EEN COLPORTEUR Jonge Huishoudster degelijk KOSTHUIS. AfELÖ^ RIMGERS Voor Oudejaarsavond!!! ADVOCAAT SIMOM DE WIT DIENSTBODE 't. uVOOr de ki"deren re hebben: neem Deka's Advectentim Flink Meisje Plaatsing gezocht M. Preiier «Zn. HUISHOUDSTER U koopt prettiger en goedkooper bij JiuMst at Wetenschap en om eens wot anders laurens wiebe jan. grietje keuris, Koka - een heerlijke, gesteriliseerde chocoladedrank DRIEWIELER met handrem en iepenhouten BAKKERSBAK. Oude Schiedammer Jenever. Voordam 8. per t 1 flesch per 12 flesch ct. (tot en met 3 Januari a.s.) Achterstraat 51, Alkmaar. Tel. 681. „DE GOUDBRON VOOR DE HUISVROUW" W. L. HOUTTUIN en J. H. HOUTTUIN—Westerbeke geven kennis van de geboorte van bun zoon Laan Trivelli 81. Batavia C., Ned. O.-Indië. 26 Dec. '32. Met deze betuigen wij onzen op rechten, welgemeenden dank voor de zeer vele blijken van belang stelling, welke wij mochten ontvan gen van familie, vrienden en be kenden, bij de herdenking van onze 40-jarige Echtvereeniging. J. SCHROODER. N. SCHROODER—Met. Steijnstr. 19. Alkmaar. Voor de vele blijken van deel neming ontvangen na het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, •chtgenoote van H. SCHENK, be tuigen wij onzen hartelijken dank. In het bijzonder aan Dr. Destrée en Ds. P. Groot. Uit aller naam, H. SCHENK en Kinderen. fleer Hugowaard, 28 December 1932. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlij den van onze beste Zuster en Tante, Mej. Wed. B. v. TWUIJVER HOGENSTEIJN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, Wed. J. HOGENSTEIJN. Wed. C. VIS. Limmen. 28 December 1932. De curator in het faillissement van P. LANGEDIJK, wonende te Abbekerk, brengt ter kennis dat door hem ter griffie der Arron- dissements-Rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te Me- demblik is gedeponeerd de uit deel ingslijst in bovengemeld fail lissement, om aldaar gedurende 10 dagen te liggen ter kostelooze inzage van de schuldeischers. De Curator, Mr. H. JUDELL. Bergen, 27 December 1932. Van Reenenpark 11. voor d. en n. gevraagd bij P. VOORTHUIJSEN, Heerenstraat 1. gevraagd voor halve dagen, niet boven 18 jaar. KANAALDIJK 21. voor net burgermeisje als hulp in de huishouding, met huiselijk ver keer. Br. fr. onder letter M 406 bureau van dit blad. gevraagd voor Alkmaar en omge ving, voor een veel gevraagd ar tikel, f 30.borgstorting. Ruime verdiensten.'Br. onder lett. L 405, bureau van dit blad. Door omstandigheden aangeboden fonkelnieuwe Spotprijs. Contant. Br. ond. lett. O 407, bur. v. d. blad. WIT MERK 1/1 Liter f 3.20 1/2 f 1.65 1/4 f 0.85 GOUD MERK 1/1 Liter f 3.50 1/2 f 1.80 1/4 f 0.95 Anno 1867 biedt zich aan bij heer-alleen, liefst direct. Brieven lett. K 404, bureau van dit blad. NETTE JUFFROUW van m. I. biedt zich aan als bij Heer of net gezin. Br. letter J 403 bar. v. d. blad. NET MEISJE vraagt Br. ond. lett. P 408 bur. v. d. blad. Deze bonbon ont leen! haar naam aan de harmonische samenstelling van de heerlijke vulling, zoo als men deze kent van Jud op cksv ruiasro! -v'< l V" I -• I ct. