AINmaarsche Courant. Jiadixmieuias fouiMeton Stad en Omgeving, Het volsche popieren flonderfl fier ee dertigste Jaargang. DINSDAG 13 DECEMBER. Mo. 294 1932 Woensdag 14 December. Hilversum, 296 Al. (Uitsluitend VARA) 8— Gramofoonplaten. 10— VPRO-morgen- wijding. 10.15 Voor Arb. in de Continube drijven. G. J. Zwertbroek toespraak. VARA- Kleinorkest o.l.v. P. Duchant en J Lemaire, voordracht 12.„De Notenkrakers" o.l.v D Wins. 2.Voor de vrouw. 3.Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel Joh. Jong. 5.50 Gramofoonplaten. 6 VARA-kleinorkest o I.v. P. Duchant. 6.30 R.V U. 7.— Weekover zicht. 7.20 Pianorecital Rie Batenburg. 7 55 SOS-berichten. 8.— Lezing 8.20 VARA orkest o.l.v. Hugo de Groot m. m. v. J van t Hart. viool. 9 H. Heine programma m. in v. VARA-orkesi o.l.v Hugo de Groot; A B Kleerekoper, toespraak; H. Gruys, mezzo sopraan; L. Contran, piano; Ad. Bouwmees ter, voordracht. 10.20 Vaz Dias 10 30 D* Flierefluiters" o.l.v. Hugo de Groot. 11 „De Notenkrakers" o.l.v. D. Wins. 11.45— 12.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend N.C.R V.) 8— Schriftlezing en meditatie. 8 15—9 30 Gramofoonplaten. 10.— NCR V-Dameskoor 10.30 Morgendienst. 11.— Chr. Lectuur II.30 Concert. H. Hermann, viool. P. v. d Hurk, fluit. H v. d. Horst Jr., cello en mevr. R A. v. d. HorstBleekrode, piano. 1.— Gramofoonplaten. 1.10 Concert. M*. Ho ving—van Driel, sopraan. C. van Drie), viool. A Baartscheer, piano. 2.— Landbouw- uurtje. 2.45 Vervolg concert. 3.30 Pauze 4.Gramofoonplaten. 5.Kinderuur. 6. Gramofoonplaten. 6.15 Causerie door H. Amelink. 6.30 Engelsche les. 7 Afgestaan 7 45 Ned. Chr. Persbureau. 8 Gramofoon platen. 8.15 NCR\ -Winterlezing door dr. W. J de Wilde 8.45 Gramofoonplaten. 9.Ver volg lezing. 9.3v. Populair orgelconcert. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gramofoon platen. Davenlry, 1554 Al. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 1105—11.20 Le zing. 12 20 Orgelconcert Quentin MacLean. 1.05 Leo ardo J. Kemp's orkest. 1.50 Gra mofoonplaten. 2 45 Voor de scholen. 3.50 Sted orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m m. v. C. Curzon, piano 5.05 Or gelspel R. Dixon. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber 6 50 Beethoven's pianosonates door D. Mog gridge. 7.10, 7.35, 7.50 en 8 20 Lezingen 8 35 Concert ter eere van Zlygar. BBC-sym- phonieorkest, koor, dameskoor en solisten o I v. Adr. Boult. Oratorium „The Kingdom" van Elgar. 9.40 Berichten. 10.50 Lezing. 10 5512.20 Dansmuziek door Lew Stone en de Monseigneur Band. Pari/s „Radio-Paris"1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.35 Onvo porkest. 12 50 Orgelconcert. 1.25 en 7.40 Omroeporkest 8 20 Radio-tooneel. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 Al. 11.20—1.20 Con cert uit het Bellevut Strandhotel. 2.204 20 M. Hansen's orkest. 4.204.50 Gramofoon Elaten. 720 Omroeporkest o.l.v. Reesen >eensche muziek. 8 40 Jazz-liedjes. 9.40 Fransche muziek o.l.v. E. Reesen. 10.20 II 50 Dansmuziek uit Rest. „Ritz" o.l.v. Otto Lington. Langenberg, 473 Al. 6.257 20 Gramo foonplaten. 10.45—11.20 Concert voor de scholen. 11.20—12.10 Concert uit München o.l.v Klosz. 12.20—1.50 Concert o.l.v. Wolf. 4.20—530 Concert o.l.v. Eysoldt. 7.20 „Steppenland", m. m. v. het Omroeporkest o l.v. Buschkötter. 