Van Rommelzaken Hobbeltie S-T-O-P JBUutetdand van SNELHEID X van TWIJFEL O van ONGELUK P van PATIËNT BESTRIJDING DER IEPENZIEKTE. Op initiatief van het bestuur van den pol der Wieringerwaard is Zaterdag in hotei Igesz te Schagen een vergadering gehouden waar den heer Schenkenberg van Mierop, houtvester bij Staatsboschbeheer, een inlei ding heeft gehouden over de Iepenziekte en haar bestrijding. Voor deze bijeenkomst waren uitgenoodigd de besturen van de Waterschappen uit den kop van N.H. Genoemde heer heeft een duidelijke uiteen zetting gegeven van den aard der ziekte als mede over de middelen tot bestrijding. Aan gezien de ziekte hier in den omtrek nog maar sporadisch voorkomt, kan volgens inleider door krachtig optreden en goede samenwer king sterke uitbreiding worden voorkomen Als meest doeltreffende bestrijdingsmethode is genoemd het doen vellen van aile aange taste zieke en stervende boomen, welke dan voor Maart door ontschorsing e.d. onschade lijk moeten worden gemaakt. Het spreekt vanzelf dat daarbij de medewerking van particulieren niet kan worden gemist, doch wanneer de bestrijding niet krachtig wordt aangepakt is er groote kans dat veel meer boomen door afsterving zullen verdwijnen. Waar de overbrenging der ziekte geschiedt door de z.g. iepenspintkever, en deze ook leeft in de schors van gevelde boomen is dus ook het onschadelijk maken van liggend hout van groot belang. Zeer duidelijk heeft de inleider één en an der toegelicht en hij besloot met de toezeg ging dat voor het opsporen enz. het Staats boschbeheer voor zoover mogelijk steeds kos teloos tot voorlichting bereid is, en dat het Iepenziekte Comité te Wageningen ook in die richting werkzaam is, door het beschikbaar stellen van drukwerkjes e.d. Zoo ooit een goed werk gedaan kan wor den tot behoud van het iandschapsschoon in onze omgeving, dan is het door gezamenlijk stelling te nemen tegen verdere uitbreiding der iepenziekte. HEILOO. De Geitenfokvereeniging „Heiloo" hield Dinsdagavond jaarvergadering in café Ad miraal. De voorzitter, de heer G. Smits, opende, heette welkom en sprak zijn genoegen uit, dat men het afgeloopen jaar geen al te ongun stig jaar maakte. Men kocht een eerste klas dekbok aan, er was tweemaal een vergade- rig te Amsterdam en een vermindering van 5 leden en toch was er nog een batig saldo over, dus past een woord van dank aan het beleid van den penningmeester. Het jaarverslag memoreerde de teruggang van het ledental van 52 op 47 en de zoo goed geslaagde Kringkeuring op de L.E.T.T. Noo- dig is, zegt het verslag, dat we blijven vech ten tegen de onbillijke behandeling inzake de kwestie hoofdbestuur-Muijs en ook dat het hoofdbestuur ons nu weer met de goedge keurde dieren (dekbokken) laat zitten zonder De heer Hulsen bracht verslag namens de vergadering. Huisen bracnt verslag rekeningcommissie en verklaarde alles in orde. De heer Wasterval deed rekening en ver antwoording: ontvangsten f 124.75, uitga ven f 107.60, saldo 17.15. De rekening werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden J. Admiraal en G. Smits werden herkozen. Daarna werd als voorzitter voor het tijdvak van 4 jaar ge kozen de heer G. Smits. Zoowel de heer Smits als de heer Wasterval wilden aanblij ven voor een jaar. Het volgend jaar zal men weer zien. Bij het punt verslag vergadering te Am sterdam ontspon zich een drukke discussie over de nonchelante wijze waarop het hoofd bestuur zich van de kwestie, die geld