KIHG Van Rommelzaken Hobbeltie 'fxoüinciaai 'flieuws Olechts loken O&itutwland PEPERMUNT KOEDIJK HENSBROEK. HOOGKARSPEL. VENHUIZEN. HOORN. BEVERWIJK. De cijfers bliiven dus een eind achter bij gaan hier netjes gekleed, maar hebben, als zij op de straat komen, altijd een „kleedje over haar hoofd en aangezicht. Den eersten December vertrokken wi] we derom van Malaga. (Wordt vervolgd). Vrijdagmiddag werd aan de schooljeugd het lang verwachte Sint Nicolaasfeest ge geven in het lokaal van den heer Jb. Groot, dat daaivoor gratis was afgestaan. Nadat Sint en Zwarte Piet een rondreis door de gemeente hadden gemaakt en ïnpas- sant een paar zieke kinderen bezocht hadden, arriveerden zij te 3 uur in het lokaal opge wacht en met gejuich begroet door de talrijk aar.wezigén. De leiding was bii den heer P. Hart die allen het welkom toeriep. Door de kinderen werden toepasselijke liederen gezongen met den neer P- Visser aan de piano, onder leiding van het hoofd der school, den heer Stuffers, die telken jare zijn vacantie onderbreekt voor zijn onmisbare hulp voor de goede orde der aanwezige 140 kinderen. Hierna was het woord aan Sint Nicolaas, die een vertelling deed uit „Uilenspiegel en de lammegoedzak". Dit werd op bevattelijke wijze gegeven in alle stilte aangehoord en met luid apninus e- loond. Vervolgens werd overgegaan tr' reiken der geschenken. F'k kind c >15 uit handen van den Sint een geschenk waarbij Zwarte Piet een houw nelper was. 1 usschen de werkzaamheden door werden door het damescomité versnaperingen rondgedeeld en ook de achter in de zaal aanwezige kleintjes met hun moeders werden door den Sint en Piet bezocht en kregen geschenken. De heer P. Visser gaf als geschenk een pop, wiens naam door meisies geraden werd. De naam Mina werd geraden door Trientje Klomp, de auto. gegeven door T Visser, werd met nummer 38 geladen door C. Goed. Nadat de geschenken waren uitgereikt, werd door de hoogste klasse onder leiding van den heer Stuffers meerstemmig ten beste gegeven „Oudejaar en Engelenzang", wat zeer ot> prijs werd gesteld. Nadat de Sint en zijn knecht afscheid ge nomen hadden, dankte de voorzitter allen, die mede gewerkt hadden aan het welslagen van dezen dag. en ging men met gejuich uiteen. He» mes-comité had 134 ingezameld. HEEMSKERK. Te Heemskerk brak gisternacht, hoogst waarschijnlijk als een gevolg van kortslui ting brand uit m een landbouwschuur van den beer G. de Ruijter Jz. aan den Jan van Kuikweg. De eigenaar, die zich reeds lang ter ruste had begeven, werd gewekt dooi het gestom mel, veroorzaakt door het onrustig geworden hoornvee, doch wist met behulp van buren de koeien en het paard in veiligheid te brengen De schuur brandde met den inventaris tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. De inmiddels op het terrein verschenen b' ?n Iweer behoefde weinig dienst te doen. Zaterdagmiddag heefr op het gemeente huis alhier een bespreking plaats gehad tus- schen het gemeentebestuur en enkele tuinders, om te komen tot de oprichting van een bag- gerregeling. De bespreking is tot een goede oplossing gekomen. Maandag 2 Januari zal deze regeling in werking treden. De regeling is dezelfde, als die in andere gemeenten al wordt uitgevoerd. De rijksveldwachter Kok slaagde dezer dagen voor het brigadiersexamen. Burgemeester J. Zijp Kz. heeft met in gang van 15 Febr. a.s. eervol ontslag uit zijn ambt aangevraagd. WESTERBLOKKER. Vrijdagavond is het bekende café „Het Gouden Hoofd" tot den grond afgebrand. De eigenaar was afwezig. Zóó snel greep het vuur om zich heen, dat de vrouw en kin deren zich nog juist bijtijds in veiligheid konden brengen. Ongeveer te middernacht was men den brantf meester, waardoor grootere onheilen werden voorkomen. De heer Dijkman, aannemer