Rechtszaken Ruwe handen Gele tanden bil rookers «niZIOING MOTOR- EN RIJWIEL- VERORDENING. WIJZIGING WINKELSLUITINGS- VERORDENING (TEN BEHOEVE VAN VISCHWINKELS). Artikel II. rvre verordening treedt in werking op den rdfn dag na dien harer afkondiging. r en W. schrijven in bijlage no. 23: JL 2 Augustus 1932 is in werking getre- uphet Koninklijk besluit van 13 Augustus s 438, tot nadere wijziging van het v ni'oVtlijk besluit van 31 Juli 1880, S. 121, Hende bepalingen ter verzekering van de b°ïiVid der reizigers met openbare midde- vfl van vervoer. Daarbij is aan laatstge- |e" d besluit een bepaling toegevoegd van Ün volgenden inhoud: Het is verboden in een autobus te rooken 17ich daarin te bevinden met een brandende sigaar of sigaret», frigevoige artikel 15 der Wet Openbare Vervoermidde.en gelden deze wet en de uit daarvan genomen besluiten niet voor vracht daarvan genomen besluiten met voor tet vervoer van personen binnen eene ge- Lente. Weliswaar is in de aan de exploitan- ,evan den stadsautobusdienst verleende con cessie (gemeenteblad nr. 1129) voorgeschre ven: „Het is zoowel aan het personeel als •au het publiek in de autobussen te allen tijde 0-boden zich met een brandend rookartikel j„ de autobus te bevinden, of te spuwen, wtgeen door een in de autobus opgehangen bord op duidelijk leesbare wijze moet worden ingegeven", maar overtreding van deze ver bodsbepaling door het publiek vindt haar sanctie in een tegen de concessionaris te ne- men maatregel, b.v. oplegging van een geld boete. Wij achten het gewenscht, dat ook voor het publiek zelf een verbodsvoorschrift jn het leven wordt geroepen en oordeelen het bovendien van belang, dat de bepalingen, welke voor intercommunale autobusdiensten gelden, eveneens toepassing vinden voor den stadsautobusdienst. Dienovereenkomstig geven wij uwe verga dering in overweging het rooken in autobus sen van den stadsdienst te verbieden door op neming eener strafbepaling in de motor- en rijwielverordening, overeenkomende met ar tikel 6, lid 2, van het Koninklijk besluit van 31 Juli 1880, S. 121. SUBSIDIE. In bijlage no. 25 schrijven B. en W.: Het Comité voor de herdenking van den ge boortedag van Prins Willem van Oranje, dat lich op initiatief van den Burgemeester heeft gevormd, bericht ons voornemens te zijn op 25 April a.s. den eersten schooldag na 24 April 1933, den eigenlijken gedenkdag het 4e eeuwfeest van de geboorte van den Vader des Vaderlands in deze gemeente te vieren. In overeenstemming met de tijdsom 6;andigheden zaï die herdenking een sober karakter dragen. Het Comité stelt zich voor des morgens ko- raalmuziek op het bordes van het Stadhuis te doen uitvoeren, des namiddags een her denkingssamenkomst voor de schooljeugd van alle openbare en bijzondere scholen te organiseren op het Waagplein en des avonds een herdenkings-bijeenkomst te houden in de Groote kerk, welke, om de viering zoo alge meen mogelijk te maken, tegen geringen prijs toegankelijk zal zijn. Het comité hoopt, dat de gemeente een bij drage in de kosten zal willen verleenen van 500. Het heeft daartoe het ter inzage ge legde verzoekschrift ingediend. Met het oog op de beteekenis van Prins Willem voor ons onafhankelijk volksbestaan en in verband met de omstandigheid, dat het hier gaat om de herdenking van een moeite vollen tijd, waarin verschillende Hollandsche