DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit Aet JUidemwt Quqjeliiksch Oveczicht ^Buitenland No. 292 Zaterdag 10 December 1932 134e Jaargang DE NAZI-TROEBELEN. Het conflict tnsschen Strasser en Hitier. Reorganisatie bij de politieke leiding. DE EERSTE SNEEUW BOVEN LONDEN GEVALLEN. y' JUST VIERMAAL TER DOOD VEROORDEELD. MIJNONGELUK IN HET GRAAF- SCHAP YORK. Vier dooden, vijf gewonden. ITALIAANSCHE EXPEDITIE NAAR DE BRONNEN VAN DE ORINOCO. SOV IET-RUSLAND BEREID TOT ONDERHANDELINGEN OVER EEN HANDELSVERDRAG MET ENGELAND. Russische nota ontvangen. NATIONAAL HOOFDDEKSEL BELEEDIGD. Cabaret-artiste gearresteerd. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- ei. Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. iiancc door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groot* conti. ':en rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij vl». HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj, N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Den Haag, 9 Dec. *32. Bij den aanvang der vergadering der Tweede Kamer heeft de heer Ketelaar (v.d.) een interpellatie ingediend betreffende de plannen der regeering inzake de vroedvrou wenschool te Amsterdam. Dinsdag a.s. zal daarover beslist worden. Aan de orde was hierna voortzetting van de behandeling van de begrooting van ar beid, en wel de afdeeling landbouw. Er wa ren niet minder dan 21 sprekers ingeschre ven! Eerste was de heer Van Voorst tot Voorst (r.k.), die dankbaar was voor de vele steun maatregelen maar ze onvoldoende achtte om den landbouw op de been te houden, vooral omdat de prijzen zich in dalende richting be wegen. Zoo kan het niet langer! Wij moeten daarom onzen export op allerlei wijzen be vorderen en onze graanproductie verhoogen. door den graaninvoer te contingenteeren met heffing van hooge graanrechten. Van den heer Lovink (c.h.) hoorden wij een pleidooi ten gunste van een inkrimping onzer landbouwproductie, maar daarnaast zette hij uiteen de noodzakelijkheid van steunmaatrege.en. Spr. wees ten slotte op het gevaar van de uitbreiding van den tuinbouw in Duitschland. Is de minister daarvan vol doende op de hoogte? De heer Ebels (v.d.) wees op het gevaar voor onzen export gelegen in het autarchisch streven van Duitschland. Z.i. moet öp den duur die beweging mislukken. Maar intus- schen wordt onze landbouw er door bena deeld. Ook in het verdrag van Ottowa zag hij een gevaar voor ons land. In de vermin derde koopkracht van het buitenland schuilt voor ons een groot gevaar. Maar als de cri sis verdwijnt, vermindert dit gevaar geluk kig. Spr. meende intusschen, dat we op den ingeslagen weg blijven voortgaan, zeker mo gen we niet overgaan tot hooge invoerrech ten. Spr. vraagt een spoedige inwerkingtre ding van den toegezegden steun aan den roggebouw. Ook de fabrieksaardappel heeft steun noodig. Spr. verklaarde zich niet tevre den met de toepassing der Tarwewet. Er wordt nu niet steeds 12 per 100 K.G. ge maakt. De heer Bakker (c.h.) drong aan op ver hooging van onze exportmogelijkheid, op een vasten richtprijs voor de tarwe, meer steun aan de vlasteelt en de aardappelver bouwers. Spr. klaagde ten slotte over de po sitie der landarbeiders. De heer Van der Sluis (s.d.a.p.) behandel de o.m. de z.i. onvoldoende uitvoering der crisispachtwet. Spr. wees er verder op, dat ongeveer geen boer tevreden is met de geno men steunmaatregelen. Niet altijd ten on rechte. Ook met de landarbeiderswet dweept spr. niet erg en de boeren ook niet. Verder oefen de hij kritiek uit op de kapitalistische pro ductiewijze. De heer Schouten (a.r.) klaagde over de practijk der tarwewet en stelde daaromtrent een aantal vragen. Ook op de crisiszuivelwet had spr. enkele bemerkingen. De heer Bierema (lib.) besprak den ster ken achteruitgang van