Agenda DE GROOTE OPRUIMING KOUDEdPv- 10 r U m ^Binnenland Scheepstijdingen Sieck School Stad en Omgeving Weec&ecicht jMqzzQMleti Slakken ..KATER DE DIRECTIE VAN DEN WIERINGERMEERPOLDER. 'T ZAND. HOORN. DE STREEK. HENSBROEK. NOORDSCHARWOUDE. H.BUJLTH U1S ALKMAAR. begint VRIJDAG IS JfU-?. Wacht zoolang met L» LANGENDIJK. OTERLEEK. OUDKARSPEL. VEENHUIZEN. SCHAGEN. EGMONDBINNEN. INBRAAK BIJ DEN BURGEMEESTER VAN HOOGWOUD, 1 m Bioscopen. Cinema Americain. tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Die Fle- dermaus (operette), hoofdrollen Anny On- dra, Georg Alexander en Hans Junkermann Leeftijd boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Wat het leven verwoest (dram.), hoofdrol Wynne Gibson. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af, doorloopen de voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag half 8, eerste hoofdnummer Het schot in den morgen (detectivefilm), hoofdrollen Karl Ludwig Diehl en Ery Bos; tweede hoofdnummer De blonde nachtegaal (hum hoofdrollen Else Elster en Arthur Heil. Leeftijd boven 18 jaar. Zondagmiddag twee voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdummer Het wet boek van Strafrecht (dram.); tweede hoofd nummer Luchtpiraten (sens.). Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. Vrijdag 13 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Mr. Rosenfeld, advocaat*en procureur", door het gezelschap Cor Ruijs. yxowHciaal Tlieuws Bij beschikking van den minister van waterstaat is ir S. Smeding te Alkmaar voor 1933 aangewezen als voorzitter van do voorloopige directie van den Wierin- germeerpolder. SCHAGERBRUG. De heer J. Abbring alhier lijnwerker bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf, wordt per 23 Januari a.s. overgeplaatst naar Scha- gen. De heer M. van Zne alhier is benoemd tot korporaal bij de politietroepen te Nieuwer- sluis. De bevolking in deze gemeente is in het afgeloopen jaar met 66 personen vermeer derd. Ia de nog te velde staande bloemkool *ordt den laatsten tijd een flinke opruiming gehouden. Niet alleen bedragen de dagelijk- sche aanvoeren thans 150.000 en meer stuks, doch bovendien wordt een massa als rot op het veld vernietigd. De afd. Hensbroek van den Nederland- schen Federatieven Bond van Land- en Tuin bouw en Zuivelarbeiders heeft haar eerste al gemeene vergadering gehouden ten huize van den heer Wijtman. De waarnemende voorzit ter opende deze bijeenkomst met het welkom en sprak zijn voldoening over de goede op komst uit. Hierna volgde voorlezing jaar verslag, waarin de oprichting en de werk zaamheden over het afgeloopen jaar werden besproken. Ook bleek uit het verslag dat de afdeeling in het afgeloopen jaar flink in ledental was toegenomen. Daarna volgde voorlezing van het verslag van het congres gehouden op 25 Dec. 1932 te Meppel waaruit bleek dat de vergadering zich daar kenmerkte door een kameraacf schappelijken geest, en dat deze Kerstverga- dering belangrijk werk voor den Federalen Bond heeft gedaan. Na gehouden stemmingen werd het be stuur als volgt samengesteld: A. Wijtman, voorzitter; Jn. Schaak, secretaris; S. Over man, penningmeester; Jb. Wijtman en S. van Doorn controleurs. Nog zij vermeld dat de bond is aangeslo ten bij het Nationaal Arbeidssecretariaat. Het kringbestuur van den Neutr. Bond ♦oor Land- en Tuinbouwers afd. Langedijk en Omstreken vergaderde bij den heer J. de Bakker ter behandeling van de voorloopige agenda voor de a.s. jaarvergadering en de begrooting van het H.B. De voorzitter, de heer Jb. de Vries, bracht ter sprake de contributieheffing van den bond. De voorstellen van het hoofdbestuur werden na eenige discussie aangenomen. De begrooting van het hoofdbestuur werd in zijn geheel goedgekeurd. Het dagelijksch bestuur vergaderde met