Agenda £uchtoaact lüeec&edcht flzoumciaai Tlieuws NIEUWE NIEDORP. Nieuwe gemeente-geneesheer. GRAFT. BROEK OP LANGENDIJK. BEVERWIJK. ZUIDSCHARWOUDE. M.KATER Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, telkens half 8, hoofd nummer Danton (geschiedkundig); hoofd rollen Fritz Kortner, Lucie Mannneim en Gustav Grüngen. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag en woensdagmiddag hoofdnummer Arizona (dram.), hoofdrollen Laura la Plante, Johne Wyne en June Clyde. Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Zonder geld gaat het ook (comedie), hoofdrollen Heinz Rühmann en Kurt Gerron. Toegang voor el- ken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer De groote parade (oorlogsfilm), hoofdrollen John Gd bert, Renee Adoree en Karl Dane Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. A. B. TT, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Paniek in Chica go (sens.), hoofdrollen Hans Rehmann en Olga Tschechowa. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303 30, Zater dag van 91 geopend; Zondags gesloten. Zaterdag 10 December. 8 uur, Harmonie, feestavond De Halter. 8 uur, Dancing Harmonie, vergadering R. J. B., spreker Theo van Driesten. Zondag 11 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, Soirée Vereenigde Zangers. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, op voering van De vrouw van de Zee, door Falkland. Maandag 12 December. 11 uur v.m., 't Gulden Vlies, buitengewo ne alg. verg. H. M. v. L. 8 uur, in Het Wapen van Munster (Ver- dronkenoord) vergadering Witte Kruis. 8 uur, handelsschool, voor de volksuniver siteit lezing met lichtbeelden over modern luchtverkeer door G. Spit. chef van den technischen dienst K. L. M. 8 uur, dancing Harmonie, spreker Jo de Haas voor de anti-militairisten. Dinsdag 13 December. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, de Italiaansche opera met De harbier van Sevilla". Donderdag 15 December. 8.30 uur, in de leeszaal Langestraat, alge- meene vergadering O. L. B. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, uit voering gem. zangvereeniging Harmonie. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, prof. Hoff mann uit Breslau over „Het evangelie der volkeren", voor Kerk en Vrede. Zaterdag 17 December. 8 uur, Harmonie, voordracht- en tooneel- avond van T O. P. Zondag 18 December. 2 uur. Gulden Vlies en De Unie, dienst we'gerincroartie-cornité: drie sprekers. maal, waarbij vele leden van hef corps diplo matique aanzaten, verscheen de Egyptische gezant met de tarboesp of hooge Egyptische fez. Tijdens den maaltijd moest de ghazi Moestafa Kemal Pasja, die tafelpresiden* was en wiens antipathie tegen de fez, die hij in Turkije heeft afgeschaft, bekend is, een verzoek aan den gezant gezonden hebben om ziin hoofddeksel te verwijderen. De gezant deed dit ten slotte. Onmiddellijk na den maal tijd.verdween hij en vertegenwoordigers van het Turksehe departement van buitenlandsche zaken moeten tevergeefs gepoogd hebben hein er van af te brengen de zaak aan zijn regee ring te rapporteeren. De Egyptische regee- ring zou bij de Turksehe geprotesteerd heb ben. