Van Rommelzaken hobbeltie Rechtszaken ancU en Juinèouux JUowHclaal lUeuws JSinneniand POLITIE-AUTO IN BOTSING. Vijf ernstig gewonden. Op den weg tusschen Valencia en Barre- lona is een politieauto met een andere auto in botsing gekomen. Vijl personen werden ernstig gewond. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN AUTO-FABRIEK TE PARIJS. Tot dusver acht dcoden en on geveer honderd gewonden. In de electrische centrale van een autofa- briek op de quai Billancourt te Parijs is gis termorgen een ernstige ontploffing gebeurd. Voor zoover bekend zijn er acht dooden en ongeveer honderd gewonden. Aantal dooden nog onbekend, veertig gewonden. Naar omtrent het ernstige ontploffings ongeluk in de automobielfabrieken van Re nault verluidt, is de ramp veroorzaakt door de explosie van een grooten ketel. Het dak van het ketelhuis werd vernield en de ijzer en muurdeelen kwamen op een belendend fa brieksgebouw terecht, waarin juist eenige honderden arbeiders werkzaam waren. Het gebouw stortte in en de ongelukkigen wer- den onder het puin bedolven. De brandweer en het beschikbare personeel werkten met koortsachtigen haast aan de opruiming van het puin, waar onder vandaan het gekreun der gewonden vernomen wordt. Meer dan 100 arbeiders konden reeds worden gebor gen. Behalve de reeds gemelde acht dooden, moesten 40 gewonden naar het ziekenhuis worden overgebracht. In het geheel zijn on geveer 150 arbeiders gewond, terwijl van officieele zijde wordt medegedeeld, dat zes personen om het leven zijn gekomen, doch de arbeiders verklaren dat zich nog tal van slachtoffers onder het puin moeten bevin den. Twee jaren geleden heeft tezelfder plaatse een soortgelijk ongeval voorgedaan, waarbij eveneens een groot aantal slachtof fers te betreuren is geweest. 8 dooden en 78 gewonden. Het opruimingswerk in de automobielfa briek van Renault te Billancourt is nog niet geëindigd. Het gevolg van de ramp is. dat 8 personen zijn gedood en 78 gewond. Vijf hunner zijn er zoo ernstig aan toe, dat men voor hen leven vreest. De andere gewonden, die grootendeels hoofdwonden hebben opge- loopen door het neerstortende glas van het dak, hebben bovendien ook brandwonden door den uitstroomenden heete stroom uit den gesprongen ketel. Van de acht dooden is een zoodanig ver minkt. dat het lijk nog niet kon worden ge iden tificeerd. De veronderstelling, dat de ramp is ver oorzaakt door te hoogen druk in den stoom ketel heeft men moeten loslaten, aangezien de stoomketel erop is berekend, gebruikt te worden met een gemiddelden druk van 13 atmosfeeren, terwijl op het oogenblik van de ramp de druk slechts ongeveer 8.5 atmosfeer bedroeg. 30.000 SPAANSCHE MIJNWERKERS STAKEN. In het kolengebied van Asturie (N.W. Spanje) zijn 30000 mijnwerkers Maandag in een door de socialistische vakvereenigin gen geproclameerde staking gegaan. Er zijn geen incidenten gemeld. GROOTE AMERIKAANSCHE VRACHTBOOT IN NOOL. Naar uit Portland (Oregon) wordt gemeld, is een Amerikaansch vrachtstoomschip van 90C0 ton met 45 koppen aan boord, welke met een lading fruit van Portland via Pana ma op weg is naar Londen in nood geraakt. De machineruimte staat in brand. Schepen zijn ter assistentie onderweg. Het vuur gebluscht. Naar uit Portland (Oregon) wordt gemeld, heeft het in brand geraakte Amerikaansche vrachtstoomschip radiografisch medegedeeld, dat de brand gebluscht is. GROOTE BRAND OP CONEY ISLAND. Coney Island, het bekende zomervermaaks- oord van New-York, dat thans verlaten en onder sneeuw bedekt ligt, is gister bedreigd geweest met het verlies van alle amusements gebouwen, door een brand, die een half do zijn der grootste „concessies" verwoestte en een schade aanrichtte, welke geschat wordt op 250.000. BLOEDIGE PARLEMENTSVER KIEZINGEN IN COLOMBIA. 