.5BimmdatuL Van Rommelzaken Hobbeltje De roofmoord te Numansdorp. !Buitm£aud De heer S c h e f f e 1 bracht den voorzitter, mede namens het personeel van bet secreta riaat dank voor de vriendelijke woorden in de nieuwjaarsrede. DE OORLOGSSCHULDEN IN DEN AMERIKAANSCHEN SENAAT. ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN ARGENTINIË EN URUGUAY. BEZUINIGINGSMAATREGELEN IN ARGENTINIË. DE ARRESTATIE VAN DECHOW. TOLUNIE TUSSCHEN ALBANIË EN ITALIË? DE IJSBREKER „MALYGIN" NIET GEZONKEN. GROOTHERTOG CYRIEL RICHT OPROEP TOT HET ROODE LEGER. LEERLING-VLIEGER GEVALLEN EN GEDOOD. OUD-PRESIDENT IN HOOGER BEROEP. DE „POLLUX" IN MOEILIJKHEDEN. Ongeregeldheden te bij aankomst van de aldaar. Dordrecht verdachten Hoe de arrestatie geschiedde. HET WILHELMUS AFGEBROKEN. De heer Grunwald wees erop, dat vele handelaren circulaires enz. sturen aan aller lei dorpen, die zij als zelfstandige gemeenten beschouwen, hoewel behoorende onder an dere getftenten (er wordt b v. meermalen ge adresseerd: gemeentebestuur Nieuwediep. idem Julianadorp en idem Koegras. hoewel 2l deze dorpen onder Den Helder behoorenl Hierdoor gaat zeer véél geld onnut aan porto verloren en spr. ried aan om het in den handel zijnde boekje van Nederlandsche ge meenten te bestudeeren. De voorzitter sloot hierna de verga dering met woorden van dank voor de in 1932 betoonde medewerking der Kamer in haar geheel bij het behandelen van allerlei zaken, de belangen van handel en bedrijf ra- kende. In den Amerikaanscnen senaat heft de re- publikeinsche senator Johnson uit Californië de debatten geopend over het probleem der oorlogsschuKien. waarbij hij een scherpen aanval richtte op de staten-debiteuren. Hij herinnerde aan den oorlogstijd, toen Frank rijk en Engeland Amerika om hulp smeekten. Johnson roemde de houding van de V S. in het vredesverdrag van Versailles. welke houding een glorieuze pagina vormde in de Ainerikaansche geschiedenis, aangezien Ame rika geen enkeie oorlogsbuit heeft aanvaard. De overige mogendheden hebben daarentegen zich alles toegeëigend wat s'echts mogelijk was, zoodat den Centralen mogendheden nau welijks nog hun nationale bestaan overge bleven is. Senator Johnson is voornemens een voor stel in te dienen waarbij bepaald zal worden, dat aan debiteuren, die verzuimen hun schul den te betalen, geen Amerikaansche leeningen meer zullen worden verstrekt. De tribunes van den senaat, benevens de wandelgangen, zijn tijdens de zitting be waakt door agenten van den Amerikaanschen geheimen dienst aangezien men vreesde voor demonstralies In den loop der debatten verklaarde sena tor Johnsen in den senaat nog, dat de werk loosheid en het deficit op de begrooting zoo wel de hongerlijdende volksmassa's het Ame rika onmogelijk een herzieding van de schuld verdragen toe te staan. Hij brandmerkte de financieele politiek van het bankhuis Morgan en viel het voorstel van Hoover aan, dat be oogt een commissie in te stellen voor de oorlogsschulden, ter regeling van de schuld kwestie. Johnson wees er op, dat geen enkel overwinnend land er aan dacht de veroverde gebieden terug te geven. Hun eenig streven is veeleer de financieele lasten van den oor log op de schouders van Amerika te leggen. De republikeinsche senator Reed sprak zich eveneens uit tegen schrappen der oorlogs schulden. Hij verdedigde echter het Hoover- moratorium en verklaarde, dat Hindenburg dezen stap heeft ingeleid. Daardoor is Duitschland gered van de financieele ineenstorting. De senatoren Robinson (Arkansas) en Barkley (Kentucky) en Vandeberg (Michigan) becritiseerden scherp de in gebreke blijvende debiteuren van Amerika, vooral Frankrijk. In het verdere verloop van de debatten over de oorlogsschulden verklaarde Borah. dat Amerika den gouden standaard niet zou kun nen handhaven, wanneer de innerlijke waarde van den dollar niet verminderde of de circu latie van bankbiljetten niet vergroot werd. Verder keerde Borah zich tegen een schrap pen der oorlogsschulden, wanneer Europa geen steun verkende aan het economische herstel en de ontwapening. Daarentegen sprak hij zich uit voor een herziening der schulden als een deel van het groote inter nationale program tot herleving van den handel, dat omvat een uitbreiding van de markten, een verhooging van de prijzen der grondstoffen, invoering van de zilveren standaard en de ontwapening. Hij stelde verder voor, dat al deze problemen zouden worden behandeld op de economische wereld conferentie, met inbegrip van het oorlogs- echuldenvraagstuk Borah besloot met te ver klaren: ,.Een economisch herstel is zoolang onmogelijk als niet de herstelbetalingen ge schrapt. de Europeescne valuta's gestabili seerd. de Oostersche zilverstandaard erkend en de ontwapening uitgevoerd is." De in nauw contact met het departement van financiën staande senator Reed keerde zich nogmaals scherp tegen een schrappen der schulden en protesteerde tegen onder handelingen met Frankrijk, zooiang de De cember-? nnuïteit niet betaald was. Hij ver weet de Fransche pers herhaaldelijk het Ame rikaansche volk te hebben beleedigd. Tusschen Uruguay en Argentinië zijn be sprekingen aangeknoopt met het doel te ko men tot een overeenkomst, waarin voor deze beide landen wettelijke normen zullen worden vastgelegd voor de te volgen gedragslijn in geval van verstoring van de orde in een der beide landen. Het Argentijnsche kabinet is wederom bij eengekomen teneinde te beraadslagen over de bezuinigingen vastgelegd in het door het con gres aangenomen desbetreffende voorstel Overeengekomen werd, dat iedere minister afzonderlijk de bezuinigingen zou bestudee ren, die in zijn departement kunnen worden bereikt en die in elk geval 5 van de uitga ven moeten bedragen. Tevens werd besloten, dat geen open komende functies zouden wor den bezet, tenzij dit strikt noodzakelijk is Salarisverlagingen voor ambtenaren zullen niet worden ingevoerd. De te Newark (New Yersey) gearresteer de bedrieger Dechow, die de leider zou zijn van een internationale valsche munstersben de, was Zaterdag te Chicago aangekomen met 100.000 valsche dollars, nadat hij aoor den Amerikaanschen geheimen dienst geheel Canada was achtervolgd. De politie heeft bij de arrestatie van Dechow evenwel niets verdachts op hem ge vonden. Zijn „hoofdbedrijf" was het verzen den per vliegtuig van valsche dollars naar Canada en Mexico. De Fransche ambassadeur de Fleunau heeft zich gister naar het Engelsche departe ment van buitenlandsche zaken begeven, waar hij bij ontstentenis van Sir John 01- mon geconfereerd heeft met een hoogge plaatst ambtenaar. Er bestaat ajJe f aan te nemen, dat dit ondernoud betrekking had op de recente gebeurtenissen in Albanië en de mogelijke reacties daarop. Bevestig schijnt te worden, dat Italië Albanië heeft voorgesteld een tolunie te sluiten. Het Engel sche standpunt in dezen zou als volgt kun nen worden samengevat: Groot Brittannie staat principieel niet tegenover tolun.es welke het beschouwt als een belangrijke etappe op den weg naar een economische ontwapening van Europa, maar wanneer