Agenda Onderbreking Stroomtoevoer. Renate Müller Wie sag ich 's meinem Mann JlcowHcuud 'ïlieuivs Stad en Omqeoinq IVeetAecicht Bioscoop Harmonie, i Alleen Zondag, Maan dag en Dinsdag a.s. ZUIDSCH AR W OUDE. (Ongecorrigeerd CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLONIES. ven verrichten. De inkomsten verminderen en de nood zaak tot hulpverleening vermeerdert. W ARMENHUIZEN. WINKEL. EGMOND AAN ZEE. PURMEREND. HOORN. RUSTENBURG. VREEMDE VOGELS. MKATER In verband met door het P. E. N. uit te voeren werkzaamheden zal de stroomtoevoer in het net van het Gem. Electriciteitsbedrijf te Alkmaar worden onderbroken op Zondag 5 Februari van des v.m. 61/46 U uur. De Directeur der Gem. lichtbedrijven. Bioscopen. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De avon turierster van Tunis (sens), hoofdrol Ellen Richter. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- devoorstelling. Victoria-thater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Hoogheid amuseert zich (operette), hoofdrollen Lien Deijers en George Alexander. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag telkens half 8, hoofdnummer Wie sag ich 's meinem Mann (rom), hoofd rol Renate Müller. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 twee hoofdnummers: 1. Zijn laatste gang (dram.), hoofdrol Jack Holt; 2 De middernachtzon (rom.), hoofdrol Lau ra la Plante. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 4 Februari. 7.30 uur, Harmonie, Uitvoering gymn. vereen, de Halter. Zondag 5 Februari. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, op voering operette De klokken van Corneville, door de B. r. o. c. Zaal K. Slooten te Driehuizen. Bond voor Staatspensionneering; medewerking Jasper en Meraike. Maandag 6 Februari. 8 uur, luth. kerk aan de Oudegracht, op wekkingsavond voor de bijbeltentoonstelling; sprekers ds. Makkink, ds. von Meijenfeldt en ds. Baar. Zang herv. kerkkoor (Hoe zal ik het mijn man zeggen). Leeftijd 18 jaar. Zondagmiddag doorloopend van 2 uur. De vereeniging voor ziekenhuisverple- ging alhier hield gisteravond haar jaarverga dering. bij den heer M. Bruin. De heer S. de Boer Kzn. opende de niet druk bezochte ver gadering en zeide, dat de lage maandelijk- sche contributie in dezen tijd zelfs voor ve len nog een bezwaar blijkt. Het is een zegen, dat deze vereeniging nu bestaat, want moest ze nog opgericht worden dan zou dit nu moeilijk gaan. De menschen zijn nu toch verzekerd eventueel van verpleging in een ziekenhuis. Het jaarverslag van den heer J. Kramer wekte aller tevredenheid. Uit het verslag stip pen wij aan dat het ledental nu 899 be draagt, dat het aantal verplegingsgevallen 17 bedroeg, met een aantal legdagen van 284. Verder dat het bestuur besloten heeft de legdagen volgens kalenderjaar te berekenen, b.v. wanneer een patiënt per 1 Jan. nog 14 dagen verpleegd wordt, dan worden die da gen in het nieuwe jaar als geval beschouwd. De voorzitter releveerde aan de hand van het jaarverslag, dat het afgeloopen jaar een jaar was met weinig verplegingsgevallen en bracht dank aan den verslaggever. Het aftre dend bestuurslid, de heer J. Kramer, werd met alg. stemmen herkozen. De contributie werd ook voor dit jaar op 12K cent per maand gesteld. Alvorens tot voorsteleln voor de federatie vergadering werd overgegaan, gaf de secre taris een resumé dier federatie, waarna de heer H. Metselaar voorstelde om pogingen ie doen tot verlagin" der bijdragen, de tijdsom standigheden vragen waarom, meende de voorsteller. De aandacht zal hierop