Jximnieuias Spoel Ifitminciaal Tlieuws \T" CINEMA EN THEATER. LONDENSCHE BRIEVEN. ALCMARIA JUBILEERT! WINKEL. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. 3? i4i ondergeteekende ingezet. Voor dit jaar was besloten proeven te nemen met het stuiven van de kool omdat men tegenwoordig zoo veel en goedkoope stuifmiddelen heeft waar over men vroeger niet beschikken kon. Stuiven toch zou groote voordeelen hebben boven het spuiten omdat men b.v. in het ge heel geen water behoeft aan te dragen. De proeven werden genomen door den heer Vis ser te Koedijk, Groenland te Öbdam en on dergeteekende te Sint Pancras. De bestuivin gen werden uitgevoerd met een gewone blaasbalg zooals die gebruikt worden voor het verstuiven van zwavel in druivenkassen en indien het weer het toeliet werd iedere week gestoven Ais regel werden 5 bestuivin gen uitgevoerd. Bii den heer Visser werden in totaal 752 p'anten bestoven waarvan ten slotte 618 planten of 82 procent bleek te draaien. Bij den heer Groenland werden 35 regels bestoven en daar kwam ongeveer 14 procent draaiers voor in het bestoven dee' en 8 nrocent in hef onbestoven deel. Bij den heer Viscer kwam in het onbestoven deel 80 procent draaiers voor. Op het proefveld te Sint-Pancras werd met twee verschillende st"ifmiddelen gesto ven en daar waren de cijfers als vo'gt: 33 iprocent draaiers in het onbestoven deel. 30 procent in het deel bestoven met n'cotinesul- faat. 40 procent draaiers in het deel besto ven met ..Dost Lucifer". Alle ciifers, die we hier slechts in het kort weergeven waren dus slecht. Een oplossing van dit moeilijke vraagstuk i« dus nog niet gevonden. Vermeld dient nog, dat de planten in St. Pancras geteeld ziin onder kaesdoek. doch dat die planten ook op de baan reeds aange tast werden Dit was tegen de verwachting De secretaris van bovengenoemde commissie VAN HERWIJNEN, St. Pancras. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. De markt stond den laatsten tijd in het teeken van geen al te groote aan voer, goede kwaliteit en hoogere prij zen. De hoogere prijzen zijn daarom te verklaren dat er veel kooplieden en venters op de markt inkoopen en als er van een product eens weinig wordt aangevoerd, gaan de prijzen omhoog. In de week voor Kerstmis was er een min of meer trage handel, welke echter geen invloed had op de prijzen. De aan voer van andijvie was niet te groot en de kwaliteit muntte niet uit, een ver schijnsel dat overal opgeld doet. De prijzen liepen nogal sterk uiteen, n.1. 0.40 tot 3.20 per 100 stuks. Bloem kool, welke niet ruim werd aangevoerd, was duur, n.1. 10 tot 18 voor le soort en 2.50 tot 6.50 voor 2e soort, alles per 100 stuks. De overige aanvoer van diverse koolsoorten hadden de gewone belangstelling en geen hooge prijs. Al leen groene kcol gold nog vrij goed, n.1. 2.50 tot 6 per 100 stuks. Prei, die in mooie kwaliteit werd aan gevoerd was goed te plaatsen, en bij de beoordeeling der prijzen hebben we re kening te houden dat de bossen hier veel kleiner zijn dan in Beverwijk en in dat licht bezien is een prijs van 3 tot 6.50 per 100 bos vrij goed. Sprujten werden in mooie partijen aangevoerd en golden niet slecht, n.1. 6.50 tot 14 per 100 K.G. Boerekool, welke ruimer werd aangevoerd, was slecht te plaatsen, tegen betrekkelijk lage prijzen van 2 tot 3.25 per 100 st. Brusselsch lof werd ruimer aange voerd en was goed te plaatsen. Mooie kwaliteit gold 18 tot 22, 2e soort 9 tot 12 per 100 K.G. Uien welke niet ruim werd aangevoerd, was duur, n.1. 