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Japansche gepantserde trein door Chineezen beschoten. Officieel wordt medegedeeld, dat een Ja pansche gepantserde trein in de nabijheid van Siang-hai-kwan is beschoten door gere gelde Chineesche troepen. Ook de 'bezetting van den trein losten schoten. De hoop wordt uitgesproken, dat dit incident geen ernstig0 gevolgen zal hebben. De Chineesche en Ja pansche autoriteiten onderhandelen over een vreedzame oplossing van deze gebeurtenis. Treffen in omgeving van Sjang- haikwan. Volgens het telegraafagentschap Sjimboon Rengo heeft een nieuw treffen plaats gehad tusschen Chineesche en Japansche strijd krachten in de omgeving van Sjanghaikwan. Men neemt aan, dat de Japansch Mantsjoe- riische strijdkrachten zich na het toebren gen van de nederlaag aan generaal Soe Ping Wpn thans naar Jehe zullen worden gedirigeerd. 25 MIJNWERKERS TEN GEVOLGE VAN EXPLOSIE BEDOLVEN. In een kolenmijn der Harlan Fuel Cy bij V ancey (Kentucky) worden ten gevolge van een ontploffing 25 mijnwerkers bedolven lot nu toe is het nog niet gelukt de mannen te bergen. JAPAN EN DE ARBITRALE COMMISSIE VOOR MANTSJOERHE. De Japansche minister-president Saito heeft namens-de Japassche regeering den olaats- vervan?enden staatssecretaris voor buiten landsche zaken te Washington verzocht mede te deelen of de regeering der Vereenigde Sta ten bereid is toe te treden tot de arbitrale commissie tot bijlegging van het Chineesche (onflict. Reeds na enkele uren werd telegrafisch tntwoord uit Washington ontvangen. Mede- jedeeld werd, dat de regeering der Vereenig Ie Staten in het belang van den vrede be- •eid is zitting te nemen in een dergelijke com flissie op voorwaarde, dat de commissie niet ♦rganisch verbonden is met den Volkenbond !n dat de regeeringen van China en Japan le Vereeniede Staten tot deze onderhandelin gen uitnoodigen. Japan dreigt weder met uittreding. Onder voorzitterschap van den premier Saito heeft gister een Japansche kabinetszit ting plaats gehad, waarin werd beraadslaagd over de politieke situatie. De minister van bui tenlandsche zaken bracht rapport uit over de besprekingen te Genève en deelde mede, dat de Japansche delegatie alle besluiten van den Volkenbond, die tegen Mantsjoekwo gericht ziin, niet zal erkenen. 'Araki, de minister van Oorlog, verlangde, dat Japan uit den Volkenbond zou treden, wanneer de bond zijn verzet tegen de Japan sche politiek niet opgeeft. Het Japansch-Chineesche conflict verwezen naar de commissie van negentien. De buitengewone Assemblée heeft een door het presidium uitgewerkte resolutie aangeno men. waarin besloten wordt, de verdere be handeling van het Japansch-Chineesche con flict voorloopig over te dragen aan de com missie van negentien, waarin Japan en China niet vertegenwoordigd zijn. De commissie van negentien zal zoo spoe dig mogelijk samenkomen onder voorzitter schap van den Belgischen minister van bui tenlandsche zaken, Hijmans. De Assemblée blijft voorloopig gesloten, doch officieel zon der zittingen verder „vergaderen", ten einde zoo noodig weder te kunnen bijeenkomen om zich uit te spreken over de voorstellen van de commissie van negentien. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvogel (uitreis) is gister te Athene aangekomen. De „Oehoe" (op thuisreis) is gister te Bagdad geland. KLAUSMANN TE BREMEN AANGEKOMEN. Gistermiddag te half vier is met het s.s. Neckar van de Norddeutsche Lloyd de Australië-vlieger Klausmann uit Sydney aangekomen. De vlieger, die, zooals men weet, geruimen tijd in een Australisch zie kenhuis heeft doorgebracht, zag er gezond en krachtig uit. Dr. Koesterlitz, die Klausmann op zijn scheepsreis had vergezeld, deed nog eenige mededeelingen over de plannen van Bert- ram, cfie Maandag van Australië naar Europa terug wil vliegen. Bertram heeft het voornemen, een nieuw record op den af stand AustraliëEngeland te vestigen. De route zal loopen van Derby in Noord- Australië over Sumatra, Madras, Belgrado en Keulen naar Londen. ZEPPELIN-VERBINDING MET NEDERLANDSCH-INDIE? Dr. Eckener naar Nederlandsch- Indië. Naar het persbureau Vaz Dias verneemt zal dr. Eckener op 30 Dec. a.s. met het mail schip „Baloeran" van de Rotterdamsche Llyod van Marseille naar Ned.