^Binnenland. Jiunst en Wetenschap Spoct Ouze.JCol Devoorzitter heeft de toezegging De voorzitter bevestigde dit en zeide, dat B. en W. ook voornervens zijn bankga rantie te vragen op dat het werk wordt af gemaakt voor 1 Jan. 1934. Ook mogen uit sluitend arbeiders uit de gemeente te werk worden gesteld. Het voorstel van B. en W. werd aangeno- ^Besloten werd het besluit om parkeerbor- den te plaatsen wegens de er aan verbonden kosten, aan te houden. Voortzetting werkverschaffing tuin bouwers. In bespreking kwam hierop het al of niet stopzetten van de werkverschaffing voor de tuinbouwers. De voorzitter zeide, dat op deze post reeds f 3407 is uitgegeven, waarvan f 1022, ten behoeve van de tuinbouwers. Weth. W. V i s s e r betoogde, dat de werk verschaffing 25 Febr. eindigt. Voor een tuin bouwer is het noodzakelijk, dat hij in Maart op het bedrijf werkt. De menschen moeten echter eten en a's er geen geld komt, kunnen zij niet op hun bedrijf werken. De voorzitter wilde deze tuinders dan trachten uit te keeren wat ze in de werk verschaffing verdienen en trachten daarvoor de medewerking van den minister te verkrij- gen. De heer Hart veronderstelde, dat ter be sparing van kunstmestuitgaven, ook in Maart gebaggerd zal worden. Spr. wil in Maart zien wat er gebeuren moet. Willen zij de spa in den grond hou den, dan moet er steun zijn, doch het is ge vaarlijk om de bestaande regeling 25 Febr. stop te zetten. Weth. J. Visser wilde die regeling nog 14 dagen verlengen en dan den minister vra gen om de tuinders spoedig uit te keeren. Weth. W. V i s s e r is het hiermede eens. De heer Hart wilde deze wenschen na mens den kring van 50 burgemeesters bij de regeering naar voren brengen. De voorzitter zeide, dat dit de bedoe- ling is en spr. zal direct verlenging vragen en tevens zal worden aangedrongen de steun- wet spoedig uitvoeren. De heer Mulder wees er op, dat er oude tu nders zijn we! op eigen land kunnen wer ken, doch niet het baggerwerk kunnen doen. De voorzitter: Die vallen onder de steunwet. De heer Mulder: Den geheelen winter hebben zij niets gehad. Als de geheele bevol king van Westfriesland niet in actie komt, gebeurt er niets. De voorzitter deed nog mededeeling van een gister ingekomen schrijven, waarin steun gevraagd wordt voor georganiseerde jongeren. Spr. zeide, dat het niet vanwege de ge meentekas kan, doch is voornemens dit ook te vragen voor ongeorganiseerden. De heer M u 1 d e r is het er mede eens. dat het vanuit de gemeentekas niet kan, de:1- het kan ook n et langer, dat de jongeren, die maanden zonder loopen, zoo de zomer in gaan. De heer Hart oordeelde het vraagstuk van de ongehuwde arbeiders het moeilijkste vraagstuk Een man van 60 jaar moet gaan modderen en jonge werkloozen zitten thuis. Sor. wil namens den raad de regeering kfnbaar maken, dat zoo niet langer verant- wn ïrde'iikheid gedragen kan worden. De voorzitter kon hiermede accoord gaan, doch in deze gemeente heeft zich ook het geval voorgedaan, dat de jongeren voor den vader mochten werken De heer Hart zeide. dat het geval waar op bij doelde in een naburige gemeente plaats had. De heer Mulder informeerde naar de toeslag od de huren. Oe voorzitter: Komt u eens kijken naar het dossier over deze kwestie. Zoodra het komt heeft het terugwerkende kracht. Hierna sluiting. URSEM, De raad vergaderde Woensdagmorgen ten 10 ure voor het eerst in het nieuwe jaar. De voorzitter, de heer v. d. Heuvel, opende met den wensch dat de besprekingen zouden strekken tot heil van de gemeente. Ook hier woonden eenige werkloozen de besprekingen bij. Ingekomen was een schrijven van den mi nister van binnenlandsche zaken, berichtende dat hij bepaald heeft, dat in Ursem het loon waarvoor ziektegeld betaald moet worden bepaald is op 2.25. Van den minister van financiën een be schikking, dat Ursem op de Gemeentefonds be asting gekort zal worden. Van Ged. Staten bericht, dat de goedkeu