Van Rommelzaken Hobbeltie buitenland binnenland TEXEL. BERGEN. EGMONDBINNEN. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1931 2418, zijnde 1244 mannen en 1174 vrouwen. Gedurende 1932 vermeerdering door geboor te 33 m. en 29 vr., door vestiging 49 m. en 72 vr. Vermindering door overlijden 12 m. en 8 vrdoor vertrek 52 m. en 58 vr., zoodat het aantal inwoners op 31 Dec. 1932 bedroeg 2471, te weten 1262 m. en 1209 vr. Het aan tal huwelijken in 1932 bedroeg 13. HOORN. BLOKKER. OTERLEEK. SCHERMERHORN. BROEK OP LANGENDTJX. HEERHUGOWAARD. UITGEEST. HEILOO. Witte tanden: Chlorodont droevende resultaat, n.1. 1.895.100 in 1931 en 1.4S5.800 in 1932; voor Warmenhuizen zijn deze cijfers 605.800 en 355 000. De totale omzet in Noordholland voor al.e groentenveilingen geeft hetzelfde bee.d te zien, ruim 13 millioen in 1931 en ongeveer 9.'4 millioen in 1932. Te den Burg heeft Zaterdagmiddag een groep werkloozen gedemonstreerd op de stoep van het raadhuis. Enkelen gingen zelts zoo ver, dat zij weth. Parlevliet, die zich tus- schen de werkloozen begaf, bedreigden. De politie was ter plaatse, doch behoefde niet in te grijpen. Dit relletje trok van de zijden van t publiek groote belangstelling. Eerst na verscheidene uren trokken de werkloozen huiswaarts, gedeeltelijk per autobus. De oor zaak van deze demonstratie was gelegen in loonverschil en betreft het berekenen van loon per M3, waarbij velen niet het loon van 27 cent per uur hebben willen of kunnen halen. Maandag was men nog met tot over eenstemming gekomen. Een dezer dagen ving de heer v. B. al hier in een door hem gepacht vischwater te Zuid-Scharwoude een snoek van 14 pond en 2 oris en ter lengte van bijna 1 Meter. Naar wij vernemen is de bouw van een garage enz. voor den heer J. Smit Jzn. ge gund aan den aannemer C. A. van der Steen, dhier. Hoewel vroeger gedurende de winter maanden de visccherij op de Zuiderzee vrij wel geheel werd stilgelegd, heerscht er thans een ongekende bedrijvigheid. Op het IJssel- meer langs de Hoilandsche kust is thans de botvangst zoo overvloedig als nooit te voren. De vischsoort is bovendien buitenge woon zwaar, exemplaren van twee a drie pond zijn geen zeldzaamheid. De aanvoer op onze veemarkt bleef in het afgeloopen jaar lager dan in 1931. Be droeg deze in 1931 29961 stuks, in het afge loopen jaar werden 28088 stuks aangevoerd. Speciaal hebben in dezen teruggang bijge dragen de mindere aanvoeren van kalveren, varkens en biggen. De mindere aanvoer van nuchtere kalveren moet worden toegeschreven aan de ongekend lage prijzen, die voor deze dieren ter markt konden worden bedongen. Ook de aanvoer van varkens en biggen heeft van het prijsver loop van deze diersoorten te lijden gehad, terwijl bovendien de door de Crisis-varkens centrale getroffen maatregelen ter uitvoering van de Crisis Varkenswet, op die aanvoeren een zeer nadeeligen" invloed hebben uitge oefend. De aanvoer van jonge lammeren op de eerste Zaterdagen van de maand Mei was wederom beter dan in voorgaande jaren. Dank zij de schitterende aanvoeren op de jaarmarkten kon ook voor de rubriek runde ren een hooger aanvoercijfer worden geno teerd. Ondanks het goote aanbod gebruiks- vee op deze markten, was de siemming, al v aren de prijzen van het vee dan ook weder om lager dan verleden jaar, zeer bevredigend te noemen, hetgeen een belofte voor de toe komst van deze markten inhoudt. De volontair ter gemeente-secretarie, de heer H. Boukens, is benoemd tot ambtenaar te, secretarie der gemeente Heerhugowaard. Het comité van actie tegen de P. E. N.