3 tot 6 per 100 K.G. De overige aanvoer afwisselende prijzen, doch de lijn was: vlugger handel en hooger prijzen. KENNEMERLAND. Het is altijd regel dat er in de week tusschen Kerstmis en Nieuwjaar een luie lustelooze handel is te constatee- ren. Iedereen weet dat en als regel wordt er niet veel aangevoerd. Deze week maakte op den regel een uitzon dering, want er was heusch geen kleine aanvoer en vlugge handel met redelijke tot hooge prijzen. De aanvoer van andijvie, die de laat ste weken niet ruim werd aangevoerd, was thans in behoorlijke kwantums aanwezig en de prijs was hoog, n.1. 3 tot 5 voor le soort en 1 tot 2.50 voor 2e soort, alles per 100 stuks. De aanvoer van spruiten was tamelijk groot en veel aanvoer van elders. Jam mer is dat vele handelaars natuurlijk gelegenheidshandelaren de boer op gaan en „groen en rijp" opkoopen, waardoor de kwaliteit er niet op voor uit gaat. Mooie spruiten waren duur, n.1. 12 tot 16 voor le soort en 3.50 tot 7.50 voor 2e soort, alles per 100 K g. Boerekool, die hopeloos in de put zat en bijgevolg niet ruim werd aangevoerd, mocht zich in meerdere belangstelling verheugen, hoewel de prijzen aan den lagen kant bleven, n.1. 0.15 tot 0.45 per kist. Groene kool die op deze geestgronden bijzonder smakelijk is was nog duurder dan de vorige week. Misschien speelt de niet groote aan voer een rol, maar een prijs van 5 tot 7.50 per 100 stuks, is in deze tijd een unicum. De aanvoer van roode en gele kool was groot genoeg met lage prijzen van 1 tot 2 50 per 100 st. Bloemkool heeft zoo goed als afgedaan, doch wat nog werd aangevoerd, was vrij goed en duur, n.1. 10 tot 13 per 100 stuks. De geweldig groote aanvoer van prei en de schitterende kwaliteit en zware bossen, zijn een lust voor het oog. In dat licht bezien moet er afname komen te gen redelijke prijzen. In tegenstelling met de laatste weken (toen alles het zelfde was) was prei duur, n.1. 8 tot 12 per 100 bos. De aanvoer van witlof was niet groot en de kwaliteit vrij goed, althans van het le soort. De prijzen waren vrij hoog en wel 15 tot 24 voor le soort en 6 tot 12 voor soort, per 100 K.G. Breekpeen werd in kleine partijtjes aangevoerd en was duur. Mooie peen gold 1.10 tot 1.40, mindere kwaliteit 0.60 tot 0.80, alles per wist. De overige handel in alles en nog wat had niet veel beteekenen. Alleen zij nog vermeld dat mooie partijtjes Pre sent van Engeland en Goudreinet voor hooge prijzen werden verhandeld, en wel voor 22 tot 34 per 100 K.G. De aardappelenhandel is dood. Er wordt zoo goed als niets verkocht. VICTORIA THEATER. MELODIE DER LIEBE. RICHARD TAUBER DE GROOTE 'ZANGER. Een film met Richard Tauber als hoofd figuur is een groote attractie en de groote be langstelling, die reeds voor de eerste voor stelling bestond, zegt reeds genoeg. De zanger Tauber viert triomfen is de be kende nummers: Ein Lied aus meiner Hei mat, Es war eenmal ein Baby, en Schade, das Lube ein Marscher ist. Dit laatste lied is in de film een nieuwe compositie van Erwin Richter een jong musi cus. Hoffman, de groote tenor (onder dezen naam speelt Tauber in de film) maakt kennis met Erwin in een klein café, dat hij met zijn zwager Bernhard, zijn trouwe verzorger, be zoekt na afloop der operavoorstelling. Be halve voor het lied heeft Hoffmann groote belangstelling voor Lilli, de verloofde van Erwin. Hoffmann, die na den dood zijner vrouw zich zeer eenzaam heeft gevoeld en al leen gedachte heeft gehad voor zijn dochter tje Gloria, begint over een nieuw levensgeluk te denken, Doch Lilli's belangstelling voor den tenor berust slechts op financieele over wegingen. Ook Bernhard doorziet dit spoe dig en juicht de kennismaking van Gloria met de jonge beeldhouwster Escha, veel meer toe. Hoe ten slotte Hoffmann met Escha naar Amerika gaat. tot groote vreugde van de hen vergezellende Gloria en Bernhard, moet men beslist in deze boeiende film gaan zien. Als mooie rangtafreelen moeten wij nog noemen