Amstecdmische !Beucs 'Rechtzaken £cwd: en Jmuêmai ffiidschciftm 5 SS* SSï' OUDKARSPuX. WINKEL. HEERHUGOWAARD. HEILOO. van 8 Febr. 1933 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. Bij de op heden gehouden stemming voor een lid van bestuur van den kerk en Derg- meerpolder periodiek aftredend de heer r. Kroon Kzn. is deze weder met algemeene stemmen herkozen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school te Winkel is benoemd de heer Joh. Cramer te Gorinchem, zulks in de plaats van den heer J. Slooten, die zijn dienstplicht moet vervullen. Nu door den raad dezer gemeente beslo ten is de door den minister gestelde voor waarden voor het uitvoeren van slootwerk in werkverschaffing niet te aanvaarden, is door het bestuur van den Oosterpolder on der Winkel en Nieuwe Niedorp besloten een deel daarvan bij aanbesteding te doen uit voeren. Dinsdagavond vergaderde de protestant- sche vereeniging voor ziekenhuisverpleging ..Helpt Elkander" in het lokaal van den heer Liefhebber. De voorzitter, de heer A. Kooy Cz., zei bij de opening, dat de besprekingen dezen avond in hoofdzaak aan den financieelen toestand van de vereeniging gewijd zouden zijn. Spr. noopte, dat wegens de te nemen maatregelen geen leden zullen bedanken, daar deze maat regelen zeer noodzakelijk zijn. Hij merkte op, dat de voorgestelde contributieverhooging niet in het belang van de vereeniging, maar in het belang der leden was. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester bleek, dat in 1932 22 leden verpleegd werden, met totaal 428 ligdagen Door het overlijden van het bestuurslid, den heer H. Scheer, had de afd. een zwaar verlies geleden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden, de heeren v. d. Meer en Hartog, herkozen. In de vacature Scheer werd gekozen de heer Breughel. Hierna was aan de orde het bestuursvoor stel tot verhooging van de contributie van 0 30 tot 0.40 per lid en per 3 maanden, waarbij dan de jaarlijksche extra heffing zou vervallen. De heer Groot zei in verband hiermee, dat hij op de federatievergadering geweest was, en dat hem daar gebleken was, dat onze afd. met 0.30 contributie een uitzondering maakte. De heer v. d. Veer had met verschillende leden over dit onderwerp gesproken en geloofde, dat vele leden bij contributieverhooging ge dwongen zouden zijn te bedanken. Spr. wilde bij de gemeente aankloppen om subsidie. Als de betrokken leden bedankttn en ze moesten later in een ziekenhuis worden opgenomen, dan zouden de kosten geheel voor rekening van de gemeente komen. De voorzitter antwoordde, dat de gemeente denkelijk geen subsidie zou geven, daar er in den gemeenteraad al eens over gesproken was zooveel mogelijk de verzoeken om subsidies af te wijzen, om een sluitende begrooting te krij- gen De heer Hartog meende, dat de gemeente nooit subsidie zou geven aan een vereeniging, die nog over reserve beschikt. Na nog eenige discussie werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Hierna rondvraag en sluiting. Onze correspondent schrijft: Ons bericht over de benoeming van den heer Th. Geertsma, gemeenteveldwachter al hier, als bode van den Oosterzijpolder, heeft wel de belangstelling getrokken. Op de eerste p'aats hebben we allerminst de bedoeling gehad om den neer G. onaan genaam te zijn, integendeel, daar het ons uit betrouwbare bron bekend is dat hij alleen op verzoek van de burgemeester, tevens secr.