burgemeester op Maandag met voorzitter en secretaris van het hoofdbestuur, welke verga ring zeer naar genoegen is verloopen. Maandag is er vergadering met de commis sie uit de 50 Westfriesche Tuinbouwgemeen- ten waarop de 5 bekende punten zullen wor den besproken. Ten sterkste werd bij dit punt afgekeurd het onjuiste bericht in de Schager courant d.d. 4 Jan., dat handelt over de Commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten Deze berichten zijn volgens de vergadering, zeker niet in het belang van den tuinbouw' Bij de rondvraag had de heer Jb. Kramer een verzoek aan alle afdeelingen om een schrijven te richten aan de boerenleenban ken om de meest mogelijke soepelheid te be trachten bij de rentebetalingen over 1932 en waar noodig ontheffing te verleenen. De heer Prins van Koedijk stelde de vraag of inen zoowel van het boerencomité als van den Neutr. bond lid kan zijn. De heer Hart, hoofdbestuurslid, antwoord de van in zekeren zin wel, doch zoo mer. tracht als lid van den Neutr. bond een afdee ling van het Boerencomité op te richten „DEONNOOZELE SCHAAPJES Lx\n«jcstraal 98 HoogstraaHc naast de afdeeling van den Neuir. bond, dan niet. Men moet zelf den moreelen kant hier van begrijpen. Hierna sluiting. Het woonhuis van den heer U. Langen dijk c.s. aan de Dorpstraat is bij onderhand schen verkoop overgegaan in handen van den heer W. Keppel. Hoewel bij de Tuinbouwsteunwet is vastgelegd dat op zoogenaamde doorge draaide producten de toeslag niet van toepassing zal zijn, zullen naar we hoor den, toch nog pogingen worden aange wend om daarvoor steun te krijgen De tuindersorganisaties zullen de verschil lende gegevens daaromtrent verzamelen en daarmee trachten aan te toonen de noodzakelijkheid van het geven van steun. Voor kleine tuinders is de moge lijkheid opengesteld, om in werkver schaffing te worden gesteld bij het zoo genaamde modderen. Zij kunnen dan voor elkander modderen, waarvan de kosten voor 25 door de gemeente, voor 50 door het Rijk en voor 25 door den tuinder worden gedragen, voor wien modder op zijn land wordt ge bracht. Zoo kunnen dus ook kleine ttuin- ders hun land bemest krijgen tegen een geringe vergoeding, terwijl zij per week nog ongeveer 15 kunnen verdienen. Dat er verschillenden onder hen van deze gelegenheid gebruik wenscben te maken, is begrijpelijk, als men weet, hoe gering de inkomsten de laatste tijden zijn geweest. Actie tegen P.E.N.-tarieven. Het voorloopig comité van actie tegen de P. E. N. tarieven had Donderdagavond een protestvergadering uitgeschreven in het café van Ham. Blijkens de opkomst bestond hier voor een levendige belangstelling. Zoowel van Stompetoren als van Oterleek was de opkomst goed. De heer L. Schuuring verklaarde zich op verzoek bereid de leiding van de vergadering op zich te nemen. Spr. memoreerde hoe men in Stompetoren de te voeren actie had voorge steld. Allereerst dient men er naar te streven, dat bedrijf en huishoudelijk gebruik worden gescheiden. De kleine middenstand is thans de dupe van de vastrechtregeling van het P. E, N. Er moet geprotesteerd worden tegen het hooge vastrecht. De toezegging van het P. E. N., dat niemand méér betaalt dan 30 cent per K. W. U., komt in de practijk hierop neer, dat men er nooit beneden komt. Uit een ge zamenlijke actie kan nog iets goeds geboren worden. De heer Woerdeman was van oordeel, dat we moeten ijveren voor een billijke regeling voor bedrijfsstroom. Ageeren tegen gewonen stroomprijs zal weinig resultaat opleveren. Met het bedrijf van boeren en pluimveehouders wordt ook rekening gehouden. De heer G. van Harskamp kreeg den indruk, dat de vorige sprekers alleen een midden- standsbelang willen dienen en de anderen uit sluiten. Dit is niet juist gezien, we moeten een algemeene