Agenda 'f covinaaai 'ïlieuws QemeetUecadett 3iidscfuiftm. JtileepstijdwQm Jstgeionden Stukken £aatste êecichtsit Weec&edcfit NIEUWE NIEDORP. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. HEVIGE GRIEP-EPIDEMIE IN DE VEREENIGDE STATEN. EEN EIGENAARDIGE NIES-ZIEKTE, HEVIGE GRIEP-EPIDEMIE TE TOULON. Weeroverzicht. Bioscopen. A B. T„ tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Brute Krachten (dram.), hoofdrollen Richard Cromwell en Noah Beery; tweede hoofdnum mer De knokploeg (senshoofdrol Ken Maynard. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De ver liefde loodgieter (amusant), hoofdro len Buster Keaton. Jimmy Durante en Polly Moran. Voor eiken leeftijd. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Movie Cra zy, hoofdrol Harold Lloyd. Toegang voor el- ken leefti.id. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Bioscoop Harmonie, hedenavond halt hoofdnummer Vrouw Lehmann's dochters (amusant), hoofdrollen Else Elster en Bertha Thielen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3, hoofdnummer Hoe Jantjes passagieren. Toegang alle leef- tijden- Stede lijk Museum B r e e dIs t r. eiken dag van 912 en 1.303.30, Zater dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. Dinsdag 17 Januari 8 uur, Dancing Harmonie, propaganda- avond Volksonderwijs. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, opvoe ring door ,,'t Ontluikende Roosje", van „De zaak Morland". Woensdag 18 Januari. 8 uur, Dancing Ffarmonie, voordracht avond Maatsch. t. Nut van 't Alg., „Charles Dickens en zijn David Copperfield", door dr. van Amerongen. 8 uur, Harmonie, voor de Volksuniversi teit vertooning film Naar de Koppensnellers van Zuid-Amerika. Donderdag 19 Januari. S 8 uur, 't Gulden Vlies, filmavond Ned. Reisvereeniging- 7.30 uur, caié Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering zangvereeniging Crescendo. Vrijdag 20 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, film over het Grootestadsvraagstuk en de jeugd (met toe lichting). Zaterdag 21 Januari. 8 uur. Harmonie, uitvoering gymnastiek- vereeniging Turnlust. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, lezing ir. J. E. Muntinga „Een blik in Sov jet-Rusland" (met lichtbeelden). Maandag 23 Januari. Logegebouw Nieuwesloot, psychometri sche avond, mevr. Akkeringa. Dinsdag 24 Januari. Logegebouw Nieuwesloot, psychometri sche avond, mevr. Akkringa. 7.30 uur, hotel Concorcfia te Noordschar- woude, bridgewedstrijd. Donderdag 26 Januari. 't Gulden Vlies, Wiener operette „Der Zi geunerbaron". STOMPETOREN. Zondagavond gaf de zangvereeni ging „Crescendo" te Stompetoren, onder leiding van haar directeur, den heer H. J. Zaal uit Alkmaar, een uitvoering in de zaal van café Kamsteeg. De op komst van het publiek was zeer bevre digend. Het gemengde koor bracht verschil lende zangnummers ten gehoore, die op een kleine uitzondering na uitstekend werden gezongen. Vooral het zangnum mer „Waakt op" muntte uit en verwierf een daverend applaus. Het kinderkoor, dat ook zijn mede werking verleende, heeft zich dapper geweerd. De ernst en animo waarmee de kinderen hunne liedjes zongen waren zeer opvallend, en het moet voor den dirigent dan ook een groote voldoening geweest znn, dat de versjes blonder in den smaak vielen. Het liedje „Spoortje spelen" werd zoo leuk en goed gezon gen, dat de directeur door het aanhou dende handgeklap wel genoodzaakt was dit te herhalen, tot groote vreugde der kinderen. Een opgevoerde eenacter, door één dame en twee heeren, getiteld: „Ko misch Trio", was een aardige afwisse ling. De uitvoering als geheel is uitnemend geslaagd. De muziek werd verzorgd door de heeren J. Smit van Heiloo en gebr. van der Stok uit Alkmaar, die op de beken de gezellige manier de pauze s vulden en na afloop der uitvoering de danslus- tigen