VERGIFTIGING. Geneeskundige brieven EGMOND AAN ZEE. BEVFRWIJK. NOORDSCHARWOUDE. PETTEN, EGMONDBINNEN. GR AFT. MOORD GEPLEEGD OM VERRAAD TE VOORKOMEN? Op de grens bij Rheindalen vonden wan delaars tusschen het struikgewas het lijk van den achttienjarigen scholier Gustaaf Janssen uit Gladbach, Men had hem door een snede in den hals van het leven beroofd. De thans vermoorde had Vrijdagmiddag in gezelschap van een Nederlander, die als een berucht smokkelaar bekend stond, zijn ouderlijke woning verlaten. De Nederlander, in de grensstreek bekend als „Harrie ie ongeveer 28 jaar oud is en waarvan de juis e naam thans nog n;et bekend is, had1 he. s'aehtoffer werk beloofd te Rotterdam. \X aar- schijnlijk wilde hij hem gebruiken a.s hand langer bij den smokkelhandel. De jongeman is hier blijkbaar niet op in gegaan, waarna hij door den Nederlander van het leven moet zijn beroofd, daar hij reeds te veel van „Harries" smokkelaffaires te weten was gekomen. Hierdoor heeft de s uiker getracht zich voor verraad te vrijwa- ren. Volgens een Wolff-bericht zou de vermoe delijke moordenaar van den scholier gegre pen zijn en bij zijn verhoor verklaard hebben hoe hij den moord zou hebben begaan. Hij zou met den jongen eerst wijn gedronken hebben en toen deze op den grond lag, zou hij hem met een scheermes de keel hebben doorgesneden. DOOD GEVONDEN. Een 26-jarige man, wonende bij zijn ouders in Snikkevaardersgang te Groningen, is gistermorgen door zijn vader dood in de gang van de woning gevonden. Het bleek, dat kameraden hem des nachts thuis hadden gebracht en hem daar neerlegden in de mee ning, dat hij zwaar beschonken was. Om half twaalf gisteravond is hij reeds in be- wusteloozen toestand in de Gelkingestraat gevonden. Het lijk vertoonde geen uitwendige verwondingen; het is door de politie in be slag genomen. Het oud-Eerste Kamerlid G L. Bressers is 76 jaren oud, te Dongen overleden. Zaterdag is te Amsterdam overleden, 72 jaren oud, de heer A. J. Heijmeijer van Heemstede, president-directeur van de N.V. de Vereenigde Jute- en Cocosfabrieken van L. J. Heijmeijer. Aan de Duit-Nederlandsche grens heb ben douane-beambten een gepantserden smok kelauto aangehouden. De beide inzittenden werden gearresteerd en in den auto vond men verschillende pistolen met dumm-dumm- kogels. Te Glanerbrug zijn bij drie gezinnen na het gebruik van cacao vergiftigingsverschijnselen vastgesteld. De keuringsdienst van waren te Enschede zal een onderzoek naar de deugde lijkheid van de cacao instellen. BEDREIGING. De justitie te Middelburg heeft Zaterdag aangehouden den landbouwersknecht J. C., uit Dostkapelle, die er van verdacht wordt, de vorige week een landbouwer schriftelijke bedreigingen tegen het leven te hebben toe gezonden. PAARD OP HOL. Te Veenklooster is de 44-jarige ongehuwde D. Bierma, van Buitenpost, die per fiets huis waarts keerde, door een op hol geslagen paard omver geworpen. De man liep een schedelbreuk op en is aan de gevolgen daar van overleden. GEHEIME ZENDER. In den nacht van 31 December op 1 Jan Is de geheime zender, die ergens in de buurt van Apeldoorn opgesteld moet zijn, duchtig in de weer geweest. De omroeper stak een nieuwjaarstoespraak af. Eenige personen we'rden met hun woonplaats genoemd. De meeste vrienden bleken in de omgeving van Apeldoorn en Deventer woonachtig te zijn. SMOKKELAUTO IN VERSPERRING TOT STAAN GEBRACHT. Nieuwjaarsnacht is het douanebeambten ait het Duitsche grensplaatsje Geldern gelukt een gepantserde smokkelauto tot staan te brengen. De grensbeambten waren tevoren van de komst van dezen wagen in kennis gesteld en hadden een aantal versperringen op den weg aangebracht. Ongeveer twee uur reed de ver dachte auto met groote snelheid en gedempte lichten den