Agenda N.Y. Nassau-Garage Nassauplein 1. n.q. de amerikaansche rechten op kolen. JUiMicaües Jietk di Schoo£ £antU en Juinêeuuu £uchtoaact JMteepstijdingen stoomvaartlijnen. Jngeiondm Stukken Weet&ecicfU i Stad en O Bioscopen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Melodie der Liebe (rom), hoofdrollen Richard Tauber, Szöke Szakall en Lien Deyers; voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur nm. af doorloo- pende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, alleen heden Vrijdag half 8 en Zondag van 2 uur af, hoofdnum mer Het schoone avontuur (rom.), hoofdrol len Kathe von Nagy, Ida Wüst, Otto Wal burg. Leeftijd boven 18 jaar. A. B. T. tot en met Donderdag hoofdnum mer Tom's Wraak (senshoofdrol Tom Mix met zijn paard Tony; leeftijd boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n m. af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag 's av. om half 8, hoofdnummer Mata Hari (rom., dram.), hoofdrollen Greta Garbo en Ramon Novarro; leeftijd boven 18 jaar. Ge prolongeerd. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 9—1 geopendZondags gesloten. Vrijdag 6 Januari. 7.45 uur, Harmonie, oridgewedstrijd Op grond van een beslissing van den procureur-generaal Mitchell heeft de minister van financiën Mills verordend, dat de ingevoerde steenkool uit Enge land en Duitschland aan invoerrechten onderworpen is en wel 10 cent per 100 pond. Canadeesche steenkool is voor- loopig vrij van rechten. OPENSTELLING VISCH- EN FRUIT WINKELS OP 1 JANUARI A. S. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar maken bekend, dat zij op grond van artikel 9, 5e lid, der Winkel sluitingswet 1930, S. 460, ten aanzien van visch- en fruitwinkels ontheffing hebben verleend van artikel 2, onder a, dier wet, op 1 Januari a.s., zoodat die winkels den geheelen Nieuwjaarsdag geopend mogen blijven. Alkmaar, 31 December 1932. Burgemeester en Wethouders, voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. UITBREIDINGSPLAN „WEST". Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter algemeene ken nis, dat ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage ligt het bij Raadsbesluit van 15 September 1932, nr. 14 vastgestelde en bij besluit van Gede puteerde Staten van Noordholland van 20 December j.1., nr. 142, goedgekeurde plan van uitbreiding „West", met daar bij behoorende bebouwingsvoorschrif ten. Genoemd plan van uitbreiding betreft een herziening van het uitbreidings plan voor het Noordwestelijk gedeelte der gemeente, zooals dat plan is vastge steld bij Raadsbesluiten van 17 Maart 1909, nr. 10 en 22 Juni 1909, nr. 5 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun besluit van 7 Juli 1909, nr. 105, gelijk deze besluiten naderhand zijn gewijzigd. Alkmaar, 31 December 1932. Het Hoofd van het gemeentebestuur, WENDELAAR. HET VOORB. LAGER ONDERWIJS TE EGMOND AAN ZEE. Moet het mooie werk van ,,'t Nut" nu maar klak'loos in den put Het was in het jaar 1873, dus nu op het nippertje 60 jaar geleden, dat in de December- vergadering van het Departement „De Drie Egmonden" de heeren Claassen en Schröder voorstelden vanwege het departement een bewaarschool op te richten. „Over de nood zakelijkheid van het bestaan eener zoodanige inrigting is de vergadering eenstemmig", zoo vermelden de notulen, „en er wordt eene commissie benoemd, teneindeenz. In Juni van het volgende jaar deelde deze