ring op de begrooting is verdaagd. Mede was ingekomen een dankbetuiging van de classis Hoorn voor Gezinsverpleging en van het bestuur van het R K. Lyceum te Alk maar voor de toegekende subsidies over 1933 Voorts een bericht van den minister, dat de werkverschaffing tot 24 Maart kan wor den voortgezet, onder de aanvaarde voor waarden en eveneens een goedkeuring op het besluit om een brandstoffentoeslag te ver strekken. Van de gemeente Oudkarspel was een adres ingekomen, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen met een adres om het tF^ana'enP'an niet uit te voeren. B. en W. stelden voor om afwijzend te be schikken, aangezien zij van oordeel zijn, dat ?a en noodzakelijk zijn. Aldus besloten. Voor k. g. werd eveneens aangenomen het verzoek van Ambt Hardenberg om de grond be'asting te wijzigen. De heer Schaap juichte verandering hierin wel toe. De voorzitter zeide, dat B. en W g en mogelijkheid zien om op andere wijze aan inkomen te komen. dr;V> verzoe'( van Kerkerade om aan te taoP?en op ver'a?'n0 van het rentepercen wvVa voor bijzondere schoolgebouwen, We „!Venzo° gehanneld. al werd het adres gemotiveerd geoordeelc. komen 5eVW Krui? was het verzoek inge vend™ .bulpzame hand te bieden voor di Febr ,ng °?ten van 'n Patiënte, die tot 10 beid in *°r !"5kenirg van den Raad van Ar- door den d°orn verpleegd wordt, doch nu De v n a<! vah Arbeid wordt losgelaten kiöVoor s »>Z-6 r ze'de' dat de provincie 00r subsidie verleent en dat de kosten gedurende 3 maanden voor de gemeente op f 1.50 per dag komen. Het adres is gister ingekomen en nog niet door B. en W. behandeld, doch persoonlijk oordeelde spr. dat het verzoek moet worden ingewilligd De raad kan zich hiermede ver eenigen, mits de ouders 0.60 per dag beta len van de 3.60 per dag. Aldus besloten. Ingevolge een schrijven van de bouwvak arbeiders organisatie „St. Joseph" werd in plaats van den heer Mulder in de commissie van arbeidsbemiddeling benoemd de heer Bakkum. Een verzoek van een inwoner om handels- eld, werd, na een verdediging van den heer Sroertjes en weth. de Jongh, door den voor zitter bestreden, die van oordeel was, dat dit op den weg lag van andere corporaties. De heer Broertjes wilde den man in aanmerking laten komen voor steun, aange zien de man altijd landarbeider is geweest, doch dit door een defect aan zijn been niet meer kan uitoefenen en door den Raad van Arbeid is losgelaten, aangezien deze zich op het standpunt stelt, dat hij gedeeltelijk kan werken. Weth. V e 1 d b o e r begreep dit niet, aan gezien voor den man van den aanvang af gep akt is. De heer Broertjes wilde de man in ieder geval op gang helpen. De voorzitter oordeelde het beter hem in de steunregeling te plaatsen. De heer Broertjes vond het beter om tem in de gelegenheid te stellen zelfstandig te worden. De voorzitter oordeelde dit de taak van het B. A. Besloten werd den man in de steunregeling op te nemen en hem reeds Zaterdag een uit- ceering te doen. Van de landarbeidersbonden waren adres sen ingekomen waarin een toeslag van geor ganiseerden op de uitkeering werd verzocht. Besloten werd d't bij punt 11 te behande len. Aan de orde was hierop een voorstel om de verordening van het Ambtenarenregle ment te wijzigen, overeenkomstig de wen schen van den commissaris der koningin. Beoogd werd de periodieke verhoogingen van den veldwachter, tot het maximum is be reikt, van 50 op 100 per jaar te brengen. Conform besloten. Op voorstel van B. en W. werd besloten het voorschot over 1933 voor de R K. School op 2000 te stellen. Het aantal kinderen op die school bedraagt 196. De leden van de commissie tot Wering van Schoolverzuim werden herbenoemd Het huishoudelijk reglement van de commissies werd conform vastgesteld. In behandeling kwam hierna de wijziging van de gemeentebegrooting 1933, in ver band met bemerkingen van Ged Staten Naar aanleiding daarvan stelden B. en W. voor om de opcenten op de