onzen uitvoer en ver klaarde zich overtuigd dat deze zich niet zou herstellen tot den vroegeren toestand. Wij doen dus het best den bestaanden toestand te consolideeren, waarbij geleidelijk de steun maatregelen kunnen worden opgeheven. Voorloopig zullen echter nog nieuwe steun maatregelen noodig zijn, in de eerste plaats voor de rogge. Welke steun is er verder voor de suikerbieten te verwachten? De Veenkolo niën zullen waarschijnlijk 25 in plaats van 30 cent per H.L. krijgen. Zou nu de minister willen afzien van de inning der rente voor de verleende voorschotten? De heer Van den Heuvel (a.r.) drong er bij den minister op aan zich niet te laten overre den tot verlaging van de steungelden. De heer Fleskens (r.k.) sprak uitvoerig ten gunste van maatregelen ter bescherming van de hypothecaire schulden van in het land bouwbedrijf. De oprichting van een rijksvoorschotbank achtte spr. daartoe het aangewezen middel. De heer Hiemstra (s.d.a.p.) drong aan op regeeringshulp tot verbetering van de land- arbeidersloonen. Ook vroeg hij verbetering van de afzetmogelijkheden, alsmede, steun voor de verbouwers van consumptieaardap pelen. Het credietvraagstuk werd besproken door den heer Van Rappard (lib.) waarbij hij me dewerking van den staat vroeg voor de boe ren, die hypotheek wenschen op te nemen. Daartoe worde een landbouwhypotheekbank onder staatstoezicht in het leven geroepen, v erder besprak hij de verschillende crisis maatregelen der regeering en drong speciaal aan op hulp voor den roggeteelt. den aard- nppelverbouw enz. Ook vroeg hij bevorde- ring van de paardenfokkerij, die thans door ondergang wordt bedreigd. Mevr. Bakker—Nort (v d.) besprak de die ren bescherming en vroeg daarvoor den steun "es ministers, speciaal wat betreft de verbe tering van het veevervoer. Ook kwam zij op tegen operaties op vee door onbevoegden Ten slotte klaagde zij over de slechte toepas sing van de vogelwet. Nog ettelijke sprekers volgde haar. Zoo de heer Weitkamp (c.h.) die hulde bracht aan de crisispolitiek der regeering, de heer Loerakker (r.k.), die het in het bijzonder op nam voor de landarbeiders, de heer Braat (plattel.) die een eenigszins opsamenhangen- de rede hield over de politiek der regeering inzake de varkensfokkerij, de heer Van Za- delhoff (s.d.a.p.), die toonde niet minder hart voor dieren te hebben dan mevr. Bakker Nort. Toen verdaagde de voorzitter de vergade ring tot Dinsdag, hoewel het sprekerslijstje nog niet was afgewerkt. Toen de Tweede Kamer hedennacht omstreeks half drie huiswaarts keerde, had zij de Begrooting van Arbeid en Economische Zaken niet afgehandeld, zoodat er hedenmiddag mede zal wor den voortgegaan. De heeren zijn dan oók wel erg breed van stof! Lang en breed is er in het eerste deel van deze avondvergadering gesproken over de sociale verzekering. Daarbij is niet al les in orde, Minister Verschuur erkent dat ook volmondig, doch de nood der tijden is voor hem een beletsel om de hervormingsplannen, welke hij in het hoofd heeft, tot uitvoering te brengen. Zelfs heeft hij in antwoord op een be toog van den heer Kupers (s. d. a. p.) moeten verklaren, dat een goede wette lijke verzekering tegen de werkeloos heid aan een volgende generatie moet worden overgelaten. We hebben den heer Oud (v. d.) weer eens een goedon derlegd pleidooi hooren houden ten gunste van een omslagstelsel bij de so ciale verzekering in plaats van het thans bstaande stelsel van fondsvor ming, maar de Minister ziet geen kans om in deze tijden tot verandering van stelsel over te gaan, ook al zou hij daar toe geneigd zijn. Verschillende maat regelen, b.v. de opneming van leerlin gen van ambachtsscholen onder de In- validiteits-wet, beloofde hij intusschen te zullen overwegen. En overigens is een belangrijk deel van den tijd in be