Agmda Stad en RuMicaties tBitwenCand JUooiac iaal Tlieums BERGEN. Radionieuws lüeec&eticAt Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Dirigible (rom hoofdrollen Jack Holt en Ralph Graves. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Cinema Americain tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer De mis stap van Madeion Claudet (rom. dram.)» hoofdrol Helen Hayes. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Chou-Chou (amusementsfilm), hoofdrollen Lilv Damita en Charlie Ruggles. Toegang boven 18 jaar Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag telkens half 8, hoofdnummer Moeder (dram.), hoofdrollen James Dunn en Sally Eilers Toegang voor alle leeftij- Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Woensdagmiddag half 3, familievoorstel ling. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 11 Februari. 8 uur, Harmonie, feestavond gymnastiek vereniging Turnlust. Zondag 12 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert St. Louis. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, opvoe ring operette De klokken van Corneville, door de B. r. o. c. 8 uur, bij ter Burg te Schoorldam uitvoe ring door Ons Genoegen van „Een dag dame". Maandag 13 Februari. Volksuniversiteit, aanvang cursus dr. G. Horreüs de Haas over Gandhi, Lenin en Mussolini. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, optreden mevr. A. F. Gouverne—Zaadnoordijk, voor de Blavatskyloge. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert St. Louis. 8 uur, schoolgebouw Keetkolk, loge „Na strijd herboren" der I. O. G. T. keuren ten sterkste de voorgevallen gebeur tenissen in Indië af,; geven, hoewel voor hen ten overvloede, nogmaals de verzekering van hun onvoor waardelijke trouw aan het gezag; besluiten deze, hun zienswijze mede te dee len aan den minister van defensie. De woonplaatsen der slachtoffers. Bakker woonde in den Helder, Graven straat; de Bree te IJmuiden-Oost, in de Dirk Hartogstraat 48, en Kroeskop te Amsterdam, in de Witte de Withstraat 30a. Verloven bij de marine ingetrokken. De vice-admiraal, marine-commandant van Den Helder, heeft, naar Vooruit bericht, a'le vergunningen aan mariniers om zich buiten Den Helder te begeven, ingetrokken. Het marinepersoneel mag de stelling Den Helder thans niet verlaten. Inheemsche journalist wegens opruiing gearresteerd. De hoofdredacteur van het te Soerabaja verschijnende dagblad Soeara Oemoen, Tjin- dar Boemi, is volgens een Aneta-bericht aan de N R.Crt. gearresteerd in verband met een opruiend artikel in zijn blad. De vergadering van het Cambo in Den Helder. In de Donderdag in Den Helder gehouden vergadering van het Cambo (comité tot be bartiging van de algemeene belangen van het marinepersoneel beneden den rang van offi cier), die door ongeveer duizend personen was bezocht, is, naar Het Volk meldt, de volgende jnotie aangenomen; De vergadering enz., j' kennis genomen hebbende van de per 'Januari 1933 opgelegde nieuwe salariskor ting aan het marine-personeel in Oost-Indië en de gebeurtenissen, die in verband daar mede hebben plaats gevonden, gehoord de discussies, overwegende, dat in gevolge het bepaalde in de statuten van de Cambobonden de actie dezer bonden steeds gevoerd moet worden langs wettigen weg en met inachtneming van de krijgstucht, overwegende, dat door de Cambo-bonden mede op grond van voornoemden regel elke adie, waarbij de wettige weg wordt verlaten en inbreuk wordt gepleegd op de krijgstucht, altijd is en zal worden afgekeurd, protesteert met klem tegen de uitlatingen in het parlement en de pers, waarbij worat ge- insinueerd, dat de Cambo-bonden door hun optreden een geest van verzet tegen de krijgs tucht zouden hebben aangekweekt, en thans verantwoordelijk gesteld dienen te worden voor de excessen, die in Oo6t-Indiè hebben plaats gevonden, constateert met instemming, dat de bestu ren van de bonden in Oost-Indië tot het uiterste hebben gepoogd de actie van het