Agenda £aatste AeücfUen Stad en Omgeving. Weec&ecidit Nagekomen Advertentie VERBETERING VAN DEN SCHERMER WEG TE ALKMAAR. Chr. Jongelingsvereeniging Zacheus. Woensdagavond had in gebouw „De Unie" de herdenkingssamenkomst plaats ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Chr. Jongelingsvereeniging „Zach-eü". Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot «n met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Een streep door de rekening (sportfilm), hoofdnummer Heinz Rühmann. Voor alle leeftijden. Beide Kerstdagen des middags doorloo- pende voorstelling van Snelheidsduivel (sportfilm), hoofdrollen Slim Summerville en Lotiise razenda. Voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, vertooning avondpro gramma. A. B. T„ tot en met Donderdag telkens half 8, hoofdnummer Taiptoe (militaire klucht), hoofdrollen Siegfried Arno, Char- lotte Susa en Hans Junkermann. voor alle leeftijden. Beide Kerstdagen doorloopende voorstel lingen van n.m 2 uur af. Cinema Americain, tot en met Donderdag, telkens half 8, hoofdnummer Mata Hari (rom.-dram.), hoofdrollen Greta Garbo en Ramon Novarro. Leeftijd boven 18 jaar. Beide Kerstdagen doorloopende voorstel ling van n.m. 2 uur af. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Ik wil niet weten wie je bent (rom.), hoofdrollen Liane Haid, Gustav Fröhlich, Szöke Szakall. Voor eiken leeftijd. Beide Kerstdagen doorloopende voorstel lingen van n.m. 2 uur af. Stedelijk M u s e u m B r ee ds t r i Voor belangstellenden verwijzen wij naar eiken dag van 9—12 enl.JU—J.JU, z.aier- h t desbetreffende verslag der Prov. Staten, dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. HOOI VOOR DE WOONWAOEN- PAARDEN. Hiervoor is nog 1 bij den inspecteur van Dierenbescherming binnengekomen. Aangeschaft zijn 2 balen stroo, 1 baal hooi en 100 pond haver, waardoor de 7 paarden een extra kerstmaaltijd zullen ontvangen. KERST-CARILLONBESPELING. Programma der Kerstbespeling van den Waagtoren op Zaterdag 24 Dec. 's avonds van 8—9 uur door den heer Van Langen. 1. A. Het was een Maghed uitverkoren B. Nu sijt willecome Oud-Ned. Kerstliederen. A Minuit Chrétiens Ad. Adam B. Noël Savine. C. II est né, le divin Enfant Leon Racques. alkmaau Ml ENT 2^ 3. 4 5 6 7 8 9. A la venue de Nvë. Adeste Stille Nacht Eere zij God Adeste fidelis Gloria Jesuker. Te Betlehem geboren Balbatre. Volksmelodie. Grüber. Volksmelodie Peter Benoit Van Langen Volksmelodie 'DE PROV ELECTR. TARIEVEN. Gisteren hebben Prov. Staten van Noord- Holland langdurig vergaderd over de tarie ven van het P.E.N., waarbij ook voor onze gemeente belangrijke besprekingen naar voren kwamen. dag 2auriaz 24 December. 't Gulden Vlies, biljartwedstrijd Drost— Koehof. 6.30 uur, Graanbeurs, postduivententoon- stelling. Zondag 25 December. Graanbeurs, postduivententoonstelling. 8 uur, 't Gulden Vlies, cabaret mr. Carter en miss Corrina. Bij J. Kok te Rustenburg, uitvoering. Maandag 26 December. Graanbeurs, postduivententoonstelling. Uitvoering muziekvereniging Chr. de Wet te Grootschermer. In de zaal van Slikker te Warmenhuizen, uitvoering zangvereniging Varia. Dinsdag 27 December. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, jeugdbioscoop „De avonturen van een visschersjongen". Ongecorrigeerd UITVOER VAN SPEK. Afwijzende beslissing van de Varkenscentrale op een verzoek van belanghebbenden. Een dezer dagen bereikte de Nederland- sche varkenscentrale een door verschillende organisaties van belanghebbenden bij den uitvoer van spek onderteekend adres, waarin tot de Nederlandsche varkenscentrale het verzoek gericht werd, zich te willen belasten met de levering van alle in het binnenland benoodigde varkens. Dit adres is door de Ne derlandsche varkenscentrale aan een ernstig onderzoek onderworpen. Het doel van de adressanten was te bereiken dat doordat alle varkens door de Nederlandsche varkenscen trale worden geleverd, zou komen vast te staan dat voor alle varkens welke van den boer gekocht worden, de richtprijs betaald wordt. Zulks was van belang, omdat door de Nederlandsche varkenscentrale bekend was gemaakt, dat vooi het verkrijgen van toeslag bij den uitvoer van spek alleen in aanmer king konden komen personen of firma's, die zich aan den vastgestelden richtprijs hiel den. Hoewel niet uit het oog verloren werd, dat het inwilligen van dit verzoek voor be langhebbenden van groote beteekenis zou zijn, heeft de Nederlandsche varkenscentrale toch gmeend. niet van haar tot nu toe inge nomen standpunt te moeten afwijken en oo het adres afwijzend te moeten beschikken. Ge tracht is op andere wijze aan de verlangens van de betrokken groepen tegemoet te komen SPREEKUUR WETHOUDERS. Medegedeeld wordt, dat alleen de wethou ders Klaver, v. Slingerland en Bonsema op Dinsdag a.s. op het gewone spreekuur ten stadhuize te spreken zullen zijn. HANDELS- EN KANTOOR BEDIENDEN. De afdeeling van „De Algemeene" hield Donderdagavond haar leden-vergadering, welke druk bezocht was. Tegenover de inschrijving van 7 nieuwe leden stond een afschrijving van 3 leden. Breedvoerige besprekingen werden gevoerd over het Steunfonds „De Bron" met als re sultaat, dat er 6 nieuwe leden van „De Bron" op de vergadering werden ingeschreven. Unaniem sprak de vergadering haar afkeu ring uit over de houding van de Handels- reizigers-Vereeniging „Hermes" te Alkmaar, welke aan de afdeeling van „De Algemeene" een openbaar debat aanbood, doch toen het tot daden kwam, hiervan afzag. In verband met de vele klachten, welke wer-1 den ontvangen over den toestand van den Schermerweg tusschen Alkmaar en Omval heeft de B.B.N., Bond van Bedrijfsautohou-1 ders in Nederland, zich gewend tot het ge meentebestuur van Alkmaar, met het verzoek, tot het treffen van maatregelen, welke eene verwtering zouden kunnen bevorderen. DE POSTDUIVENTENTOONSTELLING. Hedenmorgen zijn wij eens een kijkje gaan nemen bij de voorbereidingen voor de post duivententoonstelling, die heden om 6 uur in de Graanbeurs wordt geopend en de beide Kerstdagen eveneens voor publiek toeganke lijk zal zijn. De aankondiging, dat het ditmaal de grootste postduivententoonstelling zou zijn ooit in ons land gehouden, had op ons wel eenige indruk gemaakt en toen wij in de Graanbeurs aankwamen, konden wij aan de nummers inderdaad constateeren, dat er over de 1400 duiven aanwezig waren, in de be kende keurige reiskorven. De jury bestaande uit de heeren v. Eist, Teunis, Noteboom en Hoek uit Roozendaal en de heer Welmar uit Randwijk, was reeds druk met de keuring bezig. Gekeurd wordt op schoonheid en op vliegcapaciteit. Vooral aan de laatste eigenschap wordt de grootste waarde gehecht. Op onze vraag of dit op grond van cijfers ontleend aan wedstrijden wordt beoordeeld, werd ons geantwoord, dat kenners dit aan de bouw en de oogen van de duiven kunnen