Alkmaarsche Courant. Gemeenteraad van Alkmaar. Honderd vijf en dertigste Jaargang. DONDERDAG <9 JANUARI. Staatslctecii No. 15 t933 De Raad vergaderde hedenmiddag ten 1 ure. De notulen van de vorige vergadering verden conform vastgesteld. Afwezig de heer Venneker, van wien be richt was ingekomen, dat hij iets later zou komen. De voorzitter sprak na heropening de vol gende rede uit: Hoewel ook dit jaar weder onze eerste vergadering in de tweede helft van de maand Januari valt, kan ik toch niet nalaten onze werkzaamheden aan te vangen met mijn beste wenschen voor U en de Uwen in het iaar 1933 terwijl ik daar aan toevoeg een woord van dank voor de vele vriendelijke wenschen, welke mijn gezin en ik zoowel van U als van velen uit de bevolking ter ge legenheid van de jaarwisseling mochten ont- ^Het^preekt wel haast van zelf, dat wij al len gaarne zouden willen dat het jaar 1933 ook voor onze stad in materieel opzicht beter zou zijn dan zijn voorgangers, want, al zal zoo aanstonds uit een aantal gegevens blij ken dat het moeilijk is zich een zuiver beeld te vormen van de welvaart in het algemeen, juist in deze stad op dit oogenblik, zoo kun nen wij toch in ieder geval met zekerheid we ten. dat althans voor een deel van de bevol king het jaar 1932 buitengewoon slecht is creweest. Ik bedoel dat gedeelte, dat te lij den heeft gehad onder de gruwelijke gevol gen van een langdurige werkloosheid. En als er dus één wensch is welken wij allen zoo heel gaarne in 1933 in vervulling zouden zien gaan, dan is het wel allereerst deze, dat 1933 ons moge brengen een zeer belang- rijke vermindering van de werkloosheid, tr moeten ook buiten den kring der als werk- loozen geboekt staanden velen zijn die met groote financieele zorgen op dit oogenbiiK te kampen hebben. Mogen ook voor hen zien in het pas begonnen jaar verbeteringen voordoen. Om een conclusie aangaande den Iin°n cieelen toestand van het overige deel der oe- bevolking te vergemakkelijken, zal ik begin nen met U een aantal cijfers te £even vooi zoover ik die reeds nu aangaande het afge- loopen jaar heb kunnen verzamelen. In de eerste plaats dan is het zielental der bevol king van 28751 op 1 Januari 1932 met 516 toegenomen tot 29.267 op 1 Januari 1933. Deze groote toeneming is ongetwijfeld mede een gevolg van de ingebruikneming van „Het jWesterlicht". Men beweert wel eens dat het gevaar be staat dat Alkmaar een groote aantrekkings kracht zou uitoefenen op personen in armoe dige omstandigheden in de omgeving. Een op de secretarie aangehouden statistiek van vertrokken en ingekomen personen in 1932, gerangschikt naar de verschillende beroepen, schijnt deze bewering niet te bevestigen, want in 1932 was er b.v. een overschot van ingekomenen boven vertrokkenen te consta- teeren bij de ambtenaren, de verpleegsters en de spoorwegbeambten, terwijl daartegenover bij de rubrieken losse en transportarbeiders, .land- en tuinbouwarbeiders en overige beroe pen onder welke drie categorieën dan ver moedelijk de armere elementen gerangschikt zijn, de ingekomenen en de vertrokkenen vrij wel in evenwicht zijn. Daarbij komt dan nog dat het aantal gezinnen dat bij andere ge zinnen ging inwonen, van 46 in 1931 vermin derde tot 34 in 1932. Ten aanzien van den woningvoorraad kan ik U de volgende cijfers geven. Het aantal nieuwe woningen bedroeg 152, aan de bewo ning werden onttrokken 11 woningen, zoodat de vermeerdering bedroeg 141 woningen, ter wijl op 31 December 1932 in aanbouw waren 45 woningen. De gasafgifte bedroeg in 1932 ruim 4 X- millioen