Pluimveeteelt. Uit onze Staatsmachine Het sneltreinverkeer Meppel-Leeuwarden, dat aanvankelijk eemge oogenblikkeo vertraging ondervond, kon spoedig worden hervat over een ander spoor. Het opruimingswerk is in vollen gang MIJNWERKERSPENSIOEN. Het bestuur van het ondersteuningsfonds der staatsmijnen heeft besloten in een alge- meene vergadering voor te stellen den toe slag op de pensioenen, welke 50 bedroeg, in afwachting van de definitieve regeling der mijnwerkerspensiocnen, ook voor dit jaar te handhaven. KORTE BERICHTEN. Er zijn Dinsdag in Den Haag elf rij wielen van de openbare straat gestolen. Bij de Liede, onder Halfweg, verloor Dinsdagavond een wiel, maakte een draai en kwam dwars op de trambaan te staan. Het tramverkeer naar Amsterdam stond daar door een half uur stil. Persoonlijke ongeluk ken zijn bij dit ongeval niet voorgekomen. JledÜsiaketi OVERTREDINO LOTERIJWET. De kantonrechter te Groningen heeft giste ren J. D., die terecht heeft gestaan wegens overtreding van de loterijwet veroordeeld tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Ver dachte had de gelegenheid opengesteld om in zijn magazijn van damesstoffen te koopen onder bepaling, dat wie kocht op een datum der maand December (die in een verzegelde enveloppe was gesloten) zou worden vrijge steld van betaling. OVERTREDING CRISISZUIVELWET? De heer E. S., banketfabrikant te Gronin gen, die op 25 Januari j.J. heeft terecht ge staan wegens het in voorraad hebben van 23.000 K.0. boter er. vet waarvoor niet wa ren betaald de volgens de crisiszuivelwet ver- eiscHtc rechten, is ontslagen van rechtsver volging met bevel ie in beslag genomen goe deren binnen acht dagen terug te geven. De eisch was 3000 boete, subs. 2 maanden hechtenis en inbeslagneming der vetten ter vaarde van 7000. V, DE MOORD OP AGENT BAAS. Onder groote belangstelling is heden voor de Haagsche rechtbank behandeld de zaak tegen den 42-jarigen 'os-werkman J. v. B., die verdacht wordt van moord op den agent Baas, gepleegd op 20 September j.1. op de Heerengracht te Den Haag. Van communistische zijde was op dezen dag een demonstratie voor het gerechtsge bouw aangekondigd. De politie had even wel voorzorgsmaatregelen genomen, zoodat bij den aanvang der zitting in de omgeving van het gerechtsgebouw hier en daar groep jes werden opgemerkt In deze zaak waren door den officier van justitie, mr. Hoekstra, acht getuigen en drie deskundigen (doktoren) gedagvaard. Als verdedigers traden op mr. P. v. 't Hof Stolk uit Amsterdam en mr. B. J. Rutgers uit Den Haag, die 9 getuigen a décharge, onder wie cie hoofdinspecteur van politie W. J. C. Zimmmnan, hadden doen dagvaarden. De drie deskundigen legden hun verklaring omtrent den aard der toegebrachte verwondingen af. De eerste getuige, commissaris van politie Paré, verklaarde, dat hij verdachte met het slachtoffer geconfronteerd had en dat deze van B. als de dader had herkend- Verdachte voerde hier tegen aan, dat de agent evenwel met het hoofd een schuddende beweging als van „Neen" had gemaakt, welke bewering door getuige werd betwist. Over dit punt werd door de verdediging met de getuigen langdurig gediscussieerd. Getuige A. J. P. v. d. Mol herkende in verdachte pertinent den man, die naar den agent heeft gestoken. Getuige