ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. ALKM. BOYS I ASSENDELFT II Ho. 6 ZATERDAG 7 JANUARI 1933 Belangrijke ontmoetingen in alle afdee- lingen. P. E.C.—Go Ahead en P.S.V.— M.V. V. de wedstrijden van den dag. De strijd om de laatste plaats. De Zesdaagsche te Dortmund. Zondag a.s. 2 uur S.V.V. I Schiedam. ALCMARIA VICTRIX I de eerste klasse. 7 o.v.v. Zondag a.s. 2 uur: wedstrijd in de harmonie. didaten voor de onderste plaats elkaar ont moeten. Er is weinig krachtsverschil en dus zal de uitslag wel in de buurt van een gelijk spel zijn. Het eerste programma, dat wij in dit jaar te bespreken krijgen, is niet van belang ont bloot Immers, in Oost en Zuid zijn twee wedstrijden vastgesteld, die van beshssenden invloed kunnen zijn, n.1. P.E.C.—Go ahead en P.SV.—M.V.V. En verder zijn er verschillende wedstrijden, waarbij de betrok ken clubs graag nog een kostbaar puntje willen veroveren, om wat verder uit de ge vaarlijke zóne te zijn. Uit dit alles blijkt wel, dat de competitie 19321933 aan haar doel beantwoordt: spanning gedurende het grootste deel van het seizoen. Want wij zijn op 't oogenblik al mooi over de helft en wie kan nu reeds aan wijzen de kampioensclubs en de degradatie- elftallen? 't Gaat nu eenmaal niet, al zijn Stormvogels, Feijenoord en Velocitas ook zoo'n eind uitgeloopen! Afdeeling I. In afdeeling I zijn Z.F.C. en Feijenoord vrij, zoodat D.H.C. een mooie gelegenheid krijgt, om iets in te loopen. Doch dan moeten de Delftenaren thuis winnen van H.B.S.! Zullen ze dat doen? H.B.S. is de club, waar van niemand iets kan voorspellen. De heeren spelen nu eens subliem, dan abnormaal slecht 't Hangt er dus maar van af, in welke bui D.H.C. de H.B.S.-ers aantreft. In elk geval wordt het doelpuntenverschil niet groot. Een vrij neutrale wedstrijd wordt V.S.V. R.C.H., omdat beide clubs vrijwel zonder gevaar zijn en evenmin ook nog maar een schijn van kans op het kampioenschap heb ben. Deze doodgewone ontmoeting zal ech ter wel door de thuisclub gewonnen worden. De overige twee wedstrijden zijn van veel meer belang. Het zijn A.D.O.'t Gooi en H.- D.V.S.—Blauw Wit. Door de eclatante overwinning van Blauw Wit (thuis op Hermes) zijn deze vier clubs elkaar heel dicht genaderd en geen er van kan eigenlijk een puntje missen. Blauw Wit zal natuurlijk trachten, ook den uitwedstrijd van H.-D.V.S. te winnen, doch dat gaat niet zoo gemakkelijk. Zonder al te veel pech zijn de Amsterdammers ech ter zeker in staat, om een gelijk spel te for- ceeren. En A.D.O. zou door een nederlaag tegen 't Gooi in een al heel benarde positie komen terwijl een overwinning daarentegen haar in de middenmoot zou plaatsen. Ofschoon A.D.O. de laatste maanden niet veel heeft gepresteerd, gelooven we toch, dat ze mor gen kan winnen. De strijd om de laatste plaats zal even wel spannend blijven. En wellicht zullen de laatste wedstrijden pas de beslissing bren gen. Afdeeling ii. Even spannend als in afdeeling I is het in deze afdeeling het geval. Ook hier zijn nog eenige serieuze degradatie-candidaten, w.o. in de allereerste plaats West-Frisia en V.U.C. En nu kan het wel anders loopen, doch voor ons zijn de Enkhuizers de zwaksten en heb ben zij de meeste kans op de fatale plaats. Zoo heel erg verwonderd behoeft men daar over niet te zijn. want West-Frisia zit zonder behoorlijke reserves, wat op den duur fataal moet worden. Het elftal, dat twee jaar gele den kampioen der tweede klasse werd, was toen zeker het sterkste, doch in twee seizoe nen kan er heel wat gebeuren en nu er nieuw bloed noodig schijnt, is dit er niet. Nog is lang niet alles verloren, doch wij zouden West-Frisia den raad willen geven, om re serves te kweeken. 