een dergelijk plan rijst tusschen twee landen, die geen ge meenschappelijke grenzen hebben, gelijk dit het geval is met Italië en Albanië zijn de of- ficieele kringen geneigd een zoodanigen stap niet te beschouwen als een poging tot econo mische pacificatie, maar als een politieke on derneming. Aangezien vervolgens een ge deelte van de openbare meening in Albanië vijandig gestemd is tegen een afstand van de nationale souvereiniteit ten gunste van Albanië en het ontworpen Albaneesch— Ital.aansche verdrag voorziet in een binnen trekken van Italiaansche troepen in Albanië, in geval van troebelen, moeten ernstige in ternationale complicaties worden gevreesd. Het is twijfelachtig of Joego-Slavië de aanwezigheid van Italiaansche troepen zou dulden aan de oude Servische grenzen. Ten derde kent Groot Brittannie uit ervaring het gevaar van interventie van een of meer mo gendheden in het nabije Oosten. Groote om zichtigheid in dezen is dus vereischt. In officieele kringen hoopt men echter, dat geen gevolg zal worden gegeven aan deze tolunie-plannen, welke in den huidigen staat van zaken in Europa een nieuw element van onrust zouden vormen. De dagbladen leveren algemeen commen taar op de berichten betreffende de plannen tot het sluiten van een ItaliaanschAlba- neesche tolunie, waarbij zij er op wijzen, dat een dergelijke unie een grooten weerslag zou hebben op den toestand in den Balkan. Klei ne staten kunnen een tolunie onder elkander sluiten, maar een tolunie tusschen 'n kleine Balkanstaat en een groote mogendheid zou de samenwerking schaden. De correspondent van de Times te Athene meldt aan zijn blad: „Ik verneem uit welin gelichte bron, dat Italië, bij wijze van com pensatie voor de rente van de leening van 50 millioen pond, de concessie vraagt om in het district Musakiya, aan den mond van de Semini Italiaansche kolonisten te vestigen". Het commissariaat voor de scheepstrans porten heeft Woensdag een radiogram om vangen, volgens het welk alle berichten be treffende het zinken van den ijsbreker „Maly- gin" als in strijd met de feiten worden ge noemd. De kapitein van den ijsbreker, „Sedow", deelt mede, dat de bemanning en alle waardevolle voorwerpen van de „Maly- gin" door de „Sedow" aan boord zijn geno men om de „Malygin" te verlichten en te lichten. De kapitein hoopt ook zonder hulp van den ijsbreker „Lening" de „Malygin vlot te kunnen brengen. Groothertog Cyriel van Rusland, het hoofd van de keizerlijke familie, heeft een oproep gericht tot het Roode Leger bij gelegenheid van de wisseling des jaars. In deze oproep verklaart hij, dat het steeds duidelijker wordt, dat de huidige leiders van Rusland gestadig de ellende van het volk vergrooten Hoop op verbetering bestaat niet zoolang de macht in handen blijft van de „anti-na tionale, onbekwame regeering". De groothertog vervolgt dan: „Het leger en de vloot dragen het nationale gevoel diep in zich. Zij vormen de eenige Russische macht, die in staat is Rusland te redden van de invasie, van uiteenvallen, van verdrukking door het communisme. Russische soldaten, ik doe een beroep op u. Uw macht is de waar borg van de onschendbaarheid van de veilig heid van de Russische staat". Een leerling-vlieger te Rudolfstadt in Thü- ringen is gevallen en ernstig gewond uit het puin van het toestel te voorschijn gehaald. Eenigen tijd later is hij aan de verwondingen overleden. De verdedigers van den Argentijnschen oud-president Marcelo T. de Alvear hebben beroep aangeteekend tegen de preventieve hechtenis van