JUooinciaal TUeums Stad. en Omgeving. ZIJNE MAJESTEIT HET PUBLIEK. jn de kunstmestcommissie werden de hee- ren Jb- Twisker en A. Schrijver herkozen, met den heer Keppel als reserve, n de man- aen-comin- de heeren D. de Geus Jbz. en Jb. vin Twuijver en in de zetkoolcommissie de heeren J- Muller, J. Klingeier en P. v. Twuij ver. waaraan nog werd toegevoegd de heer 1 Moei)68- De contributieregeling zal op dezelfde wij- gelden, n.1. in het voorjaar twee cent per npes en met de machtiging nu in het najaar 02 om 1 *e komen. n o^en contributie zal worden geheven voor j,et reserve-fonds. Voorstellen voor de alg. vergadering. pe heer W. Keppel zou meer zeggenschap }n het prov. bestuur willen hebben. Spr. wil- (Ip de tuinders deze heeren laten kiezen. pe voorzitter merkte op, dat de L.G.C. al in dezen geest heeft besloten door voor elke veilingsvereeniging een vertegenwoordiger in het bestuur der prov. commissie te kiezen. De heer Keppel was niet tevreden over de werkzaamheden van velen der besturusleden. De heer J. Klingeier vroeg of geen tegen- candidaten zijn gesteld, waarop voorzitter antwoordde, dat daar wel de gelegenheid voor was geweest. Men is ontevreden over wat burgemeester Slot doet omdat men het niet weet, doordat dit niet in het openbaar kenbaar wordt gemaakt. Ook naar aanlei ding van de rede van den heer Valstar heeft hij gedaan wat mogelijk was om te bereiken voor de tuinders wat voor hem te bereiken viel. De heer Jb. Kramer oefende eritiek uit op de wijze waarop de Prov. Commissie is opge^ treden inzake de rentelooze voorschotten, d e zij wenschte in tegenstelling met 90 der tuinders. In het bijzonder door den voorzitter der Prov. Commissie werden de wenschen van de tuinders afgewezen Daarom moeten er andere menschen in de Prov. Commissie Er moet geen grapje worden gemaakt van den ellenaigen toestand der tuinders, zooal3 de heer Valstar dat deed. De actie wordt niet vanuit de Prov. ,Comm. geyofrd, doch van onder op door de tuinders. Het voorstel van den heer Keppel zal wor den opgezonden. Rondvraag Op een vraag van den heer J. Klingeier antwoordde de voorzitter, dat het bestuui we1 gen-nod was om met den Neutralen Bond samen te spreken over de verhindering van executoriale verkoopen. De heer Kling* Ier merkte op, dat het ge wenscht is, dat de vertrouwenscommissie deze zaken zoo veel mogelijk zal behandelen. Er zal een gecombineerde vergadering worden gehouden. De voorzitter deelde mede, dat de staats hypotheekbank op de vergadering van giste ren is besproken en zal die richting worden gewerkt. De heer Klingeier wilde aandringen, dat de motoren voorzichtig door het sloft stoo men, of het stoomen verbieden. De heer Jb. Kramer ias een stuk voor van den heer K. Singer van Wijdenes in het „Volksblad", waarin de toestand goed wordt weergegeven met de steunverleening aan an dere takken van landbouw, waarbij scherp naar voren kwam. hoe slecht de steunregeling aan den tuiubouw daar bij afsteekt. De voor stellen vani het Centraal Bureau worden dtaiin afgekeurd en van zeer geringe betee- kenis geacht. De voorzitter deelde mede, dat op de ver gadering is besloten, te vragen, de richtprij zen ook voor de producten, die den minimum prijs niet hebben opgebracht te doen gelden De heer J. de Geus maakte aanmerkingen op de vele tarieven, die de stad Amsterdam heft. Spr. zou willen, dat de L.G C. met Schuttevaer zou trachten hierin verbetering te krijgen. De voorzitter zegde