[Provinciaal 'flieuws JijdscPiciftm £aatste Aecichten ïBucqecÜike Stand fcfieepstiiduujm. JiacMecidïtea geen vertegenwoordiger heeft aangewezen, is de samenstelling van het comité voorloopig als volgt: R. P. Goettsch, voorzitter; G. C. Dun, vice- voorzitter; Mr. R. Veendorp, secretaris; Mr. C. J. de Lange, penningmeester; L. Baas; Th. J- Buissink; S. G. L. F. baron van Fri- dagh; Dr. H. J. P. Huizinga; M. Alb. de Lange; Mevr. A. Laurillard; G. W. de Munk; Mej. G. Rysdorp. Aan den burgemeester is het eere-voorzit- terschap van het comité aangeboden, die zich bereid neeft verklaard deze benoeming te aanvaarden. Omtrent de plannen van het comité tot herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje werden reeds besprekin gen gevoerd. Zoodra deze plannen een meer vasten vorm hebben aangenomen, zullen daarover nadere mededeelingen worden ge daan. HET MOORENSCHIP. Belangstellenden worden nog eens herin nert aan de opvoering van de operette „Het Moorenschip" door Jonker's koorklassen op Woensdagavond 11 Januari. PRIJZEN BEHAALD. R.K- Harmonie t. Caecilia. Op het Zaterdag gehouden solistencon cours te Haarlem, behaalde de heer H. Groot in de afd. uitmuntendheid (bariton) een eer sten prijs en de heer C. A. v. d. Togt in de eerste afdeeling (trombone) een eersten prijs. Genoemde heeren behaalden in de eerste afd. met een duo (bariton en trombone) eveneens een eersten prijs. Beiden werden begeleid door den dirigent, den heer P. N. Joosen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,35 uur licht op- BENOEMING LID BESTUUR GEMEENTELIJKE INSTELLING VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. In bijlage no. 1 schrijven B en W.: Bij uw besluit van 16 April 1931 werd als een der instellingen, bevoegd om een aanbe veling in te zenden voor de benoeming van een lid van het bestuur der gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk hulpbetoon, aangewezen de Diaconie der Ned. Hervormde gemeente. Ter vervulling van de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer R. M. Oden op 1 Januari 1933, deed de Diaconie ons de volgende aanbeveling toekomen: 1 1. J. Ponsen. 2. P. Ensingh. Het reglement der instelling (gem.blad 1218) schrijft voor in art. 2, eerste lid, sub 4, dat het daar bedoelde viertal leden door U wordt benoemd uit een door ons college op te maken voordracht van twee personen voor elke vacature. Alleen derhalve wanneer wij ons geheel met de aanbeveling der aangewe zen instelling vereenigen, zal de voordracht in overeenstemming zijn met de aanbeveling. In dit geval hadden wij tegen de aanbeve ling bezwaar, niet om de personen, doch om de functie welke de eerstaanbevolene bekleed:. IDp keer Ponsen is n.1. als secretaris van den Armenraad werkzaam in dienst van een in stelling, die uit de samenwerking der ver schillende instellingen van weldadigheid is ontstaan. Het is naar ons voorkomt niet in overeen stemming met een juiste opvatting omtrent de verhouding tusschen de gemeentelijke in stelling van weldadigheid en den Armenraad wanneer een lid van het bestuur der eerstge- melde instelling tevens secretaris is van dien raad. De Armenraad omvat alle instellingen, voorzoover ze kunnen en willen of moeten medewerken. Als instelling staat de raad op zichzelf. De ambtenaren van den Armenraad, de secretaris in de eerste plaats, moeten naar ons voorkomt in het belang zoowel van den arbeid van den Armenraad als voor een juiste verhouding tusschen de instellingen onder ling niet deel hebben aan het bestuur van een of meer van die instellingen. De vertegen woordigers in den Armenraad moeten worden