M3., een vermeerdering gevende van bijna K de inkoop van electrische energie bedroeg ruim 5 millioen K.W.U. of ruim 2 meer dan in 1931. Het totaal inkomen van de belastingplich tigen over den dienst 1932/1933 zal vermoe delijkruim 17 millioen bedragen, hetgeen ver geleken bij 1931/1932 een vermindering be teekent van 2 millioen. De vermakelijkheids belasting leverde in 1932 ruim 43.000 op wat ongeveer 12.000 minder is dan in 1931, waarbij men er voor een juiste beoordeeling dezer cijfers om denken moet, dat het circus in 1931 6.500 tot deze belasting bijdroeg De opbrengst der marktgelden bedroeg in 1932 ruim 79.000, d.i. ruim f 7000 minder dan in 1931deze vermindering is voorna melijk te wijten aan den terugloop van de wik- en weegloonen op de kaasmarkt en van de kermisgelden, waarbij ik eraan herinner, dat de wik- en weegloonen in 1932 zijn ver laagd. De aanvoeren op de boter- en piepkuiken markten en ter eierveiling gingen vooruit die op de vee-, graan- en kaasmarkten liepen terug. Het totaal aantal werkloozen steeg van 610 op 1 Januari 1932 tot 1122 op 1 Januari 1933. Over de eerste elf maanden van 1932 hadden wij hier gemiddeld 38 werkloozen per maand en per 1000 inwoners, dit cijfer bedroeg over 1931 23, over 1930 14, over 1929 12 en over 1928 6. Dit cijfer, in vijf jaren tijds meer dan verzesvoudigd, is dus thans abnormaal hc„g, waarbij wij intus- schen ons vergelijkenderwijze nog gelukkig mogen prijzen omdat dit hooge cijfer van 38 toch altijd nog minder, soms belangrijk min der is dan in vele andere gemeenten. Want terwijl er dus hier over de eerste elf maander. van 1932 gemiddeld 38 werkloozen waren per maand en per 1000 inwoners, bedroeg dit getal voor Venlo eveneens 38, Hoorn 42. Zwolle 44, Deventer 48, 's-Gravenhage 52 Haarlem 54, Hilversum 56, Gouda 70. Zaandam 73 en Amsterdam en Rotterdam ik beschik voorts nog over de cijfers van Amersfoort en Den Helder, waar het onder scheidenlijk 37 en 29 bedroeg. Hoe voorzichtig men moet zijn bij het ma ken van gevolgtrekkingen uit dergelijke cij 'ers, moge hieruit blijken, dat in 1932 bij de Nutsspaarbank meer is ingelegd dan terug betaald bijna 47.000 tegenover ruim 360.000 in 1931 een zeer aanzienlijke teruggang dus maar dat daartegenover bij de Rijkspostspaarbank in 1932 meer is in gelegd dan terugbetaald bijna 460.000 tegenover bijna 130-000 in 1931 een on geveer even groote vermeerdering als de ver mindering bij de Nutsspaarbank bedroeg. Deze economische cijfers wil ik afsluiter met den hoogsten prijs welke in 1932 werd ge maakt voor 50 K.G. fabrieks-Edammerkaas van 32, welke ongeveer gelijk is aan den laagst en prijs in 1923, toen de hoogste prijs 67 was. De laagste prijs in 1932 voor 50 C.G. fabrieks-Edammer bedroeg 19, een prijs als in geen 40 jaren schijnt te zijn'voor gekomen. Vraagt men nu, welke slotsom er uit al deze cijfers valt te trekken ten aanzien van de mate, waarin Alkmaar door de crisis wordt geteisterd, dan moet ik zeggen, dat mij dat uitermate moeilijk lijkt. Wanneer ik intusschen tracht vergelijkingspunten te vin den met andere streken van ons land, dan ijkt het mij altijd nog dat Alkmaar het eer beter dan slechter heeft vergeleken met de meeste andere streken van ons land. Na tuurlijk is ook Alkmaar reeds getroffen door de crisis; de Voorzitter van onze Kamer van Koophandel heeft dan ook zeer sombere danken doen hooren in zijn nieuwjaarsrede over den toestand in deze streek; zoo zeide tij onder meer dat 1932 voor de verbouwers van grove tuinbouwproducten zeer slecht, voor den landbouw