Agenda £aatste Aecicfiten Weec&ecicfit 25 FEBRUARI, ifdieepstiidingen Stad en Omgeving. KATER Bioscopen. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond hali 8, hoofdnummer De avon turierster van Tunis (sens hoofdrol Ellen Richter. Toegang boven 18 jaar. Victoria-thater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Hoogheid amuseert zich (operette), hoofdrollen Lien Deijers en George Alexander. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 twee hoofdnummers: 1. Zijn laatste gang (dram.), hoofdrol Jack Holt; 2 De middernachtzon (rom.), hoofdrol Lau ra la Plante. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tof 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 8 Februari. 3—5 en 7—10 uur bijbeltentoonstelling in de Kapelkerk. 8 u., Logegebouw, Nieuwesloot, lezing me vrouw AlblasRütel over Mediamieke ver schijnselen, voor de vereen, van spiritisten Harmonia. 8 uur, Harmonie, feestavond Burger IJs club. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, ver gadering Het Witte Kruis. Donderdag 9 Februari. 3—5 en 7—10 uur biibeltentoonstelling in de Kapelkerk. 8 uur, De Graanhandel aan het Luttik Oudorp, lezing met lichtbeelden over „Cre matie en beschaving" door Andries de Roza voor de Arbeidersvereeniging voor lijkver branding. Vrijdag 10 Februari. 35 en 710 uur, bijbeltentoonstelling in de Kapelkerk; op de slotbijeenkomst om half negen sprekers ds. Hak en ds Baar 8 uur, Harmonie, opvoering operette De fee van de bron door de zangkiassen van :Joh. Kuiper. 8.30 uur, De Unie, vergadering Vereeni ging Zuigelingenbescherming. Zaterdag 11 Februari. 8 uur, Harmonie, feestavond gymnastiek- Vereeniging Turnlust. Zondag 12 Februari. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, opvoe ring operette De klokken van Corneville, door de B. r. o. c. weggevoerd onder bewaking van inheem- schen, hetgeen wellicht aanleiding zou ge ven tot de vraag voor velen of zij niet eens de hand in eigen boezem dienen te steken. Thans echter, aldus betoogde Zijne Excellen tie, is het „Ik zal handhaven" door velen tenslotte begrepen en hieruit is deze demon stratie verklaard. De gouverneur-generaal eindigde met de kreet: Leve de Koningin. In antwoord op deze kreet riep de menigte van duizenden spontaan: „Leve de Koningin en leve de gouverneur-generaal". De hoogste personen van de Nederl.- ïndiscne regeering verklaarden zich diep on der den indruk van de wijze, waarop deze in de historie niet geëvenaarde spontane de monstratie verloopen is. Buitengewone vergadering den Raad van Indië. van Gistermorgen werd een buitengewone ver gadering van den Raad van Indië gehouden ter bespreking van den algemeenen toestand. De vergadering werd voorgezeten door den gouverneur-generaal en voorts bijgewoond door den regeeringscommandant. den com mandant der zeemacht, de directeuren van justitie en binnen'.andsch-testuur. den presi dent-generaal en den algemeen secretaris. Er was gewaarschuwd, dat de schepelingen met het schip zou den wegvaren, maar men ge loofde het niet. De Deli Courant meldt, dat de inspecteur van politie, J. Vermeer te Koeta Radja Zater dagavond om 7.30 uur een waarschuwing kreeg, dat de schepelingen met de Zeven Provinciën zouden wegvaren, zoodra de commandant en de officieren op de sociëteit zouden zijn De heer Vermeer waarschuwde terstond den assisrent-resident van Groot Atjeh, die het bericht onmiddellijk doorgaf aan den commandant van de Zeven Provin ciën, kapt.-luit. P. Eikenboom. Deze heeft het bericht blijkbaar als een canard beschouwd zoodat de heer Vermeer om 10.15 u alleen op den steiger stond, toen het schip wegvoer onmachtig iets te doen. De Indische soc.-dem. en natio nalisten betreuren het gebeurde, maar vragen om slechts in uiter ste noodzaak geweld te gebrui ken. De I. S. D. P. en de nationale fractie in den Volksraad zonden het volgende tele gram aan den gouv.