nog tot het sluitingsuur bij elkaar hielden. RUSTENBURG. Donderdagmiddag kwam de provinciale federatie van de Nat. Tuinders- en Midden standspartij te Hoorn bijeen tot het bespre ken en samenstellen der groslijst, voor de a.s. Kamerverkiezingen. De groslijst werd als voglt samengesteld: 1. S. de Boer te Zuidscharwoude voor den Tuinbond; 2 J. Barendrecht te Groote IJpol- der, Amsterdam, voor den Akkersbond; 3. j. Kamp te Berkhout voor de veehouders; 4. T. Kostelijk Pzn. te Heiloo voor de Tuinbouw. Als leden voor het hoofdbestuur namen zitting de heeren P. Kollis—Berkhout; T. Kostelijk Pzn. te Heiloo; W. Stroomer te Ur- hem. Het federatiebestuur werd als volgt sa mengesteld: P. Kooiman te Wognum, voor- z ter; D. E. G de Jager te Heiloo, secreta ris; K. Posch te Schellinkhout; A. v. d Heide te Blokker; C Bakker te Berkhout; J. Groen •e Avenhorn; H. Langereis te Ursem. Afscheid dokier Maats. Zondagmiddag had in de Prins Mau- rits het officieele afscheid plaats van dr Maats en diens gezin. Met dr. en mevr Maats waren tegenwoordig zijn dochter en zijn beide zoons de heeren J. Maats, arts te Alkmaar, en de heer Ch. Maats, directeur van Westerlicht te Alkmaar met hunne echt- genooten. Talrijke personen zoowel van bin nen als van buiten de gemeente waren geko men om persoonlijk afscheid van dr. Maats te nemen, die na een ruim 41-jarige practijk onder deze gemeente en onder O Niedorp en het Waarland van ons heen gaat. Allereerst richtte de voorzitter van het huldigingscomité, de heer Rempt, zich tot dr. Maats en wees erop hoe voor ruim 41 jaar dokter Maats hier is gekomen en hoe hij zich al dien tijd met hart en ziel aan de practijk heeft gewijd. Spr. schetste wat het bezoeken van patiënten in vroegeren tijd wilde zeggen toen men nog niet had goed gebaande wegen en de moderne vervoermid delen en hoe een practijk zoo uitgestrekt als die van dokter Maats weer eischte een sterke consitutie, een sterk lichaam dat gewend was aan ongeregeld eten en slapen, aan weer en wind en vermoeienis. Ook mevrouw Maats dankte spr. voor de groote gulheid en gastvrijheid, en haar medeleven met de dorpelingen. Spr. herdenkt verder den man die 30 jaren lang dokter trouw heeft ge diend en die te vroeg is heengegaan, de wel bekende Dirk Brouwer, die door spr werd geschetst als een plichtsgetrouw dienaar, een beminlijk correct mensch. Spr. zeide dat de rustige manier van optreden van dr. Maats, zijn gemoedelijkheid, kalmte en ze kerheid vertrouwen bij de patiënten inboe zemden, en dat zijn geestigheid menig zieke zal hebben opgewekt, terwijl zijn philosophi sche levensbeschouwing 't hem zelf gemakke lijk heeft gemaakt moeilijkheden te verwer ken en te aanvaarden. Dat het onvermoeide werken van dokter ook elders de aandacht trok, bleek'verleden jaar toen hij geridderd werd. Aan het slot zeide spr.: Wij meenden U niet beter te kunnen huldigen, dan door U een album aan te bieden met foto's uit Uw practijkleven binnen- en buitenshuis en met de namen der geefsters en gevers voorin ge drukt. Wij zijn er van overtuigd dat er met U heengaat een zeer bekwaam en voortreffe lijk arts voor wiens opvolger een moeilijke taak is weggelegd en hopen van harte dat het U beiden gegeven mag zijn nog lange jaren te genieten van een welverdiende rust in het samenzijn met allen die U lief zijn. (Applaus). Hierna werd het woord gevoerd door bur gemeester Pluister, de Eerevoorzitter van het comité. Na een dankwoord aan de com missie voor de voorbereidende werkzaamhe den voor deze huldiging deelde spr. mede hoe de benoeming van dokter tot stand kwam 30 Oct. 1891 werd dokter Maats tot gemeen- teijgeneesheer alhier benoemd. Op den op roep om 'n gemeente-geneesheer was slechts één sollicitatie binnengekomen. In warme be woordingen richtte spr. zich tot dokter en bracht hem dank voor alles wat hij voor de gemeente N.