Van Rommelzaken Hobbeltie LBinnenland PxaiuHc iaal Tlieuws SMOKKELSCHIP IN BESLAG GENOMEN. HOORN. Een ex-loodgieter, die als kapper oplichtingen pleegde. den van de ontstellende moreele vraagstuk ken, die waren gerezen, het verzuim zoo men het een verzuim zou willen achten heeft hij versteld in zijn tooneelwerk. De En- gelschen reageeren in het algemeen onredelijk op pogingen om hun zelfgenoegzaamheid te verstoren en twijfel in hun harten te wekken aan de superioriteit van hun instellingen. Galsworthy heeft dit in zijn tooneelwerk herhaaldelijk gedaan en dat is wellicht de reden waarom, hoe zeer ook zijn meester- tchap als tooneelschrijver wordt erkend, de bewondering voor dit werk wat gereserveerd is. Het heeft een strekking en dit zou, ook af gescheiden van het feit aat ze het publier korzelig kan maken en daarom bevooroor deeld ten aanzien van artistieke waarde, zonder meer het artistiek peil kunnen beder ven. Maar zooals Heyermans indertijd bij ons, was Galsworthy veel te veel kunstenaar om de preek te doen overheerschen. De mo raal kan worden getrokken, maar ze vas al tijd zoozeer incidenteel, dat de kunstwaarde van het stuk er niet of nauwelijks onder leed. Ook zijn beste werk voor het tooneel dagtee- kent van voor den oorlog. Tegen het einde van de negentiende eeuw had zich een heu gelijke wederopleving van tooneel en litera tuur in Engeland voltrokken, met kunste naars als Shaw, Wells, Masefield (den tegen- woordigen Poet Laureate) en Bennett als verwekkers. In dit jonge en levend!?e en vruchtbare kunstleven, waaraan het publiek meer en meer met diepe belangstelbng ging deelnemen, kwam Galsworthy op. Toen in 1906 zijn „Silver Box" voor het voetlicht kwam, werd hij onmiddellijk begroet als een nieuwe kracht. Het stuk slaagde door den ernst en den eenvoud even goed als door het mesterschap en het besef van de eischen van bet tooneel, waarmede het was geschreven. De oorlogsmachten, die zielen bij millioenen ontaardden, hadde geen vat op Galsworthy, wiens humanitaire beginselen, zoo vast ge ankerd in zijn fijn gemoed, een ondoordring baar waren tegen de pijlen der oorlogspsy chose. In zijn tooneelwerk deed hij zijn best, de excessen van redelooze vijandigheid tetren te gaan. Andere problemen van de samenle ving kregen na den oorlog zijn aandacht, pro blemen waarvan de bevredigende oplossing slechts kan afhangen van groeiende redelijk heid. Galsworthy stelde de problemen met een onpartijdigheid en een rechtvaardigheid, die de redelijkheid kon dienen en doen was sen. Verder ging hij niet. Een oplossing had hij niet, tenzij het die was, welke kon worden gevonden in minder zelfzucht, in beter begrij pen, in mer verdraagzaamheid. „The Skin Game" stelde op deze wijze het conflict voor oogen tusschen den ouden landadel, die zijn grond zag wegzinken onder zijn voet. en de nieuwe rijken, die de macht van het geld kre gen door hun fabelachtig succesrijke han delsactiviteit. In „Loyalties" is op meesterlij ke wijze de frictie en de botsing geschi'derd, en de driften ontleed, tusschen Jood en Christen, in de moderne Engelsche samenle ving. Als er tendenz is in al dit voortreffe lijk werk, dan is het die, welke er op gericht is broederschap te kweeken tusschen alle na ties en alle menschen. In een tijd, waarin in eerste instantie de afwezigheid van humani tair en broederlijk gevoel verantwoordeliik is voor politieke wriiving en economischen rampspoed, daar schiint het licht van Oals- worthv's geest met uitzonderlijke schittering en smetteloosheid. Het is tevens een licht; dat waarschuwend schiint op de zwakke stee- nen van