Van Rommelzaken Hobbeltie £and= w QemeeiUecadeti te Maastricht met een uitgezochte collectie (Terra-Nova hard-hótel porselein, welk por selein nog voor kort in hoofdzaak in het bui tenland werd gemaakt. De tooneelzaal is geheel bezet en laat op fiet tooneel nog juist ruimte voor een strijk je, dat gedurende den duur der tentoonstel ling ter opluistering aanwezig is. Achtereenvolgens treffen wij hier aan een tweetal stands van de fa. de Wijs en Broers met de meest uitgebreide sorteering comesti- bleswaren. De firma Spruit uit Alkmaar exposeert in een drietal stands Kofa artikelen, waar naast de Zuidhollandsche Koffie- en Thee handel te Rotterdam een monsterkamer heeft De „Karperton" te Alkmaar stelt een groote verscheidenheid in kaasproducten ten toon. Op het tooneel vinden we allereerst een stand van B. A. v. d. Ven en Co. te Delft met hare likeuren en limonades; leverancier van den Centralen Bond van Pensionhou ders. Hier vinden we ook de bekende blikgroen- ten en jams van de „Hero" Conserven fa brieken te Breda, terwijl „Wellner Silvello" exposeert met een groote collectie tafel zilver. Voor de hótel- en pensionhouders moet het een voordeel zijn, dat dit tafelzil ver geen vlekken vertoont en nimmer behoeft te worden gepoetst. De Nederl. Borstel Centrale te Rijswijk toont in haar stand een collectie borstels in allerlei vorm en geschikt voor allerhande doeleinden. Weder in de zaal afgedaald, wordt ons oog direct gevestigd op een bijzonder soort rieten meubels van de fa. Marten Ten Wolde te Noordwolde. Voor de dames, doch voor de heeren niet minder, is de tafel van de Alkmaarsche Landbouwhuishoudschool met medewerking van den Noordholl. Pluimveebond, met hare diverse kip- en eiergerechten een groote at tractie. Hier wordt getoond wat men alzoo van de kip en haar ei kan klaar maken. De Directrice heeft alle eer van de sierlijk op gemaakte schotels, met kouden kip, ragoutje in rijstrand, vliegenzwammen, citroenkaasje, eiergerechten als roereieren, verschillende nagerechten en cake's, alsmede de aardig versierde eieren voor Paschen. Onder haar leiding bereiden eenige meisjes een heerlijk iippenragoutje, 't welk de bezoekers in schelpen wordt opgediend. Een vertegenwoordiger van de „Hamilton- Beaeh" stofzuigers overtuigt den bezoeker van het groote reinigingsvermogen van deze stofzuiger. In de stand van de fabriek van Maggi's voedingsmiddelen te Amsterdam worden de verschillende maggi-producten tentoonge steld. Haas' Azijnfabrieken, de eenigste fabriek van Reincultuurproducten, naar men ons mededeelde, exposeert, behalve haar azijnen, augurken en andere tafelzuren en mosterd. De fa. Roos uit Schoorl exposeert met houten tuinmeubelen. Met een uitgebreide collectie huishoudelij ke artikelen voor het pensionbedrijf is de heer Trijbetz uit Alkmaar aanwezig; in 't bijzonder vraagt de aandacht een zelfwer kende roerzeef „Passe-Vite". De rustiekwerken van de fa. Reijer en van Essen zien er aantrekkelijk uit en zullen in de tuinen van vele pensionhouders zeker geen slecht figuur slaan. De heer J. Buisman uit de Molenstraat heeft van zijn luxe-gebak-en-brood alsmede van verschillende vulartikelen veel werk ge maakt. Voorts heeft de Boter-Centrale-Bergen een aantrekkelijke stand met haar boter- en kaasproducten. De heer J. van Vliet te Bergen heeft een mooie collectie pot- en snijbloemen en cac- tussenverzameling tentoongesteld. De heer C. A. Brandwijk heeft de afdee- ling sigaren, sigaretten en rookartikelen op de hem bekende wijze verzorgd. In de eetzaal exposeert de fa. H. A. van Abbe te Amsterdam met haar eigen IJspoe- derproduct