weg af. De douanebeambten sprongen naar voren en gaven het sein tot stoppen. De wagen reed echter op de beamb ten in, waardoor deze op zij moesten sprin gen. De grensbeambten openden hierop het vuur. De auto was echter reeds te ver weg. Later bleek, dat de eerste versperring door handlangers tijdig opgeruimd was. Bij de tweede versperring waren echter de handlan gers reeds te voren gevat. Toen de auto deze versperring naderde, richtten de douanebe ambten schijnwerpers op den wagen. Hierdoor verblind reden de sluikers tegen de versperring, waardoor de wagen kantelde en in de naast den weg liggenden greppel viel. Bij onderzoek bleek, dat de smokkelaars met legerpistolen gewapend waren, die ge vuld waren met dum-dum-kogels. De auto, een zes-cylinder, was geheel met dubbele staaldraden gepantserd. De auto bleek niet minder dan 1000 pond tabak en 2000 sigaret ten te bevatten Onder de gearresteerden bleek zich ook een Nederlander te bevinden. Alle drie zijn naar het huis van bewaring te Geldern overgebracht. KORTE BERICHTEN. Gister is de 3000ste bezoeker van w.-ak van de „P. C. Hooft" te Pernis controle gepasseerd. De herdenking van het veertig-jarig be staan van het Veiligheklsmuseum. welke deze geschiedt, is gisteravond ingezet mei «en radio-herdenkingsrede van den directeur- Hack^3' van den Arbeid, dr ir. A. H. W T 'n verband met de financieele moeilijk n' waarin vele kweekers verkeeren zal nen zeer korten tijd een wetsont ^.efT »unnen worden tegemoet gezien be- tures steun aan de Boskoopsche cu - Zondag is te Leeuwarden, 44 jaar oud, oserleden ir. M. Kauffman, directeur vati den I row Keuringsdienst in Friesland, daar voor te Hilversum. Zaterdag is te 's-Qravenhage overleden, ïaren oud, de gepensionneerde vice-admi- 'd*«i J. Soutendani, het de DE GENEESKUNDIGE EN DE VREDE. Het is haast een paar jaar geleden, dat, ook door deze brieven, bekend werd, dat van uit Haarlem een actie onder de geneeskundi gen werd in het leven geroepen om den vrede e bevorderen, door voorbehoedend op de ge volgen van den oorlog te wijzen. De ziel van deze beweging was en is dr. Roorda. Hij ging uit van de zeer juiste opvatting, dat de ge neeskundigen meer dan wie ook, kennis ma ken met de verwondingen, het lichamelijk en geestelijk leed, de blijvende verminkingen, den ethischen en mentalen achteruitgang als gevolg van den oorlog. Het is hun taak, die ellende te bestrijden. Maar nog altijd is voorkomen beter dan genezen. En daarom is het niet voldoende te trachten de eenmaal toegebrachte schade te herstellen, maar zij be- hooren naar doelmatige middelen te zoeken om herhaling van de ziekte verhoeden. De geneeskundige is daartoe bij voorkeur geschikt, omdat zijn werk op volkomen neu traal terrein ligt. Vrij van alles wat naar politiek zweemt, heeft hij alleen te maken met den zieken mensch, onverschillig van welken landaard, van welk ras of van welke politieke kleur hij is Op het slagveld worden vriend en vijand gelijkelijk met dezelfde zor gen behandeld. Dit is ook het kenmerk van het door Henri Dunant gestichte Roode Kruis, dat neutraal en internationaal werkt met het doel, de gevolgen van den oorlog te verzachten, geheel dus in den geest van de Haarlemsche dokters; alleen willen dezen hun taak vroeger beginnen door de oorzaak van al die ellende, den oorlog zelf, tegen te gaan. Wat is dan tot nu toe bereikt? Het onder werp is in een algemeene vergadering der Maatschappij voor Geneesicunst behandeld, vond daar algemeene instemming, welke leid de tot de instelling van een commissie met Roorda als stuwende kracht Onlangs is door hem aan de pers medegedeeld, hoever de actie gevorderd was. Het is geblèken, dat reeds in het begin dezer eeuw een soortgelijke actie is onder nomen. Door