financieel zeer nadeelig is geweest, dat de geldswaarde van uitge voerde bollen zeer sterk verminderde en dat die zaken in de steden, die door de historie of haar aard voor het grootste deel op de be woners van het platteland zijn aangewe zen, erg onder de crisis te lijden hadden. Ik vrees bovendien, dat Alkmaar nog niet op het diepst van de crisis is aangeland. Maar wanneer ik zie hoe sterk de Rijksinkomsten zijn teruggeloopen en hoe groot de verliezen in de scheepvaart, de groot-industrie en de Indische cultures, in den handel, den land en tuinbouw zijn geweest, dan kan ik het in derdaad niet anders zien dan dat Alkmaar er tot nog toe betrekkelijk goed is afgeko men. Van de crisis en haar gevolgen afstappen de, kan ik niet nalaten om U nog enkele cij fers te geven, welke beter dan iets anders aantoonen van hoeveel belang het voor Alk maar is, om steeds zijn best te doen het cen- centrum van Noordelijk Noordholland te zijn en te blijven. In de eerste plaats het aantal verpleegdagen in de beide ziekenhuizen te dezer stede. In het Centraal Ziekenhuis bijna 49.000 en in het St. Elisabethsziekenhuis bijna 62.000, samen ruim 110.000, tegenover ruim 54.000 verpleegdagen in 1926, het laatste jaar, waarin beide ziekenhuizen nog in hun oude gebouwen werkten. Meer dan een verdubbe ling dus. En de andere cijfers op dit gebied zijn de aantallen leerlingen op het stedelijk Gymnasium dat van 71 op 1 Januari 1923 steeg tot 143 op 1 Januari 1933, terwijl bo vendien op dien datum nog 165 leerlingen het R.K. Lyceum bezochten en de gemeente lijke Uloschool, wier leerlingenaantal van 96 op 1 Aug. 1929 tot 216 op 1 Jan. j.1. Ik zou nu gaarne nog met enkele woorden willen herinneren aan een aantal leiten in het afgeloopen jaar, welke van meer dan ge woon belang voor deze stad zijn geweest en dan denk ik natuurlijk in de eerste plaats aan het behoud van de Alkmaarsche Recht bank, een feit van het allergrootste gewicht voor Alkmaar als centrum van deze gansche streek, wat als zoodanig door de gansche be volking zeer duidelijk is gevoeld en begrepen. Van belang acht ik ook de vorming in den loop van dit jaar van het telefoondistrict Alk maar, dat het telefoonverkeer in deze streek in de toekomst zeer ten goede zal kunnen ko men. Het lijkt mij niet onaardig hieraan toe te voegen ter kenschetsing van de toeneming van het interlocaal telefoonverkeer, dat in het jaar 1932 in dienst werden gesteld de volgende nieuwe directe telefoongeleidingen: Alkmaar—Bergen 3 lijnen, naar Purmerend 2 lijnen en voorts telkens één lijn naar Bever wijk, Castricum, Egmond aan Zee, Leeuwar den, Leiden, Venlo en Wormerveer. Van be lang zijn verder geweest de oprichting en opening van het gemeentelijk radio-distribu tiebedrijf, de ingebruikneming van de Von- de'school en de St. Bavoschool, de opening van „Het Westerlicht" en het nieuwe maga zijn van „Het Witte Kruis", de vernieuwin gen van de Bokkebrug, de Barndebrug, de Rochdale- en Lyceumbruggen en de brug over de Bleekerssloot in den Nieuwlandersin gel, de verbetering van den Kennemerstraat weg en de uitbreiding van de gemeentelijke U.L.