-Indië ver trekken. Dr Eckener zal de reis tot Suez mee maken en één week in Egypte blijven. Vervol gens zal dr. Eckener met het motorvracht schip „Talisso" van de maatschappij „Ne derland", dat in ballast vaart, de reis naar Ned.-Indië voortzetten. Dr. Eckener heeft besloten om met het laatstgenoemde schip de reis te vervolgen, om zoodoende in de gelegenheid te zijn langs de bijzondere route, welke het schip neemt, de meteorologische toestanden te bestudeeren, in het bijzonder die van den equator. De aankomst van dr. Eckener in Ned.-Indië zal vermoedelijk eind Januari plaats hebben. Dr. Eckener is voornemens twee tot drie we ken in Ned.-Indië te verblijven. Hij zal verge zeld worden door den heer J. E. van Tijen, die als vertegenwoordiger van het „Syndi caat voor Luchtscheoenverkeer met Ned.-In dië" de reis zal meemaken. SCHAGEN. De heer J. de Boer is gekozen tot lid van het bestuur van deu polder Burghorn in de gemeente Schagen Voor de betrekking van directeur van het Geineente-Eierveilingbeurijf zijn 13 sollicita ties binnengekomen, terwijl het aantal solli citanten voor de betrekking van agent van de arbeidsbemiddeling 22 bedraagt. Naar wij vernemen, heeft de Kon. Ned. Harddraverij en Renvereeniging besloten, het kampioenschap voor 1933 'korte baan toe te wijzen aan Scha gen. De Schager Hardrijderijvereeniging .West- Friesland" bestaat in 1933 50 jaar. HENSBROEK. Bij den op 1 Dec. gehouden stelling der stapeiproauden waren de cijfers als volgt Rood 121500 (330000), geel 97500 (175900) Deen 120400 (223000), uien 40100 (55500) peen 2000 (3000). De tusschen haakjes ge plaatste cijfers is de hoeveelheid van het vorige jaar op den zelfden datum. Met bijna al ge me me stemmen zijn tot lid van het dagelijkscb bestuur en hoofd ingeland herkozen de heeren D. Wit en H de Vries. Door het dageiijksch bestuur is uit de sol licitanten voor de betr;kking van secretaris- penningmeester van den polder een voor dracht opgemaakt als volgt: No. 1. W. Leegwater; No. 2. J. Oudendijk en No 3. Jb. Visser. *In de Pr.-Maurits trad op den derden Nutsavond alhier op de heer Ru Mulder, voordrachtkunstenaar te Hilversum In bet eerste gedeelte van den avond behandelde hij ernstige dingen. Vooral het tweede gedeelte uit hel fragment uit Peer Gynt van Ibsen werd schittereud vertolkt Het tweede' gedeelte van den avond werden meer komische dingen gegeven. Fijn weergegeven werd een gedeelte uit Kruisende wegen van A M de Jong, terwijl het laatste, een schets van Nono, hoewel van minder literaire waarde, toch goed insloeg. De voorzitter sloot met een woord van dank dezen zeer geslaagden Nutsavond. *Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van den plaatselijken geneesheer dr. Maats, om tegen 1 Januari a:s. ont slag aan te vragen als gemeente-genees heer. Den raad zft dan door B en W. worden voorgesteld als zijn opvolger te benoemen den heer C. R. N. de Boer, arts te Hoogwoud. 'Donderdagavond werd alhier vanwe ge het Volknut de eerste winteruitvoe- ring gegeven. De voorzitter, de heer Rooker, opende deze vergadering en heette allen welkom. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Jan Boezer ui den Haag, voordrachtkunstenaal De heer Boezer bracht aardige stukken ten tooneele. Het eerste gedeelte aan de dramatische zijde, zooals een gedeelte van den Koopman van Venetië en „De Beschreven Muur". Het tweede gedee'te was zijn komische program, waardoor de lachspieren los kwamen. In de pauze werd een bestuursverkie zing gehouden. Herkozen werden de heeren Rooker en S. Haas, resp. voorzit ter en secretaris van het Nut. Daarna werd besloten een avond te doen samenstellen met eigen krachten. Verschillende personen gaven zich op. De minister van binnenlandsche zaken heeft het gemiddelde uurloon bij de van rijks wege gesubsidiëerde werkverschaffingen voor de nangendijker gemeenten en St. Pancras bepaald op 27 cent en de vergoeding voor regenverlies op 22 cent per uur. De Neutrale Bond van Boeren-, Land en Tuinbouwers zal, ten einde uitdrukking te geven aan de ontstemming over het geringe bedrag, dat bij de door de Tweede Kamer aangenomen Steunwet voor den tuinbouw aan den noodlijdenden tuinbouw is toegewe zen, een groote vergadering te Hoorn hou den. Uit de inventarisatie der voorradige hoeveelheden stapelgroenten is gebleken, dat er heel wat minder aanwezig is dan verle den jaar. Voor een belangrijk deel moet dit worden toegeschreven aan den slechten oogst in het Abacht. Ervaren bouwers deel den ons mee, dat het eigenlijk niet meer mo gelijk is, met kans op een goeden oogst, in het Ambacht in het bijzonaer roode kool te verbouwen. Het steeds maar met kool be planten maakt het gewas zoovatbaar voor allerlei ziekten, dat ook dit jaar de nadeell- ge gevolgen niet zijn uitgebleven Het was een zeldzaamheid, een gezonden akker roode kool aan te treffen. 'Donderdag hadden in de duinstreek de eerste houtveilingen plaats. Algemeen was men van oordeel dat het rijshout goedkoop zou zijn met het oog op de dezen zomer buitengewoon lage boonenmarkt. Dit is anders uitge komen. Reeds een uur voor den aanvang der verkooping bewogen zich vele kooplus tigen in de bosschen die met elkander tamelijk hooge prijzen bedongen. De Langendijker winkeliersvereniging en vakvereniging organiseerde een St. Nico- laas-attentie, waaraan ruim 400 prijzen door de winkeliers waren beschikbaar gesteld. In de kolfbaan van den P. Kramer had gister avond de toewijzing dier prijzen plaats. De zaal was tjokvol. De meeste prijzen vielen in Noordscharwoude en Oudkarspel. Ook de bezitter van de betreffende bonnen in Haar lem, Alkmaar, IJmuiden, Heiloo enz. zagen zich een prijsje toegewezen. Het duurde vrij lang alvorens er een hoofdprijs getrokken werd. Eindelijk was dit het geval met de fiets, waarvan de gelukkige winnaar werd de heer Klaas Grootjes te Zuidscharwoude. De noo- dige humor tijdens de toewijzing der prijzen bleef niet achterwege. De plattelands humor verloochende zich ook nu niet, want de leider riep gemoedelijk; „Nou Grietje, heb ik jou naam hoor". En jawel, de hoofdprijs: een dresoir, viel aan deze juffrouw ten deel, n 1. mej. G. de VetDrievel te Zuidscharwoude Vroolijk klonk nu de muziek, gëaccompag- neer met een daverend applaus. Toen ook de andere en de troostprijzen ver loot waren sloot de heer Peijs met een dank baar woord aan allen de samenkomst. Bij de gisteravond gehouden herstem ming voor één notabel der herv. gem. alhier, werd gekozen de heer Jb. Schoenmaker Pzn. DE