ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. Met valsche papieren H.R.C. 1 Alcmaria Victrix 1 No. 292 ZATERDAG 10 DECEMBER 1932 De tweede helft der competitie begon nen. De spanning in het Oosten. Alcmaria thuis tegen H. R. C. Alkmaar naar Schagen. ZONDAG a.s> 2 uurs DE EERSTE KLASSE. De tweede helft der competitie is begonnen Weliswaar hebben verschillende clubs nog niet haar eerste negen wedstrijden beëindigd doch deze zullen ze met de Kerstdagen kun nen inhalen. We zijn dus aan de tweede helft toe. Netjes door een interlandwedstrijd tegen Duitsch- land gescheiden! En de vraag is nu maar: wat zullen de vereenigingen thans doen. Zal het haar gelukken, een verkregen voorsprong te behouden, of zal het andersom gaan?! Of, zullen de staartclubs zich beginnen te roe ren, of zullen ze het hoofd laten zakken. Hoe het zij, de komende wedstrijden zijn van zeer groot belang en ieder puntje telt thans bijna dubbel Afdeeling I. Feijenoord en D.H.C. blijven nog maar steeds in eikaars nabijheid en zullen trachten ook morgen bij elkaar te blijven. Heel erg ge makkelijk zal dat niet gaan, want beide clubs hebben zeer lastige uitwedstrijden. De Rot terdammers trekken naar H.B.S., dat welis waar geen al te fraaie plaats inneemt op de competitieladder, doch ook dit jaar voor kam- pioensploegen zeer gevaarlijk is. Het zal Feijenoord, dat volledig uitkomt, pas na heel veel moeite gelukken om te winnen, als het lukt En D.H.C. trekt naar H.-D.V.S. Dat wordt dus een halve plaatselijke ontmoeting, waar bij D.H.C. zeker alle zeilen moet bijzetten, om te winnen, 't Gelukt haar echter wel. Z.F.C., dat nog een theoretisch kansje heeft, zal thuis wel zorgen, om van R.C.H. te winnen. t Dan is er nog 't GooiV.S.V. Twee clubs, die weinig voor elkaar onder doen. Misschien is V.S.V. iets sterker, maar de eigen omge ving nihilleert dat wel. De uitslag zal dus wel in de buurt van een gelijk spel leggen. Tenslotte zal Blauw-Wit opnieuw een po ging doen, om eindelijk eens te winnen. Nu is A.D.O. wel niet zoo heel sterk, maar de Stadionbewoners mogen wel alles in 't werk stellen, om thuis een behoorlijk resultaat te veroveren. Wellicht, dat er één punt in zit! Afdeeling II. De Stormvogels spelen thuis tegen Hilver sum en het zou al heel gek moeten loooen, als deze ontmoeting niet door de IJmuidenaren gewonnen wordt. Veel minder zeker nog zijn wij van een overwinning van Sparta, dat V.U.C. te gast krijgt VU.C. moge in een benauwd hoekte zitten, het heeft een elftal, dat zeker wel voor eenige verrassingen kan zorgen. Toch zal Sparta de beste kansen hebben. D.F.C.—Ajax is net een ontmoeting, die op een gelijk spel kan uitdraaien. Zulks was in Amsterdam reeds het geval en wij mee nen, dat het resultaat in Dordt ook in die buurt ligt. Echter, Ajax zou dan haar laatste kansje heelemaal versnoept hebben! Haarlem ontvangt K.F.C. Ondanks de mooie resultaten van Haarlem vertrouwen wij niet op haar. Het elftal kan zoo wonder lijk vreemd doen en 't is heel mogelijk, dat K F.C. wint. In dat geval zou de Koogsche een heel eind uit de gevaarlijke buurt zijn. Pas recht goed zou het voor K.F.C. wor den als West-Frisia thuis klop kreeg van Xer xes En daar is alle kans op, ondanks terrein- voordeel. De Enkhuizers stellen dit seizoen zoo teleur, dat een nederlaag heel gewoon geworden 1». Afd„,m( In deze afdeeling, waar alles zoo regelma tig verloopt en waar alle clubs op een hoop je bijeen blijven, kan nog van alles gebeu ren Feitelijk is hier geen enkele uits'ag voor uit te bepalen. Lees maar eens, wat de Sport kroniek schrijft: „Men behoeft de stand van het oogenblik slechts te bezien om met ons in te stemmen dat er nog absoluut niets te zeggen valt om trent eerste en laatste plaats. P E.C., num mer één, is vijf punten voor op nummer zes en zeven, Ensch. Boys en A.G.OV.V. Wat zijn tenslotte vijf punten in een afdeeling waarin zoovele elftallen zijn die onverwachts SeuiUetm van HERMAN ANTONSEN. 