Amstecdcmtsche !Beucs HOE 'T GELUK KAN KOMEN van 2 Febr. 1933 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet H. V. IOIVw 102'/m 100 - TREINONTSPORING TE ROTTERDAM. Dinsdagmorgen is een personentrein, ko mend uit de riditing Gouda, op het Maassta tion te Rotterdam met kracht tegen een stoot blok opgereden. De oorzaak hiervan is waar schijnlijk, dat de rails door den dooi glad waren geworden en er eenige zwaargeladen wagons in den trein meereden. Door den schok braken van het personenrijtuig, dat achter den goederenwagen kwam. eenige rui ten. Drie reizigers, M. uit Amersfoort, P. uit Amsterdam en T. uit Waddrnxveen werden licht door glasscherven gewond. Op het sta tion zijn zij verbonden. HET CONFLICT IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF TE IJMUIDEN. Gisteren waren aan den vischafslag 7 mo- torloggers, 1 Vlaardinger stoombeuger en 4 Deensche motorkotters. De lossing van de schepen heeft zonder moeilijkheden plaats ge- had. POST VOOR URK PER VLIEGTUIG. Aangezien de postverbinding van Urk met den vasten wal tengevolge van den ijsgang verbroken is, zal vandaag getracht worden de post per vliegtuig over te brengen. WINKELDIEVEGGE OP HEETERDAAD BETRAPT. 1 Dinsdag is aangehouden de 43-jarige mej. R., wonende op Feijenoord te Rotterdam. Zij werd betrapt, toen zij in den winkel van Vroom en Dreesmann aan de Hoogstraat 'n Iumper en een dekschaal stal. Na haar aan- ïouding is in haar woning huiszoeking ge daan, waarbij bleek, dat men de hand had 'gelegd op een winkeldievegge, die al gcrui- men tijd winkels en warenhuizen had besto len. en vond een groote partij goederen, snuisterijen en lederwaren. VERZET TEGEN DE CRISIS- VARKENSWET. Vele varkens in beslag genomen. Wegens overtreding van de crisis-varkens- wet zijn in de Rijnstreek de laatste dagen te Alphen aan den Rijn en omgeving eenige honderden varkens bij verschillende hande laren en veehouders in beslag genomen. De betrokken eigenaren wenschten zich niet aan te sluiten bij de varkens-centrale, omdat zij, naar zij beweren, daardoor in hun handel ernstig worden gedupeerd. Dientengevolge weigeren zij ook de varkens te laten merken Bij den veehouder van R te Nieuwerbrug werden 86 varkens in beslag genomen, eenige andere veehouders onder Bodegraven verging het evenzoo. Bij den veehandelaar van der W. te Alphen aan den Rijn werden niet min der dan 97 varkens in beslag genomen en naar het abattoir te Uithoorn vervoerd, om daar te worden geslacht. STAKING BIJ VEKA GEËINDIGD. De staking bij de chocolade- en suiker- werkfabriek Veka is geëindigd. De loonen zijn met 5 pCt. verlaagd. LOONSVERLAGINGEN TE ALMELO NIET AANVAARD. In de gisteren gehouden ledenvergaderin gen van de afdeeling Almelo van de Textiel arbeidersbonden. De Eendracht en St. Lam- bertus hebben de besturen geadviseerd de loonsverlaging, door de Almelosche Fabri jcantenvereeniging aangekondigd, niet te aan vaarden. Aan den anderen kant konden de besturen de verantwoordelijkheid voor een staking niet op zich nemen. Bij St. Lambertus werd over de voorstellen niet gestemd bij De Een dracht werden de voorstellen der fabrikanten bij schriftelijke stemming met groote meer derheid verworpen. Wat de gevolgen van deze verweroing zijn, is nog niet bekend. MILITAIREN GEEN LID VAN WEER- BAARHFIDSFONDSEN. Beschkk'ng van den ntinisler van Pefensie Ie verwachten. Naar het Ned. correspondentiebureau te 's-Gravenhage meldt is binnenkort te ver wachten een legerorder bevattende een mi- nisterieele beschikking, houdende verbod van deelneming door militairen aan zoog-naam- de weerbaarheidsorganisaties. OM EEN HAAS. Twee jagers kregen ruzie; de eene is doodgeslagen, de ander levensge vaar'Uk ziek. Dezer dagen waren eenige jongelui onder Wijier (Duitscfi grensplaatsje nabij