commissie haar bevindingen mede, en nadat eerst besloten was tot de oprichting van twee bewaarscholen, een te Egmond aan Zee en een in de Binnen-Egmonaen, werd op aan dringen van den heer Zwart, hierbij krachtig gesteund door den heer Claasen, vastgesteld, dat men zich bepalen zou tot een bewaar school te Egmond aan Zee. In de September- vergadering werd nu een plan de campagne opgesteld. De commissie zou zich met lijsten tot de ingezetenen wenden, verder tot het gemeentebestuur, de overige Departementen van het Nut in het gebeele land en tevens tot het hoofdbestuur. Heel vlot schijnt dat werk niet verloopen te zijn, althans na twee jaar is het de heer Van Loon, die de commissie „interpel'eert" en verschillende vragen stelt. (Dec 1876). Een kort résumé van verrichtingen en resultaten leerde „dat er helaas! oog weinig uitzicht is op totstandkoming van zoodanige nuttige in richting". Hierdoor allerminst ontmoedigd bewerkte de heer Van Loon. dat de zaak met nieuwe krachten zou worden aangevat. En hij vergat niet op de vergadering van Juni en Juli '77 nog eens weer op dat aanbeeld te hameren, zoodat in de vo'gende bijeenkomst spijkers met koppen worden geslagen. De „Nutscommissie" zal worden uitgebreid met een zevental ingezetenen uit verschillen de kringen, ongeacht of zij lid van het Nut zijn of niet, en voortaan genoemd worden: „Algemeene Bewaarschoolcommissie voor Egmond aan Zee", terwij! een der voor schriften luidde: Jaarlijks brengt de „Nuts commissie" in de Nutsvergadering van Sep tember verslag uit betreffende de „Algemeene Commissie" en geeft advies over den verder te volgen weg. Diensvolgens bracht de heer Van Loon zelf, als voorzitter der Nutscommissie, in September 1878 verslag uit Thans was men zoover gevorderd, dat beschikt werd over een bedrag van ongeveer f 3500 en daarenboven over de afbraak van het oude schoolgebouw der openbare school. Over de voorwaarden, waaronder de Commissie die afbraak en een gedeelte der gelden had geaccepteerd, waren de heer Claassen en Zwart niet erg te spre ken, doch het slot der discussies was. dat de vergadering van oordeel bleek, dat de Com missie niet buiten haar boekje was gegaan en de stichting der bewaarschool niet had opge houden een Nutszaak te zijn. Integendeel werd de Commissie permanent verklaard en opnieuw gemachtigd te doen, wat zij in deze oorbaar en bevorderlijk zou achten. Met bekwamen spoed werkte de Commis sie voort, zoodat zij r°eds in Januari 1869 een teekening en een btgrooting van bouw kosten ter tafel bracht, terwijl besloten werd aan het hoofdbestuur van het Nut om subsi die voor dien bouw te vragen. In Mei daaraanvolgende werd, nadat mede- deeling was ontvangen dat het hoofdbestuur een subsidie van 900 had gezonden, beslo ten tot den aanbouw over te gaan. Ook daar liet men geen gras over groeien, zoodat op 15 Augustus 1879 door de 82-jarige mej. K. Planteydt de eerste steen gelegd kon worden. Op 20 Januari 1890 deelde de voorzitter van het Nutsdepartement mede dat er Dins dag 27 January eene buitengewone vergade ring zal worden bijeengeroepen om te beraad slagen over een voorstel tot overdracht der Bewaarschool aan de gemeente Egmond aan Zee. De algemeene strekking van dat voor stel werd in die bijeenkomst met eenparige stemmen aangenomen en vervolgens eenige vooi waarden vastgesteld onder welke die overdracht zou plaats hebben. Die overdracht