- penningmeester van genoemden polder, heeft gesolliciteerd. Als we dan een commentaar aan die benoeming verbonden, dan was het alleen omdat de gemeenteraad op voorstel van den heer van de Vall, zich op het stand punt plaatste, dat de gemeenteveldwachter een behoorlijke bezoldiging moest hebben (en daar behoeft hij niet over te klagen) en ne venverdiensten uit den booze waren, omdat hij vrij tegenover ieder moest staan En als we nu hooren dat de burgemecste de benoeming van den heer G. heeft verdedigd op grond dat de bode dagelijks voor hem te bereiken was, dan zijn we zoo vrij die benoeming te betreuren, omdat deze allerminst in den geest van alle raads'eden is. Ten slotte stellen we er nog prijs op te ver klaren, dat we noch met den burgemeester, noch met den heer Geertsma over die benoe ming hebben gesproken, doch dat onze in lichtingen uit betrouwbare bron zijn. Nu de Westerweg °n het Vennewater totaal kapot zijn gereden, heeft men het ver voer van zand over het Vennewater verbo den. Het Nat ionaal-Crisis-comité heeft afwij zend beschikt op een verzoek van „Het Mobi lisatiekruis" afd. Heiloo. om dekens, schoei sel en kinderk'eeding. Op maatschappelijk gebied wordt hier oor iedereen gezorgd con cludeert het comité. Men behoeft niet te vra gen wie het advies heeft gegeven. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 7 Februari. FUNESTE GEVOLGEN VAN EEN VROOL1JK AVONDJE. In den nacht van 6 op 7 Augustus 1928 had zich te Schagen in de woning van den hoogbejaarden heer Pieter Ruig een luidruch tig gezelschap dames en heeren verzameld. De flesch ging rond en de vroolijkheid ver kreeg zulk een omvang, dat de never-bewoner A. Schenk nog al tamelijk in zijn nachtrust werd gestoord. Later bleek, dat het fuifje voor den ouden gastheer geen voordeelige gevolgen had op geleverd, want hij miste een bedrag van 610, waaronder ook een bankbiljet van 200. Een der genoodigden, de logementhou der en schelnenkoopman Arie Spr., oorspron kelijk wonende te Hoorn, geraakte onder ster ke verdenking van deze veldvermissing meer te weten, vooral omdat hij kort nadien te Hoorn in een café een briefje van 200 had gewisseld. Het scheen echter niet mogelijk voldoende bewijsmateriaal te verzamelen en Arie Sp. werd verder door de justitie niet meer lastig gevalen, tot als gevolg van fami- lie-oneenigheden deze oude koe opnieuw uit de sloot werd gevischt en na hernieuwd onder zoek Arie Spr. op 20 December voor de meer voudige strafkamer verscheen om zich te ver antwoorden ter zake de tegen hem gerezen verdenking zich ten nadeele van gemelden heer P. Ruig te hebben verrijkt met een be drag van 610, althans, zooals de officier er met zijn gewone omzichtigheid bijvoegde, van 200. Verschillende getuigen, wel 'n stuk of 8, werden gehoord, doch de voornaamste in den persoon van den benadeelde was niet present. De oude man was ernstig ziek en het was niet uitgesloten, dat hij wel nimmer een standplaats achter het getuigenhekje zou in nemen. Na langdurig behandeling schoot de zaak al niet veel meer op en werd besloten, alsnog den ouden heer Ruig in zijn eigen wo ning een verhoor af te nemen en de voortzet ting geschorst tot nader, dat was dan tot heden. Gehoord werden alsnu de heer A. Schenk, de slapelooze buurman, die een en ander had kunnen afluisteren, benevens de toenmalige rechter-commissaris, mr. Krabbe, en de majoor der rijksveldwacht E. F. H. Holema te Schagen. Voorgelezen werd de overlijdensacte van Pieter Ruig, den hoofdgetuige, die op 7 Jan. j,l te Schagen overleed. Een stem uit het graf. In zijn plaats werd gehoord mr. Krabbe en het proces-verba al van het verhoor van den overledene gedurende het vooronderzoek werd voorgelezen. Ruig had verklaard, dat hij f 1000 of 1200 had ontvangen van de Zaanlandsche bank. Verdachte nad hem dien avond nog om 7.50 ter leen gevraagd en Ruig had geantwoord: Daar spreken we mor gen wel overDien nacht had hij vrouw Kos- sen of Spel naar het privaat geleid en toen hij terug kwam en in de kamer wilde terug- keeren, werd de kamerdeur tegengehouden en stond er blijkbaar iemand voor de deur. Toen Ruig later zijn geldkistje inspecteer de, was het duidelijk, dat er onbevoegde han den aan waren geweest. Alles lag door e'.kaar! Mr. Krabbe deelde voorts uit persoonlijke waarneming mede, dat de getuige volkomen helder en bewust zijn verklaring had afge legd. De verdachte bleek ook na de ernstige toe spraak van mr. Ledeboer, den president, ont