het menschdom. en het duurde niet lang, of de politie werd in den arm genomen en terwijl de ondernemende man op het politie-bureau zijn verder lot af wachtte, hebben de leveranciers zich beijverd de salons van het een en ander te ontdoen. De publieke belangstelling was hierbij groot. UITGEEST. De heer H. J .Guljé, arts alhier, is be noemd tot schoolarts, arts bij den gemeente lijken geneskundigen en gezondheidsdienst te il vers urn. HEILOO. Uitvoering „D.O.V.E.S.'' Dinsdagavond gaf de gymnastiekver. D.O.V.E.S. een uitvoering in „De Rustende ager". Natuurlijk was de groote tooneelzaa! tot de uiterste hoeken bezet want haast alle ouders zijn present om te zien hoe best hun kinderen „werken". Maar naast de ouders zijn er ook vele donateurs die op dien avond eens kunnen genieten van de hoogstaande sport. Even 8 uur werd er gehaald en daar stonden ze van jong tot oud in hun keurig sportcostuum. De voorzitter, de heer J. L. Groot van Alkmaar, trad naar voren en heette welkom de ouders, de donateurs en alle aanwezigen Het deed hem goed dat zoove'en, trots de crisis, de vereeniging steunen en hij hoopte dat men zich niet achter de crisis zou ver schuilen om de vereeniging den onmisbaren steun te blijven geven. Daarna gewaagd? spreker van de lauweren die waren behaa'ci in het afgeloopen jaar en wel 22 prijzen. Een bijzonder woord van welkom richtte spreker tot de aanwezige zustervereenigingen uit Koediik en Alkmaar. Hij stelde hun aan wezigheid op hoogen prijs. Daarna was de beurt aan de leidster en den leider, mej. E. Margadant en den heer Jb. Heinis. De eerste werd een fraaie bloe menmand aangeboden en den laatsten een gouden v^potlood. Daarmede was het „officieel f gedeelte af geloopen en begonren de oefeningen. Deze getuigden van ernstige studie en dat gold zoowel voor de kinderen als de volwassen. Voor den eersten keer namen ook eenige oudere dames aan de oefeningen deel. Het was een goed geslaagde avond, dank zij de medewerking van den heer Kluijver a'hier en de Alkmaarsche Jazzband van het gezel schap Sieuwerts. Door zulke avonden wordt de band tusschen bestuur, werkende leden en donateurs versterkt. Wij lezen onderstaande in het Hbld., dat verband houdt met hetgeen wij in ons no. van gister meldden over in beslag genomen ge- distilleerd.afkomstig uit Zijpe: De ambtenaren der invoerrechten en ac cijnzen te IJmuiden hebben den motorbotter IJM 336 in beslag genomen, omdat dit schip frauduleus eene hoeveelheid spiritus vervoer de. De botter bleek in Duinkerken een lading soiritus te hebben ingenomen, hij was daar mede te Nieuwediep binnengekomen zonder bij de douane kennis te hebben gegeven van zijn lading. Zondag was het schip doorgevaren naar Zijpe en had daar een hoeveelheid gelost op een vrachtauto. Toevallig werd dien dag o| de wegen controle op de rijbewijzen geoefenc Zoo werd ook bedoelde auto aangehouden De sterkriekende lading trok de aandacht van de controleerende ambtenaren, die een nader onderzoek instelden en toen wegens het zonder documenten vervoeren van alcohol tot inbeslagneming van auto en vracht overgin- en. Bij een nader onderzoek naar het schip leek dit evenwel verdwenen te zijn. Overal werden de wachtposten gewaar schuwd, zoowel in het Noordhollandsdi ka naal als in het Noordzeekanaal en op het Ijselmeer. De ambtenaren te IJmuiden waren bij hun controle langs het kanaal zoo gelukkig he; schip te vinden nabij Buitenhuizen, evenwe zonder bemanning en tusschen het riet ver borgen. Het aan boord gaan en versieepen naar IJmuiden was nu het werk van een oogen blik. Thans ligt het vaartuig onder bewa