Agenda ^Binnenland Jicck S. Schoot Provinciaal Tlieiuvs £uchtoaact £aatste betichten Stad en Omgeving, Weec&eticht Bioscopen. Bioscoop Harmonie, heden en morgen Dinsdag, telkens half 8, hoofdnummer Ni- colette, het meisje van Montparnasse (muz. com.), hoofdrollen Fritz Sdrulz, Ehmi Bessel en Alfred Abel: Toegang boven 14 jaar. Woensdag half 3, vertooning avondpro gramma. A. B. T., tot en met Donderdag, telkens des avonds half 8, hoofdnummer Au'1''3 Spreekt (uit de binnenlanden \*an Afrika); extra-nummer Met dieven vangt men dieven (Wild-Westfilm), hoofdrol Buck Jones. Toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer De eer eener vrouw (liefdesconf.), hoofdrol Lewis Stone; tweede hoofdnummer El Ka pone in den knel (onderwereld-parodie), hoofdrol El Brendel. Toegang boven 18 j. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Een droom van liefde (rom.), hoofdrol Martha Eg- gerth en Hermann Thimig. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum Breedst r. eiken dag van 912 en 1.303 30, Zater dag van 9—1 geopend; Zondegs gesloten. Maandag 23 Januari. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische avond, mevr. wed. dr. Akkeringa 8 uur Volkszangavond in De Unie. Dinsdag 24 Januari. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot. psycho metrische avond, mevr. wed. dr. Akkeringa. 8 uur, Harmonie, rede P. J. Schmidt voor de Onafh. Soc. Partij. 7.30 uur, hotel Concordia te Noordschar- woude, bridgewedstrijd. Woensdag 25 Januari. 1 uur, ijsbaan De Quint, bondsdag IJ. H N., gevolgd door wedstrijd hardrijden 500 meter. 2 uur, hardrijderij op de baan der Berger IJssportvereeniging; voor leden. 8 uur, Harmonie, Alkmaarsche Kamer muziekvereniging. Donderdag 26 Januari. 't Gulden Vlies, Wiener operette „Der Zi geunerbaron". 8 uur, De Unie, mr. J. Rutgers over het liberalisme in de toekomst, voor den bond van jonge liberalen. Vrijdag 27 Januari. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, op voering „In ieder huwelijk" voor den Berger Kunstkring. i VROUW IN BRAND GERAAKT. Geheel verkoold gevonden. Bij het vullen van de kachel is de 72- /arige weduwe Wiegman te Zuidlaren (Drente) gisteravond in aanraking gekomen met het vuur. Haar kleeren vatten vlam. Zij liep naar het achterhuis, waar de buren haar lijk eenigen tijd later verkoold terug vonden. DOODELIJK ONGEVAL. De 75-jarige weduwe A. Gruijter te Aarle-Rixtel (N.-B.) is gisteren van een drie meter hoog plat gevallen. De oude vrouw is enkele uren na het ongeval aan de bekomen verwondingen overleden. NACHTELIJK RUMOER IN DONKER AMSTERDAM. Vrouw door politie-kogel gewond. In den afgeloopen nacht is op den Oude- zijds Achterburgwal te Amsterdam een aan tal politiemannen van het bureau Warmoes- straat slaags geraakt met een menigte per sonen uit donker Amsterdam, onder wie zich verscheidene vrouwen 'bevonden Aan leiding tot deze ongeregeldheden was het feit, dat enkele agenten van politie een be rucht type uit deze buurt, die in ernstigen staat van dronkenschap verkeerde, hadden vastgegrepen om hem naar het bureau over te brengen. Even voorbij de Oude Kerksteeg ontstond een volksoploop, welke zich tegen de politie keerde. Deze kreeg versterking en weldra bleek het noodig, nog een tweeden persoon aan te houden, die den agenten een reeks van beleedigende woorden had toege voegd. Na deze tweede arrestatie drong de menigte zóó op, dat de agenten zich ge noodzaakt zagen, hun sabel te trekken om ruimte te maken. Desondanks werd getracht, den laatsten arrestant te ontzetten; een der agenten, die hem had vastgegrepen, trok daarop zijn revolver om de menigte dooreen schot in de lucht schrik aan te jagen. Hij was echter zóó aan alle kanten inge sloten, dat, toen hij het schot loste, de revol ver een anderen stand kreeg, met het nood lottig gevolg, dat een vrouw, die deel uit maakte van de dreigende menigte, aan het hoofd werd getroffen. Bemerkende dat het thans bloedige