3-ilmmeuws JCunst en Wetenschap Jtacktêeachtea jldvectet/Ltiën GEMEENTE-AVOND VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN, Een prachtig geslaagde avond. Propaganda-speech van ds Baar. DE AVONTURIERSTER VAN TUNIS. Cinema Americain. ZIJNE HOOGHEID AMUSEERT ZICH. Victoria-Theater. TWEE HOOFDFILMS IN HET A B T. HOE ZAL IK HET AAN MIJN MAN VERTELLEN? Renate Muller op haar best. Bioscoop-Theater Harmonie. CINEMA EN THEATER. JAN SCHUTS HILTJE BROUWEP. DANKBETUIGING. AART SCHERMEN, betuigen wij onzen harte! ijken dank In het bijzonder aan Dr. A H Moolhuijzen voor diens geneeskundigen bb'stand en aan Uitvoerder en Personeel van de Ass. v. Lijkbez. voor de wijze waarop de laatste -eer aan den overledene werd. bewezen Wed. A. SCHERMER—VADER en Kinderen Is men moe van het winkelen (er is natuur liik van alles te koop, o.a. voor deze ijsweek soeciale artikelen!) dan kan men uitrusten in een ijstent. Via een trapje komt men er in en neemt men plaats op een der kleine lage -toeltjes. En onmiddellijk komt een der „ijs- orhconen'' naar den bezoeker en schenkt hem tof haar) een kopje Keg's thee, dat hij (of Tii) onder het genot van een der nieuwste Vprkade-produeten kan gebruiken. r n ondertusschen ruischt zacht de muziek it eigen studio, dank zij de ve'c luidsprekers, !L overal verdekt opgesteld staan. j-let geheel maakt een fraairn indruk en tot n alle'onderdeelen is de zaak nauwkeurig in Noorschen ijsstiji ^ebouden. Wanneer men dan nog weet, dat alles opgebouwd is door eigen personeel, dan zal men het met ons eens zijn, dat hier werkelijk kosten noch moei te gespaard zijn, om een gezellige Noorsche week- te maken. Men ga de komende dagen eens een bezoek brengen aan het Kofa-magazijn! IN KOKEND WATER GEVALLEN. Aan de brandwonden overleden Terwijl de moeder zich gister even verwij derde, om een ketel, die ze juist in een wasctitobbe geledigd had, opnieuw te vullen, v-jel het twee-jarig dochtertje van den heer ges te Heerhugowaard waarover in het ko kende water van de tobbe. Het gevolg was, dat de kleine met ernstige brandwonden aan gelaat en borst bedekt werd. De verwondingen waren zoo ernstig, dat de arme kleine spoedig overleed. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie der Arrondissementsrechtbank fe Alkmaar is gedeponeerd de eenige uitdee- lingslijst in het faillissement van C. Mulder Wzn., landbouwer te Wieringen aan de Noorderbuurt. Curator mr. A. Prins, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 64 93/1000 pCt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 Februari is de apotheek van Mevr. Schouten—Oele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,20 uur licht op. -Voor den gemeente-avond, uitgeschre ven, door de vereeniging van vrijz -herv. „De Evangelische Jnie", bleek gister avond groote belangstelling te bestaan: de groote zaal van de Harmonie, alsme de de tribune, was geheel bezet Geen wonder dat de heer G. L o u w a a r s, de voorzitter, daarover in zijn openings woord voldoening uitsprak. Het doel van den avond schetste hij als: een poging om den band met de kerk te ver sterken en den kerkgang te bevorderen. Wel keurde hij een kerkgang uit sleur af, maar, zei hij, het niet gaan kan ook sleur worden. Na het openingswoord betrad een klein orkest van drie personen onder leiding van Melchert Schuurman het tooneel voor de uitvoering van „A perfect day", hetwelk zij zoodanig vertolkten, dat men luisterde onder ademlooze stil te Onnoodig te zeggen dat een storm achtig applaus hun loon werd Ook Kommer Kleijn, de vooral