h ge-5®4 .-suv-r w va? Van Rommelzaken Hobbeltie JUxwinciaat Tlieuws £and= en 5-uinAouux Rechtszaken Onze Jiolmiën Jngeienden Slukken KON HAAR KNIEËN NIET BUIGEN. Lange tijd van pijn na geëindigd. Deze vrouw een weduwe heeft een hoopvolle boodschap voor eiken lijder aan rheumatiek. Zeven jaar lang verdroeg ze rheuinatische pijnen en toch is zij nu weer geheel gezond Zij schrijft: ,Ik ben weduwe, 55 jaar oud. en heb zeven jaar lang vreeselijk te lijden gehad door sprierrheuoiatiek en jicht. Twee jaar geleden kon ik mijn knieën niet buigen om de trap af te loopen. Ik moest me naar beneden laten glijden en dan mijzelf aan de leuning weer optrek ken. Ik had een stok noodig om te kun nen loopen. Toen, in begin April van het vcrig jaar. raadde iemand mij, eens K uschen Salts te probeeren. Ik kocht een flacon en tegen den tijd da deze op raakte begon ik me vroolijker en opge wekter te voelen. Sedert lien tijd ben ik steeds Kruschen door blijven gebrui ken en ik kan nu weer heel gemakkelijk »oopen." Mevr. F. M. T. Kruschen Salts spoort de inwendige or ganen aan tot krachtiger werking. U"i- nezuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden ver wijderd Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen worden weer normaal en gevoelt U weer gezond en lenig als voorheen Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en diogisten a 0 90 en 1.00 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag kert tot overeenstemming te komen, dan wordt de Krebbes*eeg aan de I.angestraat- zijde pas verbreed na 1 Mei 1939. De heer K e ij s p e r betoogde, dat in de bijlage ten onreihte beweerd wordt, dat er m«'t den heer Metz nkt te praten valt Spr. verzocht het college alsnog te trachten, met den heer Metz tot een reedlijke overeenkomst te komen, omdat hij min of meer in een on juist daglicht is gesteld Spr heeft alle vertrouwen in het te ver wachten ondernoud, aangezien hij veronder stelt, dat de onwil geweKt door de ontijdige publicatie in de Alkmaarsche Courant, wel wat is geluwd. De voorzitter is overtuigd, dat het niet het eenige schadelijke gevolg is ge weest van de ontijdige publicatie. Spr. grijpt deze gelegenheid aan, a< begrijpt hij, dat men de pers niet in de hand heeft, omdat het deze in ieder geval vrij staat er 'n oordeel over ken baar te maken, waarbij hij overtuigd is, namens den geheelen raad te spreken, te ver klaren, dat hij die publicatie in de Alkm. Courant betreurt. Wij zijn niet thuis in het inzicht, dat over zoo iets bij de pers heerscht, maar in onze kringen >s het niet behoorlijk om iets, waarvoor den Raad geheimhouding is gevraagd, verder te brengen. Dat zou een ge brek aan vorm zijn, maar afgezien daarvan is het gevolg van de publicatie van dit stuk geweest, dat het inderdaad schadelijk voor de gemeente kon zijn. Men behoeft niet scherp zinnig te zijn om dit te begrijpen en ik meen dat men met de nublicatie in de krant niet alleen iets gedaan heeft dat strijdt met do goede vormen, maar ook iets, wat recht streeks leidt tot schade van de gemeente. Spr. zal er niet over uitwijden, waaiin dit bestaan heeft, maar de heer Keijsper heeft daar reeds op eedoeid. Wethouder Klaver is van oordeel, dat voor hem alleen overblijft de beantwoording op de vraag, alsnog te trachten, tot overeen stemming te komen met den heer Metz. De heer Keijsper heeft ten onrechte in de bijlage gelezen, dat het college van oordeel is. dat de heer Metz zou zijn een onhandelbaar per soon. Hij heeft er alleen in kunnen lezen, dat wij met den Iwr Metz nog niet tot over eenstemming zijn gekomen. Wanneer wij niet gebonden waren geweest aan een bepaalden datum, waarop dit voorstel moest worden ingediend, dan is het naar onze overtuiging wel mogelijk, dat wij het wèl met den heer Metz eens waren geworden. Het college is bereid om met den heer Metz tot overeenstemming te komen op een wiize. die beide partijen bevredigt. 