steden. ook Alkmaar, medewerkten aan 'e bevrijding van deze gewesten en naar de mate van haar krachten steun verleenden aan de bereiking van het grootsche doel waarvoor Willem van Oranje zich geheel gaf, acht de meerderheid van ons College de zen gedenkdag ook voor Alkmaar van vol doende gewicht, om een bijdrage uit de ge meentekas te wettigen, al kan zij geen vrij heid vinden het gevraagde bedrag geheel toe te staan in verband met de tijdsomstandig heden. Zij stelt u daarom voor een bedrag te ver leenen van 250 en deze uitgaaf nader te regelen bij suppletoire begrooting. WIJZIGING ALGEMEENE POLITIE VERORDENING. (ORDE WOONWAGENPARK.) In bijlage no. 21 schrijven B. en W.: De aanwijzing van standplaatsen in het Woonwagenkamp geschiedt door de politie. Als regel worden de aanwijzingen van de politie opgevolgd, maar het gebeurt, voorna mclijk bij groote drukte in het kamp, b.v. tij dens de kermis, dat er verschillende vreemde elementen in het kamp aanwezig zijn, die zich niet altijd houden aan de door de politie aangewezen standplaatsen. Op deze wijze kan de goede orde in het woonwagenpark verstoord worden, daar er geen bepalingen 2'in. op grond waarvan de politie tegen on Willige woonwagenbewoners kan optreden. Ter voorziening in deze leemte geven wij Uw® vergadering in overweging de Algemee ?e Politieverordening met verschillende bepa lnK aan te vullen. Deze aanvulling ware ir e voegen na artikel 140 der genoemde veror dening, ter vervanging van de afdeeling Xlla, ■t ke sedert de inwerkingtreding van de J^hjvaartwet en de krachtens die wet vast gestelde besluiten niet meer toepasselijk is. pJ?®' ontwerp-besluit bieden B. en W. den daartoe ter vaststelling aan. WIJZIGING REGLEMENT VAN °«DE VOOR DE VERGADERINGEN VAN DEN RAAD. K k'uf®e no. 14 schrijven B. en W.: het Rp i eerste lid van artikel 38 van gen S'enient van orde voor de vergaderin- (Gem L 5!1 ^aa(l der gemeente Alkmaar litzonHÜ nr- 1235) wordt de Raad, met lid i* enn£ van den Burgemeester, zoo die tflaan'Ln Van Wethouders, jaarlijks in de gen Ver.i ^*mber in vier permanente afdeelin- ting eeld> tot het onderzoeken der begroo- ^rto? HVan alle andere voorstellen, welke Ge f.rrw01" den Raad worden aangewezen. 'Uce afd I kheid, dat het aantal der over Het het aÜU£ ,te ,Verdeelen leden, in verband niet door vier deelbaar is, maakt het ge wenscht voor elke afdeeling het aantal leden waaruit die afdeeling zal bestaan van te vo ren vast te stellen en wel zoodanig dat de eerste afdeeling, behalve uit den Burgemees ter als voorzitter en den Wethouder, die den Burgemeester bij afwezigheid of ontstentenis in de eerste plaats als zoodanig vervangt, als onder-voorzitter, zal bestaan uit vier leden, de tweede afdeeling, behalve uit een wethou der als voorzitter, uit vijf leden en de derde en de vierde afdeeling. behalve uit een wet- ïouder als voorzitter, elk uit vier leden. B. en W. stellen mitsdien voor te nemen het desbetreffend besluit. Aantal zitting hebbende raadsleden, „Na lang zoeken eindelijk datgene, wat ik tooi- mijn tanden noodig hebl Nadat ik het drie maal gebniikt had, waren mijn tanden helder wit, noewei zij er door bet yele rooken bruin en leelHk hadden uitgezien. Ik zal geen ander merk meer gebruiken dan Chlorodont" B., Horst Bere Verlangt alleen de echte Chlorodont-tandpaata. tube Só aent en 60 oentl