18 dooden en 18 gewonden. Zondag hebben in Colombia parlements verkiezingen plaats gehad, welke aanleiding hebben gegeven tot eenige bloedige botsingen In de hoofdstad Bogota is het tot hevige straatgevechten gekomen, waarbij 18 perso nen werden gedood en 18 ernstig gewond. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van 6 Febr. De eerste, die ditmaal terecht stond, was een dame uit den Helder, met name Anna Louiza O., huisvr. van den heer V., die echter niet was verschenen. Haar was te laste gelegd, dat zij op 2 Nov. de getuige mei. H. v. Darteken, huis vrouw van den heer D., minder vriendelijk had toegevoegd: Wasch je vuile gezicht, lulla! Mei. V. scheen later berouw te hebben van deze onwellevendheid en had schriftelijk aan den politierechter haar soijt betuigd Eisch en vonnis f 10 boete of 10 dagen. VERKT El LM DE NIEUWE NIEDORPERS. Een drietal ingezetenen uit N. Niedorp, de herren Wil'em W., Pieter K. en Jan Bhad den zich op 12 November schuldig gemaakt aan wederrechtelijke toeëigening van een hoe veelheid cokes, van het terrein der gemeente lijke gasfabriek De heer Willem W., die niet persoonlijk was verschenen, was bovendien nog zoo vrij geweest een mud steenkool weg te sleepen. De verdachten, nog al vrijzinnig in hun opvattingen, gaven niet onduidelijk te kennen, dat zij onder de gegeven omstandig heden het feit niet beschouden als diefstal. Met het oog op de geringe ondersteuning door hen als werkloozen genoten, waren zij financieel niet bij machte zich op normale wijze brandstoffen te verschaffen. Later heb ben zij gratis brandstof genoten, waaruit werd geconcludeerd, dat de overheid toen wel inzag, dat de nood hier hoog was. De politierechter maakt de heeren «attent, dat de door hen gehuldigde opvattingen om trent persoonlijken eigendom niet door den thans rechtsprekenden rechter, overeenkom stig de huidige Nederlandsche strafwet, konden worden onderschreven. Brig.-Tit. Boumes, om inlichtingen ge vraagd omtrent de mentaliteit van verdach ten, noemde Willem W. den baas van het ge- heele zaakje. Deze verdachte moet echter nog 2 maanden gev. wegens huisvredebreuk on dergaan en is nu huiverig zich in het hol van den leeuw te wagen. De officier requireerde tegen hem 14 da gen gevangenisstraf en tegen Piet K. 2 maan den gevangenisstraf, terwijl Jan B. in aan merking kwam voor een voorwaardelijke straf van 2 maanden met 2 proefjaren. Uitspraak: W. W. 14 dagen gev. Pieter K. en Jan B. ieder 2 maanden gev. voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd. Ook de heer Ane G., 'n 36-jarig landarbei der te N. Niedorp, had op denzelfden dag en gedurende het zelfde brandstofrelletje weg genomen een zak steenkolen, eigendom van de gemeente en bestemd voor de gasfabriek. Hij is huisvader met 2 kinderen en genoot 9.50 steun per week en geen brandstof. Tot over maat van ramo was ook zijn vrouw ziek. Een en ander had hem tot de daad gebracht. Ook van hem gaf Bruines geen ongunstige infor- matiën. Eisch 2 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren. Vonnis conform eisch. EEN AANRIJDINGSRELLETJE. Op Zaterdag 19 Nov. werd in de Alkmaar- sche Langestraat een 17-jarig wielrijder H W. Engerling uit Heiloo aangereden door een