9.5510.50 Werag-orkest o.c.v. Buschkötter m. m. v. H. Guermanova, alt. Moderne muziek. 10.5011.20 Dansmu ziek, gramofoonp aten. Rome, 441 Al. 8.05 „La vita breve", opera van de Falla Dirigent: R. Santarelli. Koor leider: E. Casolari. 10.15 Berichten en slui ting. Brussel508 en 338 Al. 508 M.: 12 20 Concert o.l.v. P. Moreaux. 5.20 en 6.35 Gra- moioonplaten. 8.20 Concert door het Brus eelsch Blaas-Ensemb e. 9.20 Vocaal concert uit Luik 10.30—11.20 Gramofoonplaten 338 M.: 12.20 Omroeporkest o.l.v. P. Mo reaux. 5 20, 6.20 en 6.50 Gramofoonpl 8 20 Omroeporkest o.l.v. Meulemans, m. m. v. M. Lauwerys, declamator. 10.3011-20 Gramo foonplaten Zeesen, 1635 Al. 7.20 Barnabas von Geczy en zijn orkest 7.50 Max Mell leest eigen ge dichten. 8.15 Vervo g concert. 8 40 „Die Jagd nach dem Gold des Kapitan Kid hoorspel van R. Schneider—Schelde. 9 3o Berichten en hierna tot 11.20 Dansmuziek door Paul Godwin en Theo Bajo met hun 'irkesten van HERMAN ANTONSEN. 18 Geruischloos verwijderde Thornton de Ijzeren staven en trachtte het dubbele ven ster te openen. Maar het was ook aan de bin nenzijde gesloten. Het zou natuurlijk niet zoo heel moeilijk voor hem geweest zijn met een mes het houtwerk wat weg te snijden, zoodat hij den knip kon wegschuiven, waar mee zulke ramen gewoonlijk gesloten waren, maar dat zou allicht eenig leven veroorzaken en mocht hij dat wel wagen? Maar omdat hij volstrekt niet afwist van de plannen van zijn tegenstander, dorst hij het niet te wa gen lang werkeloos te blijven en dus ging hij hij op goed geluk af aan den gang. Hij deed het zoo stilletjes mogelijk, maar toch werd opeens het raam van de binnenzijde geopend en staarde hij in.een stikdonkere ruimte. Zijn hand vloog naar zijn zak om zijn revolver te grijpen, maar de stem van la Foneuse klonk terstond daarop in zijn oor, flinsterend maar blij. Ik wist dat u komen zoudt.... maar hoe bent u achter mijn verblijfplaats gekomen Ik heb mijn hersens den heelen dag al zitten pijnigen, om te bedenken, hoe er eenige moge voor u zou zijn om ®ij te vinden...*»» HET WITTE KRUIS. De algemeene vergadering be noemt den heer Frese tot eere- lid. De gisteravond in het Wapen van Munster aan het Verdronkenoord gehou den buitengewone algemeene vergade ring van de afd. Alkmaar van het Witte Kruis werd bijgewoond door een 20-tal leden. Na opening door den voorzit ter, dr. J. H. Pameijer, las de twee de s e c r e t a r i s, de heer D J. W o 1- d en dorp, de notulen der onlangs ge houden vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. T Reglementswijziging. ingekomen was een schrijven van den voorzitter d d 30 Oct., waarbij hij voor stelde, aan art 3 van het huishoudelijk reglement toe te voegen: „Het bestuur stelt het salaris vast van hen, die in dienst zijn der afdeeling. De bestuurs leden genieten geen salaris." Van den heer Margadant was een amendement ingekomen, waarbij hij verzocht aan het voorstel nog to.e te voegen de bepaling, dat de bestuursleden ook geen salaris of vergoeding zullen ontvangen voor aan de afdeeling bewe zen diensten. De voorzitter, voortgaande, zei dat na het heengaan van den heer Frese als secretaris het bestuur had gemeend dat het beter zou zijn bestuursleden geen salaris te doen genieten, omdat het Witte Kruis een liefdadige vereeniging is. Verder deelde spr. nede, dat het amendement-Margadant door hem en