kennen en insommeerde, dat Ruig destijds veel omging met getuige Schenk en daar mede dikwerf dronk. Voorts werd nog eens ge hoord de oude buurman A. Schenk, wiens verklaring reeds bij de vorige gelegenheid uit voerig door ons werd gereleveerd. Schenk was, zei deze, de dief niet. Hij wist er niets van. Hierop had plaats het verhoor van majoor Holema uit Schagen, welke rijkspolitiecom- mandant, die mededeel ingen deed betreffende de siutatie van het perceel Nieuwstraat No. 114, destijds bewoond door wijlen Ruig en Schenk. Het was er bijzonder gehoorig. Ge sprekken in een ander perceelgedeelte konden gemakkelijk worden waargenomen, zooals de majoor zich persoonlijk had overtuigd. Ver dachte ontkende ijverig deze gehoorigheid, waarop de president opmerkte: Ik geloof, dat je nu wat te veel wil bewijzen en nu bewijs je niets! Verdachte vertelde daarop, dat men om iets in de woning van Ruig te hooren, in de bed stee moest gaan en het oor tegen den wand moest houden om te vernemen, wat er naast gesproken werd Dus je kende Ruig noga' tamelijk goed, zei de president hierop lichtelijk sarcastisch. De officier, in de gelegenheid gesteld tot het houden van zim strafpredicatie. vermeen de goed te doen, het gebeurde nog eens uit voerig de revue ie doen passeeren. Afgeschei den van het feit. wie nu aanleiding had gege ven tot het bezoek, Ruig of verdachte in Ruigs r.ui-- na een bezoek aan een café. vast stond, dat het gezelschap daar flink had gedronken en Ruig sterk werd geanimeerd om te drin ken Het geestrijk vocht werd hem zelfs in een kommetje voorgeschonken. In bijzonderheden ging daarop de officier na, wat er vermoede lijk in het nuisje van Ruig in dien veelbewo gen nacht zich had afgespeeld. Het was dui delijk, dat Ruig uit zijn kamertje was gelokt en in dien tijd de slag werd geslagen. Later miste Ruig uit zijn geldkistje toch 610 gul den! De getuige Schenk was speciaal in het trappenhuis op den ladder gaan zitten om het gebeuren bij buurman eens goed te kun nen beluisteren en hij had onder meer ge hoord het gesprek dat verdachte met Ruig had gevoerd, waarin hij Ruig geld ter leen vroeg. In verband met andere bezwarende om standigheden, het wisselen van een bankbil jet van 200 te Hoorn, benevens de royale manier waarop de steeds over weinig geld beschikkende verdachte, die zelfs 160 wist te leenen van het edelmoedige armbe stuur van Hoorn, in zijn geld scheen te zit ten, benevens de latere uitlatingen van fami lieleden, dit alles gaven de officier voldoen de motief het feit wettig en overtuigend be wezen te achten, dat ook althans verd. een greep uit Ruys kistje had gedaan en te vorde ren 1 jaar gevangenisstraf met last tot on middellijke gevangenneming, nu of althans na de uitspraak. Mr. Verdoorn, rechtsgeleerd raadsman en verdediger van den verdachte ging eveneens de feiten in het huisje van Ruig in extenso "v- ij 'n meer gunstigen zin voor zijn cliënt, dan de officier had gedaan. Vast stond niet, vermeende verdediger, dat Ruig inderdaad 1200 van de Zaanlandsche bank had ontvangen. Daar naar was geen onder zoek gedaan. Ook diverse andere punten in het nadeel van verdachte uitgespeeld achtte pleiter niet bewezen, zooals door hem meer uitvoerig werd aangetoond en pleiter besloot zijn uit gebreid pleidooi met vrijspraak te concludee- ren. De officier leverde een pittige repliek en constateerde daarin onder meer dat de ver dediging het in enkele punten van beteekenis met het openbaar ministerie roerend eens was De officier deed diverse verschillen aan verdediger cadeau, welke cadeautjes verdedi ger echter blijkbaar niet verlangde. Volgde naturulijk dupliek en onnoodig te zeggen, dat de onderscheidene standpunten onveranderd bleven. Termen tot gevangenneming vond de rechtbank thans nog niet. As. week uit spraak. EEN CHAUFFEUR, DIE VOLGENS DEN KANTONRECHTER NIET VOL DOENDE UIT ZIJN DOPPEN HAD GEKEKEN Een vrachtrijder uit Nibbixwoud, de 29-jarige