dit toe. De heer A. Kout wilde de verplichting op heffen, dat de bouwers hun beste kool, als ze voor het inkoopbureau komen, zelf moeten vernietigen. Spr. wilde het'de koopers zelf laten doen. De voorzitter wees op de groote moeilijk heden. Ze moge* niet meer in den handel teruekeeren. Er zal oetracht worden een an dere regeling te treffen. Op een vraag van den heer F. van Bergen antwoordde de voorz., dat de vrachtvaar ders deze week aan de beurt komen om steun uit te betalen. De beer W. Keppel ried den leden aan van de bloembollencursus gebruik te maken. De voorzitter sloot zich hierbij aan en dankte den leeraar Glas voor zij bereidwillig heid. De heer Jb. Kroon deelde mede, dat de banne 100 voor de ijsboeier heeft^beschik- baar gesteld. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met de opwekking van eendrachtig voort te werken. SCHOORL. De vereeniging voor Vreemdelingenver keer „Noord-Kennemerlar.d" alhier heeft Maandagavond de vergadering vervolgd Welke in December 1932, door het late uur was afgebroken. Men was toen bij het laat ste agendapunt, uitgifte van een gids ge- De heer C. A. Beudeker maakte bezwaar 'egen het lange tijdsverloop tusschen de af gebroken vergadering en heden. De voorzitter, de heer Wognum gaf dit oe, doch er waren geldige redenen om deze ten0'3 no8 eenigen tijd te laten wach- ,„P-e Beudeker was het met de uiteen- uir -niet eens en sprak de verwachting rin'rr -"Lden vervolge een vervolg-vergade- g spoediger zijn beslag zou krijgen, van a '"^omen stuk was er een schrijven beheer0 |W Houtvester van 't Staatsbosch- y 5, antwoord op een vraag van de dat schrijven werd medegedeeld, met i-pri? dezen winter gewerkt zal worden den dnor<¥e?Zeinj de Munnikenweg zal wor- Voor tot het Waterboschje. voor lul net watert) oscnje. b°schwachtèrgeiVing aangen°men, nadat er bereirï- li ~'an,sen had medegedeeld dat Hierna wordt gewerkt, de orde' Wtim de Sidsuitgave weder aan tten was0lplhur berirnnerde er aan hoever g leven. Inmiddels was door het bestuur het raadsverslag gelezen, waarin men kon zien dat het gemeentebestuur zich ook met de gidsuitgave wenschte te bemoei en. Er was nadien geconfereerd met B. en \V. van Schoorl, bestuur V. V. V. Gnjet Kamperduin en P. H. V., waarvan de bij zonderheden, alsook de gevoerde correspon dentie werden medegedeeld. De gedachte kwam naar voren van een ge meentelijke uitgave, tekst en foto's, met als inligger een gidsje met annonces. Ze werden genoemd gids A en gids B. Over de wijze van bekostiging was men het echter niet eens geworden, en tot zooverre waren de on derhandelingen nog niet verder voltooid. Echter is er op 8 of 9 Februari een raads vergadering en nu is het goed, wanneer de dingen eerst hier ook worden besproken. Het bestuur wenschte aan den raad voor te stel len dat het overschot van de ontvang sten van het gidsje B. ten goede te doen komen aan gidsje A, ook in 1934, wanneer toch voor B weer nieuwe adverten- tiegelden binnenkomen. Het gidsje A zou namelijk in groote oplage gedrukt worden en voor 2 jaar dienst doen. De heer Gutter vond de uiteenzetting van den voorzitter bijzonder onduidelijk. De raad is in het geheel nog niet van plan om een gids uit te geven, en 't was op verzoek om financieelen steun van een gids voor V.V V Groet, dat het raadslid Schermer het idee opperde om van gemeentewege een gids uit te geven. Een bepaal besluit was er niet ge vallen, en dus konden B. en W. moeilijk iets