dr. Rivière werd in 1905 de Association médicale internationale pour aider a la suppression de la guerre opgericht, Deze vereeniging heeft enkele congressen ge^ houden maar hield in 1914 op te bestaan. Zij had ook individuëele leden, terwijl de tegen woordige actie meer met landelijke organisa ties handelt. Ook was haar doel minder scherp omschreven, zoodat het zuiver medi sche karakter niet zoozeer bewaard bleef. Hoewel het denkbeeld bij de meeste ver- eenigingen vap buitenlandsche artsen groote instemming vond, bleken toch nog enkelen sceptisch te oordeelen. Onder hen, die sympa thiek tegenover de onderneming staan, be- hooren in de eerste plaats de artsen die te vens rotarians zijn. In een bijeenkomst van Engelsche artsen-rotarians, waar dr. Roorda aanwezig was te Folkestone, kwam dit duide lijk aan het licht. Tot zelfs uit Peru en den Balkan werd instemming betuigd. Roorda heeft eveneens een bezoek gebracht aan de vergadering van het bestuur der zoogenaam de A.P.I.M. dat wil zeggen Association pro- fessionnelle internationale médicale, welke dezen herfst in Genève plaats vond. Van deze vereeniging uit zal een aansporing uitgaan tot de medici van de talrijke aangesloten lan den om het oorlogsvraagstuk in studie te nemen. Helaas kwam uit enkele landen het bericht dat men wel sympathiek tegenover het denk beeld stond, maar uit politieke overwegingen bezwagr maakte, er actief aan deel te nemen Men beweerde wel, dat geen politieke achter grond bij de actie werd ondersteld, maar in de tegenwoordige omstandigheden werd in een strikte neutraliteit geen heil meer gezien door de vele gecompliceerde verhoudingen en zich verongelijkt voelende minderheden Toch wordt het neutrale karakter streng ge handhaafd, zpodat geen deel genomen is aan de onlangs in Amsterdam gehouden anti-oor- log-bijeenkom6f, waaraan een zekere politieke tint niet mocht worden ontzegd. Het ligt in het voornemen der AP.I M weldra een bijeenkomst te organiseeren van afgevaardigden der verschillende artsen vereenigingen, waarschijnlijk in ons land te houden, om daar vast te stellen, hoe de be weging verder geleid zal worden, zoowel nationaal als internationaal. Wij moeten afwachten wat dit alle6 ople veren zal. Niemand zal mogen of durven ont kennen dat de heer Roorda met de zijnen een hoogst sympathiek werk verrichten en dat hun ijver hun idealisme evenaart. Want wel ziir de geneeskundigen de meest bevoegden om over de oorlogsrampen te oordeelen, maar ten slotte behoeft men geen medicus te zijn om te begrijpen, welke onheilen een nieuwen oorlog met zich zou brengen. Het verlangen naar een wereld, waarin de oorlog een on mogelijkheid is geworden, is vrijwel alge meen, althans naar de uitgesproken meenin gen. Toch zijn er nog zeer velen, die minder optimistisch zijn en den oorlog als een soort noodzakelijk kwaao beschouwen, da-t hij den mensch als kuddedier behoort evenals d slechte eigenschappen yan twistziekte en dgl bij den mensch ais individu. Een voortduren de vrede wordt door hoi evenals een mensch zonder tekortkomingen als een onbereikbaar ideaal beschouwd. En als wij om ons zien, hoe in allerlei deelen der wereld nog maar steeds lustig voortgevochten wocht, hoe de verhoudingen en stemmingen in sommige landen zijn, niet alleen ten opzichte van an dere naties maar ook wat de binnenlandsche partijen betreft, dan wordt het ons wel eens bang om het hart en vragen wij ons af, of niet inderdaad de oorlog als een onafwend baar noodlot den mensch is opgelegd. Dat alles neemt echter niet weg, dat het streven om op de voorgestelde manier iets te bereiken, toejuiching verdient, niet alleen om de goede bedoeling maar wel degelijk omdat practische resultaten verwacht mogen wor den. Het