QemeetUecadeit Spoel ïPdïeepstiidwQeti ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK SCHAATSEN ONDER OVERAL DE Verpleging geestelijk abnor- male kinderen. De heer Sajet (S.D.) verdedigde vervol gens zijn motie om een onderzoek in te stel len naar de wenschelijkheid van de stichting van een inrichting voor de verpleging van geestelijk abnormale kinderen en jeugdige personen. Hij verk aarde zijn oorspronkelijke motie in te trekken. De nieuwe motie, door hem iilgediend, wil ook een onderzoek instel len naar de behoefte in het gewest aan ver- plegingsruimte voor deze patiënten en naar de wijze, waarop daarin zou kunnen worden voorzien en inmiddels de gelegenheid schep pen voor de verpleging dezer patiënten m een der prov. ziekenhuizen. De voorzitter deelde mede, dat Ged Staten het onderzoek aanvaarden en het tweede deel van de motie om prae-advies zullen nemen. Aldus werd bes'oten. De motie-Heiiermans werd ingetrokken Over een nieuwe motie, te besluiten de thans geldende regeling der tegemoetkoming in de kosten van verpleging van armlastige krank zinnigen en andere geesteszieken ten behoeve der gemeenten aldus te wijzigen, dat deze geldt voor elke patiënt, verpleegd in een in richting. aangewezen op grond van ari. 7 sub 2 der Wet van 27 April 1884 (S. 96) zul'en Ged. Staten eveneens prae-advies uit brengen. De vergadering werd verdaagd tot heden morgen half elf. Jhr. mr. dr. A. Röell, voorzitter, beant woordde namens Ged. Staten de verschillende spiekers. Hij zeide. dat de directie van het P W. B. en Ged Staten zich op het stand punt stellen, dat geen nadeel voor de lande- riien door wateron-ttrekking gevreesd behoeft te worden. Wetenschappelijk staat vast, dat de wateronttrekking met zal plaats hebben. Mocht evenwel toch schade kunnen woorden vastgesteld, dan zijn Ged. Staten bereid, dit nader onder de oogen te zien Spr wees er op. dat Ged. Staten er naar streven, om in de toekomst het watei aan het IJselmeer te onttrekken. Het voorstel werd daarna aangenomen met zes stemmen tegen. Tegen stemden de heeren Braakman (r.-kdT. Hillen (r.-k.), J. J. de Vries (r.-k.), v. Nuland (r.-k Lambooy (r. k.) er. Heitler (r.-k De wateronttrekking aan de duinen. Na het afdoen van verschillende punten, gingen de Staten van Noordholland om half een in besloten zitting, die om een uur geslo ten werd. In behandeling kwam toen het voorstel tot aankoop van het duinterrein te Egmond. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer A Asscher (lib die verklaarde, dat zijn fractie zal voorstemmen, er op vertrou wende, dat als blijkt, dat de bloembollen kweekers schade zullen krijgen door de wa teronttrekking, deze tegemoet zullen worden gekomen. Tweede spreker was de heer v. d. Vall (soc. dem.) die de aandacht vestigde op het ant woord van Ged. Staten in hun voorloopig verslag t.a.v. het onttrekken van het water uit de duinen. Hij vroeg geen nader antwoord, omdat hij er op vertrouwde, dat wanneer be wezen kan worden, dat de wateronttrekking de telers zou benadeelen, de zaak nader onder cie oogen zal worden gezien Hierin lag z.i de verzekering, dat Ged. Staten dan door de techniek zullen trachten, het nadeel zoo mo gelijk te doen wijzigen en dat met de belan gen van de kweekers rekening zal worden gehouden. Spr. zou voor het voorstel stem men. De heer v. Nuland (r k.) wees op het te verwachten nadeel voor de kweekers. Spr vreesde ingewikkelde processen met de pro vincie en zqu niet voorstemmen. De heer den Exter (soc -dem.) kon zich ook ri t met het voorstel vereenigen. Spr. was van oordeel, dat het voorstel niet noodzake lijk was en de tijd van dien aard, dat waai de be'astingen moeten worden opgevoerd, men niet tot aankoop van duinterrein als re creatieterrein mag overgaan. De