en voorts met allerlei artikelen noodig voor de bereiding van consumptie-ijs. De fa. Cuperus te De Bildt heeft een af- deeling van luxe drukwerken, postpapier, pe riodieken en reclamemateriaal. De Belvédère Puddingfabriek te Nijmegen exposeert diverse puddingpoeders. Een aardig zitje heeft de fa. Fernantzen Schmitz „De Komeet", waar de vermoeide bezoeker onder het genot van een geurig kopje thee of koffie een oogenblik kan uitrus ten. Rest ons nog te vermelden de stand van de welbekende Pfaff naaimachines, waarvan de heer A. Plomp te Bergen vertegenwoordi ger is. Wij kunnen een ieder aanbevelen eens een kijkje te gaan nemen, waartoe nog slechts twee dagen de gelegenheid bestaat De ten toonstelling is dit ten volle waard; de Com missie komt zeker een woord van lof toe voor de keurige wijze waarop alles verzorgd is, terwijl de inzenders al het mogelijke heb ben gedaan hun stands aantrekkelijk te maken. r De Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer houdt morgenavond in „De Rustende Jager' haar algemeene jaarver gadering. die ook toegankelijk is voor nieuwe leden. De voorbereidingen voor het samenstellen van de pensiongids 1933 zijn reeds getroffen. De administratrice, mevr. Evenhuis. houdt 21 en 22 Februari van 1012 uur en van 2—4 uur zitting om aan pensionhouders en verhuurders alsnog gelegenheid te geven daarvoor opgave te doen. noordscharwotjde. Een jubileum. De vereeniging „Onderling Hulpbetoon" fiield Dinsdagavond ten huize van den heer Jn. de Bakker. Een 80-tal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer J. Kuiper, wees er op, dat het leven der ziekenkassen de laatste jaren tamelijk duur is geweest. Het is vandaag 20 jaar geleden, dat de penningmeester, de heer P. van Dijk, zijn in trede in het bestuur der vereeniging deed en na dien onafgebroken met ijver voor de vereeniging heeft gewerkt, zoodat een groote arbeid van den jubilaris in het ziekenfonds ligt. Ter herinnering werd den heer van Dijk een zilveren horloge met insa.ptie aange boden. De rekening van den penningmeester, den heer P. van Dijk, was in orde bevonden. De ontvangsten waren 2945,73. de uil gaven 2867.32, batig saldo 78.41. Her totaal bezit der vereeniging is thans f 4788,12 tegen verleden jaar f 4531.65 een vooruitgang dus van 256,4S. Er zijn 3t>3 uitkeeringen gedaan. De voorzitter antwoordde, dat tengevolge der verlaagde uitkeering dit kleine overschot ontstaan was, wat maar even meer is dan de rente der reserve. De reserve moet sterk worden gehouden. Men wil weer gaarne naar de uitkeering van 12 per week terug Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer Kansen, ontkenen wij, Jat zien nog steeds jonge krachten aansluiten Het bestuur heeft 4 maal vergaderd en aangenaam samen gewerkt. De Federatievergadering is bijge woond. Men heeft besloten niet bij den Bond aan te sluiten. Het aantal leden bedraagt thans 180 volle en 76 voor de resteerende 20 pCt. der ziektewet. Verleden jaar waren deze cijfers resp. 178 en 78. De heeren J. Kuiper, D. Kansen en C. Kuiper waren aftredend en werden allen her kozen. De adviseur, de heer P. Zut werd bij ac clamatie herkozen. Het bodeloon werd op voorstel van het bestuur ongewijzigd gelaten, n.1. op 2 cent per lid en per week De bode. de heer A Bcot. is op het oogenblik 12jaar bij de vcieeniging in dienst, wat de voorzi'tu met eenige woor den herdacht. De uitkeering van het ziekengeld werd on veranderd gelaten, n.1. op 26 weken f 9 per week en 26 weken 4 50 per week. Onder de aanwezigen en de zieken werd 4 maal 3 maanden vrijstelling van contri butie-betaling verloot. De