Alkmaarsche Courant. ^Buitenland Onze JColonien Opening Prinses Juliana-huis te Egmond aan Zee. ^Binnenland Honderd vijf en dertigste Jaargang, y DONDERDAG 2 FEBRUARI. COMMUNISTISCHE BIJEEN KOMSTEN VERBODEN. DE SPOORWEGSTAKING IN IERLAND. Stakende spoorwegarbeiders laten trein derailleeren; twee dooden, zes gewonden. De personentrein Dublin-Belfast is Woensdag bij Dundalk in het Noorden van den Ierschen Vrijstaat ten gevolge van een aanslag van stakende spoor wegarbeiders tot ontsporing gebracht. De locomotief en twee pesonenwagens zijn van de drie meter hooge helling ge stort. De conducteur en een machinist werden gedoodv terwijl drie spoorweg beambten ernstig werden gewond Ge lukkig bevonden zich slechts tien passa- g'ors in den trein van wie drie werden gewond. De gederailleerde trein was de eenige hulptrein, die tusschen Dublin en Belfast heeft gereden, daar tei gevolge van de staking der spoorwegarbeiders in Noord Ierland het geheele treinver keer is stilgelegd EEN STAD IN AFRIKA VOOR AFBRAAK VERKOCHT. KOSTBAARHEDEN UIT PEKING NAAR NANKING GEBRACHT. Stadsnieuws. Een nieuwe Vacantiekolonie van de Vereen, v. Chr. Gezondheids- en vacantiekolonies Nederland. in Tot heil voor de bleekneusjes. Ko 28 1933 Demonstratieverbod der K. P. D. in Berlijn. De politiepresident van Berlijn deelt mede: Wegens de opwekking van communistische zijde tot de algemeene staking en de daar door onmiddellijk teweeggebrachte gevaren voor de openbare veiligheid, verbied ik tot nader order overeenkomstig art. 123 lid 2 van de Rijksgrondwet alle vergaderingen on der den blooten hemel en optochten der com munistische partij en haar nevenorganisaties in het district Berlijn. Hiermede is ook de tegen Vrijdag aange kondigde „anti-fascistische massademonstra tie" verboden. Demonstratieverbod voor de comm. partij in Dortmund. Op grond van art. 123 par. 2 van den rijks grondwet heeft de president van politie van Dortmund alle vergaderingen en optochten van de communistische partij, evenals die ha- rer nevenorganisaties in de open lucht ver boden, wegens onmiddellijk gevaar voor de openbare veiligheid. Verbod van vergaderen voor de m K. P. D- te Kassei. Het politiepresidium te Kassei heeft alle Vergaderingen in de open lucht, zoomede alle optochten der K.P.D. met inbegrip van al haar nevenorganisaties verboden wegens „on middellijk in gevaar brengen van de openba re veiligheid". Communistische vergaderingen in het district Erfurt verboden. De regeeringspresident van Erfurt heeft Pp grond van paragraaph 146 van de be stuurswet en van paragraaph 123, lid II, van de Rijksgrondwet, tot nader,order alle verga deringen der K.P.D. en haar Neven-organl saties in de open lucht binnen het district Erfurt verboden. Verbod van communistische ver gaderingen in het Opper-Silezi- sche industriedistrict. De president van politie te Gleiwitzl heeft met het oog op de door de communistische partij ingezette ophitsing tot massastaking en het daardoor ontstane gevaar voor de open bare veiligheid alle openbare vergaderingen en optochten der communistische partij en de haar verwante organisaties voor het district Gleiwitz verboden met ingang van heden. Verbod van comm. demonstra ties in geheel Pruisen? Naar van welingelichte zijde verluidt, zijn van centrale instantie aan alle subalterne or ganen van Pruisen bepaalde richtlijnen toe gezonden, welke de kwestie van verboden der communistische demonstraties in het al gemeen regelen. Men neemt aan, dat dit prac- tisch de uitbreiding van het demonstratiever bod op geheel Pruisen beteekent. Tengevolge van dezen treinramp is de verbinding tusschen Dublin en Belfast vcor eenige dagen definitief gestagneerd De stakers hebben overal een dreigen de houding aangenomen. Zij trachten met alle middelen het noodverkeer te saboteeren. Een. te Dundalk binnen ge komen trein werd door de stakers be stormd. De conducteur en de stoker van dc locomotief werden van de locomotief getrokken, terwijl het vuur in