automobilist, zoodat hij met zijn fiets omver geraakte. Toen de omvergekegelde wielrijder terecht over deze onbehoorlijke behandeling aanmerking maakte, kwam de bestuurder, de slager J. R. met zijn wagen terug, reed hij achteruit opnieuw tegen den heer H. W. E. aan en onthaalde hem daarop op eenige vuist slagen in het gelaat. Tegen den meermalen wegens mishandeling en thans niet versche nen verdachte werd gevorderd 30 boete of 30 dagen. Vonnis conform. GEEN SYMPATHIE VOOR DE POLITIE De niet verschenen Enkhuizer Maarten L. had op 11 November aldaar den pol.-agent Hubers in het openbaar beleedigd. Nadere details voor publicatie niet geschikt. Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen. EEN BRUTALE PAARDEN- GELEIDER. De landbouwer Frans N. uit Anna Pau- lowna had zich op 3 November de vrijheid gepermiteerd een aantal paarden te vervoeren over de brug, die is gelegd over de schutsluis te den Helder. De man was tevens brutaal om een gedeelte van de brug dicht te draaien, nadat hij de sleutel eigenmachtig had weg genomen. Toen de sluiswachter Brouwer daarop zich weer in 't bezit van de sleutel trachtte te stellen, ondervond hij een krachtig verzet en ontstond een formeele vechtpartij. Ter zake deze buitensporigheden terecht staande, werd verdachte veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen. MOORDZUCHTIGE VOORNEMENS De heer Juda van A., 'n 44-j. stoffeerder te Den. Helder, stond terecht voor niets meer of minder dan een poging tot doodslag of zware mishandeling, gericht tegen de heeren D. en A. Bethlehem, waarbij hij had gebezigd een mes, schaar of eenig ander scherp of puntig werktuig. Dit ernstige feit zou zijn ge pleegd op November, ter gelegenheid van een oploopje in de Langestraat. Volgens de heer D. Bethlehem had Juda, die zijn pensioen had gehaald, welk feit prikkelend op zijn spraak vermogen schijnt te werken, nog al wat praatjes tegen een zusje van getuige en toen deze daarop aanmerking maakte, dreigde hij met een puntig schoenmakersmes, hem open te zullen rijgen, waarbij tevens in de richting van de Bethlehem stak en zijn jas raakte. Op dit moment haalde de broer van den heer Bethlehem zijn broeder terug en ontving hij met het mes een wond aan zijn hand. De verdachte had zich in verbinding ge steld met mr. Veltman, doch deze verdediger was door een dringende zaak verhinderd. De kleine Juda echter kon zelf zijn woordje wel doen en roerde zijn tong op een manier, die wijlen pater Brugman in de schaduw stelde. De quintossers van zijn betoog was, dat hij als klein ventje weinig tegen twee zulke groote kerels had in te brengen. Wel had hij gezegd: De eerste de beste, die aan mijn lijf komt, steek ik harsstikken dood. Voorts citeer de hij een oolijk berichtje uit de „Heldersche Courant". Gevorderd werd verwijzing naar den rechter-commissaris. Alzoo schorsing van het onderzoek. EEN BOKSPARTIJTJE OP KALVERDIJK. Een ingezetenen van Harenkarspel, de 25- jarige los-werkman Arie P., vertoonde zich aan den praetor als verdachte, omdat hij in den avond van 4 December nabij het café van den heer Stevens den getuige Piet Ligthart uit Zijdewind in het gelaat zou hebben ge schopt en gestompt. Reeds in het café was onder het knobbelen oneenigheid ontstaan tusschen Arie en Petrus en duwde Piet zijn tegenpartij tegen het buffet, tot schade van het aanwezige glaswerk. Buiten werd de „bonje" voortgezet en rolden de pusillanten eendrachtig in den modder. Piet nam toen de beenen, maar werd door den onvermurwbaren