7 h. st. werd hierop het voorstel aange- nomen. Interpellatie van den heer Stoutjesdijk. De heer H. C. Stoutjesdijk, lid van den Raad, heeft aan B. en W. de volgende vragen gesteld 1. Is het juist, dat aan den heer Gerling onderwijzer aan de 8ste Gemeenteschool, wo nende aan den Kanaaldijk, gemeente Oudorp is aangezegd,d at hij te Alkmaar woonachtig moet zijn? 2 Welke personen in gemeentedienst wonen mede buiten de gemeente Alkmaar? 3. Zijn Burgemeester en Wethouders voornemens, ook op deze personen een gelij ken maatregel toe te passen, en zoo neen waarom niet? De heer Stoutjesdük bracht dank voor de hem geboden gelegenheid. Van verschil lende zijden was spr. er opmerkzaam op ge maakt, dat een onderwijzer, wonende over de Friesche brug, in de gemeente Oudorp, aan zegging heeft gehad, in Alkmaar te moeten komen wonen Spr. heeft zijn vragen inge diend, omdat hij zich niet kan indenken, dat men er wilëkeurig één man uitpikt, terwijl anderen de gunst wei deelachtig mogen blij ven. De heer W esterhof beantwoordde vraag 1 bevestigend. Niet na drie maanden, maar na 13 Nov. 1933 moet de onderwijzer in Alkmaar komen wonen. In antwoord op de tweede vraag, zeide hij, dat een klein aantal gemeente-ambtenaren buiten de gemeente wonen. Het zijn dr. He meirijk, rector van het Gymnasium, de heer Bromer, leeraar aan het Gymnasium, die beiden om gezondheidsredenen van hun gezin nen, met toestemming, in Bergen wonen; Mej. Ir Furie Snetlage woont met toestem ming van B en W. in Heiloo; de onderwijzer K de Vries in Assende'ft; de tijdelijke on derwijzer Arpo in Schoorl; de adjunct-secre taris, die een huis kocht in Hei'oo en dit met toestemming van B en W. deed, woont in Heiloo, terwijl de rdjunct-rommies Fijn en de klerk de Liefde bij hun ouders buiten de ge meente wonen. Het gaat dus om twee gezin nen, die om gezondheidsredenen van hun ge zin in Bergen wonen, een paar anderen, die elders een huis kochten, omdat zij hier geen passend huis konden krijgen en een paar jonggezellen, die bil hun ouders thuis zijn. Nu was vroeger deze zaak niet geregeld. Namens de grootst mogelijke meerderheid van het College, kan spr. meedeelen, dat het College van oordeel is, dat zeker in deze moeilijke tijden onze ambtenaren in Alkmaar moeten wonen. Dit lijkt mij vanzelfsprekend en bovendien zegt ook het ambtenaren-regle ment, dat de ambtenaar verplicht is, te wonen in de gemeente en dat B. en W. tijdelijk kun nen toestaan, dat de ambtenaar buiten de ge meente woont. Dat is gebeurd met den heer Gerling. Die heeft geen geldige reden om buiten de gemeente te wonen. Hij heeft ook geen huis buiten de gemeente gekocht. Hem is tijdelijk toegestaan, buiten de gemeente te mogen wonen, omdat hij geen huurhuis kon krijgen tegen den prijs, dien hij betalen kon. Spr. hoopt, dat de heer Stoutjesdijk over tuigd is, dat B. en W. gedaan hebben, wat redelijk is. De heer Stoutjesdijk: Er wonen dan toch acht ambtenaren buiten de gemeente, zij het dan met bizondere toestemming Aan dr. Hemelrijk is het aanvankelijk toegestaan met het oog op den gezondheidstoestand van zijn kinderen, maar die loopen thans op het Gym nasium te Alkmaar. De heer Westerhof: Er is geen Gym nasium in Bergen. De heer Stoutjesdijk: Maar ze be hoeven toch niet in Bergen