de machi ne werd gedoofd. Men vreest dat de staking zich ook over het verdere deel van den Ierschen Staat zal uitbreiden. De Engelsche zakenman Robert Bell heeft, volgens een bericht uit Santiago de Chile de Chileensche havenstad Ca- leta Cooso, welke 5000 inwoners heeft, voor 25.000 voor afbraak gekocht. De stad was een belangrijke salpeterhaven en behoorde toe aan een saipeterfirma die thans, nu de zaken zoo slecht gaan na afloop der concessie, de geheele stad aar. den meestbiedende verkocht De En gelsche kooper is voornemens het af- braakmatcriaal naar streken te zenden, waar groot gebrek aan invoer hiervan bestaat. Wat met de 5000 inwoners der stad gebeuren moet, wordt in dit bericht "iet gemeld. #,.n p aanclrang van de Chineesche Cen uit :„re8eoerln® z'jn kostbaarheden ppu; Chineesche keizerpaleizen te Or,/!l? naa?' Nanking getransporteerd 8 veer 3000 kisten met waardevolle voorwerpen zijn verzonden en onder strenge militaire bewaking naar Nan king gebracht. De officieele Chineesche instanties verklaren, dat deze maatrege len genomen zijn, in verband met de m> gelijkheid van een Japanschen aanval op Peking. In Chineesche kringen is hierdoor groote opwinding ontstaan DE BANDJIRSCHADE IN NOORD-ATJEH. De schade door den bandjir veroorzaakt aan het irrigatiewerk bij de Arakoendo in het Indische bedraagt volgens een Aneta-berich! aan de N. R. Ct. ongeveer 200.000. EEN COMMUNIST VERAFGOOD De Surinaamsche communist Dekoem, die onlangs te Paramaribo is teruggekeerd, heeft groote sensatie verwekt onder de Aziatische emigranten Eenige duizenden Javanen en Hindoes trokken van de plantages naar de stad. Zij zagen in Dekoem den Messias, die gekomen was tot verlossing van de onder drukking. E>e optochten culmineerden gister in een marsch naar het gouverneurshuis. De politie joeg de menigte uiteen. Dekoem werd gearresteerd. Vermoedelijk zal een strafver volging tegen hem worden ingesteld. Een en ander heeft in Paramaribo groote sensatie verwekt, doch tot dusver hebben geen ernstige botsingen plaats gevonden Dat bovengenoemde vereeniging zich mag verheugen in den steun en de medewerking van zeer velen, bewijst wel dat zij in staat gesteld werd om een nieuw tehuis te bou wen voor de bleekneusjes, wier verzorging zij zich ten doel stelt. Dit nieuwe gebouw, waaraan prinses Juliana haar naam heeft willen verbinden, is gelegen vlak bij de zee op een ruim terrein en zal den 15den dezer in gebruik worden genomen. De bouw is wel voorspoedig gegaan, immers pas den 27sten Juni verleden jaar werd er door den aan nemer, den heer J. Blaauboer te Egmond aan Zee, mee aangevangen onder architectuur van den heer ir. H. V. Gerretsen te Den Haag, die er in slaagde voor betrekkelijk geringen prijs (de aanneemsom was f 65650) een te huis te maken, waar zestig kinderen ver zorgd en verpleegd kunnen worden in een omgeving waar het op het gebied van hy giëne e.d. aan niets ontbreekt. Geen wonder, dat het hoofdbestuur der vereeniging ingenomen was met het totstand komen der stichting en dat velen hun belang stelling toonden, toen gistermiddag de offi cieele opening plaats had. Wij zagen daar, behalve het hoofdbestuur (incompleet doordat vier leden ervan ziek waren), o.m. den dir.- generaal van de volksgezondheid, den hoofd inspecteur dr. Eijkel en de inspecteurs dr. Doyer en dr. Putto; voorts dr. Brenkman van den G. en G. G. D. te Amsterdam, dr. Deijll uit de hoofdstad, secr. van den Alg. Raad voor kindtruitzending (A. R. K.), mevr. Spanjaard en den heer A. C. Bos van het Centraal Ge nootschap voor kinderherstellingsoorden en vacantiekolonies, mr. A J. M. Leesberg na mens de r.k. vereeniging ..St. Jozef", die werkt op hetzelfde terrein, B. en W. van Egmond aan Zee en verder vele anderen, b.v. de heeren Knaap, hoofd der Wilhelmina- school te Alkmaar en Dijkers, oud-hoofd dier school. Rede van den voorzitter. Na een zangnummer van mej. A. M. Du- dok van Heel (begeleid door mej. Ros uit Bussum) wat klonk dit mooi! nam