zag ook, dat hij een mes in de hand had ter grootte van ongeveer 10 12 c.M. Volgens dezen ge tuige heeft de verdachte zich in de richting Heerengracht verwijderd. De volgende getuige Bischof heeft vanuit een raam op de eerste verdieping van een pand nabij de Heerengracht den aanslag waargenomen. Deze getuige zag, dat de agent Baas zich met de sabel verweerde tegen iemand die een rijwiel tegen hem aan wilde werpen. Op dat oogenblik kwam een man schuin achter den agent, die een steken de beweging maakte. Deze getuige had geen mes gezien. Volgens dezen getuige zou de dader in de richting Zuid-Oost Buitensingel zijn weggeloopen. Nadat de kleeren van ver dachte, welke hij dien dag droeg, aan ge tuige waren vertoond en verdachte verklaard had, dat hij deze kleeren dien dag had ge dragen, zeide deze getuige, dat hij verdachte niet periinent herkende, doch de dader er zeer veel op geleek De huisknecht Neeteson heeft den ver dachte recht tegenover het slachtoffer zien staan staan en zag daarna dat hij een ste- kende beweging naar den agent maakte. In van B. herkende hij pertinent den man die gestoken heelt. Siad en Qmaeviny VERBREEDING KREBBESTEEG. Voor het afbreken van het perceel Nieuwe- sloot 75 (hoek Krebbesteek) en perceel Kreb- besteeg Sectie A no. 402 a waren heden aan het bureau van Gemeentewerken slechts twee biljetten ingekomen, t.w.: J. Habbé, alhier, 83 en Coevert en Klompmaker, alhier, 100. De toewijzing heeft nog niet plaats gehad, £aatste &ecicfite*i Ongecorrigeerd MISLUKTE OVERVAL. Gisteravond hebben twee personen zich wederrechtelijk toegang verschaft tot de wo ning van de ruim 80-jarige weduwe M. aan de Voorstraat te Sommelsdijk. Een buurman die gestommel hoorde, ging terstond een onderzoek instellen, waarna de twee personen vermoedelijk jonge men- schen de vlucht namen. De oude vrouw had door dezen overval eenige schrammen an het gelaat opgeloopen Begrijpelijkerwijze was zij geheel overstuur en kon nog geen nauwkeurige mededeelingen omtrent het voorgevallene verstrekken. Ver moedelijk wordt er niets vermist De politie stelt een onderzoek in. DE OONSUMPTIE MELKREGELING. Het hoofdbestuur der Hollandsche Mij. y. Landbouw heeft den minister van economi sche zaken en arbeid telegrafisch beleefd, doch dringend, verzocht, geen beslissing te nemen omtrent de consumptiemelkregeling, zonder de organisaties van consumptiemel kers in de gelegenheid te stellen hun stand punt toe te lichten. OP EEN ZANDBANK GELOOPEN. Hedenmorgen liep het Engelsche s.s. Otto. geladen met stukgoed en op weg van Huil naar Antwerpen, bij Hoedekenskerke op een zandbank. De sleepbooten Max Thien en Remon zijn ter assistentie uitgevaren. Men hoopt het 200 ton proote schip bij hoog water weer vlot te krijgen. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling van de wetsontwerpen betreffende wijziging van de indeeling der rechterlijke macht. Minister Donner verdedigt ze. De cijfers wijzen uit, dat vermindering der gerechten zonder teveel bezwaren mogelijk is. In 1877 zijn er 11 rechtbank en 46 kantongerechten opgeheven. Is het zoo vreemd, dat nu iets dergelijks wordt ter hand genomen? De staat stelt geen rechtbanken of kantongerechten in, om eige naars van huizen enz. te bevoordeelen, of in kleine plaatsen centra