WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. De tweede elftallers hadden bezoek van de D T. S.-reserves en aanvankelijk ondervonden zij van de Oudkarspeheren geduchten tegen stand. Nadat de Boys de leiding hadden ge nomen, maakte D. T. S uit een strafschop gelijk. De tweede elftallers kregen steeds meer hun vorm te pakken en voerden den stand hoog op. totdat ten s'otte het einde kwam met een groote 131 overwinning. TURNLUST'S TWEEDE AVOND. KOLFWEDSTRIJDEN VAN DEN LANGENDIJKER KOLFBOND. In een reglement zijn de bijzonderheden opgenomen. ï^L£L2n-°£ÏÏIlakte.beslaa" spel was meer gebaseerd op het uiteentrek- ken der vijandige verdediging en het spreekt dan ook vanzelf, dat beide vleugelspelers voortdurend in het spel betrokken werden Dat gaf aan de Alcmaria-verdediging een zware taak, welke hun in zooverre gemakke lijk gemaakt werd, dat de Z. V. V.-ers vrij slecht schoten. Bepaalde uitblinkers kunnen wij niet noe men, doch zwakke plaatsen waren er zeer zeker ook niet. Het geheel bleek een homo gene ploeg. De heeren hadden verder veel voordeel van hun lengte, want bijna iedere hooge bal was voor hen. Waarbij kwam, dat feen Alcmariaan er aan dacht, om een be- oorlijke positie te krijgen bij ingooien uit- koppen van den keeper' Het Alcmaria-team heeft, dunkt ons, last gehad van de zenuwen. Het spelpeil was be denkelijk gezakt en het tempo al even beden kelijk gedaald. Moedeloosheid lag over de spelers, matheid over hun spel. Dat kunnen wij begrijpen, bij dezen stand van zaken. Doch wij hadden verwacht, dat er met de volle 100 enthousiasme gespeeld zou wor den. Wij hadden gehoopt, dat men zich met alle macht verdedigen zou. En wat zagen wij? Als een aanval mislukt was, bleef men stokstijf staan en prakkizeerde er over, hoe men weer op stoom moest komen! Hoe zit dat, Alcmaria? Juist nu, waar elk puntje als 't ware dubbel telt, moet er hard, heel hard gewerkt worden Juist nu moet men niet bang zijn voor een mistrap. Er moet gespeeld worden onder alle omstandig heden. Er moet geen afwachtende houding aangenomen worden en het moet niet kunnen gebeuren, dat elke vrije trap „vanzelfspre kend" bij de tegenpartij terecht komt! Gij allen kunt anders; gij kunt beter! Wel nu, begint de volgende wedstrijden met een heilig willen en een ontbluschbaar enthousi asme En gooit dat vervloekte korte spel voor altijd maar dan ook absoluut voor altijd aan den kant. Gooit het spel open met ferme trappen; voert het tempo zoo hoog op, dat ge ais 't ware aan het einde van den wedstrijd totaal uitgespeeld bent. En tenslotte, Alcmarianen!, om met Lotsy te spreken: concentreert U allen op Jo Bos. Gaat alle de resteerende wedstrijden spelen met den wil, den tijgerachtigen wil van dezen oud-aanvoerder. Laat de geest van Jo Bos over U allen komen en wint' Elftal-commissie! ioept het eerste elftal nu eens Vrijdag- of Zaterdagavond bij elkaar. Ge hebt een prachtig clublokaal, dat ook op zoo n avond voor U open staat. Bespreekt toch uitvoerig den eerstkomenden wedstrijd; laat de trainer komen en theoretische beschou wingen houden. En laat een van Uw be- stuurderen eens een enrhousiaste rede hou den. En Iaat hij dat vlak voor den aanvang van den strijd nog eens doen. We weten het wel, het zijn allemaal geen Lotsys. Maar wat Lotsy bereikt bij geheei voetballand Nederland, dat kan een Alcma riaan toch zeker bereiken bij zijn eigen spelers, die hij kent, waarmee hij dagelijks omgaat. o Ziezoo, we zijn er. En we ontdekken, dat we al weer óp een zijweg zijn met boven staande uitwijding Wanneer wij nog even terug keeren naar het vertoonde van giste ren, dan kunnen we zeker wel kort zijn. Er is