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Mevr. R. PrinsVlessing schrijft ons: Ieder jaar mogen wij ons verheugen in de «tijgende belangstelling van onze actie. Reeds is de derde week van den verkoop ingegaan en hebben wij kunnen constateeren, dat velen ons werk een warm hart toedragen. Kerstmis stemde tot extra hulpvaardig heid. Nieuwjaar is aanleiding tot extra corres pondentie. Nieuwjaarswenschen op een prentbrief kaart van Ype Wenning (onze nieuwste serie van 6 weldadigheidsbriefkaarten) gefran keerd mèt een weldadigheidspostzegel vóór bet misdeelde kind. AUTO TE WATER. Gisteravond half zes geraakte bij het Zeglis een auto uit Akersloot in het water, tenge volge van een defect aan de stuurinrichting. De bestuurder kon zich zelf met moeite redden. Met den kraanwagen van de firma Met werd de wagen weer op het droge gebracht. FAILLISSEMENT. Gedeponeerd ter griffie der arr. rechtbank is de eenige uitdeelingslijst in het faillisse ment van P. Langedijk, bloembollenhande laar te Abbekerk (rechter-commissaris mr. Krabbe, curator mr. Judell) met geene uit- keering. KERSTFEESTVIERING VAN DE ZONDAGSSCHOOL VAN DE VER. VAN vRIJZ. HERVORMDEN „DE EVANGELISCHE UNIE'' TE ALKMAAR. Den lsten Kerstdag vierde de Zondags school van de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden „De Evangelische Unie" haar jaarlijksch kerstfeest in de Kapelkerk In te genstelling met voorgaande jaren kwamen de jeugdige leerlingen eerst tegen het begin vanuit de Consistoriekamer in de kerk. een maatregel, waarvan het bestuur met voldoe ning zal hebben geconstateerd, dat deze de rust en orde zeer ten goede kwam. Toen de blijde schare gezeten was, opende de voorzitter, ds. Baar, de bijeenkomst, daar bij zijn genoegen uitsprekend over de groote opkomst van ouders en andere belangstellen den, waaruit hij meende te mogen afleiden, dat het nog steeds zeer velen een behoefte is op dit groote kinderfeest tezamen met de jeugd de geboorte van Christus te herdenken. De tijden zijn donkerder dan ooit, de moei lijkheden voor velen schier ondragelijk, doch 'gij hebt gevoeld, aldus spr., dat gij dezen avond met de kinderen één moet zijn. Spr. verzocht daarop de gemeente den avond te willen aanvangen met het zingen van Gez. 2301. Onder leiding van den secretaris, den heer V J. Karssen, zongen de kinderen vervolgens bet bekende collecte-liedje, terwijl zij tege lijkertijd hunne gaven offerden in de rond gaande mandjes Weldra werd hun aandacht echter getrokken in de richting van de Keist- boom, waarvan de kaarsjes werden ontstoken en onder het zingen gingen de hoofdjes steeds n^er en meer langs den dirigent en werden oogjes vastgehouden door de schitterin gen van den prachtig versierden boom, welke Ju spoedig in ziin tooverachtige pracht vooi hen stond. -ie je dat daar, neen, daar moet je eens j-len, dat is prachtig, Piaar dan daar nog hw>ger, wat is dat mooi en zoo wezen zij elkander 0p de fraaie versierselen, de een den al naar zij getroffen werden door een bl.nketKk', kleurige bal of een flitsende shn- r, om dan weer direct gegrepen te worden door iets andcs wat nog weer schooner Echte kindervreugde, waarin de ouderen geaoegen deelden en bij menigeen. voor 10,1 h«t leven na de ieugd nog slechts bij uitzondering een „schittering" was geweest, en dan nog vaak van korten duur, zal deze kindervreugde blijde herinneringen hebben opgewekt. Droomen van veel schoons, ruw verstoord door de harde werkelijkheid. Ds. Baar gaf de kinderen daarna gelegen heid van hun kennis, welke zij op de Zon dagsschool hadden opgedaan, blijk te geven. Om strijd wilden de jeugdige leerlingen hun antwoord geven en slechts bij hooge