£aatste AecicfUen B Jiidsdïciften Jkovinciaal Tlieuws iïucgedijke Stand. Slad en Omgeving. Slaatsioleül MacAtBecicfUen L ze n< fa AKERSLOOT. NIEUWE NIEDORP. UITGEEST. LANGENDIJK. HEILOO. De voorzitter opende, waarna de heer AKERSLOOT. ga zij ov de Ongecorrigeerd he g« da dc sa ar w. aa H. lie de SC va hi ki di la al lo re hi 7 d< d< <K m P: K m w Vi g< m d. H u ti d K fa n h d b 6 C 9 c c ii v VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. Door de politie te Lonneker is aangehou den de café-houder Ndie wordt verdacht van brandstichting in zijn aan den Buur- schenweg onder Lonneker gelegen café. In het café werd door de buren brand ontdekt. Zij verschaften zich toegang door het inslaan der ruiten en bluschten den brand door em mers water. Bij onderzoek bleek, dat overal in het huis oude kleeren, zakken enz. lagen, welke in petroleum waren gedompeld. Bij zijn thuiskomst werd N. gearresteerd. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht. MEDEDEELING VAN HET KON. NED MET. INST TE DE BILT. Voorloopig overzicht van het weer in December 1932 en het geheele jaar 1932. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was in December de ochtendtemperatuur een hal ve graad Celsius boven normaal. Zij was in de eerste decade één graad te laag, in de tweede en derde resp. 1 en 154 graad te hoog. Dé grootste afwijkingen kwamen voor op den 12den en 18den, resp. 6 graden beneden en 5 graden boven normaal. De gemiddelde mexima en minima-temperaturen aren beiden ongeveer 1 graad boven normaal. Het aantal dagen met minimum-temperatuur be neden het vriespunt bedroeg te De Bilt 12 graden tegen 14 normaal. Op den 17den werd ie Maastricht een maximumtemperatuur van 17 graden waargenomen, terwijl het hoogste maximum in December, dat tot nu toe daar was waargenomen1, 15 graden bedroeg. E>e neerslag was over het geheele land belang- riik beneden normaal. In het Noord-Oosten viel 30 tot 40 pCt. van de normale hoeveel heid. In het overige d*el slechts 20 tot 30 pCt. Te De Bilt werden 72 uren zonneschijn waargenomen, tegen 37 normaal. Jaaroverzicht. Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur 0,3 gr. te hoog; de grootste af wijkingen kwamen voor in Maart, met 1,4 gr beneden, en in Augustus met 2,7 gr. boven normaal. De jaarsom van den neerslag was 8 pCt. boven de normale van 691 m.M. De grootste afwijkingen vertoonden October en December met resp. 144 pCt. boven en 72 pCt. beneden normaal Het aantal uren zonneschijn gemiddeld over de' 5 hoofdstations, dat nor maal 1476 bedroeg, was in het afgeloopen jaar 71 daar boven. De grootste afwijkingen kwamen voor in Maart en Mei, resp. 61 uren boven en 44 uren beneden normaal. RELLETJES IN DUITSCHLAND. Te Friedrichsfeld bij Wesel werd op Nieuwjaarsdag de communistische groeps leider door een landjager uit noodweer dood geschoten. De koopman Friedrich Schuiz, houder van een bijkantoor van de Pruisische loterij te Danzig en o.a. honorair consul van Hon garije is na verduistering van f 33400 ge vlucht. TRAGISCHE ZELFMOORD. Op den spoorweg van Frankfort am Main naar Hanau werd gistermorgen het lijk van den 23-jarigen Adolf Rabe gevonden, die zich, zooals het onderzoek uitwees, met het doel zich van het leven te berooven, voor een trein had geworpen. De ontdekking van het lijk geschiedde door den politiebeambte Ra be, die in het slachtoffer tot zijn ontzetting zijn zoon herkende. LEVEND VERBRAND. De vroegere actrice Fanny