de scène met de vier straatzangers waarbij Hoffmann zich even aansluit en dan de scène uit de Opera Tosca, waarbij een der bekende aria's door Tauber prachtig wordt gezongen. Allerliefst is de kleine Petra Unkel, die de rol van Gloria speelt, en vooral haar too- neeltjes met Lien Deiiers, die van Escha zoo'n biizonder figuurtje maakt, zijn een at tractie. Szöke Szakall, onze goede bekende, is ook nu weer de groote acteur. De rol van Bernhard leeft de geheele film door. Adofl Wohlbriick is een sympathieke Erwin en Alice Treff geeft een zeer juiste uitbeelding in de moeilijke rol van Lilli. Aardig is Grete Netzlar als de vriendin Hella. Een film vol muziek en zang, die ieder zal voldoen. In het voorprogramma een mooi Para- mountnieuws, een komische tweeacter van Lupino Lane. een bijzondere Chineesche één- acter van de Paramount, en een Hollandsch Nieuws met o.a. een groot gedeelte van den wedstrijd Duitschland—Nederland te Dtts- seldorf. TOM'S WRAAK. Tom Mix in A. B. T. Tom Mix, de geweldige ruiter en schutter, die al zoo menigmaal in een film optrad als verdediger van beleedigde onschuld, ver schijnt nu eens weer op het witte doek in A. B. T., en met hem natuurlijk zijn onafschei delijk paard, de trouwe Tony. Kletterend draaft het edele dier ('t is een geluidsfilm) ook thans weer. Het begint al direct, als een postkoets van de maatschappij, waarvan Tom mede-beheerder is, overvallen wordt. Hij brengt de daders naar de gevan genis en dan wordt duidelijk, dat zijn vriend en mede-directeur alles opzettelijk zoo gear rangeerd heeft, omdat Tom tegen-candidaat is bij de verkiezing voor een sheriff. Deze hartelijke vriend weet het zoo aan te leggen, dat Tom in de gevangenis komt, waarop deze slechts antwoordt, dat hij allen, die daaraan meewerkten door het afleggen van een valsche getuigenis, zal vinden zoodra hij weer vrij zal zijn. En zijn dag komt. De mare van zijn invrij heidstelling jaagt een schrik in de rij van deze menschen. Door zwakte voor te wenden weet hij de vrees te bannen, zoodat zij zich om hem ver dringen, met het doel hem te sarren. Maar Tom's wraakzucht was gebleven, zijn viusten zijn hard en zijn schot is zeker Dat ondervinden ook de enkelen, die aan vankelijk nog ontkwamen, maar na een lan gen, zwaren rit over bergpaden en door bos- schen toch het loodje moeten leggen. Hoe dat alles gebeurt, we gelooven. dat velen belangstellend genoeg zullen zijn ffn de schitterende prestaties van de onafschei delijke Tom en Tony te gaan zien. Zij zul len zich niet beklagen, want er komt ook me nige humoristische noot in deze film en vele zeer mooie natuuropnamen. Het aanvullend programma geeft, behalve een sprekend journaal met o.a. opnamen van de Olympische Spelen 1932, nog verschillen de nummers: De misdaad in het circus (dra ma), de halfbacks van Hollywood (komisch met o.a. Betty Compson), een weergave van vreemde gewoonten (gekleurde film) en een kijkje in verschillende vreemde landstreken Alles te zamen een aantrekkelijk afv/'sse- lend programma. CINEMA AMERICAIN. MATA HARI GEPROLONGEERD. Wat wij reeds bij 't zien der eerste voor stelling konden voorspellen, is ook gebeurd De film Mata Hari heeft zeer veel belang stelling getrokken, doch er waien er zoo vele, die nog gaarne de gelegenheid zouden krijgen Mata Hari te zien, dat de directie wel tot voortzetten moest besluiten: De spannen de geschiedenis, het prachtige spel van Greta üarbo en de overige vertolkers zijn dan ook een bezcek overwaard, En het ontvoerende laatste gedeelte zal zeker nog lang in her innering blijven In het voorprogramma wordt een mooi Hollandsch Nieuws gegeven met o.a. fraai werk van denVeluwsche pottenbakker. Ver der een aardige teekenfilm van