gelukkige winnaars waren de heeren P. de Geus Az., A. v. d. Molen, C. Hemke en P. Ooyevaar. De voorzitter las de circulaire voor van den Bond van Ziekenkassen boven het Y en deelde mede, dat in de Federatie-vergadering niet veel voor aansluiting bij genoemden bond werd gevoeld. De kosten zullen hooger zijn, terwijl de voordeelen niet veel grooter worden. De heer G. IJt'f deelde mede, dat Oud karspel de noodzakelijkheid van aansluiting niet inziet. Op een vraag uit de vergadering ant woordde de voorzitter, dat, a1s leden naar een andere plaats verhuizen, zij zoo lang lid der vereeniging kunnen blijven, tot zij lid van de vereeniging in de plaats hunner in woning zijn geworden. Men besloot niet aan te sluiten. Bij de rondvraag bracht de heer D Kansen den penningmeester hartelijke woorden van dank voor de ondervonden samenwerking. Spr. ging een en andtr uitvoerig na en hoopte dat de jubilaris zijn 25-jarig jubileum mag vieren. De heer Van Dijk verkreeg hierna het woord. Spr. dankte den secretaris, de com missarissen en den voorzitter voor de aan gename samenwerking, er op wijzende, dat de secretaris al even lang in functie is als spr. penningmeester is. Spr. deelde mede, in zijn penningmeesterschap 5700 kwitanties te heb ben uitgeschreven en bijna 29000 te hebben uitgekeerd. Het hoogste uitkeeringsbedrag is f 391S het laagste f 7.16 per jaar is ge weest Het ledental is ongeveer gelijk ge bleven. De heer D. Bruin wi'de het salaris van den penningmeester verhoogen, doch deze wilde daarvan niet weten in verband met den slechten tijd. De heer G. IJff dankte voor de uitnoodi- ging voor deze vergadering. Spr. feliciteerde de vereeniging met een bestuur met zoo'n staat van dienst. De heer H. Slikker vroeg namens de com missarissen. of de zieken, als ze weer bijna hersteld zijn en zich buiten de gemeente be geven, die bij het bestuur of Je commissa rissen willen opgeven. De heer D. Kansen voegde iheraan toe, dat zij, die dit niet doen, Lans loopen, te worden geroyeerd. De voorzitter wees op de noodzakelijkheid, dat losse arbeiders een arbeidskaart hebben, daar zonder afgeteekende arbeidskaart geen uitkeering van de ziektewet zal plaats hebben. Arbeiders met meer dan 6 werklooze dagen in de 2 maanden ontvangen ontvangen geen uitkeering van de ziektewet. Hierna sluiting. LANGENDÏJK. De Arbeiders-avondschool van het Insti tuut voor arbeidsontwikkeling telt, naar men ons meedeelde, ruim 50 leerlingen. Het be stuur heeft nu aan de gemeentebesturen verzocht het lesgeld der werkloozen en voor Ijen die in werkverschaffing arbeiden, voor rekening der betrokken gemeenten te nemen. Met betrekking tot de voorstellen tot loonsverlaging van het personeel der Ge meenschappelijke Lichtbedrijven voor de Langendijker gemeenten en St. Pancras is men in het georganiseerd overleg niet tot eenstemmigheid gekomen. Van den kant va.i de vertegenwoordigers van het personeel geeft men de voorkeur aan een vermindering van 6 pet., aanvangende bij een loon van 1000 boven dat van het bestuur der Lichtbedrijven, dat een salariskorting wil toepassen met vrijlating van 25 pet. van het loon. TEXEL. De jaarvergadering der vereeniging Texelsche Alg. Wijkverpleging, Maandag avond gehouden in café Den Burg was als gewoonlijk slecht bezocht. Na opening en voorlezing der notulen, las de heer W. Kel der een keurig verzorgd jaarverslag voor Hieruit bleek, dat aan giften 58 meer was ontvangen dan geraamd was, doch dat ver schillende zedelijke lichamen, hun jaarlijk sche bijdragen hadden verminderd. Een, on der bijzondere bepalingen, aangeboden le gaat van 500 werd