Van Rommelzaken Hobbelt'e De bestrijding van Griep. COMMUNISTISCHE VERGADERIN GEN VERBODEN. ERNSTIGE BOTSING TE DUBLIN. Nog een vechtpartij. HEILOO. EGMONDBfNNEN. DTRKSHORN. HENSBROEK. BEVERWIJK DE NIEUWE LANDBOUWPOLITIEK VAN SOVJET-RUSLAND. UTBREIDING VAN DE LONDENSCHE AUTOBUSSTAKING. DE BELGISCHE MINISTER VAN DEFENSIE BEZICHTIGT DE OOSTELIJKE GRENZEN. TSJECHO SLOWAKIJE WENSCHT VERLAGING VAN HAAR SCHULDEN DIEFSTAL VAN SPRINGSTOFFEN. Rondvraag. De heer Borst wi'd»» er een voorstel van maler om het hoofdbestuur met 2 boeren uit te '•reiden. Dit werd aangenomen. De voorz'tter dee'de nog mede, dat van de pMpp'infr Nooró-Scharwoude een verzoek vps ingekomen om één afdeeling te vor men Het bestuur vond dit bezwaarlijk en er verd d»n ook besloten hierop niet in te gaan Sluiting. LANGENDIJK. Men scbriift ons: Indertijd is door de veilingsvereenigin- frfn he-'n*eo. geen orderwemen oo haar ver- psderinfren meer tp behande'en, die een poli- tipVp strn' Ving hebben. D;t is geschied uit overweging, dat bij de veilingen zijn aange s'rien tu'nr,e''s van a"ertei po'itieke gezind- bp!d. zoo^M opd^rweenen. on de oolitiek be trekking hebbende, s'echts aanleiding zou den geven tot verwijdering tusschen de gesloten tuinders en tot onvruchtbare debat ten. waardoor de tuinderste'angen zouden worden geschaad en de veilingsbe.angen niet gediend. Aangezien de r.-k. tuinders ;b'>n L T. B -afdeel in gen hadden, de christe- li'Ven voor een deel in den Chr. Boeren- en Tviodershond waren vereenigd en de neu trale tuinders z'ch voor het grootste deel g'ngen vercen'°ren in den Neutralen Bond, vas er geen enke'e reden meer om onder werpen in de veilinTsvereenigingen te^^be bande'en. d'e een po'itieke tenchnz hadden Dat het zoover is gekomen is een gevo'g ge weest van de omstandigheid, dat de tuinbou wers het 700 slecht kregen in hun bedrijf, dat men zich meer en meer tot de politieke partijen moert wenden, om te trachten, in bun noodtoestand te voorzien. Daar de on derscheidene noütieke nartijen zeer verschil ■lende opvattingen hebben over de wijze, waaron de tuinders van staatswege gehol pen d'enen te worden, zou de behandeling ,van die wijze van steunen onherroepelijk tot F"':fsing hebben geleid. Nu is dit uitgeslo ten De laatste debatten over de Tuinbouw stenwet, in de Tweede Kamer gehouden, be^ben deen z'en, hoe verschillend de poli ti"Ke nartiien tegenover den inhoud dier wet stonden en de eischen. door de diverse tuin dersorganisat'es gesteld, vonden geen meer derheid in de Kamer, zelfs niet die, welke bet minst vergingen. Groote ontstemming is daardoor vooral bij de niet-kerkelijke tuin ders gewekt, te meer, daar men volgens uit latingen der Tweede Kamerleden zelf veel meer dan de beruchte 5 millioen noodig was. om ook maar eenigszins in den grooten no"d te voorzien Ondanks het besluit echter, om alleen vei lmgsbe'angen in de vergaderingen der vei bngsor.ganisat;e te behandelen, heeft Groen- t ecu'tuur te Broek op Langendijk besloten, lom on de a s ATgemeene Vergadering van o'p veilingsvereeniging De Langendijker V'oentenrentrale te behandelen een voor fW, om een a'gemeene actie te ontwikkelen voor een steunp'an voor den tuinbouw over 1033 en daarbij den wensch naar voren ge bracht, dat een toeslag op het product door d°n staat zal worden gegeven, voldoende om t'en richWüs te benaderen d'e de productie kosten ongeveer