't Is in het belang der vereeniging zelve. Dat West-Frisia gaat naar Haarlem, om de club van dien naam te ontmoeten. Ook Haarlem is nog niet geheel veilig en zal dus wel probeeren, om te winnen. Wat o.i. ge lukt. Van veel belang is ook, wat V.U.C. doet. Morgen speelt ze thuis tegen D.F.C., en het moge gek klinken, wij geven V.U.C. een be hoorlijke kans; in elk geval is een gelijk spel mogelijk. Resten de drie kampioens-candidaten. Zij hebben alle drie uitwedstrijden, en ieder van haar staat voor moeilijkheden. Daar is allereerst Sparta, dat naar Xerxes moet. Een plaatselijke ontmoeting dus, die nog lang niet door Sparta gewonnen is. Zelfs is hier elke uitslag mogelijk! Ajax trekt naar Hilversum. De Amster dammers kunnen geen enkel puntje meer ver liezen en zullen dus hun best doen om te winnen. Er is een behoorlijke kans op de bei de puntjes, al blijft Hilversum een ploeg die tot verrassingen in staat is. En Stormvogels eindelijk trekt naar K. F C., dat gewoon is om tegen de sterkste ploe Jen een prima partijtje te spelen. M.a.w de Jmuidenaren kunnen wel winnen, doch dan moet er 90 minuten lang gespeeld worden met 100 pCt. wilskracht. Afdeeling III. Hier is het allereerst de ontmoeting in Zwolle tusschen P.E.C. en Go-ahead, die de aandacht trekt. De eerste ontmoeting tus schen deze twee candidaten voor de eere plaats vond in het begin der competitie plaats en toen won P.E.C. Maar sindsdien is Go- ahead sterker geworden, terwijl P.E.C. iets minder constant is gaan spelen. Wint Go-ahead, dan wordt ze kampioen. Wint P.E.C., dan blijft de strijd nog open, omdat P.E.C. zeker nog punten verliezen zal Wij houden het op Go-ahead, al zou het al leen maar zijn om de routine, waarmee men belangrijke wedstrijden uit het vuur kan sleepen! Vitesse, dat een prachtige eerste helft achter den rug heeft, ontvangt het ver zwakte A.G.CbV.V. en kan zeker winnen. Ook zijn we bijna van een Ensch. Boys-zege zeker, nu deze voetballers Wageningen ontvangen. Zoo op 't oog moet Enschedé het in Apel doorn heel gemakkelijk hebben met Robur, doch voor hen die Robur kennen, is dat an ders. Deze oude club zet steeds weer een ster ke, onweerstaanbare eindspurt in en het zou heelemaal zoo gek nog niet zijn als de Sportclub reeds met een gelijk spel tevreden moet zijn! Rest ons nog de Twentsche ontmoeting HeraclesTubantia, waarbij de gasten na tuurlijk met lege handen naar Hengelo terug- keeren. Afdeeling IV. In deze afdeeling ontvangt P.S.V. haar eenige concurrente: M. V. V. Dat belooft dus een spannende wedstrijd te worden, waarbij de thuisclub favoriet is. Op 't oogen blik is P.S.V. nog 3 punten voor; wanneer het er vijf worden, is het gauw bekeken. P S. V. schijnt zich weer hersteld te hebben, zoo dat een overwinning verwacht mag worden Longa speelt de zooveelste plaatselijke ont moeting, nu tegen Noad. 't Krachtverschil is o.i. groot genoeg, om een overwinning voor Longa te voorspellen, niettegenstaande het verrassende in „derbies"! N.A.C.Eindhoven is een wedstrijd, waar van we feitelijk niets kunnen zeggen Krachtsverschil is er weinig, zoodat alleen terreinvoordeel misschien den doorslag kan geven. Dat is zeker het geval bij Bleijerheide Willem II, waar de bezoekers vrijwel kans loos zijn. Verreweg de belangrijkste ontmoeting is hier echter de laatste: Middelburg— B.V.V. Hier komen de beide degradatie-candidaten tegen elkaar uit en hier ligt vooral B.V.V.'s laatste kans. 