zien. Wij waren als leek hierover wel wat ver wonderd en konden alleen constateeren, dat het steeds een genoegen blijft deze gevogelde vrienden van den mensch, die reeds in de da gen van Noach zulke groote diensten bewe zen, in al hun levendigheid te bewonderen. De tentoonstelling die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afd: A van den Bond van Postduivenliefhebbers wordt ge houden, omvat inzendingen van liefhebbers uit de streek vanaf Weesp tot Den Helder en leverde het bewijs, dat daar veel echte lief hebbers wonen. De tentoonstelling is door gemeenteplant soenen keurig met palmen versierd, terwijl bovendien ter opluistering siervogels zijn in gezonden. De heer v. Gijzen exploiteert er een zeer aardige, des avonds verlichte theetuin. Heden om 6 uur wordt de tentoonstelling na een woord door den tentoonstellingsvoor zitter, den heer Reijmer, oftewel door den bondsvoorzitter, den heer Peters, geopend. VERSLAGEN VAN KERSTFEEST VIERINGEN. *0nze verslaggevers hebben een druk ken tijd achter den rug en gevoelen er weinig voor op de twee vrije Zondagen die nu aanbreken bij diverse lichtjes- boomen de kerstviering mee te v:eren Alle vereenigingen die op vermelding van haar kerstviering prijs stellen kun nen ons daarvan een beknopt vers'ag doen toekomen, dat wij zoo spoedig mo gelijk na de kerstdagen zullen opnemen. Red. Alkm. Crt. ONTSPANNINGSAVOND WERKLOOZEN. Uit den kring van werkloozen, die gister den door de daarvoor bestaande commissie gegeven onts] reikte ons het comité dank te betuigen voor het organi- seeren van dien avond. v»v «MUI vvi wvoiuuuwv. Hitspanningsavond bijwoonden, be- heden het verzoek om namens hen be- DE VERBOUWING BIJ DE FIRMA HEEGER. Het werk der firma Heeger, dat gisteren werd aanbesteed, is gegund aan de firma Vasbinder alhier, terwijl het schilderwerk ge gund is aan de fa. Molenaar eveneens al hier. Herdenkingssamenkomst ter tegenheid van het 75-jarig staan. Na 't zingen van Ps. 146 1 en gebed riep Ds. H. J. Hak, Ned herv. predikant alhier, de talrijke aanwezigen een har telijk welkom toe, in 't bijzonder ds. D A. v. d. Bosch, Ned herv. predikant te s-Gravenhage die de herdenkingsrede zcu uitspreken. Men spreekt wel eens smalend over de jongelingsvereeniging, aldus spr maar toch moet men 't een prestatie noe men. dat een vereeniging 75 jaar bestaat En we zu ten ons afvragen hoe zoo'n prestatie kan worden geleverd, welke kracht in de jongelingsvereenigine schuilt. De C. J. V. heeft oen groote teak vervuld, deze 75 jaren: vele voormannen op kerkelijk en maatschappelijk eebied zijn uit haar voortgekomen. Daarom is dit feit een rustpunt, maar 't is ook een uitvalspoort voor de toe komst. Ook verder wil „Zacheü-van veel zegen zijn en arbeiden aar de door God opgelegde taak. Er zijn tVvee vormen van jeugdactie de eene wil in 't fllgemeen allen bereiken en winnen voor Christus, de andere wil kernvorming. Tot nu toe is 't laatste steeds voor „Zacheüs" de hoofdzaak ge weest, maar toch heeft ze daarbij op 't gebied van 't eerste groote actie ont plooid. Verscheidene vereenigingen zijn uit de C. J. V. voortgekomen, waarvan sommige nog onderafdeeling zijn. Spr. hoopte, dat de vereeniging ook in de komende 25 jaren, die baar van het eeuwfeest scheiden, en die stellig de moeilijkste zullen zijn, haar ideaal: „Christus vóór alles" hoog houden, en groote kracht ontplooien zal. Hiermee gaf spr. ds. D. A. v. d. Bosch het woord. Deze begon, nadat gezongen was Gez 3 1, zijn rede met het voorlezen van enkele verzen van psalm 119. Spr. haalde een rijmpje aan van Huijgens, waarin -wordt gevraagd, wat ieder worden wil, maar niemand graag wil zijn. 