van Lagger werken alhier is tengevolge van gladheid van den weg bij den Galgebocht over den kop geslagen. Hoewel de wagen vrij ernstig beschadigd werd, kwam de bestuurder ge lukkig met den schrik vrij. De leden der coöp tuinbouw Vrije groen ten en fruitv. U. A. hebben zich Vrijdag avond met overgroote meerderheid van stem men uitgesproken voor statutenwijziging, we'ke hierop neer komt, dat bij uittreding van de leden uit de vereeniging voor 1 Jan 1935 deze aan uittreegeld 1000 per hoofd moeten storten aan de kas van bovengenoem de markt. Zooals reeds eerder gemeld hadden reeds 15 leden, bevreesd voor de toekomst bedankt. PARALLELWEG LANGS DE N. ZIJDE VAN DE NOORDERVAART IN DE SCHERMER. Op een verzoek om inlichtingen van den B B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, omtrent den stand van de werk zaamheden aan bovengenoemden weg werd welwillend van de zijoe van den Provinci alen Waterstaatsdienst medegedeeld, dat de weg thans over 3% K.M is voorzien van een gewalste fundeering, waarop een tijde lijke asphaltslijtlaag is aangebracht. Aan het Oostelijk uiteinde van den weg werd met sloopen van de brug aangevangen, alsmede met het storten van den oprit naar den Schermerringdijk. Zoodra op dit gedeel te de fundeering aangebracht is, hetgeen in Februari verwacht wordt, kan de weg in ge bruik gesteld worden. Tot zoolang zal het verkeer zich eenigs- zins moeten behelpen met den grindweg aan de Zuidzijde van de Vaart tusschen den Rus- tenburgerweg en den Ringdijk. EEN DIERENBEUL. Een inwoner van Bussum, op wiens erf een aantal kippen los rondliepen, zoodat de bu ren er overlast van ondervonden, besloot zijn naasten ter wille te zijn en derhalve het ge vogelte te kortwieken. Hij deed dit echter niet op de gebruikelijke wijze, door met een schaar de vleugels af te knippen, maar trok den dieren de veeren uit, zonder zich aan hun jammerlijk geschreeuw te storen. In de nabij heid woonden echter een kapitein van de artillerie en twee dames, die het angstge schreeuw van de kippen hadden gehoord en hadden gezien hoe de man de dieren had mis handeld. Ze dienden een klacht in bij de politie, zoodat de dierenbeul zich gister we gens dierenmishandeling voor de vierde ka mer te Amsterdam te verantwoorden had Verdachte was echter zelf niet verschenen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat men na 7 September, toen de man door de politie on derhanden was genomen, geen mishandeling meer had gezien. Wel verklaarde een van de getuigen, de kippen rog eens op dezelfde angstige manier te hebben hooren schreeu wen. Het O. M waargenomen d^or mr. Versteeg, achtte het ten laste gelegde bewrzen en eischte een geldfoéte van 50, su":s 25 da gen hechtenis. Uitspraak 13 Januari. IN STAKINGSDAGEN. Staking onder krantenbezorgers. Onlangs is melding gemaakt van de be handeling voor de Vijfde Kamer der Amster- damsche rechtbank van twee strafzaken, uit vloeisel van de staking onder de krantenbe zorgers van de „Maasbode" in de hoofdstad. Het is, toen men een werkwillige volgde, die onder politiegeleide zijn werk verrichtte, tot ongeegeldheden gekomen. In de Lange Leid- schedwarsstraat, waar met steenen werd ge gooid en de werkwillige er toe kwam van ziin mes gebruik te maken. De los-arbeider, die naar den werkwillige en den oolitieagent een steen zou hebben ge gooid. is thans wepeis noiring tot zware mishandeling veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf «W aftrek der nreventieve hechtenis. Ter zitting, veertien dagen ge leden. is deze man. na 3 maand in voor arrest te hebben gezeten, onmiddellük in vrüheid gesteld: er was toen 7°v°n maanden grpvpngenisstrn? me* aftrek geëischt. De werkvi,1<'trp, rV° me* ziin mes iemand In den rug bad gestoken, is wegens