worden gevestigd. De rekenin" van den penningmeester, den heer H. Metselaar, gaven de volgende eind cijfers aan: ontvangsten 16°9.16, uitgaven 931.31, batsig saldo 767.86. Bij monde van den heer H. Schrijver werd geraoooHeerd dat de rekenin^ in orde was. Rapporteurs voor dit jaar werden de heeren J. Bruin en G. Koeman. Ter voorkoming van teleurstelling werd na mens het bestuur medegedeeld, dat als men eventueel gean bewijs van den penningmeester heeft, voor vervoer van patiënten ook geen auto verleend wordt. Op een vraag van een der aanwezigen over beschikbaarstelling van een auto indien een patiënt ter consultatie moest, werd geantwoord dat dit niet behoort tot de competentie der vereeniging. Zoowel door den penningmeester als den bode werd gewezen op het feit, dat enkele ouders in ge breke blijven hunne jonge kinderen op te ge ven, en de wenschelijkheid geuit dat dit wel geschiedt, want niet alleen geeft dit moeilijk heden voor administratie enz., maar kan bo vendien ook nadeelig zijn voor het betrokken gezin. Daarna sluiting. De heer A. C. Bos, administrateur van het Centraal Genootschap te Egmond aan Zee, schrijft ons: Het is voor de vereenigingen en comité's, die, op welk gebied ook, verbetering van de volksgezondheid nastreven, een zware taak cm in deze moeilijke tijden hun maatschap- lijken arbeid met hetzelfde resultaat te blij Vooral is dit het geval met de zorg voor 't zwakke kind en deze zorg is wel de aller laatste, die verzuimd mag worden. Zoowel van overheidspersonen in allerlei college's als van anderen hebben we gehoord en kunnen we hoor en: „het kind mag niet onder de crisis lijden". Wanneer we bezuinigen op deze hulp aan het zwakke kind, doen we schade aan het jeugdige geslacht van nu en aan de volwas senen van later. Voor het zwakke kind is tijdige uitzending naar een gezond oord onontbeerlijk. Er is vrijwel niemand meer in den lande, die dit betwijfelt. De kinderuitzending in den winter is dub bel nuttig, omdat in het gure jaargetijde de verzorging thuis als regel dan het meest te wenschen overlaat. De kinderuitzending is dezen winter bij nood en teruggang nog meer noodzakelijk dan in normale tijden. Door het stichten van een afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinderher stellings- en Vacantiekolonies wordt het aan dorpen en steden gemakkelijk gemaakt om kinderen op betrouwbare wijze naar goed in gerichte koloniehuizen uit te zenden. Inlichtingen worden steeds gaarne door ons verstrekt. De penningmeester, de heer Ketelaar, meldt ons: Gaarne steun ik deze oproeping van onzen administrateur. Wie giften voor de verple ging wenscht af te zonderen, wat door de vermindering der overheidssubsidies drin gend noodig is, zende deze aan Th. M. Ke telaar, Joh. Verhulststraat 9 te Amsterdam (Z.), postgiro no. 16038. Donderdagavond hield de Algemeene Middenstandvereeniging „Samenwerking" een ledenvergadering in de zaal van den heer Slikker. Voorzitter was de heer P. Dissel. Van de Kamer van Koophandel uit Alk maar was een schrijven ontvangen dat zij gaarne bereid was om op een ledenvergade ring een lezing te houden over de werking der Kamer en het Handelsregister. Dit aan bod werd door allen toegejuicht en op de eerstvolgende vergadering zal er een spreker worden uitgenoodigd. Op 27 December had de vereeniging een algemeene vergadering uitgeschreven en ook uitgenoodigd verschil lende vereenigingen uit de omgeving. Het resultaat van die vergadering is geweest dat door bemiddeling van den Koninklijken Ned. Middenstandsbond