actie op touw zetten, anders kan spr. zijn medewerking niet verleenen. De heer Mammen zou in de eerste plaats willen vechten tegen het onrecht van de me- terhuur. Een winkelier vraagt toch ook geen betaling voor zijn weegschaal. Wij willen beta len hetgeen we gebruiken en dan 't vastrecht aan kant, Spr. hield nog een uitvoerige be schouwing over democratie en kuddedieren. Wij zijn verkocht aan het P. E. N. De heer Harskamp: omdat de raad er beter van werd. De heer Witteveen oordeelde, dat deze ver gadering te laat is. Tijdens de onderhandelin gen met de P. E. N. had men een vergadering als deze moeten uitschrijven, om pressie op den raad uit te oefenen. De vogels zijn thans over het net gevlogen. Destijds liet men spr. alléén staan in den raad, niettegenstaande herhaalde waarschuwingen, en dat wreekt zich thans. Nu loopt men te hoop, om te redden wat te redden is, maar of het zal helpen is de vraag. Dit is evenwel geen reden om geen actie te voeren, doch dan een algemeene actie en géén groepsbelangen. Ook de arbeiders klasse is zwaarder belast, al zijn er uitzonde ringen. Indien de actie goed gevoerd wordt en de deelnemers de consequentie willen dragen, is er nog wel iets te bereiken. De heer Hop vergeleek het P.E.N. met de jodenmarkt Zondagsmorgens. Spr. wees op de actie in Ilpendam destijds, waar ook suc ces bereikt werd. De heer Schuuring beschouwde het P.E.N. a's een handelszaak, waar de een boven den ander werd voorgetrokken. Door verschillende personen werden nog tal van grieven opgesomd. Critiek werd ge leverd op de houding van raadsleden, die zich door eigenbelang hebben laten leiden. De heer J. Dekker Jz. zou er de voorkeur aan geven 'n bijeenkomst te houden met het i'.E.N om uiteen te zetten, wat hier onder de ingezetenen leeft. Als er een dusdanig schrij ven aan het P.E.N. wordt gezonden, komt er wel antwoord. De heer Wagenaar zou éénparig willen weigeren te betalen, als de kwitantie wordt aangeboden. Het resultaat der uitvoerige besprekingen was, dat een adres zal worden opgesteld en de ingezetenen ter teekening aangeboden, om te komen tot: onderscheid tusschen bedrijfs- en huishoudelijken stroom; vaststelling van het vastrecht naar vloeroppervlak of stroom- verleden, zulks ter vrije keuze; afschaffing meterhuur. In het comité werden gekozen de heeren A. Brak, A. Kamsteeg, L. Schuuring, G. van Harskamp en Jac. Dekker. Deze zullen een en ander nader uitwerken. Door de administrateuren van het legaat Reijer Adr. Groenveld, is besloten over 1932 de huurders van het wei- en bouwland 20 pCt. reductie te geven. Bij de heden gehouden polderverkiezing alhier is als lid van het dagelijksch bestuur herkozen de heer T. Appel van Heiloo. De heer A. Leynse, opzichter bij de Zui derzeewerken, is tijdelijk gedetacheerd als opzichter bij den Provincialen Waterstaat van Noordholland, standplaats alhier. De heer J. Slort, commies Ned. Spoorwe gen te IJmuiden is ingaande 1 Febr. a.s. be noemd tot stationschef alhier. Het station is gelijktijdig teruggebracht van de 2e klasse naar de 3e klasse. Door nu wijlen den heer Hd. Smit te Schagen is aan de Diaconie der Ned. herv. gemeente alhier gelegateerd de som van 2500, uitsluitend tot instandhouding of uit breiding van „Huize Avondrust". Vrijdagmorgen had op het raadhuis de aanbesteding plaats van het vuilnis ophalen te Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef, voor het jaar 1933. Ingeschreven werd voor Egmond aan den Hoef door Chr Duinmeyer voor 500 per jaar, door P. Strooker voor f 288.25, ge gund aan P. Strooker. Voor Egmond-Binnen door J. Hollander voor 2.50 per week, door P. Houtenbos voor 4.90 per week; gegund aan J. Hol lander. TEXTIELCONFLICT TE TILBURG. Voorstehen rijksbemiddelaar aangenomen. In de Vrijdagmiddag