Afgesloten Rijweg een Boerderij. Groote Ir Nette Jongen Winkelhuis Aanbesteding. huwelijk. GEVORDERD 012de BEDIENDE riet Buitenmeisje, Ver. ZuigelingenbesGherming. TE KOOP: t groote KEI en 1 ponny KET, Meubelfabr. „Eik en Linden" een gesloopte Rentenierswoning DIEUWERTJE TROMP, FAILLISSEMENT. net Ifteisje, flink Dienstmeisje, Plaatsing gezocht VERGADERING Maakt gebruik van de groote korting, aanstonds moet U meer betalen. Pracht meubelen voor veel te weinig geld. Gekochte goederen mogen tot afroep blijven staan. Te huur gevraagd het bouwen van een kindervacantiehuis niet aanverwante werken. Welke Bridgespeler Het behoud der rechtbank. De winkelportieken geen socië teiten. ventverbod en ventvergunningen besproken. ONGELUK MET EEN VLIEGTUIG VAN DE K. L. M. VERBETERING WERELDAFSTANDS RECORD. EEN NIEUWE VINDING IN DE LUCHTVAART. Lijdelijk ontgaat het jonge vrouwtje, dat Ouder geen voorwaarde worden adressen verstrekt van adver tenties onder letter. Aduectaüiën Heden overleed onze ge liefde Vrouw, Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder, in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, L. G. v. d. MEULEN. Schermerhorn, 8 Febr. 1933. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 11 Febr., n.m. 2 uur. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij de herdenking van onze 40-jarige Echtvereeniging ondervonden, betuigen wij, mede namens onze kinderen, onzen har- telijken dank. J. VERMEER. G. VERMEER—ZWAAN. Alkmaar, Heilooërdijk 9. 8 Februari 1933. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, op 29 Januari on dervonden, betuig ik mede namens mijn Vrouw mijn hartelijken dank. K. KWAST. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het over lijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd-en Grootvader JACQUES FRANQOIS MOENS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Den Haag, N. MoensJager. Ginneken, E. M. de Marees vanSwinderen Moens. Jhr. S. M. S. de Marees van Swinderen. Wassenaar, A. Moens. W. H. MoensTromp. En Kleinkinderen. Door hei verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het fail lissement van JAC. HOLLANDER, rijwielhandelaar, wonende te Lim- men, geëindigd. Mr. P. LANGE VELD, curator. Alkmaar, 7 Februari 1933. Ritsevoort 2. GEVRAAGD van 8£—12 uur. v. HOUTEN KADE 32. Heer, R.K., 31 j., fl. nette versch. met goede pos. te Amsterdam, wenscht kenm'sm. met meisje van buiten, met eenig verm. Geheimh. verz. Br. lett. R.K.V. Nijgh van Ditmar's adv.-bur., Amsterdam. Mevr. HIJMANS, Nassauplein 18, vraagt vóór 15 Februari a.s. een als meisje-alleen, v.g.g.v. Aanmel ding 's avonds na 8 uur. Voor direct gevraagd voor dag of dag en nacht, in klein gezin. Brieven letter F 582, bnreau van dit blad. voor jongmensch, 19 jaar, op boer derij met tuinbedrijf of hoender park, is reeds een paar jaar als volontair op gemengd bedrijf werk zaam, desnoods tegen kleine ver goeding voor kost en inwoning. Brieven onder letter D 580, bur. van dit blad. GEVRAAGD tegen begin Maart, bij J. J. BOSMAN Azn., kapper, Voorstr. 110, Egmond aan Zee gevraagd. J. VAN ZALINGE, Laat 61. Kruideniers-en Grutterswaren. 10 Febr. M/s u., Gebouw „de Unie". Het gemeentebestuur van Obdam deelt mede, dat de weg door het dorp Obdam vanaf heden tot nader aankondiging voor alle rijtuigen en autoverkeer zal zjjn afgesloten. Het Gemeentebestuur voornoemd, N. DEKKER, Burgemeester. C. HENSELMANS, Wethouder. Obdam, 7 Februari 1933. TE HUUR een groot met WERKPLAATS en STEEG op de Zaadmarkt. Te bevragen J. S. JANSSEN, Westerweg 130, Alkmaar. beiden 8 jaar en goed mak, met Tuigen en platte Wagens, Keuze uit zes en twee z.g.a.n. driewielde Karren, bij C. KOOPMAN, Stroo- merlaan 15, Bergen N.H. Zaterdags in „De Koophandel", Achterstr. 