16 Ofschoon de zaakwaarnemer hem uiterst vriendelijk ontving, was het hem toch wel aan te zien, hoe 'n onbe trouwbaar sujet hij was. Maar Thorn- ton hield zich onnoozel en deed, alsof hij de zaak, waarom het ging, hoogst onaangenaam vond. Waar zijn al die formaliteiten toch voor noodig. Bij ons in Amerika maken we er lang zooveel omslag niet mee. Vader heeft het geld aan mijn oom ge woon onderhands overgegeven; waar om kan ik het niet op dezelfde manier terugkrijgen? Ik heb een afspraak om half een en als ik u zeg, dat een dame op me wacht, dan begrijpt u, dat ik niet te laat mag komen, niet waar Maar als u aan die dame vertelt, dat het zaakje, waardoor u een beetje verlaat bent, over duizenden ponden ging, dan zal ze haar boosheid gauw vergeten zijn, dunkt me, zei Fosd\ke glimlachend. Maar ik heb geen zin om te laat te komen en ben het nog minder van plan! Het is toch al over twaalven en ik zie nog geen taal of teeken van mijn oom. een overwinning op een sterkere tegenpartij kunnen behalen. Andersom gerekend, Vites- se, nummer drie is vijf punten voor op de twee laagst geplaatste clubs Heracles en Robur et Velocitas. En alweer: wat zijn vijf punten. Precies door een punt verschil wordt de volgorde op het oogenblik bepaald: P.E.C. 12 p.; Go Ahead 11 p., Vitesse 11, Enschede 10, Wageningen 9, A.G.O.V.V. 8, Ensched. Boys 8, Tubantia 7, Heracles 6, Robur et Ve locitas 6. Een verschil dus van 6 punten tus- schen den kop en den staart. Vorig jaar was dat verschil elf punten. Het gunstige doelpun- tensaldo heeft Go Ahead met negen goals goals meer voor dan tegen (vorig jaar En- sche 17 goals) het nadeeligst Robur et Velo citas met elf goals minder voor den tegen (vorig jaar Z.A.C. met veertien). Het is hier op het oogenblik dus alles een kwestie van kleine verschillen, die oorzaak kunnen zijn van een voortdurende spanning. Vorig seizoen is Z.A.C. gedegradeerd met een totaal van negen punten. Men kan er ze ker van zijn, dat dit keer twaalf punten nog onvoldoende zijn om de wedstrijden tegen de tweede klasse kampioenen te ontloopen. Nog maar zelden heeft één seizoen dan ook zooveel verrassende uitslagen gebracht als dat, waarvan thans de helft achter ons ligt. A.G.O.V.V. verliest van Robur en Wage ningen, P.E.C. lijdt een 61-nederlaag tegen A.G.O.V.V dat tegen Vitesse gelijk speelde en wint met 60 van Vitesse, dat Ensched. Boys met 31 vecsloeg, welke laatsten op hun beurt P.E.C. met deze cijfers overwon nen, nadat ze kort te voren van Tubantia met 52 verloren hadden. Heracles presteert langen tijd niets om dan te winnen van En schede, Ensch. Boys en Robur et Velocitas Zoo zouden we alle vijf en veertig wedstrij den met elkander in verband kunnen brengen en vele daarvan zijn in dat verband con- trasteerend". En nu de wedstrijden van morgen. Zal Heracles thuis van A.G.O.V.V. winnen? Zal Vitesse in eigen omgeving Enschede klop pen? En zal Go ahead met een overwinning op de Ensch. Boys huiswaarts keeren? En is het al zoo zeker, dat P.E.C. in Apeldoorn van Robur wint? 