marine-personeel in de juiste banen te leiden en het voorts tot hun plicht hebben gerekend de autoriteiten te waarschuwen voor den geest van verzet, die onder het personeel tegen de maatregelen betreffende de salaris korting dreigde te ontbranden, betreurt het, dat de minister v. defensie aan het Cambo niet de gelegenheid heeft geboden om zoowel in het belang der marine of in hei belang van het personeel zijn meening ter zake kenbaar te maken, is van oordeel, dat mede door deze uitzon derlijke behandeling de bij het Cambo aange «loten bonden zijn belemmerd in hun optre den ten aanzien van het behartigen van de be langen van de leden en daardoor ook in min dere mate hun geruststellenden invloed op den geest van het personeel hebben kunnen doen gelden, dat met den geheel onverwachten maat regel verhooging van de salariskorting per 1 Jan '33 in Oost-Indië de soldijen beneden hei uiterste minimum zijn teruggebracht en het verklaarbaar moet worden geacht, dat een dergelijke verlaging van het levenspeil be trokkenen ten zeerste verontrust, ofschoon uiteraard de naar aanleiding hiervan ge pleegde inbreuken op de krijgstucht niet kun nen worden goedgekeurd en ten hoogste moe ten worden betreurd, spreekt de hoop uit, dat de minister van defensie alsnog maatregelen zal willen over wegen, waardoor de knellende druk van de nieuwe salaris-korting wordt opgeheven en voorts bij het beoordeelen van de gepleegde strafbare handeling zooveel mogelijk clemen tie zal willen betrachten, en doet een dringend beroep op alle marine schepelingen om vooral in de huidige moei lijke omstandigheden hun plicht te blijven vervullen en zich in nog grooter aantal aan te sluiten bij de Cambo-bonden, opdat door een zoo eensgezind mogelijk optreden de goede behartiging van alle belangen blijft ge waarborgd. Het departement der marine in N.-Indië deelt mede, dat 28 Europeesche schepelingen van de Zeven Provinciën zijn gearresteerd en door de Orion te Batavia worden aange bracht, terwijl aan boord van de Java zich 184 inlandsche schepelingen van de Zeven Provinciën bevinden. KAPITEIN EIKENBOOM VAN HET COMMANDO ONTHEVEN. De comamndant van de Zeven Provin ciën, de kapitein-luit. ter zee P. Eikenboom, is van het commando over dit schip ont heven. Hij bevindt zich thans aan boord van de Java in afwachting van de beslis sing te nemen door de pas ingestelde com missie van onderzoek aan boord van het eskader. Niet gesneuveld, maar gewond. De op de doodenlijst vermelde in landsche navigator Tuhumena blijkt in leven te zijn. Hij bevindt zich aan boord vau de Java in zwaar arrest. Desal niettemin blijft het totaal der dooden ongewijzigd. De Zeven Provinciën niet ern stig beschadigd. De Zeven Provinciën blijkt niet ernstig te zijn beschadigd. Het schip stoomt op eigen kracht op naar de reede van Tand jong Priok. het uur van aankomst aldaar is nog niet bekend. HINDERWET. Bij besluit van 9 Febr. j.1. is de beslissing op het verzoek van E. C. Bilars, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een soda- fabriek in het perceel Voormeer nr. 12, ver daagd. Alkmaar, 11 Februari 1933. J. WESTERHOF, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinnerschap betreffende den hier onder genoemden persoon, de uitspraak ge daan, achter zijn naam vermeld; J. M. L. VAN DER HORST, lichting 1933. Uitspraak; voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeen'e ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen omkleed zijn en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 11 Februari 1933. De Burgemeester van Alkmaar, J. WESTERHOF, lo.-B. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Commissaris der Koningin dezer pro vincie heeft op 9 Februari j.1. uitspraak ge daan omtrent de door den hieronder vermel den ingeschrevene der lichting 1933 dezer gemeente gedane aanvrage om vrijstelling wegens broederdienst. M. L. KRANENBURG, uitspraak: voor goed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door; a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of diens wettigen vertegenwoordi ger; b. elk der overige voor deze gemeente in geschreven personen of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, ter secretarie dezer gemeente, afd Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 11 Februari 1933. De Burgemeester van Alkmaar, J. WESTERHOF, lo.-B. NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDERLAND. Druk bezochte vergadering te Amsterdam. Communistische de monstraties. De Nationaal-Socialistische beweging in Nederland heeft gisteravond onder leiding van den kring Amsterdam in „Bellevue" al daar een openbare vergadering gehouden, waar voornamelijk het gebeurde met „de Ze ven Provinciën" door twee bekende figuren uit deze beweging onder de loupe is geno men. Het waren resp. ir. J. Bauduin en de algemeene leider, ir. A. A. Mussert. Voor deze vergadering bestond buitengewoon vee! belangstelling van aanhangers der bewe- Sing; in de zaal was geen plaats onbezet, inder de aanwezigen bevond zich mede een aantal andersdenkenden, o.w. verschillende communisten. Aan eenige, de bekende zwarte uniform dragende leden van den fascistischen Veiligheidswacht, was het bewaren van de orde in de vergadering opgedragen, van wel ke taak zij zich met grooten ijver kweten Wanordelijkheden kwamen in de zaal niet voor, wel werden nu en dan krachtige inter rupties geplaatst. Na de pauze bestond er gelegenheid tot debat, waarvan een tweetal andersdenkenden gebruik maakten. Ir. Musset t diende van repliek, waarna hij nog eenige schriftelijk in gediende vragen beantwoordde, daarbij o.m. mededeelende dat de Nat'onaal-Socialistische Beweging in Nederland eerbied heeft voor al'e godsdiensten cn dat zij bij de a.s. Ka merverkiezing ni tmet een eigen lijst zal uitkomen. Na het zingen van het „Wilhelmus", bij de aankondiging waarvan ir. Mussert dege nen in de zaal, die dit volkslied „te revolu tionnair" mochten vinden, verzocht heen te gaan, werd de vergadering gesloten. Charges op straat. Buiten het gebouw had zich op het Leid- scheplein en omgeving den gehee'en avond een groot aantal 'omraunisten opgehouden, in verband waarmede tevens een groote poli tiemacht, waaronder eenige ruiters, op de been was, die verschalende malen charges uitvoerde. Tot ernstige relletjjes is het, ook na het uitgaan der vergadering, niet geko men. Wel werden uiteraa-G regelmatig revo- lutionnaire 'euzen aangeheven en spreekko ren gevormd. In den loop van den avond is ook nog een hoekruit van den winkel der firma Dikker en Thijs in de Leidschestraat door een onbekend gebleven persoon inge gooid. Na elven is de politie ook nog eenige ma len in de binnenstad tegen onruststokers op getreden. DE OVERVAL BIJ OSS. Er blijkt niets van waar te zijn. Zooals gemeld heeft Dinsdagavond de 16-jarige R. uit Oss in de marechaussee kazerne te Gefien aangifte gedaan dat hij op den rijksstraatweg 's-Hertogenbosch—Nij megen op de grens der gemeente Nuland en Geffen door twee gemaskerde mannen was aangevallen. Onmiddellijk heeft de mare- choussee per auto in alle richtingen gespeurd, ten einde de mannen te achterhalen. Dit le verde echter geen resultaat op- De mare chaussee zette haar onderzoek echter met kracht voort en stelde zich in verbinding met het psychopaten-instituut Voorburg te Vught, waar de jongen als leerling-verpleger werk zaam is. Een van de verplegers verklaarde, dat R-, die goed oppast en zijn werk naar behooren verricht, over een rijke fantasie be schikt. De politiemonnen begonnen toen te twijfelen aan de juistheid van de aangifte. Toen den jongeman wéderom een verhoor werd afgenomen, bekende hij het geheele ver haal te hebben verzonnen Er is proces-ver baal tegen hem opgemaakt wegens het doen van een valsche aangifte. KUNSTBESCHERMERS OPGELICHT. Eenige bekende Rotterdammers zijn de laatste weken voor bedragen van 100 tot 200 opgelicht door een man, die in hun familie wist binnen te