personeele belas ting op 80 te brengen en aan de overige op merkingen van Ged. St tegemoet te komen, o.a. om de korting op het salaris van den veldwachter niet toe te passen en de post van werkverschaffing van 1000 op 1250 te brengen en die van subsidie werkloozen- kassen op 400 te brengen en de belooning van den correspondent voor de arbeidsbe middeling op 150 te brengen. De voorzitter zeide nog dat z.i. de opcen ten niet 80 maar 100 moeten worden, dan krijgt men een post voor onvoorzien van 1000. Weth. de Jongh vond een verhoo ging van 30 op 80 al een heele sprong. Conform het voorstel van B. en w. werd besloten. Ingevolge een verzoek van den heer C. Immink die een vergoeding van de vervoer kosten van zijn inmiddels overleden zoon naar het ziekenhuis in Apeldoorn was ver voert, stelde de voorzitter voor afwijzend te beschikken, omdat eigendunkelijk was ge handeld. De heer Schaap oordeelde, dat de man meer in onkunde had gehandeld en was van oordeel, dat deze de 90 niet kan betalen. Weth. de Jongh zegt, dat de patiënt in Apeldoorn werd verpleegd en door de ouders naar het ziekenhuis in Alkmaar was vervoerd, hoewel de patiënt op kosten van de gemeente verpleegd werd. Z-i- ging dit niet op. De heer D o 1 oordeelde, dat de man het zelf niet kan betalen. Weth. de Jongh was het hiermede eens, doch het gaat niet aan, dat de men schen in dergelijke gevallen maar eigendun kelijk optreden. De heer Broertjes merkte op, dat de man een verzoek had moeten doen. Hij ver dient echter 20 cent per uur en kan dus geen 90 voor het vervoer betalen. Met 4 tegen 3 stemmen werd tenslotte be sloten het bedrag van gemeentewege te be talen. De heeren Dol, Komen en de Jongh stemden er voor om slechts de helft te beta len. Hierna werd de vergoeding over 1931 voor de bijzondere school op 37,34 per leerling vast te stellen. B. en W. stelden hierna voor om afwij zend te beschikken op het adres van de tuin- bouwvereeniging „De Oost" waarin steun- verleening aan tuinbouwers werd verzocht en de toeslag in het baggerwerk onveran derd te laten. Degene die nu laat baggeren en de bagger op zijn land krijgt, moet thans 25 betalen en verzocht was ook die 25 voor rekening van de gemeente te nemen. De voorzitter oordeelde, dat het thans reeds aan de gemeente een belangrijk bedrag kost. Het rijk betaalt 25 doch d? polder betaalt niets. Als er medewerking van den polder was zou het beter gaan. De ge meente kan geen 50 betalen. Dat kost te veel. Spr. zeide dat B. en W. voor 1933 weer 25 in het loon willen bijdragen voor het werk aan den Kleinen dijk, die het Hoogheemraadschap onderneemt. Spr. heeft hierover gister een onderhoud gehad met den ingenieur en vernomen, dat de minister geen bijdrage wil geven. Het Hoogheemraadschap zal desondanks genoegen nemen met 25 van Ursem. doch zooveel menschen plaatsen als ze noodig heeft. De heer Schaap informeerde of het niet mogelijk is menschen te werk te stellen bij de Kanalenplannen te Rustenburg. gekregen, dat in de aanbestedingsvoorwaar- de de bepaling zal worden opgenomen, dat een deel werkloozen uit de gemeente te werk moeten worden gesteld. Spr. hoopt voorts, dat de polder werk ter hand zal nemen en is overtuigd, dat daar door de lasten van de ingelanden verlaagd kunnen worden. Laat men daarvoor toch eens een begrooting maken. Hier zijn een 30 gehuwde werkloozen, die slechts 7.50 steun per week ontvangen. De Beemster zal bag gerwerk laten uitvoeren. Spr. is voornemens hierover een onderhoud met den opzichter te te hebben, werkloozen uit de gemeente te werk te stellen en verzoekt machtiging aan B. en W. voor een blanco crediet. Spr deel de mede, dat voor steun aan tuinders de ge meente reeds 1400 heeft uitgegeven en voor werkverschaffing een steunregeling 3500. Dit moest alles uit gewone midde len bestreden worden en de begrooting is reeds nijpend. De heer Schaap bleef desondanks van oordeel dat er iets voor de tuinders