Nijme gen) gaan jagen Na afloop van, de jacht partij werd een stevig glas gedronken Toen kwam er al spoedig twist over het bezit van een haas. De eene jager wond zich daarbii zoo zeer op. dat hij den ander een slag met een geweerkolf op het hoofd gaf. Ofschoon het geval zich aanvankelijk n:et gevaarlijk liet aanz en, is de getro'fene thans aan ge volgen overleden. De dader is door het ge beurde zóó overstuur geraakt, dat hij in het ziekenhuis moest worden ongenomen Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. WFRKLOOZENZORG. Overzicht van 27 November tot en met 31 Dec. 1932. Het departement van binnenlandsche zaken heeft aan alle gemeenten een vragenlijst ge zonden. Bij het samenstellen van dit over zicht zijn gegevens ontvangen van 1033 ge meenten. Uitgegeven door de gemeenten (zonder aftrek van subsidies van Staat c.q provincie) aan werkloozensteun 9.809 427 Uitgegeven door de gemeenten (zonder af trek van subsidies van Staat c.q. provincie) voor werkverschaff ng 2 476 150. uitbetaald werd door werkloozenkassen 2.701.116. door het Rijk 444 408. Van 44 gemeenten met rond 165 000 in woners waren nog geen gegevens binnenge komen. WEER EEN GEVAL VAN KOLEN DAMPVERGIFTIGING. Gistermorgen is in de pastorie te Terhey- den pater Eusebius van de Orde der Capu- cijnen tengevolge van kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Toen de pater, die in de parochie een volksretraite op den vastgestelden tijd voor de mis niet aanwezig was, en men geen ge hoor kreeg toen men op de deur van zijn ka mer klopte, bleek bij het ingestelde onder zoek dat hij tengevolge van kolendampvergif tiging bewusteloos op den vloer van zijn ka mer lag. Een ontboden geneesheer heeft nog langen tijd kunstmatige ademhaling toege past, evenwel zonder resultaat. i i f BRANDEN. Weer een groote brand te Rotter dam. Gisteravond omstreeks kwart vóór 6 is aan de Zalmhaven te Rotterdam een zeer groote brand ontstaan in een opslagplaats van de firma M. de Vries, handel in oude metalen, goederen en gummiwaren. Het vuur vond in de opgeslagen hoeveelheden gummi gretig voedsel, zoodat de brand zich naar alle kanten snel uitbreidde, en zich dwars door de huizen voortplantte, naar de achterzijde, den Westzeedij'k. Om half zeven hadden de aangrenzende panden op den Westzeedijk reeds vlam gevat. Verschil lende huizen in dit blok liepen ernstig ge vaar en de brandweer waarschuwde verschil lende bewoners de huizen te ontruimen en te verlaten. Een aangrenzend schoolgebouw, dat leeg stond, doch in gebruik was bij on derscheidene jeugdorganisaties, vatte even eens vlam. Een hevige vonkenregen daalde over de binnenstad, terwijl zich zeer veel rook ontwikkelde. Vijf autospuiten, drie drijvende spuiten, een groot aantal slangenwagens en de magi- rusladder waren aanwezig. Er werd met 32 stralen van het groote materiaal en in to taal met 45 straien water gegeven, waarbij vooral de drie drijvende spuiten, liggende in de Zalmhaven, enorme hoeveelheden water in het vuur smeten. Omstreeks half negen in den avond kon men aannemen, dat het gevaar voor uitbrei ding van den brand geweken was. Doordat de slangen door huizen en over daken heen gelegd waren, had men het vuur omsingeld en zoodoende werd de brandweer de vuurzee meester. Omstreeks negen uur kon met de r.ablussching worden aangevangen. Eerst nu had men een overzicht, welke schade de brand had aangericht. Het pakhuis van de firma M. de Vries, een dubbel houten ge bouw, dat vroeger dienst had gedaan als houtopslagplaats, was geheel gevuld met rubber, lompen, oud papier en metaal. Het pakhuis is geheel plat gebrand, de schade wordt door verzekering gedekt. Van de school, waarin gevestigd was de Arbeiders Jeugd Centrale en een Natuur historisch Museum, is de zolder met het dak