Overal verkrijgbaar. B. en W. schrijven in bijlage no. 19: Gelijk wij uwe vergadering in ons voorstel van 19 Juli 1932 (bijlage nr. 125) met betrek king tot de toepassing der Winkelsluitings wet 1930, S. 460, mededeelden, had de minis ter van economische zaken en arbeid toen on danks de daaromtrent gegeven uiteenzettin gen vooralsnog bezwaar tegen de door onze commissie in overweging gegeven bepaling betreffende openstelling van vischwinkels op Zondag gedurende 4 achtereenvolgende uren tusschen 9 uur v.m en 8 uur n.m. Om deze reden zijn in de winkelsluitings verordening van 21 Juli 1932 (gemeenteblad nr. 1299 geen bepalingen opgenomen betref fende vischwinkels. Gevolg daarvan is, dat deze winkels de wettelijke bepalingen moeten naleven en des Zondags slechts tot 12 uur 's middags open mogen blijven. Daardoor lij den de vischwinke'iers inderdaad groote scha de in verband met een sterk vermin derden omzet. Het blijkt n.1. in een groot aan tal gezinnen gewoonte op Zondagavond ge rookte of andere onmiddellijk voor gebruik gereed zijnde visch te koopen. Naar aanleiding van een door een der be langhebbenden bij den minister ingediende klacht hebben B. en W. opnieuw gelegenheid gehad, uitvoerig het belang van een afwij king der wet ten behoeve der vischwinkels uiteen te zetten, onder overlegging van een rapport van den commissaris van politie. Deze stukken liggen voor uwe vergadering ter inzage. De minister heeft daarin aanlei ding gevonden het aanvankelijk bestaande bezwaar tegen afwijking der wet te laten ver vallen in zoover, dat thans op goedkeuring van een openstelling van 4 tot 8 uur des na< middags mag worden gerekend. Wij stellen u daarom vóór de winkelslui tingsverordening dienovereenkomstig te wij zigen. WIJZIGING ALGEMEENE POLITIE VERORDENING. (WERING HINDER VAN MUZIEK.) In bijlage no. 22 schrijven B. en W.: In onze commissie hebben wij geruimen tijd gelegen overwogen, of er naast bepalin gen in het belang van een ongestoorde radio ontvangst inmiddels opgenomen in art 227a der Algemeene Politieverordening nog maatregelen behooren te worden getrof fen ter voorkoming van overlast van radio- muziek e.d. Aanvankelijk meenden wij, dat hinder, als hiervoor bedoeld, uiterst zelden voorkwam. De gevallen waarin voor recla me-doeleinden van een luidspreker gebruik wordt gemaakt, waarvan het geluid op de straat duidelijk hoorbaar is, nemen evenwel voortdurend toe. Maar ook afgezien van het gebruik van luidsprekers voor reclamedoeleinden aan en op den openbaren weg, wordt dikwijls over last ondervonden van luidsprekers, in het bij zonder door de aangrenzende bewoners. Ge lukte het in den beginne veelal aan de politie den bezitter van den luidspreker te bewegen aan de wenschen van zijn buren tegemoet te komen, in den laatsten tijd stuit de politie wel eens op onwil om het maken van hinder lijke geluiden met radiotoestellen te staken en voelt zij het gemis van een strafbepaling, waarmede tegen eventueele onwilligen kan worden opgetreden. In verband met vorenstaande achten wij het gewenscht. dat de Algemeene Politiever ordening wordt aangevuld met een tweetal bepalingen, en wel een bepaling, die het ge ven van radiomuziek e.d. aan of op den open baren weg verbiedt, behoudens toestemming van B. en W., alsmede een bepaling, die in het algemeen het veroorzaken van voor de buren hinderlijke muziek e.d. met radiotoe stellen verbiedt en waarvoor geen ontheffing mogelijk behoort te zijn. Beide bepalingen zijn zoodanig geredigeerd, dat daaronder valt niet alleen muziek van radiotoestellen maar ook van pick-ups, gramofoons en mu ziekinstrumenten. Dienovereenkomstig bieden B. en W. een besluit ter vaststelling aan. GEMEENTELIJKE BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts-Arbeidsbeurs. Tel. 838. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 9—12 en van 25 uur. Op Maandag en Donderdagavond van 78 uur. Bemidde ling voor vrouwelijk personeel dagelijks van 2—5 uuiuitgezondei d 's Zaterdags De D'recteur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 waterb opzichteis, 1 bouwk. opzichter, 3 opz. teekenaars, 9 b. tonwerkers, 1 stuc opperman, 1 glas in loodzetter, 2 straatmakers, 1 terraz- zowerker, 2 steenhouwers, 1 steenblikker, 8 voegers, 21 stucadoors, 75 schilders, 58 met selaars, 26 opperlieden, 108 grondwerkers, 100 timmerlieden. Groep metaalnijverheid: 18 bankwerkers, 13 loodgiers, 11 electriciens, 7 klinkers, 9 monteurs, 6 machinisten, 12 ijzerwerkers, 9 metaaldraaiers, 8 smeden, 2 scheepstimmer lieden, 2 blik bewerkers, 9 stokers, 2 scheeps- teekenaars, 1 metaalvijler, 4 plaatwerkers, 4 ketelmakers, 4 scheepsbouwers, 3 autog. las- schers, 5 vuurwerkers, 2 kernmakers, 1 ko perslager, 3 wagenmakers, 1 electro-techni- cus, 1 radiomonteur, 2 voorslaanders, 1 tandtechniker, 2 instrumentmakers, 1 con structiewerker, 5 carosseriebouwers, 3 machi- neteekenaars, 2 rijwielherstellers, 1 zandbe- reider, 1 metaalschaver, 4 lijnwerkers, 2 me taalslijpers, 1 operateur, 1 fitter, 5 zandvor- mers. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 11 bakkers, 3 slagers, 2 koks, 1 botermaker, 1 suikerbewerker, 2 sigarensorteerders, 2 siga renkistjesplakkers, 2 tabaksbewerkers, 1 ta bakstripper, 1 ringster, 47 sigarenmakers. Overige beroepen: 24 pakhuisknechts, 5 incasseerders, 7 mach. houtbewerkers, 4 let terzetters, 2 borstelmakers, 21 meubelma kers, 1 mach. zetter, 10 boerenarbeiders, 2 kistenmakers, 1 kalkbrander, 30 chauffeurs, 8 magazijnbedienden, 5 koetsiers, 4 chem. reinigers, 1 chem. perser, 4 winkelbedienden, 4 boekbinders, 1 schoenmaker, 3 zakkenstop- )ers, 1 kellner, 3 drukkers, 4 kleermakers, 4 bloemisten, 3 kappers, 6 beh.-stoffeerders, 1 carosseriebekleeder, 1 verfbereider, 10 verte genwoordigers, 7 kantoorbedienden, 13 tuin- ieden, 273 los-arbeiders, 41 transportarb. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 51, sigarenindustrie 23. Overige beroepen: 9. Jeugdige werkloozen in diverse beroc-en: 34. Geplaatst: 11 werkzoekenden. Alkmaar, 13 Februari 1933. De Directeur v.n., ED. v. d. HEUVEL. KORTE BERICHTEN. Met negen tegen vijf stemmen heeft de gemeenteraad van Opsterland besloten niet te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten van Friesland om het raadsbesluit in te trek ken, waarbij de opcenten op de hoofdsom op de personeele belasting is vastgesteld op 130, daar de regeering 200 eischt. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 10 Febr. EEN DOKTER DIE GEEN GENOEGEN NAM MET DE BEHANDELING. Een t© Bergen practizeerende arts, dr. A. H. v. G., heden voor den Kanton rechter gedaagd, omdat hij bij den onge- lukkigen overweg der Ned. Spoor bij de Wognumsche Buurt te Alkmaar met zijn auto den spoorbaan was opgereden, niettegenstaande een der sluitboomen in dalende positie was, uitte zijn ontevre denheid over de manier waarop bij al daar als 't ware in een val was geraakt en er met hem een spelletje was ge speeld als de kat met de muis. Zijn bezwaren tegen het hem ten laste gelegde feit gaven den kantonrechter aanleiding de zaak aan te houden tot 24 Febr. en alsdan zullen als getuigen wor den gehoord de seinhuiswachters de Cock van Delwijnen en Witvliet, bene vens een ooggetuige uit het publiek, de chauffeurs Strooker. 'N DOEKJE VOOR 'T BLOEDEN? De heeren Leen BI. en Albert Zw., visschers, die verleden week terecht stonden wegens overtreding van artikel 461, het loopen in de duinen van jhr Six, hadden, nu de verbalisant Daan Koe lewijn werd gehoord, weinig meer in het midden te brengen. De Kantonrechter noemde hun verweer, dat er geen bord stond, 'n doekje voor 't bloeden en ver oordeelde ieder tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. EEN ROEKELOOZE CHAUFFEUR. De 27-jarige heer P. J. S. uit IJmuiden geleek zoo op het oog 'n bescheiden mannetje, doch het bleek dat hij niet alle kaas van zijn boterham liet eten. Bedoelde heer had op 30 Dec. te Koedijk op den Bovenweg met zijn luxe wagen achter twee fietsers rijdende, deze wiel rijders willen passeeren op 't zeer onge legen moment, dat van de andere zijde een autobus naderde. Een der wielrijders de 68-jarige tuinder Jan Joman, werd door den auto van zijn fiets op het spat scherm geschept, terwijl zijn rijwiel op eigen initiatief doorreed en 'n open staand poortje in liep. Eenige schade werd niet aangericht, behalve dan aan de autobus, wat op slechts 3 werd be rekend. De ambtenaar feliciteerde zoowel den fietser als den verdachte omdat deze roekeloos rijmanier zoo goed was afge- loopen en eischte tegen verdacht 40 boete of 30 dagen hechtenis. De uit spraak luidde 25 boete of 25 dagen hechtenis, benevens betaling van de 3 schadevergoeding. DE KANKERJUFFROUW VAN CASTRICUM VOOR DEN KANTON- RECHTER. Veroordeeld tot 200 boete. De belangrijkste zaak, heden behan deld, was het proces tegen de 33-jarige mej. Hendrika Gl., huisvrouw H. te Castricum, die terecht stond wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunde. Zij was namelijk in 't bezit ge komen van het geheimzinnige kanker geneesmiddel, het eigendom van de reeds tal van jaren bekende bankerjuf frouw van Castricum. Dit was een tante van mej. H. en zij had het aan haar na gelaten opdat deze dit middel, dat bestond uit kussentjes, met kruiden ge vuld, ook na haar dood zou kunnen toe passen. Mej. H. had niet veel lust die op dracht te volbrengen, doch op heftig aandringen van de 75-jarige vrouw toe gegeven. Onder meer had zij dan ook onder behandeling gehad een pension houdster te Castricum, die op aanraden van een vriendin uit Haarlem, haar had geraadpleegd. Zij ontving toen het medi cament benevens een hoeveelheid Ber gerac, 'n wijnsoort, voor wassching van het aangetaste lichaamsdeel. De toe stand was echter na het gebruik van de kussentjes zoo verergerd, dat de hu'p van den chirurg Dr. Schouten te Hilver sum werd ingeroepen. Deze achte opera tie noodzakelijk, niet omdat het ge zwel door de behandeling was toe genomen, doch omdat hier geen ander middel zou baten. Het aangetaste lchaamsdeel was voorts door de aan wending van