mi«han- deling W drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld: hier was z°s maanden geëischt. ERNSTIGE AANRIJDING. Een jeugdige melkrijder, die op 18 April van dit jaar op een hoek van den Midden weg en den Ringdijk door roekeloos rijden een wielrijdster aanreed, stond gister voor de Amsterdamsche rechtbank terecht. De wiel- rijkster, die van rechts kwam en dus den voorrang had, kreeg door de botsing een hersenschudding en brak eenige ribbe* Vele weken heeft zij haar beroep van cantinemeisje niet kunen uitoefenen. Het O.M., waargenomen door mr. van Dullemen, eischte twee weken hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. „WEG MET DE TOLMUREN". Aitikel van dr. Posthuma in het ,Jierl. Tageblatt". De oud-minister dr. F. E. Posthuma pu bliceerde in het „Berliner Tageblatt" van 31 Dec. een artikel „Weg met de tolmuren". Het volgende is eraan ontleend: „Nederland moet in ruimte mate leven van zijn uitvoer, zijn inkomen uit handel en scheepvaart en de opbrengsten uit buiten- landsche leeningen, riet is wel niet noodig nader te bewijzen dat Nederland het land van het principe van den vrijhandel en van de meestbegunstiging door de economische verwarring zeer zwaar wordt getroffen. Het is duidelijk dat de strenge economische logi ca ook ons ten slotte zal dwingen niet te koopen waar men niet verkoapen kan. Wij kunnen hier slechts de hoop uitspreken dat de naburige staten onze economische moei lijkheden zullen begrijpen, aangezien zij hun producten op den duur slechts kunnen verkoopen aan een Nederlandsche bevol king, welke in staat is haar eigen producten uit te voeren. Het is eenvoudig onmogelijk achter enorme tolmuren op kosten van den uitvoer van an dere landen een schijnbare welvaart te schep pen. Moge 1933 het einde beteekenen van het internationale wantrouwen en tevens het be gin van een krachtige internationale toena dering met uitschakeling van een valseh be grepen eigenbelang. Slechts dan zal van een duurzame verbetering van den toestand sprake kunnen zijn. „Moge de politieke onenbare meening er in 1933 toe bijdragen den verantwoordelij ken staatslieden het voeren van een dergelij ke constructieve economische politiek te ver gemakkelijken. „Indien we met dit doel voor oogen het nieuweiaar beginnen dan zullen de gun«tige resultaten zeker niet achterwege blijven Men verlieze nimmer uit het oog daf elke nieuwe commercieele moeilijkheid ^een stap achteruit beteekent. DE AMSTERDAMSPHE HAVEN IN 1932. In 1932 zijn in de Amsterdamsche haven aangekomen 3314 (v. j. 3758) schepen met totaal 22.456.389 (25.814 135) bruto kub M. inhoud. Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder controle van het laboratorium: Dr. van Hamel Roos Harmens, Adam. die van 19^1, maar juist in de laatste weken is er "w eer s.ijg.ng: in het bijzonder in den vooriaatsten nacht van het jaar kwamen er veel schepen aan. Het aantal bunkerschepen neemt steeds toe, ook komen er meer graanschepen en bij cl? superfosfaatfabriek is het in lang zoo druk niet geweest als nu. En veel schepen ziin te wachten. Het laatst Hnnengekomen s"hin in 1932 was het Zweedsche stoomschip Trione. Verbe*erincr is dus in het zicht! consta teert het Hbld. TWEE INBRAKEN TE UITGEEST. Vrijdagnacht zijn te Uitgeest twee inbra ken geleegd; één in de r.-k. kerk aan de an^ebuurt en de andere ten huize van dr. H. B. Beeker. M'd-Mweg 14 De inbraak in de kerk is ontdekt door een kapelaan die on middellijk de politie waarschuwde. Wat ver mist wordt is nog niet vastgesteld. In de woning van dr. IWker wordt niets verm'sl, alleen behben de daders hier een krenten brood opgegeten. „NEDERLAND"-EXPRESS. De speciale trein met post en passagiers, in aansluiting op het motorschip „Johan van Oldenbarnevelt", morgen 3 lanuari om 10 u. 20 van Genua vertrekken. Aankomst Woensdag om 7 u. 5 te Zevenaar. 