door Alcmaria gisteren niet best gespeeld. Men mag tevreden zijn met het gelijke spel, voldaan kan men niet zijn. Speciale spelers zullen we niet meer noemen. Wij kunnen al ken nog zeggen, dat ten fout in de achter hoede een doelpunt kostte en dat fouten van de voorhoede het maken van doelpunten be letten. De scheidsrechter floot goed. al maakte hij enkele foutjes. De verstandhouding der spelers onderling was best. En het publiek heeft een spannenden wedstrijd gezien, spannend, om dat het eerst zoo lang duurde, dat de gelijk maker kwam en daarna, omdat men hoopte op het winnende puntje. Dat niet kwam! Het eerste elftal van de Boys was bij 2. F. C. V op bezoek en behaalde een nuttige 42-overwinning. De Zaandammers bezorg den de Alkmaarders meer moeite, dan aan vankelijk gedocht werd. Reeds hadden de Boys zich een goeden 2—O-voorsprong verschaft en het scheen, dat voor de leiders niets te vreezen viel. Doch zij die de Z. F. C. van meer nabij ken nen, weten we] beter. Door zeer stug en enthousiast werk der Zaandammers, bleven meerdere doelpunten uit en zelfs wist de Z. F. C. nog voor de rust den achterstand te verkleinen 1—2. Na rust werd het er aanvankelijk niet beter op en de fanatieke Zaansche aanvallen, lever den den gelijkmaker op (22). Nadien boden de Boys heftigen tegenstand en lieten zich niet meer passeeren. Menige goede aanval werd opgezet en een 2^voorsprong be haald. De Alkmaarders namen echter het aekere maar voor het onzeker», lieten de Zaandammers niet veel kans en toen het 2—4 werd, was het pleit vrijwel beslist. Zonder verandering kwam het einde. Nu nog thuis gewonnen van F. F. C. III en dan tot slot den uitwedstrijd tegen W. F. C. V!Of zou de laatst genoemde van geen belang meer kunnen zijn?Als Assendelft eens zoo vriendelijk zou willer. zijn, in haar resteerende wedstrijden een puntje te gaan verspelen. Het derde elftal zorgde voor een groote verrassing en liet zich in eigen huis door Bergen II de eerste nederlaag toe brengen. Slechts met een kleine 3—4 moesten deze reserves er aan gelooven en zij zouden er zeer goed aan doen met het oog op 't kampioenschap vo:r een dergelijke attrac tie niet meer zorg te dragen! De vierde elftallers zorgden weer eens voor een overwinning (3—1). en wel ten koste van het bezoekende Ursem II. Het duurde wel lang alvorens de winnende goal* kwam Ursem II stond tot ver na rust nog voor met 01 doch hij kwam juist nog op tijd. De junioren brachten een bezoek aan de Z. F. C. b-junioren en deden het stukken beter dan vorige week. Het einJe kwam met een 33-stand. En de gelijkmaker werd nog wel van Zaansche zijde met de hand ge maakt,, een overtreding, die den scheidsrech ter ontging. De adspiranten hadden vrijaf. SCHAGEN I—ALKMAAR I 0-0. Na de verschillende nederlagen eens een gelijk spelletje. Het eerste puntje is weer bin nen en wij vertrouwen thans op meer. Het gelijke spel was zeer zeker alleszins verdiend, en wij zijn van meening, dat de betere combinatie in ons elftal tenslotte aan Go ahead een 1O overwinning had moeten brengen. De combinatie was dezen wedstrijd inder daad uitstekend. De bal werd gespeeld van man tot man, doch de voorhoede kan haar oude gebrek: te weinig schieten, nog niet af- leeren. Was dit wel het geval geweest, dan was zeker de overwinning gekomen. Door verhindering van NieropGroot en Mulder kwam het volgende elftal in het veld: Bek Janson Gijzen Dicky Baars v. d. Stok Kranenburg Dingerdis v. Os J. Kuis Haakman Het geheele elftal verdient een pluim voor haar enorme harde werken; was er een speler gepasseerd, dan kon men er op rekenen, dat een ander klaar stond te helpen, doch afge scheiden