gehouden bijeenkomst van de vereeniging van Tilburgsche wollen- stoffen-fabrikanten zijn de bemiddelingsvoor stellen van den rijksbemiddelaar prof. mr. Aalberse volledig aanvaard. Na een confe rentie met het hoofdbestuur van de textiel arbeidersorganisatie St. Lambertus is beslo ten, de tot stand gekomen wijziging, welke a.s. Maandag in werking treedt, Zaterdag in de fabrieken af te kondigen. Een dreigend conflict is hiermee voorkomen. WEER BRAND IN HET KLOOSTER TE ZWOLLE. Gisteravond heeft het voorfront van het Dominicaner klooster wederom brand ge vat. Het bleek, dat in de kleermakerij een hoop goed had liggen smeulen en nu het vuur meegedeeld had aan eenige voorwerpen. Het brandje kon zonder moeite worden ge- bluscht. Intusschen waren echter reeds weer talloozen toegestroomd naar den omtrek van het klooster. MET HYPOTHEEK BEZWAARDE BOEREN, TUINDERS EN LANDVERPACHTERS. De heer Braat heeft aan den minister van economische zaken en arbeid gevraagd: 1. Is het den minister bekend: dat zeer veel met hypotheek bezwaarde boe ren, tuinders en lanaverpachters, die zwaar getroffen zijn door niet tijdige en onvol doende bescherming van hun bedrijven door de regeering, aangezien aanvoer van ook door hen geproduceerde producten uit het buitenland wordt toegelaten, waardoor pacht en grondwaarden enorm gedaald zijn dien tengevolge htans in groote moeilijkheden ge raakt zijn, omdat zij hun rente en aflossing niet kunnen betalen, en daardoor finacieel ten onder zullen gaan; dat deze menschen ver achterstaan bij hen, die nu recht op pachtverlaging hebben ver kregen? 2. Is de minister bereid deze menschen in hun noodtoestand te gemoet te komen en verjaging van huis en erf te voorkomen door: a. voor hen rente en aflossing te betalen en b. bij opzegging van hun hypotheek deze over te nemen, omdat zij nu bij niemand op nieuw daarvoor geld kunnen leenen? 3. Is Z. F.x. bereid mee te deelen, hoe de regeering, indien zij dezen weg niet op wil, deze menschen denkt te hulp te komen? SLOOM VA ARTLIJNEN. Stoomvaart Mij Nederland. Marnix v. St Aldegonde (uittr.) 5 Jan. v. Colombo. Rot'erdamscbe Lloyd. Kota Baroe (thuisr.) 6 Jan. te Suez. Jacatra 6 Jan. v Rott. te Batavia. Kon. Hol). Llovd Flandria (uitr.) 6 Jan. v. Santos. Salland G Jan. v. Bremen te Amst. Kon Ned, Stoomb Maatschao^tfj. Irene G Jan, v. Messina n. Catania. Xercus 6 Jan v. Danzig te Stettin. Theseus 6 Jan. v. Kopenhagen te Aalborg Triton 6 Jan. v. Amst. n. Roti. Brion 6 Jan. v Amst. n Bordeaux. Ceres 6 Jan. v. Amst. n. Rott. Helder (thuisr.) via Liverp. 5 Jan. 9 u. 52 m. 200 m. Z.W. v. Valentia. Hebe 6 Jan. v. Rott. n. Tanger. Mej. J. Stuy te Shagen is geslaagd voor het examen Ned. Handelscorrespondentie. Tot w.n. hoofd aan de O.L. school te Veenhuizen is benoemd de heer C. v. Twui- ver, onderwijzer aan die school. CHRIST. NAT. ONDERWIJS. Donderdagavond werd in het gebouw „De Zaadkorrel" alhier een openbare ver gadering belegd door de voorstanders van Christelijk Onderwijs. Voorzitter was de heer Juisting. hoofd der Chr. schooi te Kromme nie. Ds. J. Poort, hervormd predikant te 's-Gravenhage, hield een propaganda-rede. Blijkbaar wenschten eenige voorstanders van openbaar onderwijs een debat, doch daar de vergadering niet met het oog daarop was belegd, kon dit niet worden toegestaan. Na het zingen van den avondzang sloot ds. Poort de vergadering met dankzegging. Na beëindiging gaven zich aanvankelijk 18 leden op voor de op te richten vereeniging voor Christelijk Nat Onderwijs. HET STROOPERSDRAMA TE EGMOND-BINNEN. Naar wij vernemen heeft de rechter van instructie, Mr. Fruin, heden het ge rechtelijk vooronderzoek in de zaak tegen den jachtopziener v. d. B. te Egmond-Binnen, die in den avond van 23 Nov. het noodlottige schot op den