Agenda Amstetdamsche kV2 Bioscopen. EGMONDBINNEN. LANGENDIJK. HEIL 00. van 9 Febr. 1933 Opgave van Hooidhollandsch Landbouwcredie! N. V. 101 102 1001/4 618/4 37 527, 1197a 63 328/4 19", 64-Vi ZV.6 1 '7s 129 1117i 34-7, 63 119 129>/a lll»/i-i "28/g 1101-11 338/,-4 111 1281-8/ UO8/4 131/ia 1 7 »/1# -Vb 14"/ia 2'/a 48/16 288/js 13»/4 38/4 ~7 172 L5 6oi/a 34 24 80 107 69 37 1727,-3 1728/4 12/ ló 100 1277, 15 100 113'/, 151 1511/4-* 8» 57a 1518/4-1 1508/4 5 J-% 15(8/4 60 25 23 1*8/1 1 Va V' 4 19 •Va 668/1 ,s/ia 60*.»/i 38/s 16 55 1527, 107, 1247, 1 47a 124 138 1248/i 4474 747, 2L/i 45 &Vl 75 2 2Via *528/4 59 131/, 9./18/1 34,63" 48,03 8.531/, 59:14 9.7(6/8 34.63 48.00 38 00 45 70 4360 38.10 45 75 43.70 2.4b^ 12.74 Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De avon turierster van Tunis (sens hoofdrol Ellen Richter. Toegang boven 18 jaar. Victoria-thater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Hoogheid amuseert zich (operette), hoofdrol'en Lien Deijers en George Alexander. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 twee hoofdnummers: 1 Zijn laatste gang (dram hoofdrol Jack Holt; 2 De middernachtzon (rom), hoofdrol Lau ra la Plante Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tof 1 uur; Zondags gesloten. Donderdag 9 Februari. 3—5 en 7—10 uur biibeltentoonstelling in de Kapelkerk. 8 uur, De Graanhandel aan het Luttik Oudorp, lezing met lichtbeelden over „Cre matie en beschaving" door Andries de Roza voor de Arbeidersvereeniging voor lijkver branding. Vrijdag 10 Februari 3—5 en 7—10 uur, bijbeltentoonstelling in de Kapelkerk; op de slotbijeenkomst om half negen sprekers ds. Hak en ds. Baar 8 uur, Harmonie, opvoering operette De fee van de bron door de zangklassen van Joh. Kuiper. 8.30 uur, De Unie, vergadering Vereeni- ging Zuigelingenbescherming. Zaterdag 11 Februari. 8 uur, Harmonie, feestavond gymnastiek- vereeniging Turnlust. „Wij verzoeken U om de hoogere autoritei ten namens ons te willen mededeelen, dat r door ons geen communistische neigingen wor den gekoesterd en dat wij niet van plan zijn tot gewelddadigheden over te gaan. Wij wil len alleen protesteeren tegen de korting op de salarissen en tegen het in arrest stellen van onze kameraden. Alles aan boord is goed. Er zijn geen gewonden. De dienst heeft voort gang als gewoonlijk. Wij zijn bereid ons over te geven in den vorm waarvan ons eerder be richt melding heeft gemaakt". De onderteeke- ning was „De Europeesche en Inheemsche bemanning". Aneta-Holland meldt, dat in bevoegde marinekringen aan het radiotelegram wei nig beteekenis wordt gehecht Aanvankelijk hebben de muiters, zooals bekend, een tele gram van soortgelijken inhoud gezonden aan den commandant der marine te Soerabaja en nu met geen enkel woord daarop geantwoord is, zullen zij waarschijnlijk het nog eens via commandant Eikenboom willen probeeren. De regeering zal echter ongetwijfeld de ge stelde voorwaarden van onmiddellijke en on voorwaardelijke overgave handhaven en vau dit telegram geen nota nemen. Wat de onderteekening: Europeesch en in- landsch personeel betreft, is men van mee ning, dat deze wel onder alle voorbehoud bezien moet worden. Morgen beslissend optreden te verwachten. Een beslissend optreden tegen de Zeven Provinciën wordt niet raadzaam geacht vóór concentratie heeft plaats gehad van een aan tal vlooteenheden, hetgeen verscheidene da gen moet duren als gevolg van den grooten afstand. Deze concentratie wordt heden vol tooid, zoodat een beslissend optreden tegen morgen kan worden verwacht. Betuigingen van trouw. Aan het paleis van den G. G. worden aan houdend telegrammen bezorgd, waarin trouw aan het wettig gezag wordt uitge sproken en d? hoop wordt geuit, dat ten spoedigste aan de muiterij ken kop wordt ingedrukt. De spanning te Batavia neemt toe. De spanning onder het publiek neemt te Batavia met de nadering van de ontknoo ping. steeds toe. Algemeen wordf verwacht, dat de muiters eieren voor hun geld zul'en kiezen Een beslissend optreden heeft op dit moment Donderdagavond 6 uur plaatse- lijken tijd nog niet plaats gehad. 