de voorzitter van het hoofdbestuur, dr. H. C. Hoger zeil uit Amsterdam, het woord voor een welkom tot de talrijke aanwezigen. Hij betuigde er zijn leedwezen over, dat de opening niet kon gescnieden door prinses Juliana zooals bedoeld was nu zij buitenslands toefde met hare koninklijke mueder, die op doktersadvies de reis had on dernomen. Harteiijk hoopte spr., dat het Gode moge behagen, haar spoedig te doen hersteilen. Spr wierp een terugblik op den door de vereeniging afgelegde» weg en constateerde, dat haar werk in het belang van het zwakke en prae-tuberculeuse kind zeer is toegenomen. Aanvankelijk was de verpleging begonnen in een gehuurd huis te Varsseveld met 80 kinde ren, 2 jaar later (in den oorlog) werd naar Nunspeet getrokken, waar een groote villa voor het beoogde doe! werd ingericht; deze bleek al spoedig te klein en moest worden vergroot; daarna kwam het zeehuis en nu weer een nieuw huis vooi 60 kinderen, ter wijl het tehuis te Heilendoorn voor speciaal de kinderen uit de noordelijke provincies ver leden jaar nog moest worden uitgebreid. Tot hen, die de vraag zouden willen op werpen of het wel goed was in dezen tijd van crisis en malaise een nieuw gebouw als dit te doen verrijzen, zou spr willen zeg gen: wie let op de nooden van het zwakke, veelal ondervoede kind dat groot gevaar loopt tuberculeus te worden, deinst niet te rug. maar pakt aan onder biddend opzien tot God. Hij zal helpen en mogelijk maken wat wij vaak onmogelijk achten. Spr. ge voelde groote vreugde, dat er gebouwd is en dat nu het zwakke kind hier een liefderijke verzorging kan vinden en weer sterk kan worden. Het verheugde spr., dat de prinses haar naam aan dit nieuwe gebouw had willen geven en hij dankte allen, die aan de totstand koming hebben meegewerkt. Met name noemde spr. de rijksverzekeringsbank, die een leening had willen verstrekken en de ge meente Amsterdam en de Ged. Staten van Noordholland, die daarvoor garant hadden willen zijn, waardoor het uitvoeren der plan nen mogelijk was geworden. Dank ook bracht spreker voor de vele giften die waren binnengekomen, groot en klein, die getuigen van liefde en offervaar digheid. De macht van het kleine was vooral in dit geval gebleken en spr. /erzocht mej. Buitenhuis dien dank te willen aanvaarden als leidster van de kinderactie >n dezen. Spr noemde ir. Gerretsen een bekwaam architect, die toonde hart te hebben voor de zaak der kinderverpleging, waardoor een vriendelijk zonnig tehuis tot stand kwam. mede dank zij prachtige samenwerking met den aannemer en diens zoon en den opzichter De Nooijer. Deze dag, zoo zei spr., is niet alleen voor ons beteekenisvol. maar ook voor het algemeene sociale volksbelang. Tot zuster Wessel. van het Diaconessen- huis te Haarlem, benoemd tot directrice van het Prinses Juliana-huis, zei spr., te hopen dat het haar gegeven moge zijn bij haar heusch niet lichte werk iets van de liefde van Jezus in het kinderhart te leggen. Spr. eindigde met te zeggen: Moge dit huis beantwoorden aan het gestelde doel en onze vereeniging voortgaan op haar weg, dan zal dit zijn in het belang van de toe komst van ons volk, omdat vele zwakke jongens en meisjes dan weer krachtige men- schen zullen worden. Wij danken God voor Zijn genadegave, ons in dit huis gegeven en wij bidden, dat Zijn oogen dag en nacht open zullen zijn over dit huis. De officieele opening De directeur-generaai van de volksgezond heid sprak het officieele openingswoord. Hij begon met te zeggen, dat de minister van staat, minister van binnenlandsche zaken wegens ambtsbezigheden (o.a. Kamerzitting) niet had kunnen voldoen aan zijn voornemen om tegenwoordig te zijn. Met bijzonder ge noegen had spr. de taak der opening over genomen, omdat alles wat voor het kind wordt gedaan, zijn warme belangstelling heeft, en vooral hier, waar het werk gedragen wordt door het geloof en het kind gezien wordt als een schepsel Gods. Immers niet al leen de zorg voor het lichaam is voor het kind van