Amstecdamsdie Jheucs PzowHciaal Tlieums £uchtuaact Jieck School Jtheepsüjduiqm JiacktBecicPUen £0° ,Pe,r van 7 Febr. 1933 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. WabMh kon,<?.*n NASLEEP VAN EEN VOETBAL- f MATCH. Tijdens een voetbalwedstrijd, welke in het begin van het vorige jaar gespeeld werd tusschen de „Heemskerkers" en de „Zilvermeeuwen", op het terrein bij den Nieuwendammerdijk te Amsterdam, ontstond eenige wrijving tusschen twee 6peleis der kampende clubs Het geschil liep zóó hoog. dat onmiddellijk nadat de scheidsrechter het eindsignaal had ge floten, een „Heemskerker", een geduch- ■teix trap gaf tegen het been van een „Zilvermeeuw". Deze viel op den grond, verloor het bewustzijn en kon door 'e gevolgen van den trap eenige weken zijn beroep niet uitoefenen. De mishan delde speler liet het er echter niet bij zitten" en deed aangifte van het ge beurde bij de politie, met als resultaat dat door een vonnis van den politie rechter den Heemskerker „de opzet telijk toegediende trap" op twee maar den gevangenisstraf kwam te staan. De man, een 34-jarige venter, teekende hoo- ger beroep aan. Gistermorgen werd het jreval voor gerechtshof te Amsterdam behandeld Om de situatie van het gebeurde zoo aanschouwelijk mogelijk te kunnen voorstellen, was op een tafeltje vóór het Hof een miniatuur voetbalveld ingericht Een groot aantal getuigen, als ook een commissie van den K. N. V. B., warm gedagvaard om verklaringen over het gebeurde af te leggen. Deze commissie was tot de conclusie gekomen, dat het geen opzettelijke trap was geweest, doch een ongeoorloofde, daar de wedstrijd reeds was geëindigd. De meening van de getuigen-Zilver- meeuwen en -Heemskerkers liep nogal uiteen, wat voor den president, mr. Jol les, aanleiding was om bij den aa ïvang van de zitting tot het groepje de waar schuwende woorden te richten: „Denkt u er goed om, dat er waarheid en niets dan waarheid gesproken moet worden, want als er opzettelijk gelogen wordt, stelt u zich bloot aan meineed, waarop bij vervolging zes jaar gevangenisstraf staat." De Heemskerkers hadden over het al gemeen van den noodlottigen trap niets gezien. De wedstrijd was volgens hen nog niet geëindigd en de bal bevord zich tusschen de bei .e spelers. Volgens de „Zilvermeeuwen" was het spel reeds ge ëindigd. Er was al gejuicht en de getrof fene was reeds op weg naar de kleed kamer, toen verdachte hem den trap gaf Na een langdurig getuigenverhoor was het woord aan den adv.-"eieraal mr P. Bauouin die o m. zeide, dat de „Heems- kkerkers" z.i. voor de commissie van den K. N V B. onjuiste verklaringen hadden afgelegd en ook nu voor het Hof poogden zich er met praatjes af te ma ken. Spreker achtte de mishandeling bewezen en requireerde bevesri'ging van het vonnis der rechtbank (twee maan den gevangenisstraf). De verdediger, mr J J de Vrieze, as 'van meening, dat de trap per ongeluk was toegebracht Hij achtte het ten la«te gelegde niet bewezen en vroeg vrij spraak. Arrest 20 r ebruari. BRANDSTICHTING. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft gisteren den loodgieter A. J. J. van I., te Tilbuig, met vernietiging op formeele gron den van het vonnis van de Bredasche recht bank. die hem tot drie jaar gevangenisstraf veroordeelde wegens brandstichting in ge bouwen te Tilburg en een boerderij te Uden- hout, eveneens veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf. De aannemer T. F. van I. te Tilbuig. die hem behulpzaam was. is veroor deeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf en de landbouwer A. M. V te Udenhout wegens medeplichtigheid tot drie jaar. HET