ernst werd, stoven de herrie makers in alle richtingen uiteen. Beide ar restanten werd naar het bureau overge bracht; de vrouw is naar een ziekenhuis ver voerd. DE STAKING TE ZWOLLE. Het einde in zicht. De staking bij de N.V. Reinders Olie- en Veevoederfabrieken te Zwille, die 9 Jan. is begonnen, is thans vrijwel tot een einde ge komen. Er is een overeenkomst voorgesteld, inhoudende dat een collectieve afspraak voor alle arbeiders zal worden gemaakt, geldend tot 16 Nov. a s., en dat met de vakorganisa ties overleg zal worden gepleegd bij wijzi ging van de arbeidsvoorwaarden, voor zoover het hun leden betreft; dat binnen acht dagen ongeveer 100 stakers zullen worden terugge nomen op de loonbasis van 1 Dec. j.1.: da* zooveel mogelijk ontslagenen, dus niet weder tewerkgestelden en plaats zullen vinden bij ontslag van nieuw aangenomen werkwilli gen, en bij andere vacatures; ten slotte dai aan gehuwden een Kerstgave zal verstrekt worden van 4, aan ongehuwden van f 2 Ten slotte werd hier nog aan toegevoegd, dat de staking wordt opgeheven den dag na aanneming van deze voorstellen door beide partijen. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de arbeiders namen de chr. organisaties deze voorwaarden aan, de modernen verwier pen ze, vooral onder den invloed van enkele communisten, hoewel het hoofdbestuur van de organisatie aanneming sterk bepleitte. Zij zullen vermoedelijk gedeeltelijk de sta king, dus als een wilde staking, voortzetten Hets preekt vanzelf, dat dit tot een débacle moet leiden, omdat van de 145 stakers er 125 georganiseerd zijn, n.1. 75 in de Neder- landsche Vereniging, 50 in de beide andere bonden, en reeds uitgesproken werd in het compromis, dat ten hoogte honderd stakers zouden worden teruggenomen. Reeds vandaag zal een deel van de stakers weer worden te werk gesteld. Het bovengenoemde compromis wijkt slechts weinig af van de bemiddelingsvoor stellen, die eind December door de directie zijn gedaan. ART. 79 DRANKWET. Tegen verlenging van den termijn van het eerste lid van dit artikel. De Nieuwe Ned Bond van Koffiehuishou ders en Slijters „Nienebokos" te Rotterdam heeft, nara aanleiding van het voorstel-Boon om wegens dec risis den termijn bedoeld in art. 79 le lid der Drankwet te verlengen, in een adres aan den minister van Binnenland- sche Zaken verzocht verlenging van dien ter mijn niet te willen bevorderen en alsnog toe te staan, dat vergunningen kunnen worden overgeschreven op den vervanger van na 1 Mei 1931 en bij gemis daarvan op een natuurlijk persoon. BRANDEN. Oude vrouw en haar redder krij gen brandwonden. Vrijdagavond is de 74-jarige alleenwonende mejuffrouw S. Roos in haar woning aan de Breedestraat te Rotterdam in brand geraakt. De vrouw zat bij haar kachel te lezen, toen plotseling haar kiteren vlam vatten. Luid gil lend rende zij de straat op en op haar hulp geroep kwam haar buurman, de 29-jarige Dubbelt, toegesneld. Deze trok onmiddellijk zijn jas uit en sloeg deze om het lichaam van de vrouw. Het mocht hein gelukken de vlam men te dooven. Daarbij bekwam hij echter vrij ernstige wonden aan zijn rechterhand. De vrouw had ernstige brandwonden aan linkeram en in het gezicht. Direct waar schuwde men den geneeskundigen dienst, die zoowel de vrouw als haar redder naar het ziekenhuis aan den Coulsingel vervoerde. Deze laatste kon, na verbonden te zijn, weder naar huis terugkeeren, zegt de Crt. Niet verzekerd. Een zware brand verwoestte de boerderij van den landbouwer K in het gehucht Wij bosch bij Schijndei. Het vuur ontstond door onbekende oorzaak in het achterhuis en wei nige oogenblikken 'ater vatte het strooien dak vlam, zoodat in een minimum van tijd het geheele perceel een vuurzee was. Het huis brandde tot den grond toe af. In den stal vonden een koe en een kalf den dood in de vlammen. De geheele inboedel en inventaris werd een prooi der vlammen. De boerderij was niet tegen brand verzekerd. VERKEERSONGEVALLEN. Door een aanhangwagen van een vrachtauto gedood. Op den weg naar het Werth is te E>inx- perlo is de 26-jarige arbeider Van Dielen, die op een aanhangwagen van een lastauto mee reed, bij het nemen van een draai van den wagen gevallen en door den zwaar beladen wagen overreden. Hij was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw met een kind achter. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Te Zaandijk. Zaterdagmiddag is uit het ijs van de sloot langs het Gruispad te Zaandijk le venloos opgehaald de 50-jarige gehuwde W. G. F., wonende Tolstraat te Zaan dam. Eenige jongelieden zagen den man in nood verkeeren, zegt de Crt. Daar hij echter door het ijs van één nacht was, konden de jongens niet dicht genoeg bij den ongelukkige komen. Toen men er eindelijk in slaagde, hem op den wal te trekken, hebben een tweetal doktoren nog getracht door kunstmatige ademha ling de levensgeesten weer op te wek ken Het slachtoffer bleek echter reeds overleden te zijn. Beenbreuk bij een wedstrijd. Tijdens de wedstrijden, die Zaterdag middag te Oss werden georganiseerd, had een 25-jarige jongeman het ongeluk ernstig te vallen waarbij hij een been op verschillende plaatsen brak. DE STAKING IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF. Vischaanvoer onveranderd. Nu er ten gevolge van het visscher ij-con flict geen trawlers meer kunnen uitvaren, is men geneigd te veronderstellen, dat er ook hoegenaamd geen aanvoer van versche zee- visch te IJmuiden plaats heeft. Het tegendeel is echter waar, daar gedurende de afgeloo pen week voor pl.m. 70.000 aan visch werd aangevoerd. Trekken wij van dit bedrag af de besommingen van de vijf stoomtrawlers, die deze week markten, doch voor het einde van het jaar ter visscherij waren uitgevaren, dan blijft er altijd nog bijna een halve ton over van den aanvoer door 42 loggers 40.500, 1 kotter 270 en 8 beugers 7130, berekent de Crt. Voor de vischvoorziening van het binnen land is het een groot voordeel, dat deze log gers, kotters en beugers, die te Katwijk Scheveningen en Noordwijk thiusbehooren, doch te IJmuiden komen markten, niet in het conflict zijn betrokken. Beweerd wordt dat het binnenland door den aanvoer dezer sche pen in vo'doende mate van visch wordt voor zien, wat niet wegneemt dat de vischhandel in het a'gemeen zeer te lijden heeft van de staking, daar er voor de exporteurs niets te doen is. Voorts wordt de vischvoorziening een handje geholpen door Duitschland en Dene marken. Dagelijks komen er auto's volgela den met visch uit deze landen, welke aanvoer waarlijk niet onderschat moet worden. Naar wij vernemen is er in de afgeloopen week voor ongeveer 25.000 visch aangevoerd. BEPERKT VERKEER OVER DEN AFSLUITDIJK. Met ingang van heden. Namens den minister van waterstaat maakt de directeur-generaal der Zuiderzee werken bekend, dat zoo lang de weg op den afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Den Oever en Kornwerderzand nog niet voor het verkeer in zijn vollen omvang kan wor den opengesteld, tot nader aankondiging van heden Maandag 23 Januari af een be perkt vervoer zal worden toegelaten, echter geheel op eigen risico van den weggebruiker. Het verkeer zal slechts worden toege staan tusschen zonsopgang en zonsonder gang, doch niet langer dan van 7 tot 19 uur. Toegelaten worden voetgangers, rijwielen en motorrijwielen, voertuigen en motorrijtuigen, zonder aanhangwagen, met een grooter wiel- druk dan 1200 K G. en met niet meer dan twee assen. Voetgangers en wielrijders heb ben vrijen toegang. Motorrijwielen, voertul gen en motorrijtuigen worden uitsluitend toegelaten tegen betaling van een bijdrage ten behoeve van het Nat. Crisiscomité. Per sonen, die krachtens de door hen bekleede ambtelijke functie aanspraak meenen te kun nen maken op vrijen toegang, kunnen zich tot het verkrijgen hiervan schriftelijk wenden tot den directeur-generaal der Zuiderzee werken. Er wordt