van beschaving te stichten. Het karakter van kleine plaatsen wordt ook niet in de eerste plaats onder de al of niet aanwezigheid van een gerecht be paald. Spr. ontkent dat bezuiniging evengoed op andere wijze ware te verkrijgen. PROF. COLENBRANDER EN HET PLAGIAAT. Door de hoogleeraren Kernkamp, Gosses en Brugmans, die door curatoren der Leid- sche universiteit waren aangezocht om een onderzoek in te stellen naar de gegrondheid van de beschuldigingen van plagiaat, welke door professor Geyl en dr. van Eyck zijn ge- uitin een open brief aan de gidsredactie aan het adres van Professor Colenbrander te Lei- den naar aanleiding van diens artikel in de Januari-aflevering van de Gids van dit jaar, hebben de vraag, of deze beschuldigingen juist waren, in hoofdzaak bevestigend beant woord. Daarentegen hebben zij ontkennend beantwoord op de fweede hun gestelde vraag, n.1. of de geuite beschuldigingen ook de op 6 Januari j.i. door prof. Colenbrander in het groot Auditorium te Leiden gehouden rede voeringen betreffen, waarbij wordt opga- merkt, dat prof. Colenbrander daarbij na tuurlijk zijn voordeel heeft gedaan met de kennis, welke hij door het schrijven van zijn gidsartikel had vergaderd, maar dat zoowel naar inhoud als naar vorm van deze redevoe ring mag worden getuigd, dat zij het werk van zijn persoonlijkheid draagt en voor wiens wetenschappelijker arbeid zijn groot en eer bied hebbenCuratoren hebben zich met het rapport vereenigd. KARDINAAL FRUEHWIRTH OVERLEDEN. Uit Rome wordt gemeld: Kardinaal Fruehwirth is heden op 88-ja- rigen leeftijd overleden. Hij was de oudste van het College van Kardinalen. Andreas Fruehwirth werd 21 Augustus 1845 te St. Anna am Aigen in Stiermarken geboren. Na zijn studie te hebben beëindigd, trad hij toe tot de orde der Dominicanen, waarvan hij in 1891 Ordegeneraal werd. In 1910 werd hij door Paus Pius X als Nunti- us naar München gezonden. Het opvallende feit, dat een niet-Italiaan met de Nuntiatuur werd belast, werd veroorzaakt door de bij zonder moeilijke verhouding, die met Beie ren was ontstaan en die slechts door een goeden kenner der omstandigheden in het reine kon worden gebracht. In 1915 werd Fruehwirth door Paus Benedictus XV tot Kardinaal benoemd. Van 1918 tot 1927 be kleedde hij de waardigheid van Groot-Poe- nitentier, en in 1927 werd hem het eere-ambt van Kanselier van de Roomsche Kerk toever trouwd. Kardinaal Fruehwirth heeft altijd groote belangstelling getoond voor den toe stand der Duitsche minderheden. Na den dood van Kardinaal Fruehwirth bestaat het College van Kardinalen nog uit 52 Kardinalen, waarvan vier Kardinaal- Bisschoppen zijn, 44 Kardinaal-Priesters en 4 Kardinaal-Diakenen. Op het oogenblik zijn dus 18 kardinaalshoeden te vergeven. Er zijn 26 Italiaansche en 26 buitenlandsche kardinalen, waarvan 6 Franschen, 4 Duit- schers, 1 Oostenrijker, 2 Polen, 1 Hongaar, 1 Belg, 1 Engelschman, 1 Ier, 4 Amerika nen, en 5 Kardinalen uit het Spaansch-Par- tugeesche taalgebied. Van de 23 Curie-Kar dinalen zijn 20 Italianen en 3 buitenlanders BETALING VAN GELDBOETEN. Verschenen is een wetsontwerp, dat nadere regelingen bevat betreffende de bepalingen van geldboeten en van het geldelijk bedrag, waarop verbeurd ver- klaarde voorwerpen bij de uitspraak geschat