een request aan den Mi nister van Economische zaken werd gericht van den volgenden inhoud: Excellentie! De besturen van de Aikmaarsche Ver eeniging van den Handeldrijvenden en In- dustrieelen Middenstand, de Langendijker Winkeliers-Neringdoend-Vakvereeniging. de Middenstandsvereeniging „Samenwerking" te Warmenhuizen en de Handeldrijvende en Industrieele Middenstandvereeniging te An na Paulowna, ten deze domicilie kiezend aan het secretariaat van de voor'aatst genoemde vereeniging. Dorpstraat 65 te Warmenhui zen. veroorlooft zich, in opdracht van een op 27 December j.1. in laatstgenoemde gemeen te gehouden gemeenschappelijke vergade ring, het navolgende onder Uw aandacht te brengen Door den nood in de tuinbouwstreken en in de pebiedcn van de b'nembo'lencultuur in Nuordholland is de positie van den handel drijvenden en industrieeien middenstand gaandeweg slechter geworden. De koonkracht is sterk verminderd, ter wijl aanzienliike bedragen, waarvoor volgens van oudsher bestaande gewoonte op crediet aan de bevolking is geleverd, niet meer bin nenkomen. Voor vele kleine middenstanders beteekent dit een dreigende ondergang, aangezien zij niet al'een hun bedrijfskapitaal en hun credietwaardigheid, doch ook hun de biet allengs verliezen. De toestand van de ambachtspatroons is vee'al nog slechter, aangezien zij bijna geen opdrachten tot het uitvoeren van werkzaam heden meer ontvangen, doordien particulie ren, bedrijven, instellingen en gemeenten in deze streek geen geld meer hebben en der halve niet tot uitvoering daarvan kunnen be sluiten. Deze patroons kunnen daardoor hun ver plichtingen tegenover de leveranciers van grondstoffen en andere benoodigdheden niet meer nakomen en evenmin personeel in dienst houden Hun inkomsten zullen weldra geheel ten einde zijn, zoodat. waar de crisis-comité's in deze streek evenmin over geldmiddelen be schikken zij overgeleverd zullen zijn aan de weldadigheid van medeburgers of van het Burgerlijk Armbestuur, hetgeen voor deze nijveren een onwaardige toestand is. De practijk heeft uitgewezen dat de steun maatregelen voor den tuinbouw geen merk bare verbeteringen voor de middens'andsbe- drijven ten gevolge hebben, aangezien het daarvoor uitgetrokken bedrag ontoereikend is en de uitkeringen mepstal moeten dienen voor aanschaffing van bedrijfsbenoodigdhe- den, betaling van huur. aflossing van rente e.d., van afbetaling op schulden wegens ge leverde eerste levensbehoeften is meestal geen sprake. Van niet minder belang hierbij is de positie van den grossier en den fabrikant, die aan middenstanders in deze streken leveren. Ge bleken is, dat ook zij de nadeelige gevolgen van de verstoorde verhoudingen ondervin den, zoodat ook de centraal gelegen grootere gemeenten veel belang hebben bij pogingen tot verbetering van den toestand. De besturen van voornoemde vereenigingen vertrouwen, dat Uwe Excellentie maatregelen zal willen nemen om met bekwamen spoed in dezen noodtoestand te voorzien, waarbij zij zich ten volle aansluiten bij het adres, dat de Koninklijke Nederlandsche Middenstands bond d.d. 8 December j.1. aan de Tweede Ka mer van de Staten-Generaal heeft gericht. Verder werd besproken om het crediet dat gegeven wordt door hen die de dagelijksche levensbehoeften leveren, sterk zal worden in gekrompen als gevolg van de tijdsomstandig heden. Over dit punt is zeer druk gediscus- seerd maar toch was een ieder er van over tuigd dat het zoo niet langer kan. Getracht zal worden om met de Hanze in samenwer king een regeling in het leven