Arie opnieuw nagezet en afgerammeld. Door verdachte werd met prijzenswaardige beschei denheid zijn voornaam aandeel in het lande lijk duel ontkend. Schipper Dirk Droog van Zijdewind en onpartijdig toeschouwer had echter gezien, dat Arie P. mijnheer Piet Ligt hart aanviel. Brigadier-Titulair Kloprogge had van het gebéurde proces-verbaal op gemaakt. En nu zijn we gekomen tot den officier, die het bewijs nog juist bij den staart wist te grijpen in deze warwinkel van cognacjes, biertjes, biljartkaartjes enzoo- voort en alsnu vorderde 10 boet of 10 da- I gen, in aanmerking genomen, dat Piet Ligt nart vermoedelijk ook wel zoo n voorbeeld van intogenheid zou zijn. Uitspraak conform eisch. LAST VAN KOUDE HANDJES? De 37-jarige heer Joh. S., veehouder en melkslijter te Heiloo, stond terecht voor een, laten wij het maar eerlijk zeggen, kinderach tig soort diefstal en wel wederrechtelijke toe- eigening van een paar rijwielwarmers ten nadeele van den getuige J. W. Kaandorp, welk feit was gepleegd op 10 December. Verdachte beweerde heden de handwar mers te hebben gevonden op den Heerenweg, met 'n touwtje opgerold en ineengefrommeld in den vorm van een voetbal! De politierech ter was zoo vrij van dit sprookje niet veel te felooven en deed zijn uiterste best den ver achte tot een openhartige erkentenis te be wegen. Alles zou dan vergeten en vergeven zijn. Maar zonder eenig uitwendig merkbaar succes. De heer Kaandorp had dien avond 'n kaartje gelegd ten huize van den heer J. Meyne en om half twaalf naar huis terug- keerende miste hij de handwarmers. De melk boer had dien avond bij Meyne melk bezorgd. Eisch na uitvoerige toelichting die tot be- wijsovertuiging voerde: 25 boete of 25 da gen. Het speet den officier zóó te moeten op treden tegen den zoon uit een zóó respectabel gezin. Uitspraak: 50 boete of 50 dagen. WIE GAPTE DE LOOTJES? Een te Calantsoog wonende 53-jarige ar beider Jan M. zou volgens dagvaarding op 26 November eenige lootjes hebben ont vreemd van het crisiscomité uit een boekje dat zich bevond in de jaszak van den heer J. Mooij, welke jas in de schuur hing. De ont brekende lootjes werden gevonden na de trek king op een plaats waar verdachte te voren had gestaan en een lucifersdoosje uit zijn zak had gehaald. De verdachte, in 't minst niet geintimideerd door het geval, maakte een be weging met zijn hand alsof hij zijn hals af wilde snijden en riep ostentatiefAls most ik dood, ik weet van die lootjes niks af en daar bleef hij bij. Beide heeren Mooij werden als stipt eerlijk gesignaleerd. In twijfel vroeg de officier nu nadere instructie. Conform beslo ten. ONTIJDIGE ONTRUIMING. Met de laatste zaak bleek het dozijn volge stort en werd tevens het nog aanwezige pu bliek verzocht zich te willen verwijderen, aangezien het hier betrof misdrijf art. 239 wetb. strafrecht, waaraan een onwelvoegelijk heer Martin Z. te Den Helder op 4 en 11 No vember zich had schuldig gemaakt. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer). (Zitting van Dinsdag 7 Februari. Uitspraken 31 Januari). Theodorus Joh. v. Eij., varensgezel te Rot terdam, gedetineerd, voortgezet misdrijf van diefstal, gepleegd te Den Helder, 1 jaar ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en op te leggen bijz. voorwaarden, nader omschreven met last tot invrijheidstel ling. De laatste kans, zei de president. Joh. v. E., expediteur te Anna Paulowna Hooger beroep vonnis kantongerecht te Scha gen ter zake overtreding 'Motor- en Rijwiel- wet Bevestiging vonnis kantonrechter te Schagen. Corn. Sn., arbeider te Schoorl, thans in voorarrest, oplichting gepleegd te Bergen. 