-school. Hoe zeer ten slotte de handelin gen van den Raad gestaan hebben in het teeken van de crisis moge blijken uit het aan tal bes'uiten dat daarop betrekking had, als daar zijn de steun aan tuinders, de credieten voor de werkverschaffing en voor ontwikke ling en ontspanning van werkloozen, de reeds genoemde verlaging van de wik- en weegloo nen, de verlaging en gedeeltclij'-e kwijtschei ding van huren en pachten, de steunregeling voor den groven tuinbot w en de zeer aan zienlijke extra-credieten voor het Maatschap peliik Hu'pbetoon. Ik wil dit overzicht over 1932 niet sluiU-n zonder er aan herinnerd te hebben dat er dit maal geen mutaties in den Raad hebben plaats gevonden en evenmin onder de leiders van het gemeen teper.ioneel. Wij hadden voorts in den loop van het jaar het verlies te betreuren van den oud voorzitter van Regen ten van het Stadsziekenhuis, den heer Preijer, van den voorzitter der commissie over het stedelijk muziekpark, den heer Ohlea en van het oud-iaadslid, den heer Moens. Wanneer ik ten slotte nog een oogenblik herinner aan de viering in' het verslagjaar van mijn 12H-jarig ambtsjubileum, dan doe ik dat uitsluitend daarom, omdat ik zoo gaarne deze gelegenheid aangiijp om den Raad, het gemeentepersouee 1 in al zijn ran gen en de geheele bevolking nog eenmaa heel hartelijk te bedanken voor de vele be wijzen van genegenheid, waarmede zij allen mijn gezin en mij zoo bijzonder veel goed gedaan hebben. Gekomen aan het einde van wat ik U gaar ne wilde zeggen bij den aanvang van onze werkzaamheden m het nieuwe jaar, moge ik er ook ditmaal op wijzen dat het ons alleen maar dan mogelijk zal zijn om uit de moei ijkheden te komen, welke ons ongetwijfeld ook dit jaar nog wachten wanneer wij het hoofd omhoog houden. Alleen hij is verloren. die den moed opgeeft; maar voor hem. die zijn geloof blijft behouden en begint met zelf aan te pakken ook al zijn de omstandigheden nog zoo zeer tegen hem, moet er uitkomst zijn. Ik kan U de verzekering geven, dat het gemeentebestuur in dat vaste vertrouwen zal blijven doen wat <n zijn vermogen is, daarbij gesteund door het groote corps van ambte naren en beambten op zoo velerlei gebied in dienst der gemeente werkzaam, voor wie het een voorrecht zal zijn om zijn beste krachten te blijven geven aan het algemeen belang onzer plaatselijke gemeenschap en tot wie ik een woord van grooten dank kan richten voor de wijze waarop zij den Raad en in het bijzonder het dageliiksch bestuur der gemeen te in het afgeloopen jaar hebben terzijde gestaan. (Applaus). De heer G o v e r s dankte den burgemees ter voor zijn goede wenschen en hoopte, dat lem veel moed, veel kracht en een sterke hand gegeven zou worden om het belang der gemeente te kunnen blijven dienen. Spreker is niet vaak somber, maar de tijdsomstan digheden dwingen er wel eens toe. Toch heeft spr. ook een andere leuze namelijk: le Houd er den moed maar in. Spreker zou op de rede van den burgemeester gaarne een kleine correctie aanbrengen. De vetveemarkt is nooit zoo goed geweest als dit jaar en wat de brug over de Bleekersloot betreft, deze lijkt wel bevroren, want er is niets van te zien. Spreker wenschte ten slotte den burge meester en diens gezin in 1933 het beste toe. De v o o r z i 11 er bracht den heer Govers dank voor diens vriendelijke woorden. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 14 December 1932 nr 46 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, daarbij berichtende dat tegen het raadsbesluit van 13 Octobcr j.1. nr. 11 tot vaststelling een er verordening tot wijziging der verordening, regelende de rechtspositie voor de ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar, ten aan zien van de ambtenaren van den keu ringsdienst voor waren, geen bedenkin gen zijn gerezen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een besluit dd. 20 December 1932, nr. 189 van hetzelfde College, tot verda ging hunner beslissing omtrent het raadsbesluit van 