een droevig ongeval. Het ongeveer 2-jarig oud zijnde kindje van heer j- L- te Noordscharwoude kwam in a ketel heet water te vallen, met het droevig oevolg. dat aan bekomen brandwonden is ovi er leden. De Heilooër tooneelclub „Falkland" zal zorgen, dat men zich Woensdagavond niet behoeft te vervelen. WAS DE AUTO TE ZWAAR VOOR DE PONT? Juist bereikte de pont de overzijde toen pont en auto naar beneden zakten fnet het gevolg dat de achterwielen van de zwaar geladen auto in het water stonden. Men is direct begonnen de auto op den vaste nwal te brengen. UITVOERING DE HALTER. Zaterdagavond gaf de Halter haar tweede uitvoering. Er werd weer met veel succes ge werkt. Ook nu werd de avond weer op pret tige wijze geopend door den voorzitter, den heer J. Molenaar, die natuurlijk het jubileum der damesafd. in herinnering bracht. De talrijke aanwezigen volgden het turn- programma met groote belangstelling. De kinderen der diverse cursussen vergaten hun directeur, den heer Ran, die alles weer vlot leidde, niet. Zij boden hem na hun oefeningen een mooie bloemenmand aan met deze woor den: „Ook dezen avond stellen wij U niet te leur, En denken aan onzen Directeur. De Halterkinderen hier te zaam, bieden U deze mand met bloemen aan". (Luid appiaus). Omdat op het a.s. Bondsfeest ook een num mer Vendelzwaaien zal voorkomen, gaf de Halter Zaterdagavond een demonstratie van dat Vendelzwaaien. Een drietal dames deden haar werk keurig, 't Was heel aardig doch duurde alleen te lang. De uitvoeringen hebben bewezen, dat de Halter de zaak der lichamelijke opvoeding nog steeds op krachtige wijze dient en steunt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,24 uur licht op. INGEKOMEN PERSONEN. B. J. van Kordenoordt, R.K., kapper, van Voorhout naar Nieuwpoortslaan 11. A M. Jongman, N.H., huishoudster, van Am sterdam naar Kennemerstraatweg 153 C. M. van Leeuwenstijn, R.K., hulp i. d. huis houding, van Amsterdam naar Voordam 15a. W. A. M. Tuin, R.K., z. b., van Nij megen naar Nassauplein 20. A. Venneker, RK.,d.b., van Ou dorp naar Langestr. 42. A. de Vlugt, N.H., werkwerker N. S., en ge zin, van Amsterdam naar Verl. Landstraat 30. J. Goudsblom, R.K., kantoorbediende, van Vlissingen naar Zocherstraat 14. H. Ott, N.H., rijwielhersteller, van Nieuwe Nie- dorp naar v. d. Woudestraat 7. A. J. W. de Boer, R.K., z. b., van Ubbergen naar Ken- nemersingel 7. M. M. Evers, R K-, buf fetjuffrouw, van Hoorn naar Nieuwesloot 55. L. .Ade Jongh, geen, z. b., van Schager. naar K. van 't Veerstraat 65inw. - P. J A Huiberts, R.Kstucadoor, en echtg., van Schagen naar Baansingel 41. H. W. van de Langenberg, R.K., spoorwegbeambte, en gezin, van Oudorp naar Wolfpad 4. P Spruit, geen, slagersknecht, van Oudendijk naar Westerhofje. D. Gellert, D.E., buf fetjuffrouw, van Duitschland naar Schouten straat 2a. P. van Dijk, N.H., z. b., en ge zin van Heiloo naar Nieuwlandersingel 38. H. W. Jacobs, R.K., liefdezuster, van Amsterdam naar Everdingenstraat 18. H. Pokladek, R.K., slagersknecht, van Schaes- herg naar Nieuwesloot 45- A. Tiebie, R.K., dienstbode, van Akersloot naar Emmastraat 36- M. Immig, E.L., dienstbode, van Am sterdam naar Kooltuin 13. G. Pool, geen, koopman, van Bergen (N-H.) naar Liefde laan 8. A. Scheringa, wed. v. P. de Jong, A-H., z. b., van Amsterdam naar Krelage- straat 1. A. G. Ebels, N.H., van