verkregen. TAALZUIVERING. Het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft, onder leiding van de door dat Verband ingestelde „Taalwacht", een boekje „Taal zuivering" doen samenstellen, waarvan dezer dagen de 9de druk is verschenen. Met de uitgave van dit boekje is een poging bedoeld het gebruik van vreemde woorden terwijl er zeer goede Nederlandsche woorden zijn, die hetzelfde beteekenen en ook het gebruik van on-Nederlandsche zinswendigen, tegen te gaan. „Taalzuivering" is uit den aard der zaak onvolledig; aan den anderen kant zal ook menigeen zich niet kunnen vereenige met alles wat er wel in voorkomt. Toch zal het boekje in vele gevallen voor diegenen, die er naar streven zoo min mogelijk vreemde woorden te gebruiken, gemak opleveren. WEER BRAND OP DE P. C HOOFT. Op den dag, dat men dacht het wrak van de P. C. Hooft vlot te krijgen, is opnieuw aan boord brand uitgebioken. Tusschen 10 uur en half elf sloegen hedenmorgen plotse ling de vlammen weer uit- Hoe de brand thans weer is ontstaan, en waar het vernie lend element op het oogenblik woedt, is bij het afzenden van dit bericht nog niet bekend. De brand op het motorschip P. C. Hooft slaat wel alle records, die wij op dit gebied kennen. Een 40-tal arbeiders van de stoomvaart Mij. „Nederland" en van de firma Weismuller was ook he denmorgen bezig met het leegpompen van het schip, welk werk nu reeds lan ger dan een week duurt Het was geble ken. dat in eenige tanks nog een groote hoeveelheid water staat. Om gemakke lijker bij deze tanks te kunnen komen, werkte men met steekvlammen. In het del: van de eerste klassa salons, althans van de ruimte waar deze eens geweest zijn, werden gaten gebrand. Hieronder waren de bewuste tanks. Bij deze werk zaamheden heeft men ook een stuk bij van de olieleiding doorgebrand. Het schijnt dat zich in deze olieleiding nog olieresten bevonden, want plotseling sloeg een hooge steekvlam uit en een donkere rook van brandende olie sloeg naar buiten. Toevallig bevond juist de commandant van de brandweer zich aan boord van de P. C. Hooft. Deze had van de stoomvaart Mij. „Nederland" toe stemming om eenige voorwerpen van het uitgebrande zeekasteel uit te zoeken, om deze bij het brandweer-onderwijs te mogen gebruiken. Hij was daardoor he denmorgen aan boord gekomen in ge zelschap van den hoofdbrandmeester en eenige manschappen. Terstond werd de drijvende stoomspuit „Jason" gealarmeerd, die spoedig weer, als zoo langen tijd reeds in de afgeloo- pen weken, langszij de „P. C. Hooft" lag Er werden twee slangen in het schip ge legd en naar de brandende ruimte ge voerd. De bunkerruimte onder wat eens de le klase eettsalon was, staat thans weer in hellen gloed. De vlammen slaan slechts een enkelen keer naar buiten, doch het vuur is, hoewel niet groot van omvang, hevie en naar men verwacht hardnekkig. Er is een groote ontwikke ling van rook. Op het gerucht van den nieuwen brand op de „P. C. Hooft" stroomden weer tal van nieuwsgierigen naar het IJ. De ha venmeester was snoedig na het uitbreken van den brand eveneens weer bij het wrak. VERKEERSONGEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Dinsdagavond heeft in de Wilhelmina- straat te Maastricht etn auto bestuurd door P. W. J. de Beurs uit Maastricht mej. Epping, die op de fiets was aangereden, waardoor zij hersenschudding heeft gekregen en heden in het ziekenhuis is overleden. Auto te water. De passagiers gered. Te Balkbrug is gistermiddag een auto, waarin de heeren Houtstra en Duin, keur meesters van den