daarvan was dit van achterhoede met keeper en half linie de best gespeelde wed strijd in dit seizoen. Schagen kreeg weinig geleger' d om te spelen; steeds waren de Alkmaa.ders een tikje vlugger. Eenige zekere goals werd door Bek op schitterende wijze voorkomen. De halflinie was zoowel verdedigend als steunend goed. De wijze waarop zij steeds weer de voorhoede aan het werk zette, was de juiste, en v. d. Stok zag kans de vlugge Scha gen rechtsbuiten zoo in 't oog te houden, dat van dezen kant geen gevaar dreigde. Ook de Schager achterhoede heeft uitste kend werk gedaan en zij gaf ook weinig kans tot schieten, hoewel schoten van Kranenburg (die als rechtsbuiten uitstekend voldeed) en Kuis zeker beter lot hadden verdiend. Een minuut voor het einde passeerde Kuis de geheele Schagen-achterhoede en schoot nog juist tegen de paal! De wedstrijd als geheel was er een van voortdurende spanning, gespeeld in een uiterst vlug tempo. De leiding van den wedstrijd, welke in han den was van den heer Koorstra, was uitste kend. De eerste thuiswedstrijd wordt thans door Alkmaar gespeeld op Zondag 26 Februari a.s. en wel tegen de a s. kampioenen in haar afdeeling Beverwijk I. Turnen. Een stampvoile Harmoniezaa! bewees Za terdagavond, dot Turnlust, een onzer meest populaire gymnastiekverenigingen, een groo- ten aanhang heeft. Want het wil wat zeggen, als de Harmonie uitverkocht is! Wij zouden echter nog niet heelemaal juist zijn met deze opmerking, als we hieraan niet toevoegden, dat de zaal nog te klein was geweest. Het bestuur van Turnlust had, naar de voorzitter ook in zijn openingswoord mededeelde, zeer velen teleur moeten stellen. En dat ware geen enkelingen, maar vele tien tallen! Wel een bewijs dus, dat Turnlust een goede naam en een groote aantrekkingskracht heeft! Voorzitter Budding neeft een goede ge woonte. Of eigenlijk twee goede gewoonten. In de eerste plaats zorgt hij er voor, dat de avond op tijd begint en in de tweede plaats praat hij nooit te lang en zegt toch precies, wat hij zeggen moet. Ook nu maakte hij het niet te lang. Hij sprak een woord van welkom tot de groote menigte, complimenteerde het lid C. Habich met diens 25-jarig lidmaatschap, wees er op, dat deze jubilaris de kleuren van Turnlust hoog heeft gehouden in Alkmaar en daar buiten, tot zelfs in het buitenland. (Turnlust haalde met een keurploeg, waarvan Habich deel uitmaakte, in 1910 vier eerste prijzen uit Brussel weg!) en tensiotte sprak hij, omringd door de dames-afdeeling, enkele woorden over het 20-jarig bestaan der dames-afdeeling. Dit 20-jarig bestaan zou eerst onopgemerkt voorbij zijn gegaan, doch en van de zijde van den Turnkring Alkmaar en Omstreken èn van de zijde der zustervereeniging „de Halter" was te kennen gegeven, dat zij toch gaarne iets wilden zeggen over dit jubileum. De voorzitter van den Turnkring kwam daarna op het tooneel en huldigde in een hartelijk speechje de vereeniging, die „weer deed, wat van haar verwacht kon worden": de eene keer zet ze met een jubileum geheel Alkmaar op stelten; de andere keer doet ze net, of er geen jubileum is! Spr. wees er op, dat de vereeniging Turnlust steeds op bizon- dere wijze getracht heeft, de vriendschaps banden met en in den Turnkring te verster ken en bracht daarom den dank over van den kring. Spr. hoopte, dat de damesafdee- ling in grooten getale zal meewerken aan het propagandistische werk van den Turn kring Alkmaar en Omstreken. Bloemen van den kring werden met deze woorden aangeboden. De tweede voorzitter van „de Halter" complimenteerde de zustervereeniging even eens met dit jubileum. Hij wees er op, dat Turnlust en de Halter de