kosten, afmaakt. Opgemerkt werd, dat het niet van bevoorrechting is vrij te pleiten. De voorzitter onderschreef die klacht. Uit geest had zich slecht gehouden en het hoofd bestuur hield Schuddeboom de hand boven het hoofd. Ons bestuur heeft den inspecteur aangetoond met een 3-tal getuigen, dat wij de dieren verkochten aan den inspecteur en nie' in bruikleen gaven. Het hoofdbestuur moest betalen, doch in het heftige debat in Amster dam ontkent de inspecteur de verklaring van 3 personen en wilde heengaan. De heer Wasterval zeide, dat W. L. de Vries zijn misnoegen had uitgesproken over ons optreden. Doch spr. had hem van rupliek gediend en was niet van plan een stap te wij ken als we zij het dan onze leden be nadeeld worden. Op nadrukkelijk verlangen van de leden zal het bestuur zich in verbinding stellen met het hoofdbestuur om de goedgekeurde dieren, die in 1932 gekeurd en niet afgenomen zijn, vergoed te krijgen. De voorzitter stelde voor om die oude kwestie te laten rusten. Spr. had geen lust om die weer op te ratelen. Men had in Am sterdam die kwestie zij het dan in ons na deel afgedaan. Hiertoe werd besloten. Het bestuur kreeg mandaat om de loopende zaken af te doen en zoo mogelijk in 1933 een tertoonstelling en keurig te houden. De heer P. Dekker werd herbenoemd als bokhouder. Besloten werd de le klas dekbok, afkomstig uit Zaandam, een jaar aan te houden. Dit is mogelijk door de bijzondere welwillendheid van een der leden. Bij de rondvraag werden interne zaken besproken, waarna sluiting. VERZET TEGEN DE CRISIS- VARKENSWET. Dinsdagavond is te Zelhem, bij Doetin- chem, een groote protestvergadering gehou den tegen de uitvoering van de Crisis-Var- kenswet De ongeveer 500 aanwezigen heb ben na heftige discussie een motie aangeno men, waarbij, de vergadering zich eenparig verklaarde tegen de Crisis-Varkenswet en haar uitvoering, alsmede tegen de samenstel ling van sommige commissies. DE STEUN AAN DEN TUINBOUW. Is het beschikbaar gestelde be drag van f 5 millioen voldoende? Het Tweede Kamerlid Kampschöer heeft tot den minister van economische zaken en arbeid de volgende schriftelijke vragen ge richt: Is de minister bereid mede te deelen of de resultaten van de berekeningen in verband KON HAAR HANDEN NIET OPBEUREN. Wanhopig door rheumatiek. Doet nu weer zelf de huishouding. Tien maanden lang leed deze vrouw. Tien maanden lang worstelde zij om haar rheumatiek te overwinnen. En toch, toen zij eenmaal het juiste middel had gevonden, hoefde zij niet lang meer op het succes te wachten. Gedurende zes weken ,.de dagelijksche dosis'' Kruschen Salts en haar strijd was gewonnen Een „ongeloofelijk wonder" noemt zij het. Zij schrijft: „Ongeveer 12 maanden geleden kreeg ik een aanval van rheumatiek en wel zoo kwaadaardig, dat ik er door mis vormd werd. En ik was nog maar 32 jaar. Tien maanden lang probeerde ik van alles en ik werd beschouwd als een hopeloos geval Joms kon ik dagenlang mijn handen niet tot mijn hoofd opbeu ren. Toen dacht ik aan Kruschen Sa ts Een ongeloofelijk wonder! In zes weken tijd was ik in staat mijn huishouding weer zelf te doen en voor mijn kinderen te zorgen. Ik heb nooit meer eenige tee kenen van een terugkomen der rheuma tiek bemerkt." Mevr M. De werking van „de kleine dagelijk sche dosis" Kruschen Salts is even een voudig als doeltreffend. De verschillen de zouten in Kruschen drijven zacht de opgehoopte afvalstoffen en urine zuur, die Uw pijnen veroorzaken, langs