slag genomen door gekibbel tusschen de staatk. gereformeerden, met hoofd zakelijk den heer Kersten als woord voerder, en de socialisten over de soci ale verzekering, waarbij de heer Duys zich nog al roerig gedroeg. Herhaalde lijk moest de Voorzitter daarbij van zijn hamer gebruik maken. Bij de behandeling van de hieropvol- gende afdeeling „Handel en Nijver heid" is de heer dr. Vos (lib.) opgeko men voor de belangen van den handel- drijvenden, in het bijzonder den kleinen middenstand. Met de contingenteerin- gen ten bate van de Twentsche indus trie, tegenover de dumpingspogingen van het buitenland toonde hij zich inge nomen. De heer Kortenhorst drong o. m. aan op contingenteering ten bate van de metaalindustrie. De heer Krijger (c.-h.) vroeg Indië te beschermen tegen de onbehoorlijke con- concurrentie van Japan. In denzelfden geest sprak de heer En gels (r.-k.) die tevens aandrong op een doeltreffender handelspolitiek tegen over Duitschland, b.v. door uitwisseling van onze land- en tuinbouwartikelen. De heer Weitkamp (c.h deed een woord ten gunste van de zoogenaamde actieve handelspolitiek hooren. Den vrijhandel beschouwe men niet als éen onafwijsbaar dogma. De heer Knottenbelt (lib.) sprong in de bres voor onze lamgeslagen scheepvaart, waarbij groote verliezen worden gele den, terwijl door het stilliggen de wer keloosheid wordt vergroot. De heer Van der Waerden (s.d.a.p.) wijdde onder meer een beschouwing aan de positie van de Nederlandsche Bank tegenover de andere banke en hij kwam met een motie om, nu het octrooi van de Nederlandsche Bank is opgezegd, de Regeering uit te noodigen de oprichting voor te bereiden van een centrale circu latiebank, van gemenschapswege te be- heeren. D heer Lockefeer (r.k.) vroeg gemak kelijke credietverleening voor den klei nen middenstand. De heer Duymaer van Twist (ar.) drong onder meer aan op afschaffine der scheepvaartrechten ten ba e van de binnenschipperij. De heer Van der Sluis (s.d.a.p.) wensch- te opneming van het arbeiderselement in midenstands- en nijverheidsraden. De heer Van Dis (staatk geref.) vroeg steun voor onze steenindustrie door den aanleg van klinkerwegen. Minister Verschuur heeft vele dier talrijke wenschen met een vriendelijk doch tot niets bindend woord beant woord. Kon hij anders, nu het toch on mogelijk is om er aan te voldoen, zoo dra er geld mede gemoeid is? Wij hoor den evenwel met belangstelling, dat de Regeering doende is de haai voorgeleg de plannen in zake hulp aan den mid denstand te onderzoeken Daarbij heoft men op het oog kleine mlddens.anders, wier vorderingen hun schulden over treffen, met credieten te helpen. IntUo- schen is dat geen gemakkelijke zaak! Hij beloofde de afdeeling Economische Voorlichting te wijzen op de nooden van het café-restaurantbedrijf en te laten onderzoeken, hoe men ten dezen in het buitenland te werk gaat. De kwestie van dumping is een lastig vraagstuk en het is nog niet zeker, dat daartegenover af doende maatregelen mogelijk zijn Niet minder moeilijk is de vraag, hoe de In dische nijverheid en onze textielnijver heid zijn te beschermen Dat is goed deels een politieke kwestie, nu de Oos- tersche landen streven naar selfsuppor ting. Of Japans regeering de kosten van dumping voor hare rekenning neemt, zou de Minister niet kunnen zeggen. Wat den steun aan de groote scheep vaart betreft, de Regeering zou wel een deel der tekorten voor hare rekening willen nemen, maar de middelen daar toe ontbreken. Tegenover de motie-Van der Waerden nam de Minister een gere serveerde houding aan. verwijzend naar wat hij reeds in zake de positie van ie Nederlandsche Bank gezegd heeft in zijn Memorie van Antwoord. Hem schijnt de toestand niet zoo, dat er ver andering in de verhoudingen noodig zou zijn. De minister weigerde arbeidersele