VERSCHE CADETJE. Mits in een hotelkeuken gebakken, mogen ie gasten 's morgens een versch kadetje nuttigen. Nadat de juridische geschiedenis van „het versche kadetje", dat door of namens de direc tie van hotel „Suisse" te Amsterdam werd ge bakken en geleverd aan hotelgasten op een uur dat dit volgens de wet niet geoorloofd is ('s morgens vóór 10 uur) voor alle rechterlijke instanties was behandeld, ontsloeg het hof he den den directeur van het hotel van alle rechtsvervolging. Overwegende dat het ten laste gelegde feit strafbaar is volgens artikel 35 lid 6 van de arbeidswet, doch dat geen ver oordeeling kan volgen, daar het brood niet in een bakkerij was gebakken, noch vandaaruit werd geleverd, doch in de hotelkeuken werd bereid. BELEEDIGING DOOR EEN PREDIKANT. Het gerechtshof zette gisteren de behande ling voort van de strafzaak tegen een predi kant uit Winterswijk, die verdacht wordt anonieme brieven te hebben geschreven met beleedigenden inhoud. Op een vraag van den president of de pre dikant, niettegenstaande het overstelpend be zwarend materiaal tegen hem èn de verkla ringen van de deskundigen, welke alle sterk in zijn nadeel getuigden, er bij bleef dat hij al die kaarten niet had geschreven, ant woordde verdachte: „Ik heb het niet gedaan, president, ik ben onschuldig''. President: Maar hoe verklaart u dan dat een briefkaarf door mevr. S. werd ontvan gen? Zij radeerde haar adres volkomen uit en zond de briefkaart naar den predikant. Als reactie daarop kreeg mevr. S. eenigen tijd later een beleedigende briefkaart, waar van het adres met gaatjes was geprikt en dus niet verwijderd kon worden. Verdachte: Ik vertelde het zelf aan ver schillende personen en zoo zal het hem ook ter oore zijn gekomen. PresidentEn de vingerafdruk dan Verdachte weet daarvoor geen verklaring te geven. Hij veronderstelde dat deze er later op is aangebracht. Doch de president merkte op. dat de inkt van den vingerafdruk en die waarmede den brief geschreven was, dezelf de i& De deskundige dr. Hesseling wordt dan als getuige voor het hekje geroepen, om zijn meening over den afdruk te geven. Ook hij concludeerde, dat de schrijver van den brief en dat moet deze verdachte zijn geweest den vingerafdruk veroorzaakte. Deze deskundige is tot de conclusie geko men, dat er tien punten van overeenstemming in het schrift zijn. Dr. Hesselink is ook naar Staphorst ge- gan, om de isolatie van den predikant tijdens zijn vrijwillige interneering aldaar, na te gaan, daar hij er van overtuigd bleef, dat de kaarten door verdachte werden geschreven. Hij was na zijn onderzoek tot de conclusie gekomen dat de predikant wel degelijk con tact met de buitenwereld heeft kunnen heb ben. De president vroeg den verdachte dan, of het juist was, dat hij opnieuw een adverten tie had geplaatst, waarin hij den anonymus verzocht om hem ook vandaag te helpen en wel door in de rechtzaal tusschen 2 en 5 een brief te doen bezorgen. De groote onbe kende heeft hierop geantwoord dit wel te willen doen. Echter was het hem alleen mo gelijk tusschen halftwaalf en halftwee. President mr. Jolles: Wel een zonderling! We moeten nu maar hopen, dat er gauw zoo'n briefje binnenkomt over iets wat tijdens de zitting gebeurd is. 