zal dekken. Hiermee is dus weer een oncrirwern aan de orde gesteld, waarover de polit'eke partijen in de Kamer verschil'end oordeelen. zoodat eigenlij* wordt teruggekomen on het besluit in den aanvang genoemd, geen voorstelen te be hande'en. die een nolitieke tendenz hebben Fr b'iikt wel uit. dat ook de christelijke tuin ders (want Groentecultuur bestaat grooten deels uit 'eden van christelijken huize) van oordeel zijn, dat de tot nu toe verstrekte steun aan den tuinbouw zeer onvoldoende is en dat alles in het werk moet worden ge ste' d om daarin verbetering te brengen logal is een uitstekend middel tegen griep en verkoudheden. Togali abletten verdrijven het urinezuur, dooden overal de microben en roeien dusdanig de wortel der kwaal uit. Heet aan het begin ingenomen voor komt Togal de griepaanval. Schitterende resultaten. Meer dan 6001) attesten van doktoren. Een proef zal U 0verluigen. Bij «'Ie Apoth. en Dror. a f 0.80. tBuUwlxuuL Toch was er een artikel dat uog meer in het teeken van belangstelling stond en dat was andijvie, doch dit product behoort niet meer tot de massa aanvoeren, en wordt iede- ren marktdag in geringere kwantums aange voerd. Voor mooie andijvie werd per kist van 2530 stuks f 130160 betaald. Ook de knollenhandel begint bij vorstig weer op te leven en werd genoteerd van 3—9 ct. per stuk De aanvoer van witlof geschiedt nog steeds sporadisch en wij kunnen geenszinds ruemen dat de prijs ioonend is. Boerekool is thans ren artikel dat de markt bezet. Ze komt nu zoo goed tot haar recht die groene struiken met besneeuwde kruinen. Men heeft altijd beweerd, dat boerekool een smakelooze groente is zoolang het niet ge vroren heeft. Toch kunnen wij er niet op prat gaan dat de boerekool ook in eene beiangrijke prijs stijging gedeeld heeft. Waarom niet, kunnen wij moeilijk beoor- deelen, misschien is de aanvoer wat groqt, in ieder geval de prijzen zijn nog niet best. Vandaag. Vrijdag, deed zich het verschil vcor dat aan de vene markt het verschil in prijs ongeveer 100 procent bedroeg met een harer zusterinstellingen Bos groenten als selderij is tegenwoordig zeer gevraagd. Groene er. gele herfstkool zijn zoo goed als geruimd, deze kool is beter te plaatsen als bewaarkool. De handel in aardappelen, uien, bieten, peen en schorseneeren ligt stil en van al wat stil ligt is de prijs gedrukt. De eerste spinazie werd reeds op 13 dezer aangevoerd doch er zullen vermoedelijk nog wel een paar weken overheen gaan, alvorens het tweede en het derde kistje gesneden kan worden. Op 't vrije veld staat ze op sommige ak kers reeds mooi, vorstig weer deert ze niet als ze maar gespaard blijft voor snerpende Oostenwinden. Bij een volgend overzicht hopen wij iets naders omtrent de stand der spinazie in de natuur te schrijven. Het echtpaar Heidoornv. Wieten, woonachtig in de Koningstraat, hoopt 1 Fe bruari den dag te herdenken, waarop.het voor een halve eeuw terug in den echt is ver bonden. De hoofdcommissaris van politie te Berlijn heeft, in verband met de artike len der laatste dagen in de communisti sche pers, alle communistische vergade ringen en demonstraties in de open lucht voor bepaalde districten verboden ROOFOVERVAL. Toen gistermorgen de vrachtauto van een groothandel in levensmiddelen voor hei filiaal in Horst-Suid in Gelsenkirchen stilhield, sprongen plotseling twee jongemannen met den kreet ..handen