Agenda £uchtvaact £and: en 5-tdnbouux Stad en Omgeving. lüeee&ecUfit DE POSTVLUCHTEN OF INDïE, Genees het huidje Weeroverzicht. 3 i o s c o p e n. Bioscoop Harmonie, Zondag van 2 uur af doorloopende voorstellingen Maandag en Dinsdag, telkens half 8, hoofdnummer Ni- colette, het meisje van Montparnasse (muz. com.), hoofdrollen Fritz Schulz, Ehmi Bessel en Alfred Abel. Toegang boven 14 jaar. Woensdag half 3, vertooning avondpro gramma. A. B T., tot en met Donderdag, telkens des avonds half 8, hoofdnummer Afrika Spreekt (uit de binnenlanden van Afrika), extra-nummer Met dieven vangt men dieven (Wild-Westfilm). hoofdrol Buck Jones. Toe gang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer De eer eener vrouw (liefdescom), hoofdrol Lewis Stone; tweede hoofdnummer El Ka pone jn den knel (onderwereld-parodie), hoofdrol El Brendel. Toegang boven 18 j. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater. tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Een droom van liefde (rom hoofdrol Martha Eg- gerth en Hermann Thimig. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303 30, Zatei- dag van 9—1 geopend; Zondags gesloten. Vrijdag 20 januari. 8 uur, 't Oulden Vlies, film over het Grootestadsvraagstuk en de jeugd (met toe lichting) n 8 uur. Rustende .lager te Heiloo, rede R van Gaasbeek voor Volksonderwijs; vertoo ning film „Volksonderwijs". Zaterdag 21 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering gymnastiek- vereeniging Turnlust Dancing Harmonie, 8 uur. Lezing van lr J. C. van Hoolwerff voor de Alkmaarsche roei- en zeilvereeniging. 7 30 uur. café Kamsteeg te Stompetoren, lezing ir. J. E. Muntinga ,.Een blik in Sov jet-Rusland" (met lichtbeelden). Zondag 22 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „De vrouw in het spel" door het Alkmaarsch Tooneel. 7 uur, zaal van Truijen te Grootschermer, opvoering „Er staat geschreven" door de tooneelvereeniging „Thalia". 7.30 uur, café de Gekroonde Haan te Hensbroek. ontreden Daan Pool. OPSTOOTJE VOOR EEN POLITIE- BUREAU TE ROTTERDAM. Gisteravond zou het Rotterdamsche com munistische raadslid R. in het Verkooplokaa> aldaar op een vergadering van zijn partij hebben gesproken, maar doordat hij nog steeds op het politiebureau aan de Meerman straat zit opgesloten wegens opruiing was hij verhinderd. De vergadering is doorge gaan en o.a. heeft het Kamerlid L. de Visser gesproken. Na afloop van de druk bezochte vergadering zijn velen naar het politiebureau aan de Meermansstraat gegaan om daar door luid te schreeuwen het raadslid R. sym pathie te betuigen. Ongeregeldheden zijn niet gebeurd. WILDE ZWIJNEN. In het Noord-Brabantsche en Limburgsche Peel-gebied onder Deurne zijn de laatste da gen wilde zwijnen gezien Men heeft reeds jacht op deze dieren gemaakt. Tot dusver is het niet mogen gelukken de dieren onder schot te krijgen. VERBOND VAN NEDFRL. WERK GEVERS Wij ontvingen een exemplaar van een zoo juist door het Verbond van Nederlandsche Werkgevers uitgegeven brochure, waarin be sproken wordt het vraagstuk van de 40-urige werkweek. NA DEN BRAND IN HET KON. NED. MET. INSTITUUT. Volgens verkregen inlichtingen zal het door brand- en waterschade vernielde admi nistratiegebouw van het K N.M.I. te De Bilt vermoedelijk in April a.s. weer in gebruik worden genomen. spaard De oorzaak van den brand is vermoe delijk kortsluiting. Verzekering dekt de schade. Pakhuisbrand. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een pakhuis van de we duwe G. te Venlo. Het pakhuis is geheel uit gebrand. Vijf auto's, die in een aangrenzen- den garage waren gestald, konden in veilig heid worden gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. VERKEERSONGEVALLEN. Zeven aut&s gebotst; stremming van het verkeer. Gistermorgen is tengevolge van de glad heid van den weg op den betonweg Nij megenArnhem de autobus van de E N K A tegen een vrachtauto u»t Venlo gereden De vrachtauto slingerde van den weg en kwam ondersteboven in een sloot te ligger. De autobus werd zeer gehavend en bleef op den weg staan. Dit had tengevolge dat een volgende autobus eveneens van de E.N.K A tegen de andere bus gleed, weldra gevo'gd door een tractor met aanhangwagen, afkom stig uit Utrecht, die eveneens in de sloot te recht kwam Drie vrachtauto's botsten daar na nog tegen de twee autobussen op, zoodat een ware ruïne werd aangericht. Alle voer tuigen werden werden tnin of meer zwaar ge havend. Het verkeer was volkomen gestag neerd. Persoonlijke ongelukken kwamen bij deze massabotsing echter niet voor. Drie personen gewond bij een auto botsing. Gistermiddag heeft op den rijksweg En schedeHengelo onder de gemeente Lonne- ker een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De heer Ir. Ghert, wonende te Driene gem. Loneker (Overijsel) kwam met zijn luxe-auto uit de richting Enschede. Tegelijkertijd na derde vanuit Hengelo een autobus, waarin een reisgezelschap was gezeten. Voorts be vond zich daar ter plaatse op den weg een met een paard bespannen wagen. Om een aanrijding te voorkomen, remde de heer Ghert krachtig, doch zijn auto slipte en botste tegen de autobus. De schok was zoo hevig, dat de bumpers van de autobus ver brijzeld werden. De luxe-atuo werd totaal vernield. De bestuurder bekwam een zeer ernstige hoofdwonde, benevens verscheidene andere bloedende verwondingen. Zijn toestand is zeer ernstig. Zijn vrouw liep een beenfrac tuur op. Een kindje van tien weken, dat zich ook in den luxe-wagen bevond, brak een beentje. Van de passagiers van de autobus liep één een niet-ernstige hoofdwonde op. De gewonden zijn naar het ziekenhuis Zie kenzorg te Enschede vervoerd. Bij het heropenen van een overweg te veel haast betracht. Gisteravond even na zes uur heeft op den Amsterdamschen straatweg vlak voor den overweg een zeer ernstig ongeluk plaats ge had, dat een menschenieven heeft gekost. Voor de gesloten boomen van den over weg stond een zware met steenen beladen zeswielige vrachtauto, geheel rechts van den weg te wachten om naar de richting Zuilen te kunnen rijden. Tusschen den auto en de tunnel voor het voetgangersverkeer was nog slechts een kleine ruimte van ongeveer een halven meter over, waar zich twee jongens geposteerd hadden die met hun fiets eveneens stenden te wachten tot de boomen opengaan om dan nog gauw vóór den vrachtauto den overweg te kunnen passeeren. Toen de door gang vrij was, zette de vrachtauto zich in be weging. De achterste jongen werd door het achterwiel gegrepen, kwam te vallen en de auto, welke slechts een zeer matigen gang had, midden over het lichaam reed, zoodat hij bijna terstond dood was. Den chauffeur, die van het ongeval niets bemerkt had en ook niets had kunnen zien, aangezien het achter hem geschiedde, werd aan den anderen kant van den overweg dcor een agent er op op merkzaam gemaakt, wat er had plaats gevon den. Per auto van den GGD zijn de twee slachtoffers naar de acadenrsche klinieken vervoerd, waar men bij den eenen jongeman slechts den dood kon constateeren, terwijl bleek dat zijn kameraad het linkerbeen ge broken had. De doode is de 20-jarige P. H. Veen uit Utrecht, de gewonde de i8-jarige G. E. uit Zuilen. Den chauffeur treft geen schuld. De vrachtauto werd bijna onmiddellijk na het ongeval vrijgegeven. KORTE BERICHTEN Te