den oud-president. De orkaan, welke Maandag en Dinsdag groote verwoestingen aan dé Westkust van Noorwegen heeft aangericht, heeft eveneens de stranding veroorzaakt van het 3000 ton metende Duitsche stoomschip „Pollux", dat te Flansburg thuis behoort en op weg was van Sarpsborg (Oslofjord) naar Kiel Het schip heeftz ich des nachts in nood bevonden De kapitein van het schip heeft de tegen woordigheid van geest jrehad het schip uit den koers te sturen, waardoor het op niet zulk een gevaarlijke plaats voor anker kon gaan Door den storm werd het schip losgeslagen en werd tegen den ochtend bijgestaan door een Noorsch stoomschip, dat de „Pollux" welke een groot lek had bekomen, na uren lange moeite 00 sleeptouw wist te nemen. Thans ligt de „Pollux" met slagzij en een lek 1 in de buurt van Horten voor anker. De toedracht. Een bekente nis van den dader. Omtrent den te Numansdorp plaats gehad hebbende roofmoord vernemen wij nog het volgende: Omstreeks tien uur Dinsdagavond hoorden de landbouwer J. de Reus en diens vrouw gestommel in de schuur, welke staat achter hun woning, „Johannahoeve" geheeten. Beiden zijn daarop gaan kijken. In de schuur werden zij door twee gemaskerde mannen aangevallen. De R. kreeg een slag op het hoofd en werd met een revolverschot en een steek met een dolk gedood. De vrouw bekwam eenige lichte verwondingen in het gelaat en werd door de onverlaten het huis binnenge- dreven. De bandieten volgden haar en dron gen het huis binnen. Zij eisehten geld van de vrouw, die hun een bedrag gaf, waarop de beide mannen zich verwijderden. Op de fiets zijn zij gevlucht. In den loop van den dag gelukte het echter de Rotterdamsche recherche te Rotterdam twee personen te arresteeren, welke verdacht werden roofmoord te hebben gepleegd. Een hunner heeft daarop bij een streng ver hoor een bekentenis afgelegd Beide ver dachten zullen waarschijnlijk op transport gesteld worden naar Numansdorp. Het parket uit Dordrecht was gister op de plaats van het misdrijf aanwezig om een onderzoek in te stellen. Om half tien - werden met den gevangenwagen de beide verdachten in de moordzaak te Numansdorp naar Dordrecht overgebracht. Op de Voorstraat kwam het tot onregel matigheden, doordat het publiek op de auto toeliep en deze noodzaakte te stoppen. De politie moest van den gummistok gebruik maken om de orde te hers'dlen. Daarna kon de auto haar weg vervolgen en arriveerde in de Daelstraat, die geheel werd afgezet. Van daaruit kon de overbrenging naar het Huis van Bewaring verder ongestoord plaats vinden. Omtrent de arrestaEe van de daders van den roofmoord in Numansdorp vernemen wij nog het volgende: De majoor van de Rijksveldwacht te Nu mansdorp had aan de Rotterdamsche politie verklaard, een zekeren B. in het oog te houden, daar die volgens hem wel eens in aanmerking kon komen voor verdenking. De man is n.1. uit den omtrek van Numansdorp afkomstig. In een logement aan de Nieuwe Haven te Rotterdam werd hij gevonden. Bij hem was een zekere F. L. die ook te Rotter dam woonde. Deze laatste viel dadelijk door de mand, waarop de beide mannen onmiddel lijk werden gearresteerd. L. bekende dat zij Dinsdag samen in Numansdorp zijn geweest en daar in een schuur waren binnengedron gen. Toen was de boer gekomen met wien een worsteling ontstond'. Tijdens die worste ling is een schot gevallen dat waarschijnlijk door B. is gelost. De boer lag daarna op den grond. B. ontkende. Op hem is een revolver ge vonden met bloedvlekken. Verder is een broek van B. in beslag