't Zal de Bosschenaren echter niet meevallen, om in Middelburg te winnen, zoodat hun positie wellicht meer critiek wordt. Afdeeling V. In deze afdeeling hebben Velocitas en Achilles rust. De Groningers kunnen nu alle maal naar het Be Quick-terrein trekken, waar de thuisclub tegen Veendam speelt. Wanneer Be Quick wil en met groot enthou siasme sjoeelt is een overwinning heel goed mogelijk. Dat zou beteekenen, dat Velocitas zonder te sjoelen, alweer dichter bij het kam pioenschap was gekomen! In Leeuwarden een plaatselijke ontmoe ting: Leeuwarden—Friesland. Nu Sneek de laatste weken geducht van zich af heeft ge beten, is Friesland lang niet veilig komen te staan. Het zou dus verstandig doen, om den uitwedstrijd tegen haar buurvrouw maar te winnen en dat kan. Want veel krachtsverschil is er niet tusschen Leeuwarden en Friesland Sneek zal intusschen probeeren, of het thuis van Frisia kan winnen, 't Valt natuur lijk niet mee, doch 't is te probeeren. En als de gevaarlijke voorhoede der Frisianen in bedwang kan worden gehouden, dan wint Sneek! Tenslotte ontvangt Alcides het Groning- sche G.V.A.V. en maakt een beste kans op de winstpuntjes, mede dank zij eigen omgeving! DE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria viert vanavond haar 35-jarig bestaan met een feest, dat veel belooft. Het programma is zeer uitgebreid en biedt zeer veel afwisseling, zoodat alle voetballers heerlijk kunnen genieten, 't Wordt natuur lijk laat en daarom is het maar gelukkig, dat er geen wedstrijden zijn vastgesteld. Er worden trouwens in de A-klasse maar drie wedstrijden gespeeld, waarvan er twee van belang zijn. De minst belangrijkste is T. O. G.Zeeburgia, welke ontmoeting ze ker met een overwinning voor de „Whites" eindigt. Z. V. V.D. E. C.: Twee clubs, die in de gevaarlijke zóne verkeeren Wat van de uit slag te zeggen? D. E. C. speelt beter voet bal, Z. V. V. heeft terreinvoordeel. En toch houden we het voorloopig oip de Amster dammers, die bij een overwinning een heel eind uit de buurt der laatste plaats komen H. R. C.Kinheim geeft aan de Helder- sche club een kansje op een (of twee!) puntje. Daarmee zou echter Kinheim defini tief voor den titel uitgeschakeld zijn, zoodat het een zware dobber wordt voor H. R. C In de B-klasse hebben de twee leidende ploegen vrij af. Er is dus alleen de laatste plaats in 't spel. In dat opzicht zijn voora' van belang de ontmoeting B. F. C.A. F C. en SpartaanBloemendaal. Hoewel we meenen, dat de bezoekende clubs iets ster ker zijn, voorspellen we toch overwinningen voor de thuisclub, waardoor de spanning nog grooter wordt! In Utrecht zal de plaatselijke wedstrijd VeloxHercules wel veel publiek trekken en door eerstgenoemde gewonnen worden. En evenzoo geven we Baarn thuis de beste kansen in de ontmoeting Baarn Alphen. DE DERDE KLASSE. Hollandia krijgt bezoek van Zaandijk en kan daarvan winnen, als het nieuwe jaar tenminste geen ommekeer brengt. De Hol- landianen zijn evenwel bezig, om het verlo ren terrein te heroveren, zoodat ze hard zul len vechten voor de beide puntjes en ze zullen halen! O. S. V. wint thuis van Pumersteijn en de Volenwijckers houden de beide puntjes ook thuis, nu Helder op bezoek komt. Van belang is hier verder de wedstrijd Meervogels—K. V. V., omdat hier twee can DE VIERDE KLASSE Go ahead zal opnieuw een poging doen, om een paar puntjes te veroveren, doch het zal ook deze keer heel moeilijk zijn, om zoo ver te komen. Q. S. C., dat op bezoek komt, is vrij sterk en al heeft ze natuurlijk geen schijn van kans op een kampioenschap, toch zal ze willen winnen. We hopen natuurlijk, dat de Alkmaarders het nieuwe jaar met een verrassing zullen beginnen, doch meenen het te betwijfelen, of