geassisteerd door een secretaris, die van alle ir stellingen vrij staat en dus ieders arbeid op volkomen dezelfde objectieve wijze beoor deelt. Zoo behoort hij naar ons voorkomt geheel en al vrij te staan in het bijzonder van de in financieel opzicht zoo belangrijke gemeente lijke instelling voor maatschappelijk hulpbe- oon, die door den aard van haar taak feite lijk een zoo overwegende positie te midden der andere instellingen inneemt. Wij kunnen er niet toe medewerken, een zoo nauw con tact tusschen het bestuur dezer instelling en den Armenraad tot stand te brengen als door een benoeming van den heer Ponsen tot lid van het bestuur zou worden verkregen. Onze opvatting brachten wij ter kennis van de Diaconie, die onze bezwaren evenwel niet deelt en haar aanbeveling handhaaft. Wij hebben ons daarom genoodzaakt ge zien, een voordracht samen te stellen, die van de aanbeveling der Diaconie eenigszins afwijkt, t.w. 1. P. Ensingh. 2. W. Bok. Wij stellen u voor, thans tot aanvulling yan de vacature-Oden over te gaan. TEXEL. 'Zaterdag is in hotel „De Oranjeboom" t e den Burg door den heer L Igesz, ar chitect, aanbesteed voor rekening van den heer K. Pen, de uitbreiding van bo vengenoemd hotel met een tooneelzaal. ingeschreven werd op 35 biljetten Laagste inschrijver waren voor: perc. I metselwerk, N. Graaf voor 4450—; perc. 2, timmerwerk J. v. Wessum 6361; pe»-c. 3, loodgieterswerk, P. Oele 1168; perc 4 verf- en glaswerk, fa. Z. Graaf 538; perc. 5 electriciteitswerk Dros' Ing bureau 299.50; perc. 6 betonwerk Vcbi (Vinkenveen) 3380. De gunning is nog tenige dagen aangehouden. BERGEN. Bergens Harmonie. Op het Zaterdag gehouden solisten concours, uitgeschreven door de r. k. muziekvereeniging Utile Dulci te Haar lem, behaalden onze clarinettisten Jn. Admiraal met 135 punten en C. Wokke met 131 punten een len prijs. Een mooi succes voor onze Harmonie. Ook den heer A v. Diepen Tz. komt als begelei dend pianist een woord van hulde toe voor deze prestatie. HENSBROEK. Vrijdagavond heeft de heer Veltrop uit den Beemster in café de Boer ge sproken over het onderwerp: Moeten tuindersboeren en arbeiders zich bezig houden met den politieken strijd. Toen de spreker optrad was de zaal geheel gevuld. Zoo langzamerhand weten we nu al welk een uitstekend redenaar de heer Veltrop is. De bedoeling van de zen avond was propaganda voor den O. S. P. Het resultaat was dan ook dat van genoemde partij een afdeeling is gesticht van Obdam en Hensbroek te samen. Aan het einde van de rede bestond gelegen heid om met snreker van g dachten te wisselen. Hiervan werd nogal gebruik gemaakt. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier is de oudste inwoonster onzer ge meente in den ouderdom van 90 jaar over leden, n.1. de wed. C. BouwensOtto. Zij was een merkwaardige vrouw, hoogst eenvoudig en nederig, doch zeer begaafd en tot de laat ste jaren toe altijd vol belangstelling voor het maatschappelijke gebeuren. Twee jaar ge leden voerde zij nog voor een volle vergade ring van den Bond voor taatspensionneering hier ter plaatse het woord en droeg zij uit het hoofd een door haar zelf vervaardigd ge dicht voor, welks inhoud allen diep trof. Al tijd was zij in haar vrijen tijd bezig, hetzij met knutselarbeid, hetzij met het uiten van haar gedachten in dichtvorm. Zij gaf daarbij blijk van een helder verstand en een sterk ont wikkeld gevoel voor godsdienst en een mede leven met het lijden van anderen. DE STREEK. De omzet aan de veilingsvereeniging ,,De Tuinbouw'' bedroeg over het afgeloopen jaar 1.485.845,11, waarvan alleen in de maand December 220.000. BGVENKARSPEL. Tot