voorstellen. De heer Zuurbier was verblijd, toen hij het raadsverslag las, en meende dat het nu den goeden kant uitging. De gemeente geert een mooie luxe uitgave uit, en daarnaast gaat V. V V. zijn gang met de kleine gids, model 1931, zooals in de voorjaarsvergade ring was afgesproken. De heer Beudeker herinnerde aan het voorstel-Zuurbier in de Decembervergade- ring, om een gids als in 1931 uit te geven, gewijzigd door een aanvulling van mevrouw RoosBreed. Als nu deze vergadering vroe ger was gehouden, eer de gemeentelijke be moeiingen kwamen, dan waren we nu met ons eigen gidsje al een heel eind op stap ge weest Daarnaast kan de gemeente een gids uit geven, en hiervoor zou hij de subsidie van de beide V. V. V.'s wel willen afstaan. De heer Schermer bracht in herinnering wat hem als raadslid er toe bracht, om de wenschelijkheid van een gemeentelijke uitga ve te propageeren. De V. V. V. Schoorl ging op zich zelve een gidsje uitgeven, in den vorm van een advertentieboekje. Wel wilde men in deze geest samenwerking met Groet, doch practisch kwam het daarop neer, dat elke samenwerking werd afgebroken. V-.V.V Groet vroeg toen subsidie voor een eigen uitgave, we.ke subsidie een bedrag eischte, waardoor de mogelijkheid werd geschapen, dat, als de gemeente dit niet toestond, doch ging gebruiken voor een eigen uitgave, deze zeer goed mogelijk was. Spreker dacht voor al aan het belang van de geheele gemeente. Erg genoeg is al dat in een kleine plaats twee V. V. V.'s zijn, erger nog, als ieder de zer op zich zelve de gidsreclame ter hand nam. En om nu de band, en daardoor de be langen van onze geheele gemeente aaneen te knoopen, achtte hij een gemeentelijke gids uitgave nog de beste oplossing. Het bleef echter hierbij, spreker deed in den raad geen voorstel, doch er werd voor gevoeld, wat bleek, toen B. en W. er over confereerden met partijen, want natuurlijk moest 't gaan in samenwerking met de V. V. V.'s en de P. H. V. Spreker raadde aan, de raadsvergadering van Februari af te wachten, doch ontraadde het prijsgeven van een subsidie, en vond de gemeentelijke uitgaaf wel goed, doch wilde deze eenvoudig, d. w. z. voor gratisversprei ding in groote oplage geschikt zien. De heer Jansen zag in een gemeentelijke uitgave mede iets goeds, en had uit het raadsverslag emerkt, dat er een kans be stond dat het zoover zou komen. Hij vroeg echter: is er dan nog plaats voor een uit gave van gidsje B door onze V. V V? Werkt men dan niet naast elkaar? Ten slotte kwamen er van vier kanten ver schillende voorstellen. De heer P. den Das Jbz. wilde een eigen gids, en de gemeente verzoeken om in 1934 een gids uit te geven, terwijl de heeren Groen, Jansen en Gutter met elkaar overeen kwamen om 't volgende voor te stellen: Uitgaande van de gedachte, da' tegenwer king van de samenwerking in geheel Schoorl niet in het belang is van de gemeentenaren, wordt het bestuur gemachtigd om te trachten het met het gemeentebestuur en de zuste"-ver eeniging daarheen te leiden, dat de gemeente een gids uitgeve. waarin goede tekst en mooie foto's, en welke bij zijne verspreiding, ver gezeld zal gaan van 'n gidsje B, ten aienste van alle zakenmenschen in Schoorl en Groet, met zeer beknopte toelichtende tekst. Zoo dit onverhoopt niet mag gelukken, wordt het bestuur volmacht gegeven om een gids-model 1932 uit te geven Zonder hoofdelijke stemming wend dit voorstel aangenomen. Bij uitgave gids 1931 zullen de heeren