op'' op den chauffeur toe. Een der roovers wondde den chauffeur met een schot in den huik levensgevaarlijk. De twee roovers en hun handlangers sprongen hierop in de auto en reden weg. In Buer Beckhausen lieten zij den wagen staan, daar deze een defect had gekregen en vluchtten met medeneming van een actentasch me» 3000 RM, die in den wagen had gelegen. Het on derzoek is tot dusverre zonder resultaat ge bleven. Op een vergadering der Cosgravepar- ty, welke te Dublin werd gehouden, is het tot een ernstige botsing gekomen tusschen republikeinen en leden van de „Witte Garde", den oudstrijdersgroep, welke Cosgrave trouw is gebleven Zeven personen werden ernstig gewond. De te genstanders waren uitgerust met stok ken en steenen Pas na een energiek in grijpen der politie, die van de gummi stok gebruik maakte, kon een einde aan den strijd komen. Gisteravond heeft de partii van Cos grave te Tra in het graafschap Kerry een verkiezingsvergadering gehouden, waarbij het tot een groote politieke vechtpartij kwam en 50 personen zooda nig werden gewond dat zij naar het zie kenhuis moesten worden overgebracht. Cosgrave zelf ontsnapte ternauwernood aan een aanval op zijn auto. als Persephone van Lokri bekende figuur van een zittende godin van het Berlijnsche mu seum geen origineel werk uit den laat-Griek- schen tijd is, maar een „geweldige zwende larij". Naar men zich herinnert is het beeld in het begin van den oorlog cfoor bemiddeling van den kunsthandel naar Duitschland ge komen voor den prijs van ongeveer 1 V> mil lioen mark. MONTAGU NORMAN TROUWT. Zaterdagmorgen heeft het burgerlijk huwe lijk plaats gevonden van Montagu Norman, den goeverneur van de Bank of Engeland met Priscilla Worstbone. Teneinde aan de groote belangstelling te ontkomen verliet het „jonge" echtpaar langs een achteruitgang den burgerliiken stand. Het huwe'ijk heeft in geheel Engeland eenig opzien gebaard, daar men overtuigd was. dat Mon»agu Norman, die 61 jaar oud is, rltijd vrijgezel zou blijven. Slavië betreffende, zullen worden besproken. Een aantal feestelijkheden is georganiseerd. Of koning Alexander ook een bezoek zal brengen aan Boekarest, staat nog niet vast Andermaal werd Vrijdagavond een sla gerij en winkel geopend. Aan het zuidelijk deel der gemeente, bij de St Willebrordus- stichting, zijn een groot aantal mooie huizen verrezen, waaronder twee winkelhuizen. In een der winkels opende de heer G. Burge ring een slagerij die er mag ziin. De winkel is modern ingericht. De nieuwste machines zijn aanwezig en natuurlijk was er een kern collectie van vleesch- en worstsoorten aan wezig. Bijzonder mooi komt de rood be schilderde étalagekast bij de witte betegeling uit. De verlichting is gelukkig geslaagd. Een schat van bloemen vertolkte de sympathie voor den jongen zakenman, die hier reeds jaren als bediende in de slagerijen werkzaam was In de parochie Sint Willebrordus is een collecte gehouden voor de arme gezinnen in de parochie. Deze collecte bracht het niet on belangrijke bedrag van ruim f 300 op .De heer J. H Dumans. die in de vorige Intnssrben wordt met belangstelling afge- vergadering als voorzitter van de V. V. V vacht, of men in de L. G. C. niet van oor deel zal ziin. dat dit onderwerp, gezien het geval'cn besluit, niet voor behandeling vat baar is. y^ovinciaai Tlieuws In de parochie Rinnegotn werd tot lid van het Armbestuur