6 maanden gev. voorwaardelük met 3 proef jaren en op te leggen bijzondere voorwaar den. Wordt ondergebracht in het „Hooge land". Eduard Corn. van W„ huisknecht zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans in voorl. hechtenis. Oplichting gepleegd te Alkmaar 10 maanden gev. voorwaardelijk met voor- loopige plaatsing in een hotel te Valkenberg Voorts met 3 proefjaren. DE ACTIE DER LOONPLOEGERS. Men schrijft ons uit St. Pancras: Aan Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken en Arbeid is het vol gend schrijven gezonden: Excellentie! Ondergeteekende, Secretaris van den Bond van loon-ploegers van den Langenijk en Om streken waarbij betrokken tien Gemeen ten verzoekt onderdanig Uwe aandacht voor onderstaande: Oudergewoonte gold als regel in de tuin bouwstreek aan den Langendijk, dat de ak kers in den herfst en in 't voorjaar werden geploegd, waarna in den daarop volgenden zomer de betalingen van dat ploegwerk tege moet konden worden gezien, n.1. in den tijd dat de vroege aardappelen ter markt werden gebracht. Waren de prijzen van dien aard dat het ploegloon niet kon worden betaald, dan moest worden gewacht tot de vroege kool ter veiling ging. De crisis welke deze streek zoo hevig teis tert, zooals vrij zeker geen enkele andere tak van bedrijf, heeft den landbouwer genood zaakt zijn betalingen, zelfs de meest noodi- ge, te doen staken. Met den allerbesten wil bezield, met langen en zwaren arbeid, is het zelfs niet mogelijk het verschuldigde loon aan de ploegers te voldoen. Dat deze toestand onhoudbaar is behoeft geen betoog, reden waarom door genoem den Bond besloten is, voortaan uitsluitend contant te ploegen. Het onvermijdelijke ge volg hiervan zal zijn, dat wanneer geen vol doende steun aan den landbouwer redding brengt, honderdtallen Hectares land onge- ploegd dus braak zullen moeten blij ven liggen. Zeer velen, die nog voor enkele jaren financieel „goed" waren, loopen nu met de wanhoop nabij. Hoe de nood welke hier heerscht ook moge worden geschetst, geen bespiegeling hiervan zal overdreven kunnen zijn. Waar moet het heen nu er geen geld is om wederom het land te laten ploegen? Met al deze wanhoopsgedachten snelt de tijd voort. Voorgaande jaren begon men reeds in de maand Oetober te ploegen. Wanneer het weer eenisgzins gunstig was, werd er door de leden van den Bond zoo ge middeld veertig Hectare land per dag omge werkt. Thans, nu we reeds begin Februari Op de Autotentoonstelling te Ber'in zal Conti nental, banden, accessoires en reiswijzer toonen. Interessant voor Sportliefhebbers. tellen, is er nog geen, althans zeer weinig land geploegd. Met dezen noodtoestand voor oogen is hei dan ook, dat ik mij in opdracht van bovenge- noemden Bond tot U richt, met het onderda nig doch beslist ernstig verzoek, hier direct zoodanig in te grijpen, dat de akkers weder om zullen kunnen worden geploegd. De eenige afdoende oplossing zal o.i. zijn; ga rantstelling voor het ploegloon door de Re geering. Indien het Uwe Excellentie mag behagen een oplossing in overweging te nemen en in dien Zijne Excellentie hiertoe nadere ge gevens verlangt, biedt ondergeteekende nede rig zijn diensten aan en is bereid op een door U te bepalen dag en uur, het boven omschre- vene nader uiteen te zetten. EGMONDBINNEN. Vrijdagavond vergaderde de afd. van den B.V.L. De opkomst was grooter dan gewoon Daar de voorzitter