Drieber- gen-Rijsenburg naar Nieuwesloot 4. VERTROKKEN PERSONEN. St. G. A. Bos, leerling-verpleegster, geen, Jan Wilhelminalaan 11 naar Zeist. H. A. Landaal, ,G., van Kennemerstraatweg 124 n Leiden. S. Schermerhorn, z.b., N.H., van Juuanastraat 2 naar Amsterdam C. Dijk- mans, reiziger in stofzuigers, R.K., en echtg., van Corfstraat 16 n. Amsterdam. C. Kep- PeL timmerman-uitvoerder, N.H., van Brou werstraat 3 naar Amsterdam. C. Blokdijk, 'eermaker, N.H., van Kennemerstraatweg £.naar, Wijk aan Zee en Duin. - F. C. pierdijk, geen, van le Landdwarsstraat 23 I?ii1k a?n Zee «n Duin. E M. A. A. Fm. i directrice Graalhuis, R.K., van mastraat 35 naar Engeland. A. Kahr, H i VaS ™tt'k Dudorp 56 naar Bergen (N. zeln Westerveld, l.l.machinist Ned. Sp., gen a vó e'j'in8enstraat 4 naar Vlissin gen d iv er^P°°t. kommies dir. belastin- A tk 'riaa ®aanPad 30 naar Brunssum. van Raanoi £00Pman in vet en spek, R.K. A. Boon J° i .naar Amsterdam. M. genstraat fienstbode> R-K., van v. Everdin- W dtnlin5ar Assendelft. - P. C. M. straat 34 n,a° r'i van le Landdwars- ïuffrouw n'f Belglë;~ A- c Rahn, buffet- ^itschland van Nieuwesloot 55 naar en echt? en tl»- Spierdijk, schilder, geen, g' €n kl€'nzoon, van v. Leeuwenhoek straat 26 naar Amsterdam. Wed. J. Lude- ke, z.b., N.H., van Luttik Oudorp 13 naar Zij- pe. W. J. Lina, winkelbediende, r.k., van Oudegracht 219 naar Venlo. C. J. Bakker, dienstbode, r.K., van Emmastraat 12 naar Harenkarspel. A. Dingemans, dienstbode, r.K., van v. Everdingenstraat 18 naar Delft. A. N. Zuidam, liefdezuster, R.K., van v. Everdingenstraat 18 naar Delft. J. F. Kuij- per, teekenaar, geen, van Mient 13 naar Am sterdam. M. M. L. Paul, dienstbode, D.E., van Langestraat 70 naar Duitschland. A. M. H. Schweikowski, dienstbode, R.k., van Langestraat 70 naar Duitschland. G. J. Muhren. z.b., R.K., van Hekelstraat 12 naar Amsterdam. A. A. v. Corstanje, reiziger, R.K., en gezin, van Hekelstraat 12 naar Am sterdam. CV. Ruiter, dienstbode, R.K., van Koorstraat 49 naar St. Pancras. J. s! Fanoy, hoofd eener school, geen, van v. d! Meijstraat 10 naar Amsterdam. J. C. Borst, handelsbediende, R.K., en gezin, van Forestusstraat 7 naar Heiloo. G. J. H. Ligthart, kellner, geen, van Westerweg 62 n. Venlo. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, Ongecorrigeerd. DE MUITERIJ IN NED.-INDIE. Waar De Zeven Provinciën thans is. DE „MESSIAS" IN WEST-INDIE. Uit Paramaribo wordt gemeld: De agita tie na de arrestatie van Dekom is aanvanke lijk geluwd. Het meerendeel der immigranten is naar de plantages teruggekeerd. Vrijdag en Zaterdag werd echter nieuwe onrust ge constateerd. Er hadden volksoploopen plaats en men eischte de invrijheidstelling van Dekom. Tot dusver hebben geen ernstige bot singen plaats gevonden. Zaterdagavond werd een proclamatie uitgevaardigd, houdende het verbod van samenscholingen. Er zijn voldoen de aanwijzingen, dat de bedoeling van Dekom met zijn agitatie was: omverwerping van het gezag. DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Wat velen verwacht hebben, is waarheid gebleken, n.1. dat na het winterweer het vleugje verbetering, die tijdens de vorst periode in de prijzen was te constateeren ge weest, weer zou verdwijnen. Dit ongewone verschijnsel wijst er wel op, dat de voor naamste factor, die de prijzen der Langer- dijker groenten op peil placht te