strooper Krijn Dekker te Egmond aan Zee loste, gesloten. Donderdag ontdekte de politie van Hoogwoud, dat in de woning van den burgemeester, wonende te Aartswoud, wa- ingebroken. Daar de burgemeester en zijn vrouw afwezig waren, hebben de gemeente- en de rijksveldwachter een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de dieven via het raampje van de W. C. zijn binnen geko men. In de woning was alles overhoop gehaald. Uit alles bleek, dat de inbrekers het gestolene door den achter het huis gelegen tuin naar een op den Kerkweg staanden auto hebben gebracht. Bij de thuiskomst Donderdagavond van den burgemeester en zijn vrouw kon worden vastgesteld, dat ontvreemd zijn een radio-toestel, de zilveren lepels en vorken, ongeveer honderd stuks, de sie raden van mevrouw, terwijl de linnen kast was leeggehaald. De waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 1500. Men heeft de hulp van de centrale re cherche te Amsterdam ingeroepen. Ons wordt medegedeeld, dat verschil lende vingerafdrukken zijn genomen en dat indrukken zijn gevonden van den hak van een damesschoen. VOOR HET DIERENASYL. De eerste prijswinnaar van de verlo ting ten bate van het te stichten dieren- asyl heeft voor dit asyl een bedrag van o.geschonken. Voor het plaatsen van dieren kwam nog 1 voor het asyl binnen. Mr. ROSENFELD, ADVOCAAT EN PROCUREUR. Vrijdag 13 Januari a.s. heeft heer Mooij in 't Gulden Vlies het gezelschap van Cor Ruijs geëngageerd voor een voorstelling van het bijzonder aardige blijspel „Mr. Ro senfeld, Advocaat en Procureur". Dit stuk heeft alleen al in Amsterdam een veertigtai opvoeringen beleefd, wat nu vooral den laat sten tijd niet direct van veel tooneelopvoerin gen gezegd kan worden. Het gezelschap van Cor Ruijs is nog een van de weinige ge zelschappen. die steeds veel publiek trekken, bewijs, dat het gebodene op prijs wordt ge steld. En nu de directie van 't Gulden Vlies er 111 geslaagd is dit inderdaad uitstekende gezelschap met „Mr. Rosenfeld" naar Alk maar te krijgen, twijfelen wij er niet aan of de vele tooneeiliefhebbers van Alkmaar en Omstreken zullen in grooteii getale Vrijdag 13 Januari aanwezig zijn, te meer daar Cor Ruijs ai in geen jaren het Aikmaarsche Tooneel betreden heeft. In dit siuk, dat in dezelfde bezetting als in Amsterdam opgeveerd wordt, treden op Cor Ruijs (in de titelrol), Lily Bouwmeester, Jacq. Reule, Gusta Chrispiin— Mulder, Pier- re Mvin, Anton Ruijs, Elin? Pisuisse, Wim Kan, Kerstie Romer en H. Bierma. De plaatsbespreking vangt reeds Maan dag aan. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 8 Januari is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Verdron- kenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avond3 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende de nachtdienst waargenomen. we 10'- AUTO TE WATER Iu den nacht van Donderdag op Vrijdag, geraakte te Rustenburg een luxe-auto be stuurd door een tot nog toe onbekend per soon, iii den Ond^rdijk tegenover den derden molen Van de nog zoo goed ais nieuwe h*vro¥. "/es niet veel meer over. Door den —fexm-ptfe na t jff naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777,3 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 726 9 mM. te Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond van 8 Januari: Zwakke tot matige later wellicht toene mende, Westelijke tot Zuidelijke wind; neve- lig of half tot zwaar bewolkt later toene mende bewolking; waarschijnlijk droog weer; iets kouder des nachts. Weeroverzicht. De stijging van den luchtdruk in het Noordwesten ging gistermiddag weer over in daling. Op IJsland daalde de barometer in den nacht 18 mM. Ook op de Oostkust van Groenland is de luchtdruk snel dalende. Op ae Westkust van Ierland en Schotland be gint de