genomen, eveneens met bloedvlekken en een lap, die gediend heeft tot masker. B. L. is ook een masker gevonden en een broek met bloedvlekken. B. is oorspronkelijk uit Klaaswaal afkom stig, de ander uit Oud-Beierland. Beiden zijn naar Dordrecht overgebracht, waar het onderzoek zal worden voortgezet. HET CONFLICT IN HET VISCHBEDRIJF. Algemene staking voor den losarbeid. In de gisteravond gehouden gecombi neerde vergadering van de IJmuider Fede ratie en den Christelijken Bond is opnieuw de toestand besproken. Nadat beide besturen hun standpunt hadden uiteengezet, besloten de aanwezige circa 250 havenarbeiders de alge- meene staking voor den losarbeid te procla- meeren. Na het bekend worden van dit besluit heb ben de reeders besloten de lossing zelf ter hand te nemen, waarmede zij ook spoedig een aanvang maakten. Directeuren van reederijen, en familieleden, boekhouders en ander personeel zijn begon nen het werk der stakende arbeiders over te nemen. Wellicht zullen zij niet met alle aan den afslag liggende trawlers gereed komen, doch in elk geval wel met het grootste gedeelte daarvan, zoodat er geen vrees meer behoeft te bestaan, dat de visch in de ruimen zal be derven. Twee Duitsche trawlers zijn, zonder te hebben gelost, naar Geestemünde vertrokken. LOONSVERLAGING IN DE TEXTIEL TE ALMELO. Oeen overeenstemming bereikt mt de werknemers. Gistermiddag had te Almelo een conferen tie plaats tusschen de Almelosche Fabrikan- tenvereeniging en de besturen der vakorgani saties van textielarbeiders „De Eendracht", „St. Lambertus", „Unitas" en de Politiek Onafhankelijke Organisatie en de Federatie van Text'elarbeiders, ter bespreking van het voorstel der werkgevers om de loonen met 12—15 te verlagen. Van de zijde der arbeidersorganisaties ont vingen wij de volgende mededeeling De voorzitter der conferentie, de heer J- ten Cate, lichtte in het kort toe waarom deze verlaging noodzakelijk was. De organisatie- besturen betoogden hiertegenover dat, mede gezien den toestand te Almelo, het voorstel der werkgevers niet voor bespreking vatbaai was. Met klem werd van die zijde uiteengezet dat van een verlaging geen sprake kon zijn en werd er bij de werkgevers op aangedron gen, het voorstel terug te nemen. De voorzitter der fabrikanten vereeniging weigerde dit, waarop de conferentie zonder resultaat uiteenging. Bijzondere onkieschheid van de VARA. De „Avondpost" schrijft: „De VARA heeft kans gezien op Oude jaarsdag een bijzondere onkieschheid te be gaan. Zij zond de redevoering van den gouver neur-generaal uit. Prachtig. Maar toen dadelijk na die rede het Wilhel mus ten gehoore werd gebracht, werd die uit zending door de VARA reeds tijdens den eersten regel afgebroken. Tegen die verregaande lompheid brengen wij ons protest uit. In de eerste plaats ziet men hier weer eens het onderscheid tusschen Nederlandsche so cialisten en hun geestverwanten elders. In Engeland en in België b.v. zou iets dergelijks ten eenenmale ondenkbaar zijn. Daar respec teert men het volkslied: een dergelijk plomp afbreken zou er beschouwd worden als een bepaalde schennis tegen het geheele volk. Wij zaten aan een feestmaal op het Antwerpsche stadhuis, eens naast den' bekenden Belgi schen socialist dr. Camille Huysmans. Het Wilhelmus werd gespeeld. Een Nederlandsch socialist bleef zitten. Dr. Huvsmans gaf daarover zijn diepe verontwaardiging te ken nen. De Nederlander stond toen op. Vele bui tenlandsche socialisten zouden het afbreken van de uitzending van ons volkslied onbegrij pelijk vinden. In