Agenda _^iimeidand Provinciaal 'tlieums jMyezoadw Stukken £aatste êetichten JCunst en Wetenschap ."fcheepstiidiagen UJeecAecicflt èuchtvaact Siad. en O Bioscopen. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Die Fle- dermaus (operette), hoofdrollen Anny On- dra, Oeorg Alexander en Hans Junkermann Leeftijd boven 14 jaar. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Wat het leven verwoest (dram.), hoofdrol Viynne Gibson. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdummer Het wet boek van Strafrecht (dram.); tweede hoofd nummer Luchtpiraten (sens.j. Toegang bo ven 18 jaar. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303 30, Zater dag van 91 geopend; Zondags gesloten. Woensdag 11 Januari. Harmonie, opvoering Het Moorenschip door Cor Jonker's Koorklassen. BESTRIJDING VAN SMOKKELARIJ IN WAPENS. In Limburg wordt streng toezicht gehouden. De minister van justitie mr. dr. J. Donner. heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van ir J. W. Albarda, lid van de Tweede Kamer over den uitvoer van wapens uit Nederland naar Duitschland zonder vol doening aan de wettelijk voorgeschreven formaliteit en betreffende verscherping van het toezicht op den in- en uitvoer van wa pens, alsnog medegedeeld Voor wie de wapenen bestemd waren, is niet kunnen worden vastgesteld, terwijl even min tot dusver is kunnen blijken dat in Lim burg zich nog belangrijke wapenvoorraden zouden bevinden. Op den verboden invoer van vuurwapenen wordt, mede met het oog op de belangen, welke daarbij voor de handhaving der open bare orde hier te lande op het spel kunnen staan, scherp toegezien en ter zake werd reeds contact met den minister van financiën onderhouden Dat het scherpe toezicht mede betrekking heeft op verboden opslag van vuurwapenen en verboden uitvoer daarvan, behoeft wel geen betoog. Op losse geruchten kan echter uiteraard niet zonder meer worden gehandeld. Men lioude voorts ook rekening met de groote moeilijkheden, welke een practisch nagenoeg vrije wapenhandel in een naburig land voor de beteugeling van die smokkelarij oplevert. VERKEERSONGEVALLEN. Een woesteling. Gisterenavond heeft op den Groningschen straatweg te Assen een ernstig ongeluk plaats gehad. Met zeer groote vaart reed daar met een luxe-wagen de chauffeur R. K. garagehou der te Groningen. Op een gfegeven moment raakte hij het stuur kwijt, waardoor de auto tegen enkele boomen botste en tenslotte een lantaarnpaal omver reed. De paal trof zekere mevrouw Timmer, echtgenoote van den be kenden motorrijder G. Timmer, die daar wan delde. Zij werd ernstig gewond opgenomen en naar het Wilhelminagasthuis te Assen over gebracht, waar zij hedenmorgen aan de gevol gen van de bekomen verwondingen is overle den. De auto werd zwaar beschadigd. K. is aangehouden en naar het politiebureau geleid. Kind overreden en gedood. Gistermiddag te omstreeks 3 uur heeft de heer de R die met zijn luxewagen op weg was van Gorcum naar Baarle-Nas- sau, op den Rijksstraatweg nabij Nieu- wendijk het 354-jarig zoontje van den heer J. van Daalen, dat plotseling vlak voor den auto den weg overstak, over reden De kleine bekwam een hersen schudding en is ongeveer een uur na het ongeval overleden. OPRUIING EN BELEEDIGING VAN PRINSES JULIANA. Vandaag diende voor het gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep de zaak tegen een revolutionnair arbeider, verdacht van opruiing en beleediging van prinses Juliana. Bij een relletje op den Dam in Februari j.1. zou verdachte hebben geroepen: „Sla die smeris dood". Voor had hij in de stad op verschillende plaatsen plaatjes aangepakt, die beleedigend werden geacht voor prinses Juliana in verband met haar werkzaamhe den voor het crisis-comité. De rechtbank te Amsterdam had den man veroordeeld tot 'n maand gevangenisstraf benevens 5 gulden boete wegens overtreding der Alg. Politie verordening in de hoofdstad, waarbij het aanplakken op muren zonder hiertoe ver gunning te hebben strafbaar is gesteld. Verdachte was niet verschenen. De proc.