-Niedorp heeft gedaan en bracht hem tevens de dank van Armvoogden voor de vele malen dat hij hen van advies heeft gediend. Ook dankte spr. mevrouw Maats voor de liefde, trouw en goede zorgen waarmee zij altijd dokter heeft omringd, en memoreerde nog haar raadslidmaatschap. Ook richtte spr. nog waardeerende woor den tot den dokter, den voorzitter van het Witte Kruis, waaraan deze talrijk adviezen heeft verstrekt en waarvoor vele lezingen zijn gehouden. De eere-voorzitter wees nog op welk een belangstelling den dokter nog steeds voor de geneeskunde toonde, wat o.a. ook bleek toen den dokter bij zijn 40-jarig jubi leum als geschenk vroeg twee boeken met het nieuwste over kindergeneeskunde en hoe hij nog altijd cursussen in de geneeskunde volgde. ïn warme bewoo dingen nam spr. afscheid van dokter en mevr. Maats en hun gezin en zeide dat ongetwijfeld dit huldeb ijk voor dokter van groote waarde is. Wanneer deze bladert in dit album zullen vele herinnerin gen bij hen boven komen en zullen zijn ge dachten terug gaan naar Nieuwe Niedorp maar ook de gedachten der Nieuwe Niedor- pers zullen meerma en teruggaan naar U. De beste wenschen vergezellen U Moge U nog vele aren van Uw welverdiende rust genieten en dat het U en de Uwe nog lang wel moge gaan. (Applaus). De heer C. Rutsen sprak nog namens On derlinge Hulp bij Ziekten en bood den dokter als souvenier een wand"'«tok aan Verder werd nog gesproken doo' de heeren Jb. Wit O en C. Groot Jz. Dokter Maats zeide daarna: „Ik heb U allen tank te arengen voor de vriendelijke en waardeerende woorden die hier zijn gesproken. 41 jaren geleden kwam ik hier bij gebrek aan beter. Het gaat met mij precies andersom als bij epn burgemeester. De burgemeester werd er met muziek inge haald en ik ga er met muziek uit. Uit het huldeblnk besef ik dat miin werk algemeen wordt gewaardeerd. Ik wen-=cb U dat het U allen goed moge gaan en dat voor U ge'uk- kiger tijden dan thans in d<>ze crisis zullen aanbre'-en en hiermede neem ik dan van U afscheid. De vele aanwezigen na^en hierop persoon- luk afscheid van dokter Maats en zijn fami lie Naar we vernemen zijn in het aangeboden album een ruime 400 handteekeningen ge plaatst. WIERINGEN. De raad vergaderde Maandagmiddag 3 uur spoedeischend. Afwezig was de heer Oden. De le suppletoire begrooting over 1931, waarop een post voorkomt van 495 53 we gens toeslagen op de uitkeeringen uit de werkloozenkassen aar werkloozenkassen in den winter 1931, werd gewijzigd, met weg lating van dezen post, waartegen bij Ged. Staten bezwaar bestaat, daar het hier geen crisiswerkloosheid vetrof. Aangeboden werden de gemeenterekening over 1931 en de rekening der zeegras-exploi tatie over 1931—1932 Tot leden der commis sie voor het nazien dezer rekeningen werden aangewezen de heeren Boersen, Doves en Bosker. Besloten werd van gemeentewege te beta len de kosten van opleiding aan het instituut voor onderwijs aan blinden te Bussum van het zoontje van pruimboom aan de Elft. Deze bedragen 300 per jaar. Een besluit tot verkoop van een perceel bouwgrond aas J. Hekman, in de vorige ver gadering genomen, werd weer ingetrokken, daar de kooper van den koop afzag. Op voorstel van den heer P. Kooij werd besloten den .minister van binnenland- sche zaken te verzoeken, toe te staan aan werkloozen, die niet in de werkver schaffing werkzaam waren, gedurende de vorstperiode te mogen ondersteunen. Volgens de voorwaarden, waaronder de subsidie voor de werkverschaffing is toeerestaan, is dit n.1. niet geoorloofd. Het betretf in het algemeen de arbei ders, die het uitzicht hadden binnenkort weer bij een particuliere maatschappij werk te kunnen krijgen en daarom niet naar de werkverschaffing waren gegaan, doch die nu door de ingevallen vorst vootloopig zonder werk