Petrus K., was door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen, omdat hij op 4 Oct. op den Streekerweg onder Hoogkarspel met zijn vrachtauto rijdende, bij het passeeren van twee langs den weg staande wielrijders, waarbij hij naar links moest uitwijken geen rekening had gehouden met een tegenligger, bestuurd door den heer W. Nugter, koopman te Avenhorn, die daardoor tegen een boom opreed. De heer Nugter leed daardoor aan zijn wagen 124 schade. De veroordeelde smaakte dit vonnis niet en kwam in hooger, thans behandeld, beroep. Hij beweerde dat de aanrijding tegen den boom pas plaats greep, toen appellant de twee wielrijders was voor bij gereden. Hij had voorts nog twee getui gen a décharge medegebracht. De hee ren Stammes en Ruitenburg waren de pratende wielrijders, waarvan Stammes een voor appellant bezwarende verklaring afleg de. Veldwachter Wokke had opmetingen ge daan en een schets gemaakt op en van de plaats des ongevals. De dames getuige a de charge die zich in de cabine bij appellant be vonden, had den chauffeur niet af kunnen leiden, dat bleek heel duidelijk. Haar verkla ringen waren voorts niet belangrijk genoeg om den officier af te brengen van het idee, dat het gewezen vonnis moest worden be krachtigd. VAARWATER MET ROTTE APPELEN GEPARFUMEERD. De 46-jarige arbeider Petrus R. te Medem- blik was door den kantonrechter aldaar be dacht met 2 boete of 2 dagen, omdat hij op 12 Sept. j.1. in combinatie met zekeren heer Manshouder een openbaar water had ver ontreinigd door het inwerpen van een twee- oorige mand met rotte appelen. Dit was ge constateerd door majoor v. d. Schans zelve. De veroordeelde scheen echter te vermeenen, dat aan Manshouder alléén de eer toe kwam en teekende tegen het vonnis hooger beroep aan. Ook thans bleef appellant zich aan die meening vast klemmen, doch de verbalisant week geen duim breed af van het door hem opgemaakte proces-verbaal en overlegde ter nadere verduidelijking ook nog een schets kaartje. Verdachten hadden aanvankelijk heelemaal niet tegen de bekeuring geprotesteerd, toen hij hen deze bekeuring aanzegde. Desniette min bleef appellant op zijn .standpunt staan geen strafbare handeling te hebben verricht. De get. v. d. Jacht, die over 't getuigenhekje hing, verklaarde dat alléén Manshouder zich met de plechtigheid der uitstorting had be last. De officier zweefde, beeldsprakig gespro ken, tusschen lucht en water, doch ontkende niet de mogelijkheid, dat appellant gedeelte lijk de handeling mede had gepleegd en vor derde mitsdien bevestiging, 't Laatste woord heeft nu de meervoudige strafkamer. DE COLLEGIALITEIT WAS HIER MET EEN LANTAARNTJE TE ZOEKEN. Vrijdag 18 September had in den namid dag op aen Hoeverweg onder Alkmaar een aanrijding plaats tusschen twee auto's van vrachtrijders van Alkmaar op Egmond aan Zee. De wagen van den heer Rijer Wijker werd alstoen onder het voorbij rijden op zij en in een kuil geduwd, zoodat assistentie moest worden gehaald om het vehikel weer vrij te krijgen. De heer Wijker vermoedde ai of niet ten onrechte dat aan het gebeurde een zekere animositeit ten grondslag lag en deed aangifte met 't gevolg dat collega W. G. werd schuldig verklaard en veroordeeld tot een geldboete van 40 of 40 dagen Door verdachte werd weliswaar eenig opzet ontkend, doch het in de nabijheid wandelen de echtpaar Bierman—de Munck had de aanrijding gezien en legde een verzwarende verklaring af, zoodat het verweer van ver dachte werd uitgeschakeld. De heer Willem G., die niet in het vonnis wenschte te berus ten, kwam in hooger beroep, waarvan heden behandeling. Dezelfde getuigen als in eerste instantie waren ook thans gedagvaard als mede een getuige a décharge in den persoon van den heer A. Gul een ouderen broeder van den appèllant. De zaak is voor onze lezers en ons een wandeling op den bekenden weg. Verdachte wist niets van de aanrijding af en had geen signaal van Wijker gehoord. Rijer