schijnt nog al wat voeten in de aarde te hebben gehad althans in Juni werden de maatregelen medegedeeld, die ge nomen waren „ter voorloopige exploitatie van de Bewaarschool". September bracht bij monde van den heer Van Loon de mededee- ling, dat ,,'s lands regeenng voor de exploita tie van gemelde school over de drie laatste maanden dezes jaars 250 beschikbaar heeft gesteld en dat alzoo de overneming der school door de gemeente Egmond aan Zee spoedig tegemoet kan worden gezien". In October werden voorgelezen de voorwaar den „waarop het door 't Departement ge stichte gebouw voor Voorbereidend Lager Onderwijs aan de gemeente Egmond aan Zee zal worden afgestaan" Dank werd gebracht en gelukwenschen aangeboden aan de Com missie, waarvan ook een niet-lid van het Nut aanwezig was, nde heer Koeman, terwijl de heer Stolp in herinnering bracht het lid der eerste commissie, den heer J. Coenn, en den krachtigen hnancieeien steun van mej. K. Planteydt. Uit naam van het gemeentebestuur bedankte de heer Pantevdt allen, die de goede zaak hadden gesteund. „De stichting der school is in het be'ang der gemeente, een zegen voor haar toekomstige burgers, en het bestuur geroepen om oe belangen der g? meente te behartigen verheugt zich, dat hei doel der Commissie, de oprichting eener be waarschool in deze gemeente, is bereikt". Bij schrijven van 2 November 1880 ver klaarde het gemeentebestuur van Egmond aan Zee zich bereid het schoolgebouw te aan vaarden onder de volgende voorwaarden (eenigszins afwijkende van de voorgesteld) 1. Het gemeentebestuur exploiteere de school tot een voorbereidingsklasse voor lager onderwijs. 2. Het gebouw zal in tijden van epidemieën in gebruik gesteld mogen worden tot verple ging van zieken. 3. Het gebouw zal buiten de schooluren en als het niet tot hospitaal dienst doet, ten al len tijde door het Departement gebezigd kun nen worden tot het houden van lezingen of andere bijeenkomsten Telkens, wanneer het lokaal daarvoor wordt verlangd, zal zulks aan het dagelijksch bestuur der gemeente moeten worden aangevraagd met opgaaf van het doel der lezingen, waarbij het gemeente bestuur de bevoegdheid zal bezitten het ge bruik al dan niet toe te staan. (Dit werd op genomen om te komen, dat twee machten te gelijk elkander het gebruik zouden kunnen betwisten). 4. Aan enz. (Deze bepalingen betrefien alleen de overdracht van roerende goederen en schulden). Het gemeentebestuur besloot zijn schrijven met de woorden: „Wij nemen voorts deze ge legenheid te baat het Departement De Drie Egmonden van het Nut dank te betuigen voor de krachtige medewerking welke door het be stuur is verleend om de school tot stand en in werking te brengen ten nutte dezer gemeen- Op 27 December 1932 besloot de gemeente raad van Egmond aan Zee op aandrang van dn minister, in verband met het feit, dat de gemeente op het oogenblik geld uit de Rijks kas noodig heeft, om het onderwijs op de Be waarschool met ingang van 1 Januari 1933 stop te zetten. 