34, Alkmaar. A Monsterzalen Lindegracht 1016, Alkmaar. Oeopend van 9-12 en lVz57a uur 's Zaterdags 9—1 2V2—5 uur -«ïvjM Brieven letter E 581, bur. v. d. bl. Op Zaterdag 25 Febr. 1933 zal in hotel „De Toekomst" te de Koog, des morgens om 11 uur, door L. IGESZ, architect te de Koog, voor rekening van den heer P. W. DAALDER, worden aanbesteed behoudens goedkeuring door het gemeentebestuur Het perceel is gelegen aan het Slag naar de Nederlanden te de Koog. Bestek en teekening verkrijg baar vanaf Donderdagmorgen a f 4,per stel. Restitutie bij ongeschonden inlevering op den dag der aanbesteding f 2, De architect, L. IGESZ. heeft bij vergissing, Dinsdagavond spelende in de Harmonie, een vier kant zilveren BRIDGE-POTLOOD meegenomen S.v.p. terugbezorgen Mevrouw VAN OPPEN, Limmen. te HEILOO, aan den Rijksstraatweg bij „ter Conlster", op Vrijdag den 10 Fe bruari 1933, v.m. 10 uur, afkomstig van aldaar, voorts 2000 pannen en 12000 steenen, zoomede een beste houten BOET, 8 M. X 3 M. en met pannen gedekt en hetgeen verder zal worden aangeboden. Amoureus en Koudenburg, Deurwaarders, Alkmaar. gehandhaafd, ondanks coöperatie, groot winkelbedrijf e.d. Het jaar 1932, aldus spr.. heeft gestaan in het teeken der winkelsluitingswet. Vooral de Zondagsluiting bleek •„en geweldige strop te zijn voor de consumptiebedrijven en het is dan ook te verwachten, dat binnenkort een wetswijziging ten gunste zal worden voor gesteld. Dankbaar was spr. voor de spon tane medewerking van het gemeentebestuur, waar het gold, de meest nadeeiige gevolgen dezer wet voor de winkeliers weg te nemen. Gold voor den geheelen Noderlandschen Middenstand de nadeeien van de winkelslui tingswet, voor de A'.kmaarsche Middenstand gebeurde dit jaar iets dat ons met zorg en droefheid vei vult. Wij moesten het toestaan, dat tengevolge van de uitbreidingsdrift der gemeente, de voor een en ander en zeer nut tig doel gereserveerde gelden gebruikt wor den voor de stichting van een gemeentelijk radiodistributiebedrijf. Zou op de wijze van bestemming dezer reserve ongetwijfeld door eiken financier scherpe critiek kunnen worden uitgeoefend, ons in het bijzonder doet het leed, dat men, uitsluitend en alleen terwille van de financieele voordeelen, een particulier bedrijf naast. Wij zijn er echter trots op te kunnen verklaren, dat wij het nieuwe bedriif in geen enkel opzicht hebben tegengewerkt en zullen in fair play onze actie tegen naasting van-particuliere bedrijven een overheidsbe moeiing. daar waar zij niet strikt noodzakelijk is, blijven voortzetten. Velen onzer vertegenwoordigers namen zitting in bestuurs- en adviescommissies en konden daar voor de middenstand nuttig werk verrichten. Toen de Commissie-Welter tot de conclusie kwam, dat de oplcffing der Alkmaarsche rechtbank bezuiniging kon brengen en de re geering dit voorstel overnam, heerschte in vele kringen in en om Alkmaar groote ont steltenis. daar niet aileen de rechtsbedeeling van ons Noorderkwartier belangrijk zou ver slechten. maar speciaal voor Alkmaar de overweging gold, dat zij opnieuw een orgaan zou kwijtraken, dat haar plaats als centrum gemeente ernstig zou kunnen schaden. Wij meenden dan ook er goed aan te doen ons met overtuiging in den strijd tot het be houd van de rechtbank te werpen. Wij, Middenstanders, kunnen er trots op zijn, dat wij hebben kunnen medewerken tot het behoud van dit college, waardoor de centrumpositie van onze gemeente belangrijk is versterkt. Het Bureau van advies voor den Midden stand (BUVA) werkte zeer gunstig, hetgeen ongetwijfeld voor het grootste deel te danken is aan