- generaal vroeg bij de verstekbehandeling bevestiging van het vonnis der rechtbank. Arrest 24 Januari. WAPENSMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Hedennacht zijn te Zundert aan de Belgi sche grens aangehouden twee chauffeurs, de gebr. P., die per vrachtauto vervoerden 50 revolvers en 50 doozen patronen, frauduleus uit België ingevoerd. Zij zeiden deze wapens te hebben ingevoerd voor rekening van zeke ren L. te Nijmegen. De politie te Nijmegen heeft onmiddellijk huiszoeking gedaan bij de gebroeders P.. doch geen wapenen gevonden De twee worden in arrest gehouden. De po litie te Nijmegen stelt een nader onderzoek in TWEE WINKELS OF EEN? Een broodbakker, wonende op den Haar lemmerdijk te Amsterdam, heeft een winkel, bestaande uit twee perceelen, in liet eene perceel wordt brood etc., in het andere ban ket verkocht. De huizen zijn verbonden door een tusschendeur. Op Zondag mag een bak kerswinkel vier uur epen zijn; de broodbak ker maakte van den bouw van zijn woning gebruik om twee maal vier verschillende uren open te zijn. Een controleur van den Arbeid maakte we gens overtreding van de winkelsluitingswet proces-verbaal tegen den bakker op, daar hij van meening was, dat hier sprake was van één perceel en dat de winkel slechts vier uur open mocht zijn. De ambtenaar van het O M. bij het kan tongerecht was het hiermede eens en vorder de een geldboete van 5. De kantonrechter sprak den bakker echter vrij, daar naar zijn meening hier sprake :s van twee afzonderlijke winkels. In hooger beroep eischte de officier van justitie vernietiging van het vonnis van den kantonrechter. Er is hier wel degelijk sprake van één winkel, die door de handelingen van den bakker acht uur open is. Spr. vorderde een geldboete van 5. Nadat een gemachtigde van verd. had be toogd, dat hier sprake is van twee afzonder lijke winkels, werd de uitspraak bepaald op 24 Januari. HEÏLOO. De Onderlinge Begrafenisvereeniging „Heiloo hield .Maandagavond jaarver gadering in café Admiraal. I e verga le ring was openbaar, zoodat ook niet-leden konden hooren hoe de jonge vereeniging werkte. De voorzitter, de heer P. Oud, opende op do gebruikelijke wijze en wenschte de leden en hunne huisgenooten een ge lukkig jaar. In de laatste bestuursver gadering was besloten om de dragers di© op de vergadering absent zijn, te be boeten. Het jaarverslag getuigde van een sterk vooruitgaande vereeniging. Het ledental ging met 87 pet. vooruit en omvat 197 leden In tegenstelling met 1931, ons eer ste levensjaar, verloren we het afgeloo- pen jaar 7 leden, een lid werd geroyeerd. De rekening en verantwoording luidde: ontvangsten 900.14 .uitgaven 855.81, batig saldo 4453 Op het kleedings- fonds werd 100 afgeschreven, de schuld der vereeniging is 450. De heer H. D. de Vries bracht verslag uit namens de financieele commissie en verklaarde alles in orde. De bestuursverkiezing gaf het bestuur aanleiding tot de volgende mededeeling. Voor den eersten keer kunnen we de rooster van aftreding niet anders rege len of een gedeelte der bestuursleden heeft 3 jaar zitting. Verleden jaar kon den