'Jkmunaaai 'llieums Bij het gemeentebestuur is bericht inge komen, dat Ged. Staten bij hun besluit van 1 Febr. het voor het algemeen rijverkeer be stemde gedeelte van den Heerenweg alhier gesloten hebben verklaard voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. De bebouw de kommen van Egmondbinnen en Egmond aan den Hoef vallen hierbuiten. Binnen korten tijd zullen de waarschu wingsborden geplaatst worden, zoodat men er dan aan zal dienen te denken niet op den hoofdweg te fietsen. Meldden we kort geleden, dat heel wat land tot nu onverhuurd is, thans wordt ons meegedeeld, dat verschillende landeigenaars het land gratis afstaan, om zoodoende de mogelijk te scheopen, dat het althans nog be werkt wordt. Daar er echter verschillende bóuwers, die hun bedrijf niet meer wenschen voort te zetten en de vraag naar land stprk dalende is, zullen ongetwijfeld heel wat ak ker« braak blijven liggen. Zooals bekend, is er bij den heer C. van Wiekerken, administrateur van het G E B., een diefstal gepleegd, waarbij een 4000 is ontvreemd. Hoewel de wildste geruchten de ronde doen, kunnen we melden, dat er een serieus onderzoek plaats heeft inderdaad is het een duistere zaak. doch we mogen zeker aannemen, dat justitie en politie alles doen om klaarheid te brengen. Dat er in twee lokale blaadjes een oproep is gedaan om etc particuliere nachtveiligheidsdienst in het leven te roepen, zegt weinig. Het is in Heiloo niet zoo onveilig, als men laat voorkomen. In- tusschen zal het de burgerij en ook de auto riteiten aangenaam zijn, als er klaarheid komt in de diefstallen, waarvan geen dader is op te sporen. JCunst en Wetenschap NIEUWE OPGRAVINGEN IN ROME. Nieuwe archaeologische opgravingen zijn gister aangekondigd door senator Corrado Ricki, die belast is met de opgraving van den tempel van Venus Genetrix. Hij deelde mede, dat de goedkeuring van Mussoüni was ver kregen voor het opgraven van Circus Maxi- mus, waarvan alleen de Oostelijke hoek is blootgelegd. Circus Maximus is het vroegste en grootste circus van het keizerlijke Rome. Het was de plaats van de eerst vermelde spe len en rennen, waarbij de roof der Sabynsche maagden voorviel. Jnyezonden Stukken (Buiten ver antwoo'dein khetd van tu Redactie. De opname in at rubriekb*witsi geenszins dal de edactte er mede instemt I. Alkmaar, 8 Febr. 1933. Mijnheer de Redacteur, Verzoek beleefd opname van het volgende in Uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Tot mijn verwondering las ik dezer dagen in de Alkmaarsche Courant, dat de Ge meente-veldwachter van Heiloo is benoemd geworden tot secretaris van den één of ande ren polder. Het is onbegrijpelijk en tegen alle econo mische wetten in, dat een gemeente in dezen slechten tijd haar goed gesalarieerde ambte naren toestemming verleent tot het waarne men van gesalarieerde nevenbetrekkingen. In de betreffende Gemeente zijn zoo'n 80 werkloozen en verder tal van in behoeftige omstandigheden verkeerende gezinnen, onder welke toch zeker nog wel menschen zijn, die o-twikkeld genoeg zijn om bovengenoemde functie te kunnen