te slapen? Als men den heer Gerling wil noodzaken, in Alkmaar te wonen, die op de grens van Alk maar woont en in Alkmaar ailes koopt, wat hij verteert, dan moet men daartoe ook de ambtenaren noodzaken, die in Bergen wo nen en daar hun geld verteeren. De heer Vogelaar vroeg, of art. 15 van het ambtenaren-reglement ook geldt voor het onderwijzend personeel. Ook spreker staat op het standpunt, dat het in het algemeen gewenscht is, dat ambtenaren in dienst van de gemeente, in de gemeente wo nen. Wanneer een ambtenaar met toestem ming van B. en W. elders een huis gekocht heeft om dat te bewonen, dan kan hij begrij pen, dat B. en W. er in toestemmen, dat zoo'n ambtenaar buiten de gemeente woont, al vindt hij het verkenen van die toestemming verkeerd. Wanneer die ambtenaar buiten de toestem ming van het college elders een huis kocht, dan ziet hij daarin geen motief om te zeg gen: Blijf buiten wonen. Spr. gaf toe, dat het standpunt algemeen moet worden toegepast en dat er zeer drin gende redenen moeten zijn om toe te staan, buiten de gemeente te wonen. In elk geval moet die toestemming tijdelijk worden ver leend. De heer G o v e r s zeide, dat hij direct be zwaar heeft gemaakt om aan dr. Hemelrijk toe te staan in Bergen te wonen. Hij nam toen reeds dadelijk het standpunt in, dat door den heer Westerhof naar voren is ge bracht. Het spijt spr., dat B. en W. nog verder zijn gegaan dan met het geval dr. Hemelrijk. Mét den heer Stoutjesdijk is spr. het eens, dat kinderen die aanvankelijk om gezondheids redenen in Bergen moesten wonen, doch die thans de lessen aan het Gymnasium kunnen volgen, ook evengoed in Alkmaar kunnen wonen. Ambtenaren, die hier werken, behoo- ren hier ook te wonen. De heer H o ij t i n k is van oordeel, dat men niet kan zeggen, dat de gezondheidstoe stand van die kinderen toelaat om hier te wonen, omdat zij op het Gymnasium zijn. Slechts een doktersverklaring kan uitwijzen of de toestand bestendigd moet worden, ja dan neen. Wanneer men den maatregel toe past op den een, moet men dien ook toepas sen op den ander en als een doktersverklaring uitwijst, dat het niet noodig is, moet men ook tegen dien ander denzelfden maatregel ne men. Spr. gevoelde er we! iets voor om aan ongehuwde ambtenaren toe te staan, buiten de gemeente, in het gezin van hun ouders te wonen. De voorzitter was niet van plan over deze zaak het woord te voeren. Nu de heer Westerhof heeft gesproken van de grootst mogelijke meerderheid in het college, moet hij als minderheid echter voor den dag ko men. Spr. begreep, dat de raad kan mee gaan met wat er door de heeren Westerhof en Stoutjesdijk is gezegd, maar hij wil toch zeggen, dat hij dit betreurt. Dergelijke zaken moet men een beetje breed bekijken. Alkmaar heeft minstens een personeel van 500 man. Wanneer daaronder nu acht zijn, wien men vergund heeft, buiten te wonen, moet men die menschen dan om het beetje belasting te behouden, dwingen hier te komen? Ik kan dat niet verdedigen. Ik ge voel, dat ik het niet kan winnen, maar het stuit mij tegen de borst. De heer Stoutjesdijk: Waarom moet dan die eene man terugkomen en de anderen niet? De heer Keesom heeft er bij de behan deling van de Lyceum-subsidie terecht op ge wezen, dat de leeraren aan het Lyceum ver plicht waren, in Alkmaar te wonen. Waarom mogen die acht nu buiten wonen en waarom moet die andere terugkomen? De heer Westerhof zeide, dat de hee ren door hun instemming gemakkelijk heb ben gemaakt, te bereiken, wat de meerder heid wil. Men kan echter de zaak niet zóó stellen, als zij doen. Toen dr. Hemelrijk be