Aqmda JUooincuud Uieuws tBituientand Jlechtszaken £uchtoaact Jieck S. Sxhaoi Stad en Omgeving, ^lÜeerAeeicfit ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK VERKEERSVEILIGHEID OP DEN WEG NAAR ILPENDAM. NOORDSCHARWOUDE. BEVERWIJK. Een rumoerig raadslid. In de Dinsdag gehouden raadsverga dering is de begrooting voor 1933 be handeld. Daarbij kwam het i u er dan tot heftige discussies. Het raadslid Eyking wond zich daarbij zoo op, dat hij begon te vloeken en te schelden. De burgemeester schorste daarop eenigen tijd de vergadering en toen zij weer her opend werd, bleek Let raadslid eenigs- zins gekalmeerd te z^n. HEILOO. WINKEL. SCHAGEN. BOVENKARSPEL. BLOKKER. WESTWOUD. TEXEL. UITGEEST. „DE VIERBOND". voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. AUTO IN HET NOORDHOLL. KANAAL GEREDEN. Van de zeven inzittenden twee naar het ziekenhuis gebracht; de chauffeur verdronken? Bioscopen. Victoria-theater, hedenavond half 8 eerste hoofdnummer Indiaansche liefde (dram hoofdrollen Lupe Velez en Warner Baxter 2e hoofdnummer Twee gelukkige dagen (blijspel), hoofdrollen Jacob Tiedtke en Else Romer. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., hedenavond half 8 twee hoofd nummers: 1. Het geheim van de Atlantic Bar (dram.), 2. Lach... en vergeet (revue) met verschillende Fox-sterren. Toegang bo ven 14 jaar. Cinema Amerkain hedenavond half o hoofdnummer Emma (rom hoofdrolI Marie Dressler. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tof 1 uur; Zondags gesloten Donderdag 2 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, Rijnfeest afd. Alk maar N. R V. 8 uur, dancing Harmonie, prop.-verg vereen, v. chr. gezondheids- en vacantiekolo nies; twee sprekers. 8 uur, doopsgez. kerk, lichtbeelden ter in leiding van de bijbeltentoonstelling; expli catie ds. D. E. Boeke: inleiding ds. Kuiper; slotwoord da. Rappold. Vrijdag 3 Februari. 8 uur, Harmonie, gemeente-avond Vrijz herv. „De Evangelische Unie". Zaterdag 4 Februari. 7.30 uur, Harmonie,' Uitvoering gymn. vereen, de Halter. Dinsdag 7 Februari. 8 uur, handelsschool, lezing dr. v. d Sleen over Suriname, voor de volksuniversi teit. Woensdag 8 Februari. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, ver gadering Het Witte Kruis. De B.B.N., Bond va nBedrijsfautohou ders in Nederland, kreeg van den hoofd ingenieur directeur van den Provincia le.- Waterstaat te Haarlem bericht, dat thans in de gevaarlijke bocht nabij Ilpendam, waar op 30 October 1932 een betreurenswaardig ongeluk plaats had, in de binnen- en buitenzijde van de bocht een hekwerk werd aangebracht. Met nog andere getroffen maatregelen, als het plaatsen van waarschuwings borden, mag nu verwacht worden, dat ongelukken verder uitgesloten zullen zijn. Woensdag ontstond rand in de woning van den heer J. Hink aan het Westerpad vlak naast de gasfabriek. De brand werd spoedig ontdekt en door het cordate optreden van de buren werd het vuur met een tweetal tuinslangen bedwongen en bleef de catastrophe beperkt tot eenige brand schade op den zolder. De brandweer was spoedig te rplaatse, doch -behoefde niet actief op te treden. Zooals begrijpelijk is, trok de brand, die in het middaguur was ontstaan, veel belangstelling. Hij is waarschijnlijk op zolder, bij den schoorsteen, aangekomen. Gelukkig, dat men bijtijds tot blussching kon overgaan, want met den Zuid-Westerstorm zouden zeker meer huizen aan het vuur ten offer zijn gevallen, terwijl de gasfabriek ook zeer groot gevaar zou hebben geloopen. In de avondvergadering kwam het op nieuw tot heftige discussies. Daar werd behandeld een motie-Eyking, waarin de raad zijn afkeuring uitsprak over den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon voor inhouding van steungelden aan Eyking Over en weer werden allerlei fraaie dingen gezegd. Ten slotte werd de moti everworpen met 9—3 stemmen, waarna de leden Eyking en Visser uit protest de vergadering verlieten. Een motie van wethouder Steyn, vertrouwen uitsprekende in den dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon, werd toen met a gemeene stemmen aangenomen Ten s'otte werd de begrooting vastgesteld. *Te Delft is geslaagd tot scheikundig- ir.gnieur de heer T. J. Hoekstra, alhier. De heer P Vos heeft wegens hoogen leeftijd bedankt voor alle functies als secre taris-penningmeester van vele polders en ook als bode der vereenigingen op water- schaps- en ander gebied. In de vacature van wijlen den heer N G Apeldoorn is tot secretaris-penningmees ter van den polder „Vennewater" benoemd de heer Jb. Sengers. Het Fanfarecorps „Eensgezindheid", di recteur de heer A. Meijns van Wormerveer bood Woensdagavond aan de kunstlievende leden en genodigden een concert aan, dat er mocht zijn. Blijkbaar telt onze gemeente vele bewonderaars van de muziek, want de Rus tende Jager was geheel bezet. Na een korte inleiding van den voorzitter, den heer A. Groot, die een beroep deed op het pub'iek om de kas te stijven (wat te be reiken is met nog meer donateurs) werd de avond ingezet met een pittige marsch, welke direct insloeg en een daverend applaus ont lokte. We kunnen met genoegen constateeren dat „Eensgezindheid" onder krachtige leiding van zijn directeur de zwaarste nummers zonder de minste moeite „neemt". Alle moei lijkheden werden glansrijk overwonnen Door ziekte van één der leden moest de Se renade vervallen, doch we kregen daarvoor een duo van 2 clarinetten met pianobegelel- ling door de heeren A. Bakker, C. Kat en W. Meijns Azn. allen van Wormerveer. De meesterlijke wijze waarop zij de „H Con Vegus van Ponchiëlli" vertolkten oogstten een dankbaar applaus. De jonge heer Meijns kon dan ook niet aan een toegiff ontkomen en gaf op de piano een stuk uit de 5e sonate van Beethoven, da een succes oogstte dat tot een ovatie aangroeide. De avond werd be sloten met een moeilijken marsch, die om het snelle tempo waarmede men moet blazen, een zwaar nummer is. Medewerking was ge vraagd en verkregen van „Falkland" dat de éénacter „Gezellig Wonen" voor het voet licht bracht. De vertolking was op de wijze die we van het eminente gezelschap gewoon zijn. De Alkmaarsche Jazzband van Gebr. v.' d. Stok en Jan Smit zorgden voor den aanvang en tijdens de pauze voor goede mu ziek. SCHAGERBRUG. Het bouwen van een woonhuis met bij- behoorende werken voor rekening van den heer A. Bakker te Schagen is voor 5373 opgedragen aan gebr. Veeter, aannemers al hier. Tengevolge van de vorst is het aantal werkloozen in deze gemeente in den loop der maand Januari sterk toegenomen, en be droeg aan het einde der maand 91. Gedurende de laatste les van den cursus voor eerste hulp bij ongelukken, hadden alle deelnemers benevens het bestuur der Witte Kruis-afdeeling, zich in het leslokaal verza meld en bracht het bestuur den leider dr. Broekens dank voor de bereidwilligheid waarmede hij zich de moeite en inspanning had getroost deze cursus te geven. Namens de deelnemers dankte de heer Span hun lei der, en als blijk van waardeering bood hij hem een boekwerk aan en voor de wijkver pleegster, die steeds debehulpzame hand had gebóden, een bloemstuk. Dr. Broekens dankte voor deze blijken van waardeering en zeide, dat door de belang stelling en den aangenamen geest die er heerschte de cursus voor hem een genoegen is geweest. Gistermiddag vervoegde de heer J. Z. M van Texel zich ten huize van den heer G. P, te Schagen, in wiens café hij een poosje dacht te vertoeven, in afwachting van de autobus waarmee hij zich naar Lutjewinkel zou bege ven. Nauwelijks in het café plaats hebbende genomen, werd de heer M. door een plotse linge ongesteldheid getroffen Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig, doch mocht niet meer baten, een hartverlamming had, naar de Sch. Crt. meent, den dood veroorzaakt. Per brancard werd 't lijk, nadat het gewone politioneel onderzoek had plaats gehad, naar „Avondrust" overgebracht. De gemeenteraad alhier heeft de kermis in dit jaar wegens de tijdsomstandigheden afgelast. De heer