de goede zorgen van haar secretaris, den heer Scheffel. die hiervoor een woord van dank zeker toekomt. Ook de beide rechts kundige adviseurs komt een woord van lof toe. Het opgerichte incasso en informatie bureau werkte met een zeer groot succes, zoo dat reeds hotiderde guidens die anders als oninbaar zouden zijn afgeschreven, aan de leden konden worden uitgekeerd. De admi nistrateur, die zijn functie met enthousiasme vervulde, verdient een bijzonder woord van dank. Wij wendden ons dit jaar tot den Commis saris van Politie, om een einde te maken aan net hand over hand toenemend euvel, dat de toegangen tot de étalages en winkelportieken ooor confereerende flirtende stoeiende of Pindaetende jongelui totaal wordt versperd en zoodoende het bezicntigen der etalages en ^t binnentreden der winkels ten zeerste wordt bemoeilijkt, terwijl dikwijls zeer be- ''^Plke schade aan d-* panden wordt aange- is 5 schijnt dat de politie onmachtig 1 '^minste herhaaldelijk passeeren, surveil- ijC' en agenten zonder aanmerking te maken. a< J8 uPr' bekend dat vele winkeliers na teitèn" ?ut! lichten dooven, omdat de „socie- den iL °5". verhinderen dat de etalags wor- auiorif v Spr. hoopte dat de bevoegde zepr J 7? aan d>t zeer toenemend euvel eens ons aandacht schenken en dat 1933 lossen e 0ver'ast eindelijk eens zal ver- Het m' in wer«$ e'ectriciteitstarief trad dit jaar no;r i kosten der verlichting blijven aiandsbedrti zwaar drukken op de midden- van de r;„,'ven ^rwijl zich bij de toepassing voordeden WC eenige moeilijkheden V* j 1 8Pr. verder nog uitvoerig het werk- loozenvraagstuk had besproken, eindigde hij met de opwekking, zich aan de veranderde tijdsomstandigheden aan te passen en te trachten, „to make the best of it". Nadat de jaarverslagen van secretaris en penningmeester waren voorgelezen en mede- deeling was gedaan van de ingekomen stuk ken, werd het punt De heer Bakker bepleitte namens de groen- tehandelarenvereeniging „Steunt Elkander" het uitgeven van ventvergunningen k 1 of 2.50 per dag, omdat de toestand der groen tehandelaren door de groote concurrentie van buiten onhoudbaar is geworden. De heer Bruin (bestuurslid Bloemistenpa- troonsvereeniging) brak een lans voor het stellen van een leeftijdsgrens voor venters, omdat er op 't oogenblik zelfs kinderen be nec'ien 14 jaar aan de huizen venten. De heer van Thijn merkte op, dat ook in de omgeving gemeenten ventverboden heb ben uitgevaardigd. De voorzitter, alsnu het woord nemende, wees er op, dat de vereeniging het standpunt geheel van den Alkm. Middenstand moest bezien. Het bestuur was tot de conclusie ge komen, dat het niet wenschelijk zou zijn, dat Alkmaar door middel van welke belemme ringen ook, het venten door menschen van buiten moest bemoeilijken. Alkmaar heeft steeds groot profijt getrokken van de buiten gemeenten en het is goed en noodig, om (3e goede verstandhouding te handhaven. Na nog eenige bespreking werd besloten, de kwestie nogmaals in het bestuur te be spreken, doch in 't algemeen bleek de verga dering niet veel voor belemmering van het venten te voelen. De secretaris gaf daarna eenige inlichtin gen over de ervaringen met het nieuwe vast rechttarief der electriciteit. Aanbevolen werd, verschillende contracten te laten her zien. De voorzitter hield vervolgens een cause rie over „Weeldebelasting", waarin spr. o.m. aantoonde, dat overal, waar men met weel debelasting begon, deze steeds in een omzet belasting veranderde, wat dus weer een nieuwe last op den schouder van den handel werd. Nadat tenslotte de heeren de Raat en Ter- maat met büna algemeene stemmen tot be stuursleden herkozen waren, en de rond vraag niets