waarnemen, of vereischt deze arbeid zooveel kennis diat hij alleen door gemeente-veldwachters verricht kan worden? Moeten, in een tijd van groote armoede en werkloosheid, nog dergelijke betrekkingen, waar iemand, die het waarlijk noodig heeft. nog weer aardig mee geholpen zou kunnen worden, weggeschonken worden aan men schen, die een vast inkomen hebben van meer dan 50 per week plus later pensioen? Door de overheid is toch al aan meerdere catagorieën van ambtenaren, waaronder er zijn, die 'n veel geringer salaris hebben dan de betrokken veldwachter, verboden dit soort functies te vervullen (Postbeambten bijv.), terwijl bijvoorbeeld ook meerdere vakver- eenigingen hare leden verbieden gesalari eerde nevenbetrekkingen te vervullen (Typo grafen e.d.) Hopende dat dit schrijven er toe zal bij dragen, dat ook door den Gemeenteraad van Heiloo hieromtrent bepalingen in het leven worden geroepen, zoodat in het vervolg der gelijke gebeurtenissen niet meer mogelijk zijn, teeken ik, Stad en OmqeoinQ KIND AANGEREDEN. Woensdagmiddag bevonden zich eenige spelende kinderen op het plein voor de voor malige kaasfabriek Vita Nova te Heerhugo- waard. Langs den Middenweg naderde de vrachtauto van den heer Pancras aldaar, be stuurd door den chauffeur W. Ofschoon deze, naar men ons meldt, signalen gaf, liep plot seling een der kinderen, een zoontje van den heer Boekei, de straat over. Het kind kwam tegen het spatbord van den auto terecht en werd achterover tegen den grond geslagen. De onmiddellijk ontboden geneesheer, dr. Spierings, constateerde een dijbreuk en acht te nader onderzoek in het ziekenhuis noodza kelijk waarop vervoer naar Alkmaar volgde. VERBETERING SCHERMERWEG TE ALKMAAR. De B.B.N. schrijft ons: De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, ontving van het college van B. en W. van Alkmaar bericht, dat het voor nemen bestaat, den Schermerweg te verbete ren. Voor die verbetering is de afgraving van de langs dien weg gelegen kade noodig, waarvoor toestemming gevraagd is aan Ged. Staten van Noord-Holland. In afwachting daarvan zullen aan het be staande wegdek eenige herstellingen worden verricht. Tevens zijn plannen in voorbereiding voor een nieuwen toegangsweg van den Omval af naar de stad, welke weg ongeveer evenwij dig aan den Schermerweg is geprojecteerd. (Ontvangen per draadlooze teleloon). STA ATSLEENINGEN. 5 i >eoeu 1-.32 4H Nederl 1917 0 0 1 4 1931 m i i i k BANK - INS TELLING tN. Handel Mpij l ert v. 1000. Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank L) Ketchsbank 9 9 i f i INDUSIR ONU BINNENL. Alsi Kunstzijde l'nie v Berkels Patent Nederl bord 9 9 0 9 9 Philips Gloed Gem Bezit 9 9 0 9 (Jmlever 4 9 9 9 0 INDUSiR ONO BUITENL Am Smelting - 9 9 0 0 Anaconda 0 0 9 9 Ass lias Electr. Bethleh Steel 9 9 0 0 Lities Service 9 9 9 0 General Avialion Li S 1 eather Zweedse he Luciters 1 0 9 9 0 CUL i UUR MAATSCH. H V A 9 0 0 0 Ned Ind Suiker Unie 9 0 0 0 Vorstenlanden 9 0 9 0 Dito asiions t t 9 9 9 MIJNBOUW PETROLEUM Durdtsche Petr. 9 9 9 0 Kon Petr 9 0 9 9 Shell Union 9 0 9 9 RUBBERS Deli Bat Rubber 9 9 0 9 Hessa Rubber 0 0 9 9 Serbadiad' 9 9 9 0 0 Interc Rubber 9 9 9 9 9 SCHEEPVAARTEN Holl Amerika lijn 0 0 9 0 9 Gem Rig 9 9 0 0 0 Kon Ned Stoomboot 9 0 0 0 9 Niev Goudriaan 0 9 9 0 0 Scheepvaart Unie 0 0 9 0 9 TABAKKEN Deli Batavia 9 9 0 0 9 Oude Deli 9 9 9 0 9 Senembah 9 9 0 0 AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka 0 9 0 0 Southern Kailw Lert. 9 9 0 0 0 9 Union Pacific 9 9 9 9 1 Wabash 9 0 9 Noteering per 50, 'hxdiv idend tExclaim. PROLONGATIE Vo Wl Koers van beden