belang, maar vooral ook de zorg voor de ziel. De verpleging in dit nieuwe tehuis, gevestigd op christelijken grondslag, was spr. een waarborg er voor dat hier ge poogd zal worden de kinderziel te door schouwen. Ik weet aldus spr. tot den voorzitter dat U veel moeite en zorgen hebt gehad over de totstandkoming van dezen bouw. maar ik heb daarover nooit medelijden met U gehadj omdat het altijc was voor het kind, en dat is inspanning waard. Met het uitspreken van den wensch, dat Gods zegen er voortdurend op zal mogen rusten, verklaarde spr. het gebouw officieel voor geopend. De voorzitter dankte voor de wijze, waarop deze opening was geschied. De ge sproken woorden zullen blijven voortleven en ons aansporen onzen arbeid tot heil van ons volk zoo goed mogelijk te doen. Andere sprekers Burgemeester E y m a sprak allereerst een woord van gelukwensch. Wij kennen uw andere zeehuis en verheugen ons nu over de stichting van dit nieuwe, maar ook daarover, dat het den naam heeft gekregen van „Kolo niehuis Prinses Juliana". Wij hebben hier velschillende straten, die naar het vorsten huis zijn genoemd en dan is hier nog de Prins Hendrikstichting voor de verpleging van oude zeelieden, een inrichting die een goeden naam heeft door het heele land. Wij wen- schen U toe, dat het Prinses Juliana-huis een zelfden klank zal krijgen. Dr. Brenkman uit Amsterdam compli menteerde het hoofdbestuur mede namens wethouder Douwes aldaar en dr. Heijermans, directeur van den G. en G. G. D. in de hoofdstad, die beiden verhinderd waren ge weest aanwezig te zijn Hij noemde de nieu we stichting een grooten vooruitgang voor de vereeniging. Dr. Deijll, secretaris van den Alg^mee- nen Raad voor Kinderuitzending, was thans voor het eerst na de vestiging van den A. R. K. bij de opening van een koloniehuis aanwezig en hij noemde de chr. vereeniging gelukkig, dat zij het is, die dit eerste gebouw mocht oprichten voigens de nieuwe inzichten De A. R. K- weet, dat het verplegen van het zwakke kind voor U een levenstaak is ge worden. Namens den Amsterdaraschen Raad voor Kinderuitzending (afdeeling van den Cen- tralen Raad) deelde spr. mede. dat het 'ehu;s stevig gesteund za'. worden door de uitzen ding van vele kinderen Deze vereeniging. begonnen met de verpleging van 74 kind* ren, verzorgt er nu al 277 en zal haar 'aak nog uitbreiden tot 355. Mevr. Spanjaard bood de getukweu schen aan van het Centraal Genootschap en wenschte succes in het mooie nieuwe huis. Mr. A. J. M. Leesberg (Alkmaar) me moreerde dat hij voor de vereeniging „St. Jozef" reeds meermalen met dr. Hogerzeil samenwerkte in sotiaai werk en hij felici teerde dezen ermee, dat hij door dit nieuwe huis weer een stap verder komt. Spr kende van nabij ook de moeiten en zorgen voor het bouwen van een koloniehuis en hoopte, dat het Prinses Juliana-huis eenzelfde resultaat zal geven als het r k. tehuis, dat, opgezet op een berekening van 60.000 verpleegdagen, reeds na twee jaar dit aantal haalde. De heer J. Th. R Schreuder, voorzit ter van „Vacantie Buiten" te Amsterdam, wenschte het hoofdbestuur geluk met dezen dag. Dat de bouw kon doorgaan was een bewijs, dat de geest van barmhartigheid nog leeft onder ons volk, en dat is in dezen tijd van groote verarmiDg zoq zeer toe te juichen. Spr. was verheugd, dat zijn vereeniging nu ook te beschikken krijgt over meer ruimte voor haar kinderen voor wie verpleging in een christelijke omgeving gewenscht wordt. De uitzending van kinderen naar chr. gezin nen in verschillende gezonde deelen van het land heeft niet die resultaten gehad die ervan verwacht werden en kon niet voldoende wor den uitgebreid. Vele kinderen moesten wor den teleurgesteld en daarom hebben wij gaarne meegewerkt aan de oprichting van chr. koloniehuizen. Het werk is gegroeid, steeds meer kinderen kunnen worden uitge zonden en toch moeten nog steeds anderen worden afgewezen, omdat er geen ruimte meer was in onze tehuizen, die wij prefereeren boven de neutrale. Tot de