verhinderd was, leidde de secretaris de bijeenkomst. Na het welkomst woord heraacht bij den overleden plaatselijken commandant Egbers. De afd. had gelukkig in den heer Wittebrood een uitstekenden op volger gevonden. Ook de heer Oolders sprak woorden van dankbare herinnering aan den vroegeren commandant. Hij wenschte de afd. geluk met den nieuwen leider en hoopte, dat deze de voetsporen van zijn voorganger zal drukken Aan de oefeningen was flink deelgenomen De prijzen van den wedstrijd werden toege kend aan de heeren A. Wittebrood, O. Hui berts en W. Wittebrood (na loting) in de eer ste klasse; J. Beentjes, J. Broekhof en P. Koper in de tweede klasse en G. Tervoort Fz. in ae derde klasse. De heer Wittebrood bracht daarna volledig verslag uit van de behaalde punten en stelae voor den hoogsten in iedere afdeeling nog een prijs beschikbaar. Aan de heeren C. Burgemeyer en Joh. Dek ker werd een brevet als scherpschutter- uitge reikt. Over den corpswedstrijd te Alkmaar volg den verblijdende mededeelingen. De ver tegenwoordigers der afd. hebben daar kranig geschoten en verschillende prijzen veroverd. Besloten werd dat voor de afd.prijzen een kastje zal worden gemaakt. Na de bespreking van de dit najaar te hou den oefeningen, de beantwoording van enkele vragen en eenige mededeelingen hield de heer Oolders nog een korte toespraak als aanspo ring. t. Nog werd besloten in het najaar te Egmond aan Zee een vergadering te beleggen om ook daar meer leden voor de afd. te winnen. Hierna kon de heer Verheggen de vrucht bare vergadering onder dank sluiten. BERGEN. In de plaats van mevr. Oldenburg Frayman, die als zoodanig bedankt had, is tot presidente van de r.k Vrouwenbond al hier gekozen mevr. BeekmanHoutenbos. HEEMSKERK. Ook hier ter plaatse is een Comité opge richt om den 400sten geboortedag van Wil lem van Oranje op waardige wijze te herden ken. NOORDSCHARWOUDE. Het gebeurde dezer dagen nabij de Mos- selenbrug. De autobus van den dienst Alk maarOudkarspel moest een stilstaanden auto passeeren van een bekenden expediteur in deze streek. De chauffeur van de bus vond het te gewaagd om zonder meer voorbij te rijden, daar z.i. de ruimte te wenschen over liet. De chauffeur van de expeditie-auto was echter van een andere meening. Hij weigerde om plaats te maken en ging door met het los sen van zijn vracht. Dit begon den autobus chauffeur te vervelen en toen de ander met een vrachtje op zijn nek gewoon voor de bus om meende te loopen, gaf eerstgenoemde een weinig.gas alsof hij trn plan was zijn weg te vervolgen. De expediteur liet ijlings zijn vrachtje vallen. Dit spelletje herhaalde zich nogmaa's totdat de expediteur pardoes voor de bus ging staan en den chauffeur uitdaag de maar raak te rijden, waaraan deze wijse lijk geen gevolg gaf. Tenslotte gaf de ha'sstarrige expediteur gevolg aan het verzoek om zijn auto te ver rijden, na eerst het spatbord van de bus nog geraakt te hebben. Dit verkeersobstakel duurde meer dan viif minuten. J Het lijkt ons zeer gewenscht, dat er van politiezijde eens streng op dergelijke voorval len, die meer dan eens voorkomen, ge et wordt. Wij willen nog opmerken, dat de auto van den expediteur ook aan den verkeerden kant van den weg geplaatst was Bovendien mag men niet vergeten dat een autobus een open baar vervoermiddel is. WINKEL. Tot leden van het bestuur van de afd. Winkel van het Centraal Genootschap van Kindervacantie- en herstellingskolonies, zijn benoemd mevr. G. Koster—Eriks, de heer B. Span