keuringsdienst van waren te Zwolle zaten, geslipt en in de Dedems- vaart gereden. De heer Houtstra kon het por tier openen, waardoor de beide inzittenden uit den geheel onder water liggend-en auto, op den kap konden kruipen. De heer Duin had zich licht aan het hoofd gewond en werd door inmiddels toegeschoten hulp op den wal ge bracht. De heer Houtstra kon zichzelf redaen Beide heeren werden bij omwonenden binnen gebracht. KORTE BERICHTEN. De ex-kroonprins van Duitschland is Dinsdag te Doorn aangekomen voor een be zoek aan zijn vader. Hij zal slechts eenige dagen in Doorn blijven en dan naar Duitsch land terugkeeren. NJ~ °in5SdaPvJ°n,d' to.en c'e bevolking °P Ameland St. Nicolaas vierde werd de feestvreugde verstoord door branefgeroep dëJhKet h°tel „Ameland" uen neer ronten in brand te «staan h*o t brandde gedeeltelijk uit D* bijgebouwen 1 ven gespaard. Verzekering dekt de schade Toen de politie in een café te Heemstede kwam, waar haar hulp was ingeroepen, ont dekte zij achter in het lokaal een begin van brand; er lag nog smeulend papier. De café van werd oep van hotel ble houder, die geen verklaring van de oorzaak van dit branden kon geven, is onder beschul diging van brandstichting ter beschikking van de ustitie gesteld. Gisternacht is ingebroken in de Bra- bantsche fabriek van melkproducten te Wa genberg, gemeente Terheyden. De brandkast werd geforceerd achter de fabriek terugge vonden. Hoe groot het gestolen bedrag is, is nog niet bekend gemaakt. Visschers uit Makkum hebben in het IJselmeer bij den Afsluitdijk een zalm van 6 pond gevangen. Zaterdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den heer C. A. v. Sta veren. Deze vergadering was belegd in verband met het benoemen van een tijdelijk gemeente geneesheer. B. en W. hebben de volgende voordracht samengesteld. (Alphabetisch): 1. J. N. Hil- debrands; 2. G. J. Jebbink, beiden de Rijp Alvorens tot stemming over te gaan stelde de heer C. de Boer voor, direct vrije artsen keuze in te voeren. Spreker meende te weten, dat de S. D. A. P.-fractie zich daarmee kan vereenigen. De voorzitter antwoordde dat dit onder werp thans niet aan de orde is. Alvorens daartoe te kunnen overgaan, behoort de in structie voor den gemeente-geneesheer te wor den gewijzigd. B. en W. zullen echter in opdracht van een in een vorige vergadering geuiten wensch zoo spoedig mogelijk met een instruc tie komen. Weth. Keuning kon zich daarmede veree nigen. Spreker zeide dat de S. D. A. P.- fractie niet afwijzend jegens „vrije artsen keuze" staat. De heer de Jong gaf te kennen dat dit in de R.-K. fractie een onderwerp van bespre king is. Weth. Besse voelde de noodzakelijkheid van een nieuwe instructie, doch wilde het voorstel-de Boer steunen. De heer de Boer vond zijn voorstel wel verstandig. De doctoren konden alsdan col legiaal de armenpractijk verdeelen. Spreker wees op de spanning die steeds in de Rijp heeft geheerscht. De beide genees- heeren alhier gunden zich geen dag vacan tie. De voorzitter was van meening dat thans de heeren doctoren ook collegiaal kunnen sa men gaan, waarmee de heer de Jong het niet geheel eens was. Na eenige discussies werdm^^T stemming. Met 5 tegen 2 stemme? wtrd hl noemd tot tijdelijk gemeente-geneesheer d M. Hildebrands Bij de rondvraag bracht de heeMl-8!