initiatiefneemsters zijn geweest voor de beoefening van het tur nen voor dames. De onderlinge verstand houding tusschen beide vereenigingen is steeds goed geweest en beteekende meteen 'n groote propagandistische waarde. Spr. bood bloemen aan en sprak de hoop uit, dat Turn lust en de Holter steeds op denzelfden vriendschappeliiken voet mochten blijven. De heer Buading, beide heeren apart dank zeggende, verzekerde, dat Turnlust al les in het werk zou stellen, om een gezond turnleven in onze stad te houden en hopen, dai door de goede samenwerking met de Halter in staat te kunnen zijn, om nog veel te kunnen doen voor de lichamelijke opvoe ding. Tenslotte deelde spr. nog mede, dat thans eindelijk de gelegenheid opengesteld is, om rwiii liinr Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 fabU 70 ctfi §n orflnjex®kjM van 2 tabl. a 10 ets. seniores-afdeelingen voor heeren en dames te vormen. Hij wekte hen, die daarvoor in aanmerking komen, op, om zich op te ge ven, opdat de oefeningen onder leiding van den heer Poll spoedig kunnen beginnen. De familie Hofmann in actie. Nadat de „Cheese-Town-Band" van den heer Spruit een vlotte openingsmarsch ge speeld had, verscheen papa Hofmann op het tooneel. In een klein, gezellig speechje leidde hij den vroolijken avond in en toen drie kwart van de familie een moment later voor het voetlicht stond en een werkelijk begin maakte, toen was het ijs gebroken. Toen be gon de lach, die den geheelen avond door de zaal zou schateren. De familie Hofmann was in Alkmaar niet bizonder bekend. Maar als dit de eerste keer geweest is, dat ze kwam, dan mogen wij wel de opmerking maken, dat het een volledige verovering in Alkmaar is geweest. Met vlag en wimpel werd de overwinning behaald, dank zij het hard en enthousiast werken van het gezelschap. Hofmann en zijn vrouw vormen ook op het tooneel een paar, dat precies bij elkaar past. Zij zingen en spelen, zij maken grappen, ze vertellen zeer onderhoudend en hebben een keur van liederen, die er in gaan als koek Ze hebben refreinzangen, die stuk voor stuk slaagden, ze hadden visschersliedjes, zij hadden kinderliedjes voor groote menschen, zij hadden. Ja ze hebben ook kinderen. En het bloed verloochent zich niet. Want hadden Truus en Jeanne niet een enorm succes met haar harmonica en viool? Werden ze niet teruggeroepen en moesten ze niet nog eens spelen? Het werd een dolle, vroolijke avond. De tijd vloog om en steeds maar wilde men meer hooren van deze familie. En men hoorde ze als Volendammer visschers, als Stadion bezoekers, als gelukkige winnaars van de 100.000, enz. enz. Wat die Hofmanns allemaal gegeven heb ben, 't is te veel om op te noemen. Doch dit is zeker, dat ze de tjokvolle zaal buitenge woon goed geamuseerd hebben en dat ze spoedig weer terug moeten komen. Alkmaar wil hen nog wel eens hooren, en graag ook! Tusschen de bedrijven door gaven de hee renleden van Turnlust voor afwisseling eenige roepen, die zeer in den smaak vielen en werd door de dames een dans uitge voerd, welke tot gevolg had. dat directeur v. d Poll en begeleider Polak in de bloemen gezet werden! Het bal begon na middernacht. Doch ook dat verliep uitstekend, mede dank zij de vroolijke muziek van Siem Spruit en zijn jongens. En Turnlust heeft een zeldzaam mooien avond gehad, waarop ze met rechtmatigen trots kan terugzien! Kolven. Zondag hadden in de kolfbaan van den heer Vis de voortgezette wedstrijden plaats, uitgeschreven door len Langen- dijker kolfbond. De superieure, eerste en tweede klasse speelden haar vierde ronde. We laten de uitslagen hier vol gen. Vriendenkring, Noordscharwoude. Eerste klasse: G. Hop (409) 135 p. G Deutekom (436) 126 p., G. Langedijk (376) 117 p.T. Kostelijk (381) niet gekolfd. Tweede klasse: L. Dekker (304) niet gekolfd, C. Pranger (400) 117 p„ J. Bak ker (353) 102 p„ K. Langedijk (362) 126 p Superieure klasse: T. Pranger 134, L. Langedijk 129 p. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude. Eerste klasse W. Kraakman (376) 113 p. Tweede klasse: Jb. Zijp (347) 95 p„ C. Kraakman (294) 90 p., J. Bruin (304) 111 p., Jos. Zijp (277) 88 r., Superieure klasse G. Mettes (344) 106 p. Volharding, Oudkarspel. Eerste klasse: P. Langedijk (406) 113 p., P. Gelder (424) 131 p., C. Vlug (382) 122 p. Tweede klasse L. Stokman (834) 120 p., D. Plakman (311) 103 p., K. Kat (394) 140 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude. Eerste klasse T, Muileboom (363) 60 p (2 partijen). Tweede klasse: A. Moeijes (325) 106 p„ S. Maakal (349) 132 p„ C. Hopman (284) 91 p., Jb. Hopman (365) 98 p., C. Balder (340) 110 p„ D. Bakker (297) 98 p„ P. Jes (365) 106 p. Onder Vrienden, Oudkarspel. Eerste klasse: J. Schrieken (388) 128 p., A. Eecen (336) 99 p., O. Bakker (301) 130 punten. Op Maat, Zuidscharwoude. Eerste klasse: P. Groot (356) 143 p., J Reine (373) 110 p„ P. v. d. Welle (266) niet gekolfd. Tweede klasse: C. Berkhout (381) 102 p P. Glas (354) 105 p., J de Geus (370) 109 p., A. Boon (319) 116 p.. P. Langedijk (340) 97 p. Superieure klasse: P. Molenaar (422) 161 p. De tusschen haakjes geplaatste getal len wijzen het aantal reeds behaalde punten aan. EEN INTERESSANTE WEDSTRIJD! y Een groote en zeer bekende firma in wiel rijderskringen begint heden een interessante wedstrijd voor alle sportliefhebbers. Ieder kooper van een Englebert rijwielbui tenband ontvangt gratis een coupon, waaruit hij 10 der meest bekende Nederlandsche wielrenners, in de volgorde van hun popula riteit moet klasseeren. Van de ingekomen antwoorden wordt een standaardlijst samen gesteld. De prijzen worden toegekend aan de inzenders, die met hun opgaven het dichtst bij den standaardlijst komen. Men moet dus slechts één coupon invullen, aangevende de gekozen volgorde. Als groote attractie zijn er 260 prijzen, waarbij van 300 15075. 50.-, 25.- enz. Deze wedstrijd wordt iedere 3 maanden herhaald. De namen van de juryleden en het bureau, belast met de administratie van den wed strijd, staan borg voor de juistheid van de uitslagen van den wedstrijd. Het reglement van den wedstrijd is b j alle werkelijk gevestigde rijwielhandelaren te zien. DE O. S. P- UIT SPELEVAREN. Het schip geënterd. Wij lezen in het Hzld.: Na de vrij onbeteekenende communistische agitatie van de afgeloopen week in onze stad, meende ook een der concurreerende groepen, n.1. de Onafhankelijke Soc. Partij, iets te moeten doen. Derhalve rustte zij een zolder schuit als de „Zeven Provinciën" uit en be mande dezen bodem met excellenties, plan ters, dominés, Indische matrozen enz. Men begrijpt wel wat de bedoeling was. Ook wa ren er opschriften, waarbij vooral het woord „moord" de aandracht trok. Ook hiervan is de bedoeling niet moeilijk te bewijzen. Maar 't was allemaal erg grof en erg minderwaar dig en wat dat betreft kon de O. S. P. de con currentie met de C. P. H. best aan. De schuit vertrok van den Kloveniersburg wal en had vooral in de Singelgracht tus schen Munt en Koningsplein veel bekijks. Maar daar eindigde meteen de tocht. De in specteurs van politie De Vries en Van Kleef van het bureau Singel sprongen op een zol derschuit en slaagde erin dit vaartig dwars voor de imitatie-„Zeven Provinciën" te krij gen. Vervolgens enterden zij het schip dér O. S. P.