-generaal van Ned. In dië en den minister van defensie: „Het ge beurde op de Zeven Provinciën betreurende en de noodzaak van de terugbrenging van het schip onder marinebevel erkennend, wil len de nationale fractie in den Volksraad en de fractie van de I. S. D. P. in dat college uwe excellentie dringend aanbevelen slechts in uiterste noodzaak geweld te doen gebrui ken, aangezien, ten eerste, alsdan de geheele bemanning en hun familiebetrekkingen be nevens het schip slachtoffer zullen worden; ten tweede, dat de zaak geen politieke onder grond heeft en alsdan een politiek agitatie middel van verschillende zijden kan worden; ten derde, de bemanning zelf op den voor grond stelt, dat zij geen geweld beoogt, doch een demonstratie tegen de salarisverminde ring en tegen de arrestatie van hun kamera den. Vrees voor zeerooverij Het bekende Britsche Lagerhuislid Ken- worthy verklaarde tegenover een vertegen woordiger der United Press: „Ongetwijfeld zal het de Indische regee ring gelukken de muiters onschadelijk te ma ken en hun den kruiser af te nemen. Voorloo- pig blijft echter het feit bestaan dat de mui ters met het pantserschip niet alleen Neder landsche doch ook schepen van andere naties in gevaar brengen. Het is eveneens niet on denkbaar dat de muiters zich tusschen de vele eilanden in den Ned. Ind. archipel ver bergen en daar wanneer hun levensmiddelen opgebruikt zijn, als zeeroovers gaan agee- ren. Zeker is de muiterij een zichtbaar teeken van de algemeene gisting en onrust in het Oosten". Groote belangstelling in Rusland voor het geval. De muiterij op „De Zeven Provinciën" wordt te Moskou met groote belangstelling gevolgd. De Nederlandsche sectie van de Komin tern heeft ot de bemanningen van de han dels- en oorlogsschepen van alle landen per radio een oproep gericht om bij een eventu eel bevel tot achtervolging van het muitende schip gehoorzaamheid te weigeren, opdat aan „De Zeven Provinciën" de vlucht voor de Nederlandsche oorlogsschepen vergemak kelijkt wordt. De Nederlandsche communistische sectie verklaart verder, dat het pantserschip, wan neer het zich in de wateren van Sovjet-Rus land bevindt, in veiligheid is. De geheele politieke pers te Moskou be schouwt de muiterij als een bijzondere aan wijzing voor de revolutionnaire gezindheid in Nederlandsch Oost-Indië. Aanhankelijkheidsbetoogingen in Indië. Van alle zijden stroomen uit Indië tele grammen toe die melding maken van aanhan kelijkheidsbetoogingen van de burgerij. Te Malang te Djember en te Bandoeng werden bijeenkomsten en optochten gehouden, waar het Wilhelmus werd gezongen. De gouver neur-generaal bracht telegrafisch de betui gingen aan H.M. de koningin over. Drie Dornier-vliegbooten ver trekken. Drie Dornier-vliegbooten vertrekken straks met onbekende bestemming uit Tandjong- Priok. Te Tandjong-Priok valt eenige bedrijvig heid waar te nemen in verband met extra be wakingsmaatregelen. Geen oprichting Burgerwacht. In Soerabaja is gisteren een vergadering belegd ter bespreking van de mogelijkheid van oprichting van een burgerwacht. De hoofdcommissaris van politie deelde echter mede, dat de politieke toestand dusdanig is, dat voor de oprichting geen aanleiding be staat. Een der aanwezigen sloot zich hierbij aan, waarbij hij er op wees, dat leger zoowel als politie het optreden der marine ten sterk ste afkeuren, waarna van de oprichting *an een burgerwacht voorloopig werd afgezien. „Ons aller Belang" regeering. steunt de De afdeeling Meester Cornelis van „Ons aller Belang" sprak haar verontwaardiging uit over de muiterij. De vergadering stelde met algemeene stemmen vast, dat de Euro- peesche onderofficieren hun stoffelijke belan gen aan den kant willen stellen voor de be hartiging van hun belang en in het bijzon der van dien van de regeering. Een vreemd bericht. en onrustwekkend De directie der N.V. Aneta en de directie der N.V. Dagblad Telegraaf deelen mede, dat zij kennis hebben genomen van den In houd van een „extra bericht", dat