dringen, voorgevende dat hij de schilder de Mesquita was. Voor zoover thans bekend is, heeft de op lichter vier Rotterdamsche kunstbescher mers opgelicht; vermoed wordt evenwel dat de man nog meerderen heeft gedupeerd. De oplichter maakte bij zijn bezoeken een zeer beschaafden indruk. Hij heeft eenige gelijkenis met den te Amsterdam wonenden schilder de Mesquita, dien hij voorgai te zijn. Door zijn beschaafd optreden en door zijn verhalen over den moeilijken tijd, dien een kunstenaar thans heeft, wist hij al spoe dig medelijden op te wekken. De „kunstenaar" zag er bij zijn eerste be zoeken sjofeltjes uit, maar aldra had hij het zoover gekregen, dat een familie, waar hij op bezoek kwam, hem netjes in de kleeren stak. De man maakte in alle opzichten een prettigen indruk, was zeer voorkomend voor dames en praatte met veel kennis van zaken over schilderkunst. Bij een der families, waar hij op bezoek kwam, werd hij dan ook op de lunch genood. Werk liet hij nimmer zien; al les zoo zei hij had hij al geruimen tijd geleden moeten verkoopen en er was geen geld geweest voor materiaal om aan den slag te gaan. Bij een der families vertelde hij uit Blaricum te komen. Deze familie infor meerde later bij den burgemeester van deze plaats, waarbij bleek, dat men met een oplichter te doen had gehad, dien men reeds een bedrag ter band had ge steld De oplichtingen zijn aan het licht ge komen, toen bij een bez >ek aan een fa milie de heer des huizes den z.g schilder opdracht, gaf het portret van zijn dochter te schilderen In deze familie deed een der leden ook aan schilderkunst, zoodat werd voorgesteld dat hij maar dadelijk aan het werk zou gaan. Een schilders ezel, palet en verf werden te voorschijn gebaald; de dochter zette zich om te poseeren, maar toen zei de schilder, dat het materiaal niet deugde. Mevrouw gaf hem 10 in voorschot om verf en penseelen te gaan koopen, maar de schilder keerde niet terug. Aangifte bij de politie werd gedaan, die al spoedig nog eenige aangiften kreeg. De oplichter is nog niet opgespeurd. Hij is een man van goed 60 jaar; hij is kaalhoofdig en eenigszins pokdalig Bij zijn laatste bezoeken aan de benadeelde families droeg hij een zwarte slappe hoed, een donkere overjas en donkere pantanlon. Gebleken is, dat de „echte" schilder de Mesquita den laatsten tiid in het buitenland vertoeft B. en W. hebben op de aanbeveling voor de benoeming door den Raad van een Commissie van toezicht op het Agentschap der Arbeidsbemiddeling geplaatst de heeren J. W. Macdonald, wethouder, als voorzitter, 3. E. Milten burg en C. F. Zeiler als leden-werk gevers en L. den Das en D. Kerkhoven als leden-werknemers. B. en W. zullen den raad voorstellen aan het Plaatselijk Crisiscomité voor 1933 een bijdrage te verleenen van 3 per werk looze, ten behoeve van „extra-hulp aan werk- loozen", welke steun is bedoeld voor die ge zinnen, waarin tengevolge van langdurige werkloosheid, met betrekking tot de aan schaffing van kleeding, schoeisel, beddegoed e.d. zoodanige achterstand is ontstaan, dat verstrekking van extra hulp noodzakelijk blijkt, onder voorwaarde evenwel dat het Nationaal Crisiscomité 50 pCt. van dit sub sidie bijdraagt, voor welk doel het Rijk aan het Nationaal Crisiscomité gelden beschik baar heeft gesteld. CASTRICUM. Naar ons wordt medegedeeld zal onge veer half Juni a.s. door de r.k. Nationale Fe deratie van bet Wit-Gele Kruis een landelijk congres worden gehouden met als algemeen onderwerp: Geestelijke Volksgezondheid. EGMOND AAN DEN HOEF. Donderdagavond gaf de r.k. tooneelver- eeniging „St. Adalbertus" haar eerste uitvoe ring. De zaal van „de Drie Egmonden" was geheel gevuld. Pastoor van den Burg sprak een openingswoord en riep de consideratie in van het publiek voor de spelers, die heden voor het eerst op de planken kwamen. De aanwezigen werden echter geenszins teleur gesteld. Het eerste stuk was een blijspel in drie bedrijven getiteld: „de Mexicaansche Zilvermijn", en