den natuurlijkn weg uit het lichaam. De pijnen verminderen, de stijve gewrichten warden weer lenig, gezwellen verdwij nen. Indien U trouw blijft aan de kleine dagelijksche dosis Kruschen zullen de afvoerorganen tot regelmatig function- neeren aangespoord worden, zoodat het lichaam inwendig schoon blijft. Zoo doende krijgt het kwaadaardig urine zuur geen kans meer zich ooit weer op te h^open. U blijft vrij van rheumatiek Kruschen Salts is, uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 9.90 en 1.60 per flacon. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. met de uitkeeringen ten behoeve van verbou wers van fruit en warmoezerijgewassen over het jaar 1932, reeds bekend zijn? Zoo deze resultaten aantoonen, dat met een bedrag van 5 mil'ioen gulden niet bereikt wordt wat bedoeld is om den tuinbouw te hel pen. is de minister dan bereid voorstellen aan de Kamer te doen tot verhooging van he: beschikbaar gestelde bedrag in verband met den zeer ongunstigen toestand in den tuin bouw vooral in die streken waar de grove tuinbouw wordt uitgeoefend en waar reeds vele tuinders hetzij door middel van werkver schaffing, hetzij door instellingen van welda digheid, worden gesteund? EEN STERK VOORUITGAANDE GEMEENTE. Dat de gemeente Voorburg een der snelst groeiende gemeenten is in ons land, moge blijken uit de volgende cijfers: Op 1 Jan. 1921 telde de gemeente 7471 in woners; op 1 Jan. 1925 11410; op 1 Jan. 1928 14834; op 1 Jan. 1930 18142; op 1 Jan. 1932 20858 en op 1 Jan. van dit jaar 22019. In 12 jaren is dus het zielental verdrievou digd! GROOTERE SNELHEID VOOR VRACHTSCHEPEN. De schepen „Modjokerto" en „Siantar" van den Rotterdamschen Llyod, twee turbine- vrachischepen ieder ongeveer 8400 ton me tend en resp. in 1922 en 1921 gebouwd, zul len worden verbouwd tot motorschepen. Bei de schepen zullen een nieuw voorschip en een nieuwen steven krijgen, waardoor zij eenige tientallen voeten langer worden en een vorm krijgen, die een grootere snelheid mogelijk maakt, tot 15K mijl, waardoor zij komen in de klasse van de snelstvarende vrachtschepen. ZICH ZELF AANGEMELD. Een 29-jarige te Den Haag wonende kleer maker heeft zih aan het hoofdbureau van politie aangemeld. Hij verklaarde hier plm 500 te hebben verduisterd ten nadeele van zijn patroon te Amsterdam, die in de resi dentie een grossierderij in bloemistartikelen drijft. De man is in bewaring gesteld. SCHORSINGSBESLUIT GESCHORST. Bij koninklijk besluit is het besluit van den gemeenteraad van Huizen tot schorsing van den gemeente-architect tot 1 Juli a.s. opge schort. De burgemeester had het raadsbesluit, zooals men weet, niet uitgevoerd en ter ver nietiging voorgedragen aan de Kroon. WEELDEVERTERINGSBELASTING. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westfriesland heeft aan de Tweede Ka mer een adres gezonden naar aanleiding van het ontwerp van wet Weeldeverteringsbelas- ting. De Kamer komt tot de conclusie, dat het onverantwoord is, industrie en handel onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden met een nieuwen last te bezwaren, terwijl het al lerminst vaststaat, dat de opbrengst van dien last in overeenstemming zal zijn met de verwachtingen. Wel is als zeker aan te ne men, dat de moeilijkheden voor handel en in dustrie, thans reeds levend op den afgrond van hun bestaan, door deze belasting zich tot het uiterste zullen toespitsen en dat de werkloosheid zal toenemen. Op deze gronden verzoekt