menten op te nemen in de middenstands- en nijverheidsraden, die alleen werkge vers als leden kunnen hebben. Bescher ming van de metaalnijverheid achtte de Minister onnoodig. Zij kan zichzelf helpen Na het antwoord des Ministers is de afdeeling goedgekeurd. Nadat de rijksdagbijveukomst gisteravond afgeloopen was, kwam de nazi-fractie bijeen, om over den toestand «an hun eigen partij te spreken. En het was natuurlijk de kwestie- Strasser, die de gemoederen bezig hield. Dit conflict tusschen genoemde Strasser en Hitier moet wellicht als volgt verklaart worden: Gregor Strasser is door veie voorvallen van den laatsten tijd tot de overtuiging geko men, dat hij niet oprecht kan medewerken aan de leiding der nat.-soc partij. In verband daarmede heeft hij Donderdag een brief aan Hitier gericht waarin hij wijst op verschil lende toestanden, die volgens hem misstanden zijn. Onder meer verk'aarde hij. dat het on juist is te beweren, dat het marxisme met ruw geweld moet worden bestreden, daar ook in de kringen der Duitsche marxisten vele waardevolle elementen zijn, die gewonnen moeten worden voor het Duitsche socialisme, zools hij ddt nastreeft. Stiasser was het ook niet eens met de groote politieke lijn, die de partij schijnt te volgen, n.1. het eerst toelaten, dat Duitschland tot een chaos wordt, om daarna den nat.-soc. wederopbouw te begin nen. In zijn brief heeft Strasser ai zijn functies neergelegd en ook zijn rijksdagmandaat ter beschikking gesteld. Hitier heeft Strasser geen ontslag uit zijn functies verleend, maar hem medegedeeld, dat hij voorloopig een venof van drie weken kreeg en dat daarna nog eens over de kwestie zou worden gesproken. Dat Feder en andere persoonlijkheden uit de partij thans dezelfde maatregelen als Strasser nemen of denken te nemen, beteekent geenszins dat een oppositie groep wordt gevormd maar dat een zekere richting in de partijleiding tracht Hitier er toe te bewegen, dat hit aan de verlangens van die richting meer het oor leent. o Bovenstaande zou in die bijeenkomst der nazi's besproken zijn. Verder zouden alle gouwleiders en landsir.sptcteurs der nazi's een verklaring hebben onüerteekend van den volgenden inhoud: „De politieke organisatie van de NSDAP deelt mede: Het verlof dat toegestaan is aan den leider van de rijksorganisatie der NSDAP Gregor Strasser wordt door alle vijanden van Duitschland te baat genomen om de ver wachting te wekken, dat het Duitsche bolwerk van het nationaal-sociaiisme. dat geen aan val van buiten af kon schaden, door twee spalt zich zelf zou kunner vernietigen. De vijanden van Duitschland hopen te vergeefs. De landsinspecteurs en de gouwleiders der NSDAP die als dc oudste en trouwste mede werkers van den kider de organisatie hebben opgebouwd en heden verantwoordelijk op treden, staan in onwrikbare trouw om den leider van hun beweging. De P. O. (politieke organisatie) heeft meer vereering en liefde dan ooit voor Adolf Hitier." o Volgens het oersbuiean van de NSDAP heeft Röhm. de chef van den siaf van den nationaal-soeialisiischen oppersten kider Adolf Hitier, de volgende verklaring aan zijn SA- en SS-troepen gericht: „Onze leider zal, naar aanleiding van het verlof, verleend aan Gregor Strasser, een aantal veranderingen aanbrengen van orga- nisatorischen aard bij net personeel van de politieke afdeeling van de NSDAP. De SS- en SA-org?nisaties worden door dien maatregel niet getroffen. Als de kerntroep van de bewe ging staat gij, bewust van uw trouwen plicht en verantwoordelijkheid, in gesloten gelederen voor uw leider" o In den rijksdag was het verlof van Strasser en Feder he t gesprek van den dag, meldt het Wolfbureau uit Berlijn. Of het juist is. dat Strasser bedankt heeft voor zijn rijksdaglidmaatschap, is nog niet met zekerheid vast te stellen. In den rijksdag sprak men van een brief, welken Strasser aan Goering zou hebben geschreven, waarin hij zijn heengaan meedeelt Deze brief was gistermiddag 1 uur nog niet ontvangen. De voornaamste reden van Strassers heen gaan is blijkbaar, dat nij zich er niet mee kan vereenigen dat de nat.