DOOPSGEZINDEN IN BEVERWIJK. In het kerkgebouw aan de Meer straat te Beverwijk vond Donderdagavond in dit seizoen de eerste gemeente-avond plaats. Na opening en gemeenschappelijk gezang volgde een lezing van ds. C. B. Hyicema, doopsgez. pred. te Haarlem, over het onder werp „De steen der wijzen" van Anker Lar- sen. Volgens den spr. bevat dit lijvige boek werk vele bladzijden. De inhoud zeide hij is niet gemakkelijk te begrijpen, integendeel, zoo vervolgde hij, er ligt iets geheimzinnigs, iets onbegrijpelijks in. Op duidelijke wijze weïke"in an deK s,pr' de twee hoofdpersonen waarni d? 1voorkomen besproken, e lectuur voor velen aan bevatte lijkheid gewonnen heeft e Na deze bespreking volgde zang van mevr ^iU'S—®?et orgelbegeleiding en na het ronddienen der thee was er gelegenheid voor het stellen van vragen, waarvan 2 le den gebruik maakten en door den voorzitter naar genoegen beantwoord werden. De avond werd besloten met een dankwoord door ds. v. Calcar MnlNTaS KORTE BERICHTEN. De wethouder voor onderwijs te Velsen, ir. K. H. Tusenius (Vrijheids bond) heeft in de kritiek, die sinds eeni- gen tijd, voornamelijk door de s. d. a. p., op hem wordt geoefend, aanleiding ge vonden, om een brief te richten aan de leden van den raad, waarin hij mede deelt, dat hij zijn wethouderszetel ter beschikking stelt van den raad. Het Nationaal Crisiscomité stelt artistiek uitgevoerde propagandasluit- zegels ter beschikking tegen den prijs van 5 per duizend stuks en 1 per honderd stuks, welke zegels belange loos zijn ontworpen door den Nijmeeg- schen kunstschilder J. N. C. Colette. Op verzoek van den studiekring voor paedagogiek heeft het bestuur van de vereeniging voor paedagogiek te En schede het initiatief genomen tot op richting van een Twentsche stichting voor opvoedingsvraagstukken. Hr. Ms. „Gouden Leeuw", de nieuwste mijnenlegger van onze vloot, is Donderdag uit Nieuwediep naar Oost-Indië vertrokken ter vervanging van de „Krakatau", die onlangs bij Soe- rabaje gekenterd is. Het sanatorium „Hebron" aan den Utrechtscheweg te Amersfoort, een on- derafdeeling van de Ned. Herv. stich ting voor Zenuw- en Geesteszieken „Zon en Schild", dat Donderdag geopend is, biedt plaats aan 104 patiënten. OPBRENGST COLLECTE „DORUS RIJKERSFONDS. Het bestuur van het „Dorus-Rijkersfonds" meldt, dat de opbrengst der in de gemeente Alkmaar gehouden collecte heeft bedragen de somma van 118.51 54 en brengt aan allen, die er toe hebben medegewerkt, de col lecte te doen slagen, hartelijk dank. VOOR HET DIF.RENASYL. Voor het plaatsen van dieren is door den inspecteur van Dierenbescherming 2 voor het dierenasyl ontvangen. DE AANRIJDING OP DEN BERGERWFG Wij maakten gistermiddag me'ding van een auto-ongeluk op den Bergerweg waar 'n luxe auto van den heer h. uit Akmaar in botsing was gekomen met een zandauto, doordat de bestuurder van eerstgenoemd voertuig niet tijdig genoeg bemerkte, dat de zandauto een weg aan den link rkant insloeg. De heer H. verzoekt ons thans nog te mei den, dat de bestuurder van den zandauto geen richtingwijzer heeft uitgestoken en niet in het bezit bleek van een rijbewijs. Het wordt inderdaad hoog tijd, dat aan dergelijke practijken eens een eind wordt ge maakt. INBRAKEN TE BERGEN. In het retraitehuis aan den Loude's- weg en in de melkfabriek Wilhelmina aan den Bergerweg, te Bergen, is in den afgeloopen nacht ingebroken. Voor zoover valt na te gaan, wordt er niets vermist. De politie stelt een onder zoek in. DE