van de radio bekende declamator, oogstte een daveienden bijval voor de wijze waarop hij de Fo-umscène uit Shakespeare's drama Julius Caesar "af, nadat hij eerst etn korte inleiding daartoe atd gegeven. Het vrijzinnig zangkoor, dat in de laatste maanden, sinds het onder eiding staat van Corn. Jonker, in kwaliteit zoowel als in kwantiteit zeer sterk is vooruitgegaan en thans een honderdtal leden telt, zong zeer gevoelvol „Komt al len tesaam", een oud Portugeesch Ker "t- lied, gevolgd door het teere „Adeste". Na de pauze kwam dit koor met „Vlaamsche kermis", een lied van brui sende vroolijkheid en opwinding, en ook daarin bleek het koor sterk te staan. Ds. Baar hield vervolgens een pro- paganda-speech, die hij aanving met zijn vreugde uit te spreken over het drukke bezoek. Gij zijt allen vrijzinnig- hervormden, zei hij, maar geeft gij u darrvan wel goed rekenschap? Het wil zeggen, dat wij niet staan op den inhoud van de geloofsbelijdenis, maar gelooven op grond van het geloof zelf, m a w dat wij niet gelooven op gezag, maar alleen °P getuigenis van den Heiligen Geest ,n ons. Daarom eischen w ij vrijheid en dat is het groote verschii tusschen ons en de orthodoxie. Aan de hand van de his torie zette spr. uiteen dat de strijd om vrijheid al eeuwen oud is en nimmer ge heel onderdrukt kon worden. Telkens als de roep om eenheid had geleid tot strenge regels, kwam de zucht naar vrijheid weer boven. Spr getuigde van de hoogste openba rs*'- ds het evangelie van Jezus nstus, een openbaring die mer, alom irv'n waarnemen, maar nergens zcó als von,€n -Persoon van Christus, die bad V1ianden en daarmee een liefde iherke^ Z00a,s die nergens is op te von-nrif'i!n' iZO° g*ng sPr voort, de her- Vrijheiri a,s het heste middel om de jarigen ®v®ral te brengen Uit den 80 og dien wij, ondanks de pogingen om de religieuse gedachte naaruit te weren, niet kunnen zien zon der de laaiende brandstapels is onze kerk omhoog gekomen, en als wij onze vrijheid willen bevestigen, moeten wij den invloed van de oude volkskerk ver sterken. Zoodra wij haar den rug toe koeren, leveren wij haar over aan de reactie. En als er geen kracht genoeg uitgaat van de kerk en helaas is dit vaak zoo is dat de schuld harer leden zelf. Wij willen die kerk bewaren in haar protestantsche eenheid en als wij haar verlaten, dan zakt zij en bestaat dan nog slechts voor een bepaalde groep: de orthodoxen Dat zij thans nog alle schakeeringen van het protestan tisme omvat, is juist een bewijs va hare grootheid en wij moeten zorgen dat die eenheid blijft bestaan. Niet slechts in dagen van kerkelijke verkiezingen hebben wij van dien wil te getuigen, maar altijd moete wij door een positief beginsel geleid n gedragen worden. Wij moeter blijven strijden voor de macht, omdat alleen bii de vrijzinni ge de rechten van anderen veilig zijn. Spr. wees in dit verband op het afstaan van twee predikantsplaatsen aan de or'aodoxen hier ter stede, ofschoon de vrijz.-hervormden de meerderheid heb ben en eerstbedoelden, toen het nog an dersom was, geen dergelijke verzoeken van de vrijzinnigen inwilligden. De strijd om de macht blijft geboden, omdat de rechtzinnigen nog in groote meerder heid tegen evenredige vertegenwoordi ging zijn. Na veel strijd is in Alkmaar de mo gelijkheid verkregen voor vrijzinnige prediking. Weet dat te vvaardeeren, be denkt clat het vuur dooft als er geen brandstof is. Om te kunnen komen tot waarachtige aanbidding in geest en waarheid, moeten wij zijn menschen die geestelijk op eigen beenen kunnen staan, en daarvoor