we het evenmin doen daar een ge deelte dan maar een jaar in functie was. Daarom stelt het bestuur voor in 1933 de heeren Oud en Schager en 1934 d heeren Wilms .Mantel en Smits en vervolgens dus elk jaar een bestuursver kiezing. Daarna werd de volgende voor dracht opgemaakt: 1. P. Oud, 2. C. Kleijn en 1. J. Schager, 2. P. Mulder Czn. De heeren Oud en Schager werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Daarna kwam het bestuur met een voorstel om den secretaris-penningmees ter over 1932 een gratificatie vai> 10 te geven. Dit voorstel had aller instem ming. De tarieven voor begraven werden vastgesteld als volgt: rouwkoets met 2 paarden bespannen, aanspreker, 8 dra gers en 2 volgrijtuigen met 2 paarden bespannen 70, desgevensc^t kan men ook een rouwauto en 2 voigauto's krij gen. Het lidmaatschap bleef 1 per ge- z;n en per jaar. De contracten afgesloten met de heeren Peperkamp en Dam en Cc. te Alkmaar zijn een waarborg dat alles in orde is. Bij de rondvraag werd gevraagd of de vereeniging ook naast het begraven de voorbereiding verricht als afleggen, kis ten e. d. De eerste aanspreker wilde graag hierop antwoorden. Men gevoelt onze concurrentie en daarom moet men toch wat zeggen. Het is anderen een doorn in het oog dat we de begrafenis sen verrichten zonder winst, doch dat was 't Coel der vereeniging. We kunnen onze uitgaven bestrijden door de contri butie en mogen geen winst maken. Na tuurlijk voeren wij alles uit van het overlijden tot het begraven. Dan is er spr. als katholiek meermalen gevraagd of men dat groepje van de R. K. dood graver niet kan keeren. Spr. wil dit zeg gen: Wij bewijzen aan onze leden de laatste eer en doen dat niet minder dan welke onderneming of vereeniging. Spr had allerminst lust om een recherche dienst uit te voeren of er iemand dood gaat. Evenmin had spr. lust om den R K. doodgraver na te loopen of met hem overleg te plegen. Onze vereeniging een jonge vereeniging, moet groeien en groeit ook. De heer Admiraal stelde voor om cir culaires te verspreiden. De secretaris zag meer resultaat in huisbezoek. Dan is men ook in de gele genheid om eens rustig te praten. De voorzitter deelde nog mede dat de vereeniging een glas en een zwart kleed had aangeschaft en wel voor den tijd dat hei lijk thuis stond. Iedereen kan daar van gebruik maken, mits men zich op geeft aan den aanspreker. Met den wensch dat 1933 voor alle leden een gunstig jaar mag zijn, volgde sluiting. 'Alhier wordt een actie gevoerd voor oprichting van den z.g. Neutrale Boeren- en Tuindersbond. De ontevr> denheiu onder de tuinders is groot ge noeg om een voed'agsbodem voor den nieuwen bond te vinden. 'Als gevolg van een actie door den heer Th B Brand (die een tegenstander is dat ambtenaren bijbaantjes vervullen) is door den directeur der posterijen te Alkmaar aan de postboden verboden om in of buiten diensttijd gelden op te halen voor vereenigingen, dagbladen, e d In- tusschen zijn thans de vrouw en Van de postboden in functie. De R. K. Sportvereeniging H S. V. gaf Zondagavond een feestavond aan donateurs en genoodigden. Het kon werkelijk een feest avond genoemd worden, want er was ge zorgd dat 't netjes was en dat is heel wat. Het Brunogebouw was geheel gevuld. De R. K. St. Cecilia zorgde voor goede muziek terwijl de welbékende R.