9 u 32 te Amsterdam W.P., 9 u. 51 te Amsterdam C. S. INBRAAK TE DOETINCHEM. Terwijl de bewoners naar een bruiloft wa ren, is Zaterdagavond ingebroken bij den heer J. Rietman in de Hamburgerstraat te Doetinchem. Vermist wordt een bedrag van ca. 400. Het geldzakje in den winkel met een inhoud van plus minus 70 bleef onaan geroerd, hetgeen te merkwaardiger is, als men weet. dat het meegenomen geld juist in dezelfde lade lag. AUTO TEGEN BOOM. Twee gewonden. Gistermiddag te omstreeks drie uur is in de Oldenzaalschestraat te Lonneker nabij de steenfabriek der firma Smulders Mulder door tot nu toe onbekende oorzaak een per sonenauto met drie personen (twee heeren en een dame) tegen een boom gebotst. De bot sing was vrij hevig en de wagen werd geheel vernield. Alle drie inzittenden geraakten be wusteloos. Het bleek, dat de dame een boven been-fractuur had opgeloopen, benevens ver schillende snijwonden. Een der beide heeren had eveneens een aantal snijwonden, terwijl de derde inzittende geen verwondingen had gekregen, wel was hij geheel versuft. De drie personen kwamen vrij spoedig weer bij ken nis. Alle drie zijn zij opgenomen in het zie kenhuis „Ziekenzorg" te Enschede. TWIST TUSSCHEN WOONWAGEN BEWONERS. In een café in de nabijheid van het woon wagenkamp aan den Hemweg te Amsterdam hebben bewoners van dit kamp twist gekre gen. Toen de politie zou tusschenbeide tre den, kwam er algemeen verzet tegen de agen ten. Deze hebben toen van de wapenen ge bruik gemaakt en de twistenden naar het kamp gedreven. Den geheelen avond heeft de politie het kamp bewaakt. BRAND IN HET SANATORIUM „HUIZE „OVERDONCK". Gistermiddag te ongeveer 2 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitge broken in het sanatorium der broeders van Onze Lieve Vrouwe van Lourdes „Huize Overdonck" te Dongen (N.B.) Het paviljoen waarin de brand ontstond, deed dienst als noviciaat en was sinds enkele dagen ont ruimd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon door kordaat optreden erger voor komen. WORSTELING MET EEN INBREKER. Op Nieuwjaarsmorgen te ongeveer drie uur heeft een tot nu toe onbekend persoon zich door middel van openschuiving van een raam toegang verschaft tot de woning van den kruidenier Van Beek, gelegen op het afgelegen gehucht Muggenhol onder Zeelst (N.B.) De heer Van Beek werd door het ge stommel wakker en ging den indringer te lijf. Na een hevige worsteling wist laatstge noemde echter te ontkomen. Er wordt niets vermist. ZWENDEL MET PRIKPLANKEN. De politie te Groningen heeft beslag ge legd op vier koffers, in elk waarvan zich een prikplank bevindt, met een z.g. Puzzle, die zóó ingewikkeld was ,dat er van oplossei geen sprake kon zijn. De uitvinder van di raadsel had vier colporteurs in zijn dien: gesteld, die met hun prikplankkoffer het pi bliek opwekten tot prikken voor één dubbeltji waarmee het dan kans had op een serie fraa: prijzen en bovendien op een groot aantr prullen. De ervaring leerde de colporteur echter spoedig dat de mooie prijzen nooit ge prikt werden; wel nu en dan een van de onbe- teekenende prijzen. Dit stuitte deze menschen (werkloozen die blij waren geweest met het baantje) tegen de borst, vooral omdat die dubbeltjes kwamen uit de zakken van arme menschhen. Toen zij bovendien nog moeilijk heden met den uitvinder kregen over de be taling der toegezegde provicie, deden zij aan gifte bij de politie. Tegen den uitvinder, iemand uit de Room- straat te Groningen, is proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der loterijwet, ter wijl bovendien overwogen wordt of een ver volging wegens oplichting dient te worden ingesteld. DE VARKENSCENTRALE. Hoeveel broodelooze handelaren? Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Sluis heeft aan den minister van ecomonische zaken en arbeid gevraagd: 1 Kan de minister mededeelen, hoeveel varkenshandelaren broodeloos zijn geworden door de werking van de varkenscentrale? 2. Kan de minister mededeelen, óf en zoo ja on welke wijze deze menschen zijn gehol pen? PAARDRIJDER AANGEREDEN. Paard gedoodberijder zwaar ge wond. Bij het oversteken van den Rijksweg ter hoogte van café-restaurant „De Witte Ber gen" te Laren, is Zaterdagmorgen een ruiter, de heer Blanken uit Amsterdam, toen hij uii een zijweg kwam, door een auto aangereden. Het paard, dat op den radiator van den auto terecht kwam. werd gedood De heer Blanken lier» een zware her=eu«"hudding op en een gebroken dijbeen. Hij werd in bewusteloozen toestand per rijwielbrancard naar het St. Jansziekenhuis te l aren overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. RUZIE OP OUDEJAARSAVOND. Vechtpartij met messen in een café. Op Oudejaarsavond ontstond in een café te Heiligerlee ruzie, waarbij de messen ge trokken werden. Een zekere Tichelaar werd door een paar messte'en zoodanig aan het hoofd verwond, dat hij naar het r.-k. zieken huis te Winschoten moest worden overge bracht De caféhouder is aangehouden en naar de marechaussee-kazerne gebracht. E)e toestand van Ticv?1aar is niet levensgevaari!:V. BRAND. Twee huizen te Heer L. afgebrand. Te Heer bij Maastricht zijn Zaterdagmid dag twee huizen in de Dorpss*raat. bewoond door Prieken en Pieterse, benevens een schuur met stroo, door brand vernield. Een paard en enkele varkens kwamen in de vlam men om. Verzekering dekt de schade. Oor zaak van den brand onbekend. veel werk thans bij wijze van werkverschaf fing wordt uitgevoerd dat oorspronkelijk daartoe niet was bestemd en dat mede daar door vele kleine boeren en tuinders, benevens kleine middenstanders en z.g, rijke arbeiders zotider inkomen of werk zijn? 's.m'Hi®,ter,j)ere'd naatregeien te treffen, dat de bedoelde personen wel in de werkverschaffing worden begrepen en als norm van toelating een inkomengrens te be palen? DE OVERWEG BIJ DEDEMSVAARf. Bewaking gevraagd. Het Tweede Kamerlid, de heer Weitkamp heeft aan den minister van Waterstaat op. vraagd: ge Is het den minister bekend, dat de bewa king van den overweg bij het station Dcdems- vaart, door deskundigen geheel onvoldoenla wordt geacht? Zoo ja, is dan de minister bereid om, ter voorkoming van verder onheil, zijn invloed aan te wenden, dat hierin verbetering word» gebracht? STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Wij ontvingen van de N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland" te Amsterdam een bro chure getiteld: „Beknopte inlichtingen om trent passage" waarin de verlaagde passage tarieven zijn opgenomen, die voor de in Januari van Amsterdam vertrekkende sche pen van kracht zullen worden. MOOIERE „KIND ZEGELS" GEWENSCHT. „De Philatelist" meldt, dat de Neder landsche Vereeniging van Postzegelhan delaren zulks naar aanleiding van een tei vergadering met algemeene stemmen aangenomen besluit zich tot den Minister van Waterstaat heeft ge wend, met het verzoek om in komende jaren mooiere, voor het publiek begrij pelijker en aantrekkelijker en aan het doel beter beantwoordende, weldadig heidszegels uit te geven. Gewezen wordt op de fraaie zegels, die geregeld in he» buitenland verschijnen, terwijl de onze - naar de meening van adressanten aan uitvoering veel te wenschen over laten. DE KLEINE BOEREN EN DE WERKVERSCHAFFING. Het Tweede Kamerlid, de heer Braat, stel de aan den minister van binnenlandsche za ken de volgende vragen: I. Is het den minister bekend dat kleine boeren, die eigenaar zijn van b.v. meer dan 1 H.A. land, zij het dan ook zwaar