hebben wij noodig telkens weer innerlijk te worden versterkt door onzen geest op hoogere dingen te rich ten. Krachtig wekte spr. op tot lidmaat schap van De Evangelische Unie, of, zooals hij het zeer mooi met een beeld uit het zeemansleven zei, plaats te iemen aan de riemen. Toen het applaus wat bedaard was. trad ds. Baar weder naar voren, om te ontkennen de juistheid van de wel eens gehoorde bewering, dat hij tegen het op treden van een zangkoor in de kerk zou zijn Neen, zei hij, alleen als de zang van een koor niet kan strekken tot verhoo ging van den dienst, dan ben ik tegen dat optreden, maar van het tegenwoordige koor zal ik gaarne gebruik maken. Hij wekte op tot ijverige studie en spoorde de ouders aan om hun jongens te doen toetreden tot het knapenkoor, opdat in de toekomst ook hiervan, in vereeniging met het gemengde koor, groote kracht kan uitgaan. Kommer Kleijn trad nog eenmaal op met ,.Het lasterpraatje" van Tschechow en „Angstavond" van Samuel Falkland, twee humoristische stukken, die veel bijval oogstten, en het orkest gaf ook n >g een tweetal nummers op sublieme wijze, waarna de heer Louwaars het slotwoord sprak, daarbij dank brengende voor de medewerking van hen, die op dezen avond naar voren waren gekomen en aan hen, die aan de voorbereiding hun beste krachten hadden gegeven (speci aal noemde spr. den secretaris, den heer W. J Karssen) De heer Van der Velde maakte zich nog tot tolk der aanwezigen, toen hij het bestuur van „De Evangelische Unie" dank bracht voor het organiseeren van den avond en zijn waardeering uitsprak voor de poging om den band tusschen de vrijz.-hervormden te versterken, welk pogen naar hij hoopte veel succes zou hebben. Met het samen staande zingen van den Avondzang werd de bijeenkomst besloten. De avonturierster van Tunis is een onderne mend meisje, dat in den oorlog met Marok- kaansche stammen tegen haar wil als spionne is opgetreden en daardoor in de macht is ge komen van een bende schurken, die zich van haar medewerking hebben verzekerd op straffe haar aan het Fransche gouvernement te verra den. Er is opnieuw een opstand in de Afri- kaansche woestijn uitgebroken en een groep Europeanen is door een schurkachtigen mijn eigenaar in een mijn geïsoleerd en dreigt met het bezit van die mijn in handen van de ban dieten te vallen. De eigenaar van deze mijn stuurt vanuit Parijs zijn neef met een kostbare zending kisten wapenen naar de bedreigde Europeanen en de avonturierster Ellen Richter dient als lokvogel om hem zijn pa pieren afhandig te maken. Zij krijgt evenwel op het laatste oogenblik een afkeer van haar duistere taak en besluit met den jongen man naar Afrika te vluchten en hem bij de gevaar lijke expeditie te helpen. Op zeer toevallige wijze komen zij in contact met 'n wonderlijken maar buitengewoon handigen dikzak, die zijn lastige vrouw ontloopen is en door deze ach tervolgd wordt. De avonturen van het drietal zijn vele en zeer ingewikkelde en menigmaal verkeeren zij in levensgevaar daar de bende leden hen dicht op de hielen zitten. Telkens weet de brutale dikzak hen weer uit de dwaaste maar gevaarlijkste situaties te red den en zoo gaat de tocht van Parijs naar Mar- seille, van Marseille door de Fransche en Ita- liaansche Rivièra en verder over de Middel- landsche zee naar Tiinis, waarna het laatste bedrijf zich in de Sahara afspeelt. Het is begrijpelijk, dat de film volop gele genheid geeft land en volk in zijn karakteris tieke schoonheid te leeren kennen en eenmaal in Afrika geeft de film zeer interessante af