bizonders opleverde, volgde slui ting der openbare vergadering. fuchtaaact DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. D „ejsvogel" op de uitreis is gister te Djask aangekomen. De „Pelikaan" (thuis reis) kwam eveneens te Djask aan. Morgenochtend zal de „Oehoe" van Am sterdam naar Batavia vertrekken. De be manning zal bestaan uit de heeren W. C. van Veenendaal, G. Bax, Chr. Biesheuvel en J. J. den Outer, die resp. als le bestuurder, 2de bestuurder, werktuigkundige en radio telegrafist de reis zullen maken. Te Eindhoven is gistermorgen het drie- motorige K.L.M.-vliegtuig P.H.-A E.Z., ty pe F VII b, hetwelk, bestuurd door den chef- piloot der KLM. Aler op het vliegveld was gedaald, bij den aanloop voor het vertrek door den moerassigen bodem bij het vlieg veld op zijn neus komen te staan. De heer Aler bleef ongedeerd; het vliegtuig werd licht beschadigd. Van het Engelsche vliegveld Cramwell zijn Maandag twee vliegers Gayford en Ni- choletts opgestegen met het doel om het we reld-afstandsrecord te verbeteren. Het Amerikaansche nationaal luchtvaart comité heeft een uitvinding in studie, welke een revolutie in het vliegwezen kan teweeg brengen. Het is een vliegtuig, dat in plaats van een propeller, vier raderen op zij heeft, ongeveer o-eliik aan die. welke een raderboot voortstu wen. Deze raderen snijden de lucht onder een bepaalden hoek, en het moet mogelijk zijn dit toestel stil te laten hangen in de lucht. Reeds gedurende eenige jaren zijn met modellen proeven genomen in windtunnels, en thans heeft het officieele regeeringsli- chaam de uitvinding in onderzoek. Deze Amerikaansche uitvinding berust op het zelfde principe als de Duitsche Rohr- bachradervliegtuigen, doch is geheel onaf hankelijk hiervan uitgewerkt en geconstru eerd Jietk ÓL School PROF. J. VAN BAREN, f Te Wageningen is in den ouderdom van bijna 58 jaren overleden prof. J. van Baren, hoogleeraar in de delfstof- en aardkunde aan de Landbouwhoogeschool aldaar. De thans ontslapene werd 18 April 1875 te Rotterdam geboren, was tot 1 Sept. 1899 werkzaam bij het lager onderwijs, daarna assistent in de mineralogie aan de toen malige polytechnische school te Delft. In 1903 werd hij leeraar in mineralogie en geo logie aan de toenmalige rijkslandbouw school, die in 1906 werd omgezet in de rijks hoogere land-, tuin- en boschbouwschool, en uit welke in 1918 de landbouwhoogeschool voortkwam. Hij werd benoemd tot hoog leeraar en was voor het studiejaar 1924-1925 rector magnificus. Met professor van Baren is heengegaan een groot geoloog, doch bovenal, zegt het Hbld., de meest vooraanstaande figuur in Nederland op het gebied der agrogeologie, den tak, die zich bezig houdt met de bebouwT bare aarde en de factoren, welke op hare vorming invloed oefenen, de grondpijler van de landbouwwetenschap! !Bxxeken Vrouwen in Nood. Roman van Helen Zenna Smith; vertaling van IJ ge Fappema. Uitgave J. Schuyt Jr., Alkmaar. Helen Zenna Smith heeft op haar roman „Gij, vrouweneen vervolgroman laten volgen, welke getiteld is „Vrouwen in Nood". Wie het eerste boek van haar gelezen heeft, zal ontdekt hebben, dat hier een be gaafde schrijfster aan het woord was. „Gij, vrouwenbehandelde de ervaringen van een meisje uit de hoogste kringen van Engeland. Zij wordt naar het front gestuurd, waar ze dienst doet als chauffeuse. In het boek beschrijft de schrijfster dan, wat die meisjes achter het front deden; hoe ze met een auto vol zwaar gewonden des nachts naar de hospitalen reden, hoe ze haar wa gens, meestal vol bloed en maar al te vaak door en door bevuild, na haar zware nacht- taak moesten schoonmaken. En dan schildert de autrice, hoe het leven in de