het zoover kan komen. Beverwijk trekt naar Uitgeest en komt met twee puntjes terug. Het kampioenschap kan de Beverwijkers practisch niet meer ont gaan! Schagen gaat kansloos naar Zilver meeuwen. Het meest spannend worden wellicht de twee overige ontmoetingen: D. T. S.E. V. C. en VroneTexel. In beide gevallen speelt de eigen omgeving een belangrijke rol en in beide gevallen zal de uitslag op weinig krachtsverschil wijzen. Wij verwachten over winningen van E. V. C. en Vrone! HET VOETBALPROGRAMMA. K. N. V. B. 4de klasse AlkmaarQ. S. C. N. H. V. B. 1 B. Zaandijk 2Z.F.C. 5 W.F.C. 5- K.F.C. 3 Alkm. Boys 1Assendelft 2 Alcm. V. 4C S V. 1 Alkm. Boys 2Uitgeest 2 3 B. Bergen 2Uitgeest 3 K.S V. 1-Alc. V. 5 C.S.V. 2—Vrone 2 4 D. C.S.V. 3Bergen 3 Alkm. Boys 4—-Alkmaar 3 Schoorl 2—Alkmaar 4 Akersloot 1KS.V. 2 N. Niedorp 3Ursem 2 Junioren A. Z.F.C. bAlkm. Boys a Z.V.V. a—Hollandia 3 Adspiranten H. Schoorl a—Alkmaar a Bergen aC.S.V. a Adspiranten J. Alcm. Victrix bD. I .S. a Adspiranten K. K.S.V. aAlcm Victrix c Bergen bAlkm. Boys c Vriendschappelijk Alcmaria—S. V. V. (2 u 12 u 10 u. 10 u. 12.30 12.30 12.30 12.30 11 u. 2. u. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Ziezoo, daar zijn we weer! De Kerstvacan tie is weer achter den rug en we zullen hopen dat de rust ons goed gedaan heeft, doch te vens, dat onze ledematen niet te veel ver stijfd geworden zijn. Het nieuwe jaar zet reeds dadelijk met een flink programma in en na den komenden Zondag zullen reeds vele clubs een stapje dichter bij het kampioenschap gekomen zijn; terwijl enkele andere mogelijk weer wat vas ter op de onderste plaats worden geplakt. In enkele afdeelingen zullen weer uiterst spannende en niet minder belangrijke ont moetingen worden gestreden. Vooral in het Westen is het treffen tusschen de Alkmaarsche Boys en de Assendelft-reserves, de clou, ge tuige onderstaanden stand: Alkm. Boys I 9 8 0 1 36—11 16 Assendelft II 9 8 0 1 4819 16 Beide ploegen staan dus vrijwel gelijk, doch het is een feit dat het verwerkte pro gramma van de Boys zwaarder is geweest dan dat der Assendelfters. Hoewel de man nen van den Zaankant over meer voorgoals beschikken, daar staat tegenover dat zij zich bijna met dubbele cijfers lieten passeeren, dan de Alkmaarders. Trouwens dat de Assen delft-verdediging wel te passeeren is, onder vonden de Boys zelf, daar zij deze concurrent bij het eerste treffen in eigen huis een 7—2 nederlaag toebracht. En toch durven wij niet een dergelijke overwinning voor de Alkmaar ders voorspellen. Assendelft immers toe' weet, wat zij aan de gastheeren heeft en zal zich dan ook ongetwijfeld geducht inspannen om revanche te nemen, wat haar dan tevens definitief de bovenste plaatsbezetting zal ge ven. En de Alkmaarders? Ook zij weten wat een overwinning beteekent. Zij zullen zich geheel geven en de keurige laatste overwin ning te Zaandam op R.C.Z behaald, zal hen ongetwijfeld het noodige zelfvertrouwen heb ben gegeven. Welnu Alkmaarders, speel zoo als te Zaandam, geef U van de eerste tot de laatste minuut en vergeet vooral het open spelsysteem niet, een kleine overwinning zal dan stellig Uw deel zijn. In elk geval, het kan aan den Westerweg geducht spannen. K.F.C. III, dat ook nog een kleine kans heeft, gaat bij W.F.C. V op bezoek en hier vertrouwen wij in een Kooger-zege. Zaandijk II krijgt bezoek van Z.F.C. V en hier zullen de gastheeren wel het zoet der overwinning smaken. In het Noorden gaan de luchtvaarders bij Succes I op be zoek en de leiders zullen zich wel niet voor de tweede maal laten verrassen en wel weer voor een nieuwe overwinning zorg dragen Zij