beeldingen van Moorsche bars, waarin zich zooveel afspeelt, dat de Alkmaarsche bars in vergelijking daarvan nog Zondagsschooltjes zijn. Natuurlijk heeft de- film een happy end Hij en zij krijgen elkaar en zelfs de dikke bondgenoot vindt in de Sahara zijn vrouw te rug, die hem wekenlang achterna gereisd is. Vooraf gaan een paar screensongs, wat Po lygoon-nieuws en een leuke matrozenkomedie. En het publiek niet minder. Want deze vroolijke operettefilm met onze landgenoote Lien Deyers en George Alexander in de hoofdrollen, voldoet weer even goed als zoo vele andere in dit genre. Men verwondert zich, dat er telkenmaal weer een nieuwe vari ant gevonden wordt op het thema: vorst en prinses, eerst onverschillig, later verliefd. Hier is het vorst Michaël, die volgens den wil van de hertogin zal moeten trouwen met haar dochter Maria. Naar de opinie der beide be trokkenen wordt niet gevraagd. Maria is in een klooster opgevoed, terwijl Michaël het le ven heel wat vroolijker opneemt, en o. m. met de revue-girls en vooral met Fifi, de beste maatjes is en zijn tijd zooveel mogelijk vroo- lijk doorbrengt. Maria in haar stijve kleeding heeft voor den Prins niets bekoorlijks. Dit merkt zij wel, maar als zij hoort dat van Fifi zoo'n groote at tractie uitgaat, neemt zij haar toevlucht tot deze Fifi om van haar de geheimen der attrac tie te leeren. Deze verandert haar in een charmant persoontje en stelt haar aan den prins voor als haar zuster Mimi. En deze Mimi is het natuurlijk, die het hart van Michaël wint. Deze zal tenslotte alles trotseeren. Hij zal op den verlovingsavond een groot schan daal verwekken, door Mimi als zijn verloofde voor te stellen, en als hij dat inderdaad doet, is hij ten hoogste verwonderd, als hij de alge- meene instemming merkt. Mimi en Marie blij ken dezelfde persoontjes te zijn. Deze geschie denis is uitgebreid met amusante avonturen van Michaël, van Fifi, van den hertog en van Peter, den oppasser. Voor Lien Deyers was de rol van Maria zeer geschikt. Trude Berliner vond in de rol van Fifi juist iets, dat haar paste. Zij is vooral als revue-danseres uitstekénd en wanneer dan Tibor von Halmey, die de rol van Peter speel de, haar partner is, krijgt men altijd een zeer geslaagd dansnummer te zien. Hans Junker man is de hertog op zijn bekende manier en George Alexander vermaakt zich tusschen al de revue-meisjes opperbest. Het voorprogramma brengt een interessant Paramount Nieuws, een komische tweeacter gespeeld door de Boy Friends, een goede Screensong en een Hollandsch Nieuws met di verse actualiteiten. Het eerste hoofdnummer dat deze week in het A. B. T. draait, gaat over een onder werp, dat weldra tot het verleden zal behoo- ren, n.1. de smokkelhandel in drank in de Vereenigde Staten. Het gaat hier over twee vrienden, Mike en Cookie, die elkaar in den oorlog hebben ontmoet. Cookie redde den an der eens het leven, en verloor daarbij een oog. In het vaderland teruggekomen krijgt Mi ke dadelijk zijn baantje bij de politie terug, hij wordt zelfs bevorderd, met Cookie is het anders gesteld, want het redactiebureau, waar hij werkzaam was, heeft hem niet meer noodig. Maanden is hij werkloos, en hij maakt kennis met den leider van de drank smokkelaars, Marino, die hem een introduc tie geeft. Inplaats van daarvan gebruik te maken, treedt Cookie eigenhandig op: hij gaat er met een auto vol drank van Marino vandoor, nadat hij den chauffeur er af heeft gegooid. Dan begint hij een eigen zaak en wordt den grooten concurrent van Marino Hij is aan een rijk man en