noemd werd, werd hem toegestaan met het oog op de gezondheid van zijn kinderen om in Bergen te wonen. Dat die kinderen nu het Gymnasium bezoeken, is geen argument. Zij zijn hier maar 5 uur en een etmaal is uur. Bergen is veel gezonder voor bepaalde gestellen. Men kan nu toch elk jaar niet om een doktersverklaring vragen. Wanneer de heer Gerling ook een huis ge kocht heeft, dan wil spr. dit geval nog wel nader in het college bespreken, maar als dit niet zoo is, dan moet het ambtenaren-regle ment worden toegepast, want dit geldt ook voor het onderwijzend personeel. De burge meester is wel vrijgevig en van zijn liberaal standpunt is dat te begrijpen, maar in Alk maar wordt 3/4 millioen verloond. Voor geen der ambtenaren is het een bezwaar om in Bergen of Heiloo te wonen. Stel nu eens, dat Alkmaar de belasting van 3/4 millioen zou moeten missen, dan zouden wij niet kunnen huishouden. Wat redelijk is, moeten wij niet intrekken. De heer Stoutjesdijk: Laat die onder wijzer daar ook blijven wonen! Weth. Westerhof: Ja, als hij een huis gekocht heeft, anders niet Hierop werd de interpellatie gesloten en was het einde der vergadering daan DE KANALENAANLEG IN WEST FRIESLAND EN WERKVER RUIMING, Slechts dan vervanging van machines door handenarbeid, indien de werken in werkver schaffing worden uitgevoerd. De minister van binnenlandsche za ken heeft den samenwerkenden bonden in het bouwbedrijf meegedeeld, dat, als bij de kanaalwerken in Westfriesland, waarbij 1500 arbeiders te werk kunnen worden gesteld .machine, door arbeiders worden vervangen, deze arbeid tegen werkverschaffingsloonen moet worden verricht. LEENINGEN NOORD-HOLLAND. Voor verschillende doeleinden. De Prov. Staten van Noordhollano beslo ten gisteren tot het aangaan van leeningen van 425 800 wegens uitkeering aan het Prov. Waterleidingbedrijf t- b. v. uitbreiding werken en aankoop van duinterreinvan 200 000 wegens aankoop van duinter- rein; van 5500 wegens het plaatsen van een gebouwtje; en van f 300000 wegens uit keering aan het Prov. Ziekenhuis nabij Sant poort voor buitengewone werken. Deze leeningen zullen worden aangegaan tegen een reëele rente van ten hoogste 5 WÉ De aflossingen in gelijke of afloopende ter mijnen zullen geschieden, ondersch. in ten hoogste 40, 40, 15 en 40 jaar. De aflossingen vangen aan in het jaar volgende op dat, waarin de leeningen werden gesloten. EGMOND AAN DEN HOEF. Woensdag vierde het echtpaar N. Bakker- Frayman zijn gouden huwelijksfeest. Ze zijn zij een genoeglijken dag beleefden, beiden nog zeer flink, 80 en 76 jaar, zoodat Des namiddags werd hun door de fanfare „Eensgezindheid"' een serenade gebracht. De burgemeester en mevrouw waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. Tal van belangstellenden maakten van de gegeven gelegenheid gebruik het bruidspaar geluk te wenschen. BURGERBRUG. De heer W. J. A. Hoedjes Pz. alhier is te Den Haag geslaagd voor het eerste ge deelte van het examen voor radio-teiegrafist. STOMPETOREN. Huldiging van den heer K- Zwiep, Dinsdagavxond werd de heer K. Zwiep oud-hoofd der school alhier, thans woon achtig te Alkmaar gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum als secretaris der vereeniging „Onderlinge Hulp bij Ziekte", afdeeling Stompetoren en Oterleek. De zaal van het café Renses was aardig met bloemen versierd en vele leden en donateurs waren gekomen om bij deze gebeurtenis aanwezig te zijn. De jubilaris en zijn echtgenoote werden bij den aanvang van den feestavond door den voorzitter dr. H. Heringa onder de too- nen van een toepasselijk welkomstlied van