-K. Alkmaarsche Tooneelvereeniging „Vios" de „Held van het Witte Doek" opvoerde. Die klucht in 3 be drijven door Steph van Cuijk was een klucht die insloeg. Onze tooneelclubs kunnen van dat gezelschap nog heel wat leeren. Er was een prettige, enkele malen wat te luidruchtige stemming. De verloting (een 2000 loten ten bate van de voetbalclub H. S V. waren verkocht) bracht het toppunt van spanning. Het was bijna middernacht toen de goed geslaagde bijeenkomst werd geslo ten. EGMOND AAN ZEE. In ons verslag van gister over het fan farecorps „Ons Genoegen" is een fout bin nen geslopen. Het betreft hier n.1. het trio van Laar. BERGEN. De ijsbaan gereed. Het land voor de ijsbaan van de Berger IJssportvereeniging staat onder water, de baan is gereed. Het wachten is nu alleen op vorst Thialf die het water zal moeten doen verstijven. Voor het bestuur van de Berger IJssport vereeniging is het een pak van het hart, dat de moeilijkheden om het water op de baan te houden, dank zij het aanbrengen van de klei- bekisting en het verhoogen van het peil der omliggende sloot, zijn overwonnen. Het peil in de sloot om de baan verschilt thans slechts 0,50 M. met het maaiveld van de baan en aangezien de kleibekisting voor het dijkje 0,90 M. beneden het maaiveld is aangebracht, is er alle kans, dat men het water op de baan zal houden. Wel is er hier en daar nog een mollengat dat gedicht moet worden, doch arbeiders zijn bezig hierin te voorzien. De verticale Stork-schroefpomp, voorzien van een 3 P.K. „Heemaf -motor, met een watercapaciteit van 100 M3. per uur en een stroomverbruik van 2 K.W.U., voldoet uitste kend. Zaterdagavond 6 uur werd de pomp in werking gesteld. Voor het onderzetten dei- baan (er komt 25 c.M. hoogte water op) is 7000 M3. noodig, zoodat na 70 uur pompen de baan onder water stond. Het land bleek mooi vlak gemaakt te zijn, zoodat men over het geheele oppervlak vol staan kon met een laagje water van 25 c.M. en niet, zooals men elders voor het feit staat, dat 1 M. water op sommige plaatsen noodig is. De baanverlichting bestaat uit 8 verlich tingsmasten ieder met een lamp van 500 kaarsen lichtsterkte. De wedstrijdbaan heeft in omtrek een lengte van 400 M. en voldoet dus aan de eischen van den K. N. c. B. De baan ligt prachtig ten Westen van de begraafplaats aan den Oost en Westkant door beplanting beschut en op precies 1200 M afstand van de kerkruïne, zoodat klachten over afgelegenheid kunnen worden afgewe zen. Heel mooi is, dat de Berger IJssportver van de gemeente niet alleen de beschikking over de ijsbaan heeft verkregen, doch ook huurster is geworden van de aan de baan grenzende ziekenbarak, een woning met twee zaaltjes, welke zaaltjes tijdens het ijsver maak als consumptiegelegenheden en als clubgebouw zullen worden ingericht. Wanneer he( geen ijslooze winter wordt, dan mag zeker een grootsche opening van de schitterende baan verwacht worden. (Buiten verantwoordelijkheid van at Redactie. De opname in de rubriek, be-wi/st geenszins dat de redactie er mede instemt Alkmaar, 9 Jan. 1933. Mijnheer de Redacteur! Wilt U nog eens een klein stukje van ons opnemen, als antwoord op den uitval van 't bestuur der Alkmaarsche Neutrale School- vereeniging? We zeggen U alvast vriendelijk dank. Omdat het bestuur voornoemd 't zelf zegt, nemen we gaarne aan, dat de mededeelingen in ons ingezonden stuk van 6 jan. j.1. voor dat bestuur compromitteerend zijn, dus: het be stuur in opspraak biengen, of, naar een an dere beteekenis van dit woord: in gevaar brengen. Evenwel, men wijte dat niet aan ons. Wij hebben niets anders gedaan, dan aange haald, wat de heer Vogelaar in de raadszit ting heeft gezegd, en gewezen op de beteeke nis. die naar onze meening aan die woorden is te hechten. Voorts hebben we laten uit komen, hoe handteekeningen zijn verkregen; en