benoemd de heer J. Apeldoorn Cz. inplaats voor wijlen den heer B. Apeldoorn. Tot lid van het bestuur van den polder Koetenburg is benoemd de heer L. Doekes. SCHAGEN De Nieuwjaarscollecte voor de Alge- moene Armen te Schager., met uitzondering van de R.K. armen, heeft opgebracht PU 583 /5 tegen f 602 het vorig jaar. Onge- akte. De uitleening begon op 6 November veer 70 gezinnen kwamen voor een uitieening 1931 en sloot op 22 April 1932. Zij vond was gekozen, heeft zijn ontslag als zoodanig ingediend. Momenteel is de V. V. V. dus zonder dagelijksch bestuur. Het Nationaal concours van den bonc van Harmonie- en Fanfarecorpsen, ter ge le" enheid van het 35-jarig bestaan van „Eensgezindheid" is bepaald op de bon dagen 9. 16 en 23 Juli 1933. Als secretaris van het concours is kozen de heer J. P. Groot alhier. GROOTSCHERMER. Aan het verslag door het bestuur der stichting „de Gemeentelijke leesbibliotheek te Groot-Schermer", uitgebracht aan den ge meenteraad van Zuid- en Noord-Schermer ontkenen wij het navolgende: De samenstelling van dat bestuur onder ging in 1932 geen wijziging. De heer S. van Stralen werd herbenoemd na periodieke af treding. De instelling werd op 28 Augustus 1931 omgevormd tot eene stichting bij notarieele in aanmerking. Donderdagavond heeft de vereeniging voor cultuurfilms voor haar leden in be sloten kring de bekende film de Pantser kruiser I'otemkin" gegeven in de zaal van café de Boer. tet inleidend woord werd gesproken door den heer P. Dekker van N. Niedorp. Onge veer 250 personen waren in de zaal aan wezig. Alhier is opgericht een kinderzangver- eeniging van uitsluitend schoolgaande kin deren uit de hoogste klasse Leider is d- heer S Pluister van Obdam. Het plotseling ingevallen wintenje le verde voor de meeste inbrengers een voor deeltje op. Wij hebben altijd hooren beweren, dat bet weer de beste koopman is en dat is nu deze week bewaarheid. Onder de aanvoeren behoorden 2 produc ten die bizonder veel belangstelling nadden en dat waren prei en spruiten. Deze gingen met reuze spiongen omhoog en werden respectievelijk per bos en per K.G. genoteerd voor 21 en 30 ct. plaats iederen Vrijdagavond te acht uur in een der lokalen van de O.-L. School. Het leesseizoen 19311932 kenmerkte zich door eene opgewekte belangstelling van de zijde der lezers. Aan 29 lezers (v. j. 14) werden uitgeleend 720 deelen (v. j. 354) Gemiddeld per lezer 25 deelen. Aangeschaft werden 18 boeken (v. j. 10). De ontvangsten beliepen 47.11, waaronder 25 gemeente subsidie. De uitgaven bedroegen 41.45 waaronder 37.20 voor boekenaankoop. Er werd een supplement op den gedrukten cata logus uitgegeven, aanvangende met het num mer, volgende op het laatste in dien catalo gus en eindigende met nr. 699. De instelling bleek dus, ook onder nieuwe vlag te voor zien in de behoefte aan goede en goedkoope lectuur (2 cent per-deel per 14 dagen). Uit geleend werden beneden catalogusnummer 651 (dus van de oudere en oudste boeken 1 270 deelen. Alsvoren boven dat nummer (dus van de aanwinsten der laatste twee jaren) 450 deelen. Het verlangen naar nieu were lectuur spreekt duidelijk uit deze ge tallen. Niettemin werden van de ouderen de klas sieke of daarmede gelijk te stellen schrijvers nog steeds veel gevraagd. Shakespeare deel de deze eer met Aimard en Jules Verne. Het bestuur besloot zijn verslag met den wensch dat èn raad èn