brengen en te houden, te weten de export, in deze ab normale tijden niet meer werkt. Dat is hjt fatale in de Langedijker toestanden op tuin bouwgebied. Als alleen het binnenland ais afnemer aan de mark: komt, dan is het voor Langendijk gedaan. Dan zou de teelt moeten beperkt worden in een mate, die weer toe standen zou scheppen, die velen in nog moeilijker omstandigheden zouden brengen en het zou dan bovendien nog de vraag zijn, of er in den tuinbouw brood zou zijn te vei- dienen. Het ziet er voor onze Langendijker bouwers al bijzonder slecht uit en het is dan ook alleszins begrijpelijk, dat zij al krachtiger aandringen op meer regeeringssteun. Zonder een grooteren steun dan tot nu toe is ver leend, gaan onze tuinders ten gronde en het zal daarom, wil men den tuinbouw in stand houden, noodzakelijk zijn. dat in een of an deren vorm meer afdoende hulp wordt ver leend. Bijna allen zijn in gebreke gebleven, de rente bij de Boerenleenbanken te voldoen, die betaald moest worden van de voorschotten, welke waren verleend, onder garantie van provincie en gemeenten. Dat deze die rente als borg betaalden oi nog zuilen betalen. levert het bewijs, dat hun besturen den nood beseffen, waarin de tuinders thans verkeeren. Voor roode kool was in de afgeloopen week nog de meeste belangstelling. Voor het mooie kleingoed werd aanvankelijk nog f 4 of iets meer betaald, terwijl de grootste f 1.80 tot ruim 2 opbrachten. Later werd deze prijs iets lager, ofschoon op het laatst der week weer eenige verbetering intrad. Voor de 3-ponds tweede kwaliteit werd 3 f 3.40 betaald; de groote brachten 1.30— 1.90 op. Alles kon worden verkocht, zoo dat van de ongeveer 40 aangevoerde spoor wagens van 10.000 K G. niets bij het In- en Verkoop Bureau der Provincie terecht kwam. Ongetwijfeld zijn de genoemde prijzen verre van bevredigend, doch ais men ze vergelijkt bij die van het vorige jaar in dezelfde week, dan steken ze daarbij nog gunstig af. Toen werd voor de mooiste, eerste kwaliteit kool bij uitzondering als maximum f 1.70 be taald en bracht de groote geregeld 0.60 op! Het meest gezochte soort van de tweede kwaliteit werd toen bij uitzondering voor f 1 verkocht, zoodat de tegenwoordige prijzen nog meer dan het dubbele bedroegen van die in 1932. De prijzen van de gele kool liepen helaas weer sterk achteruit. Werd aanvankelijk nog voor het meest gevraagde goed van ongeveer 3 pond tot f 2.90 per 100 K G. besteed, later werd er niet meer dan gemiddeld 2 be taald. Voor groote kon in het begin nog 1.602 worden bedongen, doch later werd dit f 1 1.20. De mooiste tweede soort noteerde eerst nog gemiddeld f 2, doch later f 1.30, terwij! de grootste voor 0.601 van de hand werden gedaan. De laatste dagen draaiden weer enkele partijen gele kool door. wat een zeer slecht teeken is. Aan beide veilingen werden in totaal 45 spoorwagens verhandeld. Met de Deensche witte kool gaat het bij zonder slecht ailoopen. is de algemeene voor spelling. Van deze koolsoort zijn de grootste voorraden aanwezig en de vraag is buitenge woon klein. Dat alzoo de handel slap en lus teloos is. behoeft geen nader betoog. Waren er de zuurkoolfabrieken niet, die gelukkig nog een aanzienlijk kwantum kunnen opnemen, het zou er nog slechter mee gaan. Aan zuur kool is gelukkig nog ai wat omgezet, vooral in het buitenland, zoodat de fabrieken