dr. Frederikse wordt gesteund Nu de stichting van het nieuwe ge bouw met kantoor een feit is geworden, vond het bestuur dat er thans geen aan leiding meer was om den secr -penning meester te salarieeren, omdat die nu geen deel van zijn huis meer behoeft be schikbaar te stellen met al de lasten daaraan verbonden Wie nu 'ets aan het Witte Kruis te vragen heeft, vervoegt zich aan het kantoor en wordt daar te woord gestaan door den heer Vóórhaar, die volkomen is ingewijd in de zaken der vereeniging. De efficiency in de ad ministratie enz. is doorgevoerd, het bij werken van de ledenlijsten vraagt slechts weinig werk meer in tegenstelling met voorheen; de heele administratie en boekhouding is vereenvoudigd, betalin gen enz. hebben aan het kantoor plaats Het gewone werk van den secr -penning meester bestaat dus nu alleen maar meer uit het houden van aanteekening van de vergaderingen, het maken van een jaarverslag en verder kleine werk zaamheden De ontvangen gelden gaan terstond naar de spaarbank, zoodat die eigenlijk de kassier is. Na deze toelichting opende spr. over het voorstel de discussies. Dr Mol vroeg of het voorstel van den voorzitter en het amendement-Mar gadant door het heele bestuur worden gesteund. De voorzitter antwoordde, dat zijn voorstel gesteund wordt door het heele bestuur Heden na een afwezig heid terugkeerende, had hij het amende ment gevonden, waaraan hij zijn steun kon verleenen. zooals ook dr. Frederikse had gedaan. De overige bestuursleden hadden het amendement nog niet ge zien. De heer Woldendorp meende, dat het amendement niet zonder meer aangenomen kon worden. Spr. wees er op, dat de heer Saai (bestuurslid/ toch salaris had genoten voor den bouw van het nieuwe gebouw Dergelijke zaken kunnen nog wel eens voorkomen Het amendement had naar spreker meende beter nog niet in behandeling kunnen komen, maar eerst in een bestuursver gadering moeten worden besproken. De heer Buissink (bestuur) sloot zich aan bij deze zienswijze Dr. Frederikse wilde het amen dement aanvullen met de bepaling, dat de vergoeding daarin bedoeld, niet wordt gegeven voor diensten, in de kwaliteit van bestuurslid verricht Spr. meende daarmee tegemoet te komen aan de be zwaren van den heer Woldendorp. Het voorstel van den vcorzitter werd hierna met algemeene stemmen aange nomen. Dr. M o 1 wenschte te bepalen, dat het bestuur kan uitmaken of eenige dienst aan de afdeeling al dan niet is verricht als bestuurslid. maar ik wist er geen raad op.... het is dood gewoon verwonderlijk slim Laten we hier maar eerst zoo gauw mogelijk vandaan gaan, fluisterde hij terug en zijn stem was schor door ontroering. We verkeeren niet in gevaarnu nog niet! En er valt nog iets te doen voordat we hier weggaan. Kom binnendan kunnen we meer op ons gemak praten. Gehoorzaam stapte hij naar binnen en wil de het raam achter zich dicht doen, maar haar hand hield hem tegen. We moeten onze schepen niet achter ons verbranden, zei ze. We moeten zorgen dat ons een uitweg open staat, als ze mochten komen. Houd mijn hand vast, dan zal ik u hiernaast brengen. Want al ben ik gevangen ik heb het hier weelderig genoeg. Deze heele eerste verdieping is tot mijn beschikking. Ze sloot de deur tusschen de beide ver trekken zorgvuldig en stak dan eerst een kaars aan. Thornton keek rond en zag dat hij in een