Th. v. d. Wooning heeft het feit herdacht, waarop hij voor 25 jaar werd be noemd tot gemeente-bode. Op 12 Febr. a.s. zal hij tevens 25 jaar bode zijn der banne Bovenkarspel. De omzet aan de veiling „Op hoop van Zegen'' bedroeg over het afgeloopen jaar 140.016 tegen ruim 168.000 in 1931. De directie der Coöp. Zuivelfabriek „Eureka" heeft over het laatste tijdvak aan de leveranciers uitbetaald 5.61 per 100 K.G. geleverde melk of 5.78 per 10O L gemid- ielde noteering. Dinsdagavond werd hier de jaarverga dering gehouden van de groote Texelsche vereeniging voor uitkeering bij overlijden V.J.O.O. Uit de overlegde rekening bleek, dat het batig saldo over 1932 4242.02 be droeg. Dit gevoegd bij het kapitaal maakt een totaal der bezittingen van 72729.85. Een en ander is belegd in hypotheken en ge- me enteleeningen. Tot commissaris werd inplaats van den heer C. Bruin Pz. gekozen de heer Jac. Bak ker Az. Medegedeeld werd, dat in Mei de vereeni ging haar 40-jarig jub ieum zal herdenken, 't Bestuur is voornemens dit op eenigszins feestelijke wijze te doen plaats hebben en dan tevens in de kas van eenige nuttige vereeni gingen een bedrag te storten. De bootdienst Den HelderTexel is weer geheel normaal. Alle diensten worden weer op tijd vervuld. CALLANÏSOOG. 16 koeien in de vlammen omgekomen. In den afgeloopen nacht is brand uitgebro ken bij den heer H. Hoogvorst in den Uit- iandschen Weg, gem. Caüantsoog. Van den stal vee van 20 stuks hoornvee zijn volgens de Sch. Crt. 16 in de vlamen omgekomen* slechts 4 dieren werden gered. De boerderij met inventaris en meubilaid is platgebrand. De oorzaak van den brand onbekend Afscheid stationschef Vermeulen. Het stationspersoneel alhier heeft af scheid genomen van zijn chef, die in gelijke functie werd overgeplaatst naar Zaandam. Bij monde van den heer Muntjewerff werd de heer Vermeulen namens 't geheeie perso neel gehuldigd en hii bood hem hierbij aan een fraaien bureaustoel en een bloemstuk. De heer Vermeulen dankte ten zeerste voor deze hartelijke blijken van belangstelling en zegde dank voor de aangename en prettige samenwerking gedurende de jaren dat hij al hier gestationneefd was. De Vierbond heeft het navolgende schrij ven gericht aan Zijne Excellentie den minis ter van Economische Zaken en Arbeid: Geven met verschuldigde hoogachting te kennen de navolgende groentenveilingen: 1. de Langendijker Groentencentrale te Broek op Langendijk, waarbij zijn aange sloten 1416 tuinbouwers; 2. de Noorder Marktbond te Noordschar- woude met 1563 aangesloten tuinbouwers; 3. de Centrale Veilingsvereeniging „War- menhuizen en Omstreken" te Warmenhuizen met 677 aangesloten tuinbouwers; 4. de Coöperatieve Tuinbouw- en Han- delsvereeniging „De Tuinbouw'' te Obdam met 250 aangesloten tuinbouwers; te zamen vormende „De Vierbond1", geves tigd te Warmenhuizen: dat de bij hunne veilingen aangesloten tuinders behooren tot de diepst getroffenen door de crisis in den tuinbouw; dat zij Uwe Excellentk zeer erkentelijk zijn voor de aan den tuinbouw verleenden steun, doch het betreuren, dat deze steun slechts wordt verleend tot een maximum van vijf mil'ioen gulden; dat door de beperking tot een bedrag van vijf millioen gulden voor bij de leden van bovengenoemde veilingen de regeerings- steun niet het gewenschte resultaat zal op leveren. daar de bedoelde tuinders reeds zulke groote verliezen hebben geleden, dat het ter voorkoming van hun financiëelen on dergang beslist noodzakelijk is dat de regee ring het verschil tusschen de matig berekende productiekosten en de werkelijke opbrengst aanvult; dat zij Uwe Excellentie dus eerbiedig ver zoeken het bedrag van de aan den tuinbouw te verleen en steun zoodanig te willen ver- hoogen, dat volledige uitkeering van het bo vengenoemde verschil mogelijk wordt:; dat zij de vrijheid nemen verder onder de aandacht van Uwe Excellentie te brengen, dat bij de uitvoering van de tuinbouwsteun- wet, door de bepaling dat de z.g. doorge draaide producten niet