Desgrande, die sedert eenige maanden geheel is verlamd en het bed moest houden, is gisteren in haar woning te Parijs op vreeselijke wijze om het leven gekomen. Uit den open haard in haar slaapkamer was een brandend houtblok ge vallen. Het vuur breidde zich langzaam uit en bereikte het bed, waarin de 71-jarige vrouw hulpeloos lag. Toen andere bewoners van het huis door den rook bemerkten dat er brand was en de brandweer waarschuwden, was het reeds te laat. De ongelukkige vrouw was levend verbrand. Een soortgelijk ongeluk heeft zich voorge daan te La Rochelle, waar een 60-jarig can- tinehouder en zijn 6-jarig kleindochtertje om het leven kwamen, terwijl zijn vrouw en een tweede kleinkind ernstige brandwonden op- jiepen. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak in de cantine van een fabriek brand uit. De cantinehouder en het gezin waren in een oogwenk door de vlammen ingesloten en toen de brandweer arriveerde konden nog slechts de vrouw en een der beide kleinkin deren gered worden. UIT HET RAAM GEVALLEN EN GEDOOD. Een 76-j. gepens. post-beambte te Frankfort die gistermiddag het raam van zijn kamer wilde openen, had het ongeluk daarbij uit de ^nVerdlepm,g 'e ,vallen- H'i werd ernstig gevolgen11 kortetf -tijd later aan Als steeds verscheen ook het Januari nummer van het „Haagsch Maandblad", het 1ste in dit jaar prompt op tijd De inhoud mag zeker belangrijk genoemd worden. Het is zeker de verdienste van den leider Mr. Dr. W. M. Westerschrau, dat in het „Haagsch Maandblad" over de te be handelen onderwerpen uitstekend bevoegden aan het woord komen. De inhoud van het nummer is de vol gende: Loopt de crisis ten einde? Gerlof Vifwey. Fascisme in Nederland. W. J. M. Linden. Fouten in het Surinaamsche Be stuurssysteem. Ir. E T. Suringer Onweers wolken in Zuid-Amerika, Dr. ir. Leon Kooij- ker. Dr Maud Royden: Predikante bij God s Genade door Jo van AmmersKüller. Onze RectoresMagnifici aan het woord, door dr. van Oven Gerhard Hauptmann en de jongere Generatie door Ben van Eyssel- steyn en „Pijn" door dr. P. H. van der Hoog, terwijl het nummer eindigt met maandschouw van Tenax. „Universum Van Dalmeiers Efficiency instituut te Am- strdam ontvingen wij dezer dagen de Janua- ri-aflevering van het maandblad „Univer sum". In dit interessante tijdschrift vind men een groote verscheidenheid van zeer actueele en lezenswaardige artikelen, waarvan we noemen o.a. Bloed en bloed armoede; Zwal kers op zee; De Leerling; Flores het eiland der Vulkanen Chineesche wolhandkrabben in ons land; Het nieuwe leven der vrouw in Rusland; het Autogirovliegtuig en nog vele andere. Reeds eenigen tijd eerder hebben wij in ons blad dit zeer lezenswaardige tijdschrift besproken en toen reeds melding gemaakt van den zeer uitgebreiden en alleszins inter- ressanten inhoud hiervan. CORRESPONDENTIE. Een oud St. Pancrassiaan. Als U Uw stuk met Uw vollen naam teekent bestaat tegen een eenigszins verkorte opname onzerzijds geen bezwaar. Red Alkm. Crt. MOEILIJKE POSITIE VAN DEN MIDDENSTAND IN WEST FRIESLAND. Men schrijft ons: Vele middenstanders in West-Friesland hebben zich tot de regeering gewend om steun in der. vorm van rentelooze voorschotten, om dat -i' ten gevolge van den slechten toestand in den landbouw zeer veel aan credieten heb ben verloren. Ten einde te kunnen aantoonen hoe hoog de nood wel gestegen is, belegt men nu in tai van plaatsen in West-Friesland vergaderin gen, waar de noodtoestand wordt