de tweede plaats, wanneer men zich dan werkelijk buiten de nationale gemeenschap wil stellen, getuigt deze lompe daad van wei nig beschaving, nl. van gebrek aan eerbied jegens het geestelijk bezit van anderen. Dr. Fetter heeft er dezer dagen in een bro chure op gewezen, hoe ons Wilhelmus wel licht 't eenige volkslied is, dat niet 'n chau- vinistischen, klein-nationalistischen geest ademt, dat niet uitgaat van de stelling: „Right or wrong, my country". Het is een eeuwenoud lied, geboren uit het lijden en strijden van geheel ons volk. gewijd door de gedachtenis aan de figuur, die naar de heer Schaper dezer dagen in de Tweede Ka mer erkende ook door sociaal democraten dient te worden herdacht. Zelfs echter indien de sociaal-democraten reden meenen te heb ben, om het Wilhelmus met andere oogen te beschouwen, dan nóg hadden ze eerbied kun nen toonen jegens de gevoelens van anderen Tot dit standpunt van eenvoudige dagelijk sche beschaving kon de VARA zich blijkbaar niet opwerken. Hoe ontzaglijk ver is een dergelijke daad verwijderd van Thorbeckes milde en reli gieuze verdraagzaamheid, neergelegd in het beroemde woord: „Het heilige voor een ander is mij heilig in mijn ziel!" EEN ARME GEMEENTE. Steun noch salarissen kunnen wor den betaald. Doordat de geldmiddelen der gemeente Beerta (Gron.) op 1 Januari j.1. uitgeput wa ren, kon geen enkele betaling meer worden gedaan. De salarissen konden niet meer ten volle worden uitbetaald, terwijl ook de gel den voor steunregeling en armenverzorging deze week niet meer kunnen worden uitge keerd, tenzij de regeering ingrijpt. De gemeente heeft voor 1933 een rijksbij drage in de gewone kosten der gemeente huishouding geraamd op 35.000. Aan het verleenen heirvan stelt de regeering echter verschillende voorwaarden, die in de laatste raadsvergadering bijna alle zijn verworpen. INBRAAK TE 'S-GRAVENHAGE. In verband met het bericht omtrent de in braak gepleegd in den nacht van 1 op 2 de zer in een perceel aan de Stadhouderslaan tijdens afwezigheid van de bewoonster die n.1. op familiebezoek buiten de stad was, wordt nog gemeld, dat de inbreker door ojrenschuiving van een raam naar binnen moet zijn gekomen. Vermist worden een groot aantal lijfsieraden, zooals colliers, broches en ringen tot een totale waarde van omstreeks 1000. ONWIL OM DE GEMEENTE- BEGROOTING TE BEHANDELEN. De gemeenteraad was Dinsdagavond in geheime vergadering bijeengeroepen, ter be handeling van de begrooting. (Dit zou in strijd zijn met art. 50 van de Gemeentewet, dat openbare behandeling van de begrooting voorschrijft). Eenige leden verklaarden, dat zij geen tijd hadden gehad om haar te bestu deeren; men wenschte de besprekingen niet te openen, waarna de voorzitter, secretaris en een der wethouders vertrokken. Naar verluidt, zal de raad ook in de open bare zitting welke tegen Donderdag is uit te V. THEEHANDEL EN KOFFIEBRANDERIJ vjh R. H. DIJKSTRA - AMSTERDAM-LEEUWARDEN geschreven,-de begrooting niet willen behan delen. De weigering meet gebaseerd zijn op 's raads ontstemming over het feit dat de ge meente-architect, aangaande wiens beheer een justitieel onderzoek wordt ingesteld, niet is geschorst. Men wil zijn cijfers van de be grooting van openbare werken niet aanvaar den. Zoodra B. en W. tot schorsing overgaan, zou de raad de begrooting nader willen be schouwen. KLOOSTERBRAND TE ZWOLLE. De boekerij schade valt mee. Het had er gister in den namiddag allen schijn van dat het vuur, dat nog smeulde in de overblijfselen van het