het hier zoo ipopulaire Tyroler Damesstrijk orkest uit Oterleek binnengeleid en namen aan de bestuurstafel plaats. De voorzitter nam hierna het woord en richtte zich tot den heer Zwiep. Spreker schetste zijn groote plichtsbetrachting en werklust als secretaris vanaf zijn benoe ming op 17 Januari 1908. Verschillende oud-bestuurders werden door spreker her dacht, die achtereenvolgens met den heer Zwiep hadden samengewerkt. Namens zijn medebestuurders-leden en donateurs en be gunstigers bracht spreker zijn hartelijken dank voor het vele wat hij als secretaris voor de vereeniging gedaan had en bood den ju bilaris als stoffelijk blijk van waardeering een prachtige ets aan en overhandigde me vrouw Zwiep een mooie plant. De heer Zwiep dankte bestuur, leden, do nateurs en begunstigers mede namens zijn echtgenoote voor de grootsche hulde hun be toond, want dit overtrof verre hunne ver wachtingen. Vervolgens werd begonnen aan „De Bonte feestavond", zooals dit op het pro gramma was aangegeven. Mejuffrouw O. Kay zong voortreffelijk eenige liedjes waarna de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht", uit Oterleek, een too- neelspel in drie bedrijven opvoerde. De ten denz van het stuk paste geheel in den geest van dezen tijd en het viel zeer in den smaak van het publiek. Het werd uitstekend ge speeld en bovendien waren de aankleeding van het tooneel en de grime zeer goed ver zorgd. De heer R. Witteveen uit Oterleek bestuurs lid der vereeniging sprak vervolgens nog eenige waardeerenae woorden tot den jubila ris. Volgens spreker was de heer Zwiep steeds de man geweest, die, als de gemoede ren in de een of andere bestuurs- of leden vergaderingen eens wat al te warm werden steeds de partijen die zich dan vormden weer tot elkaar bracht. Daarop werd het feestprogramma verder afgewerkt en de dames T. Schuurman, G Kay. G. Slot en G. Kok maakten dat de be naming bonte avond, zooals op het program ma stond aangegeven van toepassing werd. Aan het slot dankte de heer Zwiep alle medewerkers van dezen avond hartelijk en gaf de verzekering, al legt hij op Maandag a.s. zijn functie van secretaris neer, hij de vereeniging en vooral ook dezen feestavond nog lang in gedachten zal houden. Bijzon der was spreker nog getroffen, dat zijn ge wezen mede-bestuurslid de heer G. Hartland uit Alkmaar waarmee hij 23 jaar onafgebro ken had samengewerkt ondanks zijn 81-ja rigen leeftijd aanwezig was en bracht ook hem zijn hartelijken dank. Hierna sprak de voorzitter een zeer toe passelijk slotwoord en dankte bestuur en le den van „Kunst naar Kracht", die volgens hem dezen avond beter als ooit te voren ge speeld hadden en maakte hun zijn compli ment daarover. Ook de andere medewerkers het Tyroler Damesorkest, voor deze gele genheid versterkt met twee heeren, werden jedankt, ze hadden zich onvermoeid ge toond, en dezen avond dan ook buitenge woon gezellig gemaakt. Aan de dames die levensliedjes hadden ver tolkt, bracht spreker zijn grooten dank. Want wat zij hier dezen avond hadden laten hooren, stond op zeer hoog peil. Hoewe! het al ver na middernacht was had men daar absoluut geen erg in gehad. Hij noemde dan ook dezen „Bonte feestavond", in alle opzichten schit terend geslaagd. ER ZIJN TEVEEL VARKENS OM EEN LOONEND BEDRIJF MOGELIJK TE MAKEN. De uitslag van de jongste varkensinventa risatie is van dien aard, dat de Varkenscen trale zich genoopt ziet, drastische beper kingsmaatregelen te nemen, vooral ten aan zien van de groote fokkers. Wij zullen zegt de varkenscentrale dus moeten trachten, reeds in de eerste half- jaarlijksche periode tot een zoo groot moge lijke beperking te komen en in geen geval meer dan 1.800.000 biggenmerken mogen uitgeven. Het zal hiertoe noodzakelijk zijn. le. Dat de grootere fokkers voorloopig geen of weinig zeugen meer laten dekken. De beperking begint dus hoofdzakelijk bij de grootere fokkers en hun worden per zeug minder merken verstrekt, dan aan de kleine fokkers. 