't Is toch maar prettig dat u altijd zoo'n anoniemen helper tot uw beschikking hebt! Verschillende getuigen-deskundigen wezen met beslistheid den predikant als de schrij ver aan. Een leeraar uit Den Haag, de heer H. Dul- fers, had op verzoek van de verdediging on derzocht het schrift van den anonymus en dat van den dominé. Hij kwam tot de conclu sie, dat de predikant de schrijver niet is Ds. Roobol deelde mede, dat een der getui gen, die thans ook aanwezig was, hem na afloop van de vorige zitting zou hebben voorgesteld ook anonieme brieven te gaan schrijven, om verd.'s onschuld te bewijzen. De president riep hierop dezen getuige voor hét hekje, die toegaf, dat hij inderdaad een plan had beraamd, om met eenige vrien den het schrift van verdachte na te maken en dan brieven te verzenden, om hierdoor de schriftkundigen op een dwaalspoor te bren gen Getuige had dit willen doen, omdat hij do minee zoo'n ware vriendschap toedroeg. De burgemeester van Winterswijk be schreef alle voorzorgsmaatregelen, welke door hem voor een goede isolatie waren ge nomen. Het echtpaar bij wie de dominee geïnter neerd is geweest, bleef bij zijn verklaringen, dat het onmogelijk was, dat verdachte tijdens de isolatie contact met de buitenwereld heeft gehad. Na het getuigenverhoor werden de des kundigen a charge voorgeroepen. De presi dent verzocht hun, of zij er prijs op stelden kennis te nemen van het rapport van den des kundigen a décharge, dr. Dulfers, waarin de conclusies van de vier deskundigen worden bestreden. Deskundigen twijfelden sterk aan de kun de van dr. Dulfers. Het Hof ging hierna in raadkamer en be sliste, dat op 13 aart as. een debat tusschen de schriftkundigen zou moeten plaats vinden, nadat deze van het rapport van dr. Dulfers zouden hebben kennis genomen. Tot dien dag werd de behandeling geschorst. Naar aanleiding van de behandeling voor het gerechtshof te Amsterdam van deze zaak deelt men uit Winterswijk aan de N.R.Crt. mede: Per advertentie had men den anonymus gevraagd uit Amersfoort een voorval te wil len schrijven en dat tijdens de rechtzitting aan het Hof te zenden. Inderdaad is daar gisterochtend om 9 uur een briefkaart aan gekomen tusschen 9 en 10 uur uit Amers foort met vermelding van het nummer op den voorgereden wagon. Op dat oogenblik zat verdachte in den auto op weg naar Amster dam, dien hij volgens verklaring van vier aanwezigen, van 8 uur tot ongeveer 12 uur 's ochtends niet heeft verlaten. BERGEN. De klokken van Corneville. De Berger Revue- en Operetteclub, kort en populair, de B. R. O. C. genaamd, heeft thans voor de derde maal een operette ten tooneele gebracht; en laten we het er di rect aan toevoegen met succes. Met een succes, dat dat van vorige opvoeringen over trof. We herinneren ons nog goed het eerste optreden van dit dilettanten-gezelschap; het was geen gelukkig debuut, waarbij zich vooral het gemis aan goede leiding deed ge voelen. Gelukkig was men zoo verstandig de leiding aan iemand toe te vertrouwen, die het bewijs geleverd had een operetteclub te kunnen leiden, n 1 aan den heer Vóórhaar, regisseur van de Alkmaarsche operetteclub Sindsdien zijn met goed succes enkele operet tes opgevoerd. De laatste daarvan was „de Klokken van Corneville", aan de opvoering waarvan acht maanden studie waren vooraf gegaan. Die acht maanden zijn niet zonder vrucht ge bleven. Zondagavond heeft een talrijk pu bliek genoten van de we zeiden het ree is succesvolle opvoering. De B. R. O. C. blijkt over goede krachten te beschikken, zoowel wat betreft krachten op muzikaal gebied als wat betreft too- neelisten. Het orkest heeft den geheelen avond uit stekend werk verricht en zich van zijn moei lijke taak verdienstelijk gekweten. De vlotte, sleepende muziek van deze operette genoot een gave vertolking, een enkele inzinking buiten beschouwing gelaten. Alle hulde aan den heer Joh. Gerritsen, als leider van dit orkest. Wat de personen voor het voetlicht betreft, viel ons bijzonder een goede samenzang op! De verschillende