en dr. J. Broekens. In het afgeloopen jaar werden 5 kinderen uitgezonden naar Egmond aan Zee. Gunstige resultaten werden verkregen. Het ledental daalde van 112 tot 100. Gemeente en Ned. herv. kerk verleenden steun. Het bezit der afdeeling bedraagt thans 152.15. Ijet bestuur werd gemachtigd voor dit jaar weder de uitzendingen te regelen en ook werkzaam te zijn ter verkrijging van winter- verpleging. Óm finantieele redenen moest men er voor» ioopig van af zien om de film „het kinderpa radijs", uitgaande van het hoofdbestuur, te vertoonen. Door den dienst der wijkverpleging al hier. werden in 1932 afgelegd 1983 bezoeken, bij 86 verschillende patiënten. Bij zieken transporten werd 5 maal hulp verleend, bij verlossingen 26 maal en voor het afleggen van lijken 13 maal. Voor den dienst der tuberculosebestrijding werden afgelegd 109 bezoeken bij 14 patiën ten. WIERINGEN. Bij de gehouden aanbesteding van leer middelen voor de o.l. scholen, schooljaar 1933/34, perceel 1 (leermiddelen) gegund aa n de N.V. De Arbeiderspers te Amster dam; perceel 2 (schoolbehoeften) aan de N.V. De Globe te Hilversum; perceel 3 (handwerkonderwijs) aan Joh. Klare te Wie- ringen. AKERSLOOT. De tooneelvereeniging „St. Willebror dus" alhier, gaf Zondag in café Verduin een openbare uitvoering. De opkomst van het pub'iek is wel eens grooter geweest. Opge voerd werd „Een probaatmidael", blijspel in 3 bedr. en het werd zeer goed ten tooneele gebracht. Van de oude medewerkers waren allen in besten vorm terwijl van de jonge krachten iets goeds kan worden verwacht, gezien hun sjoel van dezen avond. Bovendien werden nog een paar solo's gegeven nl. De Maandaghouder en de beproefde recruut, die succes opleverden. Een gezellig bal tot slot. DE KONINGIN IN ZWITSERLAND. De koningin en de prinses hebben flinke wandelingen gemaakt in de omgeving van Lenzerheide. De hooge lucht en de rustige omgeving hebben H.M. veel goed gedaan. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. Verlaging van belasting! De gemeenteraad van Boschkapelle (Zeeuwsch-Vlaanderen) heeft het besluit ge nomen de opcenten op de personeele belas ting van 250 terug te brengen tot 200. Voor den tijd van vijf jaar werden de op centen op de gem. fondsbelasting vastgesteld op 100. DE KONINGIN EN HET NATIONAAL CRISISCOMITE. De koningin heeft 10.000 geschonken aan het Nationaal Crisiscomité. HET IJS IN HET IJSELMEER. Veerdienst Enkhuizen—Stav^en hervat. De veerdienst EnkhuizenStavoren is gis terochtend volledig hervat. J. C. WIRTZ CZN. f. In het diaconessenhuis te Leiden is, 76 ja ren oud, overleden de heer J. C. Wirtz Czn., oud-hoofdredacteur van het „Nieuw Prov. Groningsch Dagblad" en oud-inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Win schoten. 100-JARIGE OVERLEDEN. Te Rijswijk is op 100-jarigen leeftijd over leden mevr. de weduwe M. O. de Liefde geb Overakker. 77. En nu gaan jullie ook weer gauw allemaal naar huis, want anders zwaait er wat dat we ten jullie. Morgen is het Zaterdag en als het goed weer is gaan we 's middags naar 't bosch, om 2 uur komen we daar allemaal bij elkaar. Blij met dat vooruitzicht vlogen de jongens naar huis. Eindelijk, zuchtte Hobbeltje, 78. Jan ruimde nu vlug op en nadat hij met Hobbeltje zijn laatste stuk brood had gedeeld, bracht hij 't paard naar boer Gras. Hobbeltje vond dat heel wat prettiger dan op de markt staan, want nu kreeg hij heerlijk hooi. Hij vloog dan ook nog harder dan de jongens.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6