hoe het bestuur van handteekeningen van ouders, die hun kinderen niet naar de bijz. neutr. school zullen zenden, of die nog geen leerplichtige kinderen hebben, gebruik heeft gemaakt. Al is deze wijze van doen mogelijk niet in strijd met de wet, wij kunnen ze niet fair vinden. Dat die mededeelingen com promitteerend zijn aanvaarden we, maar dat ze onjuist zijn, moet het bestuur ons maar bewijzen, dan zullen wii onze bewijzen daar tegenover stellen. Voor het woord van waardeering voor on ze actie zijn we natuurlijk zeer gevoelig, maar de verdachtmaking, dat het comité, notabene samengesteld uit 7 (zeven) vereeni gingen, om persoonlijke belangen de bijz. neutr. school bestrijdt; en de verdachtmaking, dat de enkele openbare onderwijzers, die na tuurlijk in 't comité zitting hebben, van min derwaardige strijdmiddelen gebruik maken om hun positie te redden, betreuren wij. De strijd tusschen Openbaar en Bijzonder on derwijs staat o. i. te hoog, om het persoon lijk belang er in te betrekken. Het bestuur der Bijz. Neutr. School zegt, den ingeslagen weg rustig te zullen vervol gen; welnu, ook wij zullen rustig voortgaan met te ageeren tegen de oprichting van deze neutrale school die ons, hoe langer hoe meer blijkt te zijn een kostbaar avontuur, dat het Alkmaarsche Openbare Onderwijs slechts kan benadeelen Het comité van actie tegen de op richting van een bijz. Neutr. School Ongecorrigeerd NEW YORK'S OUD-BURGEMEESTER WALKER TOEKOMSTIG WIJNHANDELAAR. De oud-burgemeester van New-York James J. Walker, die sedert eenigen lijd in Zuid- Frankrijk vertoeft, had een langdurige be spreking met den internationalen tennis-kam- pioen Henri Cochet, die zooals bekend is eenige groote Fransche wijnfirma's vertegen woordigt. Namens een groep van de grootste Fransche wijnbouwers zou Cochet Walker hebben aangeboden een vertegenwoordiging van de voornaamste Fransche wijnhuizen in de Ver. Staten wanneer het drankverbod zal worden opgeheven. Walker zou hebben ge antwoord het aanbod in overweging te wil len houden. FILMSTER VEROORDEELD TOT TWEE JAAR GEVANGENISSTRAF. De filmster Duncan Renaldo is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en 2000 dollar boete omdat hij zijn paspoort heeft vervalscht en zich ten onrechte heeft uitgegeven voor Amerikaansch burger, teneinde een paspoort te krijgen voor een reis naar Afrika, die hij maakte met de „Trader Horn"-expeditie, in welke film hij' met Edwina Booth een hoofd rol speelde. DE OPSTAND IN DEN STAAT ALWAR. Verliezen der regeringstroepen. De opstandelingen in den staat Alwar hebben thans vier districten van den staat be zet. De Maharadja wacht alvorens verdere maatregelen te nemen op de aankomst van Engelsche troepen uit Delhi, bestaande uit 600 man infanterie, 400 man cavalerie en twee pantserwagens. De Meos hebben gisteren den regeerings- troepen een nieuwe nederlaag toegebracht. Een deel van een trein, die troepen naar Al war moest terugbrengen, wisten zij in de lucht te doen vliegen. Tal van soldaten wer den gedood en gewond. De Meos worden aangevoerd door 2000 Indische oud-soldaten, die aan den wereldoorlog hebben deelgeno men. SERUM TEGEN VERMOEIDHEID. Professor Mentz v. Krogh van het Phar- mocologiéch Instituut der universiteit te Oslo, heeft dezer dagen door de Noorsche radio meegedeeld, er in geslaagd te zijn een serum samen te stellen tegen vermoeidheid. Een middel speciaal voor rnenschen van middel baren leeftijd of die nog maar in de begin jaren van den ouderdom zijn. Professor Mentz v. Krogh heeft, blijkens de mededee ling, zijn middel