Wijker en de heer en mevrouw Biermande Munk verklaarden als in eerste instantie. Niemand kon echter pertinent verklaren dat appèllant achter het stuur had gezeten. Broeder Gul kon echter evenmin zeggen, dat hij op tijd en plaats vermeld den vrachtauto had be stuurd. Hij had zelfs geen rijbewijs! De officier verklaarde zich homogeen met de processenverbaal van politie en kanton gerecht en vroeg bevestiging van het z.i. juiste vonnis. EEN NIEUWSGIERIGE KRAAM VERPLEEGSTER. Op 23 Juli 1932 was er aan den Westdijk, nabij den Bloemendaalschen weg brand uit gebroken in een boerderij en de te Alkmaar woonachtige kraamverpleegster Marie R. ge voelde zoo'n intense belangstelling voor dit sensationeele schouwspel dat zij haar rijwiel besteeg en in een flink vaartje op de plek des onheils los spurtte. In haar haast om toch vooral niets te missen, kwam zij in aanrij ding met een bejaard wielrijder, den Amster- damschen 60-jar. koetsier A. van Westrop, die daardoor werd omvergeworpen en zelfs gevaar liep door een aankomenden Ford ver der en meer afdoend te worden bewerkt De kraamverpleegster, die behalve voor het „ko mende" ook voor het „gaande" geslacht vol doende belangstelling koesterde om niet on verschillig door te rijden, bleek na waar schuwing bereid de aan het rijwiel toege brachte schade te vergoeden en gaf een adres op, waar de reparatie kon geschieden De oude heer Westrop bracht daar dan ook zijn gehavende fiets heen. De reparatie be droeg 25, doch toen hij bij mej. R. om dit bedrag aanklopte deed zij of haar neus bloedde en moest Westrop zijn rijwiel bij dea reparateur, wiens leus natuurlijk was: „ar- tikken", achter laten. De verpleegster werd na gedane aangifte, op 21 Oct. bij verstek veroordeeld tot 12 boete of 12 dagen plus vergoeding der toegebrachte schade ad 2b veroordeeld; welk vonnis na gedaan verze. op 18 Nov., waarbij alle schuld werd ont kend, werd bekrachtigd. Het meisje nam daarmede geen genoegen en nu werd heden deze scène nog eens gerepeteerd voor de meerv. strafkamer. Ook heden ontkende mej Marie alle schuld. Zij had niets gemerkt van eenige aanrijding, welke dan ook! Ove rigens geen veranderingen. De schade was nu aan Westrop voldaan, dat was het eenigste en beste nieuws! De officier wist ook niet wat het goede kind wilde en requi- reerde bevstiging van het vonnis. BEROOVING OP EEN RIJWIELPAD. Voor de Arnhemsche Rechtbank heeft 'heden terecht gestaan een 34-jarige zwerver, die op 24 November /an het vorige jaar een wielrijdster op het fietspad tusschen Wolf- heze naar Ede heeft aangevallen en beroofd. Verd. trok het meisje van de fiets en maakte haar daarop een taschje met eenig geld af handig. Verd heeft een bekentenis afgelegd. De subst.-officier van justitie mr. Lasonder wees er op dat verd. reeds zesmaal is ver oordeeld wegens dergelijke misdrijven. Hij heeft o.a. reeds een gevangenisstraf van vier jaar achter den rug. De eisch luidde wegens diefstal voorafge gaan door geweldpleging drie jaar gevange nisstraf gevolgd door ter beschikkingstelling van de regeering. E>e verdediger mr. Maten refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak over acht dagen. KENNEME.'.LAND. De handel ondervond de vorige week de stagnatie van vorst en dooiweer, waardoor als regel de kwaliteit er niet op vooruit gaat. Momenteel is er toch al niet veel aan te bie den en als dan ook de kwaliteit er niet roos kleurig uitziet, dan heeft men een beeld van de markt over de afgeloopen week. Een bij zonder trage handel was het gevolg, doch een heel stugge handel staat ook niet lang en gelukkig was er Maandag 6 Febr. weer een vlugger handel. Boerenkool, het hoofdproduct der veiling, ziet er niet mooi uit. De vorst heeft de kwali teit terug doen gaan en bijgevolg is er geen vlugge handel met prijzen van 34 5/» per 160 stuks. In Alkmaar, waar de kwali. teit beter was, doch waar een tekort onb stond, liep de priis nog op tot 9 50 per 100 