toestand van de provincie is van dien aard. dat de be volking niet meer in staat is, de gelden op te brengen. (Tal van interrupties). Hoe men ook interrumpeert, aldus vervolg de spr., het kan mij niet schelen. Laten wij elkaar niets wijs maken Spr. achtte het niet verantwoord, zijn stem aan het voorstel te geven. De heer Va1 kering (r.k.) zou met schroom voorstemmen. Spr bleek van meening, dat door wateronttrekking uit de duinen groote schade aan de kweekers zou komen, doch aangez en hjj overtuigd was, dat dit terrein wel het aller'aatst voor waterwinring zou vorden gebruikt, zou spr. voor stemmen. VENHUIZEN. Bij Kon. besluit van 13 Januari is aan den heer J. Zijp Kzn., op zijn verzoek met ingang van 15 Februari, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Venhuizen. HFEMSKFRK. De laatste Eer. De leden der Begrafenisvereeniging „De laatste Eer'' kwamen Dinsdagavond in 't locaal „Flora"' in jaarvergadering bijeen. De voorzitter memoreerde tijdens de ope- n ng, dat deze bijeenkomst tevens de 5de jaar vergadering is en ondanks de heerschende cr sis dezen avond met een voorstel tot con tributie-erlaging kan komen. Het jaarverslag maakte melding van een opgewekt vereenigingsleven. Daarna kwam de pennigmeester aan 't WTd. Vve ontleenden daaraan het volgende: saldo per 1 Januari '33 f 22,76. Van 122 leden is 273.75 contributie ontvangen To tale ontvangst 365.13 en uitgaaf 114.36. Tijdens de bestuursverkiezingen werden de aftredende leden W. v. DoonCB. v. d. Kolk en v d Borne bij acclamatie herkozen. Tot de mededeelingen behoorde een paar voorstellen te weten contributieverlaging van 2.50 per gezin tot f 2 en aangaande onge- huwden en kinderen van 1.25 tot 1 be nevens de uitkeering der sterfgeval van 30 op 40 te brengen en bij kinderen deze uit keering tot een maximum van 40 voor mate- riale doeleinden af te doen staan. Eventueel nog voor 1 April toe te treden leden boven de 40 jaax deden echter gedeeltelijk i* deet gunst. Dit geldt ook voor de pas genoemde contributieverlaging. Het tweede voorstel luidde aanschaffing van een catafalckleed, geraamde kosten pl.m 60 Deze voorstellen konden de goedkeuring der aanwezigen wegdragen, waarna de bij eenkomst na de gebruikelijke rondvraag ge sloten werd. TEXEL. Op de Texelsche eierenveiling is een sor- teermachine geplaatst door den fabrikant F Klomp te Amsterdam. Dezer dagen hebben we de machine in werking gezien. De eieren worden op rails geplaatst en passeeren voordat ze gesorteerd worden een lamp van 100 watt, waardoor iedere afwijking direct zichtbaar is. Daarna worden de eieren door een tuimelaar op een caroussel geplaatst, waar ze gestempeld kunnen worden, waarna ze naar het juiste gewicht gesorteerd wor den. Deze machine, „Hollandia" genaamd, heeft een capaciteit van 3000 eieren per uur en wordt aangedreven door een eenphase-mo- tor, die op de lichtinstallatie is aangesloten. Wij vertrouwen, dat 't gebruik maken van deze machine niet alleen groot gemak geeft, doch dat de naam van de Texelsche eieren er nog door stijgt, daar ze levering van eieren naar het juiste gewicht en zonder eenige on zuiverheid garandeert. ST. PANCRAS. De ziektevcreeniging „Onderlinge Hulp" vergaderde 17 Januari in het café van den heer Bouwstra onder leiding van den heer A. Scnuur. Het jaarverslag meldde dat in 1932 de ver- eeniging met 5 leden is achteruitgegaan. Ook de penningmeester had een achteruit gang te boeken van f 83.81. Ter sprake werd gebracht het trekken der leden. Door den heer D. de Koning werd bestre den h«*t onrecht dat in het reglement voor komt, n.1. bij ziekte trekken leden van 65 jaar en ouder 13 weken en andere leden 13 weken heel en 13 weken half. Spr. bestreed dit omdat wel is bewezen, dat het meeste ziektegeld