tei Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m. 2.15 «*-r- 2V« 338/4 48/t 7Va 7f •8/vs 148/1 28Ï*Vl6 47i «te» 7| 14* 1738/4 ?'7.6 41%6 5-Vl6 5V16-I - lot/, 158/s 54Va - 6'/i6 Londen Berlijn Parijs Brussel iBelga) Bazel Weenen p Scb Kopenhagen StockH lm Oslo New-York ItalÜ NIET OFFICIEEL koers 1 oCt. Heden 1 pCt, "hRSEN AMSTERDAM. Vortge koers Koert op hedei 2 uw k,?' DE BIJBELTENTOONSTELLING De Bijbeltentoonstelling verheugt zich na de druk bezochte openingsmiddag in een flinke opkomst. Thans resten nog twee dagen waarvan wij speciaal de middagen voor rustige beschou wing willen aanbevelen. Vrijdagavond wordt gesloten te circa half negen waarbij de predikanten ds. Hak en ds. Baar het woord zullen voeren. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat een bijzondere platen-bijbel afkomstig van den heer De Boer niet van Jan Luy- den is maar van Jan Luyken. KARMA EN REINARNATIE. Men schrijft ons: De „Blavatsky Loge" der Theosofische Vereeniging heeft de vertegenwoordigster van 't Karma en Reïncarnatie hier ten lande uitgenodigd op een openbare voordracht op 13 Februari in de Vrijm. Loge de onderwer pen „Karma en Reïncarnatie" te willen be handelen om de kennis hierover te versprei den. Daar men in het Westen nauwelijks be kend is met de beteekenis van deze groote natuurwetten waarmee de Oosterling meer vertrouwd is, is 't noodzakelijk in deze tij den van verwarring en economische verwik kelingen om deze vérstrekkende begrippen op ruimen schaal te verbreiden. Het kennen der wetten van oorzaak en ge volg die zich uitstrekken tot in de geestelijke gebieden als ook 't kennen der wijsheid die verborgen ligt de wet van medegeboorte zal den vrede, 't onderling begrijpen en sa men werken een ernstige stap nader bren gen. De lezing is van belang voor eiken ernstigen zoeker naar waarheid en kennis over de groote problemen van wereldorde en wereldplan. FAILLISSEMENTEN. De Arr. Rechtbank heeft heden de volgen de faillissementen uitgesproken: J. J. L. Marjot, koopman te Alkmaar, mr CJbbens rechter-commissaris, mr. Eecen cura tor; J. G. Kraakman, manufacturier te Heerhu- gowaard (Z.), mr. Krabbe r.c., mr. Verdoorn curator B. Willers, manufacturier te Alkmaar, mr Krabbe r.c., mr. Prins curator; D. Knook te Kolhorn, mr. Ubbens r.c., mr. v. Leeuwen curator; J. Keijzer, makelaar te Zijpe, mr. Ledeboer r.c., mr. Belonje curator. OPERETTE-UITVOERING. Wij herinneren onze lezers aan de uitvoe ring van de operette „De Fee van de Bron" morgenavond 8 uur in de Harmonie door 'n koor van ruim 150 personen met be geleiding van strijkorkest onder leiding van den dirigent Joh. Kuiper. Over de plaatsbespreking kan men elders in dit blad bijzonderheden vinden. JAARVERSLAG OVER 1932 KAMER VAN KOOPHANDEL. Nauwelijks is het jaar 1932 ten einde of de Kamer van Koophandel en Fabrieken vpor Hollands Noorderkwartier kan ons rqèds haar 154 bladzijden tellend verslag omtrent den toestand van handel en industrie in haar district aanbieden. Het is inderdaad een lofwaardige gedachte het verslag zoo spoedig te laten verschijnen, daar de gege vens hierdoor aan waarde winnen. Het spreekt vanzelf, dat vrijwel alle rapporten wijzen op een ontreddering van handel en in dustrie, terwijl er nog geen symptomen var. opleving te constateeren vallen. Alleen de seizoenbedrijven schijnen over het algemeen den druk der tijden niet in die mate evoeld te hebben dan de meeste andere bedrijfstak ken. Wanneer wij het verslag doorbladeren treffen wij allereerst een overzicht aan van het gebied der Kamer, waaruit blijkt, dat op 1 Januari 1933 