weelderig gemeubileerd vertrek was. Ik kan u nu niet alles ineens vertellen, vervolgde ze gejaagd. Ik heb van Rouse al jarenlang gekend en heb hem even langen tijd veracht. Indertijd heeft hij me zelfs ten huwelijk gevraagd. Ik zou hem allang van de lijst mijner kennissen geschrapt hebben, als dat verstandig was geweest. Maar ik was er achter gekomen, dat hij in nauwe re latie stond met de menschen, die oorzaak van mijn vaders dood zijn geweest en daarom meende ik, dat het beter was, de kennisma- Het aldus nogmaals gewijzigde amen dement werd met algemeene stemm «n goedgekeurd. Verkiezing bestuurslid Namens het bestuur deelde oe v o o r- z i 11 e r een en ander mee over het heengaan van den heer Frese. Zeer tot spijt van het heele bestuur had deze niet willen aanblijven tot de voorjaarsverga- daring in April. Spr. stelde vast, dat de afgetredene zeer veel heeft gedaan iu het belang van de afdeelin0. Om alle voor den heer Frese minder aangename vragen te voorkomen, stelde spr voor de vergadering eenigen tijd in comité te doen gaan. Na heropening der vergadering stelde J. voorzitter in het licht, dat het kiezen van een bestuurs'id voor de af deeling Alkmaar van het Witte Kru-s de grootste van de vereen'<rin6 'niet ge makkeiijk is Het bestuur had gezoent e,. mr G A de Lange, aan de Regu lierslaau, bereid gevonden de bestuurs functie te aanvaarden Deze werd hierop benoemd met 14 stemmen; dr Mol en Je heer Masee kre gen elk één stem. Rondvraag. Dr. Mol wilde in een of anderen vorm de groote verdiensten van den heer Frese voor het Witte Kruis vastleg gen Deze was steeds een groote steun- p:iaar voor de vereeniging en heeft er veel to. bijgedragen om de afd Alkmaar d plaats te geven die zij nu heeft Zou bij niet tot eere-lid kunnen worden be noemd? De voorzitter zei, dat art. 3 van de statuten aangeeft, dat eere-leden door de ledenvergadering worden benoemd op voordracht van het bestuift- Nadat het bestuur zich over he* voor stel Mol eenige oogenb'ikken had bera den. nam het dat voorstel over Met algemeene stemmen werd hierna den heer Frese het eere-lidmaatschap der afdeeling aangeboden. De heer Masee dankte het bestuur voor het verdeelen van allerlei werk zaamheden voor de afdeeiing over de leden en hoopte dat het bestuur op dien weg zal voortgaan Hierna sluiting der vergadering. RENTEGEVENDE BELEGGING VAN GEMEENTE-GELDEN. B. en W. schrijven in bijlage No 191: Tot dusver werden de teschikbare kasgel den door den gemeente-ontvanger, krachtens door ons gesloten overeenkomsten, bij een plaatselijke bank tegen voldoend onderpand rentegevend belegd. De bestaande overeen- komst eindigt 31 December a.s. Ingevolge art. 228a der gemeentewet, zoo a's deze is gewijzigd bij de wet van 31 Jan 1931, S. 41, moeten overeenkomsten van ge noemde strekking voortaan steunen op een door Gedeputeerde Staten goed te keuren raadsbesluit. Aangezien de nieuwe overeenkomst op 1 Januari a s. in werking moet treden, hebben wij inmiddels de plaatselijke banken in de gelegenheid gesteld ons mede te deelen, tegen welke rentevergoeding zij op door ons gestel de voorwaarden de gelden der gemeente in denosito zouden wenschen te nemen. Wij hebben zoowel de voorwaarden als de ingekomen aanbiedingen voor U ter inzage gelegd. Het is ons voornemen, zoodra wij Uwe machtiging daartoe hebben