- tarieven heeft lijsten ter teckening bij de in gezetenen later circuleeren. Blijkens het aan tal handteekeningen leeft men over 't alge meen wel mee met deze actie. In totaal heb ben, volgens opgave van genoemd comité, meer dan 120 aangeslotenen geteekend. Dinsdag werd in gebruik genomen het nieuw gebouwde kantoor van de Boerenleen bank. Door den kassier, den heer Krul, daartoe uitgenoodigd, bezichtigden wij het gebouw Het werd gemaakt door de heeren D. van Diepen en P. Schotsman alhier on der architectuur van den heer S. Kan al hier. Geeft het gebouw van buiten gezien door zijn mooie architectuur reeds een goe den indruk, van binnen is de inrichting ge heel zooa's die behoort. De wachtkamer k. netjes ingericht, terwijl voor berging van materieel daarin nog een paar kasten aan wezig zijnhet kantoorlokaal zelf voldoet aan alle redelijke eischen, terwijl de electrifi catie geheel voor veiligheid is ingericht Wi ven«chen het bestuur, maar inzonderheic onzen kassier, geluk met dit schoone kan ♦oorgebouw alzoo een bezit op 1 Jan. 1933 van 3448.56H. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden op 1 Jan. 1933 bedroeg 229. Zijnde 6 minder dan het vorige jaar 6 bestuursverga deringen waren gehouden en 1 ledenverga dering. Er hadden zich 83 ziektegevallen voorgedaan met een totaal aantal ziekteda gen van 2123, waarover uitkeering is ver strekt. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren W. Giltjes, A. Schoon en J. Voorthuijzen, met bijna algemeene stemmen herkozen. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd gekozen de heer S. Smak en als re serve G. v. d. Oord. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard, volgde sluiting. Maandagavond hield de ziekenvereeni- ging „Steunt Elkander'» haar 33e jaarverga dering, in het lokaal van den heer Vijzelaar, onder presidium van den heer P. Stammes De secretaris bracht verslag uit van de ge houden bondsvergadering en dééd mededee- ling van het bedrag, hetwelk overgebleven was na aftrek der onkosten van het reserve fonds. zijnde voor den bond boven het IJ 364.85. Gevraagd werd naar de te betalen contri- bu ie aan den bond waarop geantwoord werci da r dat 10 cent per lid en per jaar bedraagt Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen ƒ3136.58.'/, en de uitgaven 3603.79, na- deelig saldo 46723'i. Hier gaat af van het saldo op 1 Jan. 1932 groot L 3915.77. wordt Tot vaste besteller in den kring Zuid is benoemd de heer H. Berkmans, thans in deze functie werkzaam te Zandvoort. In een sloot nabij den Basserweg werd een rijwiel aangetroffen, dat vermoedelijk reeds eenige dagen te water had gelegen en waaromtrent inlichtingen worden gevraagd Naar we vernemen, zal door den heer P. Joon een nieuwe woning worden gebouwd in het centrum der gemeente op een stuk bouw terrein, aangekocht van het erf der „Hoeve Mo'enzieht". Ook door den heer A. de Boer zal op het terrein van zijn eenigen tijd geleden ver brandde hoeve een nieuwe Luismanswoning worden gebouwd. Nog zeer dubieus schijnt het te zijn of op de terreinen van de ook afgebrande woningen resp. eigenaars de heeren K. de Boer Jz., J. Wagenaar en C. Bart nieuwbouw zal plaats vinden. Dit laatste is zeer zeker een nauw met den economischen toestand verbonden verschijn sel, dat tot nadenken stemt en een beeld geeft van de groote