besproken. Het doel dezer bijeenkomsten is verder, de betrokken credietgevers te overtuigen van de noodzakelijkheid, dat de crediet-genietenden schuldigbedrag. Daaraan wordt vrij alge- schuldigdeb edrag. Daaraan wordt vrij alge meen vo'daan. Verpachting gras en rietgewas West- wouderpolder. Opbrengst grasgewas 406, In 1932 486 Opbrengst rietgewas f 187, vorig jaar 301. Een verminderde opbrengst in totaal van f 194. Tot heemraad van den Zwartedijkspolder is herkozen de heer W. Swart, van den Hem- polder de heer E. de Bie, van den Klaas Hoorn en Kijfpolder de heer J. Berkhout en van den Binnengeesterpolder de heer Jn. Swart Az. Afscheid armvoogden de heeren Jb. de Vries en K- Mijts. Gisteravond zijn de aftredende regenten der Algemeene Armenadministratie de hee ren Jb. de Vries en K. Mijts in het Tehuis voor Ouden van Dagen gehuldigd In de groote zaal die door de goede zor gen van de Fam. Spijker er keurig uitzag, kwamen het bestuur, genoodigden en ver pleegden bijeen. De burgemeester sprak de scheidenden toe en overhandigde hen ieder 'n mooien wandel stok met inscriptie en bracht hun den dank van 't gemeentebestuur over. De heer Jb. de Vries was 30 jaar regent en langen tijd voorzitter, de heer Mijts 20 jaar. Toen trad een der verpleegden naar voren, die op eenvoudige hartelijke wijze den dank overbracht van de verpleegden voor de vele goede zorgen door de aftredenden aan de verpleegden besteed. Hij overhandigde bei den een passend cadeau en mooie bloemen ook namens het personeel. Dit was werkelijk een treffend moment. Vervolgens spraken de wethouders Kooij en Gayaard. De laatste herinnerde er aan hoe de voorzitter de Vries indertijd warm voor de belangen der oudjes pleitte toen be zuiniging ter sprake kwam. Daarna over handigde mevr. Kooij—Spaans namens de administratie een paar bloemstukken. Ook de administrateur, de heer Wit, bracht dank aan de aftredende regenten voor de aangena me wijze waarop hij altijd met hen heeft mogen samenwerken. De moeder van het Tehuis bracht ook haar dank, waarna de heer de Vries zichtbaar ontroerd dankte, mede namens ziin vriend Mijs, voor de vele hulde hun gebracht. De burgemeester sloot de bijeenkomst met een korte toespraak en eindigde met den wensch. dat de afgetredenen die zooveel be langstelling altijd hebben getoond nog lang getuigen mochten zijn van naar hij hoopte 'n goéden gang van zaken bij de algemeene Armenadministratie. Het was een avond die de heeren de Vries en Mijts nimmer zullen vergeten. Met een warmen handdruk aan allen na men zij afscheid, na vele jaren hun beste krachten aan de administratie te hebben ge geven. De vele woorden van dank ware" 'v°1 ver diend. Naar wij vernemen is in de plaats van den hr. J. C. Vermeulen, stationschef te Uit geest benoemd de heer Beelo, thans als zoo danig te Schagen, en is in de plaats van den heer Slikker, ploegbaas bij de Ned. Spoorwe gen alhier, als zoodanig benoemd de heer Hoek-'-" van Bovenkarspel. De omzet aan de veilingen voor pr enten en fruit, die in 1931 nog ruim 13 mi'lioen gulden bedroeg is over 1932 gedaa'.! t on geveer 9 millioen R-K Ziekenhuis-Verplegi/igsfonds. u- Ziekenhuisverplegingsfonds hield Vrijdagavond jaarvergadering in het Brunogebouw onder presidium van den heer Th. Rozing. Tamis het jaarverslag uitbracht. Hieruit no- t eer en we dat het ledental 1775 bedraagt over 370 gezinnen. Het ledental ging met 1 gezin vooruit. Uitgezonden zijn 48 personen en 10 kinderen verdeeld over het Sint Eliza- bethsziekenhuis te Alkmaar, 1 in Amsterdam en 1 in Leiden. 