stuks. Spruiten, die wat den prijs betreft de vorige week in den top stonden, moesten veel van den prijs inboeten. De voorlas tet, week 25—31 per 100 K G. en de afgeloo pen week 13—20 per 100 K.G. Ing maar was de prijs hooger, nl. 18—25 per 100 K G., doch alleen voor le s. Blo®, mendaler kool was ook bijzonder in trek de prijzen liepen tot 7 per 100 stuks Voor de overige koolsoorten was de prijs gelijk de vol rige weken, ergo luie handel en lage prii. zen. Prei was ruim aangevoerd en in onberispelijke kwaliteit (voor zoover le g met prijzen van 20—25 per 100 bos! Uien waren niet in trek, zelfs het kleine aan. bod van mooie kwaliteit kon daarin geen verandering brengen, de prijzen waren slechts 2—3.50 per 100 K.G. Witlof werd in regelmatige kwaliteit aangevoerd en was duurder dan de vorige week, althans le s., de prijzen bewogen zich tusschen de in 24 per 100 K.G. Soepkno'len werden in kleine partijtjes aangeboden en waren duur, de prijzen 8— 10.50 per 100 stuks. Soepgroente, die niet ruim werd aangevoerd, was duur, de prijzen variëerden van 2.50—6 per 100 bos. De overige artikelen onveranderde prijzen. De aardappelenhandel is nog steeds het zelfde, nl. lage prijzen en luie handel. Panorama geeft ditmaal in een geïl lustreerd artikel, getiteld „De sultan en de millionnair", een verhaal van de avonturen van den sultan van Turkije. J. D. Voskuil ver- volgt zijn beschouwing over een tocht met de Rijkspolitie op de Hollandsche binnenwate ren. De filmrecensent vertelt bij mooie opna men van de film „De arm der gerechtigheid". Er zijn ditmaal fraaie winterkieken, waarbij' de ijssport natuurlijk niet vergeten is. Novel len zijn er van K. R. G. Browe, van Harold Lewes en van Charles Garvice, benevens vele fraaie natuuropnamen. Kie-ke-boe het kleuterweekblad heeft een vervolg van de avonturen van den klei nen clown, naar wien het weekblad genoemd is. Er is een prijsvraag uitgeschreven om een schip te teekenen en de geschiedenis wordt vervolgd van de tweelingen, die een nieuw zusje kregen. Er zijn versjes van de redac trice en van Elisa HessBinger. Op de ach terpagina wordt den kleuters geleerd een kui ken te teekenen. (Unlvangen per draadlooze teletooo). b.:' Koers van heden te. STAATSLEENINGEN, 5 Neilerl. Iv32 4 4H Nederl, 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. CerL 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Dellt CerL. Kücbenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass lias Electr. Betbleb Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A 4 Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Uito actions MIJNBOUW. Alg txplor. Mij. Boeton - Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. ,Petr P«r'ak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn m Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan J Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison ïopeka Southern Railw. CerL te.h I Noteering per 50, *Exdividend. fExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m 2.15 ion/w 102 1001/16 - 61 55 51 117 617, 57 52 - 29 19»A 63V, 2>/a U8 12.-V8 111'/, 327, 637, 27, 118 129J-8J 1117,-2 2*7/16-i 1113/4 27/n IÏÏ3/4 32'/, 13 1 23/16 146/g 26/s 3% 27»/16 46/16 39/I6 7Vs 13 ~2V8 146/g 2ï 281/3 474 39/16 <*/l6-t *27/8 76/i» *1 "03/8 lü5 687» 3474 2410 171 105 68 34V4-è 17C3/4-2 34 172-3 34 •'mm "27,-1 127 15 100 127 15 100 WA 1491/8 837» 5% 47-J5 153S/4.1 833/4-4 5s/4 153I-1J ~53/4 4|-% 151 46/s 51/g 591/4 247/8 233/4 183/g 17a 597, 24 19 17a 597/8 - 33/8 - 161/4 151/4 547 I6I/4 547, 1507, 167, 123 U47, 151 16 1247, 136 443/s 6i/s 7474 2VM 447, 57/s ~277ia *27/8 PROLONGATIE Vorige koers 1 dCL Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Loodtn Brussel (Belga) Weeneo p.' Sch. 100 -j.a_ a_ Vorige koers 8.531/, 59:12 9.711/, 34,Ö2 48.02 38.10 45 90 43.25 2-48% 12.72 Koers op heder 2 uur 8.52»/4 59 13y, y.718/4 34,63 48,03

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8