2e. Dat bij alle fokkers slechts die biggen, die flink ontwikkeld en goed groeikrachtig zijn, worden aangehouden. Per zeug wordt dus een aantal biggenmerken verstrekt, dat iets ligt beneden het gemiddelde aantal, dat wordt groot gebracht. De overtallige biggen worden op dit moment door de Ned. Var kenscentrale overgenomen. 3e. Indien noodig, zullen zoo mogelijk bo vendien dragende zeugen door de Ned. Var kenscentrale worden overgenomen. Maatre gelen, om hiertoe te geraken, zijn in voorbe reiding. In de volgende periode zal een grootere be perking van de teelt plaats moeten vinden. Teneinde in deze beperking ook de kleine fok kers te kunnen betrekken, zal voor deze pe riode verdeeld worden. Voorloopig is hier voor aangenomen een periode van 9 maan den. Men zal dan dus of een kleiner aantal zeugen moeten gaan houden of hetzelfde aan tal en deze minder vaak moeten laten dekken. In den loop van dezen maand wordt hier over definitief beslist, opdat de Gewestelijke Centrales spoedig tot een toewijzing voor de tweede periode kunnen overgaan, waarbij enkele onmogelijk te vermijden moeilijkheden, die zich bij de eerste toewijzing hebben voor gedaan, opgelost kunnen worden. Een en an der zal oog worden vergemakkelijkt, doordat men gedurende een zeker overgangstijdperk merken van beide perioden zal kunnen ge bruiken. Getuige zag den emmer een boog beschrijven tot op plm. 1.60 hoogte. Naar zijn meening zou, indien er langzamer gereden was, de duo-zitter (getuige zelf) den emmer op het hoofd hebben gekregen. Verdachte betwistte deze verklaring en zeide nogmaals, uit protest te hebben gewor pen, zonder eenige bedoeling te hebben ge had om iemand, wie dan ook, te treffen. Nog een paar andere getuigen werden ge hoord. waarna de officier van justitie be'oog- de, dat uit de handelingen verdachte moet worden afgeleid, dat hij de bedoeling had, om letsel te brengen, door met volle kracht de emmers in de richting van de politie te werpen. Spr. vroeg derhalve schuldigverklaring van verdachte en diens veroordeeling tot vier maanden gevangenisstraf. Arrest 1 Febr. a.s. RELLETJES IN DEN HAAG OP ROODEN DINSDAG. In hooger beroep tegen verdachte vier maanden geïischt. De recht bank had verdachte vrijgesproken. Woensdag heeft voor het gerechtshof te 's- Gravenhage in hooger beroep terecht ge staan een 33-jarige bakker uit Amsterdam, die ojj 24 November door de rechtbank al daar is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde poging tot zware mishandeling van een inspecteur van politie gepleegd op Dins dag 20 September (den rooden Dinsdag) in de Muzenstraat, na afloop van een commu nistische vergadering in het gebouw voor K. en W. Deze inspecteur reed in een zijspan van een motor door de Muzenstraat, alwaar even te voren de menigte was uiteengejaagd, toen plotseling met een aschemmer in zijn richting werd geworpen, waardoor hij evenwel niet geraakt is. Vijf getuigen waren gedagvaard. Een hun ner was niet verschenen. Verdachte gaf toe den emmer opgenomen te hebben uit protest tegen het optreden der politie, die met groote vaart met den motor over het trottoir reed, hetgeen z.i. gevaar op leverde voor de zich daar bevindende voet gangers, waaronder