ontvangen, de voordeeligste aanbieding te aanvaarden. B. en W. stellen den Raad voor dien overeenkomstig te besluiten. WIJZIGING HUUROVEREENKOMST GEBRUIK LOKALEN GEM. SCHOLEN VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. In bijlage No. 192 schrijven B. en W.: Ingevolge overeenkomst tusschen de ge meente en de vereeniging „d? Ambachts school voor Alkmaar en omstreken" inzake het gebruik van loka;en in het gebouw der Ambachtsschool ten behoeve van het onder wijs aan de beide gemeentelijke scholen voor nijverheidsonderwijs, aangegaan krachtens uw besluit van 9 Febr. 1928, nr. 19, en ge wijzigd krachtens uw besluit van 11 Juli 1929. nr. 5, betaalt de gemeente aan de ver eeniging o m. voor het gebruik van lokalen ten behoeve van hare school voor voorberei dend midde'baar technisch onderwijs als huurprijs 300 en als vergoeding ven kosten van verlichting, verwarming en waterver bruik 200 per jaar. Deze bedragen zijn vastgesteld voor het verbruik van loka'en door leerlingen van twee klassen (leerjaren), terwijl de school sinds 1 Augustus j.1. krachtens uw bes'uit king wat vaster aan te knoopen. Ik ben al heel wat van hem te weten gekomen. En hij beschouwt me nu als een halve gek, die ner gens voor terug zou schrikken om den dood van haar vader te wreken Hij is niet zoo dom, als u misschien wel van hem denkt en nu hij in de gaten gekregen heeft, dat het mis dreigt te loopen met zijn vroegere vrien den, is üij bereid om naar hun tegenstan ders over te loopen, als die hem willen gebruiken. Gisteravond ben ik met hem gaan soupeeren en toen heeft hij me dat onomwon den verteld. Ze zag, hoe zijn gelaat betrok en stelde hem gerust. Nee, zei ze. U hoeft heusch niet zoo on gerust voor me te zijn, ik kan nog wel voor mezelf zorgen, daar kunt u op rekener! Maar ik vind het toch vreeselijk, dat u uzelf in zulke gevaren begeeft! Die kerel is gevaarlijker dan u denkt! ïk zou hem kunnen vermoorden, als hij u ook maar een haar krenkte Geeft u zooveel om me? vroeg ze zachtjes en er kwam een vreemde glans in haar oogen. Meer dan om mijn eigen leven, zei hij eenvoudig. Wat is mijn leven waard in ver gelijking met wat ik voor u doen mag? U moet niet zoo somber praten over uw leven, zei ze verwijtend. Het begint no<* pas Men heeft u onrechtvaardig behandelt, maai we hopen toch, dat goed te kunnen maken? Denkt u. dat dit mogelijk i»? Ik hoop van Devereux en Derwent een van 21 Juli tt. v., nr. 5, slechts één leerjaar heeft. In ons voorstel tot reorganisatie der school (bijlage nr. 107) deelden wij U reeds mede, dat wij met het bestuur der vereeniging over leg zouden plegen omtrent een herziening van meergenoemde bedragen, waartoe punt 3 van de overeenkomst ons het recht geeft. Bij brief van 24 November j.1. deelde het bestuur ons mede bereid te zijn van 1 Aug. 1932 af vorengenoemde bedragen tot de he ft terug te brengen. B. en W kunnen zich hiermede vereenigen en stellen den Raad vóór het desbetreffend besluit te nemen. VERHUUR WONING WESTERWEG 248 In bijlage No. 194 schrijven B. en W.: De krachtens besluit van Uwe vergadering ,an 5 Januari 1928, nr. 28, tusschen de ge meente en A. J. E. van den Brink gesloten overeenkomst van verhuur en huur, inzake de woning Westerweg 248, is tot 1 Januari a.s. aangegaan. De huurder is bereid deze woning na be doelden datum tegen de