de kusentjes zeer geha vend en ontstoken. Door mej. H. werd winstbejag ontkend. Zij liet in alles haar cliënten vrij en animeerde niet om het middel toe te passen. In ernstige geva'- len verwees zij direct naar den genees heer. Geld nam zij niet aan, doch liet het aan de beleefdheid der cliënten over haar te honoreeren. Dr. Schouten ontkende aan het ge neesmiddel eenige waarde te hechten. Door de aanwending gaat integendeel den tijd verloren, terwijl spoedig opera tief ingrijpen hoogst gewenscht is. Vol gens meening van dezen getuige-deskun- dige kunnen de gevallen, waarin baat werd gevonden, niet worden aangemerkt als een axioma. De ambtenaar hield een scherp requi sitoir, waarin hij wees op het gevaar lijke der behandeling, alleen reeds om dat daardoor tijdig chirurgisch ingrij pen, dat alléén nog redding moge'ijk maakt, wordt verzuimd. Het is duide lijk, dat de geneesheeren, indien inder daad bij dit kankermiddel baat werd ge vonden, niet zouden aarzelen in het be lang der menschheid, die zoo door deze vreeselijke ziekte wordt geteisterd, zich daarvan meester te maken. De verdachte werd voorts ernstig ge waarschuwd niet met deze practijken door te gaan. Er zou ernstig op haar worden gelet. Er moet radicaal een eind aan worden gemaakt. Ten slotte vorderde de ambtenaar 300 boete subsidiair 100 dagen hecht. De Kantonrechter daarop direct uit spraak doende, overwoog in zijn vonnis door de heldere, gedocumenteerde en deskundige uiteenzetting van dokter Schouten tot de overtuiging te zijn ge komen dat aan de gevaarlijke praktij ken van deze kankerjuffrouw hoog noo dig een eind moest worden gemaakt en veroordeelde haar tot 200 boete subs. 100 dagen hechtenis. EEN AANRIJDING. Op de Noordervaart onder Oterleek, die 4 Meter breed is en dus bij 't voorbij rijden motief geeft tot voorzichtigheid, ontmoetten op 19 December elkander een autobus uit den Beemster en 'n groote verhuiswagen uit Haarlem. De chauffeur van laatstgemeld gevaarte week niet voldoende naar rechts en een aanrijding bleef niet uit. Tot schade van den Haarlemmer stuurman, genaamd Ewald van E., die werd opgeknapt met 25 boete of 25 dagen hechtenis, bene vens schadebetaling van 23.20. EEN LANTAARN OMVER GEREDEN. Een rondreizend manufacturier uit Purmerend, de heer A. de H., bevond zich op 3 Januari te Egmond aan Zee en had toen het ongeluk, dat zijn verdien sten van de heele week misschien wel opslokte, om met zijn achteruit loopende auto een lantaarn der gemeente te kap- sijsen. Natuurlijk was ten Bruggencate er als de kippetjes bij om procesver baal op te maken. De toegebrachte scha de werd vastgesteld op 27.50. Mijnheer dc H. heden terecht staande, mopperde nogal wat over de zijns inziens onjuiste dagvaarding, waarop mr. Brues Tack met woeker terug mopperde en niet min der dan 30 boete of 30 dagen hechtenis requireerde. De kantonrechter legde slechts 8 boete of 8 dagen hechtenis op, benevens toe wijzing van den eisch tot schade, die echter door den heer de H., als fatsoen lijk automobilist, reeds is vergoed. BLOEMKOOLBLADEN IN DE VAART GEGOOID. De heeren A. Gr. en Klaas Sch. uit Kcedijk moesten terecht staan wegens het verontreinigen van openbaar vaar water te St. Pancras door het inwerpen van bloemkoolbladen. Alleen de 51- jarige Klaas Sch. was verschenen en be titelde den Kantonrechter als „eerwaar