waardevermindering der lan derijen. HEEMSKERK. De leden van de Harddraverijvereeni- ging en die van Koninginnedag vergaderde Dinsdagavond in het lokaal „De Zon". De heer Bergfeld als voorzitter zeide in zijn openingswoord dat welke zaken momenteel door de crisis te lijden hebben dit ongetwij feld van onze vereenigingen niet gezegd kan worden daar zij in ledental zoomede finan cieel steeds vooruit gaan. Hoewel de jaarvergadering pas in April gehouden zal worden vernamen wij dat de vereeniging Koninginnedag een batig saldo heeft van pl.m. 144, doch dat de vereeni ging draverij zelfs op een overschot van ruim 500 kan bogen. Beide vereenigingen boeken te samen 344 leden. Een bestuursvoorstel om een gift groot 100 af te doen staan aan het pl. crisisco mité kon de goedkeuring der vergadering verwerven. De eere-voorzitter, burgemeester de Vreug de bracht als voorzitter van pas genoem co mité zijn oprechten dank voor deze schen king aan het bestuur en de leden uit. Zondag herdacht de zangvereeniging Kunst na Arbeid alhier den dag waarop zij vóór 10 jaar werd dpgericht. Deze gebeurte nis is zeker niet ongemerkt voorbijgegaan. Des middags recipieerde de vereeniging in het hotel de Ooijevaar terwijl des avonds een groot jubileumconcert in de Ned. hervorm de kerk werd gegeven. De receptie die te drie uur in genoemd hotel gehouden werd was druk bezocht en er werden verscheidene redevoeringen gehou den. de gemeente krijgt gratis den benoodigden grond. Twee „treinen" van 10 kipkarren voeren doorloopend aan en een vaste ploeg zorgt voor het opladen van het derde stel kipkar ren. Het is een groote bedrijvigheid waar aan geregeld 75 werkloozen wérk vinden. We vernamen dat het werk goed opschiet en onze indruk was dat de gemeente over arbeiders beschikt die goed voor hun taak berekend zijn. Dank zij het bij uitstek gunsti ge winterweer heeft alles een vlot verloop. Met ingang van 16 Januari a.s. is al- ïier overgeplaatst de rijksveldwachter J. Taaselager. De heer Haaselager is tot dien datum te Westerland (Wieringen). De nieuwe weg van den Rijks straatweg naar het N.-H. Ka naal. Zooals bekend is wordt een nieuwe weg aangelegd vanaf den Rijksstraatweg naar het N.-H. Kanaal. De weg loopt vanaf den Stationsweg door de Verschuierweg over den tocht in de Boekelermeer en eindigt aan het N.-H. Kanaal. Over het nut van een voor- loopig doode weg kan men van meening ver schillen, doch dat B. en W. de gelegenheid hebben aangegrepen om een werk, waarvoor een 200.000 benoodigd is aan te pakken als object van werkverschaffing en getuigt van beleid van het college dat den aanleg voorstelde en zooals men waarschijnlijk weet heeft de raad den aanleg goedgekeurd. Het is een z.g. Provincialen Weg, m.a.w de provincie fourneert een groot gedeelte van het bedrag en de gemeente geeft hieraan een klein gedeelte, dat voor een werkobject alles zins te verantwoorden is. Het werk wordt uitgevoerd door B. en W en de Wegencommissie heeft de leiding. Het toezicht geschiedt onder haar leiding door het Ingenieursbureau der Ned. gemeenten te Amersfoort. We hebben nu er reeds eenige weken aan dien weg gewerkt wordt gister eens een kijkje genomen. Wethouder Opdam (voorzitter .Wegencommissie) en de opzichter gaven de gewenschte inlichtingen, zoodat we naast onzen eigen indruk in staat zijn, een en ander mee te deelen. De totale lengte van d?n we? is 3200 meter. De totale breedte 17 meter. Er komt een rijweg van 5 