ondernomen werk behoort tot de preventieve geneeskunde, moet dienen om te beletten dat een ziekte, die dreigt uit te bre ken, tijdig verhinderd wordt, dit te doen. Om als zoodanig te slagen, is het noodig, dat men de oorzaken der ziekten leert kennen, en hen zoodoende in den oorsprong kan aan tasten. Wie weet of de studie van de hierbij betrokken onderwerpen niet zoover leidt, dat men de wezenlijke oorzaken van den oorlog duidelijker leert kennen, dat men deze kennis op groote schaal ter kennis van den volkeren, tot gemeengoed weet te maken en zoodoende ten slotte een afdoende causale, oorzakelijke therapie kan toepassen. Het klinkt menig een mogelijk als een utopie in de ooren, maar onmogelijk is het niet. Maar wel zal de te bewandelen weg een zeer lange zijn. Daarom is het wel eigenaardig dat thans de aanspo ring uitgaat van ons land. het land van J. Pz. Coen, wiens gevleugeld woord „Ende dis- pceert niet" ook hier van toepassing is. De ondernomen actie is uit den aard der zaak nimmer zelfstandig in staat om be paalde maatregelen te nemen, waardoor de oorlog onmogelijk zou worden. Zij moet ten slotte invloed uitoefenen op de menschen, de geesten wakker maken, samenwerking op dit gebied bevorderen, zij moet als het ware een vredespsvehose ontketenen in tegenstelling tot de oorlogspsychose, welke wij ons van 1914 nog maar al te goed herinneren, dat zii aan het uitbreken van den oorlog vooraf pleegt te gaan. Aan het einde van het aar wordt het „Vre de op Aarde!" in alle talen en toonaarden gezegd en gezongen. Moge de artsenbewe ging voor den vrede er toe bijdragen, dat die woorden eenmaal niet langer een vromen wensch uitdrukken maar tot werkelijkheid worden. H. A. S. Pxouutdaai Tlieuuxs In de zaal van „De Vergulde Valk" werd een openbare vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer A. Visser van IJmuiden, met als spreker de heer Mak- kinga van Zaandam. Deze besprak velerlei toestanden in de arbeidersbeweging, waarbij herhaaldelijk critiek werd uitgeoefend op de leider der groote vakvereenigingen en de S.D.A.P. De zaal was goed bezet en er werd met aan dacht geluisterd. Van de gelegenheid tot de bat werd gebruik gemaakt door de heeren Jac. Gravemaker, A. Gravemaker en L. Dekker, die door den spr. weer werden beantwoord Na afloop der vergadering, die een heel rus tig karakter droeg, werd door een zestal per sonen een plaatselijk comité gevormd. De Egmondzeeër-Reddingsbrigade mag zich verheugen in de belangstelling van velen zoowel ingezetenen als vreemdelingen! Een der teekenen hiervan is wel, dat ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden weder om alle loten, die voor het nuttige werk dezer vereeniging te koop werden gepresenteerd, konden worden geplaatst. Zooals gewoonlijk had ook de verloting zelve niet over belang stelling te klagen. De zaal van hotel Trom penberg was geheel gevuld, toen de voorzit ter, de heer J. W. Kockx, deze plechtigheid opende met eene woord van dank aan B. en W. van Egmond aan Zee, de leden, die zich beijverd hadden om de loten te verkoopen, waarbij In het bijzonder een woord van hulde gebracht werd aan de nieuwe dames-afdeeling Met deze groep was de E.R.B. weer een be langrijke stap voorwaarts gekomen op den weg naar eene goed ingerichte brigade. Bovendien was nog kort geleden het be langrijke besluit genomen om de leden in de gelegenheid te stellen uitstekend te leeren zwemmen, iets, waartoe in de gemeente zeil geen gelegenheid bestaat, zoodat aan het vol gen van een geregelden cursus groote kosten verbonden zijn. Spr. hoopte, dat de E.R.B. binnen eenigen tijd een 25 a 50 gediplomeerde zwemmers en zwemsters zou tellen, dus een brigade, waar met respect tegen moest wor den opzien. Jammer, dat het aantal