in den nacht van 7 op 8 Febr. in Den Haag en wel licht elders is verspreid, en welk bericht luidt: „Batavia, 7 Febr. Aneta meldt: De „Java" sluit zich bij de muiters aan; groote onrust bij de inlandsche bevolking. Nader meldt Aneta: Te Soerabaja demonstreeren de Europeesche en inlandsche schepelingen". De directies voornoemd verklaren in ver band hiermede, dat dit beridit nimmer dooi Aneta of de Telegraaf is ontvangen of ver spreid, dat het dan ook volkomen uit de lucht is gegrepen en slechts getuigt van de deloyale bedoelingen van hen, die het hebben verzon nen en bekend gemaakt; en dat zij den daar toe bevoegden autoriteit hebben verzocht de daders van dit feit te willen opsporen en ter verantwoording roepen. De verboden bladen der Arbei derspers. Hedenmorgen werd te Den Helder ver spreid een nieuw blad van de N.V. Arbeiders pers genaamd „De Zeven Provinciën". Deze bladen werden van uit een grooten Citroën- auto verspreid, waarop met groote plakkaten staat vermeld: „De verboden krant en het Volksblad". Het nummer bevat behalve het nieuws over het muitende schip ook het gewone nieuws en de gebruikelijke foto-pagina. In het blad staat vermeld, dat dit het eenige niet verboden blad van de Arbeiderspers is. Waarom geen regeeringsverkla- ring in de Eerste Kamer? Het Eerste Kamerlid, mr. P. E. Briët, heeft den minister van staat, minister van binnen- landsche zaken en voorzitter van den raad van ministers, de volgende schriftelijke vraag gesteld: Is de minister bereid mede te deelen, waar om de regeering, die volgens den ministei van defensie het op prijs stelde de gelegenheid te hebben op 7 Februari 1.1. in de Tweede Ka mer der Staten-Generaal een verklaring af te leggen, naar aanleiding van de muiterij aan boord van H. Ms. „Zeven Provinciën" daarop geen prijs stelde ten aanzien van de Eerste Kamer, die tegelijkertijd vergaderde, niettegenstaande dit gedeelte der volksver tegenwoordiging volgens de artikelen 79 en 80 der grondwet en de Tweede Kamer tesamen het Nederlandsche volk vertegenwoordigen? On gecorrigeerd TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Interpellatie marinepersoneel in Indië. De muiterh op de Zeven Provinciën. Voortgezet werd de interpellatie-Drop in zake de kortingen op de salarissen van het marinepersoneel in Indië. De heer Cramer (s.-d.) noemde het onbil lijk de marinebonden aansprakelijk te stellen voor de door spr. in een Zondag j.L te Den Haag gehouden vergadering gesproken woorden. Spr. heeft over die woorden geen spijt. (Herhaalde interrupties, gehamer door den voorzitter). Spr. waarschuwde de regee ring geen scherpe repressaille maatregelen tegen de muiters te nemen. De demonstratie in Batavia is een domme daad, de tegenstel ling blank en bruin verscherpend. (Interrup ties, de voorzitter hamert weer). De heer Kersten (Staatk. Geref.) wilde gestrengheid jegens allen, die hun plicht hebben verzaakt. Spr. vroeg zich af, of de commandant van „De Zeven Provinciën" verantwoord was door aan den wal te zijn, toen de muiterij begon. Ir. A 1 b a r d a zegt, dat het gezag niet wordt gevestigd door geweld, doch door de erkenning en herstel van gemaakte fouten. De regeering heeft niet genoeg contact gehou den met de bondsbesturen, die het marine personeel in Indië zooveel mogelijk van onbe raden stappen terughielden. Spr. critiseert het gedrag van den commandant en de offi cieren van De Zeven Provinciën. A. J. BAKKER, f Hedenmorgen is te Bussum in den ouder dom van 79 jaar overleden de heer A. J. Bak ker, directeur van de glasfabrieken te Nieuw- buinen (Dr.) ONEERLI1KE PENNINGMEESTER VEROORDEELD. Twee maanden gevangenisstraf. Een 66-jarige los-werkman uit Kortenhoef, penningmeester van de werkliedenvereeniging „Steunt Elkaar", werd vandaag wegens ver duistering van 210.95 kasgelden van de vereeniging door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf. De penningmeester zat in financieele moei- lijkheden en