thans geldende voor waarden en tegen een huurprijs van 4 25 per week opn'euw te huren In verband hiermede stellen B. en W. voor te vesluiten: B. en W te machtigen voor den door hen te benalen termijn, den tijd van vüf jaren niet tp boven gaande, de woning Westerweg nr °48. met ingang van 1 Januari 1933, te v uren aan een door hen aan te wiizen persoon tegen een huurprüs van tenmiu-te 4.25 per week, op nader door hen te stellen voorwaarden. INRICHTING KINDERSPEELPLAATS TIENENWAL. In bijlage No 196 schrijven B en W.: De bewoners van de tusschen het Oudor- perdijkje en den Boezemsingel ge egen ge meen ewoningen hebben een vereeniging op gericht met het doel in den omtrek van die woningen een kinderspeelplaats in te richten Mei het oog hierop heeft die vereeniging verzocht tegen den prijs van 10 per jaar een gedeelte, ter grootte van ongeveer 1150 M2., van het aan den Tienenwal gelegen per ceel gemeentegrond, kadaslraal bekend ge meente Alkmaar, sectie B.. nrs. ^356 gedeel- ie ijk, 1201 en 3106, te mogen huren. Hiertegen hebber wij geen bezwaar, aan gezien de vereeniging bereid is voor de in richting en instandhouding van de speel plaats met de vereischte toegangen (waar onder het aanbrengen en onderhouden van een voetbrug over de langs den Boezemsingel gelegen sloot is begrepen), alsmede het toe zicht daarop, zor? te dragen. De tegenwoordige huurder van het benoo- digde terrein is bereid van de huur van dat te. rein afstand te doen en een daaraan gren zend stukje grond te huren. In verband met het bovenstaande is het nncdig de bij raadsbesluit van 24 October 1929, nr. 16, aan ons College verstrekte machtiging te wiizigen. Door het beschikraar stel'en van grond voor de inrichting van d° kinde-speelplaats, ontvangt het grondb, d-ijf voor het hier- bedoelde terrein in totaal J 43 85 per jaar minder aan huur Dit bedrag, afuerond *ot 45.zal jaar lijks uit de peme'«itokas aan liet bedrijf moe- te" worden vertrekt. Naar aan'°!d:ng var. bpf bovenstaande stel len B en W. -oor het desbetreffend besluit nemen. TIJDELIJKE VERLAGING WIK- EN WEEGLOONEN VOOR KAAS. B. en W schrijven in bij'age No. 198: Den 9den Juli 1932 besloot Uwe vergade ring. overeenkomstig ons voorstel opgenomen in bijlage Nr. 83 tot het verslag van 's Raads handelingen, in verband met de moeilijkhe den, waarin het veehoudersbedrijf verkeerót door de abnorma'e daling van de prijzen der melk en der zuivelproducten, voor het tijdvak van 10 Juni 1932 tot en met 31 December 1932, het recht voor het wegen van kaas in d? Stadswaag te verminderen mpt 0.10 per 100 K G. en derha've te brengen van 0.50 op f 0.40 per 100 K.G. Daarbij werd overwogen, dat tegen het einde des iaars opnieuw zou kunnen worden beslist, we'k standpunt met het oog op de om standigheden. zooals die zich innv'daels zou den hebben ontwikkeld, mogelijk en ge- we^scht zou worden geacht. De Commissie van bijstand voor het markt wezen adviseert thans, na met de gemeente Hoorn ter zake gepleegd overleg, het ver laagdc tarief, in verband met de nog voort durende ongunstige tüdsnmstbndigheden, ook voor het jaar 1933 te bestendigen. bekentenis te kunnen afdwingen, dat u niet meer dan een speelbal geweest in hun han den. Dat hoort bij den inzet van mijn spel onder meer. En als hij dat in handen heeft, dan zal uw vriend Paget heel wat kunnnen