king nabii de Middensluis bij het kantoor dei Invoerrechten. Onder de zakenmenschen te Hoorn is groo te consternatie verwekt door iemand, die in het perceel West 41 een kapperszaak vestigde en geheel naar de eischen des tijds liet iorich ten. Met een auto, welke hij bij een garage houder huurde en welk hij inmiddels reeds elders had getracht van de hand te doen reisde hij verschillende zaken af en kocht alles, wat maar eenigszins in een moderne kapperszaak een plaatsje kan vinden. De Hoornsche zakenmenschen waren met zoo klant den koning te rijk. De klap op de vuur pijl was een advertentie, waarin de opening van moderne dames- en heerensalons werc aangekondigd. Edoch, op den dag der ope ning bleef de zaak gesloten en meneer gaf „niet thuis". Dit wekte al spoedig argwaan u!Sïlter!^ïr!ïriiiöa?^^«^rS^bSbd5uï»jïrTab»tIbr7o3*r^r oranjei.kj.s van J tabl. 10 ett. OUDKARSPEL. Jaarvergadering van de Begrafenisver- eeniging. alhier, op Maandag 6 Februari, 's avonds 7 uur, in het lokaal van den heer Vis. De voorzitter, de heer J. Keizer, opende de vergadering met een woord van welkom. Minder opgewekt was spr., daar dit de laatste vergadering is, die hij zal leiden, wegens vertrek naar een andere gemeente. Het spijt mij te moeten zeggen dat er in die 2 jaar dingen zijn gebeurd, die afbreuk aan de vereeniging hebben gedaan. Uit het jaarverslag blijkt, dat het bestuur niet tot contributieverhooging is overge gaan ir. verband met den ongunstigen toe stand. Verder heeft het bestuur besloten, een balans op te maken en een boekhouding aan te leggen. Daar er steeds tegenwerking is van den opzichter der begraafplaats, is beslo ten, het toestel niet meer te gebruiken, doch de touwen te nemen. Het ledental is terug- geloopen van 769 tot 740. De secretaris bracht den aftredenden voor zitter dank voor hec vele werk. dat hij voor de vereeniging heeft gedaan. De heer Zaagman vroeg inlichtingen om trent het geschil met den opzichter. Uit de uiteenzetting van den voorzitter bleek, dat dit zit in de behandeling van het begraaftoestel. Het bestuur heeft een onder houd met B. en W. aangevraagd, doch deze vonden een conferentie in dit geval over bodig. Door den oozichter, den heer F. Moeijes werd gevraagd, om een vergoeding. Het bestuur heeft 10 toegezegd onder voor waarde, dat de uitkeenng zal geschieden over den burgemeester. De heer Moeijes gaf te kennen, hier geen genoegen mee te nemen. De voorzitter zeide, dat men hierover nog wel den geheelen avond kan praten, doch wat geweest is beschouwt spr. als afgedaan. De voorzitter deeide mede. dat het bestuur besloten heeft de contributie te wijzigen, waardoor deze met 5 cent verhoogd worO Verder vroeg hij machtiging om de contribu tie zoo noodig te kunnen verhoogen. De heer Zaagman zeide, dat de vereeni ging 1500 in kas heeft en vor.d contributie verhooging onnoodig Spr. wilde liever trach ten het ledental uit te breiden. De voorzitter antwoordde, dat de vereeni ging nu geen 15G0 doch 1200 bezit. De contributie is boven het in hel reglement vastgestelde gegaan, omdat hooger eischen worden gesteld. De vereeniging moet over een flinke reserve kunnen besch:M""i. Er kon b.v. een epidemie komen Ook moeten binnen kort nieuwe pakken worden aangeschaft. De voorzitter vroeg machtiging, om, indien noodig. in 1934 de contributie op f 1 te brengen. De heer Zaagman: Wanneer is dit noodig? Als de kas leeg is? De voorzitter: Het bestuur zal dit beoor- deelen. De heer Zaagman: Dat is een truc van het bestuur. De voorzitter: Pardon. U moet in de ter men blijven. Hier is geen sprai.e van een truc of een achterdeurtje. De heer Blokker wilde de verhooging niet vastleggen. Het kon nog wei s!"thter worden De voorzitter: De vergadering heeft in dezen tiid nog te beslissen. De machtiging om zoonoodig de contri butie te verhoogen, werd verleend. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten 1432.88 bedroegen. De uit gaven 1805.31, zoodat de vereeniging voor een bedrag van f 372.43 is achteruitgegaan. Het totaal bezit bedraagt f 1264.39. De rekening was in orde bevonden. Naar aanleiding van een kwestie met de veieeniging te Zuidscharwoude wenschte het bestuur voor de bondsvergadering een voor stel in te dienen, waarbij geacht wordt, dat een overschrijving naar etn andere vereni ging alléén dan heeft olaats gehad, wanneer het verhuisbiljet officieel is overgegaan. Als kasnazieners werden benoemd de hee- ren Klinkert en A B. Jansen. Als adviseur werd herkozen de heer Carnas. Bestuursverkiezing. Aftr. S. Slooves, H. Joman en A. Timmerman, die allen werden herkozen. Voor de vacature-J- Keizer werd gekozen de heer C. Borst. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd benoemd de heer L. Dekker met als plaatsvervanger de heer C. Bankersen. Aan den heer C. Borst is door een bestuurs lid van „Het Witte Kruis" gevraagd het vol gende in deze vergadering naar voren te brengen: Tengevolge van de oprichting van het Wit- Gele Kruis, zijn de inkomsten der vereeni ging verminderd. Nu zijn de verpleegsters in Broek op Langendijk ook belast met het uit- k'eeden. Het bestuur vroeg of dit hier ook niet zoo kan worden ingevoerd. De zusters kunnen dit er wel bij hebben en het komt de financiën van Het Witte Kruis eenigszins ten goede. De voorzitter: Onze vereeniging heeft een paar uitkleeders. Mochten wij echter zonder komen, dan kunnen wij met dezen wensch rekening houden. De heer Carnas: Wat wenscht het bestuur te doen met de automaat? De voorzitter: Dat heb ik al uiteen gezet. De heer Carnas: Maar wat wil'en de leden? B De voorzitter: Wij willen ons als vereeni ging niet afhankelijk stellen van één persoon. De voorzitter ging op deze kwestie nog ver der in en hoopte, daar de heer Zaagman nu met één en ander op de hoogte is, het geval nu in den raad behandeld zal worden Zoo lang deze kwestie niet is opgelost, wil het be stuur niet hebben dat het toestel gebruikt word. De heer Jb. de Boer, wees op de meer en meer voorkomende gevallen, aat crematie gewenscht wordt. Dit kan ook hier voorko men. Volgens het reglement der vereeniging kan deze zich, wat de kosten betreft hier dan geheel van terug trekken. Spreker vroeg de vergadering of deze er niet in kan mee gaan om in zoo'n geval; vergoeding te ge ven, als bij een gewone begrafenis. Aldus besloten. Verder dankte de heer de Boer, den heer Keizer voor het vele en goede werk wat hij voor de vereeniging gedaan heeft. U bent 8 jaar bestuurslid geweest, waarvan 2 jaar voorzitter. Vooral de laatste 2 jaar heeft U een moeilijke taak gehad. Dankbaar kunnen wij zijn, voor de juiste wijze waarop de ver gadering steeds door U geleid is. Hierna sluiting. ning van de Achilles, die bij een zware zee met levensgevaar een sloep hebben bemand om hen te redden, die in de go.ven met den dood worstelden. Spr. bood vervolgens den kapiteins van de Achilles en Erato, den heeren G Schaap en Lodewijk, ieder als aandenken een gouden ïorloge aan. Een zelfde geschenk ontvingen daarop de eerste en de derde stuurman en de tweede machinist van de Achilles, de heeren W. C. v. d. Burgt, P. Duif en G. Ates, die in de reddingssloep de leiding hadden gehad. Een zilveren horloge ontvingen de manschap pen van de Achilles, die