gewaarschuwd tegen de zachtheid der bermen langs de verharding en tegen plaatseliike gladheid op den weg wegens aanwezigheid van morsgrond, ten gevolge van nog in uitvoering zijnde grond werken. HET CONFLICT BIJ DE VEKA. De directie van de chocoladefabriek Veka te Rotterdam heeft den rijksbemiddriaar prof. mr. Josephus Jitta telegrafisch be richt, dat zij, gezien de goede verstandhou ding, welke steeds tusschen personeel en di rectie bestaan heeft, besluiten het bemidde lingsvoorstel van 5 pet. te accepteeren. Bij verwerping van andere zijde vervalt deze be reidverklaring. STRENTER TOEZICHT OP HET VERKEER. V eggebruikersopgepast! Naar aanleiding van de in uitzicht ge stelde scherpere controle op overtreding van de verkeersvoorschriften zendt de A N. W B -Toeristenbond voor Neder land ons het volgende overzicht van de „regels van den weg": ALGEMEENE WENKEN. 1. Rijdt nimmer op zoodanige wijze, det de veiligheid van bet verkeer in ge vaar wordt gebracht of de vrijheid van beweging der overige weggebruikers werdt belemmerd. 2. Houdt steeds rechts en wiikt, als ge een ander inhaalt, naar links uit. Ga nimmer na het voorbijrijden te snel weer naar de rechterzijde. (Dus niet snijden!) 3 Berijdt nimmer zonder noodzaak de linkerweghelft en bedenkt, dat rijden op de linkervveghelft verboden is: a. in alle bochten binnen bebouwde kommen: b. in onoverzichtelijke bochten daar buiten. 4. Neemt daarom ook een bocht naar rechts kort en een bocht naar links ruim. 5. Berijdt den meest rechts gelegen rijweg, wanneer breede straten, enz. door een plantsoen, middenpad of an derszins in tweeën verdeeld zijn. 6 Verleent voorrang aan van rechts komend verkeer. Bedenkt evenwel, wan neer gij zelf van rechts komt, dat uw rïcht van voorrang u niet ontslaat van de verplichting, om acht te geven op het kruisende verkeer. Let dus óók op auto's, enz., welke van links komen 7. Haalt een tram alleen aan de lin kerzijde in, wanneer ge daardoor niet op de linker weghelft behoeft te komen. Na een gehouden propagandavergade- ring, waarin als spreker optrad de heer H. Marinus. hoofd eener school te Den Helder, is te Schagen een afdeeling van Volksonder wijs opgericht met 24 leden. Voorzitter werd de heer J. Baas, onder wijzer U. L. O. GESLAAGD. Bij de gehouden examens door de eerw. zusters Ursulinen van Bergen zijn voor het school-examen lingerie ge slaagd de dames G Groen, A. Palm boom, N. Vreeburg, N Heijne en G. Leek allen woonachtig te Uitgeest en de da mes A. Kaandorp en A. Verduin, beiden van Akersloot. ECONOMISCHE VREDESDIENST. Te tweeden male is, op aanstichting van de „Confederatie van kerken te Amsterdam voor den vrede" 'n ecumenische vredesdienst gehouden. Ditmaal in de luth. kerk aan het Spui, waar Vrijdagavond een groote schare belangstelenden aanwezig was. Na het votum sprak ds. van Duijne. herv. predikant te Amsterdam, een inleidend woord, waarin hij het als een plicht der kerk stelde om aan het vraagstuk van oorlog en vrede niet zoo maar voorbij te gaan. Daarna spraken nog ds B. J. Aris en dr. P. Stegenga Az., die beiden betoogden, dat het cristendom in strijd is met oorlog en op wekten tselling ie nemen tegen de oorlogs gedachte. AUTOBUSDIENSTEN. Ged. Staten an Noordholland hebben op het verzoek van M. Geel te Wieringen, om vergunnig tot het in werking brengen van autobusdiensten van Hyppolitushoef over de Houkes, Slootdrop en Wieringerwerf naar Abbekerk en terug en van Oude Zeug over Wieringerwerf en Slootdorp naar Tweewegen en terug, afwijzend beschikt. EGMOND AAN ZEE- Vrijdagavond werd door den heer Arte Visser uit IJmuiden een openbare vergaae ring gehouden in de zaal van den heer Mul der welke goed bezocht was. Achtereenvolgens spraken de heer Arte Visser en de heer G- Overstegen, communist uit Haarlem. Beiden vielen het beleid der bestuurders van de IJmuider Federatie aan en noodigden de aanwezigen uit een eigen*strijdleiding in de vakbeweging te vormen