uitzon dering b'eek dit niet juist te zijn. Slechts één leerling, die zoo gaarne wilde antwoorden en zat te hunkeren of dominee hem nu ook eens een ferm antwoord zou laten geven, was de kluis wel deerlijk kwijt, toen hij den naam vanKarei de Groote aan het geboorte-verhaal verbond, hetgeen niet zon der hilariteit door de ouderen werd ont vangen. Hierop vertelde ds. Baar- het kerstverhaal en met gespannen aandacht werd naar het vlot vertelde „Kerstklokje" geluisterd. Peter Hansen zoowel als Rosa zullen des nachts nog wel in de verbeelding van vele jonge luisteraars hebben nagewerkt en vooral de figuur van de dappere Rosa zal hun lang bij blijven. Zoo rustig als tot nu toe alles was ver- loopen, zoo luidruchtig werd de tractatie ont vangen, waarvoor nog steeds, zooals alle jaren, een onverflauwde belangstelling be stond. Met medewerking van mej. N. Wijn, als sopraan, en mej. A. Srruyk. piano, volgde daarna een geslaagde uitvoering van de kerstcontate „Naar Bethlehein" (J. C. Homoet en H. Franken) en de heer Karssen, onder wiens leiding het geheel stond, kan trotsch zijn op het gepresteerde Het geheel getuigde van een serieuse voorbereiding. De zang van mej. Wijn kwam uitstekend tot haar recht in het kerkgebouw. Hierop volgde wederom een tractatie, even eens met algemeene stemmen aanvaard, ter wijl nog vóór de uitdeeling der cadeaux, waarnaar de jeugd reeds zoovele begeerige blikken had geslagen, door de allerjongste leerlingetjes een Kerstliedje van Maarten Luther werd gezongen. Vele ouderen zullen getroffen zijn geweest door de teere stem metjes, die dit fijne liedje van den grooten Luther vertolkten. Hierop volgde de uitdeeling der cadeaux* I terwijl de oudste leerlingen, die de Zondags school gingen verlaten, bovendien een keurig uitgevoerd Gezangen- en Psalmenboek, waar in ook het Nieuwe Testament is opgenomen, ontvingen. Met een speciaal woord tot de ouders drong ds. Baar er met klem op aan, do jongens en meisjes toch vooral naar de cate chisatie te zenden, hetzij bij ds. Deetman het zij bij hem. Aan de medewerking van de ouders is zooveel gelegen. De voorzitter van de Evangelische Unie, de heer Louwaars. bedankte daarop bestuur en personeel van de Zondagsschool voor de vele opofferingen en de toewijding, waarmede zij het afgeloopen jaar hun arbeid weer had den verricht, waarna ds. Baar met een krach tige opwekking tot steun van de vrijzinnig hervormde beginselen de aanwezigen ver zocht tot slot- te willen zingen Gezang 504 4. Tot slot nog het volgende: Wij zijn vol iof over de goede organisatie en hebben meermalen een Kerstfeest medege maakt. waaraan op dit punt nog al wat ont brak wel in het bijzonder, omdat het perso neel het ontzag over de jeugd op die avonden vrijwel verloren had. Dezen avond was dit zeker niet het geval. i j. Tenslotte, maak het met te lang. Beperk de toespraken en dank beruigingen over en weer of no"- liever, houdt deze na afloop in de consistoriekamer van de kerk. Bij een gezel schap van zoo uiteenloopende leeftijden is kortheid geboden, en als men van circa half zes aanwezig is. welnu, dan wil het ons voorkomen, dat het om acht uur de juiste tijd is om te eindigen. Dit was vrijwel moge- li-k geweest, ware het niet, dat de sluiting enz- zooveel tijd vroeg. KERSTFEESTVIERING. Op tweeden Kerstdag 's namiddags half vier, vierde de Zondagschoolvereeniging „Boaz" met hare kinderen het Kerstfeest in de geref. kerk aan de Oudegracht. Het kerk gebouw was voor dit doel versierd met pal men en enkele transpiranten met verlichting gaven in zijn geheel een mooi effect. De voorzitter, de heer Haijtema Pz., open de deze kerst feestviering met 't laten zingen van Ps. 98 2 en ging voor in gebed. Hij riep allen een hartelijk welkom toe en hoopte dat men 'n gezelligen en prettigen mid dag zou hebben. Vooral ook vond hij het verblijdend dat ouders en belangstellenden in zoo groote getale waren gekomen, zoodat het schip van 't kerkgebouw geheel was ge vuld. Het personeel bestaat, zeide de voorzit ter, maar uit eenvoudige ambachtslieden, een ieder wel weer verschillend, maar hierin toch gelijk dat ze allen het geloof in Jezus Chris tus uitdragen onder de kinderen. Dankt ver der allen die er toe hebben bijgedragen om dit feest te kunnen vieren en vooral ook de ouders die de kinderen hebben gestuurd. Dan worden de kinderen getracteerd, ter wijl het orgel zachtjes speelde. Nu kreeg de heer C. van Hartingsveldt ge legenheid om de Kerstgeschiedenis te vertel len. Hij las daartoe eerst voor Lucas 2 :*1 20 en vertelde dan, beginnende bij de belof ten de Kerstgeschiedenis, waar tusschen door Kerstliederen werden gezongen, en wel „Er ruischt langs de wolken een lieflijken Naam'' en „In Bethlehems stal". Ook werden door enkele kinderen, heel goed, téksten opgezegd betrekking hebbende op de komst van den Christus. Hierna werd gezongen van de Lofzang van Zacharias het eerste vers, waaronder werd gecollecteerd voor de Zondagschool en de kerk, en werden de kinderen nog eens ge tracteerd. Mej. Cor Walter kreeg nu gelegenheid om haar kerstvertelling, getiteld: „Joosts Kerst feest", te vertellen. Op keurige, boeiende wij ze heeft ze dit gedaan. Na deze vertelling werden de kinderen nog eens getracteerd en was het oogenblik geko men, dat de voorzitter aan de kinderen de bij bels en diploma's zou uitreiken, die de Zon dagschool gaan verlaten. De kinderen had den hiervoor plaats genomen op het podium onder de palmen en sprak de voorzitter het. toe, waarna ze allen een keurig bijbeltje in ontvangst namen. De kinderen zongen de scheidende kinderen nog toe: „Ga niet alleen door 't leven". Een kort slotwoord werd nu nog gespro ken door den heer Duyfetter en hij ging voor in dankgebed. Bij het naar huis gaan kregen de kinderen nog een mooi boek en een cadeautje. Opge togen gingen ze huiswaarts. BUREAU VOOR ARBEIDERSRECHT. Elders in dit nummer vindt men be kend gemaakt dat het Bureau voor Ar- beidersrecht op Zaterdagavond (Oude jaarsavond) gesloten zal zijn. Daarna is het eiken Zaterdagavond in het gebouw van Maatschappelijk Hulp betoon weer van 6 tot 7)4 uur geopend. KERSTFEESTVIERING. Men schrijft ons: Op den tweeden Kerstdag, 's avonds half 5 hield de Zondagschool „Laat de Kinder- kens tot Mij komen", haar jaarlijksch Kerst feest in de Kapelkerk. De kerk was tot in de uiterste hoeken met kinderen, ouders en be langstellenden gevuld, terwijl velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Na gemeenschappelijk gezang en gebed richtte de leider van den feestavond, ds. Ff. J. Hak, en welkomstwoord tot de aanwezi gen en sprak daarbij de wensch uit, dat het voor allen een rechtgeslaagde avond mocht worden. Nu zongen de leerlingen, onder leiding van den