VEREENIGDE ZANGERS. De Vereenigde Zangers zullen morgen avond een soirée houden in 't Gulden Vlies. Het programma bevat, behalve eenige zang nummers, een revuetje, getiteld „Veertig Plus". Deze schets, ontworpen door Nico Splinter, geeft het een en ander weer over Alkmaar. De kaasdragers, de apenkooli en meer bijzonderheden xomen er in voor en als alles vlot en in snel tempo gespeeld wordt, zal het geheel niet zonder succes zijn. PRIJZEN GEETALEERD. In de etalage van de firma Jung en v. d Hoek, Langestraat alhier, vindt men van he den af geëtaleerd de prijzen van de verlo ting, door eenige kunstenaars te Bergen tot steun van noodlijdenden onder hen georga niseerd. Men neme er eens een kijkje. In verband met het gering aantal loten dat verkocht wordt, 500 stuks, mag het aantal prijzen, 50 stuks, groot genoemd worden, hoewel een aantal prijzen gelijk zijn aan die van de staatsloterij, n.1. eigen geld. m „ROCHDALE". BOUW ARBEIDERS WONINGEN TEN NOORDEN VAN DEN BERGERWEG. B. en W. zeggen in bijlage i53: Uwe Vergadering sieiue op 9 Juni j.1. handen van ons College om bericht en raaa een verzoek van de Arbeiderswoningbouw- vereeniging „Rochdale", alhier, van 12 Mei 1932, om de voor den bouw van 87 wonin gen, 2 winkelhuizen en 6 bergplaatsen op he ten Noorden van den Bergerweg gelege; bouwterrein (een en ander overeenkomstig de door haar overgelegde plannen) benoo digde gelden, van de gemeente te mogen ont vangen. In verband met de in de verschillende Com missies van bijstand tegen den omvang vai het plan gerezen bezwaren, meenen wij U ir. overweging te moeten geven het verzoek, zoo als het daar ligt, niet in te willigen, doch uwe medewerking toe te zeggen voor de uil voering van een iets bescheidener plan, t. w voor den bouw van ongeveer 60 woningen, n£mt hei* r't'C0' d*1 de gemeente op zich neemt, belangrijk wordt verminderd. Uit aantal lijkt ons voldoende om in ne naaste toekomst iii de bestaande behoefte aati flinke arbeiderswoningen te voorzien Indien de Vereeniging zich daarmede ver- naar waarnemingen, verricht in den more», van 10 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mei Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.4 m. Torshaven en Stornoway. Laagste barometerstand 744.0 mM. t. Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van ri December: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noorde lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; kans eenige sneeuw; matige tot lichte vorst in het Zuidoosten; in het Noordwesten lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Overzicht. Zoowel de depressie in de golf van Biscaye als die over Lapland nam in diepte toe. Voor- al in Scandinavië daalde de barometer, doch aan de Noorsche kust volgt reeds weer een sterke stijging van den luchtdruk. De dalin. gen die tot in Zuid-Scandinavië doorgaan zul'en bij ons waarschijnlijk den wind doen krimpen waardoor uit het Noorden eenige vochtige lucht zal worden toegevoerd en een kans op eenige sneeuw bestaat. De kern van den hoogen druk, verplaatste zich West- Noordwestwaarts over het Zuiden van de Britsche eilanden en over Frankrijk waait het krachtig tot stormachtig uit het Oosten. In Noord Scandinavië heerscht krachtige tot stormachtige Westelijke wind de temperatuur steeg over Schotland. Ierland, Noord-Enge- land en in het binnenland van Scandinavië. Zij daalde in het Zuiden van ons land, België, Noord-Frankrijk, Oost-Duitschland en de Noorsche kust. Qver