barak van de chauffeuses is en men komt al lezende tot de conclusie, dat het frontleven der soldaten beestachtig was, maar dat de omstandighe den, waarin deze meisjes verkeerden, zeker niet minder mensch-onteerend is geweest. En zoo terloops merkt men op, hoe de groote „men" in Londen niet beseft, welk een barbaarsch leven de arme meisjes leiden. En men merkt tevens de bittere spot op, als de autrice de verheerlijkende brieven schrijft van de moeder van zoo'n chauffeusee o Het tweede deel van dezen roman, welke wij thans even gaan bespreken, is zoo moge lijk nog rouwer dan het eerste. Onze chauf feuse is nu weer terug in Londen. Ze is ge huwd aan een officier, die niets meer is dan een menschelijk wrak. Op het moment, dat het verhaal begint, is de oorlog juist geëindigd en geheel Londen begroet de helden. De jonge mevr. Mawning- ton, vroeger chauffeur, ziet de heldenveree- ring en walgt. Ze walgt van haar moeder en haar schoonmoeder, die beiden een eerekruis voor moed en trouw mooier en heerlijker vin den dan een gezond lichaam. En zij begrijpt haar man, die liever dat kruis voor altijd weggooit, dan er zich mee op straat te ver- toonen als een soort publieke vermakelijk heid. Zoo zijn er sinds haar trouwen steeds con flicten geweest tusschen haar en haar overi ge familie en die conflicten worden steeds heviger en komen steeds met kleinere tus- schenpoozen terug. niets meer te verwachten heeft van het leven, dit beestachtige leven. Totdat het haar te machtig wordt. Ze gaat „op stap" met een gezonden man, ze wordt zijn mainteneé en ze valt steeds dieper. Een catastrophe kan niet uitblijven, doch het laat haar onverschil lig. Ze weet, wat ze doet, doch het hindert haar niet. Het leven heeft voor haar geen waarde meer. Ze veracht haar familie en haar kennissen, ze veracht iedereen, die den oorlog verheerlijkt, die over de overwinning jubelt en die den oorlog niet kent! „Vrouwen in Nood" geeft (we zullen den inhoud maar niet trachten volledig weer te gevenzoo een forsch en meedogenloos ge schilderd beeld van een totaal ontredderde generatie. Het geeft misschien nog meer dan vroegere oorlogsromans, zooals „lm Westen nichts Neues" e.d. een beeld van den afschu welijken moord van 1914—1918. Hier wordt de oorlog meer dan ooit veroordeeld, mede dank zij de vlotte verteltrant van de autrice. Men leeft geheel mee met het boek, dat voort durend boeit. En dan legt men het weg met den wensch, dat het door iedereen gelezen moest worden. Dit boek beteekent voor de ontwapening meer dan 101 fraaie leuzen, welke in ootoch- ten te bewonderen zijn. Men oordeele zelr, doorhet te lezenW. tBucqzdijhe Stand GEBOREN: Johanna Maria Catharina d. v. Wilhel mus Petrus van Loon en Johanna Zuurbier Catharina Clara d. v. Balthazar Hendrik Heusij en Clara Andersen. OVERLEDEN: Petronella Lochner gehuwd met Johannes Christinus Schuurman 30 jaar. Pieter Boerman 74 jaar. jHacktlecichten AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 8 Febr. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 235 Vette kalveren, le kw. 5260 cent, 2e kw. 4450 cent, 3e kw. 30 42 cent per K.G., levendgewicht; 40 Nuch tere kalveren 4—6; 438 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G., 34—35 cent, zware varkens 3233 ct., vette varkens 3132 cent p. K.G., slachtgewicht. Aangevoerd waren 4 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren tamelijke aan voer, handel iets opgewekter dan Maandag en betere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer met sterk dalende prijzen, slappen handel. Varkens weinig aanvoer, zeer stille handel en constante prijzen. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Febr. '33. Langendijker Groentenveiling. 