worden. De bestaande regeling is in groote trekken de volgende: Wanneer een von nis A arrest, waarbij een geldboete werd uitgesproken voor tenuitvoerlegging vatbaar is, wordt een termijen van ten hoogste twee maanden vastgesteld, waarbinnen de boete moet zijn betaald o? als de verbeurdverklaarde voorwer pen niet uitgeleverd worden, het gelde lijk bedrag daarvoor vastgesteld moet betaald zijn. Deze termijn kan wo, den verlengd tot ten hoogste twee jaar. Als de betaling binnen den bepaalden ter mijn niet is geschied, zoo wordt overwo gen of het niet betaalde bedrag op de goederen en inkomsten van den ^eroor deelden zal worden verhaald dan wel de vervangende vrijheidsstraf zal wor den toegepast Bij niet- inlevering van verbeurdverklaarde voorwerpen of niet- betaling van het daarvoor geschatte be drag wordt dezelfde weg bewandeld. Er bestaat echter nog een bepaling in het Wetboek van Strafrecht, dat Je ver dachte altijd dus zelfs nog op het mo ment, dat de executie beginnen zal be voegd blijft zich door de betaling van de oorspronkelijke boete van de executie te bevrijden. Hetzelfde geldt als van een verbeurdverklaring van voorwerpen sprake is. Nu hebben deze laatste bepalingen speciaal in tijden van malaise als wij thans beleven, tot practisch gevolg, dat talloozen de termijnen, waarbinnen geldboeten en geschatte waarden moe ten worden voldaan, zonder meer laten verloopen en eerst tot betaling overgaan- ct hot oogenblik, dat het tot het verhaal op hun inkomsten op goederen komt of zij voor de vervangende vrijheidsstraf aangehouden worden. Dit heeft groote bezwaren èn van mo rkelen èn van practischen aard. Aller eerst wordt de eerbied voor de wet niet grooter, wanneer tei mijnen bij de wet gesteld zonder verder nadeelig gevolg kunnen worden veronachtzaamd. Ver der zijn er rechtstreeksche nadeelen voor den Staat. Er moeten eerst herhaal de waarschuwingen worden verzonden; er is tot op 't laatste moment allerlei ad ministratieve rompslomp, die geld kost en die in de gevallen, dat de betaling toch nog geschiedt, vrijwel vruchteloos wordt gedaan. Dit is een nuttelooze ver meerdering van arbeid en moet op den ambtenaar deprimeeren werken. Boven dien ontstaat daardoor voor den Staat renteverlies. Van de één tot twee milli- oen gulden, die uit deze bron vloeit, wordt ongeveer de helft op 't laatste oogenblik betaald, terwijl bovendien vele bedragen geheel wegvloeien door inge treden werkloosheid. Er is een betrekkelijk eenvoudig mid del om aan dit kwaad te onttkomen. Bij wanbetaling van de directe belastingen wordn de vervolgingskosten in rekening gebracht en op dezelfde wijze als de hoofdsom ingevorderd. Maar zoover wil de minister in dezen niet gaan. De geld boete en het geschatte bedrag der ver beurde voorwerpen worden, blijft coowel betaling als verhaal achterwego, vervan gen door vrijheidsstraf van door ten rechter bepaalden duur, die dus ook niet voor verlenging wegens administratie kosten in aanmerking komt. Het gaat dus ook bezwaarlijk aan, voor het geval, dat een boete wel op de goederen en in komsten wordt ten uitvoer gelegd, een verhoogd bedrag ten uitvoer te leggen voor de vervolging. Daardoor zou de beter gesitueerde verdachte achterstaan bij hem, die niets of weinig bezit. Er is echter