Frig en Frag, een natuuopname van visscherii in de Stille Zuidzee en ten slotte een spannende boksfilm, getiteld: Knock out. „Het Weekblad" van deze week begint met een „Veel geluk in 1933", van Tony van Eijck en Hans Brausewetter en vervolgt met Film 19321933. een artikel ever Ben jamin Franklin. „Wat beoogt het Bio- vacantieoord?'" „De maand December" door W. N. v. d. Sluijs Jr. En als gewoonlijk is ook dit nummer weer rijk geïllustreerd; o.a met de films „Wie sah ich's meinen Mann"; „Nachten in Port Said", „Menschen in 't Hotel", enz. (Van onzen eigen correspondent). EEN VERBOLGEN STAATSMAN. De laatste debatten <n het parlement, voor de Kerstvacantie, kenmerkten zich door bij zondere levendigheid. Van de besprekingen in het Hoogerhuis kon men leeren dat een minister of een oud-minister niet kan spotten met het kabinetsgeheim. Een Engelsch spreek woord zegt, dat elke familie haar geraamte in een kabinet heeft, d.w.z. een of ander voorval in haar geschiedenis dat voor den naam en het fatsoen van de familie beter ge heim blijft. Maar zulk een kabir.etsgcheim wordt hier niet bedoeld. Van kabinetsminis ters (elke minister in Engeland is niet kabi netsminister) in dit land wordt verwacht, dat zij niet uit de school klappen over hetgeen in kabinetsraden is besproken. Het is een oud gevestigde en vanzelfsprekende voorwaarde; en ongetwijfeld een goede, want het geeft een minister gelegenheid althans tot zijn col- ega's te zeggen wat hij op het hart heeft en het zoo noodig hartig te zeggen. In het Hoo- jerhuis werd door de meest rechtskundige Lords verklaard, dat een kabinetsminister, die dit geheim schendt, met twee jaar gevangen schap kan worden gestraft. Waaruit dus blijkt, dat het constitutioneel gebruik ook in het strafrecht steun heeft gekregen. De aan gelegenheid kwam ter sprake naar aanleiding van een twistdebat, dat zich eenige dagen te voren had voorgedaan in het Lagerhuis ge durende de besprekingen van de kwestie der Amerikaansche schuld Die kwestie heeft het goed humeur van alle Britten en in het bij zonder dat van ministers en volksvertegen woordigers ten zeerste op de proef gesteld. In dat Lagerhuisdebat werden oude koeien uit de sloot gehaald. Die leden, die deze re geering niet kunnen zetten, vonden dat zij in deze zaak verschrikkelijk heeft gehaspeld En Baldwin, die indertijd de schuldregeling met Amerika heeft gemaakt, werd eerst in een ka- balig deel van de pers en later ook in het Lagerhuis nog al vinnig aangevallen. Een oud-kanselier van de Schatkist, Sir Robert Horne. trad aan den anderen kant als Bald- win's verdediger op. Deze man kon met ken nis van zaken spreken want hij was in den laatsten tijd der coalitie-regeering, toen men op het punt stond een schuldregeling met Amerika te maken, lid van het kabinet ge weest onder Llovd George En Sir Robert Horne gaf in het debat halve onthullingen over den toedracht der kabinetsbesprekin gen over deze Amerikaansche schuld. Lloyd George, die met evenveel kennis van zaken kon spreken, betwistte de juistheid van Hornes voorstellingen, dié ten gunste van Baldwin waren indien ze'.jidst waren. Austen Chamberlain, ook een lid $an 't kabinet in dien tijd, mengde zich ook in het heete dis puut, dat terstond opvlamde. Ik zeide immers al, dat de humeuren der heeren door die ver maledijde schuld zwaar beproefd zijn ge worden. Lloyd George. die zich thans zoo miskend en verguisd moet voelen, ontstak in verbolgenheid over de houding, welke de conservatieve „back benchers" (ware broekjes vergeleken bij den „Vader van het Lager huis") tegenover hem aannamen. Hij hield vol dat zijn lezing van de besprekingen van het kabinet van 1922 (want over dat jaar ging het) de juiste was en hij