Zuurbier, Beudeker en Jansen het bestuur als gidscommissie terzijde staan. In de rondvraag zal de heer Beeldman gaarne stappen genomen om de hinderlijke venters, welke in het seizoen met wagens en auto's standplaats kiezen bij de bosehwach- terswoning tegen te gaan. Hij bedoelde de lui met aapjes en dergelijke. De voorzitter zegde voorziening toe. De heer D. Groen wenschte de vergade ringen op tijd te doen aanvangen en niet zoo als nu, 7.30 geconvoceerd en 8 uur begonnen De voorzitter zegde dit toe. De heer Groothand vroeg opsnoeien van dennen bij de oriënteertafel. Het uitzicht wordt thans erg weggenomen. Boschwachter Jansen zegde medewerking toe, doch deed uitkomen dat het zeer moeilijk is om een duintop, beplant met naaldhout, ge zichtsvrij te maken. De heer Zuurbier vroeg of het bestuur, zoo noodig, tot herdruk van de wandel kaart kon overgaan De voorzitter bevestigde dit. De heer Beudekers vroeg om, indien het uitbreidingsplan na behandeling in den raad, niet zou uitvallen volgens de wenschen van het adres van V. V. V. het bestuur dan ter bevoegder plaatse zou ageeren. De voorzitter zegde toe dat de ledenverga dering hiertoe kon besluiten. Men heeft als lid het recht om in vereeniging met anderen, zulk een vergadering aan te vragen. Hierna sluiting. Een gedeelte van het gezelschap Saalborn heeft gisteravond voor het Comité voor Too- neeluitvoeringen te dezer stede in de Harmo nie een opvoering van het blijspel van W. Lichtenberg „Zijne Majesteit het publiek" ge geven. De heer Oscar Tourniaire heeft daarbij de welwillendheid van Zijne Majesteit ingeroe pen, allereerst omdat Louise Kooiman door ongesteldheid niet de rol van Ada Christen- sen kon vervullen haar taak werd over genomen door Leonie Madier en boven dien omdat door de een of andere vergis sing een deel van de bagage naar het Zuiden inplaats van naar het Noorden was ge stuurd, waardoor de spelers ongeschminkt moesten optreden en de in het stuk voor komende kellners en bedienden in hun col bertjes moesten verschijnen. De drie bedrijven van dit blijspel worden voorafgegaan door een voorspel en gevolgd door een naspel, zoodat het eigenlijk een stuk in vijf bedrijven is waarvan het eerste en het laatste verondersteld worden „echt" ge beurd te zijn en de andere uit de fantasie van de vertolkster der vrouwelijke hoofdrol zijn geboren. Dat is een beetje ingewikkeld, voor al omdat in het naspel Wahrheit und Dich- tung nogal door elkaar loopen, maar de tooneelschrijver, die dat alles heeft moeten bedenken, heeft net heel wat moeilijker ge had dan het publiek, Jat er ten slotte rustig naar kijken kan en op welks welwillend oor deel hij blijkbaar een beetje gespeculeerd heeft door het als Majesteit op den troon te ver heffen. Het voorspel speelt zich af in een chambre séparée waar baron Klemens von Silenius met Ly, zijn vrouw, met den tooneelschrijver Erich Thalhofer en iast not least met de be roemde actrice Ada Cnristensen een soupertje gearrangeerd heeft. Het publiek wordt er da delijk mee vertrouwd gemaakt, dat Ly en Erich meer dan goede vrienden zijn en dat de baron in nog sterker mate op de beroemde actrice verliefd is. Hij laat er dan ook geen gras over groeien, en als hij met Ada een oogenblik alleen is. belooft hij haar van zijn vrouw te zullen scheiden om zoo spoedig mogelijk met haar in het huwelijksbootje te stappen. Er wordt een pakje van een bewonderaar binnengebracht en de actrice vindt er een kostbaar