een andere regeling denk-, baar, voor het geval, dat de verdachte na afloop van den gestelden termijn as* nog zich wil bevrijden. Deze mogelijk heid is, na alle administratieve moeite een gunst. Het is billijk, dat de kosten van deze gunst niet komen ten laste -'an den Staat. Er wordt dus een extra be drag betaald. In het wetsontwerp wordt nu voorge steld de verhooging te stellen op een vast percentag van twintig percent met een minimum van een gulden. Minder dan dit percentage zou spciaal bij kleine boeten onvoldoende wezen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Wiergaardesingel 96a te Rotter dam. postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. DE GROENE WEEK TE BERLIJN. Zoo is dan al weer een jaar voorbij sinds ik over de vorige groene week te Berlijn schreef, ongelukkig snel is dat jaar omgevlo gen en heel wat is er in dien tijd gebeurd, ook op ons gebied! Vorig jaar onzekerheid, thans nog steeds onzekerheid hoe het eigen lijk met de pluimveehouderij in de toekomst hier zal gaan in Duitschland. En voor ons volgt daaruti weer groote onzekerheid om trent wat er in Holland gebeuren zal. In ons land wordt men al niet best wijs uit de verschillende meeningen, doch hier is het niet veel beter. Spreekt men de echte kip- penmenschen, die door hun vakbladen be werkt zijn, dan moet alles op haren en sna ren gezet worden om de buitenlandsche eieren en kippen er uit te houden, dan mag het publiek hier alleen nog Duitsche eieren en kippen eten. Spreekt men de handelsmen- schen met internationalen blik dan blijkt dat deze er net over denken als wij, dat dit ge- heele streven naar autarkie „zelf-productie" onzin is en de economische toestand steeds meer in de war brengt. Alles hangt af van de richting die de re geering hier inslaat en daaromtrent heerscht ook al weer de grootste onzekerheid. Zondag rammelden op alle hoeken van de straten de bruinheraden nog met de hakenkruisen om den arm, met hun bedelbussen, als maar be delen voor hun partij, aandag werd Hitier rijkskanselier, Maandagavond' hebben we hier een fakkeloptocht en een volksenthou- siasme beleefd zooals een wereldstad als Ber lijn sedert 1914 niet meer beleefd had, doch ook thans zeggen de meer bedachtzame ele menten reeds, dat er nog niet veel te voor spellen valt, want dat zij ook deze regeering geen lang leven toeschrijven. Zonder vast heid in de regeeringsrichting echter ook geen zekerheid op het gebied der handelspolitiek, geen zekerheid omtrent invoerrechten op eieren, geen zekerheid voor de pluimveehou derij. Eén ding is echter wel zeker als men hier dergelijke demonstraties van honderdduizen den meemaakt en het karakter der films ziet die in de groote wereldpaleizen der Ufa, het Gloria-palast en andere vertoond worden ziet, er wordt stemming gewekt om de een heid van het Duitsche volk te herstellen. Nog nooit heb ik in een bioscoop zoo'n enthousias me en gebrul beleefd als bij den film: de Rebel, wanneer de opstandige Tirolers van hun hooge rotsen af de granietmassa's laten neerdonderen in de ravijnen waar Napo- leon'c soldaten optredden om hun land te knechten. Loopt men door de Ber'ijnsche straten en ziet naar de winkels waar eieren verhandeld worden, dan merkt men niet veel van de Duitsche productie. Daar