nog al wat kunnen gebruiken. De prijs van 1 en 1.10, die als maximum tijdens de vorst periode kon worden gemaakt, is weer tot 0.70 en 0.80 gedaald. Veel moest echter voor den minimum-prijs van 60 cent worden verkocht, terwijl een belangrijk gedeelte, voorai de laatste 2 dagen, toen er niet min der dan 20 spoorwagons doordraaiden, on verkoopbaar bleven. Het vorige jaar waren de prijzen iets beter, er werd toen nog tot f 1.40 betaald en in dc tweede week van Februari tot f 2 50. Voor gele kool was de prijs verleden jaar nog slechter dan nu. De aanvoer aan Deensche witte kool bedroeg in de afgeloopen week aan beide veilingen rond 60 spoorwagens. Ongetwijfeld is het toe te schrijven aan de belemmeringen, die in het bijzonder Frank rijk aan den invoer van uien in den weg legt, dat dit product slechte prijzen opbrengt, slechter alweer dan de vorige week. Zoo werd voor drielingen thans van 2.10 f 2.60 betaald en zakten gele uien van f 4.50 tot aanvankelijk 3.80 en later 3.30 in, als maximumprijs. Laagste prijs was 1.90. Voor grove uien werd aanvankelijk nog 2.80— f 3.40 betaald, later echter f 2.30 2.10. Als men bedenkt, dat verleden jaar, toen de uien nog ongelimiteerd konden wor den uitgevoerd, in de overeenkomstige week voor drielingen meer dan f 8, gele uien on geveer 8.50 en grove gemiddeld 7.50 werd besteed, dan is het duidelijk, hoe Lan gendijk de greep der tarieven voelt. Aange voerd werden 11 spoorwagens tegen ver leden jaar in dezelfde week 30! Voor peen werd 1.802.50 betaald voor groote en f 0.80 voor kleine. Bieten golden van f 0.601.90. ONTSMETTING VAN ZOMER- GRANEN. Niet alleen voor tarwe en gerst, maar ook voor haver is een ontsmetting ten zeerste aan te bevelen. Waar dit jaar wederom meer zomertarwe dan normaal zal worden uitge zaaid, ook door verbouwers, die dit gewas tot dusver niet teelden, wordt hier speciaal de aandacht er op gevestigd, dat, wil men bij dit gewas van een goede opkomst verze kerd zijn, een ontsmetting niet nagelaten mag worden. Vooropgesteld moet natuurlijk worden, dat de kiemkracht voldoende is. NATONTSMETTING. Haver. Stuifbrand en kiemschimmels kunnen doorgaans afdoende worden be streden door omscheppen van de zaaihaver met een oplossing van, in alphabetische volg orde genoemd: Ceresan natontsmetter of Ger- misan. Per H L. wordt genomen een oplos sing van 50 gr. op 4 L. water. Wil men alleen de kiemschimmels tegen gaan, wat voor die partijen, die niet voor de keuring te velde worden aangegeven, gewoonlijk reeds vol doende is, dan kan volstaan worden met een oplossing van 30 k 40 gram op 2% a 3 L. water. Voor zwak zaad gebruike men, met het oog op kiembeschadiging eveneens deze hoeveelheden. Aanwending van kopervitriool voor ontsmetting van haver wordt met het oog op kiembeschadiging ten sterkste ont raden. Zomertarwe. Ontsmetting van zomer tarwe met kopervitriool is wegens de groote karis op kiembeschadiging af te raden. Partijen, die voor de keuring te velde wor den aangegeven, ontsmette men ter voorko ming van steenfcrand met een oplossing van Ceresan natontsmetter of Germisan ter sterkte van 3 Per H.L. wordt 3 L. van deze oplossing gebruikt. Afdoende resultaat wordt veelal reeds verkregen bij gebruik van een oplossing ter halver sterkte dus van 40 a 45 gram op 3 L. water per H.L. Voor zwak zaad moet ook de zwakke op lossing dus 