briljanten collier in waardoor Ly zoo bekoord wordt, dat zij in de verleiding komt eens na. te gaan wat er in werkelijk heid zou gebeuren als zij, de baronesse, dit collier eens stilletjps wegnam Het is een beetje naïve gedachte want het blijkt weldra, dat zij zoowel van zich zelf als van haar man en haar bewonderaar nog veel mooiere colliers kan krijgen zoodat het heelemaal niet noodig is, dat zij zich de moeite en de last ge troost er een te stelen, maar een stuk kan nu eenmaal niet met het voorspel eindigen, dus gaat plotseling het licht uit en worden de toeschouwers eenige oogenblikken later ver plaatst naar de huiskamer van den baron, een artistiek gemeubeld en smaakvol inge richt vertrek, waar in het half duister de Be koorlijke baronesse iets in haar schrijfbureau tje verbergt. Zijne Majesteit het publiek, dat al een beetje voorbereid is, verwacht natuurlijk dat dit het beruchte collier zal zijn en uit di verse telefoongesprekken, die meneer en me vrouw in den loop van den nacht voeren, wordt het dan ook duidelijk, dat de actrice haar sieraad vermist. In het huis van Ada wordt druk gezocht, zoowel door de ac trice als door den tooneelschrijver, tot dat de eerste plotseling heel zeker weet, dat de baronesse het haar ontstolen heeft en al weer nachtverbinding aanvraagt om dat door de telefoon mede te dcelen. Baron Klemens en zijn vrouw zijn nog op, wat een gelukkige omstandigheid is, niet alleen voor de vele telefoongesprekken, maar ook omdat er zich diverse gasten aankondigen, allereerst de schrijver die langs het balkon naar binnen wil en daarna de actrice, die ook niet tot den volgenden morgen kon wachten en blijkbaar evenmin verbaasd is het adellijke echtpaar nog in afwachting van eventueele visite te vinden. Baron Klemens heeft intusschen den tijd niet ongebruikt voorbij laten gaan en zijn vrouw duidelijk gemaakt, dat hij in een kooi leeft en er uit wil om met de actrice te trou wen, maar zoowel de afwachtende houding van den tooneelschrijver, die in dat geval gaarne de baronesse wil overnemen, als de hooghartige houding van de actrice, die haar nu openlijk van het stelen van het collier be schuldigt, weerhouden baron Klemens van zijn oorspronkelijK voornemen. Nadat Ly een bekentenis heeft geschreven, welke Ada ongelezen in ontvangst neemt waar is de vrouw, die haar zooiets nadoet? komt er nog meer nachtelijke visite in den persoon van een soort kleermaker, die zich als een detective ontpopt. Ook deze dienaar der wet heeft blijkbaar niet tot den volgenden morgen kunnen wachten. Hij neemt trouwens dadelijk aan dat de baronesse het sieraad ge stolen heeft en zal juist op zijn eentje een huiszoeking verrichten als baron Kiemens, om zijn vrouw te sparen, een verklaring be denkt, welke de detective eveneens onmiddel lijk aanvaardt om daarna voor goed te ver- dwijnen. Het is heel moeilijk om iemand, die het stuk niet gezien heeft precies te vertellen wat er allemaal gebeurt, want er wordt zelfs heel wat fantasie geëischt van degenen, die het stuk wèl gezien hebben. Laten wij zoo spoedig mogelijk maar tot het slot komen en verklaren, dat de baronesse het collier niet gestolen had en in haar schrijfbureautje al leen maar een liefdesbrief van den tooneel schrijver had verborgen. Zij had, door zich te beschuldigen, zich alleen maar in de positie van een hulpbehoevende vrouw willen stellen omdat haar intuïtie haar gezegd had, dat een vrouw nooit zoo zeker van den