-ers en brachten de bemanning naar het bureau. Daar is tegen drie van de maske rade-helden proces-verbaal opgemaakt we gens verstoring van de openbare orde. De lieden moesten allen eerst andere kleeren aantrekken alvorens zij het bureau weer mochten verlaten. Politie-ruiters hebben inmiddels op het Sin gel groepen schreeuwers van de O. S. P. uit eengejaagd en 't bleef er geruimen tijd rumoerig in de omgeving op dezen drukken Zaterdagmiddag. SMOKKELEN VAN MARGARINE. De controleur van de crisiszuivelwet heefi te Arnhem na een huiszoeking in een huis aan de Spijkerstraat een partij margarine in beslag genomen. Kort daarop heeft deze ambtenaar een auto aangehouden, waarin 1400 K.G. margarine aanwezig was. Ook op deze partij is beslag gelegd. DE STAKING TE ALMELO. Zaterdagmorgen hebben zich aan de bei de textielfabrieken ongeveer 200 stakers aan gemeld om heden weer den arbeid te hervat ten. Nu er zoovelen zich terugtrekken heeft de Federatie van textielarbeiders haar leden geadviseerd (en ook de overige stakers) om de staking op te geven. DE HUURDERSSTAKINGEN. Missive van minister Ruys Door de afdeeling „Volksgezondheid" van het departement van binnenlandsche zaken is aan B. en W. van Amsterdam in opdracht van minister Ruys een missive gericht inzake de huurdersstakingen. Naar „De Telegraaf" hierover mededeelt, schrijft de minister te hebben vernomen, „dat de beweging van huurstaking zich te Amster dam uitbreidt, en z.i. ingaat tegen de bestaan de rechtsorde. „Zij heeft in zekere mate, al dus de minister, een revolutionnair karakter Degenen, die aan die beweging mededoen, hebben in geen enkel opzicht aanspraak op togevendheid van de overheid". Daarom zou de minister het op prijs stellen van B. en W. de verzekering te ontvangen, dat huurstakers die uit hun woningen zijn gezet, of hun wo ningen vrijwillig verlaten, niet zullen worden opgenomen in vereenigings- of gemeentewo ningen. De minister vraagt zich af, of, voor zoover werkloozen aan deze beweging mededoen, dezen niet van steun behooren te worden uit gesloten. Alvorens echter op dit punt even tueel een beslissing te nemen, zou minister Ruys gaarne inlichting van B. en W. ver nemen over den omvang van de beweging, de daden (sabotage), waarmede de huurstaking gepaard gaat en de persoon, die zich daar aan schuldig maken. Inhouding van huurpenningen. De Amsterdamsche wethouder voor den Maatschappelijken Steun, de heer J. Douwes Jr., heeft een uitvoerige nota doen samenstel len, waarin, met vermelding van data en fei ten, wordt aangetoond dat de methode om bü wanbetaling van door de overheid onder- stonde huurders, de huurpenningen voor de rechthebbenden in te houden, reeds jarenlang door of namens het gemeentebestuur is toege past. 8 HERDENKING WILLEM DE ZWIJQ^ Voorstelling „Vader des Vadertaal Voor een stampvolle en feestelijk uitzie zaal in den Kon. Schouwburg te Den ij waarin o.a. de koningin moeder, de mini president, de minister van financiën r' zitter van de Eerste Kamer, de burgem^?r' van 's-Gravenhage, enkele Kamerleden voorzitter van het Algemeen Nederland Verbond en andere bekende figuren heenï. ooneel de eerste voorstelling Eduard Vetermans „Vader dt Verbond en andere bekende figuren Hofstadtooneel de eerste voorstelling ven van Eduard Vetermans .Vader 5 derlands", waarin het leven van Wiiu ï3" Zwijger wordt vertoond. m den De voorstelling had een uitbundio- herhaaldelijk moest er tusschen de aesl tafereelen gehaald worden. Cor van Melsert en Ed. Veterman werden met kransen en een toespraak van Ter Pelkwiik, voorzitter van het H-? ,r Comité 1933 voor de herdenking Van?S5 e 4OOsten geboortedag van prins WiliiL en Oranje. Aan het slot kwam aan het tT- Va,n schier geen einde. ?