uitrichten. Alleen, u moet een beetje geduld hebben Hij luisterde verwonderd toe. Hij had het nooit gewaagd zich tot zijn ouden vriend Paget te wenden, om hem niet in contact te brengen met een gevangenisboef, waardoor wellicht zijn goede naam schade zou kunnen lijden. Kent u Paget dan? vroeg hij ongeloo- vig. Hebt u soms met hem over mij gespro ken? Ik heb hem verteld, dat u nog in leven bent. Hij verbeeldt zich, dat ik heel bij toeval iets gevonden heb, dat zou kunnen dienen om uw naam van alle blaam te zuiveren en hij is daar erg benieuwd naar. Ik meende, dat ik hem voorloopig nog maar niets moest vertellen. Thornton voelde een brok in zijn keel, die hem het spreken belette. Hij had gedacht, dat hij geen enkelen vriend ter wereld meer bezat en toch b'eken er vrienden te bestaan, wlen zijn zaak ter harte ging, als was het hun eigen belang. We mogen geen tijd verloren laten gaan, fluisterde ze gejaagd. Van Rouse heeft me gisteravond bedwelmd, waarmee ik weet niet, maar ik kon niets meer tegen hem doen om me te verdedigen. Toen hij me in zijn auto bracht, dacht ik niet anders, dan dat hij mii naar huis zou rijden. Maar voordat ik goed en wel wist, wat er met me gebeurd was, be- Hoewel de financiëele moei ijkheden, die de gemeente doormaakt, nog geenszins zijn beëindigd, twijfelen wij niet, of ook Uwe ver gadering zal de meening zijn toegedaan, dat de gemeente dit offer, waarvan het bedrag voor het jaar 1933 op ongeveer 6000 kan worden gesteld, zal mogen brengen In overeenstemming met hetgeen hun ambtgenooten van Hoorn aan den Raad der gemeente in overweging hebben gegeven, stellen B en W. den Raad voor een besluit te nemen Voor het wegen zal worden geheven van 1 tot en met 20 K.G. 8 cent, van 21 tot en met 40 K G. 16 cent en vervolgens met 8 cent op klimmend voor iedere 20 K.G. of gedeelte daarvan. VERKOOP VAN AAN DE LYCEUM STRAAT GELEGEN GROND. B.enW. schrijven in bijlage No 195: De heer H. J. Harteveld, alhier, heeft ge vraagd voor zich of zijn lastgevers te mogen koopen een aan de Lyceumstraat gelegen per ceel bouwterrein, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F, nr. 2313 gedeeltelijk, en nr. 2842, gedeelte ijk ter grootte van onge veer 624 M2., voor den priis van 10 per M2. Tegen dezen verkoop hebben wij geen be zwaar. Met het oog op den prijs, welken de gemeente voor soortgelijke aan deze straat gelegen percrelen bouwterrein in overeen stemming met het advies der Commissie van bijstand voor het grondbedrijf heeft bedon gen. stellen wij U voor het verzoek in te wil ligen. SUBSIDIE VOOR AANLEG EN ONDER HOUD VAN IJSBANEN. In bijlage no 202 schrijven en W.: In Uw vergadering van 14 October j.1. werd om bericht en raad in onze handen gesteld een adres, d d 12 October j.1 van de besturen van de Alkmaarsche IJsclub en de IJsclub Omval, waarbij een sub- sidie uit de gemeentekas wordt ge vraagd uitsluitend voor 'iet aanstelen van Alkmaarsche werkloozen op de ba nen van genoemde ijsclubs in den Kras- polder. Zooals U bekend is, genoten adressan ten te dusver iaarli'k® voor bet in orde brengen en houden van banen op de stadsgrachten en de Noordervaart een subsidie van onderscheidenlijk 100 en 20— per dag waarop de grachten konden worden bereden, met een maxi mum van ten hoogste respectievelijk 1400 en 280 pe. seizoen De toeken ning hiervan geschiedde steeds onder voorwaarde, dat het subsidie alleen mocht worden aangewend ter betaling van een belooning aan ingezetenen tegen het plaatselijk geldend ta.ief voor der- gelijken arbeid en dat alle benoodigde arbeiders moesten worden aangewezen door tusschenkomst van den gemeente lijken dienst der arceidsb .