koren klonken harmonieus en zuiver. Van de solisten kan over het algemeen gezegd worden, dat zij hun moeilijke taak er goed af gebracht hebben. Speciaal geldt dit de vertolkster van de Serpolette-rol, die goe de zang paarde aan een goede voordracht Zij bewoog zich vrü over het tooaeel iets wat vele anderen in dit clubje nog ont breekt. Een goede vertolking genoot ook de rol van Gaspard en de Baljuw, evenals die van Germaine en den visschersjongen Jean Gremichieux. De markiezenrol was In goede handen; de vertolker had een goede stem, maar neemt sommige zangmoeiiijkheden wat al te licht op. De regie bleek in goede handen te zijn, ongeacht enkele kleinigheden. Het décor was mooi en goed verzorgd. Een enkele opmerking over het algemeen moet ons nog van het hart. De geheele voorstelling neemt teveel tijd in beslag. Eerstens wordt niet op tijd begon nen: dan worden de pauzes te veel gerekt en derdens verloopt het spel o.i. niet in een vlot genoeg tempo. Misschien zou als de tekst van een operette wat uitvoerig blijkt te zijn, deze wat ingekort kunnen worden zonder aan het geheele schade toe te brengen. Het liikt ons echter wel wat teveel van het pu- b1' V gevergd als 'n opvoering verre na mid dernacht is afgeloopen. Een en ander be hoeft echter voor niemand een bezwaar te zijn, om a.s. Zondag voor een bezoek aan de tweede opvoering van de B. R. O. C. te reserveeren. Zij die van dit genre houden, zullen 'n aangenamen avond meemaken. De B. R. O. C. verdient zeker een tweede volle zaal. HEEMSKERK. De N.V. Aannemingsmaatschappij Noord holland alhier is met f 26.985 laagste in- schrijfster voor het verbouwen en uitbreiden van de koelruimte en •■et bijbouwen van een verkoophal aan het openbaar Slachthuis te Haarlem. AUTOBUSDIENSTEN. Ged. Staten hebben afwijzen dbeschikt op het verzoek van de n.v. W.A.C.O. te Hoorn inzake het in werking brengen van een auto busdienst Hoorn— PurmerendAmsterdam en terug. NOODLANDING. Gistermiddag omstreeks twee uur heeft een militair vliegtuig, afkomstig uit Soesterberg, tengevolge van den hevigen mist een nood landing moeten maken op den uiterwaard nabij de in aanbouw zijnde nieuwe brug te Waardenburg (Geld.) De inzittenden, een 9ergeant-vüeger en een sergeant-mécanicien, bleven ongedeerd. Het toestel kwam in een sloot terecht en kreeg lichte averij. Waar schijnlijk zal het toestel ter plaatse worden gedemonteerd. Te Winterswijk is in den ouderdom van 75 jaar overleden ds. H. H. André Douwes, em. predikant der herv. gem. aldaar. Van 1884 tot 1886 is hij predikant geweest te Ob- dam. SI OOMV A ARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 6 Febr. v. Stettin te Rostock. Ariadne 5 Febr. v. Malta te Alexandrië. Berenice 6 Febr. v- Algiers te Adam. Calypso 4 Febr v. Melilla n. Carthagena. Clio 3 Febr. v. Malta te Gandia. Costa Rica 6 Febr. v. Hamb. te A'dam. Fauna 5 Febr. v. Napels te Catania. Flora 3 Febr. v. N. York n. P. au Prince. Hebe 5 Febr. v. Alicante te Malaga. Hercules 4 Febr. v. Oran n Lissabon. Irene 6 Febr. v. Lissabon te A'dam. Iris 5 Febr. v. Gyon te Oporto. Mars 4 Febr. v. Salonica te Gandia. Orestes 5 Febr. v. A'dam te Hamb. Simon Bolivar (thuisr5 Febr. te Havre. Telamon 6 Febr. v- A'dam n. Hamb. Agamemnon 6 Febr. v. Hamb. te Amst. Bodegraven (thuisr) 4 Febr. te Panama. Merope 6 Febr. v. Catania te Messina. Pluto 6 Febr. v. Amst ie Kopenhagen Ulysses 6 Febr. v. Izmir te Konstantinopel. HollandAmerika-Lijn Burgerdijk 5 Febr. v. Rott. te N. York. Delftdijk. Pacifick., n. Rott., 3 Febr te Los Angéles. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver, 4 Febr. te Swansea. Molière 4 Febr. v. Rott. te Hamb. Veendam 4 Febr. v. Rott. n. N. York, 5 Febr. v. Southampton. Delftdijk 4 Febr. v. Los Angeles n. Rott. Stoomvaart-Mij. Nederland. Tabinta 5 Febr. v. Amst te Bat. Tajandoen (uitr.) 5 Febr. te Sabang. Tawali 4 Febr. v. Bat. n. Amst. Poelau Roebiah (thuisr5 Febr. v. Port Said. Holland—Afrlka-Lijn. Holland 4 Febr. v. Pt. Nataly n. Lorens Marqués. Nieuwkerk (thuisr.) 4 Febr. v. Zanzibar. Heemskerk (uitr4 Febr. v. Mozambique n. Beira. Meliskerk 6 Febr. v. Hamburg te Amst. Nijkerk (thuisr.) 4 Febr. v. Marseille n Antwerpen. Kon. Paketv. Maatschappij. Le Maire 3 Febr. v. Zanzibar n. Batavia. N.-Holland 4 Febr. v. Singapore te Brisbane Holland Anstralië-Lljn. Gaasterkerk (thuisr.) 4 Febr. v. Bremen. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, Java/Amst., 4 Febr. te Marseille. Antenor 3 Febr. v. Yokohama n. Rotterdam. Laomedon, Rott./Japan; 5 Febr. te Singa pore. Memnon, Japan/Rott., 5 Febr. te Singapore. Stentor 4 Febr. v. Lond. te Hamburg. HollandBrltsch-Indië-Lijn. Hoogkerk (uitr.) 4 Febr v. Antwerpen. Springfontein (uitr.) 6 Febr. te Karachi. SilverJava Paciftc-Liju. Batoe 4 Febr. v. Rangoon n. San Franckco. Silverpalm, Houstan—Calcutta, 4 Febr. te Lorenzo Marqués. Sanareea 4 Febr. v, Rangoon. Kon. Holl. Lloyd. Flandria 6 Febr. v. B.-Ayres te Amst. Montferland (thuisr.) 5 Febr. v. Bahia. Zeelandia (uitr.) 4 Febr. v. Bahia. Holland—West-Afrika-Ltjn, Hermes 5 Febr. v Amst te Hamb. Rotterdamscbe Llovd. Baloeran (thuisr.) 5 Febr. v. Sabang. Indrapoera (thuisr.) 5 Febr. te Sabang. Kota Nopan (uitr.) 6 Febr. te Tjilatjap. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 6 Febr. 1933. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij- vie per 100 stuks 0.603.80; Bloemen daler kool per 100 stuks 2.60—f 7.10; Bloemkool le s. per 100 stuks 7, 2e s. 3.50; Boerenkool per 100 stuks 1.20— 9.50; Bieten per 100 K.G. 1.10—1.90; Gele kool jier 104 K.G. 0.602.60; Groene kool per 100 stuks 1.202.90; Knolselderie pier 100 stuks ƒ2.107.90; Prei per 100 bos 7.7014.50; Roode kool per 100 K G. 1.10f 3.60; Selderie per 100 bos 3.10—5 40; Spruiten per 100 pond 3.50—12.50; Uien per 100 K.G 1.20—3.90; Wortelen per 100 K.G. 1 20—2.40; Witlof le s. per 100 pond 9—11.50, 2e s. 4.50-/ 7.50. PURMEREND, 7 Febr. 1933. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 14 stapels Fabriekskaas 23, 2 sta pels Boerenkaas 26.50 per 50 K.G. In to taal 16 stapels, wegende 18000 K.G. kaas Handel goed. 402 K.G. Boter 1.65—1.85. Vee. 485 stuks Runderen, w.o. 325 vette 56—62 cent per K G.; 134 Melk- en Gelde- koeïen 80—f 220; 26 Stieren, handel run deren stug; 30 Paarden 60130, handel matig; 63 Vette kalveren 60—80 cent, han del stug; 465 Nuchtere kalveren, slacht 7 —ƒ18, fok 9—14, handel stug; 307 Vette varkens, voor de slacht 2730 cent per K.G., handel vlug; 58 Magere varkens 517, handel stug; 242 Biggen 6 10, handel matig; 831 Schapen 618, handel matig; 9 Bokken; Kipeieren 3.25 4.25; Eendeieren 3.25; Piepkuikens 70— 85 cent. Eierenveiling. 59027 stuks Kipeieren a 3.404.40; 85 stuks kipeieren b 3.30; 58 stuks Eendeieren a 3.30. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Febr. 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Febr Langendijker Groentenveiling. 55000 go' Roode kool les2—3.90, 2e s. 1 wO 3.60; 58000 K.G. Gele kool le s 2.40, 2es. 1-lc—1.90; 110000 Kri Deensche witte kool 60 cent; 14000 Kr1 uien: gele uien 2—2.40, gele drieling 1.301.90, grove uien ƒ2.1 <W 2^ 5000 K.G. Peen 1.60—1.70, kleine Peü,' 80—90 cent, alles per 100 KG PURMEREND 6 Febr. 1933. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en OmshS ken". Witlof 11—23 per 100 ?G^£ de kool 1 207.60 per 100; Witte kS 0.90 per 100; Savoye kool 1.10—$8 per 100; Spruitkool le s. 2.30—455I: 2e s. 0.601.75 per 15 K.O.; Boa&S 5085 cent per kist, 10 K.G.; Andijvie 40V 80 cent per kist; Selderij 3_/ 9 bos; Wortel en48 cent per 100 bos: Uien —84 cent per 25 K.G.Prei 3J2 ,£2 100 bos; Reinette, goud 20 per 100 Kfi NOORDSCHARWOUDE, 6 Febr. 1077 4200 K.G. Uien: Drielingen 2.30—2in Uien 2—2.80, Grove uien 1 nn? 2.60; 700 K.G. Peen 1.80; 3100 'v? Roode kool 1.90—2.10; 51800 Kr Deensche witte kool 0.60, doorschot fin 6300 K.G. Gele kool 1.30—1.60 schot 0.90, alles per 100 K.G. fw,f* draaid 13000 K.G. Deensche witte kool WARMENHUIZEN, 6 Febr. 1933 W de kool le s. 2.60-/3.2D, 2e s ƒ1 2.20; Gele kool le s. 1.30-/ 170; Deen, sche witte kool le s. 60 cent; Uien 3 10-, 3.20; Grove Uien 2.90. Aanvoer: 2875 K.G. Roode kool; 1550 koftimK&uE.K'a Demcbe ZAANDAM, 6 Febr. 1933. Veilingver, „De Zaanstreek". Andijvie 0.95—1 per kist; Bloemkool 19 cent per stuk; Pieterselie 15—20 cent per bos; Selderie 20—26 ct. per bos; Prei 8915 cent per bos; Uien 083 1 per zak; Citroenen 1.40—1.50 per 100; Boerekool 50—90 cent per kist; Roode kool 36K cent per stuk; Gele kool 26K cent per stuk; Br. Lof 11—12 cent per pond; Spruiten 5—11 cent per pond; Peen 54—56 cent per zak. BEVERWIJK, 6 Febr. 1933. Uien, Bieten, Sjalotten, Peen en Aardappelen 1—4 cent; Spruiten 20—32 cent; Lof 10—20 cent; An dijvie 2030 cent; Boerekool 57 cent; Keukenperen 18 cent; Appelen 10—16 cent per KG.; Prei 314 cent; Rabarber 10— 16 cent; Selderij 35 cent; Pieterselie 5—8 cent per bos; Koolrapen 65 cent per zak; Bloemendaalsche gele kool 36 cent; Bre dasche grove 154—4 cent; Bloemkool 4—9 cent; Knollen IK6 cent per stuk. (Ontvangen per draadlooz* teleioon). Koert van heden te» STAATSLEENINGEN. 5 Nederl 1V32 4K Nederl. 1917 4 1931 BANK-IN STELLINGEN. Handel Mpij. Cert v. 1000, Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reicbsbank a a INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkelt Patent CaivA Dellt Cert. Küchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ast Gas Electr. Bethleh Steel Citiea Service General Aviation Steel coma Studebaker U. S. Leather Zweedscha Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. tioetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. P*rl»k Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber f SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust oud, Deii Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Dnion Pacific I Noteering per 50, *Exdividend. fExclaim. Vorige koers 101 102I/8 100 63 55 5 Vt 117 283/4 18»/! 6,6/8 2S/16 118 1267, 110% 127a I 1 274 14 Via 2% 3'Tta 268/4 3Wu> 39/ia 67/s 1656/g 102 ÖS1/, 34 24 10 1267, 1^ 100 13074 1467, 83 59/I6 49/16 576/8 245% 22 18% 174 3% 37, 167, 1574 54 1508/g 107, 1215/g 148/4 43Vs 68/8 737a 274 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m 2.00 1 IS§ 1 E~ 3 29 63 27, 119 1287, 1108/4.1 128-74 111-7, 13 ~7s 145/i6 ,29/1S 2V7S 474 •7x6-7 149/X6 TOi-V, 105 67 347, 16974 127 15 147H/4 84 1478/4 9 47» 587/8 14 23 1 1 1 "l8/8 17a 16 54 150 1<7, I2174 1347, 1 II 1 1 l II 5% 27l6 pl.O, 2.15 7-7» 169111 14gVc' 47a 591/4 PROLONGATIE Vorige koert 1 oCt, Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Berlijn ^'18 a a 1 Brustel (Belga) wf' 1 Waenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm c fl 0*1° New. Yprk Vorige koers 8.55 5911 9.718/4 34,64 48.01 38.25 46 00 4380 Koerr op hedei) 2 uur 8.531/, 59:12 9.717» 34.62 48.02 3&10 45.90 43.25 M.ÖU E'gjs» i SS3>

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8