60.000 K G. Roode kool le s. 1.50—3.70, 2e s. 0.90 2.60; 70.000 K.G. Gele kool le s. 1 30 2; 10.000 K.G. Deensche witte kool 60 cent; 10.000 K.G. Uien: gele uien 2.40— 3, grove 2.60—2.70' 500 K G. Peen 1.90, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 7 Febr. 1933. Roo de kool le s. 1-803.70, 2e s. 1.20 2.70; Gele kool le s. 1.30—2.20, 2e s. 1.40—1.80; Deensche witte kool le s. 60 70 cent; Drielingen 2.202.40; Uien f 230—f 3; Grove Uien 2.302.60; Schotsche muizen 0.500 70. Aanvoer: 76300 K.G. Roode kool; 13700 K G. Gele kool70500 K.G. Deensche witte kool; 10075 K.G. Uien; 425 K-G. Aard appelen. NOORDSCHARWOUDE, 7 Febr. 1933. 12100 KG. Uien: Drielingen f 2.30— f 2.70, Uien 2.20—2.70, Grove uien 2.202.40; 1700 K.G. Kroten 0.60— 1.60; 184100 K.G. Roode kool 1.70— 4, doorschot 1.30—3.30; 222600 K.G. Deensche witte kool 60—70 cent, doorschot 60 cent; 52200 K.G. Gele kool 1.30— 2 20, doorschot 0.901.20, alles per 100 K.G. Doorgedraaid: 700 K.G. Kroten; 1900 K.G. Gele kool en 111700 K.G. Deen sche witte kool. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 6 Febr. 1933. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 47926 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5658 K G. 3.353.60; 58—60 3.45—3.70; 60—62 3.55— f 3 80; 64—66 3.65—4.10; 66—70 4 -ƒ 4.50; 5054 (kleine) 3.10—l 3,4a TEXEL, 6 Febr. 1933. Op de heden ge- houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Koeien 130180; 10 Nuchtere kalveren 5—8; 9 Schapen 710; 7 Biggen 4—8; 2 kalveren en 2 Rammen, waarvan de prijzen niet geno teerd. Siaatsiotwi (Niet officieel) 5de Klasse, 15e Lijst Trekking van Woensdag 8 Februari 1933 HOOGE PRIJZEN 11433 met premie van 30.000.— 10843 17506 18499 1242 5281 9754 15598 4598 4627 969 3940 6860 9191 12566 15140 16007 Prijzen van f 70. 81 105 431 488 494 503 508 515 539 540 589 827 845 978 1006 1147 1185 1262 1377 1405 1593 1729 1923 1945 1959 2021 2123 2240 2253 2512 2550 2663 2872 2887 3161 3229 3435 3572 3663 3711 3832 3894 3990 3992 4210 4299 4407 4515 4828 4639 4720 4844 4964 5001 5062 5078 5113 5131 5309 5328 5347 5740 5978 6032 6046 6395 6588 6601 6682 6737 6919 6947 7055 7140 7239 7574 7596 7703 7827 7990 8296 8322 8424 8456 8492 8547 8596 8627 8660 8673 3737 8767 8941 9081 9208 9266 9363 9366 9371 9393 1000— 1500— 1000— i 400— 200— 100— 9559 10067 7844 8562 9071 9534 9705 9716 9794 9860 9924 9953 10036 iUUDl 10070 10071 10169 10393 10669 10805 10865 10880 10915 11016 11048 11127 11129 11207 11315 11321 11340 11359 11382 11394 11562 11639 11783 11818 12253 12322 12414 12629 12665 12726 12769 12939 13002 13021 13199 13236 13245 13265 13284 13323 13390 13510 13512 13517 13568 13580 13606 13724 13850 13898 14066 14089 14122 14128 14257 14378 14382 14562 14663 14674 14892 14922 14982 15007 15038 15040 15083 15125 15169 15180 15333 15463 15537 15608 15611 15616 15736 15814 15846 15849 15893 15930 16170 16211 16294 16352 16427 16464 16497 16566 16708 16837 16890 17005 17011 17016 17073 17123 17196 17207 17337 17402 17585 17640 17644 17730 17749 17840 17870 17960 17981 18026 18210 18269 18291 18425 18432 18442 18638 18679 18749 18801 18856 18899 19048 19138 19224 19283 19289 19319 19420 19499 19636 19597 19698 20289 20455 20610 20763 20859 20877 NIETEN 20 33 58 68 267 305 370 422 475 483 398 600 632 643 650 654 673 712 743 749 790 791 843 847 922 942 950 997 1012 1017 1105 1108 1141 1150 1192 1196 1239 1250 1287 1285 1292 1308 1451 1569 1573 1609 1647 1652 1715 1739 1744 1765 1778 1784 1800 1809 1668 1895 1930 1940 1953 1955 1996 2007 2018 2045 2106 2218 2279 2318 2460 2469 2533 2565 2576 2613 2624 2647 2723 2739 