eveneens deel hadden uitgemaakt van de bezetting der sloep om de evens van de opvarenden der TAtlanrique. die in de golven met den dood geworsteld hadden, te redden. Het zijn de stuurmansleer- ng J. Kruidhof, de timmerman A. Otten en de matrozen C. Tuit, A. Toeton en J. Ebjkhui- zen. De heer Judas, consul-generaal van Frank rijk, heeft hierna namens den Franschen ?ezant, baron de Vitrolles, den dank der :ransche regeerinsr overgebracht. De heer dr. S. Heldring, directeur der K. iJ.S.M., deed vervolgens met een kort woord blijken van de groote waardeering der direc tie van deze maatschappij voor den moed en de plichtsbetrachting der eehuldigden. Het eerste, zoo zeide hij", dat de kapiteins zeiden, toen zij hun rapport aan de directie hadden uitgebracht, was, dat zij niet meer dan hun plicht hadden gedaan. Maar het is juist de zeemansplicht, die vaak zeer groote gevaren en opoffferingen medebrengt. Die gevaren aldus spr. hebt gij licht geacht, voor die opofferingen zijt gij niet bevreesd ge weest en daarvoor nemen wij den hoed af. Spr. wilde nog afzonderlijk wijzen op de groote verdiensten van den tweede stuurman van de Achilles, den heer W. Hoefman, aan wien het te danken is, dat de dokter van de 'Atlantique, dien men reeds gestorven waan de, toen hij aan boord van de Achilles werd gebracht, het leven behouden heeft. Namens de équipages, de directie der Süd- atlantique en de Fransche regeering dank zeggend voor de gegeven blijken van waar deering, zeide spr., dat, ofschoon de zeeën de landen scheiden, deze er ook door vereenigd worden; vooral bij zeerampen komen de na ties nauwer tot elkander door de plichtsbe trachting en de opofferingsgezindheid van de zeelieden, die nimmer voor gevaren terug deinzen, wanneer zij elkander helpen kunnen Tenslotte betuigde de heer Heldring de deel neming der K.N.S.M. met de Fransche natie en de Fransche koopvaardij, die een harer fraaiste schepen verloren zag gaan. NA DE RAMP VAN DE L'ATLANTIQUE. Bemanningen der Nederlandsche schepen Erato en Achilles gehul digd. De Fransche reederij en de Fransche regeering betuigen hun erkentelijkheid. In de groote vergaderzaal van het Scheep vaarthuis te Amsterdam had de directie van de Koninklijke Nederlandsceh Stoomboot Maatschappij gistermiddag de opvarenden van de stoomschepen Erato en Achilles der Kon. Ned. Stoomboot Mij. bijeen doen komen waar zij een huldiging in ontvangst hadden te nemen van de zijde der Compagnie Süd- atlantique, aan welke reederij het door branc verwoeste mailschip „1'Atlantique" behoort heeft, voorts van de zijde der Fransche regee ring en van de directie der K.N.S.M. zelve, voor den grooten moed, de plichtsbetrachting en de menschenliefde, door hen betoond bij de redding der opvarenden van het Fransche schip. De reederij der Compagnie Südatlantique was hierbij vertegenwoordigd door den heer J. Loranchet, de Fransche regeering door den consul-generaal, den heer Judas. Verder wa ren o.m. aanwezig comte de directeur van het Office Commercial Francais en de heer C. A G. van der Boom, inspecteur voor de Scheep vaart, terwijl de N.K S.B., behalve door den directeur, vertegenwoordigd was door de chefs van den nautischen, den tecbnischen, den civielen dienst en den dienst van Arbeids zaken. De heer LoTanchet schilderde als eerste der sprekers hoe op den noodlottigen en vroegen morgen van den 4den Januari het vernielend vuur het prachtige mailschip, dat de vreugde en trots der Fransche natie was, in volle zee aantastte en in twee uur tijds verwoestte. Van achttien leden der bemanning is het verlies te betreuren en méér