ontmoet weer zijn vriend en hun beider vriendin, die hij op een feest ten huwelijk vraagt. Maar zij eisent dat hij zijn „vak" zal opgeven. Als Cookie Larry, de broer van zijn vrien din, redt uit de handen van Marino, schiet hij een bendelid neer. Zijn vriend Mike, die in zijn kwaliteit van inspecteur van politie ook in de nabijheid is, schiet zelf als nieuws gierigen aankomen en zegt, dat hij als politie den man heeft neergeschoten. Hij be waart dus zijn vriend voor de wraak van Marino. Mike neemt nu op zich de dranksmokkelaars te bestrijden. Hij tracht zijn vriend over te halen het „vak" op te geven, dat gelukt. Cookie trouwt met hun beider vriendin maar dan blijkt dat Larry door de mannen van Marino is vermoord. En Cookie begeeft zich weer op het duistere pad. nu om wraak te nemen. Hij doodt Marino, wordt dan echter door Mike gearresteerd en komt op de elec- trische stoel. De film wordt zeer goed gespeeld en is erg boeiend. Voora! de hoofdrollen zijn goed bezet, en wel door Jack Holt als Cookie en Tom Moore, als Mike. Maar ook de bijrollen zijn zeer in orde. De tweede hoofdfilm heet ,De Midder nachtzon". en speelt in het Rusiand van voor den oorlog en dan nog wel aan het hof. De bekende actrice Laura la Plante speelt uit nemend de rol van de Middernachtzon, die op zeer onaangename wijze kennis maakt met de manieren, die daar gelden. Maar tenslotte blijkt toch de grootvorst een edel mensch en komt alles op zijn pootjes terecht. Het bioscoop-theater Harmonie brengt mor gen de eerste voorstellingen van een bijzonder geslaagde Ufa-film n.1.: Wie sag' ich's meinem Mann? Ja dit hebben zoovele vrouwen zich al eens afgevraagd. Maar Charlotte Olten- dorff (Renate Müller) is wel in een heel lastige positie geraakt. Zij heeft n.1. haar jaloersche echtgenoot wat al te veel toegegeven. Deze speelt nu erg de baas. Als hij voor eenige da gen uitstedig is, wordt Charlotte door haar vriendin Hilde overgehaald heimelijk een paar dagen naar de badplaats H. te gaan. Alles gaat goed, maar zie, op den terugreis valt haar handkoffertje uit den auto en dat is het begin van alle onaangenaamheden. Char lotte merkt het pas als zij thuis komt en schrikt, want in het koffertie bevindt zich haar pyama. Als Hans thuiskomt, wil hij weten hoe zijn vrouw de avonden heeft doorgebracht. Char lotte vertelt een leugentje, o.a. dat zij een avond naar de opera is geweest. Maar juist dien avond is de opera niet doorgegaan. Door dat Hans zelf op zijn reis in den D-trein een avontuurtje heeft gehad met zekere Lissy en deze een vriend heeft, die Lotte's koffertje heeft gevonden, kan men zich de verwikkelin gen en vergissingen voorstellen, die uit deze geschiedenis voortkomen. Op welke wijze al les weer in orde komt, moet men zelf maar eens op de fihn gaan zien. Maar charmant is het geheel zeker. Renate Müller is als het aardige vrouwtje al bijzonder op dreef. George Alexander is de jaloersche echtgenoot. Ida Wüst maakt van de vriendin Hilde een prachtig type, terwijl Geor- gia Lind als het vrouwtje uit den D-trein ze ker de aandacht verdient. Het geheel is vol verrassende wendingen met pittige muziek. Het voorprogramma is zeer uitgebreid en bevat behalve interessante journaals een zeer spannende film uit het atelier-leven, n.1.: Het schot in het toonfilm-atelier. Wie doodde de filmactrice Saylor? Deze film zal u tot het einde boeien. Kunt gij zelf de schuldige aan wijzen? Wij mogen verder niets verklappen, om de spanning niet weg te nemen. Als geheel een zeer boeiend programma. Het Weekblad dezer