wordt genoten van de jongeren. Na eenige bespreking werd besloten om het oude te handhaven. De leden die verzekerd zijn voor f 20 per week, zijn teruggebracht op 15 per week. Tot rekening-nazien-rs werden benoemd de heeren Jb. Keizer Wz. en P. Schuit. De bestuursverkiezing gaf tof uitslag, dat de aftredende heeren O. Booy Az., D. Bruin en J. v. d- Ham met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Allen namen wederom hun benoeming aan. Bespreking premie en uitkeering arbeiders in den zin ziektewet. Na eenige bespreking werd besloten om bij het oude te blij ven. De toetreding tot den nieuwen N. H. Bond vaa Ziekenfondsen werd op grónd van op gedane ervaring afgewezen. Besloten werd niet af te scheiden van de Federatie. De heer C. Tromp vroeg als b.v. iemand loopend trekkende is. of zoo iemand dan naar de markt mag gaan, zonder het bestuur daar Stennis van te geven. Geantwoord werd, dat dit wel mag indien toestemming wordt gegeven door het be stuur, doch geen zaken mogen door de peisoon worden verricht. Nog eenige vragen van huishoudel::ken aard werden door den voorzitter beantwoord waarna deze de vergadering sloot. LANGENDIJK. Als er prijs op wordt gesteld, dat de ma chines door arbeiders worden vervangen, dan, zoo deelde men ons mee, zouden de wer ken voor den aanleg van den weg door het Geestmerambacht in werkverschaffing moe ten worden uitgevoerd. Aan de samenwer kende bonden in het bouwbedrijf zou dit van hooger hand zijn meegedeeld. Door de ingevallen vorst is de werkver schaffing stopgezet, zoodat er niet meer ge modderd wordt. Voor de betrokkenen in de werkverschaffing is dit in dezen wintertijd een tegenvaller. SCHAGERBRUG. Het 4-jarig zoontje van den heer F. S. al hier had gistermiddag het ongeluk van zijn hobbelpaard te vallen en daarbij zoodanig op een stoof terecht te komen, dat een diepe wonde in het voorhoofd werd veroorzaakt en de geneeskundige hulp van dr. Schmidt van St. Maartensbrug moest worden ingeroepen ■HMJBnmflBHnBagiaH voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON jMgtzoHdea Stukken (Buuen verantu/oo'deii/ktieid van at Reaact'e. De opname in a* rubriek, b*#i)Si geenszins dat de 'edartie er meat instemt WERKVERSCHAFFING. Mijnheer de redacteur, vergun ondergetee kende onderstaande plaatsing in uw blad Bij voorbaat dank. In uw blad van 17 Jan. ^3 lees ik, dat er door B. en W. weer objecten zijn gevonden voor werkverschaffing, wat in mijn oog, en daar zullen alle bouwvakarbeiders het wel met mij over eens zijn, allemaal productief werk is. Kijk naar het ophoogen en bouwrijp maken. Nu dit nieuwe voorstel: ophooging naar het Sportpark en Zwembad. Ik geloot toch wel dat het raadslid Bulens, de voor stander van de zwemsport, toch niet bedoeld zal hebben dat voor 38 cent te laten klaar m&lra Nu dit aieuwe worstel «pkoogiig en bouwrijp maken van Zuid-West Berger- weg en aanleg parkeerterrein. Het komt niet te pas, dat door B. en W. het werk dat bouw- vakwerk is, zoo gediskwalificeerd wordt voor werkverschaffing. Wij hadden iets anders ver wacht, nadat de minister vorige jaar ver klaard had tegenover deb esturen dat men eest maar die loonsverlaging accepteeren moest en dat er dan voor het bouwvak wel verandering zou komen. Nu als het dan in dezen vorm gegoten wordt, dan kan ik niet anders zeggen als dat wij in de maling zijn genomen. Hoogachtend, H. STELT?. ORGANISEERT U. Geachte Redactie, Wat is de reden, dat er in dezen tegenwoor digen tijd nog zooveel boerenarbeiders niet georganiseerd zijn? Zoo is het ook hier in de gemeente Groot-Schermer. Verleden jaar is alhier een landarbeidersbond opgericht met het doel als er straks geen werk meer is, het zuur verdiende geld, dat men gespaard heeft, door het huisgezin weer terug