de Kamer dan ook met aandrang, het wetsontwerp niet aan te nemen. Niet voor sportmateriaal Het Ned. Olympisch Comité heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer waar in wordt verzocht, niet tot heffing van een belasting of van een bijzonder invoerrecht op sportmateriaal te besluiten als voorgesteld in het wetsontwerp tot heffing eener weelde- yerteeringsbelasting. INBRAAK TE NIJMEGEN. Door verbreking van een kelderraampje hebben inbrekers zich gisternacht toegang verschaft tot een grossierderij in sigaren en sigaretten aan den Graafschen weg te Nijme gen. De kantoren zijn geheel doorzocht en uit een geldkistje, dat vermoedelijk met een val- schen sleutel is geopend, is een bedrag van 160 tot 180 verdwenen. Van de daders is geen spoor ontdekt. TARIEFSVERLAGING VOOR GOEDERENVERVOER MET DE NED. SPOORWEGEN. De ,J5etó" protesteert tegen het voorstel der directie der Neder- landsche Spoorwegen aan den minister van waterstaat om het bestellen voortaan kosteloos te doen plaats vinden. De Bond van Expediteurs en Transport ondernemers („Beto) heeft zich in een schrijven tot den minister van waterstaat ge richt, teneinde er op aan te dringen uit het voorstel der directie der Spoorwegen te schrappen hetgeen bepaalt dat voortaan het bestellen van goederen kosteloos zal geschie den. Door dit voorstel zou tal van S.V.-Expedi- teurs (dit zijn expediteurs, die van hunne klanten een schriftelijke verklaring of vol macht hebben, om namens hen de goederen, welke aankomen aan het station, af te halen en te bestellen) met één slag broodeloos ge maakt wordr 1, terwijl handel en industrie juist hun bestellingen in handen gegeven hebben van deze expediteurs, aangezien zij niet gediend waren van de ambtshalve be stelling door de Spoorwegen, welke zonder „S. V. automatisch plaats vondr Verder wees de „Beto" op het voor de Spoorwegen ongetwijfeld schadelijke van dit voorstel, daar de expediteurs hierdoor meer dan ooit zich zullen gaan specialiseeren op het vrachtvervoer per vrachtauto, waardoor zij aan de meest veeleischende wenschen van hunne klanten volkomen tegemoet kunnen komen. Bovendien zullen de Spoorwegen zich voor dit bestellen zeer vermoedelijk moeten gaan bedienen van „Ato" en Van Gend en Loos, welke dochtermaat schappijen voor dit werk natuurlijk we derom vergoedingen zullen moeten heb ben, welke niet te overziene kosten met zich zullen brengen, met het uiteinde lijk resultaat, dat de Nederlandsche be- la /tingbetalers voor deze vergoedingen in de bres zullen mogen springen De „Beto" stelde zich op het stand punt, dat hij niet tegen een tariefsver laging van station tot station is, maar da', een ariefsverlaging nimmer gevon den moe worden in het vernietigen van een stand van personen (de S V. expedi teurs) en het ondernemen van experi menten, wier kosten niet te overzien zijn, terwijl handel en industrie boven- di en veel al onomwonden te kennen ge geven hebben, niet gediend te zijn van het bestellen door de Spoorwegen ze'f, hoewel daartoe steeds de gelegenheid heeft bestaan. Ook in dit opzicht werd de voorkeur gegeven aan het particu liere initiatief. DOOR GAS VERSTIKT. In den Zoomstraat te Amsterdam zijn in de badkamer door ontsnappend gas een man en een vrouw buiten bewustzijn geraakt. Toen hulp kwam opdagen, was de man reeds overleden, terwijl de vrouw ernstige gasver giftiging heeft bekomen. Zij is in het Wilhel- minagasthuis overleden. STERKE ACHTERUITGANG IN