1 Het werk van jaren in een handomdraai vernietigd Maar, is het moreel te verantwoorden, dat de minister de gemeente dwingt eenmaal aan vaarde heilige verplichtingen te beschouwen als „vodjes papier"? Wij willen aannemen, dat de minister van dat alles niet op de hoogte is geweest. En ook niet ons huidiee gemeentebestuur, dat na- tuurlijk die afspraken niet gemaakt heeft. Maar het is toch nu eenmaal zoo: „Het ge meentebestuur exploiteere de school tot een voorbereidingsklasse voor lager onderwijs". Die voorwaarde is aanvaard. En uit het gebruik ,dat van deze gelegen heid door de ouders tot nu toe gemaakt werd, blijkt, dat nog steeds het mooie werk van de mannen van 18731879 door vele ingezete nen op rijs gesteld wordt. Wat nu? VAN ONZE NOORDHOLLANDSCHE PROEFVELDEN. De heer S. Vlaar, toezichtthouder van den dienst der proefvelden schrijft ons: Reeds eenige jaren worden in deze omgeving op verschillende gewassen proeven genomen met allerlei meststof fen, waarover in dit blad van tijd tot tijd de resultaten zijn medegedeeld. Toen dan ook dit voorjaar een nieuwe Nederlandsche meststof zijn intrede deed in de reeds groote rij van stikstof- meststoffen n.1. Ammonsalpeter. S. M. een product van de Staatsmijnen in Limburg hebben wij ons te bevoegder plaatse vervoegd om inlichtingen, die ons door het landbouwkundig bureau van de staatsmijnen gaarne werden ver strekt. Stikstof is een belangrijk element fn het platenleven. Het is een der dank baarste meststoffen, voorwat de uitwer king betreft en veelal is de werking er van reeds spoedig na het uitstrooien zichtbaar. Er wordt door de Nederlandsche land en tuinbouw dan ook een dankbaar en vrij groot gebruik van gemaakt. Voor nog betrekkelijk korten tijd was de stikstof voor de plantenvoeding al leen beschikbaar in de natuurlijke mest stoffen, later in chilisalpeter. Stikstof was echter langen tijd duur. In den laatsten tijd is het gelukt stikstof uit de lucht te binden in een voor de land- en tuinbouw bruikbaren vorm. Dit heeft een omwenteling gebracht in de stikstof voorziening op bemestingsgebied. Tot voor enkele jaren was het voorn. Duitschland, dat ons een groote hoe veelheid z.g. synthetische stikstof lever de, maar thans bezit Nederland fabrie ken die wel in de behoefte van ons land kunnen voorzien. Wij staan hierbij even stil, omdat in dezen tijd nu alle landen zich wapenen in den economischen strijd (wat wij overigens zeer betreuren) wij hieraan een les kunnen nemen en als er stikstof noodig is eerst aan onze eigen industrie denken. Wij hebben eenige proeven genomen met de nieuwe meststof Ammonsalpeter. Over deze velden wil ik thans iets mede- deelen. Deze velden lagen in Hensbro„k, terwijl ook op andereplaatsen dergelijke veldjes zijn aangelegd. Het eerste veld is door mij zelf behan deld, aangelegd op zwavelgrond, die eerst voldoende fosfor en kali had ont vangen, verdeeld in 9 veldjes el& groot 1 Are. Ammonsalpeter uitgestrooid na het poten der aardappelen. Opbrengst per H.A. Perc. 1, 4 en 7 per H.A. 300 Am. salp. 39.900 K G. Perc. 2, 5 en 8 per H A. geen Am. salp. 28.630 K G. Perc. 3, 6 en 9 per H.A. 600 Am. salp. 31 950 K G. Reeds bij het eerste groeien zagen wij duidelijk de werking, wat de opbrengst ook wel duidelijk laat zien, 300 K G gaf een meeropbrengst van 2270 K G. aard appelen tegenover geen stikstof, terwijl wijl 600 K G. 3320 K G. meer opbracht. Bij een eenigszins redelijken prijs der aardappelen kan dit zeer zeker wel ren dabel worden genoemd. Dat deze mest stof ook voor de nateelt van belang was leert ons de volgende proef. Dit perc. was aangelegd aan den weg HensbroekObdam bij den heer C. Hei lig, verdeeld in 3 perc. (tusschenteelt- voerbieten). Perc. 1 600 KG Am. salp per H.A 22.650 K G. aardappelen. Perc. 2 0 K G. Am. salp. per H A. 16.800 K G. aardappelen. Perc. 3 300 K G. Am. salp per H.A. 21.100 K.G. aardappelen. Op dit perc. was een tekort aan stikstof, docr kleur en stand van het veldje, dat geen stikstof ontvsing, zeer goed merkbaar. 