stelde voor dat de notulen van die vergadering openbaar zouden worden gemaakt opdat het publiek zelf zou kunnen oordeelen wie het wel en wie het niet bij het rechte einde had. In de warmte van dit meeningsverschil vergaten althans Sir Robert Horne en Lloyd George, dat het kabinetsgeheim zorgvuldig in hun hoofden bewaard moest blijven. Uit het mondeling gevecht kon min of meer worden afgeleid wat de heeren in die historische kabinetsver gadering hadden gedacht en gezegd. De kwestie van het al of niet openbaar maken van deze notulen en het kabinetsgehe;m in het algemeen werden een paai dagen lang na dit debat verder in de pers en in het Parle ment behandeld en ze eindigde met een be slissing van MacDonald. dat het kabinetsge heim gehandhaafd moest blijven en dat de notulen daarom niet in het licht der openbaar heid mochten verschijnen. Maar Lloyd George bleef mokken en heeft den laatsten dag van de parlementaire zit ting gebruikt om zijn opgekropt gemoed lucht te geven. De positie van dezen grijzen staatsman is politiek beschouwd van geen beteekenis meer in het land. Maar de kracht van zijn per soonlijkheid kan niet worden onderdrukt, met geen mannenkrachten; en hij gebruikt haar met onverminderd talent om een regeering, die naar zijn oordeel in haar taak verschrik kelijk tekort schiet, tot activiteit op te porren. Soms komt dat dynamisch vermogen aat de zen kleinen witten Welshman kenmerkte in de oorlogsjaren, ook in deze dagen nog met on verzwakte felheid tot uiting. In dit laatste Lagerhuisdebat echter dreef hem niet alleen de laksheid (naar zijn idee) van de regeering tot zijn met groote bedaardheid, maar diepe verontwaardiging uitgesproken peroratie Het had hem gestoken dat MacDonald hem had belet van de natie gelijk te krijgen in de lezing van de afspraken van die historische kabinetszitting over de schuldenkwestie. En op MacDonald vooral waren de pijlen van zijn toorn gericht. Op Lloyd George hebben klaarblijkelijk de optimistische voorstellingen over den verbeterden toestand van het land sedert het optreden van de nationale regee ring, geen indruk gemaakt. Het beeld, dat Lloyd George gaf van het beleid van Mac- Donald's kabinet, was wel in schrijnende te genstelling met dat van de geïnspireerde bla den en dat van MacDonald's rechterhand Chamberlain. (Hij heeft er eigenlijk twee of zullen wij Baldwin de linkerhand mogen noemen?) Lloyd George verweet den premier, jat hii schromelijk was tekort geschoten in de bestrijding der werkloosheid, dat hij, toen hij in het Lagerhuis had behooren te zijn toen er een debat plaats had over werkloosheid, er zich mee had vergenoegd van Lossiemouth uit een radio-rede uit te spreken, waarin hij zijn onvermogen erkende en de bestrijding der werkloosheid overliet aan de liefdadig ïeid. Iemand, die de lange reis naar Schot and kon ondernemen was niet zoo ziek, vond „loyd George, of hij kon zijn plicht betrach- en tegenover het parlement en het vader- and, door op zijn plaats in het Lagerhuis te zijn wanneer er over werkloosheid werd ge sproken. Hij kenschetste MacDonald's optre den als een beleediging voor het parlement. :n indien het liefdadigheidsgebaar, per radio-rede gegeven, het uiterste was waartoe de regeering in de ernstigste crisis, welke het and doormaakte, in staat was, dan vroeg lij zich af hoe lang het lana daarmee genoe gen zou blijven nemen. Het was het laatste woord, dat naklonk, ook al nam een lid van de regeering het na Joyd George voor MacDonald op. Ook als tacticus vindt de witte toovenaar van Wales nog niet zijn weerga onder de Engelsche poli tici. Overigens kan men nooit ontkomen aan den indruk hoe weinig effectief, ja hoe nutte- 'oos zulke oratorische gevechten zijn tegen