belast, evenals hun gebouwen, dikwijls van werk verschaffing worden uitgesloten? II. Is het den minster voorts bekend dat DE POSTDIEFSTAL TE WINSCHOTEN. De drie personen, die in verband met d« vermissing van een brief met 20.000 ter be schikking van de justitie waren gesteld, zijn gistermorgen weer op vrije voeten gesteld. IN EEN ROEIBOOT OP ZEE. Woensdagmorgen waren twee Schevenin- gers in een open roeibootje de zee opgegaan om te trachten met een klein net een braadje te vangen. Doordat de wind van de kust woei konden ze niet meer terugkeeren en dreven hoe langer hoe verder zee in Donderdagmor gen ?n 12 uur werden ze opgemerkt ter hoo-, van Scheveningen door de bemanning van oen Vlaardingsehen stoombeuger VL. 114. komende van IJmuiden. De beide inzit tenden, die verkleumd waren van de koude, werden aan boord genomen, waar zij zich in de machinekamer konden verwarmen. Daar ze bovendien in geen 28 uren iets te eten of te drinken hadden gehad, werden ze hiervan volop voorzien. Het bootje werd op sleep touw genomen. Van Vlaardingen uit begaven de twee visschers zich zoo spoedig mogelijk per trein huiswaarts. WETHOUDER UIT DE RAADSZAAL VERWIJDERD. In de Vrijdag gehouden vergadering van den raad der gemeente Ossendrecht werd op voorstel van den burgemeester besloten aan wethouder C. P. D. A. M. Mattheeussens de toegang tot de vergadering te ontzeggen. Hij werd toen uit de raadszaal verwijderd. Hij had zich meermalen zeer beleedigend te genover burgemeester F. J. van de Ven en de leden van den raad uitgelaten. DE OVERVAL TE DINXPERLO. Omtrent den overval te Dinxperlo verne men we nog, dat de vier aangehoudenen, al len uit Mülheim afkomstig en oud resp. 25, 35, 36 en 38 jaar, blijven ontkennen schuldig te zijn. Behalve de heer Boland, heeft de con ducteur van de autobus, waarin de aanval ler was meegereden en een klompenmaker te Dinxperlo dezen man herkend. Men meent, dat nog twee personen bij het complot betrokken zijn en aan de grens op wacht hebben gestaan. Daarnaar wordt thans een onderzoek ingesteld. De verdachten zijn nu in de gevangenis opgesloten. POSTAUTO IN EEN SLOOT. De postauto, die van Winschoten naar As sen rijdt, om de post op te halen van den nachttrein en deze post distribueert over eenige plaatsen in de veenkoloniën, is Zater dagochtend tengevolge van het opbreken van den weg te Gasselternijveen, in een sloot ge reden. De post kwam met vertraging te Win schoten aan. De chauffeur, Starke, bleef on gedeerd. OPLEVING CARTONINDUSTRIE. Drie fabrieken weer aan het werk. De sedert eenigen tijd stopgezette stroo- cartonfabrieken Britannia met ca. 115 werk lieden, Erica met 80 en Ceres met 50 werk lieden, alle te Oudepekela (Gron.), worden weer in vol bedrijf gebracht. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. De 74-jarige inwoner van Krommenie H. Schotte, die dagelijks naar Amsterdam reisde, is Zaterdagmorgen te Krommenie van het perron gevallen, juist toen de trein van 7.59 uit de richting Amsterdam naderde. De man werd overreden en op slag gedood. o- Toen hij niets meer wist te speien n hij zag, dat het dorp nog lang niet ereikt was, bedacht hij zich, dat hij <og best een pijpje op kon steken. Hij aaide nu een geweldige pijp uit zijn ak, waar wel een half »ond tabak te- .elijk in ging, en stak er de brand in. De rook vloog in groote wolken om hoog. Het leek wel of ae ton in brand stond. 16. Van het rooken werd hij weer erg slaperig. Hij keek nog eens suffig naar Hobbeltje, die maar dapper doorzwom en ja hoor, daar vielen zijn oogen dicht en sliep hij stevig in. Gelukkig, dat de kop van zijn pijp juist in het water te recht kwam, anders had het nog wel eens leelijk met hem kunnen afloopen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6