aanvaard. Dit legaat was destijds onder vruchtgebruik door den her D. Daalder vermaakt aan Texelsch Be lang, na ontbinding dezer vereeniging werd het aan de Wijkverpleging aangeboden. Door de drie wijkzusters werden 6565 be zoeken afgelegd. Deze zusters wekken ten zeerste de tevredenheid van het bestuur op. Uit de overgelegde rekening bleek, dat ae ontvangsten 6927.83 en de uitgaven 7698.66 hadden bedragen. Het nadeelig saldo werd aangezuiverd door de Prov. commissie Wijkverpl. in N -H De rekening werd in orde bevonden. Bij t vaststellen der begrooting bleek, dat het ge meentesubsidie was gebracht van 1500 op 1425. De bijdragen van zedel. lichamen werd geraamd op f 450, de extra giften op 250. Het bestuur zag zich gedwongen het salaris der wijkzusters met 7 te verminde ren. Het nadeelig saldo '33 werd geraamd op 762.49. De aftredende bestuursleden werden met groote meerderheid herkozen. De voorzitter bracht dank aan mej. E. Langeveld voor 't beheer der linnenkast. Bij de rondvraag bracht de heer IJ. Lap het ziekenvervoer bij ijsgang ter sprake, vooral het aan boord brengen der zieken. Gezegd werd, dat 't bestuur van T.E.S.O. overwegen zal, op welke dit het beste kan ge schieden. Hierna sloot de voorzitter, notaris Mulder, de vergadering met dank voor de aangename besprekingen. BROEK OP LANGENDÏJK. Een buitengewone ledenvergadering werd gehouden Dinsdag 14 Februari 1933, 's avonds half acht in het lokaal van den heer J de Boer. Voorzitter was de heer J. Wie- li ngs. De heer G. Glas deelde mede wat de be doeling was van het beleggen dezer vergade ring en wel een bespreking te voeren betref fende een kunstbaan in het buitenland. Gememoreerd werd de vele pogingen welke in het werk gesteld zijn, met als resultaat dat eindelijk een stuk land gehuurd kan wor den, hetwelk een kosten met zich medebrengt van 260. Zou dit plan ten uitvoer gebracht worden, dan moet eerstens de contributie ver hoogd worden van 0.50 op 1 per jaar. Terwijl men bovendien na dezen maatregel nog voor de moeilijkheid komt bloot te staan, dat hiermede niet kon worden volstaan. Ter wijl nog een geheele reeks van bindende be palingen gemaakt moeten worden, welke be zwaren op zullen leveren voor de toekomst Het bestuur verbindt er tevens de voor waarde aan, dat 's avonds niet gereden wordt bij kunstlicht, en dat de baan 's Zon dags gesloten blijft. De heer C. Smit was voor een kunstbaan en wenschte het land te huren voor den tijd van 5 jaren, het welk allicht goedkooper uit zal komen wat betreft de huurprijs. De voorzitter deelde mede, dat één der eigenaren van het land daarvoor niet te vin den is. De heer Smit wenschte eveneens dat ook gereden wordt bij kunstlicht. De voorzitter deelde mede, dat deze 's avonds niet beschermd is, daar men toch niet verlangen kan, dat het besiuur 's avonds ook aanwezig is, daar komt nog bij dat de baan dan 's avonds twee keer opge knapt moet worden, hetwelk extra kosten met zich mede brengt. De heer Troost zeide, eenigszins teleurge steld te zijn in de houding van het bestuur. De algemeene gang van zaken is dat het be stuur richtlijnen aangeeft. Dat is nu niet ge beurd. Er wordt nu gezegd, dat wenscht men een proef met een kunstbaan te nemen, dan moet de vergadering dat maar uitmaken. Zulks is niet goed. Mijn vraag is, zeide spr., ziet het bestuur er kans voor om de voorge stelde zaak te financieren. De heer De Jong vroeg of er wel voldoen de rekening is gehouden met al de eigenaren van het land. Spr. is van meening. dat er nog één vergeten is, welke'belang heeft bij de loozing van het water. De secretaris deelde mede, dat