afgebrand. Het museum was gedeeltelijk verzekerd, maar de toegebrachte schade is van dien aard, dat het wel niet mogelijk zal zijn de verzameling een werk van jaren terug te verkrijgen. Voorts zijn viif huizen aan den achterkant van "de opslagplaats van de Vries gedeelte lijk door den brand vernield, waarbij ver schillende kamers, waranda's en serres uit brandden. Het woonhui van den heer Son- dermever, architect, heeft ernstig geleden, twee étages en de zolderverdieping zijn uit gebrand. Ook het architectenbureau en on derscheidene teekeningen zijn verloren ge gaan. Tal van huizen aan den Westzeedijk liepen groot gevaar en moesten door de be woners ontruimd worden. De bewoners wer den bij familieleden ondergebracht. Een zie ke vrouw en een ziek kind werden uit een der huizen gedragen en naar het ziekenhuis overgebracht. De waterschade aan verschil lende huizen en winkels toegebracht, is zeer aanzienlijk en nog niet te schatten. De oorzaak van den brand is niet bekenö Om kwart vóór 6 is een zoon van den heer de Vries nog in het pand geweest om zijn fiets weg te halen en vijf minuten later stond het pakhuis in lichter laaie. De brand is in het midden van het pand ontstaan en van da?»- naar het dak doorgeslagen. Op den Achterburgwal te Amsterdam. In den afgeloopen nacht ontdekte een agent brand in het logement van den heer D. H. Groen in perceel No. 30 op den Achterburg wal. Weinige oogenblikken daarna had de brand zich zoo ver uitgebi eid, dat de bewo ners en logeergasten niet meer door de voor deur weg konden In totaal zijn toen 14 per sonen over het dak gevlucht. Bij deze vlucht waren alle kamers opengebleven en weldra 3loegen de vlammen uit alle drie verdiepin gen en den zolder Het gebouw brandde, toen ae brandweer kwam. ais een fakkel. Van alle zijden werd water in den vuurpoel gebracht en teger 4 uur was de brand weer in zoo- verre meester dai vooi uitbreiding niet meer behoefde gevreesd te worden Het oude huis is echter gehi-el leeg geb.and Omtrent de ooizaak van den bianc tast men in het duister. Roekeloosheid. Gisternacht brandd. de woning van den landbouwer Schimme' aan den HalschHijk bij Vootst (Geld tot den grond toe af met de et naast staande garage waarin een vrachtauto stond Heden werd door de poli tie de kostganger J. P. gehooid die vracht rijder is en eigenaar van de garage en den auto Gezien de richting van den wind moest de brand ontstaan zijn ,n de garage. R. be kende. dat hii 's .ïachis te ongeveer half een de benzinetank van den auto heeft W'llen bij vullen, waarbij hij gebruik had gemaakt van een carbidlantaarn zonder glas voor de reflector Hierdooi was de vlam overgeslagen op de benzine Er is proces verbaal opge maakt wegens vergaande roekeloosheid. Boerderij afgebrand Gistermorgen te omstreeks tien uur is de boerderij van den landbouwer Daamen op De Bolt te Escharen (NB) totaal afgebrand De geheele inboedel, landbouwwerktuigen »n de oogst, ging verloren. Een paard, eenige runderen en varkens kwamen in de vlammen om. Een paard en een paar koeien, die uit de brandende stallen konden wegloopen, waren zoodanig met brandwonden overdekt, dat zij moesten worden afgemaakt. De oorzaak van den brand is onbekend. Uit het Fransch, door Mej. M. de R I. De pleziertrein ParijsDieppe, die om middernacht uit Parijs vertrokken was, rijdt met groote snelheid door de groene dreven van Normandië. Alle plaatsen zijn bezet, kleinhandelaars, beambten, werklieden, zoo- velen wier middelen hun geen langdurig ver blijf ergens in de vrije natuur veroor.oofden, „en die toch als herinnering aan den zomer één dag aan zee" wilden hebben. Allen heb ben zij gedurende de voorafgaande weken ge droomd van het blauwe watervlak, waarvan zulk een betoovering uitgaat, en zij hebben zich gouden bergen