40 45 gram Ceresan-natontsmet- ter of Germisan aangewend worden, echter niet meer dan 2 L per/H.L. Ontsmetting van zomertarwe met warm water tegen stuifbrand heeft gewoonlijk een verlaging van het kiempercentage ten ge volge. Wil men de ontsmetting toch uitvoe ren, dan is aan te raden alvorens de ont smetting der geheele partij ter hand te ne men, een monster te behandelen en dit op kiemkracht te'laten onderzoeken. Gerst. Partijen die t« keuring worden aangegeven, worden behandeld met Ceresan- natomsmetter of Germisan en wel met een oplossing van 3 bij gebruikmaking van 3 L. van deze oplossing per H.L. gerst. Voor partijen, die niet gekeurd worden en eveneens voor zwak zaad gebruikte men een oplossing ter halver sterkte. (4045 gram Ceresan natontsmetter of Germisan op 3 L. water per H L.) Voor zwak zaad wordt per H.L. echter niet meer dan 2 a 2)4 L. oplov sing per H.L. aangewend. Wat de uitvoering der ontsmetting betreft, wordt de aandacht gevestigd op de machi nale menging van het zaad met de ontsmet tingsoplossing. Het graan wordt hierbij in een apparaat gestort, dat ook gebruikt wordt bij droogontsmetting (droogontsmettings- trommel). De verdeeling van de vloeistof heeft in deze apparaten zeer vlug en goed plaats. Men neme echter steeds een trommel, waarbij de toevoer van de oplossing tot het zaad gedurende het ronddraaien plaats heeft. Is dit niet het geval, dan heeft men groote kans op ongelijkmatige verdeeling van de vloeistof en op samenkoeken. DROOGONTSM ETTING. De droogontsmetting moet geschieden in een hiervoor goed ingericht apapraat. Hoe wel de nieuwere mi/delen niet sterk stuiven, moeten toch steeds de noodige voorzorgs maatregelen genomen worden. Inademen van de ontsmettingsstof moet voorkomen worden. Indien hiervoor gezorgd wordt, b.v. door het gebruik maken van een masker, of door een doek voor neus en mond te binden; levert het ontsmetten met droogontsmet- tingsmiddelen geen gevaar op. Haver kan ontsmet worden met Cere san of Tutan, 4 gram >per Kg. zaad. Voor zwakke partijen neme men 3 gram per Kg. Abavit kan, naar een hoeveelheid van 5 gr. per H.L. voorloopig nog slechts proefsge- wiis worden aanbevolen. Tarwe kan ontsmet worden met Cere san of Tutan 2 gr. per K.G. zaad. Bij de proeven die in 1932 genomen zijn heeft Abavit B. ter bestrijding van steen- brand ook goede resultaten opgeleverd, zoo dat dit middel voor proefnemingen op rui men schaal in aanmerking komt. Men ge- bruike 2 a 3 gram per K.G. zaad. T a r w e die ter keuring wordt aange geven behandelde men zekerheishalve met 3 gram per K.G. Ceresan of Tutan. Gerst behandelde men met Ceresan, 3 gram per K.G. zaad. Nadere inlichtingen worden verschaft dooi den Plantenziekentenkundigen Dienst te Wa- geningen,, de bij dien Dienst werkzame amb tenaren, alsmede door de rijkslandbouwcon sulenten. SCHOOR L (Januari.) Geboren: Jacobus Franciscus Jozelf, z. v. J. Jonker en G. M. Stam. Maria Fransina Gerridina, d. v. A. Bekker en M. K Doorn. Catharina Maria, d. v. J. Winder en E. E. Wittebrood. Tjiske Neéltje, d.v. S. Boterhoek en A. Greeuw. Overledeen: Bartholomeus, z. v. C. Dekker en B. M. de Lange. NIEUWE NIEDORP. - Jan. Geboren: Dirk, z. v. Pieter Smit en Antje Lont. Carel jacob, zoon van Ber- nard Persijn en Ane Katrine Terkildsen. Elleko, z. v. Reier Jan Lodewijk Cornelis Vermeulen en Catharina