24 November 1932, nr. 4. tot kwijtschelding van huren en pach ten. Als voren. c Een besluit dd. 20 December 1932, nr. 178 van hetzelfde College, tot goed keuring van het bij raadsbesluit van 18 Februari 1932 vastgestelde plan tot ge deeltelijke herziening van het uitbrei dingsplan dezer gemeente, voorzooveel betreft het gedeelte, gelegen ten Zuiden van de Lindenlaan en het Varnebroek en ten Westen van de Oostelijke begren zing van den Kennemerstraatweg. Als voren. d. Een brief dd. 20 December 1932, nr. 41 van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbeslui ten van 24 November 1932 tot vaststel ling van suppletolre begrootingen voor 1931 van het bedrijf der Gemeente- Plantsoenen en van de Gemeente-Gas fabriek. Als voren. e. Een brief dd. 20 December 1932 ,nr. 142 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 15 September 1932, nr. 14, tot vaststelling van een plan tot herziening van het plan van uitbreiding der ge meente (2e gedeelte), plan „West". Als voren. f. Een brief dd. 28 December 1932, nr. 71 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 15 December 1932, nr. 8 tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Lyceumstraat, aan H J. Harte veld. Als voren. g. Een brief dd. 28 December 1932, nr. 44 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 24 November 1932, nr. 25, tot ver lenging van den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde wonin gen Sandersbuurt nr. 9 en Lindenlaan nr. 56. Als voren. h. Een besluit dd. 28 December 1932, nr. 2 van hetzelfde College, tot verdaging hunner beslissing ten aanzien van de gemeentebegrooting voor 1933. Als voren. i. Een brief dd. 28 December 1932, nr. 189 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 24 November 1932, nr. 4, waar bij Burgemeester en Wethouders w or den gemachtigd tot het verieenen van kwijtschelding aan huurders, pachters of gebruikers van gemeente-eigendom men. Als voren. j. Een brief dd. 28 December 1932, nr. 58 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 15 December 1932, nr. 9 tot verhuur van perceelen tuingrond aan den Tie- nenwal. Aangenomen voor kennisgeving. k. Brieven dd. 28 December 1932, nr. 58 van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedbekeurde raadsbeslui ten van 15 December 1932, nrs. 6 en 7 tot verhuur van de perceelen Nieuwpoorts laan 16 I en Westerw eg nr. 248. Als voren. I. Een besluit dd. 28 December 1932, nr. 195 van hetzelfde College, tot goed keuring van het raadsbesluit dd. 15 De cember 1932, nr. 4. tot het aangaan van een overeenkomst betreffende, het beleg gen van gemeente-gelden op deposito. Als voren. m. Een brief dd. 4 Januari 1933, nr. 95 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 19 December 1932, nr. 16a I, tot toekenning van subsidie aan „Herwon nen Levenskracht", de Vereeniging voor Zuigelingenbescherming en de Vereeni- ging voor kindervoeding. Als voren. n. Een brief dd. 4 Januari 1933, nr 86 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 15 December 1932, nr. 11, tot vast stelling eener verordening tot wijziging der verordening voor het Stadszieken huis. Als voren, o ni. Een besluit dd. 11 Januari 1933, 25 van hetzelfde College, tot verda ging hunner beslissing omtrent het raadsbesluit van 15 December 1932, nr 3, tot verkoop van bouwterrein ten Noorden van den Bergerweg aan de Ar- beidersbouwvereeniging „Rochdale" ten behoeve van den bouw van 62 arbei derswoningen, 1 winkelhuis en 5 berg plaatsen, en tot toekenning van voor schotten. Als voren. p. Brieven dd. 20, 28 