werd zeer goed gespeeld. De rol van den schoonvader werd uitstekend ver tolkt, ook Riem was heel goed, de spelers oogstten dan ook een daverend applaus. Ook de beide andere stukjes „de Slimme Schaapherder" en de Voetbalclub van Knup pelveen hadden veel bijval, zoodat de club ze ker met genoegen op haar eerste uitvoering mag terugzien. EEN FASCISTISCHE OMROEP? In een vergadering van den Alg. Ned. Fas- cistenbond is besloten tot oprichting van den Alg. Ned. Fascistische Omroep (A. N. F. O.) De her J. A. Baars is voorzitter. Tot dit besluit is de Algemeene Ned. Fas- cistenbond na langdurige voorbereiding ge-I komen, waarbij vooral de recente voorvallen in Ned.-Indië den laatsten stoot hebben gege ven. De aanvrage voor zendvergunning is in voorbereiding, MISHANDELING. Terzake mishandeling van zijn vrouw en wederspannigheid daarna tegen de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen S. H. V. uit Oudorp. NED. VER. VAN HUISVROUWEN, AFD. ALKMAAR. In het Gulden Vlies had Donderdagmiddag het Indanthren-huis de ïeden van de vereeni- ging uitgenoodigd om naar een lezing te komen luisteren over de lndanthren-geverfde stoffen en het eulaniseeren van alle mogelijke soorten van wol. De presidente van de vereeniging opende met een hartelijk woord van welkom (de zaal was stampvol) en zette uiteen, waarom het bestuur thans deze keuze gedaan had, een keuze die in den voorbereidingstijd voor den a.s. schoonmaak, zeker een goede keuze zou blijken te zijn. In dezen tijd van overleg en bezuinigingen vooral, zou het zeker het meest practische zijn, wanneer men bij het nieuw aanschaffen stoffen nam, die niet zoo spoedig verbleekten, en dus veel langer houdbaar bleven, en het et laniseeren van wollen stoffen, d. i. liet voor mot onschade lijk maken door een bewerking: eu'an ge- heeten, zou voor zeer velen een ware uit komst kunnen zijn Het Indanthren-huis had een eerste klas propagandiste gezonden in de persoon van mevrouw Marie Hamel een actrice van het gezelschap Saalborn, die werkeiijk op aller aardigste wijze deze ietwat droge stof be handelde en met wat poëzie wist af te wisse- Hoe kunnen wij onze wollen stoffen te<*en mot beschermen? en zij vertelde van "het nieuwe procédé: Eulan dat werkelijk af doe: e schijnt te zijn en door de beste verve- ons ^eds met zeer veel succes wordt toegepast. Zij gaf vele wenken op dit gebied, noemde zoo ongeveer orijzen van de i j* 'aten eu'aniseeren. en waar schuwde dat dit wei door vakkundigeu moest geschieden daar een ieek op dit gebied geen beslist resultaat kon worden verzekerd, netJaten eulaniseeren eischt echter een n"a+ n^ "del'n8' waartoe zich natuurlijk alles leent Het eerste gedeelte van haar voordracht eindigde ze met deze woorden Koop ik stoffen met eulaan. komt geen enkele mot eraan Daarna vertelde mevr. Hamel alle goede eigenschappen van het Indanthren-materiaal, oat z n goede reputatie bovenal dankt aan zijn wasch-zon en weer-echt zijn. Zij toonde iets nieuws op het gebi-d van kinderkleeding, een aardig gekleurd jasje, zo:wel voor jon gens als voor meisits er. liet daarna alle ten toongestelde lappen even de revue passeeren, terwijl zij de prijzen erbij vermeldde. In Alkmaar zijn de Indanthren artikelen al in verschillende zaken verkrijgboar en wer- den de namen van vele Alkmaarsche winke- he:s genoemd. Een gezellig konje thee onderbrak de even aezelltge pauze, waarin alle kden de ten- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780,4 mM. te Blacksod. Laagste barometerstand 745,7 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 12 Februari: Matige Noord-Oostelijke tot Noordelijk wind; licht bewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Weeroverzicht JJe hooge druk op den Oceaan bleef toe- wmeii en zich Oostwaarts uitbreiden Bij Ierland ligt een kern boven 780 mM en de ooge druk breidt zich nog over Scandina vië uit Bij IJsland vertoont zich een vrij diepe depressie, die hoofdzakelijk Noord- ostvvaarts