secretaris-penningmeester van de banne Bovenkarspel is benoemd de heer J. Botman Sz. HOORN. f Alhier is een afdeeling van de R K. Volkspartij opgericht, met aanvankelijk 15 leden. NIEUWE NIEDORP. Zaterdagavond had in de zaal van den heer Kossen een propagandabijeenkomst plaats van den Bond voor Staatspensionnee- ring met het doel hier een afdeeling te vor men. De belangstelling der N. Niedorpers was zeer gering. Nadat eerst een paar aar dige films waren vertoond, werd een kort propagandistisch woord gesproken door den heer H. Bruin van Alkmaar, die met vuur en enthousiasme voor de belangen der oudjes op kwam. Hierna kregen we de vertooning var. de Bondsfilm „Oud en arm", een film, die aan ons oog laat voorbijgaan het harde leven van een paar menschen op het platteland, het zwoegen en sjouwen vanaf hun pritle jeugd met als eindresultaat: naar het armenhuis Wat we kregen te zien, was zoo aan de wer kelijkheid getoetst en daarom zoo aangrij pend, dat men uit eigen omgeving meerdere personen zou kunnen noemen, wien het even zoo in het leven is gegaan en men vraagt zich angstig of hoevelen eenzelfde lot zulle moe ten ondergaan, nu zoovele land-, tuinbou wers, kleine boeren en zakenmenschen door de crisis zich hun zuur verdiende spaarpen ningen zien ontglippen, wanneer er niet komt een voldoend premievrij Staatspensioen. Binnenkort zal men hier nogmaals een vxergadering beleggen om te pogen hier toch nog een afdeeling te krijgen. EGMOND AAN ZEE. In het café van den heer Mulder gaf gis teravond voor een goed bezette zaal het fan farecorps „Ons Genoegen", onder leiding van haar directeur, de heer E. Peetoom uit Alkmaar, een uitvoering. Medewerking werd verleend door het ook hier bekende trio van Saai Door den heer Jan Obdam, voorzitter van het fanfarecorps, werd een kort openings woord gesproken. De verschillende nummers, die hierna ge blazen werden, vielen zeer in den smaak van het publiek. Naar ons oordeel, is het corps, sinds wij het laatst met zijn prestaties kennis maakten, wat vaardigheid betreft, zeer vooruitgegaan. Bij min of meer officieele feestelijke gelegen heden kan men volgens ons oordeel, dan ook gerust van dit corps de medewerking vragen. Wat de familie van Saar betreft, die het fanfarecorps afwisselde, kunnen wij zeggen, dat zij naast de stukjes uit haar vroeger re pertoire ook nieuwe brachten. Vooral in den smaak vielen, een liedje op een krontjong melodie, over dieren, terwijl de bekende re freinen van het Yo-Yo-lied en van de Radio- potpourrie flink werden meegezongen. Een daverend applaus viel haar dan ook ten deel. Een gezellig ba! besloot dezen avond. Wij ontvingen een nummer van het fraai uitgevoerde tijdschrift Nederlandsch Indii, oud en nieuw, een geïllustreerd maandblad, dat voortaan in samenwerking met de Stoom vaart Maatschappij „Nederland" zal worden uitgegeven. Het tijdschrift, dat reeds 17 jaar bestaat, wil men thans door het opnemen van artikelen in de Fransche, Duische en Engel- sche taal internationaal maken, waardoor den vreemdeling meerdere kennis kan worden bijgebracht omtrent Nederlandsch Indië en al hetgeen door de Nederlanders daar werd en wordt tot stand gebracht. Eveneens worden artikelen opgenomen over de moderne en historische scheepvaart in den meest uitge- breiden zin van het woord en over de Indi sche planten- en dierenwereld. In dit fraai geïllustreerde nummer treffen wij naast arti kelen in het Engelsche en Fransche o.a. een Hollandsche bijdrage aan over Oud-Banten en zijn monumenten van V. I. van de Wall. Panorama geeft kieken en een beschrijving van het holendorp Tegrinna en