-socialisten niet aan de regeerinp deelnemen. Volgens de „Frankf. Ztg." heeft Strasser Woensdag aan Hitier een brief geschreven, waarin hij hem o.a. zijn mandaat voor den rijksdag ter beschikking stelt. Strasser plaatst zich in dien brief op het standpunt dat zich onder de sociaal-demociaten en andere demo cratische partijen elementen bevinden, die Duitschlands opbouw wenschen. en dat deze elementen niet afgebroken mogen worden. Voorts stelde hij in 't licht dat de theorieën en de practijken der nat.-soc. partij elkaar niet,steeds volkomen dekken; waarbij hij scherpe critiek uitoefende op den chef van Hitiers staf, Roehm. niet bij de centrifuges kan liggen. Men on derzoekt nog, of wellicht de uiteengerukte centrifuges explosief gas hebben ontwikkeld, maar ook dat lijkt nauwelijks mogelijk. De autoriteiten hebben nog geen verlof gegeven tot de begrafenis der lijken. In de buitenwijken van Londen is de eer ste sneeuw van dezen winter gevallen. Te Londen was het de koudste dag sinds Fe bruari. In Zuid Engeland is het over het al gemeen vrij winterachtig. Ook uit verschil lende andere deelen van Engeland wordt he vige koude gemeld, terwijl in die streken ook sneeuw is gevallen. RIIKSDAG VERDAAGD, WAARSCHIJNLIJK TOT JANUARI. In den Rijksdag heeft staatssecretaris Planck namens de Rijksregeering verklaard: „De regeering heeft besloten maatregelen te treffen tot een buitengewone winterhulp, voor zoover de toestand der financiën dat zal toelaten. Zij zal er naar streven, in de com missie tot overeenstemming met de partijen te komen inzake deze hulp". Vice-president Esser stelde naarna voor, den president te machtigen, om in samenwer king met het seniorenconvent de volgende Rijksdagzitting te bepalen. Loebe (s.d.p.) en Torgler (comm.) verklaarden, dat de verkla ring van de regeering hun te vaag was en verlangden een zitting op a.s. Maandag Hun voorstellen werden verworpen. De gevraaede machtiging werd den presi dent verleend. De volgende Rijksdagzitting zal waarschijnlijk midden Januari plaats vinden. Bei-'iinsche bladen over de ver d g van den Rijksdag. In verban.. met de verdaging van den Rijksdag spreekt de „Germania" van een voorloopigen wapenstilstand. De voorloopige wapenstilstand tusschen de nieuwe Rijks regeering en den Rijksdag, is derhalve een feit geworden. „Boersenzeitung" is van meening, dat de regeering Sch'eicher met de verdaging haar eerste doel heeft bereikt en daarmede onge twijfeld succes zal hebben. De „Kreuzzeitung" schrijft, dat de Rijks regering voor het bereiken van haar doel den Rijksdag tot midden Januari te verda gen, een hoogen prijs heeft betaald. BRAND TE MITTELKIRCHEN. Te Mittelkirchen zijn gistermiddag het woonhuis en de bijgebouwen .van het land goed van Wilkens een prooi der vlammen ge worden. Daar de familie niet thuis was,werd het vuur pas ontdekt, toen het zich reeds krachtig had uitgebreid. Er kon zoo goed als niets worden gered. 30 stuks hoornvee zijn om het leven gekomen Een 50-jarige zwakzinnige bloedverwant van den eigenaar wordt vermist. Men neemt aan dat hij even eens in de vlammen is omgekomen. Het lijk is tot nu toe nog niet gevonden. DE ONTPLOFFING TE PREMNITZ. In een nieuwe officieele mededeeling be treffende de cntploffingsramp in de kunst zijdefabriek te Premnitz wordt gezegd, dat de nauwkeurige oorzaak nog niet is vastge steld. Het schijnt echter zoo goed als uitge sloten, dat de explosie door acetyleenfles- schen is te weeg gebracht, daar zich alle flesschen nog in goeden