't Is zoo moeiljjk te zeggen. Wil men een voorspelling: Heracles, Enschede, Go ahead en... Robur winnen! En Tubantia speelt thuis gelijk tegen Wageningen! Wij zijn benieuwd, hoe de uitslagen wer kelijk zullen zijn en of we er ook maar één goed geraden hebben Afdeeling IV. P.S.V. ontvangt Noad en zal wel zorgen, dat ze haar puntenaantal met twee verhoogt, 't Wordt wel hard werken voor de a.s. kam pioenen, doch het resultaat is gemakkelijk te voorspellen. Minder zeker zijn we van een overwinning van Eindhoven op Middelburg. De lange reis zal wel niet bevorderlijk zijn voor het aller beste spei en een ge1 ijk spel is het eenige, wat Eindhoven zal kunnen behalen. Een gelijk spelletje zit er waarachtig ook in den wedstrijd LongaBleijerheide, die bei de het dichtst bij P.S.V. staan. Of denkt Pel likaan er anders over en zorgt hij voor een Longa-zege? Van groot belang is de ontmoeting N.A.C Willem II feitelijk niet; 't mocht zijn, dat beide clubs graag een paar puntjes meer wilden hebben, om heelemaal safe te staan. Wel wordt het interessant, omdat het gaat tusschen twee der oudste clubs waarvan N A C. de beste kansen heeft. En zou B.V.V. voor een derde verrassing in successie zorgen. Wij gelooven het niet, want M.V.V. is thuis veel sterker dan uit en zal er weinig voor voelen, om zich ander maal te laten kloppen! Afdeeling V. In het Be Quick-stadion wordt morgen om de tweede plaats gevochten tusschen Be Quick en Veendam De eerste ontmoeting won Veendam, doch ais de witte ploeg eens flink aanpakt en enthousiast speelt, zou het resultaat nu best andersom kunnen zijn. Mijnheer Derwent heeft altijd heel veel te doen, zei de zaakwaarnemer schouderophalend. Als u werkelijk zoo n haast hebt, zou het dan niet beter zijn, om uw samenkomst enkele dagen uit te stellen? Onder de meest gunsti ge condities zal de zaak toch allicht een uur in beslag nemen en zal die dame dus minstens een half uur geduld moe ten hebben. Ik heb het geld noodig, zei Thorn- ton koppig, en ik ga niet hier vandaan, voordat ik het in handen heb. Nu goed dan, zei Fosdyke. Als u me toestaat te beginnen met de afwik keling, dan zijn we in vijf minuten klaar, wanneer uw oom eenmaal hier is. Hebt u de papieren bij u? Ik heb eenige papieren meege bracht, maar het is de vraag, welke pa pieren u precies noodig hebt. Als u de schuldbekentenissen maar hebt dan is het in orde, zei Fosdyke heel vriendelijk. Mag ik ze even in zien' Maar... een oogenblikje... u moet wel den indruk krijgen, dat wij, Engelschen, niet al te gastvrij zijn. Wilt u niet soms een glas sherry of een whisky soda? Dank u vriendelijk, neen, liever niet. Kom, kom! Ik ben nu al twintig jaar gewend om dezen tijd een glas sherry te drinken en ik zou vandaag niet graag met die gewoonte breken. Nog nooit heeft een mijner cliënten In afwachting zorgt Velocitas wel voor een overwinning op het niet al te sterke Fries land. Leeuwarden zal haar best doen, om Acbil- les met een nederlaag naar Assen te zenden en Frisia probeert hetzelfde met Sneek In bei de gevallen zal die poging wel lukken En of Alcides het thuis klaar kan spelen met het snelle G.V.A.V., is nog zeer de vraag! Afwachten! ONZE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria speelt morgen thuis tegen H.R.C., waarvan de eerste ontmoeting met 43 ver loren werd. Nu wil de traditie, dat Alcmaria in den Helder steeds verliest en hier steeds wint. Zoo'n traditie kan echter elk moment verbroken worden en dus beteekent de a.s wedstrijd heusch geen zekere overwinning voor de withemden. Integendeel, er dient heel erg aangepakt te worden, wil het resul taat voor Aicmaria bevredigend zijn. De samenstelling van het Alcmaria-elftal is voor ons een groote verrassing. Mogelijk zal de uitslag een even groote verrassing zijn! 