meter, daartusschen een ruimte voor beolanting en daarnaast aan weerszijden een fietspad. Men volgt slechts voor een klein gedeelte den bestaanden Verschuierweg, eigenüik niet meer dan een uiterst primatief rijpad. De weg wordt omgelegd benoorden den ge noemden weg en vanaf den rijksstraatweg tot den tocht in de Boekelermeer is men reeds pereed om den weg in profiel te bren gen. Aan weerszijden is een sloot gegraven en overal is men druk in de weer. Voor het ophoogen van den weg (dempen van bestaande slooties e.d.) heeft men vol gens schatting een 12000 a 13000 meter grond noodig. De benoodigde grond wordt verkregen door het afgraven van een percee' weiland, ?rcot pl m. 5 H.A. van de familie van der Feen de Lille, gelegen achter „Ter Coulster". Hiermede vangt men twee vlie gen in één klap. Het hoog gelegen weilan: &Qidt van 30 tot 60 centimeter verlaagd en DE SPAANSCHE ONLUSTEN. Betaald door monarchisten? Naar verluidt is de politie, die de vertak- ungen van de samenzwering, die geleid ïeeft tot onlusten der laatste dagen op het spoor gekomen van feiten, die er op zouden wijzen, dat de anarchistisch-syndicalistische oproeren niet zoozeer bedoeld waren ais een werkelijk revolutionnaire beweging, maar veeleer beschouwd moeten worden als een poging om Het de huidige regeering moeilijk te maken, welke poging gefinancierd zou zijn met middelen, afkomstig uit monarchisti sche kringen. Zelfs wordt gesproken van Fontainebleau, waar Aifonso domicilie houdt. Er wordt op gewezen, dat de Grandes sinds de republiek in radicale richting ging ontwikkelen er toe zijn overgegaan een „ver dedigingsfonds" te stichten met uitgebreide middelen, teneinde het de regeering zoo moeilijk mogelijk te maken. In dit verband wordt tevens gewezen op het feit, dat in vele gevallen gesneuvelde of gevangen „pistoleros" in het bezit bleken te zijn van tweehonderd en driehonderd pesetas in nieuwe bankbiljetten. Wel is men van meening, dat ook commu nistische gelden Spanje binnendruppelen, doch dit kan nooit een zoodanigen omvang heb ben aangenomen, dat dergelijke bedragen daarvan zouden hebben kunnen worden uit gegeven. Weer schietpartijen en aanslagen. In verband met de door de syndicalisten in Sevilla uitgeroepen algemeene staking is het behalve in de stad ook in de omgeving van Sevilla tot schietpartijen gekomen. In eenige dorpen trachtten de landarbeiders het raadhuis te bezetten, waarbij zij in botsing kwamen met de politie. In auto's aangevoer de politieversterkingen werden door de re bellen beschoten. In den loop vdn den mid dag gelukte het de orde weer te herstellen. Ook in Castellon en Murcia kwam het tot ongeregeldheden. In de provincie Murcia deden anarchisten- aanvallen op verschillende dorpen en poog den zich meester te maken van een kruidma- gazijn. Tegelijkertijd sneden zij de telefoon verbindingen door en zetten de straten af. Ook hier slaagde de politie er ten slotte in de aanvallers op de vlucht te drijven. Daden van sabotage op de spoorlijn MurciaCar- tagena zijn tijdig ontdekt, zoodat alleen ver traging ontstond. In de dorpen Betera en Benaguacil in de provincie Valencia hebben de anarchisten het gemeentearchief verbrand verbrand en de toegangswegen gebarrica deerd. Ook is een trein beschoten, waardoor de machinist gewond werd. Verder zijn in Spanje nog drie aanslagen op spoorlijnen geconstateerd, die echter zonder resultaat bleven. In Barcelona blijven voorloopig de buitengewone