over de grootendeels abstracte machten, die de wereld ontredderen en waarop geen staatsman vat schijnt te hebben. Hoe hevig Lloyd George gehinderd is ge worden door de kwestie van het kabinetsge heim bleek in een vroeger stadium in het debat van de laatste zitting van het jaar. Hij had deze kwestie met rust willen laten, maar was opnieuw uit zijn tent gelokt door het debat over deze zaak der. vorigen dag in het Hoogerhuis, toen was verklaard dat schen ding van het kabinetsgeheim een minister in de gevangenis zou kunnen brengen. Dit had al even weinig indruk op den Vader van het Lagerhuis gemaakt als de voorstelling van ïngeland's toenemenden welstand. Zijn woorden aan het adres van het Hoogerhuis, dat hij nimmer heeft bemind, waren uitda gend, toen hij uitriep dat het iets nieuws was het Lagerhuis door het Hoogerhuis te hooren lieéreigen (een nieuw symptoom van een we reld op haar kop) en dat hij zich niet door ledreiging met de gevangenis zou laten weerhouden de verhandelingen van een kabi netszitting openbaar te maken zoo een geval, als dat van de afwijkende lezingen van het geen in 1922 in het kabinet voorviel, zich zou herhalen. En hij herinnerde er aan, dat al thans Sir Robert Horne met hem mee in de gevangenis zou gaan (en zij zouden er te- samen aangename Kerstdagen kunnen door brengen) indien het recht zijn loop zou moe ten nemen. Biljarten. NEDERLAAGWEDSTRIIDEN TE KROMMENIE. De biljartclub „Oefening kweekt kunst", gevestigd bij den heer C Kuilman in café „Fortuin" te Zuidscharwoude, heeft te Krom menie een nederlaagwedstrijd gespeeld, waar aan 23 vereenigingen deelnamen. Het suc ces van „Oefening kweekt kunst" was groot, daar zij met een tweeden en vierden prijs ging strijken, bestaande uit een zilveren beker en een grooten zilveren krans. Deze club zal in de maanden Februari en Maart a.s. een der gelijke wedstrijd uitschrijven. We twijfelen niet, of ook deze zal zich in groote belang stelling mogen verheugen. Voetbal. Morgen, 1 Januari 1933, bestaat Alcmaria Victrix 35 jaar. Daar is dus een nieuwe mijl paal bereikt. Ter herinnering daaraan zal over een week Alcmaria een intiem feest vie ren. Voordien voetbalt Alcmaria echter nog. Morgenmiddag, dus juist op haar verjaar dag, zal de jarige een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen de Rotterdamschc tweede-klasser Excelsior, dat momenteel de eerste plaats op de ranglijst inneemt en een prachtige kans maakt op herovering van het eerste klasserschap. 't Wordt dus een iubi ieumwedstrijd, al weten wij niet, of er ter gelegenheid daarvan nog iets bijzonders ge beurt. Doch al gebeurt er niets, dan nog is een gang naar het sportterrein de moeite wel waard. Want Excelsior speelt een zeer goede partij voetbal en Alcmaria zal het heel moei lijk krijgen. We hopen en vertrouwen, dat de jarige goed voor den dag komt en haar nieuw tijdperk met een fraaie partij voetbal begint Alcmaria komt uit in de bekende opstel ling der laatste weken, terwijl Excelsior met de volgende opstelling uitkomt: De Ruiter Aken Holte A. Smal W. Smal Andersman v. d. Ende v. Berge Wigman Bouter Maaskamp Jarige voetballers, speelt zooals men op een jubileumsdag moet spelen: het beste beentje voor! BRiDGE-WEDTRIJD TE LANGENDIJK. Bij de in het Patronaatsgebouw te War. menhuizen gehouden bridge-wedstrijd waren 56 deelnemers. Er werd gespeeld in 2 groe pen en de prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen. De uitslag was als volgt: Groep A., oneven nummers: Eerste prijs de heeren B. Jong en G Bas te Warmenhuizen met 1980 punten plus. Tweede prijs de heeren H. G. Rijs en A. de Groot te Warmenhuizen met 1540 punten plus. Groep A„ even nummers: Eerste prijs de heeren P. Deutekom en