ingezetenen de instelling met hun belangstelling mogen blijven steunen, UITNOODIGING VAN AMERIKA AAN ENOELAAND OVERHANDIGD Staatssecretaris Stimson heeft den Engel- schen ambassadeur Zaterdag persoonlijk de uitnoodiging der Amerikaansche regeering te onderhandelen over de kwesties der oor- logsscnulden en economische aangelegen heden overhandigd. Het verluidt opnieuw dat Roosevelt in ruil voor een schuldenverlagir.g in hoofdzaak den terugkeer van Engeland tot den gouden standaard, voorts het soepeler maken der overeenkomsten van Ottawa en een steun der Amerikaansche politiek in het Verre Oosten nastreeft. De onderhandelingen zullen op een zoo breed mogelijke basis'Worden gevoerd. Uit den tekst van de thans gepubli ceerde verordening der Russische regee ring en van de Centrale Commissie der communistische partij met betrekking tot de opheffing van het z g „contract systeem" bij de tarweverbouwing blijkt dat de sovjetregeering daarmede een nieuwe principieele wijziging heeft ge bracht in haar politiek tegenover de boeren. Het tot nu toe gevolgde systeem der tarwelevering wordt definitief afge schaft. In haar plaats ko nt een soort inkomstenbelasting in tarwe. Voor de collectieve en afzonderlijke bedrijven variegrt het qutoum van 3,3 rentenaar tot Yt centenaar per HA., afhankelijk van het gebied en de vruchtbaarheid van den bodem Voor de afzonderlijke bedrij ven zal een vaste norm worden bepaald per bedrijf en wel op grond van den uit zaai en de feitelijke te bezaaien vlaste De quota voor de individueele boeren zal evenwel van 5 tot 10 hooger moe ten zijn dan voor de collectieve bedrij ven. De plaatselijke autoriteiten mogen de collectieve en individueel» bedrijven evenwel geen verlere verplichtingen op leggen, welke de wettig vastgestelde norm overschrijden De verkregen over schotten aan graan blijven in het bezit der collectieve bedrijven of van den in- dividueelen boer en kunfien door hem op de vrije markt van de hand worden gedaan. Door de nieuwe maatregelen kunnen de boeren meer verb luwen en meer naar eigen inzicht verkoopen. Gedurende het weekend hebben zich wederom 3500 man buspersoneei bij de Londensche autobusstaking aangesloten. Het totaal aantal stakers beloopt thans 13 a 14000 man Ruim 2000 autobussen zijn buiten bedrijf. In den loop van Zaterdagmorgen heeft d^ Londensche autobusstaking zich zeer uitgebreid Het aantal stakers bedraagt 10.000, ongevee rde helft van het totale personeel. De Balgische minister voor landsver dediging heeft Zaterdag een bezoek ge- Naar uit Washington wordt gemeld, heeft de gezant van Tsjecho Slowakije te Washington stappen gedaan bij het de partement van Staat, ten einde zich op de hoogte te stellen van de houding der Vereenigde Staten tegenover den even- tueele verlaging der Tsjecho Slowaak- sche schulden. Van de zijde van het Staatsdeparte- ment werd later verklaard dat men niet den schijn wil wekken alsof Amerika de andere debiteurstaten dezelfde be handeling deelachtig wil doen worden als Engeland. De huidige regeering is niet in staat verklaringen te geven van het communiqué .dat Vrijdag na het onderhoud van Hoover met Roo evelt gepubliceerd is. DE JOUVENEL OVER ZIJN TAAK TE ROME. De nieuwe Fransche ambassadeur bij het Quirinaal, de Jouvenel, is Zaterdag naar Rome vertrokken. Voor zijn vertrek heeft hij tegenover een vertegenwoordiger van den „Intransigeant" verklaard dat hij reeds a.s. Maandag zijn eerste onderhoud met Musso- lini zal hebben. Hij is van meening, dat de vriendschap tusschen de beide landen, welke de laatste jaren vertroebeld is, moet worden hersteld Men moet trachten de bestaande verkeerde wederzijdsche begrippen te herzien. De Jouvenel verk aarde express niet nog eens alles te hebben overgelezen, wat hij sinds tien jaren over de F.ranschItaliaansche betrek kingen heeft geschreven, want hij heeft zich in vele dingen vergist en het is niet goed met vooroordeel aan .het werk te gaan. De Jouve nel is er evenwel van overtuigd zich niet te hebben vergist in de gevoelens welke men van Fransche zijde tegenover Italië heeft. Hij heeft juist in de afge oopen weken een groot aantal sympathiebetuigingen ontvangen, waarin deze gevoelens steeds weer zijn uitge drukt. De Jouvenel heeft aan de „Liberté" ver klaard dat hii er van overtuigd is dat een overeenstemming mogelijk zal ziin, zoowel op economisch a's op poli'iek gebied. Indien Frankrijk en Italië van meening verschillen, is dat steeds weoens wederziidsche stand punten, niet wegens tegenstrijdige belangen. M en moet vermijden in kleinigheden te tre den. ERNSTIGE ORlFPFPjrjEMiE IN FRMNKRITK. Thans gaat ook in Frar.kriik de griep veel rond. In het bizonder in de Noordelijke pro vincies zijn zeer veel ziektegeva'len. Bij de groote bedrijven, in kazernes en scholen zijn vaak meer dan 60 zieken. Te Rijssel zal Maandag slechts twee malen de post kunnen worden besteld. Te Nancy ziin alle scholen voor middelbaar en hooger on derwijs gesloten. ROTARY-BIIEENKOMST IN 1934 TE DETROIT. Het bestuur der Internationale Ratary heeft besloten in 1934 do con/entie te Detroit te houden en wel van 2E Juni tot 28 juni. De conventie in 1933 zal te Boston worden ge houden van 26 tot 30 Juni. FRANSCH EN ITALIAANSCH SCHIP GESTRAND. De Fransche vrachtstoomer „Teil", die den dienst onderhoud tusschen Marseil- le en Oran, is in d< onmiddellijke nabij heid van Sève in een storm op een rif ge- loopen. Het schip wordt als verloren be schouwd. Een Italiaansch zeilschip is naast de „Teil" vastgeloopen. GEHEIMZINNIGE EXPLOSIE IN MOSKOU. Vrijdag zijn in Moskou vier geleerden, nl. Kusnecow, Gorboenow, Grebensjikow en Po- po w ter aarde besteld, die bij experimenten hoogspanningsgebouw om het leven zijn gekomen. Behalve deze vier geleerden zou nog een groep van 6 arbeiders, die aan de experimenten hadden dee'genomen, zijn omgekomen. Van officiëele zijde wordt geen bracht aan de grensstreek tusschen Ba- I enkele mededeeling gedaan over de oorzaak stagne en Arlon, waar hij het nieuwe van hun dood. Volgens particuliere mededee corps der Ardennen jagers de revue liet passeeren. De correspondent van het Brusselsche dagblad „Le soir" meldt, dat de minister de officieren in een toe spraak opgeroepen heeft „zich steeds ge reed te houden." De minister heeft ver der bezocht Martelange, Houffalise en Lamédy, waar vooral de strategische punten zijn aandacht hadden Het eigen lijke doel van den tocht van den minis ter was ter plaatse te onderzoeken of de begrootingsvoorstellen met de eischen der landsverdediging in overeenstem ming zijn. DE NOORD-FRANSCHE INDUSTRIESTAKING. De staking in de textielindustrie te Ar- mentières in Noord-Frankrijk duurt onver anderd voort. De arbeiders van de spinnerij, die vandaag weer aan het werk zouden