men9chenlevens zouden verloren zijn gegaan als niet op het draac looze hulpgeroep van alle kanten schepen te hulp waren gekomen. Tot de eerste van die schepen behoorden de Erato en de Achilles Gezagvoerders, stuurlieden en leden der be- mannigen van deze beide schepen zoo ver volgde spr. in het Nederlandsch gij, die zoo moedig hulp hebt geboden, doet die mij verstrekte opdracht voelen als een hooge eer om U geluk te wensch en met een dank te brengen voor de door u betoonde schitterende solidariteit en toewijding. In het bijzonder gaat deze dank uit, naar de leden der beman EEN MOTIE TEGEN DE REGEERING. Het college van B. en W. van Hilversum nam in de vergadering van 18 October een motie van vijf leden over, waarbij aan den minister van binnenlandsche zaken werd voor gesteld dat na een uitkeering van 18 weken aan ongehuwden en van 24 weken aan ge huwden, alsook aan ongehuwde kostwinners, niet tot verlaging der steunnormen wordt overgegaan. De minister wees dit voorstel af De heer v. d. Heeg (s.-d.) diende nu in de raadsvergadering van Dinsdag een motie in, waarbij de raad zijn afkeuring over de han delwijze der regeering uitsprak en stelde tevens voor deze motie ter kennis van den mi nister te brengen. De raad verwierp dit voor stel met 18 tegen 10 stemmen. FILMSCENARIO VOLKENBOND. Leidsch student door de Nederl. jury bekroond. De „Prix C. I. D. A. L. C.'' voor 1933 is door de internationale jury te Parijs niet toe gekend. Onze nationale jury, waarin onder presi dium van mr. Henrik Scholte verschillende vooraanstaande figuren uit de filmwereld en voorts de letterkundigen Lod. van Deyssel Jo van Ammers— Kiiller en A. M. de Jong neb ben zitting genomen, wees voor Nederland als beste der ingekomen scenario's aan: „De Waan der Eer", door Albert van der Hoogh- te, student in de rechten aan de Leidsche uni versiteit. De Nederlandsche jury zal trachten, aan dit we.rk alsnog een nationalen prijs te ver. binden, terwijl tevens de mogelijkheid van een verfilming binnenslands nader zal worden onderzocht. De heer Van der Hooghte is voornemens, in verschillende plaatsen van ons land voor drachten over zijn werk te houden. NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Voor de eerste maal zal België op de Ne derlandsche Jaarbeurs, welke van 14 tot en met 23 Maart te Utrecht wordt gehouden, vertegenwoordigd zijn met een nationale sec tie: o3 Belgische firma's hebben voor deelne ming ingeschreven. Behalve exposities van meubelen, huishoudelijke en luxe artikelen, bijouterieën. kristal, aardewerk en mode-arti kelen zullen aan de Belgische sectie verbon den worden een afdeeling tourisme en een Koloniale groep. MILITAIREN BIJ DE NATIONAAL- SOCIALISTISCHE BEWEGING. Tegen den wil der regeering. De minis'er van Defensie, dr. L. N. Deckera heeft op schriftelijke vragen van ir. J. W. Albarda, lid van de Tweede Kamer, over de deelneming door militairen in uniform aan een op 7 Januari j.1. te Utrecht eehouden zg. landdag van de Nattionaal-socialistische be weging in Nederland, geantwoord; Deze vergadering van de Nationaal-socia- listische Beweging was uitsluitend voor leden en voor penoodiirden toegankelijk. Onder de aanwezigen waren ook officieren en onderof ficieren, van wie enkelen in de militaire uni form. De vergadering is voorafgegaan en ge* volgd door een met vergunning van de plaat selijke overheid gehouden optocht van dertig geuniformde leden van de organisatie, onder leiding een hunner, een luitenant ter zee tweede klasse van de koninklijke marine reserve, die met groot verlof en dus geen mi litair was. In dezen optocht