te roepen. Ook de Kon. Ned. Middenstand zal er mede in kennis worden gesteld om te trachten den geheelen Ned. Middenstand in het alge meen te overtuigen dat het credietstelsel zoo als het tegenwoordig wordt toegepast, voor de kleine neringdoenden ondoenlijk is. Door enkele leden werden -oorbee'den genoemd hoe treurig het gesteld is met enkele klanten waar men bv. noodgedwongen om geld vraagt, doch scheldwoorden ontvangt en de mededeeling dat je voortaan niet meer hebt aan te komen Verder werd besloten om aan het gemeente bestuur te verzoeken om de levering van ver schillende benoodigdheden voor gemeente- inste'lingen te verdeelen onder de nering doende uit de geheele gemeente. Daarna sluiting. De dienstweigeraar Jan Bregman werd na zijn terugkeer alhier verwelkomd in een bij eenkomst, daartoe door de afd. Winkel der I. A. M. V. belegd. De belangstelling was slechts matig, vooral uit de gemeente zelf. Als spreker trad op de heer G. Nabrink uit den Haag en deze sprak een woord van welkom tot Bregman, en wees er op hoe moeielijk het is om dienstweigering vol te houden, wijzende op gevallen waarin de betrokken personen ernstig geknakt werden en niet zoo goed te rugkeerden als deze jonge man. In een beknopte rede sprak de heer Nabrink over „Het oorlogsgevaar en de dienstweige ring en bepaalde zich daarbij voornamelijk tot het aanmaken van munitie en oorlogstuig, zonder welke oorlog niet mogelijk is. Spreker zag dit als het begin, dat voorkomen moest worden. Ten bate van het „Tolhuisfonds" der V. V. V. hield de heer C. ten Bruggencate uit Heiloo een lezing met lichtbeelden over Indië in de zaal van het hotel „Welgelegen". Bij verhindering van den voorzitter, open de de secretaris der V.V.V. de bijeenkomst, waarna hij het woord gaf aan den spreker van dezen avond, die op een zeer interessante en leerzame wijze een praatje bij plaatjes hield die door hem zelf opgenomen waren. Des middags voor de schoolkinderen de reis naar Indië behandeld hebbende, vertoon de hij ons 's avonds een reisje door Atjeh. Een felle brand. Gisteravond brak een felle brand uit in een opslagplaats van Mop Krullen, waar tevens een vrachtauto, een luxe-auto, 25 kano's en aannemerswerktuigen waren ge borgen. De vrachtauto werd brandend naar buiten gehaald, de luxe-auto verbrandde. Om streeks drie uur laaide het vuur nog fel op en gaf de brandweer nog met 8 stralen water Een pakhuis met graan van den L.T.B., dat in de nabijheid stond, geraakte eveneens in brand, doch hier slaagde men erin het vuur spoedig te blusschein. De oorzaak van den brand is onbekend, pm drie uur was het ge vaar voor uitbreiding nog geenszins geweken Het vuur woedde toen nog fel door het pak huis. Mr. G. J. Bisschop, burg-'meester van Hoorn, heeft ontslag genomen als voorzitter van de afd. Noordholland van den Nederl. bond van gemeenteambtenaren. Deze afdee ling viert dit jaar haar 40-jarig bestaan, in verband waarmee de bondsvergadering in Noordholland za! worden gehouden. Donderdagavond is alhier een afdeeling van de VARA opgericht. Het bestuur werd als volgt samengesteld: D. Aav Kz., voorzit ter; J. Hakhof, secretaris; K. Sneeboer, pen ningmeester; mevr. T. Boodvan Til, com- missaresse en K. Smink, commissaris. DE AUFWERTIJNGSAFFAIRE. Notaris in hooger beroep. Naar het Hbld. mededeelt, heeft de notaris, die 30 Januari 1.1. door de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank wegens vaisch- heid in geschrifte is veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis de zgn. Aufwertungs- affaire