gaan, besloten in een gisteren gehouden vergade ring om den strijd voort te zetten, aangezien de hun door de werkgevers •voorgelegde overeenkomst tal van vaagheden bevatte. In de andere fabrieken is de toestand onveran derd. lingen zou een explosie ontstaan zijn bij proefnemingen betreffende een uitvinding op militair gebied. Een bevestiging van deze mededeelingen van officieele zijde kon niet worden verkre gen. BEZOEK VAN ZUID SLAVISCHE KONINGSPAAR AAN SINAIA. De koning en de koningin van Zuid- Slavië worden morgen te Sinaia verwacht, waar zij tot 26 Januari zullen blijven. Het bezoek zal een strict familiair karakter dragen. Niettemin wordt het zeker geacht dat ook de actueele kwesties van buiten- laiidsch politieken aard, Roemenië en Zuid- DYNAMIETONTPLOFFING IN MEXICO. Talrijke dooden en gewonden. Door de onoplettendheid van den chauf feur van een vrachtauto zijn te Morelia (Mexico) 60 kisten met dynamiet in de lucht gevlogen De uitwerking was ontzettend. 23 personen werden gedood, een groot aantal personen werd gewond. Tengevolge van de ontploff;ng ontstond een brand welke zich met groote snelheid uitbreidde en een zieken huis, zoomede verscheidene woonhuizen in de asch legde. 30 dooden. Betreffende het dynamietongeval te Morelia wordt nader gemeld, dat de ontoloffing plaats vond in een regeeringsmagazijn. Der tig personen zijn gedood en 35 zwaar ge wond. Dertig huizen werden vernield, ter wijl de gebouwen in de geheele stad op hun grondvesten trilden. Een garnizoen van 100 soldaten, dat in liet regeeringsgebouw ziin kwartier heeft opgeslagen was op het oogen- blik van de ramp gelukkig afwezig. Zaterdagmiddag zijn het dynamiet- depot van de firma Arcularius te Mar burg 3 paketten dynamiet en 2400 slag hoedjes gestolen. De firma Arcularius is de eenige onderneming in Marburg die dynamiet in magazijn mag opslaan. Het magazijn was door 5 deuren afaeslo.en, welke allen zijn opengebroken Men ver moedt, dat de paketten de stad reeds zijn uitgevoerd. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. EEN REDEVOERING VAN WOROSJILOW. Na twee maanden gezwegen te hebben heeft Worosjilow Zaterdag in een partijver gadering te Moskou het woord gevoerd. Hij zeide aanhanger te zijn van de politiek van Stalin en verklaarde, dat de geheele weer macht achter Stalin stond. Betreffende de buitenlandsche politiek verklaarde hij, dat de versterking van de weermacht de grootste taak is der regeering en der partij. DE PERSEPHONE VAN LOKRI VERVALSCHT? De „Tribuna" schrijft, dat de intendant voor de oudheden der Abruzzen en van Lu- canie, Prof. Eduard Gal i in het eerstvolgen de nummer van een in Messina verschijnend archaeologisch tijdschrift een artikel zal pu- bliceeren, waarin hij zal uiteenzetten, dat de 51. Vertel eens wie ik ben. Nou, dat hoeide Jan den rakker geer. tweemaal te zeggen. Hij sprong naast Jan op het stalletje en zei; „Da mes en Heeren dit is Jan Rommelzak. Mis, roept Jan nu, terwijl bij hem een klap op zijn wang geeft. Jij weet het niet, ik ben de tand arts. 52. De tandartsl Er gaat nu een gemompel of door de menigte. De een voelt plotseling kies pijn, de ander tand pijn en zoo grijpt plotseling menigeen naar zijn wang. Nu neemt Jan weer het woord. Kijk eens hier menschen. Kiespijn is een raar en naar iets, wat je beter niet kunt hebben.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6