B'oemendaal is overleden de heer Joh. A. Laan, directeur van Wessanen- Koninklijke Fabrieken te Wormerveer. EEN GOEDE VANGST. In verband met een rijwieldiefstal te Tege- kn, heeft de gemeentepolitie aldaar, in sa menwerking met die te Venlo, den 18-jarigen v. C. en den 19-jarigen J. aangehouden. Het ingestelde onderzoek bracht aan het licht, dat de aangehoudenen zich den laatsten tijd aan tal van diefstallen hebben schuldig ge maakt. Te Venlo ontvreemdden zij enkele we ken geleden een sigaretten-automaat, welke aan den ingang van een sigarenmagazijn aan den Tegelschenweg was geplaatst. Voorts moeten zij verscheidene rijwieldiefstal len te Venlo en Sitfard hebben gepleegd en lantaarns en belastingplaatjes van onbeheerd staande fietsen hebben gestolen. Verscheidene goederen zijn bereids in beslag genomen. Het onderzoek duurt nog voort. BRANDEN. 35 dieren omgekomen. Te Kouctum is gisternacht de boerderij bewoond door H v. d. Meer en toebehoo- rende aan O. Miedema te Birdaard afge brand. In nachtgewaad moest het gezin he* brande perceel ontvluchten, 34 stuks vei en 1 paard verbrandden. Verzeke ring dekt e schade. Kortsluiting Gisteravond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer L. Jacobs, gelegen te Zwarte- broek onder Weert. Schuur en stalgebouwen, alsmede de geheele oogst en landbouwwerk tuigen gingen verloren. Het vee kon worden gered. Eveneens bleef het woonhuis ge- Het Indië-vliegtuig de .Havik dat gis terenmorgen naar Indië is vertrokken en wegens den mist te Waal ha' en mor t landen, heeft vanochtend om d uur zijn reis voortgezet. OP ZOEK NAAR BERT HINKLER EN VERMIST GERAAKT. De Engelsche aviateur Hope, die gister morgen om 11 uur met den waarnemer Hin ley opgestegen was cm een onderzoek in tt stellen naar Bert Hiukler, heeft sindsdien tot hedenavond laat niets meer van zich laten hooren, hetgeen tot eenige ongerustheid aan leiding geeft, aangezien het weer zeer slecht is en de lucht zeer laag hangt. LADY BAILEY GEVONDEN. De Fransche minister van luchtvaart heeft bericht ontvangen, dat militaire vliegers Lady Bailey hebben gevonden nabij Tahoea Zij had door een panne een noodlanding moeten maken. DE „ARC EN Cl EL" NOG NIET VERTROKKEN. De Are en Ciel" heeft gister getracht van Rio de Janeiro te starten, maar de wielen raakten in den midder vast, waardoor het vertrek onmogelijk werd gemaakt. Couzinet verklaarde, dat zij naar Montevideo zouden gaan, maar kon niet zeggen of ook naai Santiago zou worden gevlogen. van de kleme met en houdt het droog met PUROLPOEDEft DE VLIEGHAVEN VAN HONOLOELOE DOOR BRAND VERNIELD. In de vlieghaven van de marine, Luke- field, in de omgeving van Honoloeloe, is Donderdag door tot nu toe onbekende oor zaak een groote brand uitgebroken, ten ge volge waarvan de geweldige hangars en de opslagplaatsen voor de parachutes geheel werden verwoest. De schade bedraagt eenige honderd duizenden dollars. Tal van groote bombardementsvliegtuigen zijn verbrand. Door het snelle ingrijpen der soldaten en matrozen kon worden verhinderd, dat ook de overige gebouwen door het vuur werden ver woest. De autoriteiten weigeren bizonderhe- den betreffende den brand mede te deelen. CONTROLEURS VOOR DE KEURING VAN BLOEMBOLLEN. De waarnemend directeur-generaal van den landbouw, gelet op art. 3 van het Kon besluit van 28 December tot uitvoer.ng Van artikel 3 der wet van 31 December 1931, hou dende regeling van den uitvoer van bloem bollen, brengt ter algemeene kennis de na men, standplaatsen en adressen der contro leurs, aangewezen tot het in ontvangst ne men van de aanvragen om keuring. Voor deze omgeving luiden zij als volgt: Beverwijk: J. Pas, Zeestraat 72; Heiloo: W. van Dorp, Rijksweg 249, tel. 1123 (Alkmaar); Hoorn: W. J. Drost (tel. 254); St. Pancras: A. van Herwijnen, Bovenweg 128 (tel. 169). AUTO GESLIPT. Hedenmorgen ongeveer kwart over twaalf slipte de luxe auto G 14464 op de Friesche- weg. De wagen liep tegen een boom en daar na tegen een telefoonpaal. Bumper en spatbord werden vernield. De inzittenden kregen geen letsel. AUTOBUS IN DE SLOOT. De autobus van den dienst Alkmaar Bergen die om 8.30 uur uit Alkmaar ver trekt, kwam door de gladheid van den weg, tusschen café „Rustwat" en de melkfabriek, voor een deel in de sloot ten noorden van den weg terecht. Het ongeval werd in hoofdzaak veroor zaakt, doordat de bus voor een drietal op den weg naast elkandei rijdende wielrijders moest uitwijken- Eén van die wielrijders, de heer Daalder leeraar aan de R H B S., poogde nog zich achter dt beide audert-n te begeven, doch kwam daarbij te vallen, waardoor hij bijna onder de bus geraakte. De chauffeur en de inzmfcnden passagiers bekwamen zelfs de schrik dat dit het geval was, doch gelukkig bleek dit olechts met de fiets het geval te zijn, zoodat het ongeval zich slechts tot mateneele schade beperkte, aangezien ook de passagiers in de bus geen letsel bekwamen. Vooral wanneer de te rond liggende Ber- gerweg glad is, dienen de wielrijders te be denken, dat deze weg er zich niet toe leent om daarop naast elkander te rijden Autobestuurders zijn daardoor te vaak genoodzaakt hun leven en dat van hun pas sagiers in gevaar te stellen.. Het is dan ook beter, dat wielrijders die dagelijks door hun bezoeken aan Alkmaar van den weg gebruik maken, hun gezelligheid onder het rijden op offeren, of anders van bas of tram gebruik maken. DE EERSTE RABARBER. Aan de expoitveiiing alhier is heden de eerste rabarber aangevoerd door den heer C. Step te Heiloo. COLLECTRICE STAATSLOTERIJ. Benoemd tot collectrice der Staatsloterij te Groningen mevr. J. M. BakkerRomunde te Alkmaar; tot idem te Alkmaar mevr. M. J. F. Brommer—Kraft te Bergen (N.H (Herplaatsing wegens misstelling.) WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Verslag der Actie 1932/33 uitgebracht Dinsdagavond door mevr. PrinsVlessing in de vergadering van het comité ten Stad huize. De actie, welke in het geheel negen jaar bestaat, is in het tweede jaar van haar be staan in Alkmaar door een comité aangevat Het eerste jaar hebben enkele particulieren op bescheiden schaal en met zéér minieme resultaten in vergelijking met latere cijfers een begin gemaakt. Het werken in de eersie jafen door het geconsolideerde comité is van het grootste nut geweest, daar de arbeid breed en goed gefundeerd is opgezet en be stand bleek te zijn tegen den ongunst der tij den, die later kwamen. E)e cijfers van de laatste twee jaar, waar bij ingevoegd het jaar waarover dit verslag gaat, vertoonen een teruggang van het aan tal verkochte zegels en aan 't daarvoor ont vangen bedrag. In deze crisistijden, die voor werk als dit allereerst een neergaande bewe ging brengen, ja zelfs catastrophaal werken is dit niet verwonderlijk. Zonder ook maar eenigszins hierover te willen theoretiseeren, kan men toch zeggen dat de koopkracht verminderd is en de vraag naar hulp in eigen en uitgebreiden kring zéér groot. Alleen het zéér goede doel en de noodzaak dat hiervoor geld moet komen, doet de leiders van deze actie overal in den lande niet versa gen, maar geeft hen den durf te blijven vra gen. Het sympathieke van onze actie was en is toch gebleven het feit, dat iedereen mede kon helpen en wel voor bedragen, die iedereen geven kan, want één zegel met een winst marge van 1 