zulks onder de oogen is gezien, en vertrouwt in deze op de welwillendheid van die eigenaar, daar met de loozing betreffende het water van het land rekening is gehouden. Betreffende de vraag van den heer Troost werd medege deeld, dat in het bestuur de gedachte heerschte, dat bij heffing van dubbele con tributie de proef genomen kan worden. De heer Troost zeide hieruit te kunnen con- cludeeren, dat het bestuur aan de vergade ring alzoo kan voorleggen het voorstel te aanvaarden. De secretaris zeide, dat de heer Troost de verantwoordelijkheid wil wentelen op het bestuur. Maar zoo is het niet. Alle bezwaren zijn de vergadering voorgelegen en die heeft het woord. De heer Troost zeide niet gezegd te heb ben, dat hij de verantwoordelijkheid op het bestuur wentelt. Maar wanneer een bestuur aan de vergadering een voorstel voorlegt, dan aanvaardt de vereeniging het of men ver werpt het. Wanneer we de gedachtengang goed volgen, dan draait het punt in kwestie er om, zullen we het offer van dubbele con tributie aanvaarden of niet. Na een breedvoe rige discussie betreffende de verbonden be zwaren werd ten slotte besloten de proef voor één jaar te nemen. De heer Smit wenschte bij eventueel ijs, de kunstbaan ook des Zondags open te stellen. Geantwoord werd, dat in de statuten is vast gelegd, dat Zondags de baan voor het pu bliek gesloten is. De heer De Jong wenschte wel, dat bij eventueele leverantie van het één en ander iedere neringdiende oo zijn beurt hiervoor in in de gelegenheid gesteld werd. Toegezegd werd, dat men hiermede reke ning zal houden. Hierna sluiting. nomen varieeiend van 4 tot 10 per 100 stuks. Bioemendaier kool was duurder dan we gewoon zijn, mooie kool gold f 5 f i per 100 stuks. Boerekool was duur, voor zoover le soort, de prijzen varieerden van 3.50 tot f 9.50 per 100 stuks. Spruiten werden in sterk afwijkende partijtjes aange voerd, waarbij de 2t en 3e kwaliteit in de meerderheid waren. Mooie spruiten golden f 1823 2e en 3e soort 5.50— f 11. alles per 100 K G. Selderie en soepknollen waren niet duur, de eerste f 1.50f 2.50, de laatste 2.50 4.50 per 100 stuks. Uien golden niet veel. de kwaliteit gaat er niri op vooruit, wat tot uiting kwam in prijzen van 12.60 per 100 K.G., alleen extra kwaliteit bracht f 1 per 100 KG. meer op. Witlof werd nog in mooie kwaliteit aangevoerd, al was het meest 2e kwaliteit. De prijzen waren van middel matig tot vrij goed. f 7.5024 per 100 K.G. De overige aanvoer, in hoofdzaak sluit- ko'ol, gold bitter weinig en we kunnen alle soorten wel over één kam scheren met prijzen van 1f 3.50 per 100 stuks. De aardappelenhandel was lui met lage prijzen, varieerend van 23.50 per 100 K.G., terwijl onbekende kwaiiteit nog geen 1 per 100 K.G. haalde. De overige niet genoemde producten no teerde onveranderde prijzen. KENNEMERLAND. De markt gaf de afgeloopen week een varieerenden handel. De producten, die schaarsch werden aangevoerd, waren duur, doch overigens was de handel gereserveerd en de prijzen aan den hoogen kant voor boerenkool en spruiten, middelmatig voor prei en voor de overige producten aan den lagen kant. Andijvie, schaarsch aangevoerd, muntte niet uit door kwaliteit doch de kleine mooie partijtjes werden voor hooge prijzen afge- KOEDIJK. De voorzitter opende de vergadering met de raadsleden en hun gezinnen voor 1933 het beste toe te wenschen. Ware het niet, dat het als ironie zal worden opgevat, gezien de moeilijkheden waarin wij verkee- ren en de weinige aanduid.ngen op wijziging in gunstigen zin, dan zou ik, aldus spr., u voor uw bedrijven en zaken een gunstig jaar wenschen. Zooals