nieuwbenoemde directrice en hare mede-arbeidsters richtte spr. den hartelijken wensch, dat de Heere dit nieuwe tehuis zal bezoeken en Zijn Engelen er zullen wonen. De aannemer van het gebouw, de heer Blaauboer, dankte den voorzitter voor de tot hem gesproken waardeerende woor den en voor het in hem gestelde vertrouwen bij den bouw van het huis Hij roemde de goede samenwerking met architect en op zichter en hoopte, dat een dergelijke samen werking ook in de toekomst in dit huis zal blijven bestaan, in het belang van den groei en den bloei van de vereeniging. Ds. Hogerzeil betuigde namens het heele hoofdbestuur dank voor de vele vrien delijke woorden en goede wenschen. Mej. Dudok van Heel deed zich nog hooren in „Bibliches Lied" en daarna ging men over tot bezichtiging van het gebouw, waarbij de architect als leider optrad. De slaapzalen ingericht voor 14 a 16 kinderen zijn ruim en licht en zóó inge richt, dat het toezicht uit de kamer der zuster die de wacht heeft, zeer gemakkelijk is. De slaapzalen voor de jongens zijn aan de ach terzijde, voor de meisjes zijn ze boven. De sanitaire inrichting is schitterend. De eet zalen hebben direct contact met de keuken, wat natuurlijk veel werk en tijd bespaart. Er wordt gekookt op een oliefornuis. De wan den zijn tot bijna geheele hoogte bewerkt met beton-emaille, een zooals men weet, nog betrekkelijk nieuw procédé, dat het gemakke lijk schoonhouden der muren bevordert en daarom bijzonder aanbevelenswaardig is voor toepassing in koloniehuizen, scholen, enz. Wij geven hier slechts een paar dingen aan, die ons bij de bezichtiging bijzonder op vielen; het is niet mogelijk een beschrijving te geven van het heele huis. Wij kunnen niet beter doen dan belangstellenden te advisee- ren het gebouw zelf te gaan zien. Zij zullen dan zeker tot de overtuiging komen, dat hier een tehuis tot stand is gekomen, dat door ligging en inrichting een voorbeeld kan zijn voor goede kinderverpleging. OVER HET IJS NAAR SCHIER MONNIKOOG. Het motorbootje, dat post en passagiers van de veerboot van Schiermonnikoog aan land zou brengen, zat gisteravond nog steeds in het ijs vast. De opvarenden zijn over het ijs aan land gekomen, evenals de beide pas sagiers. Eilanders hebben tenslotte de post van het motorbootje gehaald om weer over het ijs terug te keeren. DE AANSLAG OP DEN BURGEMEESTER VAN NEDERWEERT. Omtrent den aanslag op den burgemeester van Nederweert vernemen wij nog het vol gende: De wonden, die de burgemeester heeft opgeloopen, zijn niet van emstigen aard. In den loop van gister is in verband met den aanslag gearresteerd de 31-jarige landbou wer J. Truyen uit Nederweert. Men heeft een sterke verdenking tegen hem, omdat hij en kele dagen geleden den burgemeester had be dreigd. Hij was n.1. Maandag op 't raadhuis de geboorte van een kind komen aangeven en had daarbij de hoop gekoesterd, dat het de 7000ste inwoonster van het dorp zou zijn en hij daardoor het bekende spaarbank boekje met 25 gulden zou krijgen. Groot was echter zijn teleurstelling, toen hij op het ge meentehuis een anderen vader aantrof, die even tevoren eveneens de geboorte van een kind had aangegeven en de gelukkige bleek te zijn. T. ontstak in groote woede. Naar zijn zeg gen was zijn kind eerder geboren dan dat van den ander. De man kwam later op den dag in beschonken toestand nogmaals op het gemeentehius en zeide tegen den burgemees ter, dat hij hem zou dood schieten. De man blijft echter tot nu toe ontkennen, iets met de schietpartij te maken te hebben gehad. De politie acht het niet uitgesloten, dat de aanslag in opdracht van den verdachte door anderen is gepleegd, vooral daar men den in druk heeft gekregen, dat meer dan één per soon bij het geval is betrokken. De telefoondraden bij de woning van den burgemeester waren doorgesneden. DE HUISEIGENAREN WEREN ZICH. Tegen de hnurstakingen. Drukbe zochte vergadering te Amsterdam In „Bellevue"' te Amsterdam was gister avond een zeer groot aantal huiseigenaren