speelt de import troef. Holland, Denemarken, Zweden, overal vindt men deze prima namen op de tentoon gestelde eieren. Hollandsche eieren a 14 pfenning per stuk worden gaarne gekocht omdat ze van beste kwaliteit zijn. Willen ze goedkooper uit dan kunnen ze al voor 9 a 9 pfenning goede Deensche en Zweedsche eieren hebben en ook Hollandsche. Een lee- lijke concurrent voor de eieren zijn de worst en vleeschwaren. De Duitscher is een echte liefhebber van worst en op dit gebied ziet men hier prachtige winkels die voortdurend door veel klanten hebben. Voor 80 pfenning heeft men een pond goede worst en daf 'okt velen meer aan dar. een achttal eieren. Wat een Duitscher verder van een koe of varken weet te maken is ongelooflijk en deze artike len zijn zware concurrenten voor de eieren. De worst behoeft men niet verder te prepa reeren, de eieren moeten gekookt of gebakken worden wat allerlei werkzaamheden ver- eischt. Toch is het verbruik van eieren hier in Berlijn tamelijk groot in verhouding tot ge heel Duitschland. In het geheele rijk is de ge middelde consumptie oer hoofd per iaar on geveer 118 eieren, in Berlijn 170. Ook pluim- veevleesch is hier meer in trek dan in Neder land en zoo zie ik hier op het menu van een der groote restaurants in het centrum van Berlijn: Geflügelklein mit Gemüsen 1 Mark. Wat is dat Geflügelkein? Dat is niets anders dan allerlei afvalstukjec van kip, die over blijven als een kip in verschillende porties verdeeld wordt. Dan zie ik verder nog deze aantrekkelijke schotels: zes „wijnbergslakken" met pikante saus a 1 Mark, Kalkoenenvleugels op rijst met champignons 5 1-25 Mark. Dus weer stukjes van pluimvee waar men bij ons den neus voor zou ophalen. Verder: twee rol letjes kippenvleesch met suikerscheuten a 1.50 Mark, ook gepekelde ganzenhammetjes met worteltjes 1.80 Mark, fricassee van kip 2 Mark, sneedjes ganzenlever met ananas a 2.25 Marken. Verder Marengo-kapoen, Mascotte-Poulards, jonge gemeste eend, jonge Hamburgsche gemeste gans. Ziedaar een aantal gerechten op een spijs kaart die hoofdzakelijk kleinere onderdeden van pluimvee bevatten. Door het verkoopen in de poelierswinkels en restaurants van on derdeden van pluimvee wordt dit soort vleesch voor een ieder bereikbaar en popu lair en wordt het verbruik bevorderd. Doch ik zou het over de groene week heb ben! De groene week is de week waarin hier een groote landbouwtentoonstelling gehou den wordt met als onderafdeeling: pluimvee, konijnen, honden, katten, enz. Dit jaar wordt de eigenlijke landbouwtentoonstelling min of meer verschoven naar de maand Mei en heeft men zich thans bepaalt tot een z.g. groene sport- en dierfokkerijtentoonstelling. Daarover een volgende keer weer, Dr. TE HENNEPE. jftucqectifke Stand URSEM (Januari). Geboren: Johanna, d. van C. Schaap en G. Ursem. Maria Frederika, d. van Joh. Stuyt en M. F. Kreuk. Adrianus Ge- rardus, z. van P. v. d. Lee en A v. d. Velden. Maria Alida, d. van S. van Diepen en M. Bcon. Overleden: Ca. Blank, 36 jaar, geh. met M. Grooteman- Aa. Pa Insing, 16 weken. Cornelis Prinse, 72 jaar, geh- met A. van Baar. Jacobus Schaap, 4 jaar. BERGEN (januari) Geboren Anna Catharina, d. van Jo- hannes Petrus Leering en Alida Wittebrood. Elisabeth Wilhelmina. d. van Adrianus van Wonderen