heer Chr. Knaap, eenige Kerstliede ren. Als altijd was het een schitterend oogen blik voor de kinderen, toen het schietkatoen werd aangestoken en slangen als van vuur zich naar de top van den Kerstboom bega ven om alle kaarsjes te ontsteken. Het licht der gaskronen werd gedoofd en in het stem mige pinkelende licht der honderden kaars jes vertelde ds. Hak het Kerstverhaal, de ne derige geboorte van den Heiland der wereld, gekomen om zondaren, d.i. om ook ons zalig te maken. Met spanning luisterden de kinde ren en gaven door hun antwoorden blijk, dat ze meeleefden. Na het zingen van een twee tal Kerstliederen vertelde de heer C. van Vie- gen een Kerstverhaal, de geschiedenis van twee vrienden, die na eenige verwijdering de woorden van het Engelenlied „Vrede op Aar de" in toepassing brachten en daardoor weer goede vreinden werden. Een dameskoor uil het Zondagschoolpersoneel zong vervolgens op gloedvolle wijze een tweetal liederen. Nu brak het oogenblik aan, dat de voor zitter, de heer J. Ringers, onder het spreken van een toepasselijk woord en het uitreiken van een bijbeltje afscheid nam van een der tigtal leerlingen, die de Zondagschool ver lieten. Tenslotte werden de Kerstgeschenken uit gereikt. Met van blijdschap stralende gezich ten namen de leerlingen speelgoed, boeken, koek, chocolade en sinaasappelen aan. Nadat ds. Hak allen, die op eenigerlei wijze aan het welslagen van dit Kerstfeest hadden mede gewerkt, had bedankt en de belangstellenden had opgewekt vooral hun kinderen naar de Zondagschool te zenden, werd deze goedge slaagde feestviering met dankgebed en slot- gezang gesloten. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER TE ALKMAAR. In de week van 20 tot en met 27 December werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven. Nieuwe zaken: Eenheidsprijzenwinkel. J. G. Schutz te Alkmaar, Houttil 60. Winkel in huishoude lijke artikelen en galanterieën. Wijzigingen: Drogisterij Hollaar-Boon. De Rijp, Rech- testraat 41 en 42. De gevolmachtigde L. A. J. C. Hollaar is uitgetreden. R.K. Coöp. Boerenleenbank W. A. Scha- gen, Hoogzijde C4. De heer S. Stam, lid R. v. T. is benoemd tot bestuurder. Benoemd tot lid R. v. T.: J. P. Schilder.'Uitgetreden best.: A. C. Ranke. - Herm. de Haan. Alkmaar, Langestraat 23. Winkel in heerenmodeartikelen. Fil. geves tigd te Den Helder, Koningstraat 92. Beheer der van het filiaal: P. J. de Haan. K. Breed, Zijpe, Petten, Hazepolder L 23. Café. Zaak overgegaan aan Jb. Bellis. S. Kaag. Heiloo, Rijwielpad D 34. Klein handel in vakkleeding. manufacturen enz. De handelszaak wordt voortgezet als een ven nootschap onder firma onder den handels naam: fa. de Wit en Kaag, tevens handelen de onder den naam: fa. Wika. Vennooten: J. B. de Wit en S. M. M. Kaag. T. Bouwman. Zijpe, Oudesluis H33. Broodbakkerij. De heer T. Bouman uitgetre den door overlijden. De handelszaak wordt voortgezet door Mw. Wed. C. Bouwman Galis. J. Geertsma—A. Boomsma— L. Boomsma (maatschap) Sneek. Schildersbedrijf. Filiaai gevestigd te Wieringen, Wieringermeer, Slootdorp. K. Numan, St. Maarten B 114. Metselaar. Zaak overgegaan aan K. E. Numan. Gebr. P. en A. Boll. Alkmaar, Oudegracht 112. Stucadoorsbedrijf. De vennootschap wordt met ingang van 1 Januari 1933 ont bonden. Beide vennooten treden als vereffe naar op. Het bedrijf wordt voortgezet door den vennoot A. Boll. Opheffingen: A. J. v. d Kamer. Alkmaar, Oudegracht 132. Veehandel. EEN GRAFVELD ONTDEKT DOOR WICHELROEDE. Bij Sankt Vith (Eupen-Malmédy) heeft een wichelroedelooper het bestaan van een graf veld aangetoond; een grafveld met 8000 graven. De graven, ter diepte van 70 centi meter, liggen in rijen. Elk graf heeft een oppervlakte van ongeveer 60 bij 60 en bevat overblijfselen die bewijzen, dat de lijken wa ren verbrand. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 12 tot en met 23 December 1932: bruine kin- der muts, huissleutel, tabakspijp, 2 kinder handschoenen, booromslag met boorijzer, boek „Anabase", broche, handschoen, band van een jas, kinderschoentje, R.K. kerkboek je, nagelgarnituur, belastingmerk in étui, portemonnaie met inhoud, bril in doos, hand schoen, handbeschermer van fiets, .voetsteun, tabakspijp, tasch, sportriem, motorbagage- tasch, schoolrapport, lasch-apparaat, hon denpenning, halsketting, dop van benzine tank. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 12 tot en met 23 Dec. 1932: H. Meijer, Druivenlaan 38, hand warmer; C. v. d. Kuijt, Dijkgraafstraat 29, portemonnaie met inhoud; K. Hoornes, Schermeerstraat 14, kinderportemonnaie met inhoud; boekhouder van het Slachthuis, vul potlood; W. Hiehle, Bergerweg 7, toren- kauw; C. Penders, Oudegracht 142, 1 pr. motorhandschoenen; W. Godijn, Oudorper- dijkje 31, belastingmerk in bruin étui; C. Groot, Geestersingel 51, belastingmerk aan touwtje; J. Staps, Boomkampstraat 38, pakje inh. dasje en pullover; Tr. Stor, K. v. 't Veer- straat 35, 1 pr. kinderhandschoenen; W. de Jong, Scharloo 13, kindersjaal; J. Gros, Oudegracht 110a, sierspeldje; P. S. Dik, St. Annastraat 3, bankbiljet; J. Bok, Ooievaar straat 1, zwabber; J. van Beekum, Uiten- boschstraat 10, rijwielbelastingmerk; J. van Dijk, Asterstraat 20, sleutel; T Stokman, Wognumschebuurt 14, kaatsbal; J. H. Heems Diaconie O-H.S., pakje inh. een pr. Kousen; Mej.'A." Brink, Westerweg 248, 1 pr. gym- schceneh-, M: Mask, Baansingel 7, étui met belastingmerkenH. Wildenburg, St. Joseph- straat 7, dameshandschoen; A. Kamp, Ko ningsweg 29, armbandhorlogeD. van Veen, Raadhuisweg 99, Heiloo, schakelarmband; P. de Haan, Hoorn, Landbouwhuis alhier, vulpenC. Blokker, Overdiestraat 17, vulpot lood; J. Schoonhoven, 2e Landdwarsstraat 23, kerstboom; T. Praat, Waterschapstraat 18, kindertasch; M. Homma, Toornburg 4, rozenkrans in étui; J. Leek, Verl. Landstraat 41, verm. juweelen oorhanger; A. Nierop, Ged. Nieuwesloot 5, belastingmerk; Brug wachter. Vlotbrug, 15 ledige kolenzakken; K Bijl, Dahliastraat 12. koperen gewicht; B Metselaar, Van der Woudestraat 23, porte monnaie met inhoud; J. Koot, Diaconie Nieuwesloot, zijden das; P. Zeegers, Baan pad 25, bos sleutelsJan Bart, Piersonstraa 37, zwarte ceintuur; J. Mosterd, Boezemsin gel 25, rijwielbelastingmerk; A. Kamp Schoutenstraat 10, portemonnaie met in houd; Slijderink, Achterweg 29, zak met pin da's; W. Roorda, Snaarmanslaan 99, siga rettenkoker; P. de Lang, Kerkplein 2, alpi nomuts; B. Klooster, K. v. 't Veerstraat 50 alpinomuts; J. Wilkens, Forestusstraat 3, leesboek; W. v. d. Vaart, v. d. Woudestraat 79, rozenkrans; J. Hoekmeijer, Maclaine Pontstraat 58, portemonnaie met inhoud. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het bureau van po litie.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3