* Boer naar voren de oppositie der inuTn„ over de Beemsterbrug. Zooals deze than!"' uitgezet en zal worden gebouwd levert a brug een gevaar voor het verkeer. e Spreker vroeg of het mogelijk is, nop ge wijzigingen te brengen in den bouw wL' deze brug. atl De voorzitter antwoordde dat het B W. bekend is, dat een kluft wordt aan?" bracht, die niet fraai is, en tevens gevaar zal leveren. °P De firma Matser Hamstra hadden d* tijds stopzetting van het werk gevraw daar zij niet voldoende in en uit hun w£r» plaats kunnen komen. In dit verband een bezoek gebracht aan den ingenieur Prov. Waterstaat, die de teekeningen °er ste instantie heeft laten maken Deztbt5f,r toen deze wijziging erin. Verder is een ander destijds voor de rechtbank behang geworden en besliste de rechter, dat de meente geheel volgens de teekening handefdi en dus het werk niet werd stop gezet Thans dit te wijzigen zou beteekenen de firma Matser de troeven in handen te geven en nadeelig voor de gemeente kunnen w«r. den. De voorzitter waarschuwde derhalve den raad hiervoor. De heer de Jong zeide het deze keer eens geheel eens te zijn, daar het ter plaatse zeer gevaarlijk wordt en het uitzicht daar zeer slecht is voor het verkeer. Dan had spreker een ernstige grief ten op. zichte van de last welke Scheepsbouwer moet ondervinden. Zal zoo worden doorgewerkt? Scheepsbouwer kan dan niet dan met de grootste moeite daarlangs met de kar enz. Spreker verzocht B. en W het daarheen te leiden dat Scheepsbouwer geen last meer on dervindt, temeer nog omdat deze zeer be scheiden is en het de gemeente niet lastig maakt. Weth. Keuring zeide, dat dit ook zijn volle aandacht heeft. De voorzitter zegde toe even te willen vastleggen dat B. en W. willen medewerken om niemand eenigen last bij het uitvoeren van dit werk te veroorzaken zelfs hen niet, die de gemeente tegenwerken. Daarna voegende nog een discussie van den heer C. de Boer die niet te overtuigen bleek te zijn. dat verandering brengen in een brugbouw niet voetstoots kan. Besloten werd dat B en W een en andef ter provinciale griffie zullen bespreken. Daarna sluiting. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koer* van heden te: STAATSLEEN1NGEN. 5 Neüerl 1932 4X NederL 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm Ace. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleb Steel Citie* Service General Aviation Steel comm. a Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifer* CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union -at.. RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadt Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembah AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash •Exdividend fExclaim. PROLONGATIE Vo Vorig* koers ior% 1018/ 100% 037, 577, 547. 1007g 42 6078 3Vs Ib 12/7, 105% 1«% U% 1' 3»/s 37,6 3)7/8 57* 4 9% pl.m. 1.30 64 577, 55 41-»/, 607, 3 127 106J-7, 147. 16*/, Vs 7.6 1 3% 27/s 3 57a 4 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 1717/s 101 751/4 41 2460 169-70 100 74 41 1267, 15 93 125 15 91 132 1455/8 7*7, 6W, 5% 145 *2 1/4 674 Vi6 5f-% 607, 29*/, 22 59-60 26 22 19 U/3 3*/s 3% b/4 15*,, 597, 3V4 177, 597, 1367, b 106 125*/, 1387, 11 1757, 41 717, 2\'4 41 6»/, 114 106-V, I 17»/, 169 1267, 10-*/, 16*/, ~8/l6 pl.m. 2.15 i 114'/, 1261/,-} lOi'/i-f 16*/, ï1/, 163'/, 169 144 821/, m 2% 138* 15J-1I Ige koer* 1 oCt. Heden 1 pGu WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIE1 OFFICIEEL Londen Berlijn Parij* Brussel |Belga) Bazel Weeoeo p Scb. 100 Kopenhagea Stockholm Oslo Neiv-York lUlit Vorige koers 8.(3 59.15 9./I7JL 34 49 47 87 41 75 44 00 41 30 2.49 12.71 Koen ep heden 2uut 8.077, 59.18 9./2 34.49 47.69 42.20 44. ->0 41 75 12.75

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6