bevonden zich geen militairen. In de menschenmassa welke, buiten het ver band daarvan, den optocht heeft gadegesla gen of gevolgd, zijn enkele militairen in uni form opgemerkt, o.m. een sergeant der genie, van wien nader is gebleken, dat hij zirfi op weg bevond naar de vergadering van een zangvereeniging, eveneens in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Bij aankomst aan dat gebouw hebben de dertig personen zich vóór den ingang daar van opgesteld en zijn zij, alvorens binnen te treden, geïnspecteerd door den leider van de Nationaal-socialistische beweging in Neder land. die daarbij was vergezeld van een kapi tein der artillerie in burgerkleeding. De minister keurt het af dat door personen die tot de weermacht des Rijks behooren, deel genomen, leiding gegeven of eenigerlei mede werking verleend wordt aan eenige zooge naamde weerbaarheidsorganisatie als die welke in den laatsten tijd in het leven zijn ge roepen en welke worden aangeduid als „frontsfrijdersbond", „garde". ..militie", „wacht", „weer", e.d.. met uitzondering uiter aard van die weerbaarheidsvereenigingen, welke van rijkswege op grond van het K. B. van 12 Maart 1919, medewerking ontvangen of worden ondersteund. Zulks kon reeds blij ken uit het den 3de nMaart 1931 door hem uitgevaardigd verbod voor militairen om deel te nemen of leiding te geven aan de door het Verbond van Nationalisten gevormde of te vormen nationalistische militie. Onlangs is, nu bleek dat niet allen uit bedoeld verbod de voor de hand liggende gevolgtrekking maak ten, een nieuw verbod ter zake. thans van al- gemeene strekking, uitgevaardigd. LANGZAAM. MAAR TOCH NAUWGEZET. Een prenbriefkaart, die ruim zeven- tien jaar onderweg was. In den mobilisatietijd in het jaar 1915 was de heer J. B. v. d. Zwaag te Broek (Fr.) in miltairen dienst in een stadje in Brabant Hij zond een orentbriefkaart naar zijne ouders. Deze kaart is thans aan het adres bezorgd, na ruim 17 jaar. Bij de bestelling werd bovendien strafport gevraagd, die men graag betaalde voor het „unicum"! Zeventien jaar op reis voor een paar centen is zeker een koopje, waarvan Tante Pos alleen het geheim kent! DE BEPERKING VAN DEN INVOER VAN KATOENEN MANUFACTUREN. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd; dat de termijn, gesteld voor het indienen van aanvragen voor invoerver gunningen van geverfde, bedrukte en bontge- wenen katoenen manufacturen, op 15 Febru ari a.s. is verstreken. Aanvragen, die niet vóór dien datum zijn Ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. DE UITGAVEN VAN DE ARBEIDERSPERS. Ook fut nieuwe blad De Zeven Pro vinciën verboden voor militairen. In verband met het verschijnen van De Zeven Provinciën, het nieuwe door de n.y; Arbeidspers uitgegeven blad, vernemen wij van de meest bevoegde zijde, dat deze nieuwe uitgave ook onder het verbod van den minis ter van defensie valt. Hoewel het nieuwe or gaan niet met name genoemd wordt in de lijst 81. ue vrouw keek haar man boos aan en zei: Hoe kom je er bij te denken, dat ik kies pijn heb. Ik voel niets, heelemaal nietsl Nu moeten jullie weten, dat de vrouw wel dege lijk kiespijn had, maar door den schrik van trekken, was de pijn heelemaal weg. 82. Maar, zei ze tegen Jan, ik ben erg bl& dat U mijn man geholpen hebt, want hij waS soms danig lastig. Ik heb heel wat met hem te stellen gehad, vooral 's nachts. De waard schaamde zich er nu wel een beetje voor. Nou, zei Jan, daar zal je nu geen last meer van hebben. Maar wat ik kwam vragen, heb jullie een kamer voor me om vannacht tc slapen?.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6