bijeengekomen, daartoe opgeroepen door de Vereeniging van Huis- en Grondeigenaars „Het Eigendomsrecht" en de „Vereeniging tot Behartiging van de Belangen der Huis eigenaren in Nederland". Doel der bijeen komst was de bespreking van de steeds toe nemende gevallen van huurstakingen in de hoofdstad, alsmede de bespreking van den strijd daartegen in den vorm van een „Weerstandsfonds''. De idee tot stichting van zulk een fonds, afkomstig van den heer A. F. B. Bruinsma, die daarmede alleen de hoofdstad op het oog had, is overgenomen door den Nederlandischen Bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers, die hei fonds als stichting met landelijk karakter in het leven riep, met het oogmerk, vergoeding van schade aan huiseigenaren toe te kennen, ontstaan door georganiseerd verzet of geza menlijke wanordelijkheden van huurders. De vergadering werd geleid door den heer G. J. Fischer, voorzitter der genoemde ver eeniging tot behartiging der belangen var huiseigenaren in Nederland. De heer P. H. Het Lam, plaatsvervangend voorzitter der vereeniging „Het Eigendoms recht", noemde als een voorname oorzaak van de huurstakingen, die hebben plaats gehad en nog steeds plaats hebben, de crisisomstan digheden, die het mogelijk hebben gemaakt dat een kleine groep van personen een belang rijke groep achter zich kreeg voor een actie, onder de leuze: „Alles gaat naar beneden, dus ook de huren moeten volgen." Alleen met tegenstrijd aldus spr. is iets te bereiken. Nadat met explicatie van den secretaris penningmeester van „Het Eigendomsrecht" eenige „beelden van het stakingsfront" waren vertoond, hield, als laatste der officieele sprekers, de heer A. F. Bruinsma, als voorzit ter dezer stichting een rede over het doel en de beteekenis van het „Weerstandsfonds". VERKEERSONGEVALLEN. Een autobestuurder gearresteerd, die in dronken toestand een man had overreden. Zondag j.1. werd de 65-jarige D. P. te Bo- venrijge onder Ten Boer (Gron.) aangereden door een auto, bestuurd door den 23-jarigen D. J. te Stedum. De 65-jarige man werd op slag gedood. De burgemeester van Ten Boer heeft thans D. J. laten arresteeren wegens het veroorzaken van dood door schuld. D. J. was onder alcoholischen invloed, toen de aan rijding plaats vond. HET GOOISCHE NATUURRESERVAAT EEN FEIT GEWORDEN. Ten overstaan van notaris van der Helm te Amsterdam is gistermiddag te zijnen kantore de verkoopacte gepasseerd, waarbij Stad en Lande van Gooiland, heideterreinen ter grootte van 1526 H.A. voor de som van twee millioen gulden overdraagt aan de Stichting Het Gooische Natuurreservaat. TREINONTSPORING BIJ WORMERVEER. Van den goederentrein AmsterdamUit geest zijn gistermorgen op het station Wor- merveer de tender en de bagagewagen door cen defecten wissel ontspoord. Daar de trein remde om te stoppen, was de materieëele schade niet groot. De lijn naar Amsterdam was echter den hee'.en dag ver sperd, zoodat over enkel spoor werd gere den. Tegen den avond zou men een en ander weer in orde hebben. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Te Lonneker is Dinsdagavond op den Hen- geloschc..straatweg een auto aangehouden, waarin 390 K G. gesmokkelde Duitsche mar garine werd vervoerd in opdracht van v. d. W. te Amersfoort. De auto en de margarine werden in beslag genomen. Van de passa giers wist er een te ontkomen. De andere twee zijn na verhoor op vrije voeten gesteld. COMMISSIES VAN ADVIES AAN HET BESTUUR DER CRISIS- ZUIVEL-CENTRALE. De minister van economische zaken en ar beid heeft ingesteld commissies van advies aan het bestuur der Crisis-Zuivel-Centrale inzake boter, kaas, melkpoeder, geconden seerde melk, melk, koelhuisboter, margarine, oliën en vetten, industrie, consumentenbelan gen en algemeene regelingen. -na Dienstbode„Hebt U er niets tegen om de groote schoonmaak nog een week uit te stellen mevrouw f, Dan zeg lk nou maar met een week den dienst op." JXiondon Opiniemi.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9