te trek ken. Maar er zijn er nog zoovelen in den om trek van Groot-Schermer, die er niet van we ten willen, die bang zijn dat hun baas hen de straat op zal sturen. Maar mijn inziens kan de patroon hier niet tegen wezen, maar moet hij een voorstander zijn. Want als het zoo blijft, dan kan geen boer meer betalen en wat dan. Naar den steun. En wat zegt de regeering? Bent U georganiseerd? En wat is dan het antwoord? Neen! Boerenarbeiders bedenkt dat toch een! Ik weet wel, U moet een offer brengen. Maar dat krijgt U toch dubbel terug. Daarom mann envan huisge zinnen, bekendt U niet langer, maar treedt in den bond. Vrouwen, spoort uw mannen aan. Strijdt voor den bond. Denkt niet: nu heb ik nog werk, straks zullen wij wel weer zien. Neen dat is geen antwoord. Bedenkt, de tij den kunnen nog slechter worden en neemt een voorbeeld aan uw kameraden, die georgani seerd zijn. Nogmaals dankend voor de plaatsing in uw veel gelezen blad. V. HOORN, De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond onder leiding van mr. G. J. Bisschop. De voorzitter opende de vergadering met de beste wenschen voor den raad en zijn ge zinnen voor het komende jaar. Spr. bracht dank aan de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente. De voorzitter wees op de moeilijke tijdsomstandigheden en hoopte op betere tijden in 't algemeen en voor de ge meentenaren in het bijzonder. (Applaus). De heer Plomper beantwoordde de rede en sprak de beste wenschen voor den voorzitter en diens gezin uit. (Applaus). Aangenomen werd een voorstel tot onin- vorderbaarverklaring van eenige aanslagen in de straatbelasting, de rioolbelasting en de wisseltonnenretributie over den dienst 1929. 1930 en 1931. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot kwijtschelding van respectievelijk 50 en 100 landhuur aan C. de Groot en P. Buis met betrekking tot het op 1 Jan. '31 voor den tijd van drie jaren huren van per- ceelen grasland, respiect. voor 200 en 300 per jaar. Eenige discussie ontspon zich naar aanleiding van een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot heffing van precario-rechten. Den 17en Mei 1926 werd door den ge meenteraad besloten tot wijziging van de verordening op de heffing van een belasting voor het in gebruik nemen van den openba ren grond of het openbaar gemeente-water en voor diensten door de gemeente bewezen, waardoor o.m. het hebben in, op of boven den openbaren gemeentegrond, of het open baar gemeentewater van een loopbrug, rij- brug of dam belastbaar gesteld werd achter eenvolgens tot een bedrag van 2 50 en van 10 per jaar. Het vorig jaar werd aan de daarvoor in de termen vallende personen een aanslag in bovenbedoelde belasting uit gereikt. Verschillende aangeslagenen hebben be zwaarschriften ingediend, verschillende aan geslagen gezamenlijk en de afd. Hoorn van den Land- en Tuinbouwbond hebben adres sen ingediend met verzoek de betreffende ver ordening in te trekken. De meerderheid van het College was van oordeel, dat er geen enkele gegronde reden bestaat om de verordening in te trekken. Wel acht zij termen aanwezig om de belasting voor de categorie loop- en rijbrug te vermin deren van 10 tot 5 per jaar, met terug werkende kracht tot 1 Jan. '32. De Commis sie voor de Financiën vond de toepassing der Verordening onbillijk en was van mee ning, dat verschillende ingezetenen door deze heffing onbillijk worden getroffen, in dien men een vergelijking trekt tusschen eige naren van gronden, gelegen aan de verschil lende door of vanwege de gemeente gedemp te slooten, en de eigenaren van gronden, welke thans nog door een sloot van den weg zijn gescheiden en door een brug daarmede gemeenschap tot stand hebben moeten bren gen. De minderheid in B. en W. heeft zich uitgesproken