Jerome Beatty vertelt van zoeklichten, reclame en kuiperij in Hollywood. Interessant zijn de bijzonderheden van den Meiheuvel van Lille- hammer. Er zijn ditmaal novellen van J. W. Grayson, John Laurence en Charles Garvice. Het weekblad heeft een interessante vrou wenrubriek, een sportrubriek en veel geïl lustreerd nieuws uit binnen- en buitenland, benevens zeer fraaie natuuropnamen. Kie-ke-boe, het kleuterweekblad, brengt het vervolg van de geschiedenis van den kleinen clown Kiekeboe, de redactrice, mevrouw D. A. Cramer—Schaap vertelt van sneeuw in sprookjesland, Maren Koster geeft in Hatsjie een leuk hondenverhaaltje en er zijn versjes van de redactrice, van Eliza Hess—Binger en van B. Schippers Jr. Dick de Boer leert den kleuters een auto teekenen. In het Januari-nummer van De nieuwe Oids worden invallen van Frans Erens gepu bliceerd. H. W. Sandberg begint een roman, getiteld Andree en Willem Kloos publiceert Nieuwe Gids-correspondentie uit vroeger ja ren. H. van Loon geeft een gevoelige schets van Napoleon II, den koning van Rome en W. J. EeJssema bespreekt Ferdinand Bruckner. Er is een droefgeestige nouvelle van Jacob Hiegentlich, getiteld Wodka. Johan W. Broe- delet behandelt de Toneel Notitie en er zijn verzen van Hein Boeken, Hélène Swarth, Atie Duparc en J. J. van Geuns. Willem Kloos geeft weer een serie Binnengedachten en spreekt over zich zelf bij de bespreking van de verzen van Weremeus Buning Maria Léci- na. N. G. geeft het maandelijksch overzicht, Maurits Wagenvoort het Buitenlandsch over zicht, Jeanne KloosReyneke van Stuwe be handelt de damesrubriek en Herman Mid dendorp de Bibliographie. Van De ontdekking der Wereld door Mr. W. J. van Balen uitgave Elsevier te Am sterdam is thans de 12e aflevering ver schenen. Zij behandelt Zuid-Amerika in den grondvorm en vertelt van de tochten door het poolijs naar Catay, waarbij in het bijzonder aandacht wordt geschonken aan de overwin tering van Willem Barentsz op Nova Zembla en aan de tochten van Hendrik Hudson. Ver volgens wordt het onbekende Zuidland be sproken. In Onze Wonderbaarlijkc Wereld uit gave van W. de Haan te Utrecht vertelt Ladbroke Black hoe schipbreukelingen gered worden. Prof. A. P. Newton verhaalt hoe de wereld ontdekt werd. De Kol. P. T. Ethertop geeft bijzonderheden over Kairo, de grootste Arabische stad. G. E. M. Joad geeft in een materialistisch artikel een beschouwing over oorsprong en aard van het verstand, waar na S. K. Ratcliffe bij interessante foto's een en ander vertelt van San Francisko, de gou den stad. Wetenswaardig is de fraai geïl lustreerde bijdrage van Sir Arthur Smith Woodward over de vraag hoe de oermensch er uitgezien heeft. Donald A. Mackenzie ver telt van de catacomben en bij fraaie afbeel dingen verhaalt J. M. Robertson van het heengaan der oude goden. J. W. N. Sullivan geeft antwoord op de vraag wat materie is en deze aflevering eindigt met een beschrij ving over de wonderen van den ijsberg. Ongecorrigeerd. HAAR DOCHTER GEWURGD. Het gerechtshof te Den Bosch veroor deelde overeenkomstig het vonnis der Maastrichtsche rechtbank de 54-jarige Tsjechische vrouw M. O. K. die op 20 Juli te Kefkrade haar 15-jarige dochter Aloisa O. had gewurgd, wegens doodslag tot acht jaar gevangenisstraf. Om een formaliteit werd het vonnis der rechtbank vernietigd. De advocaat-generaal had tien jaar gevangenisstraf geëischt. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. In den afgeloopen nacht heeft in de Breedstraat te Leeuwarden een ernstige vechtpartij plaats gehad Hierbij kreeg de 23-jarige arbeider R. Z. een tien c.M. lange snijwonde in de zij. Hij werd door de politie per brancard naar het zieken huis overgebracht, waar hij ter verple ging is opgenomen. Zijn toestand is redelijk. De vermoedelijke dader, een zekere O., is door de politie aangehouden. INBRAAK TIJDENS KERKGANG. Toen de steenkolenhandelaar W. te Bodegraven Zondagavond naar de kerk was, is in zijn woning ingebroken. Uit een ijzeren geldkistje werd een bedrag van ongeveer 1500 ontvreemd. Van de daders is geen spoor te vinden. BRANDSTICHTERS VOOR HET HOF. Het gerechtshof van 's Hertogenbosch behandelde heden in hooger beroep de strafzaak tegen den 28-jarigen bakker H. V. uit Eindhoven, die tezamen met den 22-jarigen G. P. van L. te Eindhoven en omgeving een 13-tal branden heeft gesticht. Hij werd door de rechtbank te 's Her togenbosch wegens twee ten laste geleg de feiten, nl. brandstichtingen op 15 Au gustus 1931 in de boerderij van Van Grootel te Eindhoven en op 6 September 1931 in de boerderij van Van der Palen te Eindhoven, veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. V., die bekend heeft beide misdrijven te hebben gepleegd, is volgens den psy chiater dr. Casparie daartoe gebracht door alcohol-gebruik en het moreel over wicht, dat v d L. op hem had. Een gun stig reclasseeringsrapport is over hem uitgebracht. De advocaat-generaal bij het Hof mr. Couvée eischte bevestiging van het von nis, waarna Mr. Gerrits clementie pleit te op grond van gedeeltelijke ontoere kenbaarheid van verdachte. •BRAND AAN BOORD. In een Amsterdamsche haven. Tegen twee uur in den afgeloopen nacht werd de brandweer gewaarschuwd voor een brand aan boord van de Hongaarsche graan- boot „Puszta", die aan den Westerdoksdijk bij de graansilo's lag. Toen de brandweer kwam, was de brand reeds zoo goed als ge- bluscht. De oorzaak van den brand is niet met ze kerheid te zeggen. Men gelooft aan kortslui ting fh de radio-installatie. STAKING IN HET KLEEDINGBEDRIJF TE AMSTERDAM. De staking in het heeren-kleedingsbedrijf te Amsterdam is heden een feit geworden. Meer dan elf honderd werknemers zijn bij dit conflict betrokken; zij zijn werkzaam bij vijf ondernemingen in de hoofdstad, t.w. de firir.e De Vries en Susan, de N V. Hollandia-fabrie- ken, J. Gazan, de N.V. W. van der Heyde's Confectiefabriek en de Nederlandsche Confec tiefabriek „Necofa". Hedenavond zullen hoofd- en afdeelings- besturen van den Bond van Mannelijke en Vrouwelijke Arbeiders in de Kleedingin- dustrie en Aanverwante vakekn vergaderen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN, Japansch voorstel tot vorming van een nieuwen staat met Shanghaikwan als hoofdstad. Naar verluidt zou het Japansche hoofdkwar tier hebben voorgesteld, naar het voorbeeld van Mandsjoekwo een nieuwen onafhankelij- ken staat te stichten met Shanghaikwan als hoofdstad. De Chineesche minister van buitenlandsche zaken zou hebben verklaard dat de Chinee sche regeering zich tegen een dergelijk voor stel met alle mogelijke middeleA zal verzetten. GROOTE BRAND IN EEN THURINGSCH DORP. Het dorp Orawinkel bij Ohrdruf is vannacht geteisterd door een grooten brand, die in een boerderij uitbrak en zich met razende snelheid uitbreidde over een geheel complex huizen. Na vele uren werken slaagden de brandweren uit de omliggende dorpen erin, den brand meester te worden. Een woonhuis en zes schuren met voorraden en gereedschappen brandden tot den grond toe af. De omliggende huizen liepen brand- en waterschade op. Men vermoedt dat het vuur door brandstichting is ontstaan. DE REVOLUTIONNAIRE BEWEGING IN BARCELONA. Het Spaansche ministerie van binnen- landsche zaken heeft een officieel rap