donateurs nu niet zoo bijzonder groot is, waarom spr. ieder op wekte het aantal zooveel mogelijk te doen groeien. Het mooie werk is zoo'n kleine con tributie van 1 minimum toch zeker wel waard. Nadat nog medegedeeld was, dat het 100- ste en het 200-ste nummer, waarop een prijs zou vallen, bovendien nog een verrassing in enveloppe zou behelzen, werd onder toezicht der politie tot de trekking overgegaan. Vergadering Imuider Federatie. Gistermiddag werd in de zaal van den heer Mulder alhier een vergadering gehouden van de IJmuider Federatie, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders. Om ongeveer kwart over vijf opende de heer Blaas de vergadering. Met enkele woor den gaf spr. den toestand aan om vervolgens het woord te geven aan den heer Brand steder. secretaris der IJmuider Federatie. 't Is, aldus spreen heele tijd geleden, dat hier zoo'n belangrijke kwestie is besproken. Wel was twee jaar geleden een aanval gedaan door de reeders. De organisatie was sterk genoeg deze te weerstaan. In 1931—1932 is de crisis vooral in het visscherijbedrijf te IJmuiden toegenomen. Her haaldelijk is aan de loonen getornd. Nu staan op één lijn zeelieden, havenarbeiders, visch- knechts en kolenwerkers, wat een propa ganda-arbeid van 10 jaar beteekent. Op 2( Aug. was het contract der kolenwerkers afgeloopen. Toen werd hun 20 loonsver laging voorgesteld. Tot nu toe is echter door de organisaties geweigerd op deze basis te onderhandelen, zoodat op de oude voorwaar den wordt gewerkt. Nu echter zijn alle con tracten in het visscherij- en havenbedrijf afge loopen. De voorwaarden, waarop de reeders de contracten wilden hernieuwen, hebben wij ontvangen, aldus spr. Wij hebben die echter naast ons neergelegd. De reeders eischen eerst offers van de arbeiders, maar wij vragen vóór alles hoeveel booten zij in de vaart willen geven, dus werkverruiming, om dan tot onderhandelen over te gaan. De Christelijke organisaties durfden hier op niet mede te gaan, er was te vee1, gevaar aan verbonden. Zij vonden beter met de reeders over de voorstellen te onderhandelen. Hier was dus weer geen samenwerken moge lijk. In hun orgaan werd onze eisch ,jneer booten in de vaart" gelija gesteld met het ge- vroet der O. S. P. en C P H. in de vakbe weging. Wij wilden echter geen breuk en probeerden het uiterste. Wij zijn dan ook, aldus spr. te samen ter conferentie met de reeters geweest. Over het contiact is echter niet gesproken, omdat men onze eisch niet inwilligde, terwijl de Christe lijke bestuurders op deze conferentie niets hebben gezegd Onmiddellijk hebben wij ons standpunt, ook aan de Christelijke organi satie, schriftelijk bevestigd. Daarna is er met de Reedersvereeniging nog een tweede confe rentie gehouden, waar ook de Christelijken Bond vertegenwoordigd was. echter met het zelfde resultaat. Te voren had echter de Chris telijken Bond een ledenvergadering gehouden, waar de voorstellen der reeders bespioken waren Vóór deze vergadering had echter de IJmuider Federatie haar leden door een extra uitgave van haar orgaan over de voorstellen ngelicht, wat ook bij de Christelijk georga- niseerden verspreid was, zoodat die dan ook op deze vergadering zich uitspraken tegen aanvaarding. Nadat echter deze tweede conferentie met de reeders was afgeloopen, bleven de Chris telijke bestuurders achter. Vanaf dit oogen- >lik stond de IJmuidei Federatie alléén met de Christelijke organisatie in den rug, althans iet bestuur. Donderdag vergaderde het Centraal be stuur der IJmuider Federatie, ongeveer 55 menschen, die de algemeene leiding vormen, die de reeders telegrafisch een ultimatum stelde tot 2 Jan., wat door den voorzitter der reeders-vereeniging om 10 uur ongeveer ont vangen is, welk ultimatum