WAARDE. Eenige jaren geleden kwam van Antwer pen de haven te IJmuiden binnen de te Gees- temünde thuisbehoorende stoomtreiler „Ja de", waarvan de bemanning het schip ver liet en beslag deed leggen op het vaartuig wegens nog te vorderen achterstallige gages, tot het betalen waarvan de reederij evenwel niet in staat bleek te zijn door finanrieele moeilijkheden. Sedert dien tijd bleef het schip in de Visschershaven aldaar onbeheerd lig gen en ging in waarde hard achteruit. Bij onmiddelijken verkoop had het vaartuig ver moedelijk nog wel een 20000 gulden opge bracht, doch thans werd dezer dagen bij ge rechtelijken verkoop slechts door één gega digde het luttele bedrag van slechts 600 gul den betaald. BEZWAREN TEGEN DE KAMERS VAN KOOPHANDEL INGEBRACHT. Een adres gericht aan den minister van economische zaken en arbeid. Het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, het R.K. Werkliedenverbond en het Christ. Nat. Vakverbond hebben een adres gericht tot den minister van economische zaken en arbeid, waarin zij klagen over „het onoir- baar gebruik, dat de Kamers van Koophan del en fabrieken herhaaldelijk maken van de haar toegekende publiek-rechterlijke func ties". Adressanten merken op dat de K. v. K. als vertegenwoordigsters van handel en nijver heid de macht hebben om, gevraagd of onge vraagd, aan de overheid adviezen of inlich tingen te geven over aangelegenheden van handel en nijverheid. Sommige kamers schij nen nu van meening te zijn, dat het op haar weg zou liggen van advies te dienen in aller lei vraagstukken van staatkundigen aard. Ter adstructie van deze uitspraak herin neren adressanten aan het adres van de Am- sterdamsche K. v. K. van 11 Oct. 1932 aan de Tweede Kamer, waarin de Rijksbegrooting voor 193 wordt besproken en zelfs een be knopt politiek program wordt ontwikkeld; verder aan de actie van verschillende K. v. K. tegen het wetsontwerp op de instelling van bedrijfsraden, en andere gevallen, waarin, naar adressanten meenen, de activiteit der Kamers van Koophandel een verkeerde rich ting heeft genomen, die niet in overeenstem ming is met haar wettelijke positie. Zij verzoeken den minister zoodanige maat regelen te nemen als noodig zijn om dj K. v K. binnen de perken van de haar opgedragen werkzaamheden en bevoegdheden terug te brengen. BABY IN tEN HOOFDKUSSEN GESTIKT. Toen mevr. W. te Oss gisteren haar baby uit het bedje wilde nemen, kwam zij tot de ontdekking, dat de kleine dood was. Het bleek dat hij in het hoofdkussen was gestikt. HET BRANDGEVAAR OP ZEESCHEPEN. Proefnemingen met een nieuwe verf soort, welke onbrandbaar is geble ken. Naar wij vernemen, heeft Lloyd's Register of Shipping, welk lichaam zich uit den aard der zaak voortdurende bezighoudt met de vooral den laatsten tijd zoo urgent geworden kwestie betreffende de bestrijding van 't ge vaar van scheepsbranden, onder zijn be stuursleden kortgeleden een rapport doen cir- culeeren, waarin o.m. met groote waardee ring gewaagd wordt van de uitnemende resultaten van een aantal proefnemingen, het welk genomen is met een nieuwe soort verf, welke bewezen heeft, niet alleen onbrandbaar te zijn, maar die ook vuurwerende eigen schappen blijkt te bezitten. Deze verf, welke door een Duitsch chemicus is uitgevonden en waarvan de fabricage aan een te Londen gevestigde onderneming is af gestaan, draagt den naam „Porcella" Zij wordt uitsluitend als zwarte substantie gefa briceerd, is niet veel duurder dan gewone