't Antwoord is: „oud". Inderdaad, als men oud geworden is, is meestal van 't vroeger verlangen niet veel meer over, vooral niet, als met de ouderdom de ge breken komen. Dit is wel te begrijpen: de jeugd, de lente van 't leven is zoo mooi. Men wil die graag zoo lang mogelijk behouden en tracht dit te doen met allerlei kunst middelen. Een oud verhaal vertelt, dat op een der Bahama-eilanden een bron was, waar van 't water de kracht had, de mensch zijn jeugd te doen behouden. Wat zou men er veel voor over hebben gehad, water uit die bron te bezitten, en steeds jong te blijven, 't Is echter niet moge lijk, de jeugd gaat voorbij en deze mooie tijd duurt maar kort. In de jeugd krijgt men de eerste indrukken van 't leven, ook de eerste indrukken van God, en deze beslissen dikwijls over 't verdere leven. Men noemt de werkwijze van de jonge lingsvereeniging wél eens verouderd, maar toch blijkt uit dit jubileum, dat er iets achter zit, waarvan kracht uitgaat. Spr. bood de jubileerende vereeniging dan ook zijn gelukwensch aan en hoop te dat ze ook verder onder 's Heeren ze gen mag werkzaam zijn. Zooals ds. Hak reeds had ge egd: dit feit was een uitvalspoort voor de toe komst. Zooals op 't voorbereidend bevel „Geeft acht" 't uitvoeringsbevel „Voor waarts marsch" volgt, zoo wordt ook de C. J. V. na 't „Geeft acht" van dit oogen- blik, een hernieuwd „Voorwaarts marsch" gecommandeerd. Hiervoor is echter energie, moed noo- dig, en een aandurven van de moeilijk heden. Wat zal dan onze kracht zijn, waarop zullen wij dan steunen. Zal 't uiterlijke kracht zijn, waarmee de strijd aanvaard wordt? De spreuken dichter zegt in Spr. 20 :29: „Der jonge lingen sieraad is hun kracht". De uiter lijke kracht is dus voor hen een sie raad, iets wat hun persoon nog op den koop toe heeft. Zou dit alles zijn wat de spreukendichter belangrijk acht voor den jongeman of is er meer? Ja, de spreukendichter heeft stellig gewe ten, dat dit niet 't eenige is, zelfs niet t essentiëele is. Deze kracht moet den jongeling dienen om er een taak mee te vervullen. We leven in een tijd waarin die kracht zeer belangrijk is. Tegenwoor dig is men een held, ais men beschikt over bijzondere lichaams- of geest kracht: men aanbidt de kracht. En toch, is ze wel aanbidding waard? Op de Olympische Spelen blijkt al, dat de winnaars, de krachthelden, telkens weer anderen zijn. De kracht is dus een zeer vergankelijk sieraad. Spr. haalde eenige voorbeelden aan van beeldhouwwerken te Genua, die ook de groote vergankelijkheid van 't menschelijk leven en de menschelijke kracht uitbeelden. De spreukendichter weet ook wel, dat deze kracht dienstbaar moet worden gemaakt aan de ziel. Evenals de kracht van 't vallende wa ter wordt omgezet in electrische ener gie, zoo moet ook de kracht der jonge lingen worden omgezet in geestelijke energie. Dit kunnen ze echter zelf niet doen, 'tis God, Die die omzetting tot stand moet brengen. Bij vele jonge mannen schijnt 'tniet mogelijk, omdat ze vel'vreemd zijn van hun God, en van Zijn evangelie. Spr. had vele jonge mannen de vraag gesteld: „Wat is eigenlijk 'tleven?", en daarop slechts antwoorden gekregen, als: de bioscoop, 'tcafé, voetbal enz. Misschien zijn er ook hier wel jonge mannen, die graag zouden willen mee doen, ook al doen ze 't niet, omdat ze nu eenmaal in een Christelijk milieu leven. Is zulk een leven ook niet mooi? Vraag 'tin dat geval eerlijk aan Jezus: „Is dat 't leven?" Hij zal antwoorden: „Dat is juist de dood!" Laat jongemannen, wier hart naar die dingen trekt 't vragen aan hun ouders, of dominee, maar vooral: vraag 't Jezus. Evenals een kaars, onder een stolp ge plaatst, door gebrek aan zuurstof lang zaam uitgaat, zoo gaat ook de mensche- ijke ziel, zonder God, verloren. Jezus moet de stolp wegnemen, dan pas zul- iTnnL eVen,Zien' dai1 P£lS Zal 0nS Ie" Je krnrhF1661" t!g Zijn" JeZUS moet on Hp fnt omzetten in geestelijke ener- deren V°°r onszeU en voor an- Hierbij is de jongelingsver. 't jeugd werk, een middel in Zijn hand, tot dat doel bedient Hij zich ook van onze C. J V 't Is dan ook de roeping der gemeente om te helpen, om de C. J. V. steun te ge ven. Hier ligt een belangrijk terrein voor haar, om zorgvuldig te bewerken. Ook in Alkmaar heeft de jongelings vereeniging veel zegen verspreid, on danks groote moeilijkheden. Velen, die een vooraanstaande positie bekleeden in kerk of maatschappij, kozen op de C. J. V. hun levensrichting. Alleen al 't samenzijn rondom den Bij bel, rondom Gods Woord is een groote zegen, zooals spr. ook vroeger op de C. J. V. in zijn woonplaats ondervonden had. Hebt ge Jezus wel eens ontmoet? Dit is een teere vraag, waarover spr. in 't openbaar niet zal ingaan. Dat moet men bespreken samen met zijn vriend. We kunnen een driehoek trekken van God naar u, van u naar een derde, en van dezen weer naar God. Op dezen herdenkingsavond moet er innerlijke bezinning, innerlijke be schouwing zijn. Wat is en waarheen voert ons 't leven? We moeten een doel hebben in ons leven, en dat moeten we ons in de jeugd stellen, zooals ook een schip een bestemming, een doel heeft, als 't uitvaart. Dat is nu de vraag: wat is 't doel in uw leven, wat wilt ge ervan maken? Een gevangene kraste eens in de muur een trap van vijf treden, en zette resp. hierbij: ongehoorzaamheid aan de ouders; ontheiliging van den rustdag; spel en drank; moord; galg. Had hij die trap maar eerder gemaakt. Spr. raadde een ieder aan: maakt een trap van uw leven en zet dan op de bovenste trede: Gods koninkrijk. Dat moet uw doel zijn. Dat mag uw doel zijn: hiertoe roept God u, daarvoor stierf Zijn zoon. Laat ons onze kracht daarvoor aan wenden. 't Leven biedt tegenwoordig heel wei nig plaats. Zelfs diploma's helpen niet meer; steeds klinkt 't: „geen plaats!" Groote gevaren ontstaan hierdoor, men wordt onverschillig voor 't leven, dat steeds teleur stelt. Als Jezus üan niet helpt, dan moet men bezwijken voor de verleidingen. Als we geen geestelijke energie hebben, gaan we onder in den strijd tegen de verzoeking. Door Jezus krijgen we echter een wapenrusting die van Eph. 6. Een wapen is 't gebed, dat groote kracht heeft; als wij in nood ver- keeren, klinkt in 't gebed 't S. O. S.-sein van onze ziel tot God, die helpt. Ook Gods woord is een wapen. Niet alleen op de C. J. V., ook in uw leven. Streep eens aan al die woorden, die u iets te zeggen hebben gehad. Zulke hulp middelen vormen een keten, die ons eigen leven en dat van anderen ver sterkt. Dat zien we ook op onze ver eeniging. We moeten Gods genade niet voor ons zelf behouden, maar ook aan anderen er van mede deel en Uw preek stoel is het plaatsje waar God u heeft neergezet, waar dat ook is. Geei steeds aan anderen door wat God u geeft. Uw kracht worde naar buiten geopenbaard. 