beloofd van dit uitstapje en duizend plannen gemaakt voor die geluk zalige uren. Na verscheidene regenachtige Zondagen is deze dag er een van opperste schoonheid; de hemel is diep blauw met enkele kleine, witte wolkjes doorzaaid, de zon schijnt helder en het koeltje brengt frissche geuren van het omliggend land, terwijl het panorama van weiden, boomgaarden en bosschen voorbij trekt. De vroolijkheid is algemeen, al uit zij zich op verschillende wijzen bij de verschillende individuën. Hier wordt gepraat, geschertst, daar zijn er die al honger bespeuren door de luchtverandering en vooral door de afwezig heid van alle zorgen, en die hun reispro viand aanspreken. Weer anderen kijken uit naar het voorbijsnellend landschap, maar hun vreugde, al is zij stiller, is er niet min der diep om en doet hun aangezicht stralen. Tot deze categorie behooren twee jonge menschen, die tegenover elkaar in een derde klasse coupé zitten. Zij lijkt ongeveer twintig jaar te zijn en te behooren tot het leger werkstertjes met feeën- handen, die zoo talrijk zijn in de buurt van Montmartre. Terwijl zij een strik fatsoeneer de of de hoed met bloemen garneerde, zijn haar gedachten menigmaal naar de zee ge gaan, die voor haar zoo vol mysterie en poëzie is. En zij heeft wonderen van zuinig heid verricht om het goudstuk te sparen, dat haar in staat zal stellen zich de luxe van den pleziertrein te veroorloven. Eén dag daarginds, den zilten adem der zee inademen, het spel der golven zien, één dag van vrijheid in de natuur, welk een feest! Zij kan haar vreugde niet verheimelijken; haar blauwe oogen schitteren, om haar fijngevormde, wat bleeke lippen speelt een glimlach, en zij ziet er allerliefst uit met de krulletjes om haar hoofd en in haar eenvoudig maar smaakvol japonnetje. Hij lijkt een paar jaar ouder, haar en snor zijn bruin, hij heeft een prettig, open gezicht, en zijn overbuurtje schijnt hem goed te beval len, want van tijd tot tijd werpt hij beschei den maar veelbeteekenende blikken haar kant uit. En zij beginnen beiden te lachen, wanneer een van hun medereizigers, die juist twee broodjes, drie harde eieren en een halve flesch wijn verorberd heeft, met overtuiging uitroept; „Nu kan ik het weer een uur of wat uithouden. Het is verwonderlijk zoo hongerig een mensch op reis wordt". Een van de reizigers in dit compartiment deelde echter niet in de algemeene vreugde. Het was een vrouw om en bij de vijftig, in de rouw, armelijk gekleed, mager, bleek, met lijdende trekken en die onder groot leed scheen gebukt te gaan. Toen zij op het laat ste oogenbük de coupé binnenkwam, had de jonge man haar zijn hoekplaats aangeboden. Zij had dit geweigerd, hem bedankt en zich vergenoegd met de eenig overgeblevenen zit plaats, had haar sluier over haar gezicht ge trokken en de oogen gesloten, alsof zij zich wilde afzonderen van wat haar omgaf. Bij oogenblikken zag men haar gezicht pijnlijk vertrekken en even kreunde zij zacht. Een on gelukkige, daar viel niet aan te twijfelen, een zie'ig wrak op de zee, die het leven heet, en die soms wilder en verraderlijker is dan de andere. II. De trein snelde steeds voort tusschen ta- fieelen van vruchtbaarheid en welvaart. Dor pen en stadjes schoven voorbij. Rivieren en beken glansden als zilver en de telegraaf draden dansten op en neer in wilde warre. ling. Opeens steunde de in het zwart gekleede vrouw opnieuw en haalde uit haar zak een fleschje te voorschijn, waaruit zij eenige druppels op een stukje suiker goot. Zij haalde met moeite adem en bracht van tijd tot tijd de hand naar haar hart, alsof zij pijn leed „Ik geloof, dat u niet wel bent, Mevrouw", zei het jonge meisje. „Kan ik u met iets hel pen?" „Dank u, ik voel mij inderdaad heel ziek en ik had nooit deze reis moeten ondernemen'' „Ik