y, cent was toch reeds voldoen de tot steun van ons doel. Deze niet genoeg te waardeuren mogelijk heid heeft ons steeds van den beginne af voor oogen gestaan en in al ons werken hebben wij deze eenvoudige, pakkende leus als funda ment genomen en gehouden. En met resultaten; want al bedraagt de verkoop in Alkmaar en ressort (bij Alkmaar behoort n.1. Schermerhorn, Castricum, Lim- men, Stompetoren en Heilo) 13000 zegels minder, dit betrekkelijk groote aantal schaadt de actie niet, daar de cijfers uit betere jaren zóó goed zijn geweest, dat dit op zichzelf te betreuren verlies de actie toch nog belangrijk doet zijn. De buitengemeenten hier genoemd verkoch ten op een enkele uitzondering na practiscfi géén zegels, daar het platteland hiertoe niet meer in staat is. Deze achteruitgang van vele duizenden zegels doet het beeld van den ver koop in onze stad wel afbreuk, daar hier ter stede dank zij de gevestigde populariteit van onze actie en dank zij de eendrachtige samen werking van vele jongeren en ouderen de ver koop zéér'bevredigend kan worden genoemd. Het aantal verkochte zegels aan de steeds- apart-bewerkte groote kantoren en zaken is, evenals overal in ons land sterk verminderd dit jaar, maar ingehaald aan het tentje in het Postkantoor. Bergen en Noord-Scnar- woude, beide plaatsen, die tot de omgeving van Alkmaar behooren en door ons comité worden gestimuleerd, maar die ressortaal niet tot de Alkmaarsche posterij behooren, hadden dit jaar de volgende uitslagen: Ber gen 7889 zegels (vorig jaar 9929 zegels), Broek op Langendijk 900 zegels (vorig jaar 5494 zegels). Alkmaar zelf en de buitengemeenten be halve Bergen en Noord-Scharwoude: 64369 (vorig jaar 77595 zegels). Het totaal aantal verkochte pakjes brief kaarten bedraagt 705 (vorig jaar 736 en het jaar daarvoor 999 stuks). De eventueele bedragen, hieruit op te ma ken, zullen nader worden bekend gemaakt. Deze nog altijd belangrijke getallen voor een stad als Alkmaar blijven ons moed geven; zoodra de ongunst der tijden een keer zal nemen en een consolidatie op hooger of welk peil ook zal plaats vinden, moet onze actie weer met reuzenschreden vooruitgaan en het verloren terrein niet alleen herwonnen maar wis en zeker worden uitgebreid. De uitslag is minder, maar de actie is gezond en de wer kers zijn velen. Dit doet ons met gerechtvaar digde gerustheid de toekomst inzien en in gaan en met deze hoopvolle gedachten en woorden wil ik mijn verslag besluiten na dank te hebben gebracht allereerst aan het gemeentebestuur voor het steeds afstaan van een localiteit ten stadhuize voor vergader zaal, aan den heer Ponsen den secretaris van den Armenraad, onzen weiwillenden fun- geerenden voorzitter, aan mejuffrouw Aghina en mevrouw GoettsAi, onze beide ijverige pen ningmeesteressen, die zulk een omvangrijke taak hebben in de groote en kleine ondtrdee- len van ons werk; aan mejuffrouw Scalé de tweede secretaresse, die de honderden convo caties verzorgde en steeds klaar stond voor alle vele werkzaamheden, die juist deze func tie efscht. Hartelijk dank brengen wij aan de Alk maarsche Courant en aan het Noord-Hol- landsch Dagblad voor de gulle wijze, waarop zij onze, dit jaar wel zeer vele en groote op wekkingen en publicaties wilden plaafsen ais belangrijke en onmisbare aanmoediging voor het slagen van onze actie. De heeren Dam Co. en de Firma Met stelden auto's beschikbaar gratis voor het goede doel, een daad, die zeker belangrijke financieele gevolgen heeft gehad. Den directeur van het Postkantoor, het al tijd yriendelijke en behulpzame personeel onzen dank voor de groote medewerking. En niet in dt laa'ste plaats