de'Voorts was hij zoo spraakzaam en onbegrijpelijk, dat de Kantonrechter aanleiding kreeg tot de vraag of hij soms 'n slokje te veel op had. Met ver ontwaardiging werd die verdenking af gewezen en ten slotte werden de par tijen het eens door 3 boete of 3 dagen hechtenis, natuurlijk met dien verstan de dat aan Klaas niet werd gevraagd of hij zich met deze straf kon vereenigen. TE VEEL GEDRONKEN. De 29-jarige vrijgezel Willem K. te Alkmaar was in den avond van Zater dag 7 Januari aldaar op de Oudegracht aangetroffen in een toestand, omschre ven in art. 453 strafrecht hls het verkee- isn in kennelijken staat. De zondaar stond heden terecht en liet niet na krachtig te protesteeren tegen de ten lastelegging. Het was absoluut onwaar, dat hij dronken zou zijn geweest van 2 potjes bier die hij in „makon Wage naar" zou hebben geconsumeerd. Hij had aan den agent gevraagd of hij dron ken was en toen had doze geantwoord Nee, dronken niet, maar „lazarus!" Waar Willem ru zoo'n beetje op de voordracht staat voor rustoord „Veen- huizen" is het natuurlijk voor hem van veel belang, dat hij zich weet te onttrek ken aan den greep van justitia en dus wera besloten a.s. week den verbalisant Verbaan te hooren over het verschil tus schen „dronken" en „lazarus". VOOR 6 MAANDEN MET VACANTIE NAAR HUIS GESTUURD. De „torenmaker" M. V. te Uitgeest schijnt een wonderlijke automobilist te zijn, terwijl er ook eenige reden bestaat te twijfelen aan zijn geheelonthouding. Althans komen voortdurend processen- verbaal binnen over het slordige rijden van dit heerschap. Thans werd hem weer in de schoenen geschoven dat h( op 30 November te Uitgeest op den ta melijk breeden Middelweg een aange spannen bakkerswagen, bestuurd dooi Doos 30en60ct. den bierhandelaar J. Vermeulen, had aangereden, hoewel er ruimte genoeg was om te passeeren. Mede in verband met de vele klachten, vermeende ambtenaar en rechter, dat een dergelijke rijder niet op den rijweg thuis hoorde en werd hij veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis, schadebetaling en ontzegging rijbe voegdheid voor den tijd van 6 maanden. EEN VERKEERDE NAAM OPGEGEVEN. De visscher A. Zw. Cz. werd op 20 De cember te Castricum betrapt op het konijnendelven en gaf alstoen op te zijn genaamd Cor Groen. Thans stond hij voor beide feiten terecht, doch hoewel egevende een valschen naam te heb ben genoemd, ontkende hij naar konij nen te hebben gegraven. Deze contra dictie werd wel 'n beetje vreemd gevon den, dus moet a s. week de verba'isant het raadsel maar eens oplossen, welke reden er is voor iemand, die zich niet van eenig kwaad bewust is, zijn eigen naam te verstoppen. VERBODEN WAPENS. Een 18-jarige bloemist, Hendr. H., uit Castricum, verscheen met een zonnige lach op zijn jong gezicht wegens het feit dat hij op 17 December in de nabij heid van zijn ouderlijke woning met een windbuks had rond geflaneerd. Dit wapen was thans ter zitting aanwezig en werd door den kantonrechter zaak kundig geinspecteerd. De voormalige eigenaar van de buks, die thans ver beurd is verklaard, ontkende op iets an ders te hebben gejaagd dan op afgekeur de pannetjes en ledig© blikjes. Hij werd veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen hechtenis. RIJDEN ZONDER LICHT. De 18-jarige krulharige Oeke A. had in den avond van 4 Febr. op het Zeglis te Alkmaar zonder