trouw van een ridderlijken man is dan wanneer zij een beroep op zijn bescherming doet. Vanzelfsprekend heeft de hebzuchtige ac trice in dit wonderlijke stuk dan ook aan het kortste eind getrokken, hoewel het verlies van den man, dien zij begeerde vergoed werd door het cadeau krijgen van drie nieuwe col liers, terwijl later bleek, dat haar eigen col lier niet gestolen was maar in de chambre séparée van haar stoel was gegleden. Hoofd zaak was, dat de baron alle gelegenheid kreeg een vergelijking tusschen zijn recht schapen vrouw en de hebzuchtige actrice te maken met het gevolg natuurlijk, dat hij als een berouwvol echtgenoot om vergiffenis vroeg en een paar losse patronen afschoot toen de baronesse toch maar liever met haar tooneelschrijver wilde vertrekken. Gelukkig behoorde dit laatste nog tot de fantastische bedrijven want in een naspel waarin de schrijver gelegenheid kreeg een en ander te verduidelijken, kwam er een meer bevredigend slot. De actrice, die haar congé had gekregen vond hier gelegenheid z.ch over een minder nette behandeling te beklagen en den tooneelschrijver werd duidelijk gemaakt, dat de revolverschoten maar knaleifect waren geweest en dat baronesse Ly er niet aan dacht om haar echtgenoot alleen in zijn kooi tje te laten zitten. Wie dit stuk ziet krijgt onwillekeurig me delijden met den schrijver, die dit alles heeft moeten bedenken en door een naspel eenigs- zins aannemelijk heeft moeten maken. Het was voor Zijne Majesteit het publiek gelukkig, dat dit stuk door twee eminente spelers vertolkt werd. allereerst door Magda Janssens, die van de baronesse een keurige creatie heeft gegeven. Wat zou het stuk zon der haar geweest zijn! Nu had men althans gelegenheid haar ongedwongen en waardig spel te bewonderen en nogmaals te consta- teeren, dat zij een zeer decoratieve tooneelfi- guur is. Oscar Tourniaire stond haar waar dig terzijde. Maar ten slotte is ook hij een ras-artist, die door zijn vlot en gemakkelijk spel van elke rol een succes weet te maken. Henri Eerens was ons als blijspelschrijver een beetje te stijf. Zijn houterigheid zou meer aannemelijk zijn als hij ons als dramaturg gepresenteerd was. Leonie Madier heeft ver dienstelijk spel gegeven als men bedenkt, dat zij plotseling heeft moeten invallen. Van de bedienden in hun colbertjes waren er nu in heel Alkmaar niet een paar kellnersjasjes en een paar staafjes schmink te vinden? en den nachtelijken detective valt weinig meer te zeggen. Wij hopen zoowel voor het Comité als voor de acteurs, dat het publiek tevreden zal zijn geweest. Zijne Majesteit was trou wens in een zeer gulle stemming en aan ap plaus heeft het den spelers dan ook niet ont broken. Tj. Het Februari-nummer van het Maandblad voor berechting en reclasseering van volwas senen en kinderen heeft een artikel van A. J Marx over gevangenisindrukken uit Enge land. J. van der Zijl herdenkt wijlen M. van Wijhe E.Jzn., die tot 10 December 1932 werkzaam was op het gebied der kindertie- scherming. Röling houdt een beschouwing over de celstraf in België en A. A. Cuopius behandelt art. 282 van het wetboek van straf recht. H. H. Marison bespreekt het kiezen van reclasseeringsambtenaren en de redactie be schouwt den assistent-reclasseeringsambte- naar (een belangrijk nieuw instituut). Van den verderen inhoud noemen wij diverse vonnissen, aanteekeningen en berich ten. Bijgevoegd is een jaarboek voor de reclas seering van volwassenen en