krijgen dan tevens een kans om uit te loo pen, daar H.R.C. IIÏ bi: B.K.C. I op bezoek moet, wat wel geen „walk-over" zal blijken te zijn. Wij houden het op een puntenverdeeling Zal Succes II thans weer haar oudere zuster te hulp komen, door Wieringerwaard I in eieen huis te kloDoen. Wii uelooven niet. dat het haar lukken zal. Helder III zal vermoe delijk wel in eigen huis door Petten I geklopt worden, nu de mannen van deu Noordzeekant zich wat in de nieuwe afdeeling beginnen thuis te gevoelen. Het Oosten dat tot op heden nog steeds een raadsel vormt, kan nu wellicht een scheiding geven. S'ieuwe Niedorp gaat bij M.F.C. op bezoek en verliezen voor de bezoekers zal nu wel beteekenen: weg kans! De Niedorpers zullen zich ten volle van hun taak bewust achten en zich dan ook geducht inspannen. Toch ver wachten wij voor hen een nederlaag. Niet minder belangrijk is het treffen tusschen Andijk I en Strandvogels I, waarbij de ver liezer een sterk stuk op achter azl raken Ook lier hebben we het meeste vertrouwen in de gastheeren. Hollandia III zal in het bezoe kende West-Frisia III wel haar meerdere moeten erkennen. In het Zniden eveneens een paar niet minder belangrijke ontmoetingen. Westzaan I krijgt bezoek van Monnikendam I en zal tevens revanche kun nen nemen. Ook hier raakt de verliezende partij een stuk op achter en daarom zal er in deze ontmoeting niet minder fel voor de overwinning gestreden worden. We geven Westzaan, dat over een flinke voorhoede be schikt, de grootste kans. K. V. V. II krijgt bezoek van Z. V. V. III en kan verder uitloo- pen, wat ook wel gebeuren zal. Purmersteijn I kan ook runner up blijven, door het be zoekende W. F. C. IV met een nederlaag naar huis te zenden. In de derby Z. F. C. IV Zilvermeeuwen II verwachten we een pun tenverdeeling. In de tweede klasse krijgt Alcmaria IV bezoek van C. S. V. I en als de gastheeren den feestavond niet te veel in-de-beenen hebben, geven wij hen nog kans op een winstpunt, anders De andere ilaatselijke ploeg, Alkmaarsche Boys II, crijgt ook al bezoek, evenwel van Uitgeest II en zal evenals de eerste maal wel winnen. De derde klasse geeft K. S. V. I, dat bezoek krijgt van Alc maria V, kans op beide winstpunten, waar door de Koedijkers hun kans op de bovenste plaats behouden. Bergen II zal met het be zoekende Uitgeest III wel raad weten, even als C. S. V. II dat Vrone II met een neder laag naar huis zendt. De vierde klasse geeft een geheel programma te zien. De lei ders, Schoorl II, krijgen bezoek van Alk maar IV en zullen zich wel op de bovenste plaats handhaven, op de voet gevolgd door Alkmaar III, dat Alkmaarsche Boys IV in eigen huis klop zal geven.' Bergen III zal eveneens blijven volgen, door C. S. V. III in eigen huis een nederlaag toe te brengen K. S. V. II zal van haar reisje naar Aker sloot wel niet veel pleizier beleven, evenals Ursem II, dat bij Nieuwe Niedorp III op be zoek gaat. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND Voor de Zesdaagsche te Dortmund, welke gisteravond begonnen is, zijn een aantal uit stekende koppels aangenomen. O.m. zullen starten Goebel—Pijnenburg, Braspenninx Wals, RiegerVroomen, RauschHurtgen BroccardoGuimbretière, Schorn—Bus- schenhagen, PedenStübecke, Tietz Schenk, enz. Het bekende weekblad Sport en Beeld zegt van deze Zesdaagsche o.m. het volgende: De directie van de Westfalenhalle die steeds alle moeite doet om ieder jaar een groote attractie aan de rennen te verbinden is erin geslaagd, ditmaal voor een groote verrassing te zorgen. De Canadees William Peden, die door zijn bijzondere capaciteiten in Amerika grooten naam heeft gemaakt en als een nieuwen Zesdagenkoning wordt genoemd is voor het wielerfeest te Dortmund geënga geerd en belooft dan ook wel de attractie te worden. 