de toestand thans is, meen ik te moeten volstaan met te wenschen, dat zich een geleidelijke verbetering zal voor doen. Toen spr. in de gemeente kwam vond hij een schatkist tot op den bodem leeg en ver plichtingen uitermate groot voor de gemeen te. Toch is onze gemeente in menig opzicht een vooraanstaande geweest waar het gold het treffen van maatregelen, die verlichting gaven waar dit noodig was. Thans geniet ongeveer de helft van de in woners steun in den een of anderen vorm. Met voldoening constateerde spr.,'dat bin nen IV2 maand de weg door het Geestmer Ambacht ter hand zal worden genomen en eindigde met de opmerking, dat voor 1933 voor eiken dienst soberheid geboden is. De heer Mulder zei namens den raad dank en wenschte den voorzitter alle goeds. Het verloop van 1933 zal wel voor alle vol keren strijd gev°n. Spr. hoopte, dat in de ge meente de zaken die aan de orde komen in gemoedelijkheid en diepe ernst behandeld zullen worden. De voorzitter onderschreef dit volko men en deelde mede, dat het besluit inzake afschaffing biljartbelasting was aangehou den, zoodat deze toch voldaan moet worden. De heer Mulder was van oordeel, dat de menschen genoodzaakt zullen zijn hun biljarts te verkoopen. De menschen kunnen het heusch niet betalen. Spr. wilde dan ook protesteeren. De voorzitter zegde toe nog eens te zullen schrijven, doch was overtuigd, dat het niet zou baten. Voorts deelde spr. mede, dat de verordening tot regeling van het be heer van het Gemeentelijk Electriciteitsbednjf goedgekeurd is terugontvangen en dat van Alkmaar bericht is ontvangen, dat het garan- tiebedrag voor minder gasverbruik bedraagt ruim 300 gulden. Ingekomen stukken. a. Van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier verzoek den Boven- weg over te dragen voor 1 volgens overge legd concept besluit. Conform besluiten. b. Van A. Boon verzoek ontheffing van hondenbelasting. Afwijzend beschikt. c. Van R. Ridder verzoek plaatsing in de 2e klasse voor de hondenbelasting. Ingewilligd. d. Van B. en W van Ambt Hardenberg adhaesie te betuigen aan het adres van den raad dier gemeente aan de regeering en de Tweede Kamer der Staten Generaal om het bedrag der belastbare opbrengst der opge bouwde eigendommen te verminderen. Voor gesteld wordt de verzoekers te verwijzen naar de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten. Conform besloten. e. Van P. Zut verzoek meerdere vergoe ding voor zijn schoolgaande kinderen, om dat er in September weer een naar school is gegaan. B. en W. stellen voor de vergoeding Zou het wel goed zijn? Het is maar een Holiandsch wasch- miuael en het is veel goedkooper dan het geïmporteerde buitenlandsche. Zoo denken honderden, bewust of on bewust enze koopen het duur dere buitenlandsche. Probeert het toch. Probeert éénmaal bet uitstekende Hollandsche zelfwer kend waschmiddel „1, 2, 3". 17i/2 cent per pak. Probeert bet en oordeelt zelf. voor de drie kinderen te bepalen op 4 maand. f. Van B. en W. van Oudkarspel verzoek adhaesie te betuigen aan het besluit van den Raad dier gemeente tot intrekking van de bij- drage ten behoeve van het Kanalenplan B en W. stelden voor dit verzoek voor kennis geving aan te nemen. g. Van den Commissaris der Konin gin verzoek de verordening voor den veld wachter te wijzigen. Voorgesteld werd aan het verzoek te voldoen. Als voren. h. Van Ged. Staten verzoek de begrooting voor 1933 alsnog te wijzigen, voor zoover be treft achterstallige inkomsten en annuïteiten woningbouw en te bevorderen dat ook tot korting op de overige ambtenaren word* overgegaan. c B. en W. stelden voor de nog mogelijke