Veerman. Jo- hannes Petrus, z. v. Hermanus Poland en Catharina Prinse. Overleden: Rie Annie Jonker, oud 3 maanden, d. v. Arie Jonker en Leijntje Tannetje Weststrate. Elleko Vermeulen oud 2 dagen, z. v. Reier Jan Lodewijk Cor nelis Vermeulen en Catharina Veerman. Alida Anna Bes, oud 2 lA jaar. d. v. Johan- nes Bes en Maria Martha Dol. NOORDSCHARWOUDE. Jan. Geboren: Eljsabeth, d. v. Simon Kui per en Brechtje Reinouwtje Blokker. Ja cobus, z. v. Deodorus Zijp en Pietertje Bruijn. Jacobus, z. v. Johannes Hink en Geertruida Bleeker. Dirk Wilhelm, z. v. Jacob Pieter de Boer en Bernhardina Gesi- na Hunsche. Petrus Johannes, z. v. Jacob Kramer en Catharina Jonker. Overleden: Aaltje Swager, oud 75 jaar, weduwe van Pieter Borst (overleden te Oudkarspel). Cornelis van Nienes, oud een maand, z. v. Cornelis van Nienes en Guurtje Opperdoes. ZUIDSCHARWOUDE. Jan. Geboren: Cornelis Anthonius, z. v. Jacobus Bekker en Hillegonda Schouten. Margaretha Maria, d. v. Antonius Oud en Maria Catharina Druiven. Cornelia, a. v. Johannes Schotten en Maria van Kleef. Daniël, z. v. Roelof Menkveld en Johan na Maria Tak. Overleden: Antje Otto, oud 90 jaar, weduwe van Cornelis Bouwens. Cornelis Anthonius Bekker, oud 3 dagen, zoon van Jacobus Bekker en Hillegonda Schouten. Henriëtte Amalia van Rooij, oud 63 jaar, echtgenoote van Arie Floris. Grietje Berk houwer oud 71 jaar. Clasina Elisabeth van der Vliet, oud 4 maanden, dochter van Bernardus Jacobus van der Vliet en Corne lia Bergen. Koor kleine tuinen. Wanneer het weer het toelaat kunnen we beginnen met het in orde brengen van onze bakken. We kunnen deze bak ken door het aanbrengen van broeiende st .ffen, als versche paardemest en droog blad, kunstmatig verwarmen. Onderin brengen we een laag blad aan ter dikte van circa 40 c.M. waarop een laag ver sche paardenmest ter dikte van circa 30 c.M. wordt aangebracht. Dit materiaal werdt bij het aanbrengen flink losge- schud en vervolgens aangetrapt. Daarna dekken we het af met een dun laagje g.-ond en leggen de ramen er op, waarna dc bak wordt afgedekt. Binnen eenige dagen zal de broei intreden en kan de aardlaag geleidelijk worden aangevuld tot een dikte van 25 c.M. We laten den broei nog even doorwerken en brengen onder het dekmateriaal een weinig lucht aan, opdat mogelijke kwade dampen kunnen ontwijken. Nadat de aardlaag voldoende is aan gevuld moet de afstand tusschen aard laag en glas niet meer dan 5 tot 8 c.M. b- dragen, opdat de te teelen gewassen dicht aan het glas komen. Door het krimpen van de broeilaag wordt deze afstand spoedig grooter zoodat er vol doende ruimte voor den Aioei van de planten ontstaat. We kunnen ook wel met minder broeimateriaal volstaan, na tuurlijk zal de warmte-ontwikkeling dan ook minder zijn. 7n deze bakken kunnen nu de in October onder glas ge zaaide slaplanten worden uitgeplant; verder kunnen we er in zaaien: vroege bakwortelen, dunsla, raapstelen, radijs en spinazie. Ook zonder broeimateriaal kunnen we nu al in onze bakken begin nen. We zorgen dan voor een flinke bemes ting waarvoor we gaarne rotten stalmest gebruiken Behalve bovengenoemde soorten kun nen we in deze zoogenaamde koude bak ker. nu ook de zaden van: vroege dop erwten en peulen, en van tuinboonen te kiemen leggen om deze straks omstreeks begin Maart buiten uit te planten. Ook zaaien wc daarin nu