300 K.G. Am. s. bracht hier 4390 K.G. aaid. meer op, terwijl 600 K.G. 5850 K.G. meer op brengst gaf. De eerste 300 K.G. gaf hier 1433 K G. aard. per 109 K.G. Am. salp., de dubbele hoeveelheid gaf 975 per 100 K G. De prijs moet wel zeer laag zijn om een stikstofbemesting op derg. grond niet meer renadbel te kunen noemen. Hier was ook een mooie nawerking zicht baar, wat uit de opbrengst bleek: Perc. 1 600 Am. s. per H.A. 36.525 voer- bieten. Perc. II 50 Am. s. per H.A. 23.900 K G. voerbieten. Perc. III 300 Am. s. per H.A. 32.100 K.G voerbieten. De nateelt gaf nog een duidelijk beeld van nawerking der Am. salp. Deze proeven laten wel zien, dat deze meststof uitstekend werk: en een aanwinst is voor den Nederlandschrn land- en tuinbouw. Wij zijn over de resultaten uiterst tevreden, en meenen hier gerust eens een uitzondering te mogen maken om een be paalde meststof aan te bevelen. Vooral nu het buitenland ons allerlei moeilijkheden in den weg lejt en de werkloosheid ook in ons land neerscht, moeten wij de voorkeur geven aan de producten van eigen land. Vooral daar deze meststof wat werking en strooibaarheid en vooral ook de prijs, voor de buitenlandsche niet behoeft onder te doen. Voor den nieuwen oogst dus Nederlandsche stikstofmes tstoffen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, De Havik (thuisreis) te Rome geland. De Oehoe (uitreis) te Rome aangeko men. De Rijstvogel (thuisreis) te Medan ge land. Dr. eckener naar INDIE. Dr. Eckener is gisteren met de Baloe- ran uit Marseille naar Indië vertrokken ter bestudeering van de mogelijkheden van een Zeppelindienst tusschen Euro pa en Indië. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Qldenbarnevelt, thuisreis, 30 De cember v. Port Said. Tabian, thuisreis, 30 Dec. v. Barcelona. HollandAmerika-Lijn. Murillo, Pacafickust n. Rott., 29 Dec. v. St. Thomas. Statendam, 27 Dec. v. New-York te King ston (Ja). Damsterdijk, 29 Dec. v. Seattle te Porti. (O.) Rotterdamsche Lloyd. Jacatia, uitreis, 30 Dec. te Sabang. Kota Agoeng, thuisreis, 30 Dec. te Genua. Tosari, 30 Dec. Rott. n. Batavia. Orania, thuisreis, 30 Dec. v. Bahia. Waterland, 30 Dec. v. B. Ayres te A'dam. Kon. Ned. Stoomb Maatschappij. Achilles, 30 Dec. v. A'dam te Rott. Amazone, 29 Dec. v. Triest n. Fiume. Bacchus, 29 Dec. v. Civita Vecchia n. Napels. Barneveld, 30 Dec. v. Hamburg te Antw. Berenice, 30 Dec. v. A'dam te Rott. Euterpe, 29 Dec. v. Vigo n. A'dam. Fauna, 30 Dec. v. Kopenhagen te Aarhus. Ganymedes, 30 Dec. v. Algiers 1. v. Antwer pen te Amsterdam. Hebe, 30 Dec. v. A'dam te Hamburg. Nereus, Amsterdam n. Kopenhagen, pass. 30 Dec. Holtenau. Orestes, 29 Dec. v. Stamboul n. Derindje. Telamon, 28 Dec. v. Port au Prince n. Cap Haïtiën. Vulcanus, 29 Dec. v. Napels te Gandia. Baralt, 26 Dec. v. Kingston (Ja.) Berenice, 30 Dec. v. Rott. n. Vigo. Crijnssen, 30 Dec. v. A'dam n. West-Indië. Perseus, 30 Dec. v. Danzig te Stettin. Triton, 30 Dec. v. Rott. n. A'dam. Ken. Psketv. Maatschappij, Barentz, 29 Dec. v. Lorenzo Marqués n. Pt. Natal. JavaNew-York-liju. Saleier, Batavia n. New-York, 28 Dec. te Boston. SilverJava Pacific Lijn. Bengalen, Calcutta n. Vanc., 28 Dec. v. Ba tavia. Kota Radja, 30 Dec. te Tampa. Saparoea, Vanc. n. Calcutta, 30 Dec. te Soe- rabaja. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 31 Dec. 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 140.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 56—58 3 70 4; 58—60 3.80—4.10; 60—62 4— 4.30; 64- 66 4.40-/ 5. 22000 stuks Eeneieren 4. (Buiten verantwoordelijkheid van at RedacVe. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt MOET DE RADIODISTRIBUTIE KAPOT. Mijnheer de Redacteur, Dit was mijn uitroep toen ik de volgende bepaling onder mijn oogen kreeg in het con tract dat mij werd aangeboden. De aanvrager verbindt zich door ondertee- kening van het aanvraagbiljet tenminste twaalf achtereenvolgende maandelijksche ter mijnen te betalen. Bij niet voldoening van één dezer maande lijksche termijnen, zijn de resteerende termij nen dadelijk opvorderbaar. Hierbij wil ik toch in alle ernst de aange slotene aanraden: „bezint voor gij begint". Cok meen ik dat thans de tijd is aangebroken voor eensgezinde actie, wil men niet later voor moeilijkheden komen te staan. Gaarne had ik mijn grieven in mijn om roepvereniging gebracht, doch daar ik nog geen uitnoodiging tot een vergadering ont ving, meende ik deze waarschuwing te moe ten laten hooren, om te voorkomen dat er reeds slachtoffers vallen. Mijnheer de Redacteur gaarne zeg ik U dank, wanneer U bovenstaande wilde opne men in Uw blad. Lid van den KRO. Mijnheer dt Redacteur, Naar aanleiding van de gestolen l eeien- kool van van Houten, gaarne 't volgende in de desbetreffende rubriek Bij voorbaat mijn dank. Dat de volkstuintjes daar een mooie gele genheid bieden om zich van iets te voorzien is m.i. zeer goed te begrijpen. Wie zich des 's avonds langs de Friescheweg begeeft, zal moeten toegeven dat de verlichting daar verre van goed is. Er is geen in- of uitgang naar of van de stad die zoo donker is als daar. (Men zou meenen het hoort zeker niet onder Alkmaar). De gemeente Oudorp heeft zijn verlichting tot aan de splitsing waar het grensbord Alk maar staat, doch op het eindje tot garage Met staat niet één lantaarn. Vanwege het drukke verkeer is het zelfs zeer gevaarlijk daar 90 pCt. der wielrijders nog meenen dat het asphaltpaadje rijwielpad is (wat niet zoo is) en dan links rijden. Menschen (vooral 't vrouwelijk geslacht) schuwen dit <und omre den het er pikdonker is. Met 2 lantaarns is het goed te maken, het gas ligt er in den grond. Momenteel kan men de tuintjes wel met wagens leegrijden omreden men er nooit iets ziet of zien kan. Met dank voor de plaatsing, R. K. 1, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.9 mM. te Budapest. Laagste barometerstand 735 7 mM. te Va- lencia. Verwachting, geldig tot den avond van 1 Januari 1933: Matige tot krachtige meest Zuidelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken; waar schijnlijk eenige regen; iets zachter. Overzicht. De rustige toestand over het grootste deel van het vasteland met weinig wind en plaat selijke nevels vormt een scherpe tegenstelling met het uitgebreide stormgebied, dat een die pen depressie-kern omgeeft, die ongeveer 10 graden Westelijk van de Iersche kust ligt, met zeer lage barometerstanden, waarvan dé laagst bekende 711.9 mM. is. Aangezien deze kern sinds gistermiddag een 5-tal gra den in vrijwel Oostelijken zin heeft afgelegd, is een toenemen van het drukverval in onz» streken wel waarschijnlijk, waarbij een Zui" delijke stroom de temperatuur wel iets zal doen stijgen, onder enkele regenbuien. Over Ierland waait een §torm uit Zuid Oost, die bij windkrachten 8 en 9 Beaufort nog regen brengt bij temperaturen tot 10 graden. Een groot deel van het gebied had lichten of ma- tigen regen. Andanes aan de Noorsche kust was het eenige station met meer dan 10. n.1. 