71 gezinnen hebben zich laten inschrijven voor verpleging in barakken een aantal dat te gering is. Velen zijn zich nog niet bewust, dat het fonds niet betaalt voor besmettelijke ziekten. De penningmeester, de heer Franken, deed rekening en verantwoording. De ontvangsten waren 4570.91, uitgaven 4472.37, batig saldo 91.72. De schuld, aanvankelijk 1065, was, dank zij de buitengewone sub sidie der gemeente a 200, teruggebracht tot 400. De vereeniging werd van een onbe kende gever verblijd met een gift van 125. Beide functionarissen werd dank gebracht. n de financiëele commissie werden geko zen de heeren Karkskens en Zuurbier. De af tredende bestuursleden W. Tamis en J. Ro zing werden herkozen. De contributie werd onveranderd vastgesteld, het aantal ligdagen bepaald op 30 dagen. Op voorstel van den eere-voorzitter werd bepaald, dat zij die in de gemeente komen wonen en elders lid van een ziekenhuisver- plegingsfonds lid waren, met dezelfde rech ten kunnen overgaan. Voorheen moest men 3 maanden lid zijn. Dit geldt echter niet voor parochianen. Bij de rondvraag vroeg de heer M. Wessel hoe het bestuur van het St. Elizabethszieken- huis te Alkmaar dacht over verlaging tarief 3e klasse a 3 per dag. De secretaris antwoordde dat men daar beweerde dat het niet lager kon, omreden rente en aflossing gebouwen een belangrijk bedrag vragen, men beweerde daar dat men met 3-klasse patiënten niet uitkwam. Er was niemand die dat geloofde, daar alles veel goedkooper was en het béstuur kreeg ander maal opdracht om te verzoeken de tarieven te herzien. Aan het einde der vergadering bracht pas toor van Meeuwen een woord van hartelijken dank aan het bestuur en vooral aan den secr. en penningmeester. (Applaus). Daarna slui ting. Door den bouwkundige A. Groot alhier werd Zaterdag aanbesteed het bouwen van 7 woonhuizen aan de Schuine Hondsbossche- laan, voor rekening van den heer J. de Haan Ingekomen waren 16 biljetten. Hoogste in schrijver de heer W. Nierop te Midwoud voor 13800, laagste inschrijver de heeren Am mers en de Geus te Driehuis voor 9485. De gunning werd aangehouden. De begrooting was 13057. Vrijdagavond werd door den bouwkundige H. Scholten aanbesteed het bouwen van een boerderij met woonhuis voor rekening van den heer C. Bakker Pzn. alhier. Voor de be steding, die onderhandsch was, waren 8 bil jetten ingekomen. Hoogste inschrijver was de heer P. Buis te Oudorp voor 7500. Laagste de heer IJ. K. M. Kops alhier voor 6989. Begrooting 7500. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. ALKMAAR. GEBOREN: /Johannes Cornelis z. v. Roelof de Jager en Johanna de Jong. Maria Cornelfh d. v. Cornelis de Groot en Helena Hageman. Nicolaas Antonius z. v. Frederik Voogd en Wilhelmina de Nijs. Euphemia Chris- tina d. v. Peter Velthuis en Johanna Ris. OVERLEDEN: Cornelis Stroomer 52 jaar. Geboren: Nicolaas Theodorus, z. van J. P. Kraakman en A. M. Hollenberg. Bar- tholomeus Theodorus, z van Jn. Groot en G C. Schilder. Jannie, d. van K. Reijne en A. Zwaan. Joannes Jozeph, z. van M. Kerssens en J. Groen. Maria Catharina, d. van P. Putter en P. Vrouwe. Overleden: Jan Struijf, 21 jaar, over leden te Alkmaar. Ike Kat, echtgenoote van Jb. Groot, 75 jaar. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts-Arbeidsbeurs. Tel. 838. Geopend van 9—12 uur. Voor werkgevers van 912 en van 25 uur. Op Maandag en Donderdagavond van 78 uur. Bemidde ling voor vrouwelijk personeel dagelijks van 25 uur. De Directeur van bovengenoemd Bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: Groep bouwvakken: 109 timmerlieden, 60 metselaars, 35 opperlieden, 80 grondwerkers, 70 schilders, 20 stucadoors, 1 bouwkundige, 1 weg- en waterbouwkundige,! waterb.op- zichter, 1 bouwk.opzichter, 3 opz. teekenaars, 2 tegelzetters, 9 betonwerkers, 1 stuc. opper lieden, 3 glas in loodzetters, 2 terrazower- kers, 2 steenhouwers, 1 steenbikker, 13 voe gers. Groep metaalnijverheid:. 18 bankwerkers, 8 loodgieters, 9 electriciens, 7 klinkers, 7 mon teurs, 4 machinisten, 13 ijzerwerkers, 8 metaaldraaier, 7 smeden, 2 timmerlieden (scheeps), 1 blikbewerker, 10 stokers, 1 scheepsteekenaar, 4 plaatwerkers, 4 ketelma kers, 3 scheepsbouwers, 2 autog.lasschers, 3 vuurwerkers, 2 kernmakers, 4 koperslagers, 4 wagenmakers, 1 electro-technicus, 1 fraiser, 2 radiomonteurs, 2 voorslaanders, 1 tand- techniker, 1 instrr- itmaker, 5 carrosserie bouwers, 3 mach aars, 2 rijwielherstel lers, 1 metaalsclia.it, 2 lijnwerkers, 1 metaalslijpers, 1 operateur, 1 fitter, 4 zand- vormers, 1 zandbereider. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 10 bakkers, 1 slager, 2 sigarensorteerders, 2 si garenkistjesplakkers, 3 tabaksbewerkers, 1 tabaksstripper, 1 ringster, 44 sigarenmakers. Overige beroepen: 24 pakhuisknechts, 6 incasseerders, 3 letterzetters, 8 mach. hout- bewekers, 1 strijkster, 2 borstelmakers, 19 meubelmakers, 2 mach. zetters, 1 houdenzou ter, 12 boerenarbeiders, 2 kistenmaker» j kalkbrander, 30 chauffeurs, 9 magazijnbe dienden, 3 chem. reinigers, 1 chem. perser, 2 winkelbedienden, 4 boekbinders, 2 schoen makers, 3 zakkenstoppers, 2 drukker, 5 kleer makers, 3 bloemisten, 4 kappers, 8 beh. stof feerders, 1 verfbereider, 9 vertegenwoordi gers, 12 kantoorbedienden, 15 tuinlieden, 40 transportarbeiders, 247 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloozen: 50 metaalbewer kers, sigarenindustrie 31. Overige beroepen 8. Jeugdig personeel: 1 kapper, 3 tuinlie den, 1 magazijnbediende, 1 smid, 15 los-ar beiders, 1 instrumentmaker, 1 voeger, 1 boek binder, 3 metselaars, 2 timmerlieden, 1 rij wielhersteller, 1 pakhuisknecht, 2 electri ciens, 1 schilder, 1 loodgieter, 1 opperman. Geplaatst: 23 werkzoekenden. Alkmaar, 31 December 1932. De Directeur v.n. ED. v. d. HEUVEL. INGEKOMEN PERSONEN: D. J. P. Kolenbrander, dienstbode, R.K., van Bergen (N.H.) naar Akerslaan 16. M. M. Mosch, dienstbode, R.K., van Warmenhui- zen, naar Emmastraat 66. M. M. D. Staa, dienstbode, R.K., van Amsterdam naar 2e Kabelstraat 12. J. Balder, boerenarb., N.- H., van Broek op Langendijk naar Wester- weg 16. C. Botterman, koopman, geen, en gezin, van Oudorp naar Keizerstraat 2. J. Smorenburg, machinist-electricien N.S., en gezin, N.H., van Utrecht naar Hulststraat 14. Th. Frank, z.b., R.K., van München (D.) naar Nieuwesloot 6. Echtg. J. de Vries, N.I., van Amsterdam naar Macl. Pont straat 24. J. D. Dubbeld, kruidenier, N.H., van Barsingerhorn naar Oudegracht 2. R. Kremer, tuinman, geen, van Antwerpen naar Leeuwenhoekstraat 18. J. de Vries, wol handelaar, N.I., van Schagen naar "Macl. Pontstraat 24. H. J. A. J. Heitkönig, z.b., R.K., van Utrecht naar Gisterstraat 16. Echtg. N. G Korsman, z.b., R.K., van Zuid- Afrika naar Hofstraat 8. D. Landman, los arbeider, N.H., en gezin, van Schermerhorn naar Omval 70. H. J. Landman, tuinman chauffeur, N.H., van Bussum naar Omval 70. K. Feldmüller, fotograaf, R.K., van Bochum (D.) naar Mient 2. B. Kok, sto ker, R.K., van Wijk aan Zee en Duin naar Stationstraat 61. T. Nieuwland, buffet juffrouw, N.H., van Leeuwarden naar Lut- tik Oudorp 1. M. Loos, dienstbode, R.K., van Amsterdam naar Kraanbuurt 4. Echtg. K. Oudes, N.H., van Hoorn naar Ra men 9a. H. v. d. Broek, slagersknecht, N.