't Is te hopen! Belangrijk is hier de ontmoeting Kinheim E.D.O. Dat wordt voor de Haarlemmers een moeilijke wedstrijd en wij achten Kin heim heel best in staat, om in elk geval ge lijk te spelen. Zelfs zou een nederlaag voor E.D.O. heelemaal zoo gek niet zijn. Met die mogelijkheid voor oogen zal Zee- burgia haar best doen, om V.V A. te kloppen, wat in de lijn der verwachting legt. De beide Zaansche c'ubs, V/.F.C. en Z.V.V., trekken naar Ams'erdam, resp naar D E C. en T.O.G. In beide gevallen is de thuisclub in staat, om te winnen, al zal dat lang niet gemakkelijk gaan. In 2B wint Bloemendaal thuis van A.F-C. en Hercules in Utrecht van de Spartaan. Ook H.F.C. zal thuis wel voor een overwinning op Baarn zorgen en Alphen krijgt tegen B.F.C. ook al een kans. De belangrijkste ontmoeting is wel D.W.S.Velox, omdat het resultaat van deze ontmoeting zaï beteekenen, wie van de twee H.F.C. mag beconcurree- ren. Is het een wonder, als we D.W.S. de beste kansen geven? DE VIERDE KLASSE. Go ahead trekt naar Schagen en zal pro beeren, om revanche te nemen op de thuis-ne- derlaag. Zoo heel veel krachtsverschil is er niet en daarom kan Go ahead heusch wel voor een verrassing zorgen. Veel kans is er intusschen niet op. Beverwijk ontvangt E. V. C. en wint na tuurlijk met duidelijke cijfers. En even duide lijk wint Q. S. C. thuis van Vrone. Ook de Zilvermeeuwen hebben tegen Texel een mooie gelegenheid, om twee punten te veroveren terwijl Uitgeest tegen D. T. S. ook al niet kansloos is. 't Lijkt er dus op, dat de thuis clubs een goeden dag zullen maken! HET PROGRAMMA VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. K. N. V. B. 2e klasse A: AlcmariaH. R. C. (2 uur). Res. 2e klasse: H R. C. 2—Alcmaria 2. Res. 3e klasse: Hollandia 2—Alcmaria 3. 4e klasse: SchagenAlkmaar. N. H. V. B. Ie klasse B. Z. F. C. 5—Alkm. Boys 1. Bergen 1—Assendelft 2. 2e klasse D. Alkm. Boys 2Schoorl 1. Alkmaar 2—Uitgeest 2. 3e klasse B. Vrone 2—Alkm. Boys 3. Alcm. 5—Ursem 1 (10 uur). K. S V. 1—Bergen 2. 4e k 1 a s s e D. Akersloot 1Alkmaar 3. C. S. V. 3—Bergen 3 (11.30 uur). Schoorl 2K. S. V. 2. Alkmaar 4Alkm. Boys 4 (10 uur). Junioren A. Alkm. Boys aZ. F. C. b (10 uur). Adspiranten H Bergen aSchoorl a (12.30 uur). Uitgeest a—Alkmaar a (12.30 uur). Alcm. Victrix a—C. S. V. a (12 uur). Adsniranten J. N. Niedorp aAlcm. Victrix b (12.30 u.) ArlspirantenK. A'km Rovs c—K S. V a (12 uur). Alcm. Victrix dBergen b (10 uur). Alcm. Victrix cUrsem a (11.15 uur). LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Zouden wij ons deze keer aan een alge- meene beschouwing wagen? Juist nu er zoo'n ijzig koud windje langs je neus strijkt en je komt vertellen, dat de aardkorst voor voetbal wel eens te hard zou kunnen zijn. En mijn aanbod afgeslagen. U zult me toch niet alleen willen laten drinken? Als u het zoo neemt, ja, dan kan ik moeilijk weigeren. Ik ben niet bepaald een drankbestrijder. Vlak voor hem tegen den wand hing de reproductie van een schilderij van Paulus Potter. En het licht door het venster viel juist zoo op het glas, dat hij als in een spiegel zien kon, wat er ach ter hem in de kamer gebeurde. Zoo doende kon hij precies zien, hoe Fosdy ke met veel beweging twee glazen vul de en ze op de copieerpers zette, terwijl hij de flesch weer kurkte en in de kast zette. Maar daarna zag hij, hoe een dei- beide glazen achter een stapel boeken verdween en vervangen werd door een ander, wat daarachter stond. Toen de procureur zich weer om wendde, zag