inhield de con tracten voor één jaar te verlengen. Hierna hekelde spr. normaals het drijven der christelijke besturen, hoe den laatsten tijd vooral de schippers als iid waren toegetreden enz. Hoe zij verdei met eigen voorstellen bij hun leden waren gekomen. Hoe deze van morgen in hun vergadering hadden gestemd en wel 64 vóór tegen 27 tegen hun eigen wenscben. Hoe echter in den namiddag ge houden Chr. havenarbeidersvergadering hun voorstellen weer waren verworpen met 94 tegen een achttal vóór. Hierdoor, aldus spr.. maken wij ons niet ongerust, daar de Chr. havenarbeiders zullen weigeren onderkrui- perswerk te doen. In de 's morgens gehouden vergadering der IJm. Fed. te IJmuiden waren, aldus spr.. uitgebracht voor neer'eggen van den arbeid 351 stemmen en tegen 8, terwijl 1 blanco was uitgebracht. Nu was men naar Egmond gekomen om met haar leden te onderhandelen. Hier zijn, aldus spr., van de 400 zeelieden 350 in de IJm. Fed. georganiseerd. Men behoefde nu niet bang te zijn voor onderkruiperij, daar de drie belanghebbende groepen samenwerken. Hierna nam de voorzitter, de heer Blaas, weer het woord. Een 3-tal personen stelden vragen. Een en ander werd door den heer Brandsteder beantwoord. Nog kreeg het woord de heer van Dugte- ren, hoofdbestuuider van den Centr Bond, waarin hij betoogde, dat het hoofdbestuur volkomen achter het afdeelingsbestuur staat. Dat hij van de leden ook die aaneengesloten heid vei wacht en vooral orde, die bij de werkgevers in dit bedrijf verre te zoeken is. Hierna werden de stembriefjes rondge deeld, die het volgende advies bevatten: De vergadering, gehoord de door de ree ders gestelde eischen van loonsverlaging en andere verslechteringen, besluit, dat zeelieden, havenarbeiders en kolenwerkers den arbeid zullen staken, tenzij de bestaande contracten weer voor een iaar worden verlengd. In geen geval zal zonder contract op wat voor beloften of toezeggingen ook, de arbeid mogen worden hervat, aangezien daardoor de actie zou worden verplaatst naar een voor de arbeiders ongunstig tijdstip Vóór dit advies stemden 137 tegen 2 en blanco 3, zoodat de staking een feit is ge worden Hierna sloot de voorzitter de vergadering, den aanwezigen er op wijzende hun ander6 georganiseerde kameraden niet lastig te vallen. De voorzitter opende de vergadering en stelde voor de vaststelling der notulen te verdagen. Hierna sprak de burgemeester den jubila ris toe in een lange hartelijke redevoering. Spreker memoreerde de veelzijdige taak van een gemeente-veldwachter op een klein dorp en hoe Kramer altijd de juiste manier vond om zijn ingezetenen het goede voor te houden, zonder voor iedere beuzeling pro ces-verbaal op te maken. Spreker richtte ook tot diens echtgenoote het woord en bracht naar voren, dat het heel iets anders is vrouw van een veldwachter te zijn dan van een gewonen ambtenaar. Zijn dagtaak is nooit ten einde. Spreker noemde voorts den heer Van Sonsbeeck. den vroegeren burge meester, waarmee Kramer altijd zoo buiten gewoon prettig had samengewerkt ongeveer 12 jaar en daarna 7 jaar met burgemeester Janssens. Ook deze verstandhouding was altijd goed geweest. Tenslotte dan spreker zelf. Dit was nog een betrekkelijk korte pe riode, maar spreker had in Kramer een veldwachter gevonden, die er mocht zijn. Spreker feliciteerde hem ook namens de ingezetenen en bood hem tenslotte een mooie fauteuil aan om rustig in te zitten de enkele urpn, dat hii dan thuis is. De jubilaris dankte den burgemeester en alle anderen, die hem dezen dag zoo feeste lijk maakten. Vervolgens spraken ook de beide wethou ders nog. Wethouder Dekker meende, dat men zich Egmondbinnen niet zonder Kra mer zou kunnen voorstellen. Tevens felici teerde deze wethouder hem namens het Pol