oliewerf en kan zoowel voor hout als voor ver schillende metalen gebezigd worden. Op de Porcella-verflaag kan met gewone verf of met laksoorten elke gewenschte kleur of deco ratie worden aangebracht. De nieuwe verf wordt in verschillende kwaliteiten gefabri ceerd, zooals „Silver", „White" en „Special Black", die resp. bestand zijn tegen tempera turen van ongeveer 900° F., 1000° F. en 1100° F., terwijl de merken „Red" en „Green" houdbaar blijven tot het smeltpunt van de metalen, die er mede worden bestreken. Het rapport van Lloyd's Register maakt melding van elf, elk in haar soort zeer uiteen- loopende proefnemingen, die geheel de ver wachtingen beantwoordden. In de hutten, salons enz. van het mailschip „Queen of Bermuda", in aanbouw te Barrow in-Furness bij Messrs. CickersArmstrong Ltd., is deze nieuwe verf reeds aangewend. Voorts voor beveiliging van schepen tegen brandgevaar kan dit product onschatbare diensten bewijzen, aangezien juist de hoogc brandbaarheid van de gewone verfsoorten steeds een groote gevarenfactor blijft opleve ren. HET IJS IN HET IJSELMEER. Het IJselmeer ten Oosten van Schokland is thans geheel ijsvrij. Westelijk van het eiland bevindt zich echter zeer veel ijs. De post van Schokland is gister per motorboot naar den Ketelmond gebracht. Aan den zuidwestelijke punt van het eiland is het ijs hoog opgescho ven, evenals aan de noordwestelijke zijde. Veel ijs benoorden Marken Gistermiddag te ongeveer 12 uur is de ijs- breker „Daniël Goedkoop" uit Schellingwou- de het IJselmeer opgevaren tot het maken van een verkenningstocht. Van den hoek van het IJ tot een uur benoorden Marken werd geen ijs gezien. Verder ten Noorden van het eiland echter werden geweldige massa's drijf ijs waargenomen. VERKEERSONGEVALLEN. Noodlottige val. Woensdagmidag kwam de 39-jarige motor rijder Kom uit Venlo, die op zijn motor op den Rijksweg Roermond—Swalmen reed, ter hoogte van den Singel in laatstgenoemde ge- nRente door onbekende oorzaak te vallen. De motorrijder bekwam een schedelfractuur Gister is de man in het Laurentiusziekenhuis waarheen hij was vervoerd, aan de bekomen verwondingen overleden. Jongeman gedood. Gisteravond te ongeveer half zes reden een vijftal vrienden in een auto naar Capelle aan den IJsel, waar de broer van één hunner zijn bruiloft vierde. De auto, die werd bestuurd door den heer J. de Vlaming, is in een bocht bij het dorp in het water geraakt door nog niet opgehelderde oorzaak. Vier der inzitten den konden vrij spoedig worden gered, maar de 24-jarige D. Jongeneel, die onder den on derstboven liggenden wagen was bekneld, kon eerst worden bevrijd, nadat de auto was opgetrokken. Hij gaf toen geen teeken van le ven meer. Twee uur lang heeft men tever geefs kunstmatige ademhaling toegepast, daarna heeft men de hoop opgegeven. De vier andere jongelui hadden slechts eenige lichte kwetsuren opgeloopen. Twee auto-ongevallen te Venlo. Gisteravond hebben op den Kalderkerker- weg te Venlo twee ernstige atuo-ongevallen plaats gehad. Het 8-jarig zoontje van Krauss uit het Deze waarschuwing it bedoeld voor hen, die moeite hebben met het onthouden van het woord „Stop wanneer zij fiets of auto besturen. woonwagenkamp te Venlo wilde plotseling den weg oversteken, juist toen uit de richting Kaldenkerken een Duitsche personenauto na derde. De bestuurder remde uit alle macht, doch hij kon een aanrijding niet voorkomen. Met een zware hersenschudding werd het jongentje naar het r.k. ziekenhuis overge- bracht. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. Door den ontstane verkeersbelemmering had even later op denzelfden weg nog een tweede aanrijding plaats. De 45-jarige wiel- rijder J. Bruner uit Venlo werd van achte ren aangereden door een bestelauto van de firma Caris. De wielrijder werd tegen den grond gesmakt. Met ernstige verwondingen aan schouders en armen is hij naar zijn huis vervoerd. De auto reed tegen een boom en werd grootendeels vernield. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Wielrijder gedood Donderdagmiddag omstreeks 1 uur heeft de chauffeur van den vrachtauto van de mine rale bron „De snelle Sprong" uit Tegelen bij de kromming van den provincialen weg tus- schen Nijnsel en St. Oedenrode een wielrijder doodelijk aangereden. De 21-jarige timmer man W. v. Zon uit St. Oedenrode kwam met het spatbord van den vrachtauto in aanra king, werd tegen de carosserie geslingerd en bleef dood tusschen de tramrails liggen. Het parket uit Den Bosch stelt een onderzoek in omtrent de schuldvraag. W v. Zon was kost winner van zijn moeder. CONFLICT TE OSS OPGELOST. In een gisteren gehouden conferentie van slagersgezellen, werkzaam bij N.V. Zwa- nenbergs fabrieken te Oss, werd door den voorzitter van den r.k. slagershond mede gedeeld, dat de directie in een met het hoofd bestuur gehouden conferentie toegestaan heeft de loonen te vertoogen, de uurloonen werden voor ongeschoolde arbeiders ge bracht van 46 op 47 ct. en voor geschoolde arbeiders van 46 op 48 ct. Het conflict 'v hiermede opgelost. ONVOORZICHTIGE AUTO BESTUURDERS. De Haarlemsche rechtbank heeft gister een 30-jarigen vrachtrijder uit Haarlem, die in den avond van 24 Oct. j.I. in de Antonie- straat aldaar een 73-jarigen man met een vrachtauto heeft doodgereden, overeenkom stig den eisch veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf, terwijl het rijbewijs .één jaar zal worden ingetrokken. Voorts werd een 36-jarige chauffeur uit Scheveningen veroordeeld tot een maand hechtenis wegens dood door schuld In Augustus van het vorige jaar heeft hij te Bloemendaal een 22-jarigen jongeman uil IJmuiden doodgereden. VALSCHE RIJWIELBELASTING- PLAATJES. De maréchaussee te Moerdijk heeft Woens dagmiddag ees Duitsch sprekend man aange houden, M. B., wonende te Rotterdam, die in het bezit was van een fiets en een koffer. Bij fouilleering bleek hij in het bezit te zijn van een groot aantal valsch rijwiel-belastingmer- kv.n van het dienstjaar 19321933. De man liep in den val, toen hij tegen den prijs van twee gulden deze merken trachtte van de hand te doen. Hij werd on transport gesteld naar Rotter dam, waar de recherche inmiddels de ge- heimene werkplaats, waar deze merken ver vaardigd woren, heeft opgespoord. DE BOTERPRIJS. De Leeuwarder boterneering is gisteren vastgesteld op 76 cents. 71. Nou, één verhaalt je dan nog, maar dan is 'took afgeloopen voor vandaag. Dan zal ik vanavond weer eens denken voor een volgen de keer. En nu vertelde Jan: 'tWas op °een mooie zomermorgen; om 6 uur was ik er al op uit getrokken om een wandeling in 't bosch te maken. 72. 'k Genoot echt van de stilte om mij heen, wat je in een bosch zoo hebben kunt. Toen ik bij 'n vijver gekomen, een man zag zitten met een hengel. Zoo baasje, zei ik, heb |e flink gevangen? Maar aan zijn gezicht zag 1 al, hoe weinig 't was, Nou, hij vertelde m« gauw,,.,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6