hij zijn cliënt blijkbaar verdiept in de bestudeering van een pakje papieren, dat hij uit ziju zak te voorschijn gehaald had. Hij zette een glas voor Thornton neer en ging, glun derend van pret, weer zitten. Hebt u ze daar allemaal bij elkaar? vroeg hij glimlachend. Thornton knikte en schoof ze hem over tafel toe, terwijl hij tegelijkertijd zijn glas opnam. Ja, ik heb ze juist nog eens nage keken, omdat zelfs een notarisklerk een vergissing begaan kan 'n Notarisklerk? vroeg Fosdyke heesch. Hoe bedoelt u dat» fin, de Zondag staat reeds voor de deur en misschien kan het er nog net mee door. Daar gaat ie dan maar In het Westen kan de spanning voor de bovenste plaats op dezelfde voet blijven voortbestaan, daar de drie meest serieuze candidaten allen een uit wedstrijd hebben en het tot een overwin ning zouden kunnen brengen. We zeggen hier „zouden", want voetbal is nu eenmaal een on- bereked spel en de sterkeren weten soms nog vrii onverwachts van zwakkeren te verliezen. De Alkmaarsche Boys gaan bij Z.F.C. V op bezoek en we nemen aan, dat de Alkmaar- ders zich van hun jongste nederlaag zullen weten te herstellen. Het zal echter geducht oppassen zijn, doch bij flink aanpakken van cte eerste tot de laatste minuut, verhuizen de punten zeker naar de kaasstad. Van Assen delft II, dat bij Bergen I op bezoek gaat, kar, vrijwel hetzelfde gezegd worden. Het is met de Bergenaren nog al mis en wij vreezen, dat zij zich thans nog niet voldoende hersteld hebben. Aan de gastheeren om er anders over te denken, want de onderste plaatsbezet ting is weinig verheffend. Komaan lui, pro beert het nog eens! K.F.C. III, dat bij W.F.C. V op bezoek gaat, geven we eveneens kans op de overwinning, al zal dit dan een zeer kleine zijn. R.C.Z. I weet met het bezoe- kesde Zaandijk II wel raad en zal daardoor haar kans nog behouden. In het Noorden kan Succes I alweer een stapje dichter bij het kampioenschap komen, door in eigen huis van M.L.D. te winnen. De „luchtvaarders" zullen zich stellig geducht weren, doch wel aan het kortste eind trekken. H.R.C. III kan haar kans behouden door h^J bezoekende Succes II te kloppen. Het zou ons van de Racers al ge ducht tegenvallen, als zij de punten niet in eigen huis wisten te houden. Wieringer- waard I zal zich van haar jongste nederlaag weten te herstellen, waarvan het bezoekende Petten I dan het kind van de rekening wordt. We vreezen, dat Helder III zich nog niet vol doende hersteld zal hebben en ook thans in eigen huis door het bezoekende B.K.C. I ge klopt zal worden. Het Oosten brengt thans twee ontmoetingen. Hollandia III ontvangt M.F.C. I en de Medemblikkers zullen wel zoo verstandig zijn, hun kleine kans te behouden, waarmede we willen zeg gen, dat de Hollandianen weer iets vaster op de onderste plaats geplakt zullen worden. De Strandvogels krijgen het niet gemakkelijk, nu zij bij West-Frisia III op bezoek moeten. Toch geven wij hen kans op één winstpunt. In het Zuiden kan er thans eenige teekening in de ranglijst komen, of het zou moeten zijn, dat de meest belangrijke ontmoetingen, <-"'ijke spelen op leveren. Purmersteijn II f n wij in eigen huis tegen Z.F.C. 4 kans o oeide winstpun ten, waardoor de Purmerenders runner up blijven en de Zaandammers wel geheel uitge schakeld zullen zijn. Zilvermeeuwen II— Monnikendam I! De kampioenscandidaten hebben steeds in het meeuwennest 't onder spit moeten delven, eenzelfde lot zal ook Monnikendam wel ondergaan, waardoor ooit de Meeuwen nog tot de gegadigden behooren Doch verliest ze, dan nog een zeer kleine kans. Veel hangt