Dominicanerkloos ter te Zwolle, opnieuw op een enkel punt zou oplaaien. De brandweer slaagde er echter in met de nablusschingswerkzaamheden gereed te komen, zoodat ze weldra kon inrukken. Een enkele politie-agent surveilleerde nog rond de ruïnes van het eens zoo machtige bouwwerk. Het mag een wonder heeten, zegt de Tel., dat de fraaie gebrandschilderde ra men van de kerk, waaronder die welke bij het 25-jarig jubileum werden aangeboden naar het ontwerp van den kerkschilder Pater van Bergen, als gevolg van de groote hitte niet zijn gebarsten of gebroken en onbescha digd behouden zijn gebleven. In de gistermiddag te Zwolle gehouden bij eenkomst van paters onder leiding van den Pater-Provinciaal is het besluit genomen dat de paters, fraters en broeders van het kloos ter tijdelijk hun intrek zullen nemen in het Collegium Albertinium te Nijmegen. Enkele paters zijn te Zwolle achtergebleven om de laatste zaken af te wikkelen en te regelen. Het orgel behouden. Pater Hillen heeft aan een vertegenwoor diger van de Tel. medegedeeld, dat het kost bare orgel van de kerk behouden is geble ven, doch waarschijnlijk eenige waterschade heeft opgeloopen. Ook de boekerij, die thans afgedekt staat, zal, naar het zich laat aan zien, boven alle verwachting nog in bruik- baren staat te voorschijn komen. Het kloostergebouw was volledig verze kerd bij de Onderlinge Kerkelijke Verzeke ringsmaatschappij „Natum" te Amsterdam. Omtrent het verzekerde bedrag kon men nog geen nadere gegevens verstrekken. Tot herbouw besloten. In een gisteren gehouden conferentie, waaraan deelnamen de pater provinciaal en de prior en sub-prior van het klooster te Zwolle en pater Van Breda, die het klooster te Nijmegen heeft gebouwd, als adviseur, is besloten tot zoo sooedig mogelijken weder opbouw van het Zwolsche klooster. Gisteravond vertrokken op vier na alle J3a- ters naar Nijmegen om daar de lessen voort te zetten. Van den bekenden oudheid-vorscher pater Lambermond moeten enkele zeer belangrijke werken verbrand zijn. INBRAAK BIJ ALLEFNWONENDE VROUW. Te Murmerwoude is in den nacht van Maandag op Dinsdag ingebroken bij de al leenwonende bejaarde mejuffrouw S. van Kleffens. De buit was niet groot De inbraak werd 's morgens pas ontdekt. Wel was de juf frouw 's nachts gewekt doordat een ruit van haar slaapkamer werd verbrijzeld, maar toen zij op onderzoek uittoog bemerkte ze niets waardoor zij aannam dat het ruit ten gevolge van den hevigen stormwind was ge broken. VAN EEN PAARD GEVALLEN. Dezer dagen is melding gemaakt van een ongeluk aan ruiters overkomen bij Laren (N.-H.). Over de toedracht wordt nader gemeld: de heeren Blank en Korndorfer waren met een kennis, aan het paardrijden. De heer Korndorfer viel van zijn paard; het dier sloeg op hol. De kennis hielp den heer Korndorfer; de heer Blank reea het hollende paard achterna om dat te vangen. Juist na- -1. Eindelijk trok hij zoo hard, dat hij van de tafel van zijn stalletje afviel en tnet een geweldigen smak op den grond terecht kwam. Nu schrok Rommelzak wakker en wreef eens flink zijn oogen uit. Hij keek naar zijn vinger, maar daar was niets aan te zien en pijn had hij ook niet. Het drong nu tot hem door, dat het een droom was. 22. Maar hoe zit dat nu? Hoe kwam hij hier op het marktplein te zitten? Zijn verstandig paard was kalm door gezwommen en bij den steiger van Munsterdorp was hij voorzichtig uit het water gestapt met de ton achter zich aan en zoo was hij naar de markt ge- loopen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6