- H., van Kwadijk naar Spoorstraat 54. A. Feldkamp, d.b., D.E., van Bergen (N.H.) n. Van Everdingenstraat 8. Echtg. S. M. Spruit, z.b., R.K., en kinderen, van Bergen (N.H.) naar Ritsevoort 36. E. Bulder, d.b., N.H., van Den Helder naar Laat 160. J. N. Al, schoenmaker, R.K., van Texel naar Verdronkenoord 74. A. G. de Ruijter, d.b., R.K., van Heemskerk naar Visscherslaan 17a. A. BootBakker, geen, van Veen- dam naar van Houtenkade 48. H. van Hof- fe, d.b., geen, van Den Haag naar Hoeverka- de 4. C. Pover, drukker, R.K., van Mep- pel, naar 2e Kanaalstraat 6. J. van der Sijde, reiziger, en echtg., N.H., van Oudorp naar Laat 151 boven. J. C. van Hooff, fa brieksarbeider, en gezin, R.K., van Heems kerk naar Eikelenbergstraat 11. G Schot, schipper, N.H., van Oudorp n. Waterschap straat 10. N. J. H. Göcken, waterbouw kundige, R.K., van Wieringen naar Spoor straat 30. W. V. Stierhout, manufact.han- delaar, R.K., en gezin, van Amsterdam naar Laat 153. W. Wester, R.K., groentenventer, niet ver trokken naar Amsterdam, doch wederom in gekomen aan het adre» Nieuwesloot 5. C. M. A. Driessen, R.K., kellnerin, Kanaalkade 44, van Roermond. G. Kloet, R.K., z.b., Noorderkade 1, van Amsterdam. R. van Wieringen, N.H., en echtg., Nieuwpoortslaan 134, van Anna Paulowna. G. M. Keijsper, R.K., en echtg. en dochter, St. Annastraat 5, van Amsterdam. J. Busch, R.K., los werk man, Laat 3, van Den Helder. H. Diepen- daal, R.K., kapper, Scharloo 24, van Haar lem. K. N. Haakman, R.K., manufacturier, en echtg. en kinderen, Staringhstraat 2, van Bovenkarspel. J. Hoogeboom, R.K., tuin der, Laat 71, van Oudorp. G Nolten, wed. van KI. Wagemaker, R.K., en kinderen, Laat 71, van Oudorp. J. A. Houben, geen, machinist N. S., Schaepmankade 10, van Amersfoort. I. M. C. Boot, wed. van KI. Klaver, D.G., pensionhoudster, Wilhel- minalaan 12, van Velsen. A. J. Hart, geen, kantoorbediende, Van der Woudestraat 46, van Amersfoort. C. H Sturm, geen, buf fetjuffrouw, Nieuwesloot 55, van Amsterdam. P. Meilink, R.K., chauffeur, Boterstraat 10, van Opmeer. W. M. Eijpe, R.K., huis houdster, Lindegracht 25, van Upendam. J. Lablans, geen, machinist N. S., en echtg. en kinderen, Van der Woudestraat 81, van Amersfoort. G. Kkimeer. N.H., dagdienst bode, Dahliastraat 21, van Oosthuizen. M. L. G. Schilder, R.K., dienstbode, Emmastraat 15, van Spanbroek. J. Christiaanse, G K. onderwijzer, en echtg. en kinderen, Comans- straat 43, van Gouda. A. M. Weijling R.K., z.b., Oudegracht 114, van Cura^ao. D. de Wit, N.H., scharenslijper, Voormeer 35, van Amsterdam. S. H. Koopman, R.K., smidsknecht, Voormeer 18, van Schermer horn. J. Dik, D.G., boekhouder, en echtg., geen, Lyceumstraat 22. van Amsterdam. M. Schreiner, R.K.. dienstbode, Langestraat 66, van Duitschland. E Breun. D.E., keu- kenmeisje, Langestraat 66, van Duitschland. H. Gorter, geen, hulp i. d. huishouding, Schouterstraat 8, van Bergen (N.