alle medewerkenden, die zoo gul wederom hun tijd en medewerking hebben gegeven. Honderd medewerkers staan ingeschreven, waarvan 14 met bericht van verhindering niet aan de actie konden deel nemen. Vijftig personen ruim hebben „ge zeten", waarvan velen zes, zeven, acht en negen maal zelfs. Het bezoek aan de vergadering, zoo noodig voor ons werk, wast rouw. De heeren hoof den van scholen hebben ons wederom keurig bijgestaan door den verkoop aan de school kinderen te bevorderen; dank voor hun pae- dagogische hulp. NED. VEREENIGING V. D. VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Volgens de weerberichten'duidt alles nog op aanhoudende vorst; als het meeloopt kan er voorloopig volop genoten worden van onze mooie gezonde ijssport, dat bij uitstek Hol- landsche wintervermaak. Wat echter ook een aardig vermaak is, dat steeds voldoet, vooral in den winter, wanneer men thuis gezellig om den haard geschaard zit, dat is het zingen van een Hollandsch lied, en bijzonder goed voldoet dit na een middag schaatsenrijden, het hoort er zelfs zoo'n beetje bij, het is een waardig slot aan een welbesteden dag. Willen deze liederen goed tot hun recht ko men, dan dient men ze goed te leeren zingen; welnu, de Nederlandsche Vereeniging voor den Volkszang biedt U daartoe de gelegen heid op hare zangavonden in de Unie onder leiding van den heer K. Sixma. Sixma is een geboren zangleider, die U in korten tijd leert hoe zoo een lied gezongen moet worden. De vereeniging zorgt ook voor wat afwisse ling; deze keer wist zij de hand te leggen op eene leerlinge van mejuffrouw Annie Veenen- bos, en wel mejuffrouw Toos Blom. Op het podium van Volkszang is mejuf frouw Biom een nieuwe verschijning, wier zang wel zal voldoen, gehoord de gunstige berichten omtrent haar zangkunst. Groot toilet is niet noodig, ge moogt zoo van het ijs met uwe schaatsen in de hand binnenkomen, dat verhoogt de gezelligheid', dan wordt het knus. Vrouwen en meisjes van Holland neemt uwe ijspartners mee, we zullen ze laten baan vegen, dat het een lust is. OORLOGSUITKEERINGEN. Men schrijft ons uit Egmond aan Zee Door bemiddeling van den burgemeester is alhier Woensdagavond aan een 17-tal zinnen van nagelaten betrekkingen der den wereldoorlog op zee verongelukte schers een uitkeering gedaan, varieerend van 35 tot boven de J 800; haar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.6 mM te Sodaskyla. Laagste barometerstand 751.3 mM. tt Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Januari: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen; betrokken tot zwaar of half be wolkt, weinig of geen sneeuw, langzaam toe nemende vorst. De hooge druk is in Finland nog verdet gestegen en breidde zich bovendien sterk uit over de Britsche eilanden en Noord-Duitsch- land. Van de nieuwe depressie in het Zuid- Westen trok slechts een uitlooper naar de Middellandsche zee, zoodat de wind weer naar Oost loopt, de vorst weer gaat toene men en de kans op een strengen winter niet gering is. In Finland en Noord-Scadinaviê is reeds een gebied met meer dan 30 graden vorst en de Oostelijke en Noord-Oostelijke winden zullen die koude geleidelijk ook naar Zuidelijker streken overbrengen. Ook de sneeuwbedekking in Duitschland nam hier en daar nog toe. München had 10 cM. sneeuw. Nog is bijna geheel Duitschland on der bedekte lucht, maar in Zuid-Zweden be gint de lucht op te klaren, zoodat ook daar sterk toenemen van de vorst te wachten staat. In Engeland komt nog lichte vorst voor, in West-Frankrijk en Ierland viel re gen. In Zuid-Oost-Frankrijk begint de vorst ook toe te nemen. Behalve in Engeland is de mist grootendeels