kinderen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; afd. jeugdbibliotheek. Inschrijving van nieu we leden Dindagsmiddags 3—5 uur; mini mum contributie 0.50 per jaar. Nieuwe aanwinsten 811 jaar. A 49.1b Avonturen, De, van Bruintje Beer. 5 dln. B29t Bauer, Clemence. Twee Adri's. B 86.1s Brinkgreve, Dien. Stien en haar buurtjes. C 33h Cohen de Vries, P. J. Hoe 't zon netje haar dag besteedde. C 40f Cramer—Schaap, D. A. Fred in 't ooievaarsnest. S 60t Siebe, Josephine. Het teddy- boek. I. S 60b Boem en zijn broertjes. II. 1114 jaar. A 45a AsscherPinkhofC. Aan wal. F 44.5 Frank, Th. Jongens op de ranch. L 70m Lofting, H. Doctor Dolittle op de maan. R 63.3v Roggeveen, L. Onze vroolijke zesde klas. S 67.5 Sluizer, M. Een wonderkind. V 30.5v Vémor, Ella. Vader's kind. H 37 Hazelaar, J. A. De vroolijke rei zen en avonturen van Floris Ommeganck. 1417 jaar. B 46 h Berghuis Jr., Hier radio Mars! D 60m Dominik, H. Moderne Piraten. G 75.5 Oredsted, T. Hokota. I. G 75.5z De zoon der prairie. II. H 55g Hers, Anna. Grooter worden. L 88.2 Luber, Jet. De zeedistels. M 28.2 Martin, D. Veertig jongens met de zeeduivel op zee. M 29t Marxveldt, Cissy van. De toe komst van Marijke (N.B. Verv. op: „Marijke''.) Mes. G. M. Onder den baobab M 52 O 31.5 S 62.7 W 15 Oosterhoff, P. A. E. 't Winkeltje in de Bloemstraat. Sirks—Joustra, A. A. In nieuwe koers. Wagenaar, J. De vlucht van Nol Walders. VERTROKKEN PERSONEN. C. Sijs, dienstbode, R.K., van v. Everdin- enstraat 18 naar Zijpe. S. Duvekot, off. eger des heils, van Limmerhoek 40a naar Franeker. J. Tamis, los arbeider, R.K., en gezin, van Druivenlaan 9 naar Beverwijk. N. Tamis, los arbeider, en zuster A. Tamis, zonder beroep, R.K., van Druivenlaan 9 naar Beverwijk. Z. v. d. Klashorst, off. leger des heils, van Limmerhoek 40a naar Amster dam. M. Südholter, buffetjuffr. D.E., van Laat 81 naar Amsterdam. G. A. J. Boogh, E.L., en gezin, van Corfstraat 37 naar Eier- &10MÖBiEU MOTORRIJWIEL TENTOONSTELLING AMSTERDAM 27JANUARI" 5FEBRUARI. GEOPEND vam 10V.M.-5M.M. ÏM VAM 8 MM-10** SLUITING ZONDAG 5FEBR. 5u. mm. gen (N.H.). A. M. v. d. Veen, dienstbode, N.H., van Langestraat 79 naar Emmen. C. Hof, dienstbode, R.K., van Koningsweg 43 n. Bergen (N.H.) W. Visser, N.H., van Wes terburgstraat 12 naar Den Helder. D. Visser, koopman in fruit en bloemen, N.H., van Westerburgstraat 12 naar Den Helder. E. J. Vrijhoef, ledster kol. huis, R.K., van Nieuwlandersingel 72 naar Boxtel. M. Grent, dienstbode, R.K., van esterweg 288 n. Wervershoof. H. J. Avenarius, en kinde ren, N.H., van Stationstraat 42 naar Ned.O.- Ind'ië (Batavia). H. N. Prins, schilder, N.EL, van le Tuindwarsstraat 19 naar Amersfoort. G. Hart, dienstbode, N.H., v. Heerenstraat 1 naar Nibbixwoud. G. Pa ter, zonder beroep, en kinderen, R.K., van Verdronkenoord 36a naar Oudorp. J. H. Prinz, banketbakker, R.K.. van Dijk 21 naar Amsterdam. D. van Ginkel, 1.1. machinist N.S., van Eikelenbergstraat 44 naar Arnhem. J. Zwaanswijk, stuurman ter koopvaardij, geen, van Hofdijkstraat 5 naar Haarlem. J. G. J. Vermeulen, onderwijzeres, van Lut- tik Oudorp 14 naar Leiden A. F. Kaal, dienstbode, N.H., van Eikelenbergstraat 17 naar Den Helder. R. J. Ran, timmerman, en echtg., R.K., van Westerhofje 27 naar Den Helder. W. Bakker, huishoudster, G.K., v. Kenenmerstraatweg 85 naar Haarlem. A. A. van den Berg, kapelaan, R.K., van Ver dronkenoord 76 naar 's-Gravenhage. H. P. C. v. d. Klei, verpleegster, R.K., van Julia- nastraat 6 naar Voorburg, -v D. Lute, huis houdster, G.K., van Limmen naar Sanders- buurt 29 is niet vertrokken. F. W. Wilms, electricien, en echtg., E.L., van Tulpstraat 2a naar Utrecht. H. Burgbacher, dienst bode, D.E., van Kennemerpark 6 n. Duitsch- land. P. J. J. Cuijpers, beambte Ned. Sp., van v. Leeuwenhoekstraat 17 naar Echt (L.). A. G. Willekes, machinezetter, R.K., van Mar.