wijziging aan te brengen en de kortingVde salarissen te bepalen op 6 pCt., met dien ver stande dat 25 pCt. van het salaris tot een maximum van 1000 buiten de korting valt. Conform besloten, aangezien er toch niets aan te doen was. i. Van den Nederl. Landarbeidersbond ver zoek aanwijzing contact commissie voor de arbeidsbemddeling. B. en W. stelden voor de commissie van toezicht op het correspondentschap te wijzi gen in verband met de periodieke aftreding der leden. Dit verzoek werd aangehoduen. j. Van de gemeente Kerkrade adhaesie te betuigen van het adres van den raad dier ge- gemeente aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen tot wijziging van het rentepercentage voor stichting van schoollokalen. B en W. stelden voor aan het verzoek te voldoen. Conform besloten. k. Van den Neutralen Tuindersbond ver zoek een bedrag uit de gemeentekas ter be* schikking te stellen van crisis-comité B. Besloten werd per werklooze 1.50 af te dragen en een subcomité in te richten. Tot op richting van een door den heer Mulder ge wild crisiscomité B. komt het niet. I. Als voren een verzoek alsnog uitbetaling van de vorststeunregeling aan tuinbouwers over de week van 21—28 Januari 1933. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken omdat dit volgens de regeling on toelaatbaar is. Conform besloten. Het voorstel van B. en W. tot verhuring van een gedeelte van de krogt aan N. Bram-' mer voor 32 per jaar (voor 1933 te bepa len op 7) werd aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de politie- verordening in verband met radiostoringen werd aangenomen. Tot een lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs werd de heer S. Smit herbenoemd. Benoemd werd de heer S. Smit. Tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Vereeniging van Ne derlandsche gemeenten tot een bedrag van 9000 of zooveel meer als wegens aflossing van kasgeld noodig zal zijn, tot een maxi mum van 25.000 werd besloten. Besloten werd tot wijziging van de ge- meentebegrooting voor het jaar 1932 en tot betaling van het aandeel der gemeen te in de rente van voorschotten aan tuinbou wers over 1932; indien dit mogelijk blijkt te betalen in een volgend jaar. Als voren. B. en W. vroegen machtiging om een overeenkomst aan te gaan tot uitzanding van „de Hopman". De concessionnaris zal uit sluitend werkloozen uit deze gemeente te werk moeten stellen. De heer Smit betoogde de wenschelijk- heid om overleg te plegen met de commissie en het aanstellen van iemand, die er op toe ziet, dat de bovengrond weer juist wordt aan gebracht. Weth. W. Visser zeide, dat de huurder er ook belang bij heeft, dat dit gebeurt en deze zal er zeker op toezien. De heer Smit: De gemeente is de groot ste belanghebbende. De heer Hart wilde een vertrouwd per soon voor een bepaalde som met het toezicht belasten, die dagelijks kijkt of gebeurt wat moet gebeuren. De heer G r 0 e n informeerde of de laan naast het land ook wordt afgerond. 93. Hij heelt mij vanmiddag een verkeerde kies getrokken, zei de veldwachter half hui lend. O! 01 01 zei nu de rechter, dat is heel erg naar. kWist niet dat deze heer tandarts was. En n- keerde hij zich tot Jan. Zoudt u even willen voordoen, wat zich vanmiddag heeft afgespeeld? 94. Natuurlijk, zei Jan, maar dan zou ik nog iemand hebben, die kiespijn heeft, ik trek altijd bij twee menschen tegelijk e kies. De verstandige rechter, die niet Wi waar hij zoo gauw een tweede kiespij0'1) vandaan moest halen, wees nu op een spijker in den muur. Denk maar, dat dat tt tweede slachtoffer is.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6