G. Deutekom te Noordscharwoude met 1805 punten plus. Tweede prijs de heeren L. Kalverdijk en A. Kroon te Warmenhuizen met 70 punten plus, Groep B„ oneven nummers: Eerste prijsde heeren A. Ligthart en J. Kemper te Warmen huizen met 4255 punten plus. Tweede prijs de heeren K. Tesselaar en P. Tesselaar te Warmenhuizen met 2145 punten plus. Groep B even nummers: Eerste prijs A. Jonker en N. Jonker te Warmenhuizen met 510 punten plus. Tweede prijs de heeren J. van Diepen en J. Pronk met 20 punten plus. De kerstfeestvieringen der vrij evang. gem. te Winkel en St. Maartensbrug op 28 en 29 dezer, zijn uitstekend geslaagd. Beide m onden waren de vergaderplaatsen vol, te St. Maartenburg zelfs meer dan volBeide feesten stonden onder leiding van predikant J. J. Ruys. die opende met gebed en het spre ken van een openingswoord. Spr. begroette de aanwezigen bij het kleine stekje, dat te Winkel in April j.1. en te St. Maartensbrug 5 Maart 1930 geplaatst werd, en dat door Gods zegen voorspoedig was op gewassen, zoodanig, dat in Juni j.1. reeds vaste kindersamenkomsten op beide plaatsen konden gehouden worden onder de uitsteken de leiding van zuster G. J. Meijer, oud-zen- dingszuster te Alkmaar. Alsnu werd de Kerstgeschiedenis al vra- gender wijs behandeld, waarbij de kleinen tot genoegen der ouders en familie telkens goede antwoorden gaven! Sommige kinderen kon den zelfs verscheidene teksten uit 't hoofd op- zéggen, wel een bewijs, dat 't enderwijs van zr. Meijer vruchtdragend was. Daarop werd de kerstboom ontstoken, ter wijl de lichten uitgingen. De voorganger sprak nu een enkel woord over de symboliek, die van den Kerstboom uitgaat. De top wijst naar den HemelDe altoos groene kleur is 'n zinnebeeld van een kind van God, dat onder de grootste rampen des levens steeds goeden moed mag hebben. De verlichting ziet op Je zus Christus, die het Licht der wereld is. De geheele vergadering zong thans bij den kerstboom „Stille Nacht" en „Eere zij God", begeleid door pianospel van zr. Meijer en mej. A. Slikker en van schoone vioolmuziek van den heer J. v. 't Woud, oud-violist van 't Concertgebouw te Amsterdam. Alle aanwezigen werden daarop op ver snaperingen onthaald, vooral de kinderen. Ook aan 't einde werd ten tweede male een Wekelijksch Overzicht FONDSEN. 27 Deo. 58 Dec, 29 Dcc. 30 Dec. I 5 N W. S. 4y% obl Nederl 4 6 6 5K 5 iX idem O-lnd idem idem idem idem 1000 1000 1000 1000 100 1000 1000 1000 1932 ,17 31 22 A '23 21 D 17 30 II Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij Cert. v. 1000. Alg Kunstzijde Dnie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Ace, i Nederl. Ford Ned Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda t Betb. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel i U S. Leatber a Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. Lijn Ned Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust a Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie *Ex-dividend. 100* 102- 101* 10C1/16 69* 98* 94* 57 55* 62* 40} 63 2'/iï 116* 191 127* 106* 6* 27% 38 163* 102 125} i4* 89* 135} 147} 3» 60* 201/» 3 S| 145 116 134} 15'/» 70 1 10Cis/16 102 101* 1001/16 69- 99* 98? 049/w 56* 56 62* 39 16} 114} 191 129} 107 6} 13* 2* 4Vi« 26% 31 38} 168 101} 125 14} 136} 148} 5V» 614 20} 33} 57} 144} 117} 14} 134} 14% 69} 1 10Ci%c 101% 101 100V» 0Wi6 99* 56} 54 62} 39* 17* 61 i 2| 114} 194} 130} 1076/i# 63/i# 13Vm 2} 4* 268/16 39} 162* 103', 124' 14} 88} 137 151} 5% 62 j 21 i 3» 34 58} 61} 149 117} 135} 15} 71 1 ir» 69 5''» 94} 59 55} 63} 38* 17} '1* 116} 2C0 131} 107} 6»/,, IJ1/» «Sfc 4^ 174} 106 126} 14} 88 139 152* 5®/i« 6'i 22* 34 58* 62} 151} 121} 15 138} 16} 73 1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10