zie dat u pepermuntdruppels hebt, iets anders kan ik u ook niet aanbieden". „Dank u vriendelijk, het is een hartkwaal, die ik al lang heb en die zeer verergerd is Men heeft mij zelfs gezegd, dat ik op eens Zij zweeg, bracht weer de hand aan haar linker zijde en werd doodsbleek. De reizigers waren opgestaan, allen be grepen. dat dit meer was dan een kleine on passelijkheid. Men bood cognac aan en eau de carmes. Het is duidelijk te zien. dat de ar me vrouw doodsbenajwd is. Haar buur meisje maakt haar kleederen wa+ los en zegt bemoedigend: „Het zal wel spoedig weer overgaan, mevrouw". „Neen, neen", zegt de zieke met haperende stem „O ik had niet moeten gaan met zoo'n vollen trein maar die was goedkooper en ik moest in Dieppe zijn vandaag. O, hoe schokt die wagen ik sterf als ik hier lan ger moest blijven Wi' iemand den trein laten ophouden, dat ik er uit kan, waar is mij on verschillig. Wil ieman'' niet aan de noodrem trekken?" Men kijkt elkander aan in de coupé, aar zeiend. Aan de noo' r»m trekken is geen klei nigheid! Men kan er boete en proces-verbaal bij oploopen. behalve :n geval van nood Maar is dat niet nu bet geva' „Ik neem de verantwoordelijkheid op mij", zegt de jonge, donkere man. III. Eenige minuten later hield de trein stil bij een overweg, vóór het huis van een baan wachter, aan alle portieren verschenen ver schrikte gezichten en een koor van vragen gm,Wa?'is er? Verkeerde wisselstand? Toch geen gevaar? De hoofdconducteur en andere beambten kwamen aanloopen. Rustig had de jonge man het geval verteld. Men behoeft trouwens de zieke maar aan te zien om te weten, dat hij de waarheid sprak. „Is er geen dokter hier onder de passa giers?" Neen blijkbaar niet en de arme vrouw her haalt maar: „ik kan niet meer om Gods wil, laat mij uit den trein, ik wil hier niet sterven". „Er zit niets anders op dan te doen wat zij vraagt", zegt de hoofdconducteur, „laten wij' haar in het huis van den baanwachter bren gen" En men vraagt dien man, of hij een dokter weet te wonen: „Ja vier kilometer verder". „En kan iemand daarheen gaan?" „Ja, mijn oudste jongen kan gaan". Dat zal het beste zijn. De conducteur en een der beambten dragen de zieke uit den trein en leggen haar in een bed in de kleine woning. Toen zeide het blonde meisje tegen den hoofdconducteur: „Wij kunnen deze arme vrouw hier niet al leen achterlaten ik blijf bij haar". „Dan zal uw retourbiljet niet geldig meer zijn". „Daar is niets aan te doen!" „Vindt u goed, dat ik hier met u blijf", vraagt de donkere, jonge man. „Ik dank u, meneer, uit naam van de zieke en uit mijn eigen naam". Instappen! instappen! Allen haasten zich hun plaatsen weer in te nemen en de trein vertrekt, terwijl de oudste zoon van den baan wachter den dokter gaat halen. De zieke schijnt te herademen, maar het is slechts een schijnbare beterschap. De be nauwdheid keert terug. Na een oogenbük spert zij de oogen wijd open als in angst, zweetdroppelen parelen op haar voorhoofd. Het jonge meisje buigt zich over haar heen. „Ik geloof, dat dit het einde is", zegt zij. Een paar snikken en het hoofd der zieke valt in de kussens terug. „Gedaan", zegt de jonge man, terwijl de baanwachter binnentreedt met den dokter. De doode ligt nu kalm, de jonge, vriende lijke verpleegster bet zacht lippen en voor hoofd, strijkt de haren glad, vouwt de handen met een bijna teedere zorg en in grooten een voud. Haar metgezel ziet het aan en denkt: hoe lief zij kan het niet anders doen wan neer het een zuster of een vriendin gold. Daarop gaat het jonge meisje in het klein» tuintje om een paar witte rozen te plukken die zij naast de doode legt, wier gelaat zich reeds ontspannen heeft en die bijna schijnt te glimlachen over die liefderijke zorgen. De dokter kan alleen het overlijden consta