kropsia. bloemkool en vroege roode kool. De jonge plantjes hiervan worden onder glas verspeend en vervolgens omstreeks begin April buiten uitgeplant. We kweeken al deze plan'on dich', bij het glas opdat ze voldoende licht zullen ontvangen. Ook moeten de ramen eenige helling naar het zuiden hebben. Om de bakken maken we een dubbele kisting ter breedte van 25 a 30 c.M. welke tusschenruimte kan worden aangevuld met droog blad. zaagsel of turfmolm. De ramen worden bil vriezend weer steeds tijdig gedekt om de zonne warmte zooveel mogelijk vast te houden. A. G ALKMAAR, 6 Febr. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren ..anvoer en prijzen als volgt: 75 Vette koeien 105250, handel matig; 6 Vette kalveren 20—60, vette kalveren per K.G. 60—90 cent; 73 Nuchtere kalv. (slacht) 4—18; 443 Vette varkens (zware) per K.G. 2631 cent Handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Febr. 1933. Op de he den gehouden aardappel enmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche bonten 1.75 1.90; Zeeuwsche blauwen 1.751.90; Zeeuwsche eigenheimers 1.10—1.25; Bl. eigenheimers 1.10—1.25; Flakkeesche eig. 1.10—1.25; Duinzand 3—3 25. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1900 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Febr. 1933. Op de hes den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 556 Vette koeien, le kw. 5664 cent, 2e kw. 4854 cent, 3e kw. 40 46 cent, mindere soorten 3038 cent per K.G., slachtgewicht; 120 Melk- en kalfkoeien 170220; 140 Vette kalveren, le kw. 48 54 cent, 2e kw. 4046 cent, 3e kw. 30 38 cent per K G., levend gewicht; 80 Nuch tere kalveren 512; 113 Schapen en lammeren: schapen 1417, lammeren 1215; 707 Varkens: vleeschvarkens 90 110 K G., 34—35 cent, zware varkens 32 —33 cent, vette varkens 3132 ct. per K.G. slachtgewicht; 25 Paarden 5090. Er waren 2 wagons geslachte runderen uit De nemarken aangevoerd. Overzicht: Runderen tamelijken aanvoer, prijzen gelijk de vorige week, handel slepend. Melkkoeien grooteren aanvoer, handel stil en prijzen dalende. Vette kalveren tamelijken aanvoer, handel vlug en iets betere prijzen, vooral voor beste kalveren. Nuchtere kalveren ruimeren aanvoer, handel vlug en constante prijzen: schapen en lammeren redelijken aan voer handel zeer vlot en hoogere prijzen. Var kens met matigen aanvoer, handel slepend en de prijzen onveranderd. Slachtpaarden wei nig, aanvoer, handel stil en lage prijzen. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Febr '33. Langendijker Groentenveiling. 22000 K.G. Roode kool le s. 24.20, 2e s 2 2.80;38000 K.G. Gele kool le s. 1.30— 2, 2e s. 1.10-/ 1.70; 58000 K.G. Deen sche witte kool 60—70 cent; 4500 K.G. Uien: gele uien 2.40—2.70, grove uien 2 60, gele drielingen 2.20; 1500 K.G. Peen 1.80, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 4 Febr. 1933. 19350 K.G. Uien: Drielingen 2.20 2.40, Uien 1.90—3.30, Grove uien 2 30—2.60; 3700 K.G. Peen 1.80— 2.30; 155000 K.G. Roode kool 1.80— 3.80, doorschot 1.302.80; 206000 K.G. Deensche witte kool 6070 cent, doorschot 6070 cent; 66900 K.G. Gele kool 1 1.80, doorschot 0.601.30, alles per 100 K.G. Doorgedraaid: 91000 K G. Deensche witte kool en 1500 K.G. Gele kool. EEN HOND OP HET POLITIEBT'~EAU. Op hel politiebureau alhier rit een herders hond (reu) met smart te wachten op rijn baas. Het dier is gevonden en riet