voor toeslag in aan merking komen, vele bij de veilingen van den Vierbond aangesloten tuinders ernstig wor den gedupeerd; dat speciaal zij, die groote bewaarkool hadden geteeld, in 193? moesten ondervin den, dat hun product aan de veiling onver koopbaar was; dat dientengevolge van verschillende tuin ders bijna alle producten zijn doorgedraaid en zij doordat op deze producten geen toe slag wordt verleend, dus dubbel gedupeerd zijn en de uitsluiting van de regeeringssteun voor hen dus een ramp beteekent; dat bedoelde producten door bovengenoem de veilingen alle behoorlijk zijn geregistreerd (totaal ongeveer 4.500.ÖCÖ K.G. bewaarkool) zoodat het voor Uwe Exce'lentie zeer goed mogelijk zal zijn deze onbillijkheid bij de uit voering van de tuinbouwsteunwet te herstel len; dat zij daarom Uwe Excellentie eerbiedig verzoeken de bovenbedoelde doorgedraaide producten van de bij den Vierbond aange sloten tuinders alsnog voor de uitkeeringen volgens de tuinbouwsteunwet in aanmerking te doen komen. W PI Pi pj ps IS ES VALSCH GELD IN LIMBURG. Vervaardiger op heeterdaad betrapt. De politie te Heerlen heeft in samenwer king met de politie van Asten zekeren F. K. te Kohlscheid bij Aken in zijn woning op hee terdaad betrapt toen hij bezig was met het vervaardigen van valsche rijksdaalders en guldens. Smeltkroezen en andere materialen werden in beslag genomen. K, die bekende, is in de gevangenis te Aken opgesloten. Den laatsten tijd werden vele valsche geldstukken in Limburg in betaling gegeven. ROOFOVERVAL IN EEN WINKEL Te Heerlen zijn Woensdagavond twee mannen in de coöperatieve winkel „Ons da- ;elijksch brood" binnengedrongen. Zij heb- jen in tegenwoordigheid der winkelbedien den een geldkistje met naar schatting 400 buitgemaakt. E>e roovers verdwenen in de duisternis. KORTE BERICHTEN. De rijksveerdienst te Zaltbommel is met ingang van hedenmorgen hersteld. Tengevolge van het loskomen van het ijs in de rivier de Waal zijn de veerdiensten van Woudrichem op Gorkum gistermiddag weer stil gelegd. De afvoer van het ijs is tot nu toe normaal. De N.V. Philips Radio te Eindhoven, heeft een adres gezonden aan de Tweede Ka mer, naar aanleiding van het feit, dat onder de artikelen, die zouden vallen onder de weel- deverteringsbelasting ook voorkomen radio- ampen, luidsprekers en radio-apparaten. Het Fransche „Journal Officiel" maakr oekend dat het driemaandelij ksche contingent voor de periode van 1 Januari 1933 tot 31 aart 1933 voor den invoer van versche zee- visch, afkomstig uit Nederland, uitgeput is. De eerste Kamer zal worden bijeenge roepen tegen Dinsdag 7 Februari des n.m te half twee, ter behandeling van het wetsont werp tot wijziging van de Tarwewet. ROOF TE ZENDEREN. Eisch: acht fa ar gevangenisstraf. Voor de rechtbank te Almelo werd Dins dagmiddag behandeld de zaak tegen een 33- jarigen zwerver, Jie op 8 October jl 's avonds omsteeks 8 uur de woning van de oude gezusters Pol, gelegen aan den straat weg ZenderenAlbergen. is binnengedron gen. bij zijn poging om het kabinet open te breken, op heeterdaad werd betrapt door Anna Pol en om zich zelf de viucht mogelijk te maken, toen zich op de vrouw heeft ge worpen, waarbij hij haar met messteken in de borst zoodanige verwondingen toebracht dat zij kort daarop overleed. Beklaagde bekende. De 86-jarige zuster Diena Pol, die zeer doo is. gaf. bijgestaan door een tolk, een uiteen zetting van het voorgevallene. De psychiater, dr. Beek, deelde mede, dat beklaagde plotseling, spontaan tot zijn mis drijven komt. Hij achde beslist noodig, dat bekl. ter beschikking der regeering werd ge steld. De officier van justitie mr. Wolfson, meen de, dar hier een langdurige straf moest wor den toegepast en eischte acht jaar gevange nisstraf door te brengen in de bijzondere strafgevangenis en ter beschikking stelling van de regeering. De verdediger, mr. Baak te Enschedé, pleitte clementie. WINKELSLUITING. De gemeenteraad van Arnhem was buiten zijn boekje gegaan. De kantonrechter