staat bevinden Slechts van drie flèsschen is het omhulsel beschadigd. Men meent, dat de oorzaak ook De gifmoordenaar Jgst is viermaal ter dood en eenmaal tot levenslange tuchthuis straf veroordeeld. Bovendien werden de bur gerlijke eererechten hem vier maal ontno men, terwijl de kosten van het proces voor zijn rekening zijn. Bij een ontploffing in de mijn Cordon- woow bij Womwbell in het graafschap York zijn vier mijnwerkers gedood, terwijl vijt, drie mannen en twee ]ongens, werden ge wond. Aan het eind van dit jaar zal een Italiaan- sche expeditie vertrekken naar het stroomge bied van de Orinoco. De leden van de expedi tie zullen op hun tocht gebruik maken van de geografische gegevens, die verzameld zijn door vroegere onderzoekers, zooals Dias ae la Fuente, Humfeoldt en Herbert Spencer Dickey. De expeditie wordt geleid door kolonel Giovanni Masturzi, terwijl tot de deelnemers behooren een geoloog, een natuur-historicus, een dokter, een marconist, en een film opera teur. Bij de uitrusting is rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de tocht verschei den zal duren en zal leiden door een woest en onherbergzaam oord. Masturzi, een oud militair, is lid van de Aardrijkskundige Ge nootschappen van Italië, Cuba en Mexico. Hij heeft Afrika en China bereisd; het door hem verzamelde materiaal heeft hij verwerkt in een drietal boeken. Hij heeft reeds eerder een expeditie in de stroomgebieden van Ama zone en Orinoco ondernomen, maar heeft toen het doel niet kunnen bereiken, doordat hij ge kweld werd door herhaalde koortsaanvallen. De benoodigde gelden zullen worden ver strekt door het Italiaansch AardriiVskundif Genootschap en door de Venezolaansch- regeering. Masturzi is benoemd oo aanbeve ling van graaf Antonio Cataneo Quirin. TROTZKI TE VENETIE. Op de terugreis naar Turkije is Trotzki, komende van Marseille, via Ventimiglia en Milaan, naar Venetië gegaan, waar hij gister den geheelen middag heeft doorgebracht. Hij heeft van de Italiaansche regeering toestem ming gekregen de stad te bezichtingen en werd op de Marcusplaats gefotografeerd, terwijl hij duiven stond te voederen. Via Bologna heeft Trotzki de reis naar Brindisi voortgezet, waar hij aan boord ging van eer schip, dat hem naar Stamboel zal brengen Op het Engelsche ministerie van buiten- lanasche zaken is een nota van den Sovjet gezant te Londen, Maisky, ontvangen van den volgenden inhoud: „Na kennis te hebben genomen van de nota van het ministerie van Buitenlandsche Zaken de dato 17 October, alsmede van het voorstel van den Minister, onderhandelin gen te beginnen over een nieuw handelsver drag, welk voorstel mij is gedaan geduren de mijn onderhoud met dien Minister op 11 November, verklaart de regeering van de Sovjet-Unie, dit voorstel te aanvaarden en bereid te zijn tot het voeren van onderhan delingen". Belast met het voeren der onderhandelin gen zijn de gezant Maisky en de vertegen woordiger van den Sovjethandel in Enge land Alexander Osersky. Te Bagdad is dezer dagen, naar de corres pondent van de „Times" meldt, een Hongaar- sche cabaret-artiste gearresteerd wegens be- leediging van het nationale hoofddeksel van Irak, de sidara. Zij moest in haar rol achter eenvolgens eenige hoofddeksels verwijderen van het hoofd van een medespeler en daarbij een steeds toenemende woede simuleeren. Het laatste hoofddeksel moest zij vertrappen en het ongeluk wilde dat dit juist de sidara was, die naar het heet door koning FeisaI zelf ont worpen is. Er ontstond tumult en de politie moest er aan te pas komen. De teergevoeligheid ten aanzien van bet nationale hoofddeksel zinnebeeld van de onafhankelijkheid als Mohammedaansche natie bleek onlangs ook te Ankara, de hoofdstad van Turkije. Aan een official

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1