'Deze William Peden, dit tot voor eenige jaren een groote onbekende was, is op 6 Fe bruari 1906 te Vancouver in Canada gebo ren en beoefent sinds zijn 15e jaar de ren- sport. In 1928 werd hij als lid' van de Olym pische Wielerploeg naar Amsterdam afge vaardigd en kreeg daardoor natuurlijk inter nationale bekendheid. Overal waar men hem ziet, valt hij op door zijn enorme lichaamsgrootte hij meet meer dan 2 M en zijn roode haar. Toen Peden voor ongeveer 2 jaar van Spencer zijn eerste „Zesdagencontract" ont ving en hij aan den start kwam, werd hij vanwege dit roode haar de „Fakkel'' ge noemd, onder welken naam een ieder in Ame rika hem nu kent. Pedens eigenlijke bekendheid begon in het jaar 1931 in Mineapolis. Hij vormde hier eerst een koppel met Moerbeek, maar foen deze door ziekte van zijn koppelgenoot een nieuw koppel kon vormen met Jules Audy en na een grooten achterstand in de laatste uren zoo geweldig inliep, dat hij alsnog als eerste eindigde, was zijn naam gemaakt. Peden reed in den Zesdaagsche te Mon treal, Toronto, Mineapolis, Vancouver, Port land, Milwaukee, Chicago en New York waar hij overal won en de lieveling van het publiek werd. Het publiek, dat den Zesdaagsche te Dort mund zal bijwonen wordt dus wel iets heel bijzonders voorgezet. Voorts verschijnen in Dortmund op de baan 2 Italianen, die voor het Dortmunder publiek onbekend zijn. Menegazzi is bekenc door zijn geweldige étappen-overwinning in de moeilijke Toer door Italië, terwijl Bres ciani geldt voor den Italiaanschen Zesdagen renner met een zeer groote toekomst. Behalv- de bekende Hollandsche renners, nemen ook verschillende Duitsche koppels aan den wed strijd deel, zooals ook de bekende Rausch Hürtgen, die in Amsterdam een grooten in druk hebben gemaakt. Zooals gezegd, het wonder Peden vormt de groote attractie. Een ieder zal van deze gelegenheid gebruik willen maken, om den renner, die een prestatie leverde, die nog nooit iemand vóór hem heeft gedaan zelfs Mac Namara niet in zijn glansperiode Peden won in 1932 negen „Zesaaagschen", in levenden lijve te aanschouwen. De onbegrensde reservekrachten, waarover Peden beschikt en die hem in staat stellen aan het einde van een langen strijd een ont zettende eindspurt in te zetten, maken hem het oogenblik tot den sterksten rijder van wereld Het blad verneemt nader uit Dortmund, dat de belangstelling voor den Dortmunder „Zesdaagsche" ook van Hollandsche zijde buitengewoon groot is. Tot 29 December waren door de directie reeds 1700 plaats- kaarten naar de Hollandsche voorverkoop- bureaux gezonden, terwijl vorig jaar slechts 400 kaarten in Holalnd worden verkocht Het blijkt nu wel heel duidelijk, dat de Amster* damsche „Zesdaagsche'' een poede pronagan- da is geweest in Holland. Wij hopen dan ook, dat onze jongens alles in het werk zullen stellen, om een uitstekend figuur te slaan in dit sterke Zesdagen veld en dat zii de onge twijfeld duizenden landgenoten, die naar Dortmund zullen gaan, niet zullen teleur stellen en veel reden tot juichen zullen ge ven. Naar men uit Dortmund verder bericht, verwacht men juist van het Hollandsche kop pel Braspenning—Wals een bijzondere prestatie; men meent, dat zij oo de 200 M. >aan te Dortmund (de Amsterdamsche baan was slechts 166.60 M.) een geheel andere rol zullen spelen, en inderdaad tot groote dingen in staat zullen zijn. Pijnenburg, die blijk baar niet met Piet van Kemjren wil rijden, leeft aan de directie