voor algeheele intrekking der Verordening, overeenkomstig het advies der Verordening, overeenkomstig het advies der Commissie voor de Financiën. De meerderheid in het College vond deze opmeiking niet juist op de volgende gronden. Veie gelijksoortige slooten zijn toch in den loop der tijden van gemeentewege gedempt, geheei of gedeeltelijk op koster, van de eige naren der aangrenzende perceelen, terwijl bij aanvragen om een bouwvergunning in vele gevallen als voorwaarde is gesteld en nog wordt, dat de sloot gedempt en een riolee- ring aangelegd moet worden Daar dus meestentijds de eigenaren van de perceelen gelegen aan te voren gedempte slooten. ruimschoots in de dempingskosten hebben bijgedragen faalt naar het oordeel der meerderheid van B. en W. de overweging der Fin. Commissie, weike tot intrekking van de bedoelde bepalingen adviseert. Alvorens over te gaan tot het nemen van beslissingen over de ingediende bezwaar- sckrifKp, wenschen B. ca W. eerst aan de orde te stellen een wijziging van de onder havige verordening, waarbij naast de voren bedoelde aangelegenheid nog em paar on dergeschikte wijzigingen worden voor gesteld. Na eenige nadere discussie werd besloten de verordening over 1932 toe te passen, doch de verordening met ingang van 1 Januari 1933 te herzien. Aangenomen werd voorts een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Kuil Nr 34 en 36. Een voorstel nopens het inbrengen van diverse perceelen grond in het grondbedrijf, alsmede tot het uitnemen van enkele gron den. wordt door B. en W. vooralsnog terug genomen. Tevens werd besloten tot wijziging van de verordening betreffende de politie op open bare wegen, plaatsen, wateren en werken. Deze wijziging betreft het kunnen nemen van maatregelen tegen die personen, aan wie om bepaalde redenen geen muziekvergunning wordt verleend en die er nu toe overgaan een radio, gramofoon of ander muziekinstru ment te plaatsen, in niet voor het publiek toe gankelijke gedeelten van hun perceel en de muziek alsdan door een luikje of op andere wijze ten gehoore brengen. Nadat nog enkele commissie-benoemingen hadden plaats gehad, ging de raad in comité IJ ss p or t. 't Begint er nu waarachtig op te lijken. De lucht, die gisteren den geheelen dag grijs zag, is weer opgehelderd; ae temperatuur is weer droger geworden en alles wijst er op, dat de winterkoning zijn verblijf in ons land met eenige dagen verlengd heeft. Nu pas komen de baanbestuurders goed in actie. De voorloopige besprekingen moeten thans gevolgd worden door andere, waarop de plannen definitief uitgewerkt worden. En zoo zullen ijs en weder dienende straks tal van wedstrijden uitgeschreven worden. Het valt elk jaar weer op dat de noordelijke provincies de eerste lakens uitdeel en. Dat komt waarschijnlijk, omdat daar de beroeps- sport nog steeds nummer één is. Wel vinden de Noordelingen wedstrijden op de lange baan interessant, wel komen er bij amateur wedstrijden drommen menschen als kijkers, maar de echte sfeer vindt men pas, als de be kende kortebaan-rijders verschijnen. Dan gaan duizenden per schaats naar de wed- strijdbaan en er wordt intens genoten. Men moest dat zelf meegemaakt hebben, wil men er een idee van krijgen. En dan weet men ook, dat de Noordelingen een ijsbaan wel aardig vinden, maar deze feitelijk beschouwen als een goede gelegenheid, om zich even te oefenen. De sport begint pas, als de kanalen berijdbaar zijn. Er moeten tochten gemaakt worden, lange tochten liefst. En 't is merk waardig, dat elke streek in deze provincie zijn eigen costuum heeft. Daar wordt een groote reünie gehouden, daar heerscht vroo- lijkheid en drukte. O, 't is zoo gezellig: Men bindt 's middags in zijn eigen woonplaats de Friesche door- loopers (en vooral