af van de ontmoetingen Westzaan IW.F.C. IV en K.V.V. IIZ.V, V. II. In beide partijen houden we het op de thuisclubs, waardoor zij op hun concurrenten uit zouden kunnen loopen. In de tweede klasse de zeer belangrijke ontmoeting Alkmaarsche Boys II—Schoorl I. Het eerste treffen te Schoorl leverde een kleine 34 Bovszege op en ook thans nu de Boys-reserves een zeer goeden vorm schijnen te hebben geven wij de Alkmaarders kans op beide winstpunten, waarbij zij tevens de leiding over zouden kun nen nemen. Of, zullen de „duinbewo- ners" revanche nemen? C.S.V. I zal zich, door een overwinning op D.T.S. II, wel weer bij het leidende peleton voegen, terwijl Alk- maar II Uitgeest 11 wel met een nederlaag naar huis zal zenden. In de derde klasse voorspellen we een nieuwe nederlaag voor Vrone II, dat bezoek krijgt van Alkmaarsche Boys III, tenzij de kaasstedelingen de tegenpartij onderschatten. K S.V. I krijgt be zoek van Bergen II en zal na moeilijken strijd wel winnen, waardoor de Bergenaren voor goed uitgeschakeld zullen zijn, of nemen zij BM7 0Ï0" GLIMLACH Thornton keek hem niet aan, maar trok even de wenkbrauwen op, alsof hij hem niet volkomen begreep Dit zijn de copieën, ziet u. Mijn zaakwaarnemer heeft ze laten over schrijven en heeft ze geregistreerd. Hij zei, dat het zoo hoorde. En nuop uw gezondheid Wacht even! riep Fosdyke op springend, als door een wesp gestoken. Wat immers had hij aan een bewuste- loozen man op zijn kantoor, als de oor spronkelijke papieren er niet vvaren maar in de handen van een anderen zaakwaarnemer? In zijn gedachten zag hij de politie al op zijn kantoor en hoorde hun lastige ondervragingen, die misschien zelfs tot een rechtszaak kon den voeren. Hij voelde zich zoo op den rand van den afgrond, dat hij nauwe lijks meer wist, wat hij deed. Hij rukte zijn bezoeker het glas uit de hand en wierp den inhoud in het haardvuur. Hijgend van ontzetting bleef hij staan en trachtte tot bedaren te komen en zichzelf weer meester te worden. Thorn ton was opgestaan. Zeg eens! riep hij uit. Wat moet dat beteekenen? Iedereen zou hieruit gaan denken, dat er wat in dat glas ge daan was! U begrijpt me wel, niet waar? Fosdyke wendde zich naar hem om met een flauw glimlachje. Daar hebt u gelijk aan. Die sher ry bevatte een slaapmiddelten minste, dat denk ikIk zal het u uit leggen Jaren geleden heb ik een ze nuwberoerte gehad, waaruit ik een groote slapeloosheid overhield. Dus moest ik wel tslaapmiddelen gaan inne men. Ten slotte ging ik laudanum ge bruiken... en... enfin... daar ben ib aan verslaafd geraakt. De do^is wordi langzaam aan natuurlijk hoe langei hoe grooter. Mijn tegenwoordige dosis zou genoeg zijn om een gewoon mensch te dooden. lederen morgen meet ik die dosis in een wijnglas af en zet het weg op den schoorsteen. Als ik dus mijn drankje moet innemen, als er iemand bij is, wel dan giet ik er gewoon wat sherry bij en niemand merkt er iets van. En juist toen u dat glas opnam, bemerkte ik, dat het glas niet op den schoorsteen stond. Dat is mijn geluk geweest! zei Thornton bedaard. Misschien heb ik mezelf en u on- noodig ongerust gemaakt, vervolgde Fosdyke, die zichzelf weer geheel mees ter was. Het is natuurlijk evengoed mogelijk, dat ik het glas met laudanum zelf genomen heb. Hij proefde zijn eigen sherry aan dachtig en dronk het glas dan in één teug leeg. Nee, daar zat geen laudanum in, zei hij ernstig en op vertrou wel ijken toon. Dan mag ik u en mezelf wel ge- lukwenschen, dat het zoo goed is afge- loopen. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9