veiligheidsmaatregelen, de po- litieversterking, de voortdurende verlichting der straten tijdens den nacht, fouilleering van verdachte personen naar wapens, van kracht. en gesloten met stamhoofden in Kameroen. Ook als geograaf heeft hij zijn land belang rijke diensten bewezen. Als correspondent van de „Koelnische Zeitung" te München heeft Zoellner groot respect afgedwongen Ten blijke van de groote energie van dezen man zij vermeld, dat hij op meer dan 60- jarigen leeftijd doctoraal examen aflegde aan de Universiteit van München. De Beiersche regeering heeft den thans ontslapene ter gelegenheid van diens 70sten verjaardag den titel „professor" verleend. BEDRIJFSONGEVAL TE PREMNITZ. Drie gewonden. In de kunstzijdefabriek Premnitz bij Rathe now heeft gister een bedrijfsongeval plaats gehad, waarbij een persoon ernstig en twee licht werden gewond. Het ongeval werd ver oorzaakt door nalatigheid van het personeel, dat de pompinstallatie voor zwavelkoolstof moet bedienen. DE „MALYGIN. Rosental, de adjunct-volkscommissaris voor waterverkeerswegen is naar Muermansk ver trokken met den opdracht de leiding te nemen rij het reddingswerk van den ijsbrekei Maly- gin. HET CONFLICT TUSSCHEN PERU EN COLUMBIA. Volgens te Buenos Ayres ontvangen be richten, zou een conflict tusschen Peru en Colombia dreigen. De Peruaaiische regeering ïeeft n.1. door generaal Ramos, de bevel voerende commandant bekend doen maken, dat een oprukken naar Leticia voor haar ge lijk zou staan met een casus belli. De Colum- biaansche generaal Cobo heeft hierop geant woord, dat hij niet wist of Ramos de Peru- aansche rebellen vertegenwoordigde of de regeering te Lima hier aan toevoegende, dat het doel van zijn missie was de ord* op Co- lunibiaansch grondgebied volgens de ver dragen te herstellen. De waoensfilstaud van 90 dagen niet erkend. Oorlogsvoorberei dingen. De Colubiaansche regeering heeft het slui ten van een wapenstilstand van 90 dagen met Peru niet erkend. Beide landen gaan voort met hun oorlogsvoorbereidingen. VERLAGING SALARISSEN VAN ARGENTIJNSCH SPOORWEG PERSONEEL. De directie en de werknemers van de Southern Railways hebben de arbitrage van den minister van openbare werken aanvaard, zoodat een salarisvermindering van 8 is ingevoerd. ONLUSTEN IN DE PROVINCIE BUENOS AIRES. Officieel wordt door het Argentijnsche ministerie van binnenlandsche zaken mede gedeeld, dat in verschillende plaatsen van de provincie Buenos Aires revolutiepogingen zijn gedaan. Verschillende groepen personen waaronder extremistische elementen, hebben eenige gebouwen bezet in Generaal Belgrano en andere plaatsen. Het is de politie echter spoedig gelukt de orde weer te herstellen waarbij verscheidene arrestaties zijn ver richt. Tevens is het de politietroepen gelukt de rebellen te verdrijven uit de posities, die zij gisteren hadden ingenomen in San Canos Corrientes, echter niet dan na felien strijc waarbij verschillende dooden vielen. Met de inneming van deze stellingen acht men thans de orde weer geheel hersteld en de opstan dige beweging onderdrukt. DE OVEREENKOMST INZAKE DE KREDIT ANST ALT. Gisteravond laat is het verdrag over de regeling van de toestand van den Oostenrijk- schen Kreditanstalt onderteekend. Voor Het van kracht worden van deze overeenkomst is het nog noodig, dat een meerderheid van twee derden van buitenlandsche crediteuren voor stemt. PROF. DR. HUGO ZOELLNER OVERLEDEN. Prof. dr. Hugo Zoellner is op bijna 