er welverzorgd uit. De eigenaar wordt verrocht, rich bij de politie te willen melden. FEESTAVOND BURGER IJSCLUB. Woensdag 8 Febr. houdt de Burger IJs club haar jaarlijkschen feestavond in de Har monie. Dat beteekent dus twee feestavonden achter elkaar. De eerste was verleden week Maandag op het ijs en op verzoek van de leden. De tweede avond wordt natuurlijk door diezelfde leden even druk bezocht. Dat zijn ze zoo ongeveer verplicht jegens de vereeniging. Hedenmiddag ongeveer kwart voor dris ging de auto van de Vereenigde grandstoffenhandel op de pont achter de scheepswerf aan het kanaal. £ucfituaact Het Indië-vliegtuig de „Kwartel" is gister morgen om 13.05 uur op Schiphol aangeko men. Aan boord bevond zich een passagier, die de reis van Athene naar Amsterdam had meegemaakt. De „IJsvogel" (uitreis) kwam gister te Kaïro aan. De „Rijstvogel" op de uitreis is Zaterdag te Bandoeng geland en de „Pelikaan" op de thuisreis te Rangoon. £aatste Aecicfiten Hedenmiddag om 1 uur werd van De Zeven Provinciën de volgende positie opgegeven: Het schip bevindt zich tusschen Tapatoean en Sinabang en wordt nog steeds gevolgd door de Aldebaran. De draadlooze mededeeling van De Zeven Provinciën blijkt ook elders te zijn ontvangen. BELEEDIGING DOOR EEN PREDIKANT? Het gerechtshof te Amsterdam zette van daag de behandeling voort van de strafzaak tegen den Winterswijkschen predikant, die op 9 Febr. van het vorige jaar door de Utrecht- sche rechtbank wegens het schrijven van anonieme brieven en briefkaarten met belee- digenden inhoud aan jhr. W. A. Ort, directeur van de stichting Zandbergen te Amersfoort, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 maand overeenkomstig den eisch van het O. M. Verdachte, tegen wien jhr. Ort een klacht had ingediend, bleef met klem ontken nen betrokken te zijn bij de tallooze anonieme schrifturen, welke nu al gedurende eenige ja ren aan verscheidene personen, direct of indi rect betrokken bij genoemd gesticht, zijn ge richt. Na zijn veroordeeling heeft de predi kant niet stil gezeten om in hooger beroep zijn onschuld te kunnen bewijzen. Daarom liet hij zich in overleg met den burgemeester van Winterswijk in April j.1. gedurende elf da gen interneeren bij den tuinier H. Buiten te Meppel. Strenge isolatie en bewaking wer den toegepast, niettemin werden ondertus- schen beleedigende anonieme briefkaarten ontvangen. Op 19 Mei j.1. diende de zaak voor het Hof te Amsterdam. Het Hof achtte een nader onderzoek van de jongste schrifturen, tijdens en na de interneering ontvangen, wen- scbelijk. De zaak werd terug verwezen naar den rechter-commissaris om vandaag te wor den voortgezet. £wtden JxiUt&ouiu ffittcgedijke Stand NIEUWE-NIEDORP (Februari). Geboren: Dirk, z. v, Pieter Smit en Antje Lont. Carel Jacob, z. v. Bernard Persijn en Ane Katrine Terkildsen. Elleko, z. v. Reier Jan Lodewijk Cornelis Vermeulen en Catha rina Veerman. Johannes Petrus, z. v. Her manus Poland en Catharina Prinse. Overleden: Rie Annie Jonker, oud 3 maanden, d. van Arie Jonker en Leijntje Tan netje Weststrate. Elleko Vermeulen, oud 2 dagen, z. van Reier Jan Lodewijk Cornelis Vermeulen en Catharina Veerman. Alida Anna Bes, oud 2% jaar, d. v. Johannes Bes en Maria Martha DoL Groenten teelen in warme en koude bakken. ■Jiac&têecicfUm

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3