't Is moeilijk lid van een jongelingsvereeni ging te worden, want 't legt een groote 'ver antwoording op. Eens zullen de jongeren de opengevallen olaatsen van de ouderen moeten innemen. Dezen hebben 't nu moeilijk, ook gij zult 't moeilijk hebben. Uw kracht, uw sieraad, zal u van geen nut zijn, tenzij God de richting aangeeft. Laat God u helpen. Spr. droeg een vertaald gedicht voor van Longfellow. Een jongeling draagt zijn ba- naar 't verre doel op de berg. Ieder wilde hem nar 't verre doel op de berg. Ieder wilde hem terughouden, maar hij heeft doorgezet en hoewel hij al 't plezier achterlaat en 't gevaar tegemoet gaat, klinkt 't steeds: „Excelsior" Hij sterft in 't gebergte met 't vaandel in de rand geklemd. Hoe triest: door alle verzoekingen was hij heengeworsteld, om nooit zijn doel te berei ken. 't Heerlijke van ons „Excelsior" is, dat zulk een einde voor ons niet mogelijk is. Wij zul len zeker, in Gods kracht, ons doel bereiken op de bergtoppen der eeuwigheid. Spr. verzocht tot slot te zingen Gez. 50 4, en ging voor in dankgebed. De receptie Na 't zingen van ps. 136 1, 25 en 26, en 't voorlezen van een gedeelte uit 't boek Fi- lipp., opende de voorzitter, de heer H. Vis ser, de receptie met een kort welkomst- en opwekkingswoord, t Zou ondoenlijk zijn alle uitgesproken felicitaties over te brengen, we zullen ons dus beperken tot een opsomming Namens de knapenvereeniging sprak J. Bos namens de jongeliedenver/P. de Waard. Ze dden hun felicitatie vergezeld gaan van een bloemenmand en enveloppe met inhoud. 'De heer A. F. Stuart namens de chr. zang vereeniging „Immanuel", namens „Ons Maandblaadjeen 't Coll. van Hulpcollec tanten. Namens O. M. bood hij een boekwerk aan. De heer P. Kuiper Sr. sprak namens de Kerk. Kiesvereeniging, waarbij hij een drie tal boekwerken aanbood. Namens de afd. van de N.C.G.O.V. sprak de heer Vogelaar, en bood een couvert met inhoud aan. Namens de ring Alkmaar van 't N.J.V. sprak de heer Maats van Heiloo. Mej. Keesenberg feliciteerde namens de Driehoek-clubs, de heer Köhnert namens de Comm. voor jeugdige Werkloozen. Namens de Chr. Meisjesver „Dient den heere met blijdschap" sprak mei. Westrik, ter wijl de heer Lutjeharms de gelukwensch van de Zondagsschoolver. „Laat de kinderkens tot Mij komen" overbracht, vergezeld van eer. enveloppe met inhoud. De heer Lebbing sprak als oud-lid, mej. Kuiper namens de Chr. Meisjesver. „Talitha Kumi", mej. Zorgman namens de groep „Actieve Jongeren". Namens de Chr. Muziekver. „Soli Deo Gloria" sprak de heer O. S. v. d. Wal een op wekkend woord vergezeld van een boekwerk Namens de Chr. Nat. Werkm. Bond en de h„I'Pym|i; Y«r- O.D.I.S. sprak de heer van •nhoudaam j Kn enveloPPe met de^hw6'Roï £ng-.1,in?sv15r- „Paulus" sprak ue neer Koos, terwul de heer N v d Poll sprak namens ,,'t Mosterdzaadje" en de Ver voor Chr. Belangen. Hij voegde èr resp. wn boekwerk en een enveloppe met inhoud bij naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. I Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771,3 mM. te Vj. lencia. Laagste barometerstand 724,2 mM. te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van 25 December Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijken windnevelig tot licht of half bewolkt; weinig of geen regen, aanvankelijk iets kouder; later zelfde temperatuur. Overzicht. De hooge druk in het Zuid-oosten hand haafde zich. De daling van den lagen druk over de Britsche eilanden werd door groote stijging gevolgd. Zoo steeg bijvoorbeeld te Valencia de barometer in de afgeloopen 24 uur niet minder dan 23 mM. Over het Zuid westen (de Golf van Biscaye) heeft zich een ferm maximum uitgebreid. Tengevolge van de barometerstijgingen in het Westen ruim de ten onzent de wind tot Zuidwest en West- Zuidwest. Een verdere ruiming bij Noord west is waarschijnlijk, doch daarna zal de wind wel weer gaan krimpen. Het algemeene weersbeeld voor de Kerstdagen ziet er niet ongunstig uit. Er mag op betrekkelijk zacht weer met weinig bewolking en feringe kans op neerslag worden gerekend. De depressie heeft zich verder naar het Noordwesten ver plaatst. Over I.ls'and, de Shetlands en het Zuiden van de Noorsche kust waait het krachtig uit Zuid of Zuidwest. Overigens is het rustig weer. In Duitschland is het ne velachtig. Vorst van beteekenis kwam alken in Noord-Scandinavië voor In Duitschland is de vorst nog slechts licht. Over onze om geving ziin de morgeiten)oeraturen geste gen. Alleen over de Britsche eilanden viel eenige regen van beteekenis, was de neer slag echter genng. Namens de afd. van de J.C.G.O.B. bood de heer de Vries een boekwerk aan. Ten slotte sprak de heer Knaap namens de Chr. Oranjver. en evenals vele der vorige sprekers, een persoonlijk woord. Ook vele schriftelijke gelukwenschen zijn ingekomen. De voorzitter dankte allen voor de harte lijke belangstelling, en na 't zingen van Ps. 17 4, sloot de heer N. v. d. Poll deze gezel lige bijeenkomst met dankgebed. (Wordt vervolgd). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 25 December (1ste Kerst dag) is de apotheek van Mevr. de Wed. C. VI. B. Wanna, Mient 11 geopend. Op Maan dag 26 December (2e Kerstdag) is de apo theek van Mevr. de Wed. P. A. F Schouten, Verdronkenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de n?"v+d'cnst waargenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,18 uur licht °P- ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Medewerking van verschillenden kant. De commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen heeft niet de organisatie van den eersten ontspan ningsavond in dit seizoen veel succes geoogst, dank zij de van verschillenden kant betoonde medewerking. Jammer, dat dergelijke avonden nog noodig zijn maar gelukkig dat er steeds weer men- schen worden gevonden, die willen mee werken een zonnestraal te brengen in het grauwe bestaan van zoovelen. De heer Kohnert, voorzitter van hel comité, sprak een openingswoord tot d< zeer vele aanwezigen (de zaal van 't Gulden Vlies was geheel gevuld). H stelde in het licht, dat er aan de organ' Heden overleed in het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar, na een kortstondige ziekte, onze veel geliefde Zoon, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, SIEBOLT POSTMA, in den ouderdom van 36 jaar. De diepbedroefde familie. Bergen Wed. K. POSTMA. Alkmaar, PIER POSTMA G. POSTMA—PIEK en Kind. GOSSE POSTMA P. J. POSTMA—DAM en Kinderen. Jb. POSTMA B. POSTMA-BAKKER en Kinderen. Bergen, AUKE POSTMA. COKNELIS POSTMA. Bergen, 23 December 1932.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2