blijven. Daarna sluiting. De Hollandsche Revue heeft een gedaan tenwisseling ondergaan, maar het is er o i. niet beter op geworden. Het is kleiner van formaat en mist het voorname cachet, waar door het zich tot dusver in de eerste rijen van onze Nederlandsche periodieken kon ver- toonen. Wij treffen er thans tusschen den tekst vele buitenlandsche politieke caricatuur- prentjes in aan en vinden vele gedichten uit de Gids en andere periodieken overgenomen. Zelfs van Kloos' Binnengedachten kunnen de Gidslezers hier nog eens opnieuw genie ten. Tanimbar 14 Jana v. Batavia n. Amst. Pcelau Bras (thuisr.) 16 Jan. v P. Said. Poelau Laut 15 Jan. v. Bremen te Am t. Kon. Holl. Lloyd. Paraguay (uitr.) 15 Jan. te Antwerpen. Delfland (uitr.) 15 Jan. te Montevi ieo. Fiandria (thuisr.) 15 Jan. v. Montevideo Gaasterland (uitr.) 15 Jan. te Bremen. Salland (uitr.) 14 Jan. v. Las Palm. Waterland 15 Jan. v. Hamb'ir; te Amst. HollandAmerika-Lijn, Dinteldijk, Pacifickust n. Rott., 15 Jan. te Londen. Lockmonar 12 Jana. v. Rott. te Portland (O.) Molière, Pacifick n. Rott., 13 Jan v. St. Thomas. Nebraska, Rott. n. San Francisco, 15 Jan te Londen. Kon. Ned, Stoomb. Maatschappij, Ajax 16 Jan. v. Amst. te Hamburg. Amazone 16 Jan. v. Gibraltar n. Lisabom Clio 16 Jan. v. Izmir te Istanbul. Crynssen (uitr.) 14 Jan. v Barbados. Haarlem (uitr.) 15 Jan te Callao. Perseus 15 Jan. v. Kopenh. te Gdynia. Achilles 15 Jan. v. Barcelona te Tarra- gona. Agamemnon 14 Jan. v Piraeus te Tarra- gona. Ariadne 15 Jana v Hamburg te Amst. Aurora 15 Jan. v. Malta te Amsterdam Berenice 15 Jan. v Ceuta te Genua. Brion 14 Jan. v. La Pallice n. Amst. Calypso 14 Jan. v. Valencia n Rott. Ceres 14 Jan. v. Algiers n. Malta. Clio 14 Jan. v. Izmir n Stamboel. Erato 14 Jan. v. Gyon te Oporto. Hebe 14 Jan. v. Oran n. Palermo. Irene 14 Jan v Susak n Bari. Iris 14 Jan v. Udevalla n Amsterdam. Medea 13 Jan. v. N. York n. P au Prince Orestes 14 Jan. v Izmir n. Malta. Perseus 14 Jan. v. Kopenhh. n. Gdynia Rhea 14 Jan. v Famagusta n. dystilene. Simon Bolivar 14 Jan. v. Cristobal naar Cartagena. Stel la 15 Jan. v. Valencia te Rotterdam Triton 15 Jan. v. Carthagena te Barce lona. Venus 13 Jan. v. Palermo n. Alicante. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (uitr.) 16 Jan. te Belawan. Blitar (thuisr.) 14 Jan V. Port Soedan. D mpo 16 Jan. v. Batavia te Rotterdam Kota Baroe (thuisr.) pass 15 Jan Sagres. Kota Pinang 14 Jan. v Rott. te Batavia Sibajak 16 Jan. v Batavia n Rotterdam. Rotterdam—Zuid-Amerf ka-Lijn. Alchiba, thuisr., 14 Jan. te Santos. Alpherat 15 Jan. v. B. Aires te Rott JavaChinaJapan-Lijn. Tjileboet 14 Jan. te Manila. Tjisaroea 13 Jan. v. Shanghai n. Java. SilverJava Pacific-Liju. Kota Radja 14 Jan. v. Galveston n. New- Orleans. Silverash, San Franciso n. Calcutta, 14 Jan. te Makassar. Bengalen, Calcutta n. Vancouver, 15 Jan. v. Manila. Emzetco Lijn, Jonge Jacobus, 15 Jan. v. Londen te Rott. Jonge Johanna, 15 Jan. v. Hamburg te Rott. HollandOost-Azië Lijn. Ouderkerk, uitr., 14 Jan. te Port Said. Ouderkerk, uitr., 15 Jan. v. Suez. Serooskerk, thuisr., 16 Jan. te Genua. Meerkerk, thuisr., 14 Jan. te Hongkong. Stoomvaart Mij. Oceaan. Sarpedon, Japan-Rott.; 14 Jan. v. P. Said. Myrmidon, Amst.-Java, 16 Jan. te Sa- bang. Neleus, Batavia-Liverp., 14 Jan. va Port Said. Patroclus, Japan-Rott., 15 Jan. v. Shang hai. HollandAfrika-Lijn. Meliskerk. thuisr., 15 Jan, te Rott. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in ae rubriek, b*wi/si geenszms dat de redactie er mede instemt). Hij 1 gerinkel hoorend)Kom, laten we gaan dansen. ziiDat was het orkest niet. De kellner liet een blad met borden vallen. '.Passing Show) WINTERVOEDERING VAN VOGELS. Nu de koude hare intrede weder heeft ge daan wekken de ondergeteekenden, namens het comité voor wintervoedering van vogels, allen, die daartoe nog niet mochten zijn overgegaan, op, om maatregelen te nemen om een zoo uitgebreid mogelijken vogelstand gedurende het ongunstige jaargetijde in hef leven te houden. Etensresten, die niet in de vuilnisbak maar in den tuin terecht komen kunnen eenige vo gels door de koude dagen heen helpen. De meeste vogels hebben bij strenge vorst meer van voedselgebrek te lijden dan van de kou de. Strengen pinda's voor meezen worden op zoo veel plaatsen opgehangen, dat 't nau welijks noodig is op het belang van deze voor de voedering speciaal van meezen te wijzen. Evenals het vorige jaar vestigt de commis sie de aandacht op de brochure over dit on derwerp, waarin aanwijzingen voor zeer een voudige wintervoedering, die voor iedereen uitvoerbaar is, te vinden zijn. Zoolang de voorraad strekt is de brochure op aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij het secretariaat o<r Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, Prinses Mariestraat 40, 's Gra- venhage, bij het secretariaat der Nederl. Vereeniging tot Bescherming van Vogels, Heerengracht 540, Am§terdam, bij het secre tariaat der Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging, 's-Gravenlandscheweg 14, Hil versum en bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen. De Commissie: IR. N. VAN POETEREN, inspecteur hoofd van den Plantenziektenkun- digen Dienst; JHR. L. J. QUARLES VAN UFFORD, eere-voorzitter van de Nederland sche Vereeniging tot bescherming van Dieren; J. DRIJVER, secretaris van de Neder landsche Vereeniging tot Bescher ming van vogels; DR. JOH J. VAN BURKOM, voor zitter van de Nederlandsche Na tuurhistorische Vereeniging. Ongecorrigeerd In verschillende deelen van de Vereenigde Staten is tengevolge van de buitengewone temperatuurschommelingen een hevige griep epidemie uitgebroken. Te Waterwille in den staat Maine moesten alle scholen gesloten worden, omdat duizenden kinderen door de ziekte waren aangetast. Tengevolge van de griep arriveerde het Oceaanschip „Alaunia" te Halifax met een geheel onvoldoende bemanning. Midden op zee was meer dan de helft van de bemanning door de griep aangetast, een officier was overleden en ook de scheepsdokter was ziek. Te Chippewa Falls in den staat Wiscoun- sin werd een 15-jarig meisje Daisy Jost ver leden week Maandag door een eigenaardige ziekte aangetast. Het meisje begon te niezen doch dit niezen herhaalde zich met een angst wekkende regelmatigheid ongeveer driemaal per minuut. Dagen achtereen bleef dit ver schijnsel dag en nacht aanhouden en de be handelende geneesheeren raadpleegden ver schillende specialisten, die hier echter voor een raadsel stonden. Het meisje raakte ge- heei afgemat. Gisteren kwam er eenige ver kering in haar toestand. Zij nieste nog s echts om de twintig minuten en kon voor het eerst weer eemg voedsel tot zich nemen L>e ziekte was met een gewone verkoudheid begonnen. Aan boord van de bij Toulon voor anker liggende oorlogsschepen en in de kazernes aer stad heeft de griep hevig om zich heen gegrepen. In de militaire hospitalen te Tou- lcn worden momenteel 640 matrozen die aan griep lijden, verpleegd. Een feest aan boord van den kruiset „1 ar is moest afgezegd worden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,7 mM. te Happaranda. Laagste barometerstand 735,7 mM. te La Coruna. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Januari: Zwakke tot matige later wellicht toene mende, Zuid Oostelijke tot Oostelijke wind; meest zwaar bewolkt of betrokken; wellicht eenige sneeuw; lichte tot matige vorst. Terwijl een deel van de gisteren vermeld de secundaire naar de Noordzee trekkende eenige sneeuw hier te lande brengt, is een diepe depressie bij Spanje verschenen, die in verband met den weer iets toenemenden hoo- gen druk over de Golf van Biscaye zal ver lengen. In het hooge drukgebied is bijna overal de lucht betrokken en hier en daar valt sneeuw, terwijl de temperatuur ook in de bovenlucht overal onder 0 is. In Noord- oost-Duitschland bleef de vorst streng. In Scandinavië matig. Ook op de Britsche eilanden is na sneeuwval in Engeland en regen in Ierland weer vorst ingevallen. In midden-Frankrijk is matige vorst, in het Westen lichte dooi. Bij IJsland verscheen een niet zeer diepe depresr'e, die wel Noord waarts trekken zal. Toenemende Oostelijke winden zullen de koude uit Duitschland ook naar ons land voeren, maar zoolang de lucht niet door drogere is vervangen, is geen strenge vorst te wachten. UIT EEN AUTOBUS GESPRONGEN. De 26-jarige J. W„ woonachtig te Loe- nen (gemeente Apeldoorn), sprong gis teravond zonder eenige waarschuwing, op den Loenenschenweg, ter hoogte van zijn woning, uit een rijdende autobus. Hij kwam ernstig te vallen Een ontbo den geneesheer constateerde een zware hor enschudding en schedelbreuk. J. W. werd naar zijn woning vervoerd, waar hij aan de gevolgen van het ongeluk is overleden. AUTO DOOR GLADHEID VAN DEN WEG GESLIPT. Door de gladheid van den weg slipte hedenmorgen bij de Liedebrug op de Amsterdamschevaart een uit Haarlem komende twee persoons auto. bestuurd door den heer Van der Heyden uit Haarlem. De auto draaide een slag om, zwenkte naar den linkerkant van den weg, werd door een uit de richting Am sterdam komende auto, toebehoorende aan en bestuurd door den heer N. Wit- zenhuizen uit Amsterdam, gegrepen en reed vervolgens achteruit door de af rastering heen de trambaan op, waar hij tot staan kwam. De beide auto's vyerden ernstig beschadigd. Van den eersten auto bleef geen ruit heel, terwij! de voor ruit versplinterd en de radiator ontzet. De inzittenden kwamen er nog goed af. In den twee-persoons auto zat de heer v. d Heyden met zijn zoon. Beiden wer den per ziekenauto naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd, vanwaar zij, na verbonden te zijn, naar huis konden gaan. De heer Witzenhuizen had slechts eenige schrammen opgeloopen en be hoefde niet verbonden te worden. KWEEKSCHOOL LEGER DES HEILS. Inwijding door prinses Juliana. Aan den Amstelveenschen weg bij Amstelveen werd op 1 September 1931 de eerste steen gelegd voor de nieuwe kweekschool va het Leger des Heils. Het gebouw is thans gereed en zal Vrij dag a.s. door prinses Juliana officieel worden geopend. VRIJSPRAAK GEEISCHT. Het doodelijk auto-ongeval te Zijpt'. Op 22 Mei van het vorig jaar had een ernstig verkeersongeval plaats op den straat weg den HelderAlkmaar onder de gemeen te Zijpe, waarbij een jongetje, J. B„ dat op den weg aan het tollen was, door een auto werd gegrepen en gedood. De Aikmaarsche rechtbank veroordeelde den bestuurder J. L. den 13den September 1.1. wegens het veroorzaken van een aanrijding, den dood ten gevolge hebbende, tot 14 dagen gevangenistraf, van welk vonnis K. in hooger beroep ging. Het Amsterdamsche gerechtshof behandel de heden deze zaak en uit het verhoor van verdachte en getuigen bleek, dat de schuld zeer problematisch was. Veel meer moest aan een noodlottig ongeluk gedacht worden. De procureur-generaal achtte het vonnis der Aikmaarsche rechtbank dan ook niet juist en vroeg vrijspraak. Arrest 31 Januari. VERMISTE EFFECTEN TERUG GEVONDEN. Naar ons uit Den Haag wordt medege deeld, zijn de effecten ter waarde van 200.000, die de vorige week door het re cherchebureau Snatager aldaar als vermist werden opgegeven, gisteren teruggevonden. De zaak betreft hier een huwelijksdrama tusschen man en vrouw. De man S„ wiens aanhouding en voorgeleiding de vorige week in een buitengewoon politieblad door den of ficier van justitie te Arnhem werd verzocht, was sinds eenige maanden voor de tweede

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2