ënlaan 1 naar Enkhuizen. G. Fran ken geb. Kruijer, en kinderen, R.K van Fnid- sen 83 naar Bergen op Zoom. G. Krap, los werkman, en gezin, N.H., van Yvognum- schebuurt 27 naar Schaden. E. van Beek, huishoudster, geen, van Ridderstraat 6a najir Amsterdam. L. Indra, dienstbode, L>.E., van v. Everdingenstraat 8 naar Heiloo. P Stokx, caféhouder, R K., en gezin, van Kruis- laan 1 naar Amsterdam. G. J. J. Wijnker, boerenknecht, R.K.. van Zeglis 83 naar Eg- inond-Binnen. V. Blokdijk, dienstbode, R. K„ van Baansingel 44a naar Amsterdam J. van Ringen, dienstbode, N.H., van Nieu- weslQot 38 naar Emmen. J. Speur, hande laar in melkproducten, en gezin, N.H., van St. Annastraat 43a naar Heiloo. G. A. de Wit, z.b„ R.K., van Laat 154 naar Hazers- woude. K. W. Bruins, leerares huishoud school, geen, van Kenemerstraatweg 101 1 naar Harlingen. P. H. A. Tuin. z.b., R.K van Nassauplein 20 naar Amsterdam. E. H. Assies, kantoorbediende, geen, van K. van 't Veerstraat 9 naar 's-Gravenhage. H. Zorgman, h.i.d.h., N.H, van 2e Kanaalstr. 8 naar Amersfoort. C. S. Schaaf, R.K., van Nieuwl.singel 44 naar 's-Hertogenbosch. A. J. Praat, vrachtrijder, R.K., van Bierkade 1 naar Oudorp (N.HG. J. Bakker, dienstbode, R.K., van Druivenlaan 15 naar Obdam. J. W. Balder, metselaar, R.K., v. Doelenstraat 15 naar Heiloo. W. Hartog, spoorwegarbeider, N.H., en gezin, van Verl. Landstraat 39 naar Oostzaan. J. J. We- terings, koopman in electr. artikelen, geen, van Corfstraat 16 naar België. E. M, Weel, huishoudster, R.K., van Fnidsen 64 n. Beverwijk. M. Wawrosch, dienstbode, R. K., van Oudegracht 180 naar Bergen. C, G. Waardijk, schoenwinkelier, R K., van Ver dronkenoord 102 naar Uitgeest. S. Jas pers, timmerman, R K., van Akerslaan 15 m Barsingerhorn. J. Th. van der Wooning, timmerman, en echtg., R.K., van Baansingel 41 naar Amsterdam. G. Rozeboom, en z., G.K., van Koningsweg 32 naar Bedum. H. E. L. Schilling, handelsreiziger, R.K., van Westerweg 332a naar Rotterdam. D Olij, z.b., N.H., van Langestraat 30 naar Amers foort.C B. Venneker, boekbinder, R.K., van Baansingel 12a naar Limmen. A. Toe ter, huishoudster, N.H., van Dijkgraafstraat 27 naar Harlingen. J. Keuning, tuinkn., N.H., van Omval 51 naar Rotterdam. F. Nickel, h.i.d.h., E.L., van v. Everdingenstr. 13 naar Duitschland. J Kooij, boekhan delaar, en gezin, R.K., van Fnidsen 95 naar Bergen op Zoom. N. Bakker, en kinderen, N.H., van Nieuwesloot 4 naar Oudorp (N.H C. de Boer, off. v. gezondheid K.M., N.H., van Wilhelminalaan 19 naar Den Helder. M. A. Brantjes, buffetjuffrouw, R.K., van Houttil 9 naar Hoorn. M. Reus, dienstbo de, R.K., van Kennemerstraatweg 19 naar Amsterdam. Ch. Penning, z.ben gezin, N.H., van Comansstraat 31 naar Bergen (N.- H.). H. L. Schaap, wagenlichter N.S., en gezin, R.K., van Wolfpad 4 naar Enkhuizen. H. Schmidt, naaister, E L., van Langestr. 15 naar Duitschland. O. Neumann, buffet juffrouw, R.K., van Hekelstraat 14 naar Duitschland. H. Wittenberg, timmerman, geen, van Huiswaard 1 naar België. -

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7