82 jarigen leeftijd ten gevolge van een bloeduit storting in de hersenen overleden. Met Hugo Zoellner is een bizondere figuur in de Duitsche journalistiek heengegaan. Hij was niet alleen journalist, maar ook onder zoeker en koloniaal pionier. In de Duitsche koloniale geschiedenis neemt zijn naam eer. eere-plaats in. In tal van boeken beschreef hij zijn indrukken van Afrika en Amerika, de Zuidzee, Indië en Egypte. In samenwerking met gouverneur I&cntigaU heeft, fcü yerdra- NIEUWE PRESIDENT VAN HONDURAS GEKOZEN. Generaal Cabias is door het Congres van Honduras met algemeene stemmen tot presi dent gekozen. Generaal Williams is vice-pre- sident geworden. De ambtsperiode vangt den eersten Februari aan en duurt vier jaren. PERZISCHE OORLOGSSCHEPEN VERPLAATST. Volgens berichten in de dagbladen zijn twee Perzische oorlogsschepen verplaatst van Bushir naar Mahomea, de haven aan de rivier Koroen in de nabijheid van de olie velden. HOOVER EN DE HANDEL IN OORLOGSMATERIAAL. In een speciale boodschap heeft Hoover het congres verzocht of de internationale conven tie van 1925 in zake de onderdrukking van den handel in oorlogsmateriaal te ratificee- ren of den president te machtigingen de wa penleveranties geheel of gedeeltelijk te ver bieden. UIT DEN GRAN CHACO. Bolovia verovert weer een fort. De Boliviaansche regeering maakt offi cieel bekend, dat de Boliviaansche troepen er na feilen strijd in geslaagd zijn het Para- guaysche fort Mariascal Lopez in te nemen. KATHOLIEKE WERKLOOZEN NAAR EEN RETRAITE. De minister van binnenlandsche zaken ant woordde op de vragen van den heer L. M. Hermans, lid van de Eerste Kamer, betref fende het verkenen van vrijstelling van stempelen aan werkloozen, die hebben deel genomen aan een retraite: De ongeveer vijftig werkloozen uit Huis- sen, die, uitkeering genietend uit de werkloo- zenkas hunner organisatie, van 7 tot 10 Dec hebben deelgenomen aan een retraite te Amersfoort, zijn tijdens den duur der retra ia niet door het bestuur der kas vrijgesteld van het teekenen der aanmeldingslijsten; zij heb ben die lijsten regelmatig, in het bijzijn van bestuurders, te Amersfoort geteekend. ZIJN VROUW VERWOND. Maandagnamiddag meldde zich aan het politiebureau aan de Archimedesstraat t« Den Haag een 44-jarige zeeman uit Rotter dam aan, die mededeelde, dat hij kort te vo ren zijn in de residentie wonende vrouw mei een mes had gestoken. De politie begaf zich onmiddellijk naar het huis van de vrouw die zij aantrof met 'n niet zware verwonding aan de linkerborst en aan het linkerdijbeen. In het Gem. Ziekenhuis werd de gewonde verbonden. STAKING ONDER HAVENARBEIDERS TE ROERMOND. De havenarbeiders te Roermond zijn gister morgen allen in staking gegaan, omdat zes hunner werden ontslaeen wegens het weige ren van arbeid op Zaterdagnamiddag j 1., hetgeen in het belang van het werk zeer nood zakelijk zou zijn geweest De staking omvat ongeveer 95 personen, terwijl drie ongeorganiseerden als werkwilli gen achterbleven. Om half twaalf gistermorgen is in een onderhoud van B. en W. over het feit met een commissie van drie personen uit de stakers de zaak aan een onderzoek onderworpen. Over den aflooo dezer conferentie werden nog geen mededeelingen gedaan. GROOTERE SNELHEID EN MEER COMFORT BIJ DE SPOORWEGEN. In vervolg op het bericht omtrent hooger op te voeren snelheden bij de Spoorwegen, welke mededeeling onlanns verscheen, meldt het Hbld. thans, dat het in de bedoelin? ligt