verzocht aan den Duitscher Goebel te worden gekoppeld. Vroomen, de taaie Limburger, die in den Keulschen Zesdaagsche zulk een goed figuur ïeeft geslagen, rijdt met den bekende Duit scher Rieger. En thans wachten wij met spanning de dingen af. Pijnenburg, Brasj>enning, Wals en Vroo men, aan u om ervoor te zorgen, dat de on tegenzeggelijke duizenden Nederlanders, die naar Dortmund komen zullen genieten van uwe verrichtingen en zoo mogelijk getuigen mogen zijn, van een overwinning. Het zal u sterken in den geweldigen strijd, te weten, dat duizenden komen om u aan te moedigen. En de directie van de Westfalen-Halle, die alles in het werk heeft gesteld om de besten der besten op de baan te brengen, verdient derhalve, ook van Hollandsche zijae, een heel druk bezoek. Bridge. Niet minder dan 108 spelers, dames en hee-- ren, waaronder eenige paren uit Amsterdam, namen gisteravond deel aan den grooten bridge-wedstrijd die in de Harmonie werd ge houden. De 27 speeltafels vulden de geheele zaal. En de wedstrijd is daarom zoo'n succes geweest, omdat het doel: het spelen van een serieuze partij bridge, zoo volkomen bereikt is. Alles ging vlot, geen enkel incidentje, hoe klein ook, deed zich voor en elk paar spande zich in om naar beste krachten een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. In groep A. leverden de 28 spellen van de onevenlijn een negatief resultaat. Alle 7 paren behaalden een negatief resultaat, dat varieerde van 260 tot 1965. In de even lijn liepen de resultaten van -f 2070 tot 1255. In groep B. was even de lijn der slechte kaarten. Beste resultaat 840. In de oneven lijn werd als hoogste plus 4570 genoteerd. In groep C. wisselden de resultaten wat af, zoo ook in groep D. Vele deelnemers beginnen meer en meer in te zien, dat bridge een zeer moeilijk spel is, maar met genoegen mag ge constateerd worden, dat bij velen het verlan gen aanwezig is, het spel beter te leeren. Daarom is studie en oefening noodig. Er werd nog gespeeld volgens de oude tel ling. Een nieuwe wedstrijd-telling zal voor een volgende maal worden samengesteld. Na eenige uren van zeer geanimeerd spel, kon worden overgegaan tot het bepalen van den uitslag. Deze luidde als volgt: Groep A. Oneven Lijn 7 paren. 1. Mevr. v. Gulikde Vries en Mevr. d* Vriesvan Berghem te Alkmaar 260 p. 2. de heeren Mr. P. Boelmans ter Spill en F. Vrijdag te Alkmaar 470 p. Even Lijn 7 paren. 1. de heer en mevr. dr, Schut te Alkmaar -f 2070 p. 2. de heeren D. Leijen en L. Trijbetz te Alk maar -f- 1665 p. Groep B. Oneven Lijn 7 paren. 1. Mej. Wiemer en de heer N. K. Bettink te Alkmaar -|- 4570 p. 2. Mej. M. Schermerhorn en de heer P. Kleinjan te Alkmaar -}- 2320 p. Even Lijn 7 paren. 1. de heeren van den Berg en Zaman te Alkmaar 840 p. 2. de heeren J. Rus en J. Visser te Alk maar 1215 p. Groep C. Oneven Lijn 7 paren. 1. Mej. en de Hr. Bosschaart te Egmond aan Zee -f 1110 p. 2. de heeren J. Nijman en C. Strooker te Alkmaar -)- 370 p. Even Lijn 7 paren. 1. de heeren O. Elema en P. Smit te Alk maar -|- 2205 p. 2. de heeren Sonneveld en Weissenborn te Alkmaar -f- 1885 p'. Groep D. Oneven Lijn 6 paren, 1. de heeren Kirkenier en Untied te Alk maar -f- 330 p, 2. de heeren Bruin en Sevenhuysen te War- menhuizen -j— 80 p. Even Lijn 6 paren. 1. Mej. M. Ermes en Mej. J. Meindersma te Alkmaar -)- 2045 p. 2. de heeren Masee en Maters te Alkmaar 1910 p. De eerstaankomende paren ontvingen kunst voorwerpen als prijzen. Voor de nummers twee met het kleinste verschil met r-mmer één was in elke groep een kleine troostprijs beschikbaar»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9