en 31 December 1932 van W. Seigers. J. Broeder en H Habiecht, daarbij berichtende hunne be noeming, resp. tot lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs, tot lid van de Commissie van toezicht op het stedelijk muziekpark en tot lid van de gemeentelijke instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon, aan te nemen. Als voren. q. Een brief dd. 28 Decembei 1932 van het Bestuur der Laatvereeniging, daarbij verzoekende de standplaats op de Laat voor een draaimolen te hand haven. In handen gesteld van B. en W 'ter afdoening. r. Een adres dd. 12 Januari 1933 van C. Harp, Directeur der N. V. Mij. tot exploitatie van melkinrichtingen „Con- cordia", verzoekende de bij het uitbrei dingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 25 Augustus 1927, voor de Achter straat aangegeven rooilijn te doen ver vallen. De heer Bakker stelde voor om het or„ bericht en raad aan het college te zenden. De heeren Govers en K e ij sper ondersteunden dit voorstel, waarop al dus werd besloten. Afgewezen. s. Een brief dd. 10 Januari 1933 van J. Brakenhof, daarbij in herinnering brengende zijn adres dd. 26 October 1932, waarbij hij verzoekt hem eene vergoe ding toe te kennen wegens geleden scha de van water, ontstaan door een fout in de rioleering in de Popelmanslaan. In handen gesteld van B. en W. ter afdoening. t. Het provinciaal blad nr. 1 van 1933 bevattende het besluit van Gedeputeerde Staten, tot tijdelijke korting op de jaar wedden van de burgemeesters, secreta rissen en ontvangers. Aangenomen voor kennisgeving. u. Een brief dd. 12 Januari 1933 van Burgemeester en Wethouders van Oud karspel, daarbij mededeelende dat de raad dier gemeente zijn besluit tot in trekking van de bijdrage ten behoeve van het Westfriesche Kanalenplan hand haaft en daarbij verzoekende aan dit besluit bij Gedeputeerde Staten adhaesie te betuigen. Als voren. De heer Govers stelde adhaesiebe- tuiging-voor. De voorzitter merkte op, dat het een vaste regel is paal en perk te stellen aan verzoeken om adhaesie te betuigen. De heer Govers verwacht, dat vele gemeenten het wel zullen doen. Alkmaar geef 22000 per jaar en kan dit beter ge bruiken. v. Een brief dd. 13 Januari 1933, nr. 462 afd. V. H. Jl. O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, daarbij de bij raadsbesluit van 24 No vember 1932 nr. 10 vastgestelde verorde ning tot wijziging van het Ambtenaren reglement met betrekking tot iet bedie nend personeel van het gymnasium, de handelsschool en de handelsavond school, goedkeurende. Voor kennisgeving aangeuomen. w. Een .brief dd. 13 Januari 1933, nr. 460, afd. V. H. M O. van den Minister v*.n Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, daarbij goedkeurende de bij raad besluit van 24 November 1932, nr. 17, vastgestelde verordening tot wijziging van de Verordening, regelende het van gemeentewege in bruikleen verstrekken van boeken en leermiddelen aan leer lingen van het Gymnasium van de Han delsschool en van de Handelsavond school. Als voren. x. Een brief dd. 11 Januari 1933, nr 45 van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie. ten geleide van het door hen voorzooveel noodig goedgekeurd raads besluit van 24 November 1932 nr. 24 in zake Jen bouw van 24 kleine arbeiders woningen in het verlengde van de De Ruijterstraat en de Trompstraat. Als voren. y. Het 20e jaarverslag van de com missie voor Huisverzorging van de af- deeling Alkmaar der Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" over het jaar 1932. z. Een brief dd. 14 Januari 1933 van M. Koopman, daarbij verzoekende hem met ingang van 1 April 1933 ontslag te verieenen als leeraar aan de Gemeente lijke Avondschool voor lager Nijver heidsonderwijs. Eervol verleend. aa Een adres dd. 14 Januari 1933 van het Bestuur der afdeeling Alkmaar van den Nederl. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders in het verlofbedrijf „Hocares", verzoekende de lichttarieven ten behoeve van het hotel-, café- en restaurantbedrijf te willen herzie:.. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. bh Een brjef dd. 14 Januari 1933, nr; <wiet officieel) 5de Klasse, 4e LJjst Trekking van Donderdag 19 Januari 1933 HOOGE PRIJZEN 1000.— 1568 5184 f 400.— 4058 4806 5490 9808 200.— 11742 14521 16869 18974 100.— 1759 2284 4510 11713 11795 12454 17769 19487 19587 Pripen van 70. 18 486 537 594 595 763 841 921 935 981 1075 1125 1139 1142 1420 1452 1508 1550 1559 1877 1792 2116 2352 2449 2494 2555 2665 2845 3075 3280 3436 3448 3542 3558 3729 3897 3916 4003 4139 4242 4286 4572 4586 4597 4641 4832 4833 5171 5183 6370 5374 5383 5481 5558 5627 5869 5903 6001 6031 6214 6864 6932 6936 7339 7353 7748 8280 8343 8554 9106 9147 9630 6284 6945 7869 8556 9644 6320 7041 8574 9976 6413 7102 6539 7185 6722 7278 8697 8751 8943 9986 10131 10134 10266 10298 10340 11099 11141 11227 11286 U488 11524 11657 11998 12120 12307 12333 12420 12439 12462 12476 12649 12705 12361 12979 12988 13248 13279 13444 13608 13734 13843 14048 14053 14167 14251 14311 144C2 14450 14463 14815 14821 14834 14849 14900 14925 15001 15160 15237 15297 15378 16447 15477 15509 15658 16795 15886 lo902 15965 16370 16496 16523 16530 16537 16627 16761 16771 16999 17034 17376 17497 17556 17776 17802 17807 17855 17879 17939 18012 18024 18232 18405 18527 18810 18945 18946 19318 19411 19795 20118 20129 20322 20522 20745 20952 20988 20992 NIETEN 27 95 124 173 291 311 325 500 504 510 513 556 592 644 665 723 746 823 926 1174 1175 1209 1214 1260 1264 1293 1313 1329 1365 1409 1410 1437 1458 1468 1498 1514 1593 1627 1632 1673 1707 1721 1801 1941 1964 1965 1935 2010 2170 2217 2229 2237 2264 2305 2338 2363 2515 2516 2659 2702 2736 2750 2769 2786 2824 2844 2877 3002 3008 3106 3134 3183 3214 3260 3270 3333 3410 3439 3440 3477 3531 3547 3579 3603 3662 3669 3712 3718 3811 3831 3855 3884 3900 3936 3955 3971 4028 4095 4099 4182 4183 4189 4224 4251 4310 4403 4550 4582 4617 4634 4637 4677 4692 4721 4768 4864 4883 4894 4975 4984 5007 5047 5057 5069 5257 5275 5310 5386 5397 5448 5452 5530 5567 5568 5573 5581 5599 5680 5702 5810 5858 5886 5891 5894 59S5 6066 6074 6075 6080 6081 6088 6125 6142 6180 6219 6287 6331 6371 6462 6491 6544 6606 6620 6658 6724 6738 6747 6845 6877 6926 6944 6951 6968 6986 6994 7016 7068 7075 7081 7109 7149 7152 7174 7390 7465 7537 7584 7614 7630 7776 7778 7824 7870 7877 7909 7943 7966 7979 8054 8265 8298 8304 8332 8483 8501 8555 8618 8633 8648 8784 8802 8814 8921 8969 8971 8997 9056 9098 9181 9231 9291 9302 9381 9385 9422 9429 9430 9531 9553 9682 9738 9769 9817 9822 9877 9884 9892 9903 9919 10001 10034 10044 10056 10083 10206 10341 10493 10497 10516 10520 10525 10531 10546 10555 10572 10637 10709 10757 10758 10770 10919 10924 10954 11065 11103 11123 11162 1125S 11258 11285 11312 11328 11365 11366 11492 11510 11530 11556 11565 11625 11686 11748 11749 11758 11770 11792 11838 11852 11918 11926 11952 11957 11964 11966 12016 12044 12154 12191 12259 12266 12272 12299 12321 12342 12438 12493 12515 12518 12590 12621 12631 12668 12669 12698 12720 12740 12785 12846 12946 12962 13020 13022 13067 13198 13235 13272 13376 13436 