derbestuur, waarvoor Kramer zoo lang bode was. Daarna bood de burgemeester den jubila ris nrivé een mooie nieuwe tasch aan. De heer Kramer dankte nogmaals. Hij had dit a'les niet verwacht. De voorzitter sloot dan de vergadering. Hierna hood de ambtenaresse ter secreta» rie den jubilaris uit naam van alle gemeente ambtenaren een zilveren polshorloge aan met inscrintie en aan mevrouw Kramer een bloemenmand. De alhier gesfationneerde rijksveldwach ter Minnee bood hem uit naam van ziiit co'lega's een poütiekoppel aan en een mooie azalea voor mevrouw voor al haar vriende- liil"beid jegens hen. Hierna wensrhte ma'oor Steen den jubi laris in harteli'Ve woorden geluk. Ook zagen wii een machtige bloemen- mo"d vao de raadsleden. De ve'dwarMpr was aangedaan door zoo veel b'i'ken van belangste^jng en dankte at- 'en nonnngals, ook mevr. Kramer sprak haar da"V uit. Daarna bestond oreVgenheid om den jubi laris geluk te wensrhen. Per 1 Januari 1928 besloot het hoofd bestuur der Algem Ver. v. Blonnb Cultuur ter dekking der gehuld entree te heffen voor het bezoeken der Haarlemsche bolembollen- I beurs. Deze entree is per 1 Januari afgeschaft en heelt in die 5 jaren tijd het niet onaan zienlijke bedragje van ruim f 51.000 opge bracht. Tot voorzitter van het Witte Kruis is gekozen de heer Jb. Rutsen van Zuidschar- wyude. inplaats van den heer S Wagenaar van Broek op Langerdljk. die onlangs als zoodanig bedankt heeft. 1 Januari was het 12jaar geleden, dat de heer J. Ootjers Rz op het Betaalkantoor van den Noordermarktbond in dienst trad van oen heer C. Keeman Tz Tot herdenking van dit feit werd den heer Ootjers een staande schemerlamp aangeboden. Wij vernamen, dat het aantal overnach tingen in de jeugdherberg De Zeven sprong alhier, over het jaar 1932 bedroeg 1737, waarvan in de maand Augustus 790 Het daaraanvoorafgaande jaar bedroeg het totaal aantal overnachtingen 1600. Jubileum gem. veldwachter. Op 1 Januari herdacht de gem. veld wachter Kramer den dag, dat hij vóór 25 jaar tot veldwachter dezer gemeente werd benoemd Ter eere van deze gelegenheid was op Maandag 2 Januari een buitengewone raads- vergaderingbijeengeroepen, waarbij de heer Kramer en zijne echtgenoote waren uitge noodigd. Om 2 uur toen de jubilaris met zijn vrouw per auto arriveerde, wapperde de vlag van het raadhuis en luidde het klokje vroo lijk. Onder de genoodigden waren voorts alle ambtenaren in dienst chr gemeente, tevens waren aanwezig de majoor van de rijks veldwacht, de gemeente- en rijksveldwachter van Heiloo, gem,- en rijksveldwachter van Egmond aan Zee en dé rijksveldwachters van Caetricum en Bakkum Bovenden waren verscheidene belangstel lenden aanwezig. Herbenoemd tot lid van het bestuur van het zeevarend fonds te Graft de heer P. Schuurman en van het zeevarend fonds t« Oost-Graftdijk de heer J. Kaaij. Tot geneesheer, belast met de kostelooze vaccinatie en de doodschouw, is benoemd do heer J. M. Hilbrands, arts te De Rijp. MEDEMBLIK. De raad heeft in één zitting de begrooting 1933 vastgesteld, waarbij een belastingver- hooging van beteekenis noodig was, vastge steld op 100 opcenten op de gemeentefonds belasting, *50 opcenten op de vermogensbe lasting en 150 opcenten op de personeele be lastingen. Met algemeene stemmen werd besloten tof verkoop van het gemeentelijk plantsoen vooP den prijs van 30.000, aan net r.k. paro chiaal armbestuur van den H. Martinus, een nieuw plantsoen zal eerlang worden aange legd op de voormalige Schans, waarin wordt gezien een geschikt object voor werkverschaf fing. Chef .Die laatste klant leek me erg in zijn schik, waarvoor kwam bij Juffrouw Jansen„Voor mij, om vanavond naar de bioscoop te gaan,"* (Happy Mag.)

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7