totaal 5910 handelszaken en bedrijven in de 38 gemeenten van het gebied der Kamer in het Handelsregister waren in geschreven. Het inwonertal in die gemeenten bedraagt 158.560. Na de nieuwjaarsrede van den voorzitter volgen overzichten van de samenstelling der Kamer, de inschrijvingen in het Handelsre gister, verstrekte inlichtingen (sedert 1921 to taal 62.465). Vervolgens een beeld van de fi nanciën, waaruit blijkt dat de ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 25.780.95 sloten. De bladzijden 31 tot 57 geven een op- somm.ng der werkzaamheden der Kamer. In teressant is ook te zien hoe uiteenloopend en veelvuldig de inlichtingen zijn, welke de Ka mer verstrekte. Aan de scheepvaart, zuivelhandel, tuin bouwproducten, visscherij, pluimveeteelt etc. worden uitvoerige beschouwingen gewijd, die vergezeld gaan van grafieken en statistie ken. Ie veel om op te noemen. Ook het marktwezen (waaronder als nieuw onderdeel „de autobeurzen") wordt uitvoerig belicht. Tenslotte wordt nog het handels- en am- bachtsonderwijs behandeld, terwijl ook de toestand in de middenstandsbedrijven en in onze seizoenplaatsen in bijzonderheden wordt beschreven. Voor hen, die zich den economischen toe stand in Hollands Noorderkwartier voor oogen willen stellen is dit verslag, dat voor belangstellenden aan het secretariaat der Kamer te verkrijgen is, een zeer nuttige uit gave. DE BURGER IJSCLUB VIERT FEEST De Burger IJsclub, sinds 41 jaar de popu laire vereeniging in onze stad, heeft gister avond met haar leden een feestavond gehou den in de Harmonie. Zooals men kan weten, waren de financiën nu niet bepaald sterk, zoodat men het deze keer met een eenvoudig programma moest doen. Feitelijk waren alleen Louis Noiret en de band van Siem Spruit de eenige betalende krachten; de rest werkte geheel belangeloos mee. Een eenvoudig programma, dat was het. Doch het bleek, dat dit programma van goe de kwaliteit was en het had alleen het na deel, dat het te lang, te uitvoerig was. De niet al te talrijke bezoekers wij schatten het aantal op ongeveer 250 wer- lüeecèecicht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.6 mM. te Toulouse. Laagste barometerstand 727.0 mM. te Röst. Verwachting, geldig tot den avond van 9 Februari: Meest matige Zuid Westelijke tot Westelij. ke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; waar schijnlijk regenbuien; later iets kouder. Weeroverzicht Ook op den Oceaan is de barometer snel stijgende, maar bij het Noordoostwaarts trekker^ is de depressie snel dieper gewor den, zoodat zij in geheel Scandinavië zware stormen, in Zweden sneeuwstormen brengt. Voor de Britsche Westkust ligt nog een uit- looper van de depressie, de hooge druk bleef in Zuid en Oost toenemen, maar door de krachtige ontwikkeling van de depressie is het vorstgebied ook in Duitschland Oost waarts getrokken. De verdere ontwikkeling van den toestand hangt vooral af van de drukstijging in het Westen. Bereikt deze Scandinavië en Schotland, dan is daar ster ke daling van temperatuur te. wachten, om dat de lucht afkomstig is van een gebied met —40 gr. bij Groenland. Op IJsland is reeds 7 en van Jan Mayen wordt 15 gr. vorst gemeld. Thans waait het bij de Britsche eilanden nog krachtig uit Zuid-West, met temperaturen nabij 10 gr. Celsius. In Frankrijk en Duitschland nam de regen het meest af, maar blijft het nog grootendeels betrokken evenals in Zwitserland. den tegen half negen door den heer Pels wel kom geheeten. De heer Pels herinnerde aan het ijsfeest van de vorige week en dankte alle medewerkers aan dien avond. Daarna bracht