-middeling (thans gemeentelijk bureau voor sociale zaken). De besturen, die. blijkens een nader ontvangen en ter inzage gelegd schrij ven, ook in het vervolg voor de banen op de grachten en de Noordervaart op de gebruikelijke wijze willen zorgen, zouden thans het subsidie mede wen schen te ontvangen voor een afgesloten, niet voor ieder kosteloos toegankelijke, ijsbaan in den Kraspolder en zijn van meening, dat de hierbij betrokken be an- gen van de sport en de werkloosheids bestrijding door de toekenning van dat subsidie zouden worden gediend Naar onze meening werd het tot nu toe verleende subsidie volkomen ge rechtvaardigd door het motief dat het hier gold ijsbanen waarvoor geen entrée werd geheven en die derhalve voor ieder toegankelijk waren De organisatie van het in gereedheid brengen en hou den van de ijsbanen berustte bij de ijs- clubbesturen, die een vrij belangrijk subsidie ontvingen van de gemeente. Nu evenwel de ijsclubs tevens een ijs baan in den Kraspolder exploiteeren, zou toekenning van het gebruikelijk subsidie beteeker.en het verleenen van steun voor een particuliere ijsbaan Im mers het moge zijn, dat de beide ijsclubs aanbieden, daarvoor uitsluitend werk loozen te werk te stellen, feitelijk betreft het hier het gewone onderhoud van een ijs!aan, dat ten laste van de exploitatie van die baan behoort te komen, evenals aille andere exploitatie-uitgaven Wij hebben aan de besturen gevraagd, of ij bereid waren, d. baan in den Kraspol- ar voor ieder kosteloos open te stellen. vond ik me hier. Hij vertelde me precies, boe de zaken stonden en vroeg, of ik met hem wilde trouwen. Als ik dat doe, dan was hij be reid zijn vroegere vrienden te verraden en een nieuw leven te beginnen. Vanavond komt hij mijn beslissing vragen. Als ik ja zeg, dan zal hij me stukken verschaffen, waarmee ik naar Scotland Yard kan gaan en Derwent en Devereux aan de politie kan overleveren. Als ik weiger dan moet ik hier blijven tot hij en zijn vrienden een goed heenkomen avon den hebben. En? vroeg hij bedaard. Ik heb die papieren tot eiken prijs noo- dig. En ik kan hem toch niet beloven met hem te trouwen, om die stukken in handen te krijgen, als ik het niet meen. Hij wil me wel enkel en alleen op mijn woord gelooven; maar als ik die belofte gaf zonder het te meenen, dan zou ik me voor mezelf dood schamen. Het komt er niet op aan, dat hij een schurk is, maar..Sst! wat is dat? Ze keken elkaar verschrikt aan en bleven staan luisteren. En weer hoorden ze een ge luidje, alsof een sleutel voorzichtig in het slot gestoken werd Snel kneep ze de kaars met haar vingers uit, greep hem bij den pols en fluisterde: Gauw weg! Als ze u hier vonden, was alles bedorven! Maar hoe komt u hier dan weg? vroeg hij, zijn best doende om haar met zich mee te trekken in de andere kamer. Neen, ik moet hier blijven, verweerde zij zich tegen hem. Ik kan nu toch niet meer wegkomen. Ik red mezelf heusch wel! (Wordt vervolgd),

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5