2760 2867 2886 2917 3005 3026 3041 3052 3063 3067 3144 3266 3290 3318 3329 3373 3415 3446 3467 3470 3553 3567 3682 3709 3720 3722 3735 3741 3774 3861 3862 3924 3942 3944 3999 4142 4161 4168 4179 4186 4218 4324 4340 4355 4366 4370 4377 4400 4406 4431 4433 4437 4492 4656 4691 4737 4758 4780 4799 5009 5014 5055 5067 5139 5147 5204 5234 5267 5293 5350 5378 5472 5523 5539 5544 5543 5639 5663 5711 5722 5729 5755 5759 5817 5931 5957 5992 6008 6022 6041 6067 6069 6141 6148 6173 6266 6273 6286 6292 6318 6323 6361 6332 6469 6502 6584 6665 6701 6710 6723 6725 6735 6755 6779 6796 6826 6834 6840 6863 7038 7101 7117 7128 7148 7237 7304 7382 7388 7414 7451 7477 7567 7570 7577 7587 7611 7665 7733 7762 7849 7856 7886 7890 7952 7982 8011 8017 8148 8176 8289 8290 8293 8366 £373 8378 8579 8583 853» 8605 8614 8641 8749 8774 8795 8815 8640 8849 8895 8995 9000 9010 9016 9036 9308 9320 9327 9328 9334 9346 9404 9405 9479 9492 9511 9513 9602 9693 9731 9827 9829 9832 9855 9918 9944 9962 10021 10145 10163 10195 10250 10345 10387 10403 10405 10467 10566 10638 10640 10643 10685 10701 10858 10913 10931 10963 10991 11005 11082 11102 LI 152 11159 11187 11246 11266 11284 11316 11375 11389 11402 11506 11569 11589 11003 11680 11719 11757 11766 11800 11808 11834 11844 11858 11860 11951 11955 11958 11995 12125 12143 12172 12205 12209 12215 12363 12367 12507 12528 12541 12549 12708 12709 12727 12736 12758 12762 12897 12937 12952 12963 12990 13047 13146 13170 13176 13243 13285 13332 13431 13447 13474 13540 13591 13609 13729 13760 13761 13819 13841 13858 13885 13897 13931 13932 13991 14006 14190 14197 14234 14287 14317 14344 14490 14514 14571 14617 14629 14640 14781 14790 14799 14801 14832 14841 15008 15030 15074 15100 15172 15208 15274 15374 15459 15479 15499 15515 15719 15914 15918 15925 15926 15927 15961 16005 16039 16C56 16071 16104 16218 16283 16330 16383 16387 16414 16552 16578 16585 16591 16596 16614 16764 16775 16778 16781 16794 16806 16931 16988 17038 17058 17120 17122 17264 17268 17332 17360 17493 17516 17074 17688 17753 17767 17863 17864 18057 18071 18094 18120 18128 18146 18173 18174 18196 18215 18216 18223 18264 18271 18280 18281 18309 18310 18335 18440 18461 18482 18497 18506 18600 18604 18620 18629 18709 18730 18864 18959 18970 19007 19022 19026 19051 19072 19088 19132 19157 19208 19302 19323 19336 19369 19462 19541 19577 19602 19648 19656 19717 19751 19862 19894 19897 19899 19910 19929 19991 20042 20049 20058 20115 20125 20227 20296 20239 20301 20333 20380 20429 20432 20466 20513 20534 20611 20673 20711 20718 20728 20756 20759 20852 20934 20946 20951 Verbetering 5e KI. 14e Lijst: 1351 xn. z. 1354 329 601 714 860 1070 1211 1423 1675 1795 1947 2057 2475 2683 2924 3092 3384 3593 3788 4013 4230 4384 4554 4869 5149 5425 5643 5773 602S 6183 633Ó 6688 6758 6998 7247 7498 7675 7931 8197 8435 8646 3800 9171 9359 9541 9923 10224 10536 10822 11006 11247 11424 11727 11845 12050 12234 12624 12854 13056 13344 13625 13875 14028 14419 14761 14875 15215 15583 15950 16117 16513 16617 16821 17179 17543 17923 18154 18247 18321 18522 18807 19031 19249 19540 19846 19942 20153 20384 20623 20771 351 606 726 902 1089 1219 1445 1695 1797 1952 2081 2489 2691 2967 3103 3395 3598 3793 4100 4300 4398 4608 4949 5182 5437 5644 5782 6034 6245 6350 6692 6766 7034 7281 7521 7719 7942 8278 8496 8699 8863 9179 9388 9600 9934 10226 10541 10834 11037 11264 11449 11735 11B56 12095 12328 12674 12880 13131 13358 13718 13879 14114 14423 14763 14903 15251 15600 15952 16191 16524 16712 16921 17243 17655 18045 18161 18250 18324 18544 18822 19043 19255 19555 19860 19969 20181 20418 20661 20825

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3