licht gefietst, 2 boete of 2 dagen hechtenis. NOG 'N PAAR NAKOMERS. Twee comparanten bleken, toen alles reeds was afgeioopen, nog in de coridor rond te scharrelen, dus werd de zaak maar weer heropend. Het waren de hee ren Leen B. uit Egmond aan Zee, die te Castricum op verboden terrein had ge wandeld en D. N., 'n chauffeur te Stom- petoren, volgens procesverbaal van bri gadier Talsma, gesnapt te Schermer- horn ter zake het rijden met onvoldoen de achternummer. Beide zaken werden op grond van de ontwikkelde bezwaren aangehouden tot 17 Febr. SCHRIFTELIJKE VONNISSEN. J. T., fouragefc andelaar te St. Pancras, het voorhanden hebben van stankver- spreidende stoffen in casu vischmeel, te Alkmaar, 8 boete of 4 dasren hecht. N. M van L., aannemer Alkmaar, ver zuimen van een geluidssignaal vaar de veiligheid van 't verkeer zulks vordert 6 boete of 6 dagen hechtenis. Strafzitting van 10 Februari 1933. Schriftelijke uitspraken. Overtreding Motor- en Rijwielwet: C. M. van L. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding Politieverordening Alk maar: J. T. te St. Pancras 8 boete of 4 dagen hechtenis. Mondelinge uitspraken. Overtreding Motor- en Rijwielwet: J. T. te Koedijk 2 boete of 2 dagen hechtenis, P K. te Harenkarspel 2 boete of 2 dagen hechtenis, O. A. te Heiloo 2 boete of 2 dagen hechtenis, W K. te Broek op Langendijk 2 boete of 2 dagen hechtenis, J. G. te St. Pan cras 4 boete of 4 dagen hechtenis, W. J. M. te Heiloo 4 boete cf 4 dagen hechtenis, P. H. K. te Haarlem 6 boete of 6 dagen hechtenis, J. 3. te Birgen 4 boete of 4 dagen hechtenis, H. R. te Am sterdam 6 boete of 6 dagen hechtenis, C. J. van den B. te Anna Paulowna 7 boete of 7 dagen hechtenis, E. B. te Hei loo 4 boete of 4 dagen hechtenis, A. de H. te Purmerend 8 boete of 8 dagen hechtenis, E. van E. te Haarlem 25 boete of 25 dagen hechtenis met toewij zing der civiele vordering ad 23.20 aan S. H. te Beemster, J. K. te Noord- scharwoude 2 boete of 2 dagen hechte nis, G. K. te Noordscharwoude 2 boete of 2 dagen hechtenis, J. K. te Castricum 4 boete of 4 dagen hechtenis, P. J. S. te IJmuiden 25 boete of 25 dagen hech- tens met toewijzing der civiele vorde ring ad 3 aan L. T. te Oudkarspel, M. V. te Tilburg 25 boete of 25 dagen hechtenis met ontzegging motorrijtuigen te besturen gedurende 6 maanden en toewijzing der civiele vordering ad 20 aan J. V. te Uitgeest, W. S. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechtenis, H. J. G. te Gorichem 3 boete of 3 dagen hechte nis, K. N. te Hengelo 3 boete of 3 dagen hechtenis, P. v. d. K. te Oosterhout 4 boete of 4 dagen hechtenis, H. J. G. te Gorinchem en A. H. D. te Rotti'*uam ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, A. G. en K. S. te Koedijk ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding vuur wapenwet: H. H. te Castricum, 4 boete of 4 da« gen hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen buks. Overtreding arbeidswet: E. V. te Schermerhorn, 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding art. 436 van het Wetboek van Strafrecht (onbevoegd uitoefenen der geneeskunde): Ha. H. te Castricum, 200 boete of 100 dagen hechtenis. Overtreding art. 461 van het Wetboek vaa Strafrecht (loopen over verboden grond): L. B. en A. Z. te Egmond aan ietjer l&öte ol 5 dagen

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9