week bevat: vervolg artikelen, artistiek uitgevoerde portretten o.a. van Marie Dresselhuys, die in het tooneelstuk in ieder huwelijk veel succes had, filmnieuws met photo's, „Moderne balletkunst" (Kurt Jooss „der Grüne Tisch"), C. en T. journaal; 'n liedje „Tegenstrijdige vrouwen", van Guus Betlem Jr„ enz. JOH. KUIPER'S ZANGKLASSEN. De zangleerlingen van Joh. Kuiper 125 personen voeren a.s. Vrijdag, 10 Februari, een oorspronkelijke kinderoperette op, waar van de tekst geschreven is door Jac. Wilson, en de muziek door Evert Koning, een musicus uit Hoorn. Het libretto vier bedrijven is een sprookje, en vertelt van een feest in sprook jesland, omdat er een kroonprinses geboren is. Kabouters, kolenbranders, en anderen komen hun gelukwenschen aanbieden en schenken een berketakje en lantaarntje als talisman. Moeders smeeken „de fee van de bron" zoo heet de operette hare bescherming te willen verleenen aan het kleine koningskind. De fee belooft dat, maar de heks, niet op het feest genoodigd, voorspelt dat het kind een maal als bedelaar zal rondzwerven. In het 2e bedrijf zijn kolenbranders in het bosch aan het werk en zullen met de kabouters den 19en verjaardag van den kroonprins vieren. Ook de fee is aanwezig. Plotseling verschijnt de heks en deelt mede dat zij den prins zal betooveren. Het volk zal dubbel waakzaam zijn om die betoovering te verhinderen. De prins is op jacht 3e bedrijf en be merkt een meisje Ella dat hulp behoeft. Hij geeft haar het berketakje en het lantaarn tje. Na zijn vertrek verschijnt de heks die den prins betooverd heeft. 4e bedrijf. De kabouters zijn troosteloos, als zij van de fee vernemen dat alleen een jong meisje den betooverden prins, die nu als land- looper rondzwerft, uit eigen vrijen wil tot man wil nemen. Ella is dit meisje, en natuurlijk komt alles goed terecht, We weten dat Kuiper zorgvuldig werkt en z'n leerlingen mooi laat zingen. Ongetwijfeld zal hij ook met deze opvoering veel eer inleg gen. De costumes worden geleverd door de firma Ridderikhof te Hoorn, de firma Timmer, alhier, zorgt voor de decors, mevr. JonkerJonker studeerde de elfendansen in. 'n Geheel dus dat veelbelovend is. A. K. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 4 Febr. 1933. Op de heden gehouden eierenvei'.ing waren in totaal 14000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5355 3.303.40; 56—58 3.40—3.60; 58—60 3.60— 3.70; 60—62 3.603.80; 62—64 3.704; 64—66 3.80—4.30. Aange voerd 18000 stuks Eendeieren, waarvan de prijzen niet genoteerd. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 4 Febr. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen a's volgt: 9 Paarden 75—175; 3 Melk koeien 130—150; 40 Nurhtere kalveren (slacht) 3—10; 41 Schapen: vette 13— 15, Overhouders 2—9; 2 Bigzeugen 3540; 18 Schrammen 15—20; 106 Biggen (10 weken) 510. Handel stug. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 4 Febr. 1933. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aangevoerd 33 kisten en i korf. Prijs 75—80 cent per K G. Handel goed. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 4 Febr. 1933. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 8292 cent, 2e s. 7580 ct.Eieren (groothandel) 3.253.75. Eendeieren f 3.25. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Febr. 1933. Andijvie per 100 stuks 0.808.10; Bloemendaler kool per 100 stuks 2.40—4.10; Boerenkool per 100 stuks 1.107.10; Bieten per 100 K.G. 0.60—1.80; Gele kool per 100 K.G. 0.802.60; Groene kool per 100 stuks 1.503; Knolselderie p. 100 stuks 16; Prei per 100 bos 3.608.10; Roode kool per 100 K.G. 14.40; Selde rie per 100 bos 1.60—3 60; Spruiten per 100 pond 6.50—15 50; Uien per 100 K.G. 1.603.80; Wortelen per 100 K.G. 1.60—2.40; Witlof le s. per 100 pond 1013 50, 2e s. per 100 pond 4.50— 8.50. NOORDSCHARWOUDE, 3 Febr. 1933 7200 K.G. Uien: Drielingen 2.202.30, Uien 3.103.60, Grove uien 2.50 3; 52300 K.G Roode kool 1.903.70, doorschot 1.50—2.80; 111200 K.G. Deensche witte kool 0.60—/ 0.80, door schot 60 cent; 37700 K.G. Gele kool 1 20 1.80, doorschot 11.30, alles per 100 K.G. Doorgedraaid: 12600 K.G. Deen sche witte kool en °00 K.G. Gele kool. WARMENHUIZEN, 3 Febr. 1933 Roode kool le s. 2.40—3.40, 2e s. 1.60— 2.70; Gele kool les./ 1.70—2, 2e s. 1.30—1.60: Deensche witte kool le s. 60 —80 cent; Drielingen 3.30—3.50; Uien 3.30—3.60; Grove Uien 33 30; Peen 2.10. Aanvoer: 55100 K.G Roode kool; 8200 K.G. Gele kool; 23600 K.G Deensche witte kool; 12250 K.G. Uie>- en 150 K G. Peen. ZAANDAM, 3 Febr. 1933. Veilingver. „De Zaanstreek" Andijvie 0.80—1.30 per kist; Bloemkool 15 cent per stuk; Pieter selie 1920 cent per bos; Selderie 1821 cent per bos; Prei 915 cent per bos; Uien 11-15 per zak; Citroenen 1.40— 1.70 per 100; Rabarber 13 cent per bos; Boerekool 6085 cent per kist; Roode kool 2Vt7K cent per stuk; Gele kooi 3—614 ct. per stuk; Br lof 9—11 cent per pond: Toma ten 2223 cent per pond; Spruiten 11—16 cent per pond; Peen 5590 cent per zak; Uien 2e s. '460 cent per zak; Knolse'derie 815 cent per bos: Goudreinette 715 cent per pond. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Febr. '33. Langendijker Groentenveiling. 54000 K.G Roode kool les./ 1.60—4 20, 2e s. 0.9Ó 3.20; 60.000 K.G Gele kool les 0.90 2, 2e s. 0.701.70; 105000 K.G. D. witte kool 60—70 cent; 20.000 K.G. Uien: gele uien 2.503.20, gele drielingen 2.302.60, grove uien 2.102.90; 3500 K.G. Bieten 0.60—1.90; 2000 K G. Peen 1.70—1.80, alles per 100 K G. PURMEREND, 3 Febr. 1933. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken* Witlof 12.50—23 per 100 K.G.; Roode kool 1.40—6.50 per 100; Witte kool 1 per 100; Savoye kool 1206.20 per 100; Spruitkool les2.20—4.85, 2e s. 0.602 per 15 K G.; Boerekool 0.60 1Andijvie 40—80 cent per kist; Selderij 59 per 100 bos, Wortelen 29—52 cent- Uien 3690 cent per 25 K.G.; Prei 2 ƒ15 per 100 bos; Reinette, goud 1623 per 100 K.G.; Suntersche pupeling 13 18 per 100 K G.; Comtesse de Paris 16 17 per 100 K.G. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd en Berkhout Alkmaar 2 Febr. 1933. Huwelijksvoltrekking te Berk hout op Donderdag 16 Febr a.s. Thuis te Alkmaar Zondae 12 Febr. Leeghwaterstraat 17 A Heden nam de Heere tot Zich, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, BREGJE VAN SANTÉ, Wed. van den Heer J. VAN KLEEF, in den ouderdom van bijna 82 jaar. Nijmegen, 2 Febr. 1933. v. 't Santstraat 24. Nijmegen: G. VAN KLEEF Jzn. T. VAN KLEEF— BARON. Alkmaar: J. VAN KLEEF. Z VAN KLEEF—ZIJL Nijmegen: J. B. VAN KLEEF en Verloofde De begrafenis zal plaats hebben op „Rustoord", Maandag 6 Februari a s., IK uur van het Wilhel- mina-Ziekenhuis. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer Voor de zeer vele blijken van_ belangstelling, op den len bruari ondervonden, betuig ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijken dank. H. v. DRUNEN. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van Innige deelneming na het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder ondervonden. Uit aller naam, A. VOLKERS Hensbroek, Febr. 1933.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11