het Zuiden van de Brit sche eilanden, onze omgeving en Noord- Frankrijk is zij ver onder-, in Midden Zweden gemiddeld ver boven normaal. Zware vorst komt alleen in Sarna voor, in Duitschland vroor hri in een strook van Dresden tot Aken matig. Overigens slechts licht. Er viel s'echts weinig neerslag. eenigt, zullen slechts de beide op de bij de stukken ter inzage gelegde situatie-teekening met rood omlijnae bouwblokken worden be bouwd. Deze bouwblokken omvatten 62 woningen, 1 winkelhuis en 5 bergplaatsen. Volgens den overgelegden nieuwen exploi tatie-opzet bedraagt de oppervlakte van de voor den bouw van deze woningen benoo- digden grond ongeveer 9975 M2., waarvan de koopsom op gemiddeld 8.— per M2. is vast te stellen. Met inachtneming van de bij de over dracht komende overdrachtskosten moet het grondvoorschot op 82.000.— worden be paald. Het bouwvoorschot is daarbij -op 182.000.geraamd. Het door ons bedoelde plan is opgezet op de basis van een sluitende exploitatiereke ning. Deze sluit op 20628.—. Met het oog hierop is de wekelijksche huur van de woningen geraamd op respectievelijk 6.10, 6.20, 5.95, 4.95 en 6 50 en de huur van het winkelhuis op 11.20 per week. De opzet is voorts gebaseerd op een aflos sing van het bouwvoorschot in 50, van he' grondvoorschot in 75 jaren en op een rente voet van 5 bij een koers van 100 De voor het verstrekken van de gevraagde voorschotten noodige gelden zullen uit een door de gemeente aan te gane gelaleening worden betaald. De overgelegde adviezen van de Commis sie van bijstand voor openbare werken, de Commissie van bijstand voor de financiën en de Commissie van bijstand voor het grond bedrijf hebben betrekking op het door „Rochdale" overgelegde plan voor den bouw van 87 woningen. De adviezen zijn verdeeld Wij hopen, dat de tegen het plan gerezen bezwaren zullen zijn ondervangen, wanneer het zich beperkt, gelijk wij U in overweging geven te bepalen, tot den boven aangegeven omvang. Gelijk uit het ter inzage gelegde na der ingewonnen advies der Commissie va.i bijstand voor het grondbedrijf blijkt, heeff deze Commissie zich eenstemmig met £)cn prijs van 8 per M2. vereenigd. Voorgesteld wordt aan Rochdale 9975 M2 grond a 8 per M2. te verkoopen, het Ktf daarvoor te leenen en tevens aan Rochdale w leenen 182000 voor den bouw van 62 ar beiderswoningen, 1 winkelhuis en 5 berg plaat-- IJS. Het be tuur van de ijsclub „De Quint aan den Schermerweg, bericht ons, dat bij doorgaande vorst deze ijsbaan ua°r' gen wordt geopend en voor leden met hun huisgenooteu van de A'kniaarsche IJsclub en die van den Omval gratis toe gankelijk wordt gesteld. De toegang voor niet-ieden bedraagt 025. Wij stonden wel eenigszins verbaasd over deze mededeeling. Wel heben wij hedenmorgen reeds op het ijs gestaan, doch dit was echter op de tennisbanen van den heer Bogtman te Bergen, odeze banen heeft geëgaliseerd met water besproeid, zoodat deze ijsbaa^ een ijslaag op den grond vormt, docu desondat ks kon daar nog n et 8ere worden en is het nog een vraag of morgen kan geschieden. Het is echter een feit, dat de baan v» dt Quint, doordat men daar zoet wa» heeft, teiwijl de baan open ligt, spoed dicht is. Toen het vorig jaar nerg"-' gereden kon worden, heelt men °P Quint een paar dagen ijsvermaak ktu nen genieten en er zelfs een wedstr kunnen houden. Uitgesloten is het dus niet dat er morgen op de Quint vau het iisverm kan worden genoter»

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2