en Maria Elisabeth Hommert. Johanna Geertruida Maria, d. van Johan- nes Schaaper en Jansje Nipshagen. Wil helmina Margaretha, d. van Wilhelmus Dek ker en Grietje Duinmeijer. Adrianus Jo- hannes, z. van Jacobus Adrianus Leijen en Dieuwertje Henneman- Dick, z. van Jacob Beers en Trijntje Peper. Johannes Corne lis, z- van Martinus van Woesik en Agatha Maria van Beusekom. Arnold, z. van Jan Tuinman en Geertje Hart. Elisabeth Ca tharina Maria, d. van Johannes Dekker en Elisabeth Catharina van Veen. Overleden: Cornelis Pascha, echtge noot van Trijntje Pijs, 62 jaar. Hendrik Cornelis Smit, echtgenoot van Jannetje Hooijschuur, 66 jaar. Hendrikus Kuijs, echtgenoot van Eva Maria Bruin, 65 jaar. Guurtje Scheltis, weduwe Johannes Rampen, 82 jaar. Anna Cornelia Aghina, 84 jaar. Cornelis Modder, echtgenoot van Neeltje Bruin, 63 jaar. Maria Duijn, echtgenoote van Cornelis Schouten, 77 jaar. Jantje Martina Holtslag, 26 jaar. Getrouwd: Cornelis Hernardus Ven- neker te Alkmaar en Cornelia Geertruida Roobeek. Nicolaas Schotten en Geertruida Maria Jongenelen. Ondertrouwd: Johannes Adrianus Gloerie en Maria Odilia Jagers te Rotter dam. ^ehcefistiidmqm SI OOMVA ARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Brion 7 Febr. v. Amst. te Bordeaux. Calypso 7 Febr. v. Alicante n. San Feliu. r auana 7 Febr. v. Messina n. Palermo. Merope 7 Febr. v. Venetië te Fiume. Simon Bolivar 8 Fdw. v. W.-indië, l.v. Havre te Amsterdam. Stuyvesant, uitr., 7 Febr. v. Madeira n Paramaribo. Telamon 8 Febr. v. Amst. te Hamburg. Vesta 7 Febr. v. Ceuta n. Genua. Colombia 6 Febr. te Kingston Luna 7 Febr. te New York. Rhea 8 Febr. v. d. Levant te Gibraltar. Ulysses 8 Febr. v. Stambul te Bourgas. Amazone 8 Febr. v. Amst. n. Kopenhagen Irene 8 Febr. v. Amsterdam n. Hambugr. .BollandAmerika-Li'n, Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver, 3 Febr v. Los Angeles. Dinteldijik, Rott.-Vancouver, 8 Febr. van Swansea. Drechtrijk, Vancouver n. Rotterdam, 5 Fehr te Longview. Rotterdamscbe Lloyd. Baloeran, thuisr., 8 Febr. v. Colombo. Blitar 8 Febr. v. Rotterdam n. Liverpool Kota Pinang 8 Febr. v. Batavia n. Rott Dempo, uitr., 7 Febr. v. Gibraltar. Kota Tjandi 8 Febr. v. Batavia lv LonrDn te Rotterdam. naen Sibajak, thuisr., 7 Febr. v. Tanger. Hollard—Britsch-Indië-Lijn Springfontein, uitr., 6 Febr. te Kurrachee Stoomvaart-Mij. Nederland Johan v. Oldenbarnevelt, uitr., 7 Febr van Suez. Poelau Bras, uitr., 8 Febr. te Antwerpen Tawali, thuisr., 6 Febr. te Singapore Holland—Afrika-Lfin Nieuwkerk, thuisr., 7 Febr. te Momba&sa Kon. Holl. Lloyd. Pernambuco, uitr., 8 Febr. v. Amst n Aniw Zeelandia, uitr., 7 Febr. v. Rio Janeiro Stoomvaart Mij. Oceaan. Menelaus, Yokohama n. Rotterdam 7 FAr v. Colombo. Alcinous, Batavia-Amst., 6 Febr. v Marseiiu Antenor 7 Febr. v. Kobe n. Rotterdam Eurymedon, Java-Amst.; 7 Febr. v. Padang Laomedon, Rott.-Japan; 8 Febr. v. Sinpa- Menestheus 8 Febr. v. Amst. te Rotterdam Polydorus, Batavia-Amst. 7 Febr. v. Port Said. Holland—Oost-Azië-Lijn. Ouderkerk, uitr., 8 Febr. v. Iloilo. Serooskerk 7 Febr. v. Hamburg n. Rott Rotterdam—Zuid-Amerika-Lijn. Alcyone, uitr., 7 Febr. te Montevideo. Aldabi, thuisr., 7 Febr. v. Montevideo. Alwaki 7 Febr. v. Hamburg n. Rott. Holland Anstraiië-Lijn. Tarakan, uitr., 4 Febr. v. Dakar. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman 6 Febr. v. Port Natal n. Tamatave. Silver—Java Pacific-Liju. Kota Inten'8 Febr. v. Calcutta n. San Fran- cisco. Batoe, Calcutta n. San Francisco; 7 Febr. te Belawan. Silverguava 4 Febr. v. San Francisco n. Cal cutta. Silverhazel, Calcutta n. Vancouver; 7 Febr v. Makassar. Hermes 8 Febr. v. Hamburg te Amst. JavaChina—Japan-Lijn. Tjimanoek 7 Febr. v. Makassar. JavaNew York-Lijn. Laertes, Java-New Dork; 7 Febr. v. Penang. Sembilan 5 Febr. te Philadelphia. Emzetco Lijn, Jonge Jacobus 6 Febr. v. Rott. te Genua. JiacktêetichlM SCHAGEN, 9 Febr. 1933. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 Paarden 120—300, 10 Geldekoeien (mag.) 100—120; 43 Geldekoeien (vette) 150—257 50; 12 Kalf koeien 140—200; 3 Gras ka (veren 3545; 96 Nuchtere kalveren 4 ƒ14; 207 Overhouders 711 50; 25 Varkens (mag.) 10—12.50; 21 Varkens (vette) per K.G. 2930 cent; 132 Biggen 7—9; 11 Konijnen 0.75—170; 15 Kippen 0.751.50, HOORN, 9 Febr. 1933. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 stapels kleine fabriekskaas ƒ23; 1 stapel kleine boerenkaas 25.50. Totaal 7 stapels, wegende 4075 KG De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Febr. '33. Langendijker Groentenveiling. 56000 K.G. Roode kool le s. 170—3.90, 2e s. 1.30 2.80; 68000 K.G. Gele kool le s. 1,10 1.90, 2e s. 0.70—1.50; 96000 K.G- Deensche witte kool 60—70 cent; 9200 K G. Uien: gele uien 2.30—2-80, grove uien 2.202.70, gele drielingen 1.70— 2 30, nep 2—2.70; 2400 K Q. Bieten 0.60—1.30; 27CO K.G. Peen 130— 1.60, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 8 Febr. 1933. 7100 K,G. Uien; Drielingen 2-20, Uien 2.403, Grove uien 2.10—2.50; 7500 K.G. Kroten 0,60—1.50; 63800 K.G. Roode kool 2—3,40, doorschot 0.90—2,40; 143000 K.G. Deensche witte kool 60 cent, doorschot 0.60; 55700 K.G. Gele kool 1—1.70, doorschot f 1.20, alles per 100 K.G. Doorgedraaid' 600 K.G. Gele kool; 99400 K.G. Deensche witte kool en 1600 K.G. Kroten. WARMENHUIZEN, 8 Febr. 1933. Roo de kool le s. 1.40—3.30, 2e s. 1 60- 3; Gele kool le s. 1.70-1.80, 2e 1.40—1.60- Witte kool le s. f 0-60; Eigenheimers 40 cent; Drielingen 1 -30; Uien 2—2.50; Grove Uien f 1.90-f 2; Peen 1.40—2, Aanvoer: 23000 K.G. Roode kool; 5000 K.G. Gele kool; 13000 K.G Witte kool; 2275 K G. Uien; 1375 K.G. Peen; 400 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 8 Febr. 1933. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Witlof 7—20 per 100 K.G Roode kool 0.80—6.10 per 100; Witf* kool 1.10—2.30 per 100; Savoye koo- 5060 cent per 100; Spruitkool le s. f 2-" 3.50, 2e s. 0.55—1.85 per 15 KpJ Boerekool 0.70—1.05 per kist; Andijvie 50—80 cent per kistSe'derij 2—f 13 P® 100 bos; Wortelen 33—57 cent; Uien 42-- 84 cent per 25 K.G.; Prei 3.60—f 10-*' per 100 bos. BEVERWIJK. 8 Febr. 1933. Copland 10 —24 cent; Pitt 25—40 cent; Bartigon 35-- 62 cent; Victors 25—44 cent; Pierson 2'" 40 cent; Notre 40—63 cent; Oostenrijk H 24 cent; La reine 10—20 cent; Brillant bt 7-20 cent; v. d. Hoef 30-40 cent; Men dels 1840 cent; Blossum 3040 c Theeroos 22—30 cent; de Wet 29—44 c»|» Murillo 24—34 cent Prins 24—35 cent; Ibes 20—10 i"... - d'or 2138 cent; Narcissen 1020 een Moore 12—24 - 140 cent: Co"r

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10