teeren. „Hartverlamming", zegt hij, „ik zaj den burgemeester waarschuwen, dat alle noodige maatregelen genomen kunnen wor den". IV. Tegen twaalf uur 's middags was de doode weggebracht en de twee jongelieden stonden samen voor het huisje van den baanwachter De dag was wel heel anders verloopen dan zij het zich hadden voorgesteld. De jonge man zeide: „dat is een mislukt» tocht". „Ja", antwoordde het meisje, „maar hebt u er spijt van?" „Neen, want u hebt een goed werk kunnen doen. Maar hier kunnen wij niet blijven Wn» zullen wij nu doen?" Wat „Naar het naaste station loopen en den eersten trein naar Parijs nemen'' „Met dit prachtig weer? Zouden wij daar niet wat van genieten? Wij hebben voor die arme vrouw gedaan wat wij konden. Zij heeft nu rust. Mag ik u een voorstel doen?" „Zeker, mijnheer, ik ben overtuigd, dat het niets is, wat ik niet zou kunnen aanhooren" „Mag ik mijzelf dan eerst voorstellen, mijn naam is Paul Livoy en ik ben boekhouder bij de firma Revoil, Passard en Cie, rue Vivien- ne, een groote zaak van behangselpapier» „Ik heet Cecile Arvel en ik werk in een modemagazijn in de rue Montmartre". „Luister dit is mijn voorstel terug t» gaan naar Parijs zou al heel naargeestig zijn. Kijkt u even hoe mooi hethier is, men kan zich niets frisschers en groeners denken. Omdat ik wist, dat in Dieppe in lftt badsei zoen alles zoo duur is, heb ik zelf het een en ander meegenomen er is meer dan genoeg voor twee. Laten wij den dag hier doorren- gen en weest u mijn gast bij ons dejeuner". „O, mijnheer!" „Weigert u? Waarom? Mag ik niet ge- looven, dat u eenig vertrouwen in mij hebt?" „Ja, stellig, na wat ik gezien heb, moet ik u voor een goed en eerlijk mensch houden". „Dan herhaal ik mijn voorstel laten wij den dag hier doorbrengen. In Parijs zou ik het u misschien niet durven vragen, maar hier, waar niemand ons kent. Bij gebrek aan de zee kunnen wij in ieder geval genieten van deze rivier, van deze landelijke rust. Kom juffrouw Arvel, zeg, dat u mijn plannetje goedkeurt?" (Wordt vervolgd.) (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 0/0 Nedeti 1932 4'A Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v, 1000. Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calve Delft Cert.. Kücbenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij BoetoD Rediang Lebong PETROLEUM Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Umoo RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt Amerika lijn Gem Eig. Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seneinbah AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw Cert. Union Pacific Wahasb Noteering per 50, 'Exdivideod. tExclaim. Vorige koers 641/4 558/4 541/4 129 30V» 1<F/S 6) 2% 120 1281/4 11 */4 131/8 I 7'/l# 26/i6 149/io 21S/l6 41/4 771/16 41/4 31/s 71/4 171'/» 108 70V, 36'/8 26 00 127 14«/8 98'/» 1348/4 1523/s 837/g 5"V16 4*%« 58«/8 24'/» 24 löl/j l'/i» 38/s 3'/» 108/g ló'/a 55V8 1531/» 171A 1208/4 1411/4 45 68/8 77'/, 2 Koer» ven heden tei pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 64V, - M» 30 - 29-'/, 64 2'/» 27/ifi ~27i6 128I/2 9 112-'/, 111J.2J 1281/4 111'/, 1287,-9 13 78/16 -V4 14'/» 2U/l6 TVrVs 78/16 147,-1 148/10 i G7l6 271/4-1 4l/< 38/4 170 108 70 36 1707,-1 170-1/4 127 14'/, 98 Z 1491-50 84 58/4 47/8 149 50J 1I9.7, 14974 47/s 58-'/, 24 24 ïv» 248/a 5/8/4 I81/4 18/s 167, •to* 55'/, - - 153 17 126 141 - w» 45 6 76'/, - - PROLONGATIE Vorige koers 1 oCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Beige) Bazel a Weeoen p Scb. 100 Kopenhagen Stock bolm ,||fl Oelo New-York ItaliS Vorige Koer? op koers hedei 2 uur 8.457, 8.44'/, 59.14 59:0 7 9.71 9.7U/4 34,61 34.01 48,11 48.107, 38 00 37.75 46.00 45 90 43 40 43.40 2.4£8/i 12.72'/, 12.727»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10