hij nu al vast hulde aan hen, die zich bereid verklaard hadden, dezen feestavond mede te helpen slagen 't Gordijn ging toen voor een langen tijd open en daar zag men de 14-man sterke band van Siem Spruit, The Cheesetownians. Keurig in hun uniform gestoken, pakten zij hun instrumenten en weldra daverde het door de zaal. Het eene nummer na het an dere werd met veei bravour en met veel zeker heid gespeeld en uit alles bleek, dat dit ge zelschap uitstekend getraind was. De leider had dan ook een dankbaar applaus in ont vangst te nemen na elk nummer. Vervolgens kwamen Halter-leden (dames en heeren) op het tooneel. Zij gaven vrije oefeningen en verder demonstraties aan di verse toeste'len. A1s we de volgorde even aan haar lot overlaten en de verrichtingen van de Halter bespreken, dan moeten we dit gezel schapje een werkelijk compliment maken. Niet, wat de vrije oefeningen heeren betreft, maar zeer zeker hei toestelturnen dames en heeren. Dat was inderdaad verbluffend goed. De Halterleden beslot er na de pauze hun medewerking met de ods aan de klok, een nummer, dat wij al eens besproken hebben en dat ook nu enorm insloeg. De gebroeders Krcm zijn dilettanten, die heel erg dicht bij de beroepsmenschen staan; d.w z. wat zij brengen, is van zeer goede kwaliteit en mede dank zij het Westfriesche dialect hadden beiden een zeer groot succes met hun nummertjes. Er is meteen door die twee een prachtige reclame gemaakt voor de N R V. Mevr. Jonker gaf een dans, getiteld „On schuldig veroordeeld". Een dans, zeer goed uitgevoerd met een technische vaardigheid, die verraadt, dat we van mevr. Jonker nog veel meer zul en zien in de toekomst. Piet Hop had een heel programma klaar liggen, doch hij merkte, dat het veel te laat zou worden, als hij alles zong, wat hij eerst van plan was Zeer verstandig deed hij, door s'echts een paar liedjes te zingen en daarmee bewees, in dit gezelschap goed thuis te hoo- ren. Dat Louis Noiret telkens te voorschijn kwam als conferencier, dat hij met zijn vriend, de piano, zelf ook uitbundig succes had, spreekt vanzelf. In een verrassend tem po had hij de zaal te pakken en onmiddellijk zong men zijn refreintjes mee. 't Duurde lang, te lang misschien. Wij heb ben het einde niet afgewacht, doch gelooven, dat het bal hee gezellig zal zijn geweest En dat de B, IJ. C ook met dit eenvoudige pro gramma goed voor den dag is gekomen. Al leen had de zaal stampvol moeten zijn. Dat was het gebodene wel waard! WEELDEWET EN IJKWET. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier verzond he den een zeer uitvoerig adres aan de T weede Kamer der Staten-Generaal, waarin zij hare bezwaren noemt tegen de voorgestelde hef fing eener weeldeverteringsbelasting, welke indirecte belasting een nieuwen druk op han del en industrie zal leggen, terwijl het vol gens haar oordeel te betwijfelen valt of hier door inderdaad voor het Rijk de noodige baten zullen kunnen worden verkregen, daar de controle op de richtige naleving schier on doenlijk zal zijn. Voor industrie en handel verwacht de Kamer te veel administratieve rompslomp en vermindering van den omzet» zoodat zij, vooral onder de huidige ttj^sC>®* standigheden, tot verwerping van dit wets ontwerp adviseerde. Blijkens haar antwoord aan den mintsj® van economische zaken en arbeid is de K£ mer ten aanzien der nieuwe ijkwet milder g stemd. Nadat zij te kennen heeft gegeven, zij van het ijken der weegwerktuigen (moC^ en) niet veel heil verwacht, omdat het ëeJ van een juist gewicht nog van zooveel ana

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2