om zoodoende bij eventueele compromisvoorstellen, hierop niet in te gaan en door te blijven staken. Voor het debat meldden zich een tweetal aanwezigen aan. Niemand gaf zich echter voor een z g. strijdleiding op. PETTEN. Tot kindergeleidstei aan het herstellings oord „trein 8.28" alhier is aangesteld mej. J. H. Bakker uit Amsterdam. OTERLEEK. Mej. de wed. G. Valk, school-schoon maakster, heeft als zoodanig eervol ontslag gevraagd, wegens gevorderden leeftijd. OUDE NIEDORP. De heer J. F. Folkers, alhier, werd be noemd tot ambtenaar ter secretarie der ge meente Oude Niedorp. WERVERSHOOF. Door den gemeenteraad is besloten aan deh uurders van fjemeenteland een reductie te verleenen van 30 proc. WESTERBLOKKER. Door notaris Van Houweninge is voor de tweede maal een tuindersbedrijf van J. W. aan het Westeinde verkocht. Werd het de eerste maal voor 10.000 opgehouden; thans kon het niet meer dan 9000 opbrengen, zoo dat het bedrijf voor de tweede maal werd op gehouden. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Het retourvliegtuig de „Snip" is gis termiddag om 16.55 uur op Schiphol ge land. De „Pelikaan" is (op de uitreis) te Bandoeng geland. De „Havik" gister op de uitreis te Ba- ri geland. De Oehoe (thuisreis) gister in Calcutta aangekomen. DE VERLIEZEN DER ENGELSCHE LUCHTSTRIJDKRACHTEN. In 1932. In 1932 zijn 32 vliegtuigen van de En- gelsche luchtvloot naar beneden gestort, waarbij 48 officieren en manschappen gedood werden. DE REIS VAN HET ECHTPAAR VAN DER LEEUW. De heer en mevrouw van der Leeuw, die gistermorgen uit Marseille waren vertrokken, hebben even buiten het vliegveld van Lyon een noodlanding moeten maken, wegens een hevigen sneeuwstorm. De daling had een vlot verloop, zoodat geen schade aan de machine werd aangericht en zoowel de heer als mevrouw van der Leeuw vei'ig en wel aan land stapten. In verband met een en ander zal de aankomst in Neder land een of twee dagen vertraging on dervinden. Ongecorrigeerd DE BOTSINGEN TUSSCHEN POLITIE EN COMMUNISTEN TE KEULEN. Drie gewcndei. overleden. Van de bij de botsingen tusschen po litie en communisten te Keulen gisteren zwaargewonde communisten zijn in den lcop van den nacht drie overleden Een vierde zwaar gewonde communist ver keert nog in levensgevaar. DE AANSLAG OP DE MANTSJOERIJSCHEN MINISTER PRESIDENT ONTKEND. De Japansche minister van buiten- landsche zaken Oesjida ontving gister avond een telegram van den Japanschen buitengewonen gezant te Tsjangtsjoen, generaal Moeto, waarin deze verklaart, dat de berichten omtrent den aanslag op zijn persoon, of op den Mantsjoerij- schen minister-president onjuist zijn. TAXISTAKING IN TSJECHO- SLOWAKIJE. In geheel Tsjecho-Slowakije is heden morgen de algemeene staking begonnen van automobiel-ondernemers en taxi chauffeurs. In de straten van Praag ziet me ngeen enkele taxi. Voor de stations staan slechts rijtuigen en fiacres. ONZE GLADDE STRATEN. i vors' en sneeuw hebben verschil lende van onze straten in een gevaarlijken toestand gebracht. Vooral de gemoderni seerde Kennemerstraatweg is spiegelglad, zoodat valpartijtjes aan de orde zijn. Van sneeuwopruimers of zandstrooiers merktei; we daar vanmiddag nog niets. Moeten we wachten, tot de dooi is inge vallen? Of zijn er nu plotseling geen men- schen meer te krijgen, die de sneeuw op ruimen? Ons dunkt juist in dezen tijd van werkloosheid de gevallen sneeuw een wel kome werkgelegenheid gaf aan hen die anders niets te doen hebben. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Januari. s Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 783,1mM. te Karlstad. Laagste barometerstand 752.5 mM t. Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Januari: Zwakke tot matige wind; meest uit Ooste lijke richtingen; zwaar bewolkt tot betrok" ken, later opklarend; waarschijnlijk nog eenige sneeuw; in geval van nachtelijke om klaring strenge, overdag lichte tot matigj vorst. Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is de vorsttoestand op de Oostelijke helft van het gebied versterkt in Oostelijk Duitschland werd de vorst sterker en in geheel West-Duitschland en nagenoeg in geheel Frankrijk liggen de ochtendtem- peraturen tusschen —7 en —10 graden Cel sius. In ons land viel eenige sneeuw en het is niet onwaarschijnlijk, dat de warmte van het Noordzee-gebied, dat een afscheiding vormt tusschen een koud gebied over het Zuiden van Enge'and, waar de barometer weer stijgt, en de hooge druk over Scandina vië, aanleiding zal zijn tot een verderen sneeuwval, die echter waarschijnlijk niet meer dan licht zal zijn. Komt de opklaring, die zich laat verwachten in den nacht, dan laat het zich aanzien, dat de vorst streng zal worden, d. w. z. dat de temperatuur ook in ons land tot onder —10 graden Celsius zal dalen. Over het Westen van het gebied is het warm. Op IJsland komen afwijkingen voor van meer dan 10 graden boven de nor male. Geen der stations had meer dan lichte neerslag. De grootste hoeveelheid (4 mM.), die in den vorm van sneeuw is gevallen, werd uit Danzig gemeld. CORRESPONDENTIE. Correspondent te Hensbroek. Uw raadsverslag is thans van zoo ouden datum geworden, dat wij werkelijk be zwaar moeten maken het nog te plaat sen. Red. Alkm. Crt. Een klein beetje meer activiteit zou heusch geen kwaad kunnen! BEVOLKINGSCIJFER ALKMAAR. De bevolking dezer gemeente bedroeg op {"Januari 1932: 13890 mannen en 14861 vrouwen, totaal 28751 personen. Zij vermeerderde gedurende het af ge lm pen jaar door vestiging met 2211 pereonej (947 mannen en 1264 vrouwen) en door ge boorte met 530 personen (270 mannen en 260 vrouwen), totaal 2741 personen. Zij ver minderde door vertrek met 1952 personen (846 mannen en 1106 vrouwen) en door overlijden met 273 personen (137 mannen en 136 vrouwen), totaal 2225 personen en be droeg op 1 Januari 1933: 14124 mannen en 15143 vrouwen, totaal 29267 personen, een vermeerdering derhalve van het aantal inwo ners met 16 personen. FAILLISSEMENTEN. Heden werd ter griffie van de recht bank gedeponeerd de eenige uitdeelings- lijst in het faillissement van W. B Ro zen, bloembollenkvveeker te Bakkum met een uitkcering van 2/2700 pCt. aan concurrente schuldeischers. DOODELIJK AUTO ONGEVAL TE HEILOO, OnbewaaKte overweg eischt weer een slachtoffer. De 22-jarige Th. Vreeker uit Heiloo is gistermorgen het slachtoffer geworden van de onbewaakte overweg te Heiloo aan den Zevenhuizerlaan. Van zijn vroegere patroon, de heer D. Cornelisse te Limmen, had hij -0D vrachtauto geleend om met het oog op den gladdon weg, zijn zusten en eenige kinderen uit de r. k. kerk te Heiloo te halen. De man kwam den Hoogenweg afrij* den en reed een poos in dezelfde richting van de electrische sneltrein, die 20 nuten voor ïO uit Amsterdar vertrekt daar passeert De jonee man kon daaf door niet zien dat de trein aan kwam<D toen hij den overweg bij de Zevenhuiifr' laan passeerde, ontdekt hikte laat, dat de trein naderde. Ofschoon nij noe re®" de ook de bestuurder van de electri sche deed hetzelfde kon niet voor komen worden, dat zijn auto door den trein werd gegrepen en totaal werd ver splinterd, terwijl Vreeker otimidde"h» werd gedood Zijn lijk werd deerlijk ver minkt. Een wielrijder, die ook den overweg wilde passeeren. had nog op tijd he signaal van den treinbestuurder hoord en nog juist gelegenheid te stop* pen. Zoo hevig was de botsing itisscbe auto en trein geweest dat de ovcrbl len van de auto over een lengte van w M langs de baan verspreid lagen. Het voorbalcon van den trein w ingedrukt, terwijl de ruiten kapot sPr<" gen, zoodat ook de treinbestuura eenige wonden aan hoofd en handen i-t /-IJa Cf)Ov eenige wonden aan hoofd en nBU.u „na kwam, welke door dr. Cohen, die 0P dig ter plaatse was, werden verbonden- Een geestelijke, die eveneens v scheen, kon aan Vreker ook geen n meer verleenen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2