verdwenen. ge in vis- Deze gelden zijn door de Nederlandsche regeering langs diplomatieken weg van de Duitsche regeering verkregen, voor die schepen van welke met eenigen grond kon worden aangenomen dat zij door Duitsch oorlogstuig zijn ten onder gegaan. Aan het Centraal Beheer te Amsterdam, waarvan de Zeerisico een onderafdeeling is, is door de regeering opgedragen een en an der middels, de daarvoor in aanmerking ko mende autoriteiten, af te wikkelen. In dezen slechten tijd is dit voor ons dorp zeer zeker een extratje, hoewel dit tevens voor menigeen weer droeve herinneringen zal wakker roepen, uit de oorlogsjaren, die van Egmond, zooals van alle visschersplaat- sen zooveel slachtoffers eischten. DE N. R. V., AFD. ALKMAAR. De afdeeling Alkmaar van de Nederl. Reisvereeniging is wel buitengewoon actief. Op regelmatige tijden worden uitstapjes ge organiseerd, worden de Italiaansche Opera en andere groote gebeurtenissen in Amster dam bezocht, en worden in 't Gulden Vlies interessante lezingen met lichtbeelden of films gehouden. En tenslotte ziet de afdeeling nog kans, om een of meer feestavonden in elkaar te zetten, feestavonden, die tot de allerbeste van Alkmaar behooren. Wat deze laatste categorie betreft, wij zul len er over eenige dagen nog op terug komen, naar aanleiding van het 10-jarig bestaan der afdeeling. Gisteravond dan was er een lezing met films. ,De causeur was de heer Sietsma, de penningmeester der afdeeling, die een vorige keer al eens had getoond, dat hij behalve kasbewaarder een vlotte verteller is. De heer Sietsma heeft den vorigen zomer de z.g. Generale van de N. R. V. naar Appel- zeilen meegemaakt en we! als leider van een der groepen. Hij zat dus deze keer al heel dicht bij 't vuur en kon dus zeer interessante mededeelingen doen. De publieke belangstelling viel zeer mee en iedereen heeft met volle aandacht geluis terd naar wat de heer Sietsma te vertellen had. En dat was niet weinig! In grove trek ken heeft hij eiken dag beschreven, zijn cause rie met aardige voorvalletjes verluchtigd en zoo hebben wij samen de geheele Generale van begin tot eind meegemaakt. Wij hebben een idee gekregen van de organisatie, van de voorbereidingen, van de ontvangst in ver schillende Zwitsersche p'aatsen; wij zijn als 't ware meegegaan naar de Zeppelin-werf, wij hebben een bergje van 2600 M hoogte in recordtijd beklommen; wij maakten kennis met de bevolking, met haar ideeën en haar karakter. 't Is niet doenlijk, om in een kort bestek alies weer te geven, wat de heer Sietsma had te vertellen, 't Zij daarom genoeg, mede te deelen, dat zijn voordracht boeide van a tot z. En a'sof dat nog niet genoeg ware, kregen we onmiddellijk na deze causerie de N.R.V.- film, die een zeer overzichtelijk en duidelijk beeld gaf van alles, wat de spreker van den avond ons zoo juist verteld had. Deze film is voor de N.R V. al zeer waardevol en wij kunnen ons voorstellen, dat zij die de Gene rale zelf hebben meegemaakt, iuist door deze film nogmaals genoten hebben van het weekje, dat zij een half jaar geleden in Zwit serland hadden doorgebracht. Het eerste gedeelte van den avond gaf ons een mijnreis, die rijk, was aan natuurschoon, aan stedenbouw, enz. Resumeerende een uitstekend geslaagde avond, waarvoor de heer Sietsma zeker den dank verdiende, dien voorzitter Jb. Cloeck hem toezwaaide! DE VROUW IN HET SPEL. Het Alkmaarsch tooneel zal Zondag a.s. haar speelseizoen voortzetten met bovenge noemd tooneelspel in 3 bedrijven, naar net Engelsch. We meenen, dat deze vereeniging met de keuze van dit stuk niet slechts

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2