luchtdrukdaling zich reeds te doen gevoelen. Een warme en vochtige lucht stroom uit het Westen verving op den Oce aan in het geheele Westen de gure ipolaire strooming, waardoor op IJsland, de Far Oer en in Schotland de temperatuur tot 8 en 9 graden boven nul steeg. Terwijl in ons land de atmosfeer-temperatuur gistermorgen 5 graden lager was dan eergistermorgen, geven de vliegtuigwaarnemingen in Duitsch- land heden soortgelijke afkoeling van de at mosfeer te zien, terwijl bij ons de 'bovenlucht vooral in de hoogte zeer veel warmer is. Het doordringen van de koude naar het Oosten ging gepaard met weinig regen. Alleen Skagen in Jutland meldt 11 mM. Hier te lande zal onder deze omstandigheden de luchtdrukstijging van het laatste etmaal ook spoedig een einde nemen en zal het weer aanvankelijk helder blijven met kans op vorst of mist in den nacht en tegen het einde van morgen wellicht toenemende bewolking en eerst later kans op regen. garagehouder Beemster is het vehikel Vrijdag morgen weer op den weg gebracht. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,23 uur licht OB builen verantuoorilehik/ieiU van de Redactie. De opname in ae rubriek, btuijst geenszins dat de redactU er mede instemt). Geachte Redaclie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van 6 Januari zag ik gaarne de volgende op merkingen geplaatst: Wie zijn deze twee nationaal voelende jon geren die uitdrukkingen gebruiken als „uit het land trappen?" De aanduiding „onopge voede jongeren" lijkt mij beter op hare plaats. Wat doodhongerende landgenooten met pinda-verkoopende Chineezen te maken heb ben is mij een raadsel. Het is mij niet bekend dat onze doodhonge rende landgenooten lust hebben tot pindaver- koopers gepromoveerd te worden. Het lijkt mij beter deze menschen met rust te laten, zij hebben het moeilijk genoeg. Ik ge loof dat ieder die in den vreemde gearbeid heeft daarvan mee weet te praten. Laten zij dit spreekwoord gedachtig zijn: „Wat gij nie' wilt dat U geschiedt, wenscht dat ook een ander niet". Dankend voor de plaatsruimte, FRANS KLAASSEN. (Wij gelcoven dat de Chineesche kwestie thans van alle kanten bekeken is en sluiten voorloopig de discussie over dit onderwerp. Red. Alkm Crt Mijnheer de Redacteur. Gaarne zagen we onderstaande in uw blad geplaatst. De oprichting der Bijzondere Neutrale School schijnt zoo langzamerhand voor het bekende comité van tegenactie een zeer gevaarlijke zaak te zijn geworden en nu men weet dat de raad in zijn a.s. vergadering hierover moet beslisesn worden opnieuw compromitteerende en onjuiste mededeeliugeu aan het adres van de nieuwe school gericht. Psychologisch is het voor ieder duide lijk dat een dergelijke volhardende tegenactie alleen er al op wijst, welke goedo toekomst zoo'11 school tegemoet gaat, welke in vele plaatsen van ons land reeds tot grooten bloei is gekomen en zeker in Alkmaar een belangrijke plaats gaat innemen. Het bestuur van de Bijzonder Neutra le School waardeert in zekeren zin nog wel de tegenactie, begrijpt dat er per soonlijke belangen op het spel staan, maar betreurt aan den anderen kant zeer dat zelfs zij, die zich de paedagogen onzer kinderen noemen er niet tegen op zien minderwaardige strijdmiddelen te gebruiken, meenende daarmede hun eigen positie te redden. Het bestuur der Neutrale School ver volgt rustig den ingeslagen weg, weet dat het moreel en wettelijk een eerlijke zaak voorstaat, dat het steeds op cor recte wijze te werk is gegaan en dat net zeker het gemeentebestuur niet moeilijk heeft gemaakt door in zijn eischen, wat ook financieel belangrijk is, zoo be scheiden mogelijk te zijn geweest. U dankend voor de opname. Bestuur der Aikmaarsche Neutrale School vereenigiu*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2