geen „schoonrijders!") on der en het doel is het kruispunt, waar ver schillende kanalen bij elkaar komen. Een hall uur, drie kwartier rijden met lange, rechte streken, en het doel is bereikt. Zonder de schaatsen af te binden, klautert men eene ge- inproviseerde brug op enEen groot la waai, muziek en zang heerscht er in het café, waar men binnen getreden is. Er wordt war me punch bij groote hoeveelheden gedronken, de stemming is buitengewoon best; de muziek noodigt uit voor een dansje Totdat de baan weer roept! Immers, de be kende hardrijders (wat trokken eenige jaren geleden de namen Poepjes, Goodijk, Klom penmaker enz. enz!) zullen hun eerste ritten rijden. De 160 M. lange baan is met touwen af gezet. En achter de afzetting verdringen zich ae duizenden, die vol spanning de ritten voi- gen en die daverend enthousiast zijn, als er een felle kamp is tusschen twee rijders. Zoo tegen 5 uur komt het einde. De 100 of 150 gulden is terecht gekomen bij een der sterren, de andere prijzen zijn ook verreden. Dan gaat het weer naar het café, waar de prijs-uitreiking plaats heeft. Urenlang blijft men daar bijeen; de eigenaar heeft voor een cabaretgezelschapje gezorgd, de muziek zorgt voor danswijsjes, er wordt opnieuw gedronken geklonken en gezongen. En pas laat in den avond keert men huiswaarts over den gladden ijsvloer, slechts verlicht door het zwakke schijnsel van de maan. IJsgeneugten! Moeten wij nog herinneren aan het ideaal van den Friesch: het maken van den elf-s*e- den-tocht? Och kom! het is bekend genoeg, hoe groot de interesse voor dezen grooten en zwaren tocht is en er zijn er maar weini gen, die dezen rit in een dag kunnen afleg gen. Zoo ver zijn wij echter nog lang niet. De kanalen zijn nog bij lange na niet berijdbaar en voorloopig moeten wij nog genoegen nemen met de kunstmatig aangelegde ijsba nen, met o.a. J x de Alkmaarsche „Quint". Op de Quint waren gisteren 1300 betalen de bezoekers, die eenige uren baantjes gereden hebben. Er heerschte op deze groote baan een prettige gezelligheid, terwijl juist de grootte der baan aan iedereen de gelegenheid gaf, om flink zijn beenen uit te slaan. En ruimte moet er wezen, vooral op een ijsbaan De Quint is gisteravond scnoon geveegd en weer geheel in orde gemaakt voor vandaag door werkloozen uit de Schermer. Deze men seden kunnen dus eenige dagen, dank zij het Quint-bestuur, in hun eigen onderhoud voor zien. Indertijd is de subsidie-aanvrage van de Quint door den Alkmaarschen gemeenteraad van de hand gewezen. En men sprak toen over de Singels. Als die berijdbaar worden, dan De Singels lagen gistermorgen dicht. En het ijs beloofde mooi te worden. Maar de dunne vloer werd gistermiddag door een groote schuit grondig vernietigd en vernield Was dat nu werkelijk noodig geweest? De Heilooër baan. De Heilooërbaan is gistermiddag ook voor iedereen openaeajnld m zoo'* klaiae 800 maa hebben er van onze nationale sport bijv uit nemendheid geprofiteerd. Het ijs is en blijft prachtig en is thans gemiddel 6 c.M. dik. Ook vandaag is deze baan voor iedereen open, zoodat ook niet-leden tegen entree kun nen komen. De busdiensten (Groote KerkIjsbaan) zijn ook vanmiddag weer doorgegaan en als het vriezend weer blijft, zullen deze het mor- genavond al heel druk krijgen. Dan zal nl de verlichte baan ook open blijven! Overijselsche kampioenschappen. De K. N. S. B. heeft een nationalen wed strijd voor amateurs uitgeschreven om hef provinciaal kampioenschap in het schoonrij- den voor dames voor de provincie Overijsél gevo'gd door een wedstrijd voor paren, op Zondag 22 Januari op de baan van de Hen gelosche ijsclub te Hengelo. DE NEDERLANDSCHE RIJDERS IN DAVOS. Te Davos hebben Zaterdag de Nederland- sche schaatsenrijders onderlinge wedstrijden gehouden om eikaars krachten eens te meten. De wedstrijden waren uitgeschreven door den K. N. S. B. op de Davosche Ijsbaan. Er waren twee afstan 'en te rijden, n.1. 