-H.) F. van Netten, geen, landarbeider, Heiligland 10, van Anna Paulowna. D. Anderson, geen, timmerman, Schermerweg 40, van Am sterdam. G van Tinteren, geen, onder wijzeres, Krugerstraat 1, van Middelie. M. G. J. Jansen, R.K., kapper, Westerweg 52, van Schoonhoven. W. H. E. A. Hagedorn, R.K., z.b., Kennemerstraatweg 115, van Al melo. A. G Nieuwland, N.H., Luttik- Oudorp 62, van Anna Paulowna. A. Rei- necke, R.K., dienstbode, Nassauplein 5, van Duitschland. M. E. B. Talsma, G.K., naai ster, Nieuwlandersingel 30, van Schermer horn. W. J. Schut, R Kz.b., Uitenbosch- straat 40, van Amsterdam M. Hovenier, N.H., groentenhandelaar, en echtg., Koning- ~'raat 7, van Broek op Langendijk. G M. sch. N.H.. z.bNieuwpoortslaan 156, van Uro (N.H.) H- L- Sup, i-b- V&- Sau1aan^' van Utrecht. G G H. KöB. ÜS m Yakelbediende Tesselschado. JZ T U necht J" R"'ter. wed!, ct'JkL Rem- huishoudster, Julian* van Stolberglaan 12, van Steenwijkerwold. C. Koster, geen, notarisklerk, Mr. P 1 Troelstrakade 32, van Harenkarspel. QL Brouwer echtg. van J. D. Dubbeld, NH z b-, Oudegracht 2, van Petten. K Bloenü raad, geen, kantoorbediende, en echtg en kinderen, Kennemerstraatweg 180 van HiL - J van Haneghem, n h„ kant bediende. Stationstraat 82, van Krabbendiikr» J. P. Brugman wed. van P G Mircfc z.b., en kinderen, Langestraat 6, van Amster! (Niet officieel) Trekking ren Maandag 2 Januari i»»i 4e Klasse, le LUst HOOGE PRIJZEN t 3000: 8870 1000: 12875 16989, 400: 11490 200: 1464 2273 6631 100: 1297 1684 15268 16896 18164 18848 laai* PrUzen van 65.— 39 86 106 138 189 352 871 «a. 652 604 605 735 754 809 965 117, 1224 1240 1364 1398 1429 1443 1477 151- 1575 1606 1754 1847 1901 1942 2070 312J 2155. 2165 2180 2198 2202 2210 2249 2266 22m 2303 2324 2330 2396 2437 2440 2499 251a 2521 2667 2794 2847 2901 2928 2978 298a 3000 3006 3021 3045 3062 3153 3267 3304 3327 3363 3381 3383 3402 3403 3416 3427 3434 3458 3462 3511 3520 3583 3620 3633 3654 3680 3702 3724 3747 3766 3786 3810 3885 3892 3898 4173 4219 4325 4368 4375 4387 4420 4474 4532 4569 4642 4678 4710 4856 4922 4982 4991 4994 5018 5092 516S 5217 5361 6377 5422 5510 5648 5671 5675 5712 6770 6804 6805 5815 5818 6830 6871 5926 5945 5956 5981 5985 6051 6098 6133 6145 6212 6246 6260 6262 6269 6303 6306 6311 6362 6367 6397 6425 6427 6497 650S 6550 6657 6661 6662 6717 6876 6921 6962 6977 7031 7047 7076 7123 7171 7208 7246 7302 7406 7431 7436 7472 7491 7500 7503 7527 7551 7575 7588 7604 7626 7683 7707 7799 7839 7925 7965 8002 8021 8055 8063 8119 8162 8204 8221 8279 8317 8411 8520 8531 8599 8639 8832 8915 9002 9012 9092 9104 9146 9206 9228 9250 9454 9455 9460 9488 9509 9530 9535 9536 9590 9624 9626 9697 9750 9773 9826 9839 9912 9998 10009 10019 10027 10087 10132 10133 10138 10192 10313 10314 10336 10385 10397 10448 10490 10515 10554 10559 10613 10634 10667 10671 10720 10729 10764 10781 10802 10809 10874 10905 11001 11012 11019 11063 11064 11088 11250 11278 11317 11323 11336 11348 11356 11377 11461 11533 11550 11684 11694 11693 11785 11878 11994 12000 12089 12124 12135 12145 12161 12174 12179 12218 12318 12395 12423 12433 12445 12565 12584 12681 12704 12712 12813 12823 12837 12862 12865 12870 12891 12943 12978 13015 13074 13078 13093 13128 13148 1S173 13237 13253 13310 13346 13354 13372 13393 13585 13663 13675 13691 13787 13795 13801 13833 13881 13916 13996 14029 14107 14146 14214 14216 14244 14360 14367 14489 14601 14621 14622 14850 14709 14738 14805 14820 14881 14905 14924 14956 15025 15028 15144 15229 15316 15318 15329 15346 15377 15397 16408 15432 15442 15471 15536 15629 15749 15769 15791 15843 15887 15891 15957 16041 16063 16084 16185 