te Arnhem, mr. G. J. /an Brakel. heeft heden schriftelijk vonnis ge wezen in de zaak tegen een Arnhemsch win kelier, die op Zondag 4 December 1932 zijn zaak den geheeien dag geopend had gehad, op grond van een besluit van den gemeente raad van Arnhem, waarbij met het oog op het naderend St. Nicolaasfeest openstelling der winkels te Arnhem gedurende gedurende den geheeien Zondag was toegestaan. Voor het uitlokken van een rechterlijke beslissing was toen proces-verbaal opgemaakt. De winkelier werd heden ontslagen van alle rechtsvervolging. De kantonrechter over woog, dat weliswaar de gemeenteraad be voegd is om ten hoogste 21 dagen van het jaar aan te wijzen waarop de bepalingen der winkelsluitingswet omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, maar dat de wet geen sluitingsuur kent ten aanzien van den Zon dag, zoodat een voor den Zondag gegeven regeling als door den gemeenteraad vastge steld, in strijd is met de wet. De kantonrechter achtte het bewezene straf baar. maar den verdachte niet strafbaar, om dat hij vertrouwde op het raadsbesluit. MISHANDELING MET DOODELIJK GEVOLG. Het gerechtshof te Arnhem in de zaak tegen G. J. S., arbeider te Zuilichem, thans gedetineerd, die door de rechtbank te Tiel wegens mishandeling den dood ten gevolge hebbend werd veroordeeld tot 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Verdachte heeft in den nacht van 24 op 25 September 1.1. te Zuilichem den 19-jarigen A. v. H. met een mes in den buik gestoken, aan de gevolgen waarvan deze is overleden. Het hof heeft het vonnis vernietigd, en den verdachte opnieuw veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met af trek van preventief. De „Rijstvogel" (op de uitreis) is gie ter te Calcutta aangekomen. De „Kwartel" (thuisreis) is te Bagdad geland. Hedenmorgen te 7.10 uur is het K.L.M.- vliegtuig „E>e Ijsvogel" naar Indië vertrok ken. Aan boord bevindt zich één passagier voor Marseille; 5 passagiers zijn nog geboekt voor tusschenliggende trajecten. Het vliegtuig neemt 270.248 KG. post en 26.06 K G. lading mee. De bemanning be staat uit den eersten bestuurder P. Soer, tweeden bestuurder J. K. F. Kress werktuig kundige L. D. Stolk en radio-telegrafist C. H. van Beukering. Beroepen tot predikant bij de herv. evangelisatie te Hoorn ds. P. den Duijn, prtd. voorganger der herv. evangelisatie te Enschedé. DE NIEUWE BRANDWEERKAZERNE Naar wij vernemen, zal de nieuwe brand weerkazerne aan de Nieuwesloot 22 Februari a.s. om 3 uur door burgemeester Wendelaar officieel geopend worden. JUBILEUM H. VAN DRUNEN. Ons raadslid de heer H. van Drunen ïerdacht gister den dag waarop hij vóór 25 jaar bij de posterijen in dienst trad. Vijftien aar is hij hiervan in Alkmaar werkzaam ge weest en thans is hij reeds eenige jaren dienstdoend ambtenaar aan de loketten. De jubilaris bracht den feestdag in familie kring door. Namens de directie kwam de waarnemend- directeur, de heer Metz, hem des morgens :omplimenteeren. Spr. deed uitkomen, dat de leer van Drunen zich als een nauwgezet en consciëntieus ambtenaar heeft doen kennen. Hij stelde in het licht Je hooge eischen die de nnetje van loketambtenaar aan het zenuw gestel van de ambtenaren stelt en uitte den wensch, dat de gezondheidstoestand van den heer van Drunen hem in staat zal stellen nog vele jaren zijn functie met dezelfde accura tesse waar te nemen. naar waarnemingen, verricht in den morp-en van 2 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. I Hoogste barometerstand 768.2 mM te Toulouse. Laagste barometerstand 719.5 mM. te Röst. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Februari: Matige tijdelijk afnemende, meest Weste- lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, des nachts kouder, overdag zelf. de temperatuur. Geseind van de Bildt te 9.20 uur, aan alle posten Stormsein Neer! Weeroverzicht De gisteren genoemde depressie bij Jjs. land heeft zich naar het Oosten verplaatst en ligt thans met een lagen barometerstand van 719 mM. voor de Noorsche kust, waar zij krachtigen tof stormachtigen wind brengt. Aan de Westzijde van deze denressie is de luchtdruk over IJsland en de Britsche eilan- len stijgende, zoodat ten onzent de wind ruimde. Bii het passeeren van een secundai re drukdaling heeft het hedennacht in onze omgeving flink gewaaid, waarbij zware neerslag is gevallen. Groningen heeft 18, de Bildt 17 mM. afgetapt. Het schiint echter niet, dat de drukstiiging in het Westen een afsluiting van de depressie vormt, want in het West-Zuidwesten teekent zich in de scheepsberichten een nieuwe depressie aan. Tusschen beide depressies zal morgen het weer nog goed zijn met weinig of geen neer slag. terwijl 's nachts de temperatuur aan zienlijk kan dalen. Behalve aan de Noór- sche kust woei het hedenmorgen flink in Noord-Frankrijk en West-Duitschland. In Noord- en midden-Frankrijk en geheel Duitsrhland is de lucht betrokken met regen, over Groot-Britannië en Ierland klaarde de lucht wat op. Over Zuid-Frankrijk, waar de hooge druk nog stand hield, komen nog tem peraturen in de buurt van het vriespunt voor. Met uitzondering van de Britsche eilanden en de Noorsche kust is de tempera tuur over het geheeie waarnemingsgebied flink gestegen. Vorst kwam alleen nog voor in Scandinavië en Finland. Ook tot mevrouw van Drunen richtte spr. woorden van waardeering. Op geestige wijze deed hij uitkomen hoe het huiselijk leven van een postambtenaar geen uurwerk is, aange zien zoo'n ambtenaar vaak andere diensturen heeft, zoodat er wel eens over dag geslapen moet worden, waarbij het dan vooral op dep tact van de huisvrouw aankomt. Namens het personeel werd de jubilaris een fraaien kapstok met kleed, benevens een mooi bloemstuk, aangeboden. Bloemstukken mocht hij ook ontvangen van den A'kmaarschen Besiuurdersbond, waar van de heer van Drunen voorzitter is, als mede van de afd. Alkmaar van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond waarvan hij eveneens voorzitter is. Bovendien kwamen bloemstukken in van verschillende particulie ren, benevens tal van telegrafische en schrif telijke gelukwensehen. In den loop van den dag kwamen vele col lega's en vrienden w.o. wethouder van Slin gerland, hem persoonlijk ge1ukwenscben. Het verdere van den dag werd feestelijk in familiekring doorgebracht. Tusschen de Blauwe Keeten en de Koe- grasbrug nabij Den Helder is hedenmid dag ex vrij ernstig ongeluk gebeurd. De bus van den dienst Hel der-Alkmaar, welke om 12 uur uit Den Helder ver trekt, werd ingehaald door een luxe auto, waarin zeven personen zaten. Nau welijks was de auto de bus voorbij, of de inzittenden in de bus zagen den wagen heel kalm het Noord-Hol landsch kanaal inrijden. Gelukkig bleef de auto eerst nog gedeeltetlijk boven water staan, zoodat drie der inzittenden tijdig gered konden worden. Langzaam zakte do auto weg en verdween ir de diepl& midden in het kanaal. Met behulp van een touw wist een der pasgeredden een ongeveer 2-jarig kind, dat ook in den auto lag, nog op te halen. D» eindje was nog niet bewusteloos, zulks in te genstelling met de drie andere inzittenden, die ook gered werden. Kunstmatige ademha ling werd onmiddellijk toegepast, en het ge ijkte bij twee ervan de levensgeesten weer op te wekken. Zij werden onmiddellijk naar iet ziekenhuis te Den Helder vervoerd. De chauffeur bleek er het ergste aan toe. Ofschoon men, toen onze zegsman vertrok, reeds een half uur met hem bezig gewees- was, had men toen nog geen teeken van le ven ontdekt, zoodat het ergste gevreesd werd Wij vernamen nog, dat de drenkelingen op weg waren naar Hoorn, om een ziekenbe zoek af te leggen. Omtrent de oorzaak is ons nog niets be kend. VAN WIE IS EEN HERDERSHOND? Tusschen 7 en 8 uur hedenavond ver wacht de heer Verwer, inspecteur van ..Dierenbescherming" te zijnen huiz« Oudegracht hoek Baanstraat, °eg eigenaar van een grooten ongeveer maanden ouden herdershond, die zj baa. kwijtgeraakt is,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2