16 mM. De vorst is in Oost-Duitschland nauwelijks ergens meer dan licht en de laag ste temperatuur in Scandinavië is van —1 tot 2 graden Celsius gedaald. Ook in de bovenlucht is de temperatuur hoog. zoodat voor het geheele gebied vorst van beteekenis voorshands is uitgesloten. CORRESPONDENTIE. Eenige abonné's. Als U over de radio distributie wilt klagen moeten Uwe namen bij de Redactie bekend zijn. Red. Alkm. Crt. BENOEMD. De Burgemeester heeft met ingang van 1 Januari 1933 benoemd tot agent van politie F. M. Hooijer, wonende te Delft. j SPELDJESDAG TYPOGRAFEN. Boor de afdeeling Alkmaar van de Ned. Ver. tot Bevordering van de Ge zondheid in de Grafische Vakken zal morgen een speldjesdag worden gehou den, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de tuberculose tvpo's. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 1 Januari (Nieuwjaarsdag) is de apotheek van Mevr. Schouten—Oele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende weel de nachtdienst waargenomen. VERTROKKEN PERSONEN. J v. d. Heuvel, N.H., schoenmaker, van Trompstraat 18 naar Oudorp (N.H.) S. Krom, geen, van Wilhelminalaan 3 naar Duitschland. J. Dijkstra, N.H, winkelbediende, van Koningsweg 56 naar Hennaarderadeel. C. J. Oomen, R.K.. winkelchef, en echtgenoote en kin deren, van Oudegracht 214 naar Don gen. P. J. Hofman, R.K., z.b van Zeg- lis 11 naar Amsterdam. J. Zaal, z.b., en echtgenoote, van van Houtenkade 21 naar Heiloo. J J. Schellings, R.K., ei- ziger, van Roemer Visscherstraat 24, naar Hoorn. J. C A. Sweerts, N.H., van Stationsweg 8 naar Wijk aan Zee en Duin. H. B. Hondebrink, R.Kkok, van Langestraat 70 naar Deventer. G. M. de Koning, R.K., van Emmastr. 12 naar Beemster. J. Th. M. Bertels. R.K., manufacturier, van Kanaalkade 48 naar Delft. A Blankestijn, G.K., wegwerker N. S„ van Stationsweg 192 naar Amersfoort. A. W. Verschuur, R.K leerling-boekbinder, van Fnidsen 87 naar Rosmalen. P. H. M. Hendriks, R.K.. winkelbediende, van Verdron- kenoord 69 naar Amsterdam. A. A. Metse laar, R.K electriciën en echtg., geen, van Snaarmanslaan 101 naar Wieringen. J- Sampel, R.K., dienstbode, van Nieuwesloot 17b naar Oostenrijk. J Wit, N.H., kapper, van Westerweg 52 naar Sint Maarten. van Kempen, N.H ontvlekker, van Ingeland straat 5 naar Amsterdam. A. J. I- Sand- hoff. R.Kvan Dijkgraafstraat 8 naar Am sterdam. M. Zwagerman, geen, zonder be roep, en zoon, var. Baansingel 44a naar Hil versum. Chr. van Hoven, N.H.. z.b., van Kruislaan 14 naar Cukmborg. P- D- Dtk- keboom, geen, dienstbode, van Heerenstraat I naar Harenkarspel. A. J. van der Stok, geen, z.b., van Stationsweg 32 naar Barsm- gerhorn. M. Tomaschewski, R.K., buffet juffrouw, van Nieuwesloot 85 naar Duitsch land. - W. H. Neuteboom, R.K., fabrieksar beider. en echtgen. en zoon, van Bleeiterf' kade 83 naar Bergen (N.-H.) M- Hoek, R.K., z.b., en kinreren. van Toussaintstraa II naar Nieuwer-Atnstei- M Huisma N.H., arbeider N. S., van Van der Woud

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2