met oucces toegepast o.a. bij een zwemmer, die na één injectie, nadat hij door een voorafgaanaen wedstrijd uiterst af gemat was, na 2 uur weer geheel de oude was geworden. Bij oude rnenschen moet men het serum niet toepassen, daar het hun schade zou doen en bij heel jonge rnenschen kan men de in jecties wel laten, daar hun lichaam zelf de recreatieve werking ten uitvoer brengt waar toe het serum bij de ouderen een aansporing geeft. STOOMVAARTLIJNEN Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Wit, thuisr., 8 Jan. v. Sabang. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr., 9 Jan. v. Southampton Marnix var, St Aldegonde, uitr., 8 Jan. te Sabang Tarakar., thuisr., 9 Jan. te Marseille. Tarakan (thuisr., 8 Jan. v. Genua. Rotterdamsche Lloyd. Kota Agoeng 8 Jan. v. Batavia, 1. v. Lon den te Rotterdam. Kota Baroe, thuisr., 7 Jan. v. P Said. Kota Pinang, uitr., 8 Jan. te Padang. Kota Tjandi 7 Jan. v. Batavia n. Rott. Soekaboemi, uitr., 9 Jan. te Tjilatjap. Tosari, uirt., 7 Jan. v. Napels. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, uitr., 8 Jan: v. Montevideo. Orania, thuisr., 8 Jan. v. Las Palmas. Salland 8 Jan. v. Amst. n. Zuid-Amerika. Teneriffe, uitr., 6 Jan. te Sao Francisco. Waterland 8 Jan. v. Amst. te Hamburg. Gaasterland 9 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Kon. Ned. Stoom*». Maatschappij, Agamemnon 8 Jan. v. Candia n. Piraeus. Amazone 7 Jan. v. Ceohalonia n. Patras. Berenice 8 Jan. V. Stubal n. Cadix. Calypso 8 Jan. v. Savona te Gandia. Clio 7 Jan. v. Malta te Calamata. Colombia 8 Jan. v. Hamburg te Amsterdam. Cottica 6 Jan. v. New York n. P. au Prince. Erato 8 Jan. v. Cherbourg te Pasages. Hercules 7 Jan. v. Bourgas te Varna. Luna 6 Jan. v. New. York n. Venezuela. Mars 7 Jan. v. Amsterdam te Havre. Nereus 8 Jan. v. Stettin te Rostock. Orestes 7 Jan. v. Samos n. Ismir. Orpheus 7 Jan. v. Kopenhagen n. Gdynia Rhea 8 Jan. v. Napels te Alexandrië. Stella 7 Jan. v. Valencia n. Rotterdam Theuseus 9 Jan. v. Aalborg te Amsterdam Tiberius, uitr., 7 Jan. op 180 mijl Oost van I erceira. Titus 9 Jan. v. Hamburg te Amsterdam. Venus 7 Jan. v. Napels n. Catania. Vulcanus 9 Jan. v. Valencia te Amsterdam Agamemnon 9 Jan. v. Candia te Pireaus Lr j Jan' v' C^mnata te Pireaus. Helder 7 Jan. v. Chili te Liverpool. \r T-i iï^~ Maatschappij, N.-nolland 6 Jan. v. Melbourne te Batavia Van Spilbergen, Kaapstad-Batavia, 8 Jan. v. Zanzibar. r\- i Amerika-Lltn, Dinteldijk, Vanc.-Rott., Jan. te Liverpool. Burgerdijk 7 Jan. v. New York n. Rott. Lochmonar 6 Jan. v. Vancouver te Seattle SilverJava Pacific Lijn, Kota Inten. Galveston-Kurrachee, 7 Jan. van Lorenzo Marqués. Saoaroea, Vancouver n. Calcutta, 7 Jan. v. Singapore. HollandAfrika Lijn. Rietfontein, uitr., 7 Jan. v. Lorenzo Marqués Klipfontein 8 Jan. v. Rott. te Bremen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te Dt Bildt. Hoogste barometerstand 778 8 mM. te Croydon en Le Havre. Laagste barometerstand 744.1 mM. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 11 Januari: Matige tot zwakke Westelijke tot Zuid westelijke of Zuidelijke wind; nevelig tot licht of half bewolkt; weinig of geen neer slag; kouder des nachts. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geeseind van de Bildt hedenmorgen om 10 uur aan de posten van Delfzijl tot H v Holland: „Attentiesein neer." Weeroverzicht De hoogste barometerstanden tot nage noeg 780 mM., die gisteren over het Iersche Kanaal voorkwamen, zijn bij de verplaat sing van 't gebied van hoogen druk in Oos telijke richting iets afgenomen. Tegelijk is uit Rusland een drukstijging in Westelijke richting opgetreden, zoodat de V-vormige de pressie, die zich gisteren uit Scandinavië diep Zuidwaarts uitstrekte vrijwel geheel is opgevuld. Voor ons land is een overtrekken van den hoogen druk te verwachten met een sterk krimpenden en afnemenden wind, wellicht eenige nevel, doch overigens goed weer, iets kouder in den nacht. Waarschijnlijk is uit het Westen een nieu we depressie bij IJsland in aantocht. De groote windkrachten die gisteren om het ge bied der V-vormige depressie voorkwamen, zijn verdwenen en ook op den Oceaan ten Westen van de Britsche eilanden schijnt het rustig. De temperatuur is over vrijwel het geheele gebied gedaald, doch vorst van beteekenis komt nog vrijwel niet voor en in Scandina vië zijn verschillende stations waar de tem peratuur meer dan 10 graden boven de nor male is. Over het Oosien van het gebied, over Scandinavië en Duitschland viel vrij veel neerslag. Zürich, München en Weenen had den elk 13 m.M., in alle drie gevallen geheel of ten deele als sneeuw of natte sneeuw ge vallen. HollandBritsch-Indië-lijn. Springfontein 9 Jan. v. Hamburg, te Rott. Emzetco Lijn, Jonge Anthonu 8 Jan. v. Gandia te Londen. Jonge Johanna 7 Jan. v. Carthagena te Hamb. HollandOcst-Azië-Lijn. Ouderkerk, uitr., 8 Jan. v. Genua. JavaNew-York Lijn, Mentor, Java-N. York, 6 Jan. v. Penang. Stoomvaart Mij, Oceaan. Achilles, Japan-Rott., 7 Jan. v. Penang. Alcinous 7 Jan. v. Batavia n. Amsterdam. Menelaus 7 Jan. v. Vladiwostock n. Rott. Polyphemus 8 Jan. v. Java te Amst. RotterdamZuid-Amerika Lijn. .Alchiba, thuisr., 7 Jan. v. Buenos Aires. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIË. De Kwartel (uitreis) te Bagdad geland, de Ijsvogel (thuisreis) te Jodphur aangekomen, de Oehoe (uitreis) te Mersahmatruh geland. R-K. KIESVEREENIGING. Gisteravond hield de R K. kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" eeu algemeene vergade ring. Een 100-tal leden waren aanwezig. Als het voornaamste stippen wij aan de candi- daatstelling voor leden der Tweede Kamer. Gesteld werden achtereenvolgens de heeren Hellenberg Hubar. Ch. v. d. Bilt, J. Steinmets, lid van de Amsterdams-hé gemeenteraad, be nevens de dames Anny Meijer en mej. dr. Hillen van Amsterdam. Over de volgorde op de lijst zal later wor den besloten. HONDJE UIT DEN TREIN GEZET. In den trein, welke gister om 11.47 uit Alkmaar vertrok, is een klein zwart hondie met bruine vlekken gesprongen. Toen de hoofdconducteur te Uitgeest bemerkte, dat hij een gratis-passagier had, heeft hij het diertje daar uit den trein gezet tot groote veront waardiging van verschillende reizigers, die van meening waren, dat hij het althans als „gevonden voorwerp op het bueau had kunnen afgeven, waar men het dan weer in een teruggaanden trein had kunnen zetten. De afd. Alkmaar van Dierenbescherming" p. a. de inspecteur, de heer Verwer, Ouoe- gracht. hoek Baanstraat, zal gaarne den naam van den eigenaar vernemen van het thans te Uitgeest zwervende hondje. Tevens wordt de eigenaar van een Hcht cypersch poesje opgeroe >en. Liefst heden avond tusschen 7 en 8 uur. GROOTE VERDUISTERINGEN TE GROOTEBROEK? Rijks- en gemeente-politie te Grootebroek hebben aangehouden en naar Alkmaar over gebracht een 32-jarigen gehuwden notaris klerk te Grootebroek. De aangehoudene was administrateur en secretaris-boekhouder van verschillende plaat selijke instellingen en bij onderzoek is ge bleken, dat hij in deze functie belangrijke ver duisteringen begft gepleegd,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2