*]uich BRAND. Het veilinggebouw totaal verwoest. te Arnhem Zaterdag ruim 6 uur werd de brand» te Arnhem gealarmeerd voor een br*nw*r het gebouw van de Oeldersche fruit- T ten-, bloemen- en eieren-veiling, gel«J;ïn" schen den Westervootschen Dijk en óe 3000 vierkante meter. De brandweer rukte uit met de motorspuit en met kraanwagens Geleidelijk begon men het vuur van alle zijden aan te tasten, maar breiddezichzoo snel uit, dat spoedig bleek, dat blusschen ondoenlijk was Er is dan ook niets dan een smeulende hoop van over gebleven. Men bepaalde zich tot het nat houden van de aangrenzende gebouwen waarbij o.a. een fabriek van chemicaliën en pakhuizen van de Heide-maatschappij. Vier uren aaneen heeft men met 14 slangen wa- ter gegeven en toch zijn van eenige aan grenzende gebouwen de gootsteen nog to taal verbrand. Van vele zijn de ruiten door de hitte gesprongen. Het veilinggebouw was geheel uit hout opgetrokken en rust op een steenen voet Daarin waren geborgen zeer groot manden materiaal en honderden kisten eieren, die Zaterdag waren geveild, doch nog niet wa ren afgehaald. In een kwartier tijds was het gebouw één vlammenzee, waartegen de brandweer niets vermocht. De directeurswoning, die dicht bij het ge bouw staat, bleef gespaard. Van de hooge stadgedeelten en ook van den Rijnkant leverde de brand een prachtig schuwspel op, dat door duizenden en dui zenden Arnhemmers, die waren toegesneld, werd gadegeslagen. Tot in wijden omtrek was de rossige vuur gloed zichtbaar en duizenden menschen kwamen er op af. Onder hen bevonden zich ook de commissaris der koningin en de bur gemeester. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is te Nijmegen de 44-jarige J. A. Michels, toen hij van een perceel op de Oude Varkensmarkt bezig was de ramen te wasschen, van een ladder op straat gevallen. De man werd zwaar ge wond aan hoofd en rug. Te Nijverheidsraad heeft den minister van economische zaken en arbeid op diens verzoek uitvoerig van advies gediend over het vraagstuk van den verkoop door middel van automaten. Aan de Meezenlaan te Den Haag heelt een 21-jarige dienstbode ten nadeele van haar mevrouw een gouden armbandhorloge, een gouden broche, een zilveren potlood een hangertje met gouden ketting gestolen. Het meisje is aangehouden. De gestolen voorwerpen zijn bijna terug gevonden De rijksbemiddelaar prof. Aalberse heeft de partijen, betrokken bij het dreigend conflict in het maatkleedingbedrijf, tegen morgen tot een bespreking te 's Gravenhage. De Ned. K v. K. in België en de K. v. K. in Brussel zullen samenwerken in een ac tie tot verlaging van de douanetarieven. In den ouderdom van 60 jaar is te Enter (O.), waar hij in een buurtschap of huisbezoek was, plotseling overleden ds. C. Kroon, predikant bij de herv. gera. aldaar- Den 22 Febr. zal het 250-jarig bestaan worden herdacht van het herv. diaconiehuis te Amsterdam. Dit huis was het eerste fljjj bouw in Nederland, dat door gas verlicht werd (1816). Dank zij de waakzaamheid van het dienstdoende personeel in het zwembad van de A. M. V. J. te Amsterdam is een tnan>di daar Zaterdag uit een vest in een der kleef" hokjes eenig geld wilde ontvreemden, op h« tercfaad betrapt. Hij is gearresteerd. Als verdacht van brandstichting tof®' arresteerd de eigenaar van een villa te du sum, waar Maandagavond brand had. De arrestatie geschiedde na een do het Amsterdamsche parket ingesteld onae zoek. Mevrouw„Marie, lk zag vanochtend dat de politie agent Je kuste en Je verzette Je niets eens." "^aar mevrouw' veraet tegen de politie tocti strafbaar.", (Passing Show).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10