port opgesteld over de opstandige bewe ging te Barcelona Hoewel dit rappe rt vannacht tegen twee uur bekend zou worden gemaakt konden te vier uur nog geen mededeelingen worden g'ekregen. Men neemt derhalve aan, dat de toestand in Catalonië zeer ernstig is. Deee veron derstelling wordt versterkt door het feit, dat Barcelona sedert den overgang naa- een autonome regeering over een vrij zwakke politiemacht beschikt. Het verkeer in de geheele stad zou gestaakt zijn. De strategische punten, zijn bezet door infanterie en machinegeweeraf- deelingen. De straten zijn bijna geheel ve'laten. De opstand schijnt te zijn begonnen bij het vertrek van den senltrein naar Ma drid op het hoofdstation, waar reeds negen dooden zijn gevallen. Een deel van het spoorwegpersoneel zou bij den opstand zijn betrokken. Ook te Lerida, de hoofdstad van de ge lijknamige Catalaansche provincie, heb ben syndicalisten getracht de kazernes te bestormen. Er ontstond een schiet partij, waarbij vijf personen werden ge dood. De geheele opstandige beweging staat in verband met de op Oudejaars avond ontdekte omwentelingsplannen van eenige radicale groepen te Barce lona. ALGEMEENE STAKING OP DE CANARISCHE EILANDEN. In verband met de revolutionnaire be weging wordt gemeld, dat ook op de Ca- narische eilanden op tal van plaatsen ernstige botsingen met de politie zijn voorgekomen. De algemeene staking is uitgeroepen, waarbij zich ook de trans portarbeiders, de chauffeurs en het per soneel van het rijtuigpark voor het vreemdelingenverkeer hebben aangeslo ten. De dagbladen konden gisteren niet verschijnen. GEBOREN: Johannes Antonius z. v. Augustinus Gaarthuis en Bregje Boos. OVERLEDEN: Elisabeth van Waard gehuwd met Jan Baas 66 jaar. Klaaske Bakker wed. Be rend Kool 77 jaar. Adrianus Molenaar 67 jaar. SI OOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, uitr., 6 Jan. v, South ampton. Poelau Tello, 7 Jan. v. Amst. te Batavia. Tajardoen, uitr., 7 Jan. te Antwerpen. Stoomvaart Mij, Nederland. Johan de Witt, thuisr., 6 Jan. v. Singapore. Tarakan, uitr., 7 Jan.te Genua. Bou- Cris- Tabian, thuisr., 7 Jan. v. Liverpool n. Amst. Tabinta, uitr., 7 Jan. v. Genua. Kon. Holl. Lloyd. Teneriffe, uitr., 5 Jan. v. Sao Francisco. Waterland 7 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Rotterdamsche Lloyd. Kota Agoeng, thuisr., 7 Jan. te Londen. Tosari, uitr., 7 Jan. v. Napels. Holland—Amerlka-Lijn. Damsterdijk, Pacifickust n. Rott.; 6 Jan. te Los Angeles. Nebraska 7 Jan. v. Rott. n. Hamburg. Veendam, Rott. n. New-York, 7 Jan. v, logne. Delftdijk 6 Jan, v. Rott. te Los Angeles. Lochkatrine, Pacifick n. Rott., 5 Jan. v. tobaL Kon. Paketv. Maatschappij. Barentsz 6 Jan. v. Batavia te Kaapstad. Van Rees 5 Jan. v. Sydney te Batavia. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Baralt 4 Jan. te Curayao. Berenice 6 Jan. v. Vigo te Lissabon. Haarlem, uitr., 6 Jan. v. Cristobal n. Buena- ventura. Hercules 6 Jan. v. Bourgas n. Varna. Irene 6 Jan. v. Catania n. Venetië. Stuyvesant, thuisr., 5 Jan. v, Paramaribo n. Madeira. Theseus 6 Jan. v. Aalborg n. Amst. Triton 6 Jan. v. Amst. n. Carthagena. Venus 6 Jan. v. Civitavecchia n. Napels. Ariadne 7 Jan. v. Lissabon n. Amst. Boskoop 7 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Ceres 7 Jan. v. Rott. n. Algiers. Orion 7 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Pluto 7 Jan. v. Amst. n. Kopenhagen. SilverJava Pacific Lijn. Silvérash, San Francisco n. Calcutta, 6 Jan. Manila. Silverpalm 4 Jan, New Orleans via Kaapstad n. Calcutta. Kota Inten, San Francisco n. Calcutta, 7 Jan. v, Lourenzo Marqués n. Kurrachee. JavaNew-York Lijn. Eurymedon, New-York n. Batavia, 6 Jan. v. Singapore. Mentor, Java/N. York, 6 Jan. te Penang. Siantar, New-York n. Batavia, 7 Jan. v. Suez. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 7 Jan. v. Bougie te Castillon. Stoomvaart Mij. Oceaan. Diomed, Japan/Rott., 6 Jan. te Londen. Melampus, 6 Jan. v. Londen te Hamburg. Peisander, Amst. n. Batavia, 7 Jan. v. Padang. Eurybates 7 Jan. v. Batavia te Amst. HollandBritsch-Indië-lijn. Streefkerk, 7 Jan. v, Calcutta n. Rott. HollandAfrika Lijn. Klipfontein 7 Jan. v. Rott. n. Bremen. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, thuisr., 5 Jan. v. Monrovia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone 6 Jan, v. Rott, te Hamburg. Alwaki, thuisr., 6 Jan. v. Rio Janeiro. te ALKMAAR, 9 Jan. 1933. Op de heden gehouden veemark* waren aanvoer en prijzen ais volgt: 76 Vetk koeien 100250 6 Vette kalveren 50120, vette kalveren per K.G. 0.701.15; 31 Nuchtere kalv. (slacht) 6—16; 518 Vette varkens per K.G. 27—31 cent. Handel matig. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 9 Jan. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 540 vette koeien, le kw. 60 65 cent, 2e kw 5058 cent, 3e kw. 42—48 cent, mindere soorten 32—40 cent per K.G., slachtgewicht; 91 Melk- en kalfkoeien 195 240; 157 Vette kalveren, le kw. 5458 cent, 2e kw. 4852 cent, 3e kw. 3846 ct. per K.G., levendgewicht; 38 Nuchtere kalve ren 5—10; 47 Schapen 12—15, lam meren 9—13; 793 Varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90—110 K.G., 33—34 ct„ zware varkens 32—33 cent, vette varkens 30^-31 cent per KG-, slachtgewicht; 43 paarden 65—100. Ter veemarkt waren heden 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht. Runderen ongeveer ge lijken aanvoer als de vorige week, handel stug met hoogere prijzen. Vette kalveren met redelijken aanvoer, slechte handel met dalen de prijzen. Nuchtere kalveren weinig aan voer, stugge handel en constante prijzen. Schapen en lammeren weinig aanvoer, slee- pende handel en dalende prijzen. Varkens prijzen als Woensdag. Slachtpaarden slee- pende aanvoer en gedrukte prijzen. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Jan. 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. WARMENHUIZEN, 7 Jan. 1933. Roode kool le s. 1.20—2 80, 2e s 070— 2.10; Gele kool le s. 1.80—2, 2e s. 0.60—1.90; Witte kool le s. 60—ƒ70 ct 2e s. 60 cent; Eigenheimers SO cent; Nep 3 Drielingen 3 203.50; Uien 2.6Ö 3.20; Grove Uien 2.503.20; Bieten 1.60. Aanvoer: 47000 K.G. Roode kool; 9800 K.G. Gele kool; 18500 K.G. Witte kool; 50 K.G. Nep; 19000 K.G. Uien; 550 K.G Aardappelen en 425 K.G. Bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Jan. '33. Langendijker Groentenveiling. 3200 stuks Bloemkool: Reuzen 6.10—9.80, 2e s. 1.40—2.60 per 100 stuks; 17000 K.G. Roode kool 1.403.30, 2e s. 080 2.20; 14500 K.G. Gele kool le s. 0.60— 1.60; 29500 K.G. Deensche witte kool 60 70 cent; 12800 K.G. Uien: gele uien 2.60 3.4Ó, gele drielingen 3.40—3.50; 1000 K.G. Bieten 0.60-/ 1.10; 3200 K.G Peen 11.40, alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 7 Jan. 1933. 16200 K.G. Uien Drielingen 33.40, Uien 3.203.40, Grove uien 2.30 3.10; 2800 K.G. Peen 0-90-/ 1.20; 2200 K.G. Kroten 0.60; 90100 K G. Roo de kool 1.70—3 40, doorschot 0.60— 2.60; 88100 K.G. Deensche witte kool 60 80 cent, doorschot 60 cent; 36200 K.G. Gele kool 1.10—1.80, doorschot 0.70— 1.20, alles per 100 K.G.; lOOstuks Bloem kool 4.70 per 100 stuks. Doorgedraaid: 2200 K.G. Bieten; 600 K G. Roode, 3400 K.G. Gele en 22200 K.G, Deensche witte kool.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3