trekt, maar waarvan een gedeel te zich waarschijnlijk, naar Scandinavië zal verplaatsen. Bij het afnemen van den wind en de opklaring die nu op vele plaatsen in het hooge drukgebied zichtbaar wordt, zal de vorst in Zweden, die nu alleen in het Noorden streng is, toenemen en zich verder over Duitschland en des nachts ook over ons land uitbreiden. Van de verplaatsing van het hooge drukgebied hangt het af of deze toestand slechts één dag of langer duurt. In Ierland en Schotland kwam reeds vorst voor. Bijna geheel Duitschland had vorst; ook in Frankrijk en Zwitserland is de temperatuur sterk gedaald. Op IJsland be ginnen de temperaturen sterk te dalen. Langs het Kanaal waait het krachtig uit het Noordoosten. Aan de Noorsche kust is de storm verdwenen toongestelde artikelen konden gaan bewon- deren. Na de pauze mochten vragen gesteld worden, waarvan verschillende dames gebruik maakten en tot slot had de grotis-verloting maakten en tot slot had de gratis-verloting welwillend was afgestaan door den heer Massée, Ritsevoort, en één prijs door den heer Nordemann, Ritsevoort. De presidente dankte mevr Hamel en het Indanthren huis uit aller naam voor de leer zame middag, die door de fleurige manier, woarop mevr. Hamel haar causerie had inge kleed, zeer genoegelijk verliep. COLLECTE VOOR DE ISRAËLITISCHE ARMEN. Woensdag 15 Februari zal het Israël. Arm bestuur zijn jaarlijksche collecte houden. Wij voldoen gaarne aan het verzoek deze collecte bij onze lezers aan te bevelen. DEMONSTRATIEVE TENTOONSTELLING VAN DE AFD BERGEN-EGMOND—SCHOORL VAN DEN NED. PENSIONHOUDERS- BOND. De afdeelingen Bergen. Egmond en Schoorl van den Nederlanaschen Pension- houdersbond zijn voornemens op 14, 15 en 16 Febr. a.s. in alle zalen van de Rustende Jager te Bergen een demonstratieve tentoon stelling te houden. Deze omvat een 30-tal stands van bekende firma's die daarin tentoonstellen hotelporce- lein, rietmeubelen, bedden, ledikanten, comes tibles, enz., kortom alles waarin pensionhou ders belang kunnen stellen. Hier exposeert o.a. de firma Regout uit Maastricht het eerste hotelporcelein, dat door haar fabriek de Sphinx hier te lande werd vervaardigd. De tentoonstelling is tegen een zeer ge ring bedrag toegankelijk gesteld leceö zijn vrij en na slutiing loopen er des avonds na 11 uur nog extra bussen naar Alk maar, Egmond en Schoorl. De Alkmaarsche huishoudschool bereidt op deze expositie in samenwerking met den N.H. Pluimveebond diverse gerechten welke met kippen en eieren in verband staan en presenteert deze den be zoekers. De opening heeft plaats Dinsdag 14 Fe" bruari a.s. te half twee door den burgemees ter van Bergen, mr. H. D. A. van Reenen De Rijkspluimveeconsulent, de heer Van Asperen Veroenne organiseert een excursie met belangstellenden naar deze tentoonstel* Èen strijkje zal des avonds de tentoonstel ling opluisteren. OBER BAYERN. Lezer, kent U „Ober Bayern"? Nee, heusch U behoeft geen pas te ne® geen spoorkaartje te koopen, geen vef^he dagen vacantie te nemen en geen groo' j, drag van Uw banksaldo te nemen, om k«n te maken met „Ober Bayern"! Ge gaat n eenvoudig de Houttil in en doet de deur °P j. van het café van den heer Sjoers. Een geleden nog was dit een inrichting, die n opviel. Een heel gewoon dingetje, zooais er meer in onze brave stad hebben. En nu? tri a De deur open en men staat verstem verbaasd. Men is in Ober Bayern! -j. De wanden zijn alle behangen ®e o^ier- derstukken, die kiekjes uit het bekende sche landschap voorstellen. Men fa bergtoppen, dik onder de sneeuw, men schi derachtige torens, het karakter»'^ kerkje op den achtergrond, men zie Beierschen boer, men ziet. -tó op Och, waarom dat allemaal zoo pr" q te noemen. Het geheel toch is inderdaai Bayern. Zelfs het buffet en de schoof» ja zelfs het plafond, het is a „rd# Beiersch! Niets is vergeten, ook de kleine 'antaarntjes niet. En dan de verlichting. Meerdere

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2