tegen dit vonnis hooger beroep aangeieekend. Een echte ouderwetsche winter, zooals wij deze weken weer beleven, een tijd van felle vrieskou en stralende zon, van dichtgevro ren waterwegen en ijsvermaak alom is ook de tijd der vreemde vogels. In zekeren zin zouden we de menschen ook zoo kunnen noemen, zooals zij op en om het ijs zich vertoonen: de pinda-mannetjes, exotische gedaanten uit een verre wereld; de bekende gestalten ok uit eigen stad en dorp nu veranderd in hardrijders, en bont en kleurig gekleede figuurtjes, vlug en gratie vol of ook wel stuntelig en gebrekkig zich voortbewegend over het ijs, wonderlijk ge- costumeerae gedaanten soms als een avond- ijsfeest de carnavalsstemming nader brengt, ook voordat officieel de tijd daarvoor nog ge komen is. Maar ik wil mij hier toch bij mijn chapi ter, de natuur, houden en over vreemde vo- ge's in den letterlijken zin spreken. Zoo heel vreemd zijn ze niet altijd, maar vreemd toch wel in de omgeving, waarin ze zich nu vaak vertoonen: de vlugge wiekers en zwervers, de ranke luchtdoorklievers, de de kouwelijk in elkaar gedoken kleumers in het winterland en in den wintertuin. Daar was de fuut bijvoorbeeld op de ijs baan in een der Friesche wouddorpen, onze mooie, prachtige fuut, de welbekende Podi- ceps cristatus, een heel gewone verschijning in de streken van veenplassen en meren, maar daar in het Friesche dorpje in den Oosthoek, waar weinig water is, maar alles bosch en zand en akkers, een vreemde vogel, zoodat er over aan de bladen geschreven werd, wat dat toch wel voor een zonderlinge wintergast kon zijn. Daar zijn de zwermen meeuwen in onze stadstuintjes, anders beminnaars van de open zee, het stille duin, de grachten en de weiden en akkers op sommige tijden, maar nu, door honger gedreven, als een blanke vlucht neerstrijkend op het brood dat voor hen niet in de'eerste plaats, maar ja toch ook voor hen wel als zij komen wilden werd gestrooid Welbekende vogels ook zij, maar in den stadstuin, het tuintje voor musschen, mere's en meezen, toch ongewone, vreemde verschijningen. Zoo zijn er meer vogels, die hun heil nu wel zoeken moeten op ongewone plaatsen Daar is de meerkoet, die ook al in den stads tuin verdwaald raakte, de schuwe roerdomp, die nu een boerenerf durft naderen, de blau we reiger, die het ook dichter bij de huizen dan anders zoekt. Vreemde vogels in engeren zin vertoonen zich echter ook in het winterland. Daar zijn de vele en veelkleurige eendensoorten, die het open water opsporen, waar dat op enkele plaatsen nog opengebleven is, daar zij langs de stranden en bij de havenpieren behalve de eenden en de meeuwen ook de strandloo- pers en de plevieren. Snippen en ijsvogels zoeken eveneens het open watergebied op, ganzen en wilde zwanen trekken over en striiken hier en daar neer. De lucht is vol vreemde, ongewone gelui den soms, winter, echte winter met vrieskou en ijs zet ook het vogelleven in 'n heel ande re sfeer. Wat dan weer erg jammer is, dat is dit, dat vele vogels als de strenge kou lang aan houdt slachtoffers van de vorst worden. De winter van 1929 heeft in dit opzicht heel wat offers gevraagd. Ook onnoodige offers, slachtoffers van het moordend schot vaak, omdat er, droevig genoeg, altijd schieters zijn die als er wat vreemds voor hun loop komt dat meenen te moeten neervellen Jon gensruwheid komt daar ook bij: wat werden in mijn jongenstijd meerkoeten en wilde zwanen vaak onbarmhartig door velen ver volgd in het plassenland van mijn geboorte streek. En dat zal nog wel zoo zijn. Daartegenover toonen dan gelukkig in de zen tijd ook velen medelijden met de benarde en uit hun element verdwenen vogels. Wat in dit opzicht door voedselverstrekking en door waakzaamheid tegen wreedheden ge daan kan worden, moge ook in deze weken niet worden nagelaten. Dan zullen zoowel onder eigen als onder vreemd? vogels zoo weinig mogelijk dieren de dupe worden van den winter die zooveel genot aan velen on zer schenkt, maar die helaas ook leed brengt aan zoo menig mensch en dier. A L. B. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de lezing over „Suriname", welke dr. W, G. N. van der Sleen op Dinsdagavond 7 Fe bruari a.s. in de Handelsschool zal houden. Dr. van der Sleen is voor Alkmaar geen on bekende. Reeds meermalen heeft hij hier op onderhoudende soms humoristische wijze ge sproken over zijne reizen en omzwervingen in Oost-Indië en het Himalaya-gebergte. Het vorige jaar heeft hij een maandenlange reis ondernomen naar West-Indië en omge ving, en daar een schat van kennis en ervarin gen verzameld. Hiervan komt de heer van der Sleen nu het een en ander vertellen. Bovendien werden vele met zorg gekozen bezienswaardigheden op smalfilm en plaat vastgelegd, welke de ongetwijfeld interessante mededeelingen over dit ten onzent zoo weinig bekend Nederlandsch gebied zullen illustree- LIJKVERBRANDING. Op Donderdag 9 Februari a.s. houdt de Arbeidersvereeniging voor Lijkverbranding afd. Alkmaar een openbare cursusvergadering met lichtbeelden, 's avonds om 8 uur in de bovenzaal van café de Graanhandel, Luttik Oudorp, waar Andries de Roza, lid van het hoofdbestuur, zal spreken met het onderwerp „Crematie en Beschaving", In aansluiting op deze vergadering wordt op Zondag 26 Februari een excursie georganiseerd naar het crema torium „Westerveld". MUTATIES. De sergeant-majoor K. J. de Haas, van het regiment kust-artillerie te Den Helder, wordt geplaatst als administrateur bij het Land- stormverband te Alkmaar. De sergeant-majoor-administrateur J. H Twenhöfel, van het 21e regiment infanterie, gedetacheerd bij het Landstormverband te Alkmaar, wordt bij zijn regiment boven de formatie gevoegd en belast met de waarne ming van de functie van magazijnbeheerdei der 2e klasse bij het op te richten mobilisatie centrum te Alkmaar. ONDERBREKING STROOMTOEVOER Zooals elders in dit blad wordt bekend gemaakt zal de stroomtoevoer van het electrisch bedrijf Zondagmorgen van 61/* tot 63/* uur worden onderbroken. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771,8 mM. te Toulouse. Laagste barometerstand 730,1 mM te Ingö. Verwachting (geldig tot den avond van 5 Februari): Matige tot krachtige Westelijke tot Zuide- lijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; regenbuien, zachter in het Noorden, jn het Zuiden weinig verandering in ternjreiatuur STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt om 7.40 uur aan alle posten: Weest op uw hoede! Weeroverzicht De diepe depressie hij de Noordkaap is stationnair geworden, waardoor het'weer in onze omgeving wordt beheerscht door de randstoringen, die omstreeks langs den 55sten breedte graad van West naar Oost trekken. De sterke barometerstijging over Zuid-Scandinavie en de Noordzee maakte plaats voor een even snelle barometerdaling, die weer wordt gevolgd door stijgingen in het geheele gebied van Schotland tot IJsland. Op den oceaan ligt nog een uitgestrekt ge bied van lagen luchtdruk, dat zich tot bezui den de Azoren uitstrekt. Luchtstroomingen van zeer uiteenloopende temperaturen bewe gen zich op