over te gaan tot invoering van een diesel- electrische tractie op groote schaal, ten einde tot en beteren dienst voor het reizend publiek te komen. Zoo mogelijk zal dit nieuwe ver keersmiddel ingaande, zomerdienst 1934 m dknst worden ?esteld, voorloooig op de lij nen RotterdamUtrecht, Den Haag- Utrecht, Amsterdam—Tltreriit— Arnhem en UtrechtDen BoschEindhoven. Met be houd van de internationa'e treinen en enkele stoomtreinen voor oroot-afstandsverkeer zal met de diesel-e'ectrische treinen oo dezp baan- vakken in uurdienst worden treden. De snel heid zal voorloopig 100 K.M. per uur bedta- gen. ook door het groot a?nzetvermogen gelijk aan dat der electrische treinen zal de rijduur worden bekort. De treineenheid zal bestaan uit een driewagentrein, (drie klasgekoppelde rijtuigen op vier draaisteilen) met 160 zitolaatsen (48 tweede klas en 112 derde klasse plaatsen). Voor drukkere trei nen worden twee eenheden gecombineerd (zeswagentrein). De rijtuigen zullen volgens het stroomliin- type zeer licht worden gebouwd. Gezorgd wordt voor comfortabele, ruime zitplaatsen, een rustigen zoo geruischloos mogelijken gang, terwijl ook verder aan het publiek zoo veel mogelijk comfort geboden zal worden. Zoo zal voor kunstmatige ventilatie in de rijtuigen en warmwater in de waschgelegen- heden worden gezorgd en zal de verwarming door voorverwarmde lucht met automatisch werkende temneratu u rregelaa rs geschieden Tot uitbreiding der electrifieatie meent de directie der Spoorwegen niet te kunnen over gaan, omdat de kosten van een bovenleiding op lange trajecten talriike moeilijkheden op leverden en te hooe zouden worden, terwijl uitsluitend een zeer druk verkeer op bepaalde baanvakken electrifieatie zou wettigen. Dit verkeer valt b.v. niet te wachten op de route UtrechtArnhem, om er slechts een te noe- pien, terwijl men bij de nieuw-ontworpcn plannen toch aan de wenschen van het Pu bliek naar grootere snelheid en meer comfort tegemoet komt. Het nu in te voeren verkeersmiddel is in de practijk nog nergens toegepast. Wel beproeft Frankrijk tegenwoordig een Michelinwagen en heeft men in Duitschland de Schnelltrieb- wagen op een enkel traject in dienst geno men. maar dit zijn slechts proefnemingen in het klein en zij hebben met het invoeren van een totaal nieuw bedrijf in het groot niets te maken. Hoewel de plannen reeds grootsch zijn op gezet, kan men ze toch nog als een begin be schouwen, daar het voornemen bestaat gelei delijk tot uitbreiding over te gaan en zoo mo gelijk halfuursdiensten in te voeren. DE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de wet van 31 December 1931, houdende regeling van den uitvoer van bloembollen, in werking treedt met ingang van 20 Januari a.s. :,y 31. Hij nam een stuk carton waarop hij schreef: Trek aan dit touw als de zon op is. Hij bond er een stevig touw aan en liet het langs de stam zakken. Het andere einde bond bij aan een tak, ter hoogte van zijn gezicht. Als er nu aan het touw getrokken werd, zouden de bladeren hem wakker wuiven. Hij klom nog wat hooger en sliep spoedig in- 3'2. Hen volgenden morgen vroeg was de houthakker de eerste die voorbij de boom kwam. Hé dacht hij, wat hangt daar voor een bord? Maar dat durf iK niet te doen, zei hij, toen hij 't gelezen had. 'k Zal er maar eens iemand bij halen. En juist zag hij daar den veld wachter, die op zijn fiets een rondje maakte.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6