nam toen ruim 210 uit de kas. denkende het geld later uit een levensverzeke ring te kunnen aanvullen. Het O.M. had in verband met verd.'s blan co strafregister en zijn leeftijd vier maanden voorwaardelijk gevorderd. POGING TOT KINDERROOF? Toen het 10-jarig dochtertje van den heer L. te Oss zich gisteren naar school begaf, werd het achtervolgd door een luxe auto. De bestuurder stopte bij het kind en verzocht het mee te rijden. Het kind sloeg echter op d< vlucht, waarna de bestuurder het met zijn auto achtervolgde. Op het hulpgeroep kwa men personen toegeloopen. De bestuurder, dit ziende, gaf vol gas en reed weg. Een van de burgers achtervolgde den auto nog, maar slaagde er niet in, den vluchteling te achter halen. De politie en marechaussee stellen een onderzoek in. HET SMOKKELDRAMA AAN DE BRABANTSCH-BELGISCHE GRENS. De geruchten over de toedracht van de smokkelzaak onder Rucphen, waarvan wij gisteren melding maakten, en waaibij werd vastgesteld, dat de 23-jarige Valentijn was doodgeschoten, bleken juist te zijn. Gistermiddag is te Breda de 22-jarige De B. uit St. Willebrord gearresteerd, die later op den dag bekend heeft den beschoten smok keiauto te hebben bestuurd. Nadat op den wagen was geschoten en V. doodelijk was ge- troifen, is de bestuurder in snelle vaart door gereden naar Standdaarbuiten, waar hij zijn vracht 4000 K.G. suiker vermoedelijk heeft gelost. Deze smokkelwaar kon echter nog niet in beslag genomen worden. Het par ket uit Breda zal heden een onderzoek instel len, terwijl een sectie op het lijk zal moeten uitmaken of V. op slag is gedood, of dat De B. met den stervenden smokkelaar in de cabine is doorgereden De B. is, toen hij zijn vracht te Standdaarbuiten had gelost, naar huis teruggekeerd. Later heeft hij het lijk op een kruiwagen naar de woning van M. V., een broer van den gedooden smokkelaar, ver voerd. De overledene was gehuwd. AARDBEVING IN ZUID-DUITSCHLAND. Hedenmorgen te 8.06 uur voelde men in geheel Baden een tameiijk krachtige aardbe ving, die volgens de registratie van het Geo detisch Instituut der Technische Hoogeschool te Karlsruhe twee minuten duurde. De aard beving was zoo krachtig dat een seismograaf van het Instituut buiten werking werd ge steld. De haard van de aardbeving kon nog niet vastgesteld worden doch bevindt zich waarschijnlijk in de Zwabische Alpen of het gebied van het Meer van Constanz. D_ aardbeving had het karakter van een golfbe weging, die de huizen deed trillen. Twee schokken waargenomen. Ook te Stuttgart werd vanmorgen even na 8 uur de aardbeving waargenomen, die vol gens de registratie van het meteorologisch instituut haar haard op een afstand van 60 K.M. in de richting van het Rijndal heeft. Aangezien de seismograven te Ravensberg niets hebben geregistreerd, neemt men aan dat de haard ten noorden van het Zwarte Woud ligt. Uit Esslingen wordt gemeld, dat daar te num 8 uur twee krachtige aardschokken wer den gevoeld, waardoor goedgesloten deuren opensprongen. Te Worms werd de aardschok te 8.08 uur waargenomen. Schilderijen en andere losse voorwerpen begonnen te slingeren. Materiee- AK L_K MI£NT2^ le schade werd niet aangericht, doch de schrik onder de bevolking was vrij groot. In de Pfalz werd de aardbeving vooral te Kaiserlautern sterk gevoeld. Meubels scho ven van hun plaats, deuren sprongen open en schilderijen vielen van den wand. Uit Heidelberg wordt gemeld, dat de seis- mografen van de Königstuhlsterrewacht de aardbeving zeer duidelijk hebben opgetee- kend met een uitslag van 20 cm. De eerste schok werd geregistreerd te 8 uur zeven mi nuten 20 sec., bestaande uit drie tot vier zeer krachtige uitslagen, die langzamerhand ver zwakten en na vijf minuten geheel hadden opgehouden. De stooten plantten zich voort van het zuiden naar het noorden. Dit is de krachtigste beving, die de seismo- grafen van de Königstuhlsterrenwacht in de 25 jaar dat zij in gebruik zijn ooit hebben geregistreerd. Toch