geringen afstand van elkaar, zoodat op korte afstanden groote tempera tuurverschillen worden gevonden. In Enge land en Ierland, waar gisteren nog vorst heerschte, is de temperatuur thans overal bo- ven 10 gr. Celsius. Op IJs'and daarentegen komt matige vorst voor en in Schotland steeg de temperatuur niet noemenswaard. Het is te verwachten, dat de barometer tijdelijk op nieuw zal gaan stijgen, doch daarna weer zal gaan dalen, wat na een onderbreking van den regen opnieuw met neerslag gepaard zal gaan. Ds. WARNERS SPREEKT IN DE KAPELKERK. Ds. Warners spreekt Zondagavond 6 uur in de Kapelkerk en niet in de Groote Kerk. EEN VERPLAATSTE KLOKKEN- WINKEL. De .thans 49-jarige zaak van de firma v d. Kley, eertijds gevestigd -tan de Zaadmarkt, is sinds vandaag verplaatst naar Ridderstraat no. 8. Dat is goed ge zien van den eigenaar, want een zaak in het centrum der stad trekt natuurrijk veel meer, dan een zaak, die wat afge legen is. De firma heeft er voor gezorgd, dat haar zaak de aandacht trekt Twee rui me en heldere etalages lokken de voor bijgangers al dadelijk en als men binnen treedt, ziet men een keurcollectie klok ken, pendules, horloges, enz., enz Natuurlijk zijn er de oude, Vkende merken gebleven, waardoor de firma be kend is geworden, maar naarnaast heeft zij tal van zeer moderne uurwerken aan- g schaft. Zoo zagen wij oa. een fraaie electrische klok, die zeer secuur oopt en op elke lichtleiding aangeschakeld kan worden. Verder heeft de firma een nieuwe keurcollectie goud- en zilverwerken in voorraad, die straks wel aftrek zullen vinden. Aan de zaak blijft, evenals vroeger, een reparatieinrichting gevestigd. BIJ KOFA IS 'T HEERLIJK WINTERWEER! De winter is een weekje geleden weggetrok ken. Voor vele menschen nog net iets te vroeg, want er waren tal van plannen ge maakt. In plaats echter van het heerlijke, droge winterweer, in plaats van de wit-be- sneeuwde daken en parken ziet men overal grauwe, natte straten en is de lucht een grijze, regenachtige massa. Geen heerlijk winterweer dus. Doch als men nu meent, dat het overal in Alkmaar zoo is, vergist men zich deerlijk- Want ergens in onze stad is een hoekje, waar nog de echte Noorsche winter heerscht. Dat is bij Kofa! Wanneer de bezoeker het bekende Kofa- magazijn binnentreedt, ziet hij vlak voor zich een Noorschen tempel, die van alle kanten verlicht is. Deze tempel is van onder tot boven met dikke lagen sneeuw bedekt en geeft al dadelijk een echte wintersfeer weer. Doch men gaat den tempel voorbij er ziet dan voor zich links en rechts lange rijen Noorsche ijs- tenten. Blijkbaar heeft het vannacht flink ge sneeuwd, want alle daken zitten onder de reine, witte massa En als men weet, dat in Noorwegen de dagen heel kort zijn, zal het ook niemand verwonderen, dat tal van lan taarns (ook al Noorsche modellen, die wer*jf." lijk fraai zijn afgewerkt en een heerlijk zacht licht verspreidende ijstenten, die samen ee° schitterend ijspaleis vormen, verlichten. De verkoopsters zijn waarschijnlijk be-« vreesd geweest, dat ze zouden bevriezen. Hoewel de centrale verwarming dit belet» hebben ze zich allen in winterkleeding ken en komen de vroolijke, lachende kopjes voorschijn onder de witte wollen ijsmutsen Een attractie op zichzelf. Er is nog een attractie. Midden in het u- paleis staat een groote zuil, die voortdure indirect licht uitstraalt. En rondom die zu liggen producten van Noorsche tinfabnekaj» waar de liefhebbers te kust en te keur km® gaan. - -

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10