16201 16275 16392 16397 16398 16443 16450 16471 16480 16511 16560 16671 16582 16745 16749 16882 17031 17178 17212 17318 17352 17397 17428 17438 17447 17582 17595 17692 17723 17857 17874 17878 17919 17969 18053 18070 18074 18114 18130 18132 18178 18219 18229 18255 18301 18315 18320 18483 18525 18526 18651 18715 18721 18772 18910 18968 19108 19109 19185 19207 19270 19279 19290 19324 19428 19475 19493 19610 10625 19662 19674 19763 19794 19901 19913 19937 19958 19992 19994 20006 20012 20019 20034 20040 20062 20085 20121 20134 20217 20309 20364 20422 20477 20488 20506 20607 20684 20793 20894 20895 ALKMAAR, 2 Jan. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 60 Vette koeien 110220, handel redelijk11 Vette kalveren 40 80, vette kalveren per K G. 70—90 cent; 27 Nuchtere kalveren (s'acht) 6—16; 399 Vette varkens (zware) per K G. 2831 cent, handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 Jan. 1933. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 558 vette koeien, le kw. 5862 cent, 2e kw. 48—56 cent, 3e kw. 40 46 cent en mindere soorten 3038 cent per K.G., slachtgewicht92 melk- en kalfkoeien 195240; 109 vette kalveren, le kw. 64 —72 cent, 2e kw. 55—63 cent, 3e kw. 42— 52 cent per K.G., levend egwicht; 65 Nuch tere kalveren 5—10; 689 Schapen 12— 15; Lammeren 10—13; 770 Vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G., 34—35 cent, zware varkens 31—33 cent, vette var kens 3031 cent per K.G. slachtgewicht; 29 Paarden 6090. Aangevoerd werden 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht. Runderen met tameln- ken aanvoer, sleepende handel en zakkende prijzen. Vette kalveren, weinig aanvoer, han del zeer vlot en afloopende prijzen. Nuchtere kalveren, ruimere aanvoer, vlotte handel en oploopende prijzen. Schapen en lammeren tamelijke aanvoer, vlotte handel en constante prijzen. Varkens ruime aanvoer, handel zeer stil, prijzen iets lager. Slachtpaarden weinig aanvoer, handel sleepend en dalende prijzen. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Jan. '33. Langendijker Groentenveiling. 27000 stuks Bloemkool (Reuze)/ 6.308, 2e s. 2 20 2.70 per 100 stuks; 165000 K G. Roode kool les. 1-302 60, 2e s. 1.30— 2.30; 12500 K G. Gele kool le s. 0.60— 0.80; 20000 K G. Deensche witte kool 60 cent; 4300 K.G. Gele uien 33.50; Gele drielingen 3.403.50; 2100 K.G. Peen 0.601.30; 1600 K G. Kleine Peen 90 cent, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 31 Dec. 1932. 132300 K G. Aardappelen: Sch muizen 0.30—1.25, R. Duken 60 cent, BI Eigen heimers 1.20; 13800 K.G. Uien: Drielin gen 2.60-/2.90, Uien 2.70-/ 3 50, Grove Uien 3.10—3.40; 3800 K.G. Kro ten 6080 cent; 106000 K.G. Roode kool 1.50-/ 3.10, doorschot 0.60-/ 2.10; 55400 K.G. Deensche witte kool 6070 ct.. doorschot 60 cent29500 K.G. Gele kool 0.80-/ 2, doorschot 1.10—1.60, alles per 100 K.G. 445 stuks Bloemkool 5.60 6.60 per 100 stuks. Doorgedraaid: 12500 K.G. Peen; 3800 K G. Roode kool; 2300 K.G. Gele kool; 3300 K.G. Kroten. WARMENHUIZEN, 31 Dec. 1932. Roo de kool le s. 1.70-/ 2.60, 2e s 0.80- 2.20; Gele kool le s. 1.20—2, 2e S- 0.70—1.50; Deensche witte kool 60—70 cent; Schotsche muizen 50—90 cent; Drie lingen 2.80; Uien 3.10-/ 3.70; Grove uien 3.20-/ 3.40; Peen 1.40; Bieted 1.50. Aanvoer: 83800 K.G. Roode kool; 10600 K.G. Gele kool; 4900 K.G. Deensche witte kool; 4375 K.G Uien; 600 K.G. Peen; 14800 K.G. Aardappelen en 425 K-O- Bie- t«a.y

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8