nog materieele schade aan gericht. Het Geodetisch Instituut van de Techni sche Hoogeschool te Karlsruhe heeft vastge steld, dat de haard van de aardbeving nabij de Murgtal-Graben, op ongeveer 50 K.M. af stand van Karlsruhe, ligt. Daardoor is het ook te verklaren dat de stad Rastatt, in onge veer twintig minuten per sneltrein uit Karls ruhe te bereiken, door de aardbeving vrij belangrijke materieele schade heeft opgeloo- pen. Ongeveer 150 schoorsteenen werden vernield en kwamen op straat terecht. Bijna in elk huis zijn eenige ruiten gebroken, ter wijl ook talrijke groote spiegelruiten van winkel-etalages werden vernield. Meubels werden door elkaar geworpen en in vele keu kens braken de serviezen. In de muren van tal van huizen vertoonen zich scheuren en in de Leopold-kazerne zijn eenige muren inge stort. Van de bevolking maakte zich een paniek meester. Alles liep de straat op. Zieken wer den, dikwijls slechts half gekleed, naar bui ten gedragen en in de scholen, voor zoover die niet in verband met de griep-epidemie be sloten waren, werd het onderwijs gestaakt. Nog tegen elf uur vanmorgen waren de stra ten vol met een opgewonden publiek. In ver schillende plaatsen in de omgeving, o.a. te Kuppenheim, waar het steenen kruis van de kerk naar beneden kwam, en minder hevig te Loerrach Freiburg en Feldberg in de omge ving van het meer van Constantz, werd de aardbeving gevoeld, die gepaard ging met een onderaardsch gerommel. ZIE BILJETTEN. STOOMVAARTLIJNEN. Eon. Ned. Stoonib, Maatschappij, Triton 7 Febr. v. Lissabon te Rotterdam. Ajax 6 Febr. v. Rostock n. Amsterdam. Atlas 4 Febr. v. Curacao n. St. Maarten. Baralt 3 Febr. v. Curacao n. Sanchez. Bodegraven (uitreis) 5 Febr. v. Cristobal n. Curacao. Calypso 6 Febr. v. Carthagena n. Alicante. Cottica (thuisr.) 6 Febr. v. Madeira n. Plymouth. Euterpe 5 Febr. v. Amsterdam te Gothen- burg. Fauna 6 Febr. v. Catania n. Messina. Haarlem (uitr.) 4 Febr. v. Antofagasta n. Mollendo. Hebe 6 Febr. v. Malaga n. Amsterdam. Hercules 6 Febr. v. Oran te Lissabon. Juno 6 Febr. v. Valencia n. Rotterdam. Mars 6 Febr. v. Candia n. Algiers. Merope 6 Febr. v. Venetië n. Fiume. Midas 5 Febr. v. Curacao n. Aux Cayes Poseidon (uitr.) 6 Febr. v. Paramaribo n. Georgetown. Theseus 7 Febr. v. Aalborg te Amsterdam. Titus 4 Febr. v. P au n. Cap Haitien. Van Rensselaer 5 Febr. v. Curacao n. Puer- to Cabello. Adriadne 7 Febr. v. Alexandrië n. Patras. 9ol|j»t>dAmerika-Lira Binnendijk 6 Febr. v. New Orleans te New York. Delftdiik, Pacifick. n. Rott., 4 Febr. v Los Angeles. Statendam 6 Febr. v. W.-Indië te New York Damsterdijk Vanc./Rott. 7 Febr. te Londen. Rotterdamsehe Llovd Indrapoera (uitr.) 7 Febr. te Belawan. Kota Tjandi (thuisr.) 6 Febr te Londen. Libajak (thuisr.) 7 Febr v. Gibraltar Kota Baroe 7 Febr v. Londen te Rott. Holland —Australië-Liin Gaasterkerk (thuisr) 6 Febr te Londen Stoomvaart-Mij. Nederland. Poelau Bras 7 Febr. v. Amst. n. Java, via Antwerpen. Taiandoen (uitr.) 6 Febr. v Belawan. Johan v. Oldenbarnevelt (uitr.) 7 Febr te Port Said. Holland—West-Af rika-Lijn Hermes 6 Febr. v Hamb n. Amst. Stoomvaart Mii. Ocea m. Menestheus 7 Febr. v. Amst. n. Rott. Achilles Japan/Rott. 6 Febr. te Londen. HEEMSKERK. Jan. Ondertrouwd: Jac. Koper en J. L. Gaarthuis. Getrouwd: Jac. Weijling en A. Hinke Be va 11 e nJ. Stengs—Schuurman d. H. N. Doodeman—de Ruijter d. A. Dijkman—Zonneveld d. C. J. Duijn— Beentjes d. I. F. BruinsHalf d. Jac. SapRijs z. Th. N. PilanenHilbers z. Overleden: M. C. Buter 23 jaar wed. J. Bleeker en wed. E. v. Eijk, resp. 66 en 52 jaar. C. Jansen Az. 52 jaar. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768,8 mM. te Biarritz. Laagste barometerstand 738,8 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 9 Februari: Zwakke tot matigen Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind nevelig tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk eenige regen; later iets kou der. Weeroverzicht. De hooge druk blijft zoowel in het Zuiden als m het Oosten toenemen en de activiteit van de depressie op den Oceaan schijnt te verminderen. In Noord-Scandinavië is dien tengevolge de vorst plaatselijk nog toegeno men, in Midden- en Zuid-Scandinavië afge- nomen, in Oost-Duitschland toegenomen, v erdere toeneming van den hoogen druk op de Oostzee is te verwachten, zoodat het vorstgebied zich waarschijnlijk langzaam Westwaarts zal uitbreiden, zonder voorloo pig onze grenzen te naderen. Op de Britsche eilanden is het weer zacht en regenachtig. In Scandinavië valt weer hier en daar sneeuw, in Duitschland en Frankrijk op vele plaatsen regen of motregen, terwijl in Duitschland ook herhaaldelijk mist voor komt. De windkracht is over het algemeen afgenomen ook ten Noorden van IJsland, maar uit Noord-Groenland wordt 40 gra€en vorst gemeld. CORRESPONDENTIE. J. H. te Bergen. Wij hebben onzen corres pondent met een en ander in kennis gesteld en om opheldering verzocht. Red. Alkm. Crt, RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 16 Febr. 1933 een raadsvergadering te beleggen. EEN LEZING VOOR POLITIE PERSONEEL. Gisterenavond werd in een der zalen van het stadhuis voor de leden van het Alkmaar- sche politiecorps en veldwachters uit den omtrek een lezing gehouden over: „Zwem men, zwemmend redden en hulp bij ijsonge- vallen" door den heer A. J. Meyerink, hoofd consul van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen. De heer Meyerink vond een aandachtig ge hoor bij zijn uiteenzettingen omtrent het nuf en de noodzakelijkheid der kunst van hef red dend zwemmen en de wijze waarop bij ijs- ongevallen met weinig kostbare hulpmidde len het doelmatigst hulp aan slachtoffers kan worden verleend. Talrijke lantaarnplaatjes verduidelijkten een en ander en men kreeg daardoor een uit stekenden indruk van den aard en de wijze van gebruik dier hulpmidde en. De heer Meyerink toonde zich een boeiend causeur en het woord van dank, dat hem door den commissaris van politie werd ge bracht, was dan ook welverdiend. DE FEESTAVOND VAN DE BURGER IJSCLUB. Het bestuur van de Burger IJsclub ver zoekt om mede te deelen, dat op het feest van hedenavond de tooneelvereeniging „Falkland" niet zal optreden. Onze mededeeling dien aangaande berustie op een misverstand. Het programma ziet er eenvoudig, doch welverzorgd uit. Zoo zal de bekende zanger en conferencier Louis Noiret de aanwezigen aangenaam bezig houden; zoo zullen Halter leden hun gymnastiek demonstreeren; zoo zal Piet Kroon de zaal laten smullen met zijn West Friesche voordrachten. 't Wordt natuurlijk een gezellige avond'. WEER RADIOSTORING. Bewoners in de omgeving van den Wester- weg en Boomkampstraat klagen sinds eeni- gen tijd over radiostoringen, die eiken avond na half elf optreden en het luisteren naar de uitzending grootendeels onmogelijk maken. De bezitter van het apparaat, dat deze storingen veroorzaakt, wordt verzocht dit storingvrij te maken. EEN DIEF GEARRESTEERD Door de politie alhier is aangehouden een jongeman uit Schagerbrug, terzake vermoede- lijken diefstal van gelden. De man is naar het Huis van Bewaring overgebracht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17.28 uur licht OP- ALKMAARSCHE VEREENIGING VOOR DEN HANDELDRIJVENDEN EN INDUSTRIEELEN MIDDEN STAND. Bovengenoemde vereeniging hield ZlsteS avond in het café „Central" haar jaarlijkse!» ledenvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer H. de Raat. De druk bezette vergadering hoorde opening allereerst de nieuwjaarrede van den voorzitter aan. Deze begon met op te n»1* ken, dat ook het afgeloopen jaar er een van groote economische zorgen, welke DüéirÓ rrina^n m#>f nr\l1 Fmlzza Atit~i ic t in vriiwa paard gingen met politieke onrust in vrijv alle landen. Ook de Alkmaarsche middel stand heeft geleden door de huidige oai£t^X digheden, doch de middenstand h££Ö

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2