een oude vrouw. De agent van politie Coster, die zich op de duo bevond, verklaarde dat er niet snel ge- reden werd, doch <if en toe word geloven om den indruk te vestigen, dat men snel reed. BESCHONKEN CHAUFFEUR. Het O.M. bij de Haarlemsche rechtbank heeft negen maanden gevangenisstraf ge vraagd tegen een 30-jarigen vrachtrijder uit Haarlem, die in den avond van 24 Odober j.1. in beschonken toestand een 73-jarigen man heeft aangereden met zijn auto, waarbij de man onmiddellijk gedood werd. EEN TE LANGE WERKWEEK. Ongeluk door over-vermoeidheid. Op 5 Aug. j.1. reden op den Vogelenzang- schenweg te Bloemendaal vier menschen in twee paren achter elkaar, toen zij door een grooten touringcar, bestuurd door een 36- jarigen chauffeur uit Scheveningen, werden aangereden doordat de chauffeur te veel naar links uithaalde. Een 22-jarige jonge man werd zoo zwaar gewond, dat hij spoe dig daarop overleed. De chauffeur stond thans voor de Haarlemsche rechtbank terecht wegens dood door schuld en de officier van justitie eischte zes weken hechtenis. De verdediger, mr. H. van Zutphen, be pleitte clementie, omdat verdachte in overver- moeiden toestand verkeerde, toep het ongeluk gebeurde. Verd. maakte een werkweek van 112!4 uur. Er waren nachten, dat hij slechts drie en een half uur rust kreeg. GEWEZEN POLITIE-OPZIENER VEROORDEELD. De Raad van Justitie te Batavia veroor deelde, naar Aneta aan het Hbld. seint, den geschorsten politie-opziener Van den Ende, beschuldigd van mishandeling van verdach ten, tot drie maanden gevangenisstraf. DE HONGI-TOCHT IN NIEUW- GUINEA. Aneta seint aan het Hbld.: Ten vervolge op de onlangs gepubliceerde berichten, betreffende den Hongi-tocht bij den Vogelkop in Nieuw-Guinea, deelt de re sident van Ternate mede, dat alle meege voerde slaven zijn vrijgelaten. 15 daders, waaronder de hoofdschuldigen zijn gevat. (Buiten verantwoo'deliikheid van dé Redactie. De opname in at rubriek. b*witst geenszins dat de redarfie er mede instemt Geachte Redacteur, Beleefd verzoeken wij u eenige ruimte in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat onzen dank. Zooals wij vernomen hebben heeft het cri siscomité te Koedijk weer een gift aan de armen gegeven. Maar wij kunnen niet te we ten komen hoe dat nu gaat? Moet men in Koedijk daarvoor opgegeven worden of komt het comité naar de bedeelden toe? Want men komt het niet eerder aan de weet voor dat het verdeeld is. Of zijn er de vaste menschen voor? Ons dunkt, een ander kan ook wel eens wat hebben. Zoo als wij gehoord hebben zijn er klompen, dekens en kleeren rond gedeeld. Nu, wij willen ook wel eens een deken of kleeren hebben. Of moet men de kinderen er verscheurd bij laten loopen om de aandacht te trekken, dat hóeft toch zeker niet? Laat men dan anderen ook eens gedenker die al lang werkloos zijn. Met dank voor de plaatsruimte. EEN PAAR WERKLOOZEN VAN KOEDIJK, DIE MISDEELD ZIJN. 47. De meeste menschen trokken ook het eerst naar zijn tent. Er was echter nog niet zooveel te zien. Een paar ste vige planken op flinke schragen en daarop stond een stoel, waarop een slapende pop zat in zwart costuum met zijden hoed op. Op een papier stond: Mijn meester komt dadelijk, even e«- duld, menschen en kinderen. 48. Hobbeltje stond hoopje versch gras te tent en de menschen niet waar Jan toch zou kwartiertje werden ze begonnen ze te roepen wen om Jan. Hobbeltje zeggen wilde: laat mij rustig etenl smakelijk eten achter de begrepen rna®* zitten. Na een ongeduldig e en te schreeu- keek eens of nou temni®3 t

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6