500 M. en 5000 M., waardoor dus aan sprinters en stayers dezelfde kans werd geboden om zich op de ranglijst een behoorlijke plaats te veroveren. Er werden, naar de „Tel.'' meldt, bijzonder goede tijden gemaakt door v. d, Scheer, Heiden, Schenk en Hooftman. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt* 1. A. F. v. d. Scheer 45.2 8 42.2 97.42V 2. S. Heiden 47.1 8.30.7 97 17 o 3. L. Dijkstra 46.2 9.01.9 100.39 p 4. A. Schenk 45.3 9.14.7 100.77 p. 5. L. Jangendijk 47.1 9.01.1 =101.21 p. 6. T. Hooftman 45.6 9.38.6 103.46 p 7. L. v. d Ruit 49.2 9.08 5 104.05 p. 8. Henneman 49. 9.17.6 104.76 p. Boksen. ALKMAARSCH SUCCES. Bij de Bokswedstrijden voor Nieuwelingen, welke j.1. Maandag te Amsterdam zijn ge houden, wist de heer E. Biskanter, lid van de Boksvereeniging „Alctnaria", zijn partij, na 'n schitterende strijd op punten te winnen, terwijl de heer A. Smit, eveneens lid van bo vengenoemde vereeniging, op punten heeft verloren. SlOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens (uitr.) 17 Jan. te Port Said. Tarakan 17 Jan. v. Batavia, 1 v. Londen, te Amsterdam. Rotterdamscbe Lloyd. Indrapoera (uitr.) 17 Jan. tte Tanger Blitar (thuisr.) 17 Jan. te Suez. Kota Agoeng (uitr.) 17 Jan te Antwerpen Tapanoeli 16 Jan. v. Rot. n Hamburg. üollsbd—Amerika-Lijn. B'nnendijk, Rott n. New 0rlean9, 26 Jan van Havana. Drechtdijk, Rott. v. Vancouver, 13 Jan. van Punta Arenas. Breedijk, N Orleans/Rott., 16 Jan. 600 m. Z W. v. Land's End. Damsterdijk, Pacific n. Rott., 16 Jan. te Cristobal. Loctimonar, Vanc./Rott, 15 Jan v. Port land (Ore). Veendam, 17 Jan v. Rott. te N. York. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Achilles 16 Jan v. Tarragona n. Valencia Agamemnon 16 Jan. v. Tarrona n. Gan- dia. kmor 16 Jan. v. W.-Indië te New York. Brion 17 Jan. v. Bordeaux te Amst. Cottica 15 Jan. v Cura<jao n. P Cabel'o. Irene 16 Jan. v. Bari n A'.giers. Oranje Nassau (uitr.) 16 Tan. v. Madeira n. Paramaribo. Triton 16 Jan. v Barcelona n Genua. Telamon 15 Jan. v P. Barios n Amst. Venzuela 17 Jan. v. Amst. n Hamburg. Achiiles 17 Jan. v Tanagona te Valencia Agamemnon 17 Jan. v. Tanagona te Gandia. Perseus 17 Jan. v. Danzig n. Stettin. Rhea 17 Jan. v. Mitilene n. Jerikini. Stuyvesant (thuisr.) 17 Jan v. Madera tl Plymouth. Theseus 17 Jan. v. Amst. te Kopenhagen, Kon. Holl. Lloyd. Delfland 1 7Jan. v. Amst. te B Rires. Ludwigshafen (uitr) 16 Jan. te Monte video. Holland Australië-Lljn. Gaasterkerk (tthuisr) 17 Jan te Suee. JavaNew York-Lijn. Kota Gede, Java n. New York, 16 Jan. Belawan. Sllver—Java Pacific-Liju. Bintang 14 Jan v. L. Angeles n. Calcuttó Silverguava 13 Jan te Los Angeles. Bintang, Pacific/Calcutta, 14 Jan. LW Angeles HollandWest-Afrlka-Lijn. Amsteikerk (thuisr.) 17 Jan. te Havr» verwacht. Stoomvaart Mij. Oceaan. Laomedon, Rott./Japan, 17 Jan. te Port Said. Myridon, Amst./Batavia, 17 Jan. v. Be- 1» wan. Alcinous, Java/Amst., 17 Jan v. Colombo Eurybates 4;) Jan. v. Gravesend nW' Hamburg. Menelaus, Japan/Rott., 17 Jan. te Shang* hai. Polydorus 14 Jan v. Bat. n. Amst Diomed 15 Jan v. Japan 1. v. Rott. Hamburg. Holland—Oost- Azië-Lijn. Meerkerk (thuisr.) 16 Jan. v. Hongkong- Arendskerk (uitr.) 15 Jan. v Hong-kong- Emzetco Lijn. Jonge Johanna 17 Jan. v. Rott n var lencia. Jonge Anthony 15 Jan. v. Antw. te Car* diff. Holland—Afrik a-Lijn. Meliskerk 17 Jan. v Rott. n. Hamburg Heemskerk (uitr.) 16 Jan. v. Port Soe dan n Mombassa. Java—China—Japan-Lijn. Tjileboet 14 Jan v. Manila n Hoi g-kO*I Tjikembang 15 Jan te Hong-kong. TjinegAra 14 Jaa. v. Bat te

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 14