13471 13472 13561 13574 13594 13617 13622 13634 13679 13684 13703 13706 13774 14008 14021 14083 14091 14169 14242 14250 14294 14319 14337 14341 14346 14401 14429 14453 14461 14527 14572 14652 14765 14839 14897 14915 14970 15136 15142 15149 15179 15221 15240 15258 15351 15392 15483 15497 15504 15648 15672 15676 15727 15853 15923 15939 15971 16040 16083 16142 16173 16227 16276 16304 16342 16347 16354 16394 16442 16476 16852 16638 16716 16744 16824 16827 16842 18880 16900 16997 17017 17087 17157 17198 17235 17306 17323 17351 17379 17458 17465 17492 17513 17573 17589 17599 17652 17731 17737 17738 17740 17783 17800 17801 178S8 17901 17952 17959 17973 17993 18134 18233 18332 18420 18507 18513 18578 18619 18738 18744 18786 18797 18816 18843 18925 18932 18981 19002 19003 19013 19035 19078 19102 19121 19191 19196 19292 19372 19480 19571 19630 19822 19832 19835 19864 19879 19889 19985 19990 20048 20082 20116 20368 20393 20421 20451 20487 20515 20517 20530 20565 20605 20696 20700 Verbetering 5e kl. 3e lijst: 18656 m. z. 18646. 519, afd. V. H. M. O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, daarbij de bij raadsbesluit van 24 November 1932, nr. 16, vastgestelde ver ordening tot wijziging van de Verorde ning voor de Handelsavondschool voor handels- en kantoorbedienden, goedkeu rende. cc. Een brief dd. 11 Januari 1933, nr. 72 van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 19 De cember 1932, nr. 16, inzake wijziging der verordening betreffende het geraeen'e- lijk grondbedrijf. Als voren. dd. De uitslag van den Pen legwed- strijd 1931—1932 te Beemster. Als voren. ee Een brief dd. 16 Januari 1933 van het Plaatselijk Arbeids Secretariaat der Alkm. Bestuurdersbond en den R K. Werkliedenbond „Sint Willebror-dus", daarbij verzoekende de verplichting voor steuntrekkende werkloozen om twee maal daags ten kantore van de Gem. Instelling voor Maatschappelijk hulpbe toon hun kaart te doen afstempelen, te rug te brengen tot één aanmelding per dag. In handen gesteld van B en W. ter af doening. ii. Een brief dd. 17 Januari 1933 van de Burgemeester en Wethouders tot gedeel telijke kwijtschelding van huren var landerijen over 1932. Voor kennisgeving aangenomen, gg. Een adres dd. 17 Januari 1933 van het Bestuur van de Alkmaarsche Neu-' trale Schoolvereeniging, in overweging gevende hef voorstel van Burgemcerter en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 4 niet aan te nemen en alsnog te be sluiten medewerking te verieenen voor de stichting van een bijzondere lagere school. Te behandelen bij punt 6 hh. Een brief dd 18 Januari 1933 van d Commisie tot xTuisverzorging len ge leide van de rekening en verantwoor ding dier commissie over het jnsr 1932. In hande ngesteld van B. en W om bericht en raad. i.. E enbrief dd. 17 Januari 1933 van de Arbeidere-Muziekvereeniging „Excel sior", houdende dankbetuiging van het toegestaan subsidie voor 1933. Voor kennisgeving aangenomen jj. Een adres dd. 12 Januari 1933 van Jb. van der Hoek c.s., eigenaars van per ceelen aan de Achterstraat, adhaesie be tuigende aan het adres vermeld *ub r Te voegen bij het stuk ter zake. kk. Een brief dd. 18 Januari 1933 van het lid van den Raad H. C Stoutjesdijk, dae bij verzoekende aan B en W eenige vragen te mogen stellen omtrent het wonen buiten de gemeente door gemeen teambtenaren. Te behandelen aan het einde der ver gadering. Ii. Een brief, ingekomen heden van J. A. Zwarteveen en J. G. van Lurken, namens de personeel en der le en 8e ge-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9