gedaan moet worden. De voorzitter zegde toe, dat B. en W. nog een bespreking zullen hebben met de be sturen van de tuinbouworganisaties, zoo mo gelijk in het verleenen van credieten voor cunstmest. Overeenkomstig dit voorstel werd be sloten. Van de hoofdbesturen der landarbeiders bonden waren verzoeken ingekomen om bij slag op de kasuitkeering en het toekennen van brandstoffentoeslag. Van de afdeeling was verzoek ingekomen om de nieuw toegetreden leden, de uitkeering van georganiseerden te geven, zoodat zij de uitkeering van 7.50 krijgen die uitgetrok ken werkloozen ontvangen. De voorzitter oordeelde, dat dit verzoek niet kan worden ingewilligd. Wel willen B. en W. de georganiseerden nog 0.25 per dag toes'ag geven, doch dit moet door den minister worden goedgekeurd Kolentoeslag van 1 wordt reeds gegeven en het rijk vergoed hiervoor slechts 25 pCt. De heeren Broertjes en Schaap zijn van oordeel, dat het aantal ongeorgani seerden niet groot is. Zij willen het verschil niet te groot maken. De voorzitter wilde, als de minister de toeslag niet goedkeurt, de georganiseer den in een brandstoffentoeslag tegemoet ko men. Er zijn 10 ongeorganiseerden en 18 ge organiseerden. Over dit punt werd uitvoerig gediscuseerd, waarbij naar voren kwam, dat B. en W als georganiseerden alleen willen erkennen, die zoo lang lid zijn, dat ze trekkende van hun organisatie zijn. De heer Broertjes was er voor, dat de minister de toeslag goedkeurt, doch hij wil de ook de ongeorganiseerden meer geven. De heer Schaap vond het beter op ver hooging van de steunregeling aan te drin gen. Tenslotte werd besloten den minister goed keuring te verzoeken om voor georganiseer den de steunregeling op 9 en voor ongeor ganiseerden op 7 te stellen. Besloten werd 3 cent per aansluiting bij te dragen in de kosten van de electriciteitscom- missie in N.-H. Van de commissie van toezicht op het L. O. was het verzoek ingekomen de politie verordening aan te vullen met een rookver bod voor leerp'ichtige kinderen. B. en W. zullen in de eerstvolgende ver gadering met bepalingen dien aangaande komen. Besloten werd de winst van het G E B. over 1932, groot ruin. 300, in de gemeente kas te storten. De voorzitter deed hierop mededeeling van een rapport van den gemeente-opzichter over den toestand van het raadhuis, waaruit bleek, dat dit in een toestand verkeert, die noodig herstellingen behoeft. Aangezien de herstellingen tamelijk veel geld vorderden, was ook een plan ingediend voor verbouwing, die toch ter zijner tijd moest gebeuren. Dit plan van den gemeente- opzichter hie'd in, dat de burgemeesters kamer verbouwd wordt tot raadszaal, de trap verdwijnt, de secretarie wordt uitgebreid en de secretarie inwendig wordt gereorgani seerd. Ook komt er aan het raadhuis een trap met bordes. De raad vereenigde zich una niem met dit plan, zoodat binnenkort aanbe steding zal volgén. daardoor de smart van de moeder te vergroo- ten. Er is niet bewezen, dat haar zoon heeft meegedaan aan de muiterij, en zijn opvoeding en zijn karakter doen niet vermoeden, dat hij iets met revolutionnaire begrippen te maken heeft gehad. INBRAKEN TE LEIDEN. Herhaalde malen werden den laatsten tijd te Leiden op verschillende plaatsen goederen vermist o.a. bij de Leidsche brobdfabriek. De politie had zich Dinsdagavond verdekt opge steld en spoedig verschenen de 18-jarige T. de H., de 17-jarige E. F. de B., de 18-jarige J. J. de G. Het gelukte den 18-jarigen H. te grijpen; de anderen ontkwamen. In den loop van den avond zijn zij echter gegrepen. Bij huiszoeking kwamen tal van goederen voor den dag: dynamo's, rijwielen, doozen chocolade enz. benevens tal van voor werpen, die bleken gestolen te zijn uit berg- platsen op sportvelden. TENTOONSTELLING „DE AANCEKLEEDE BLOEM". Gistermiddag om twee uur heeft te Sassen- leim de opening plaats gehad van de groote tentoonstelling van bloemen en handwerken De aangekleede Bloem" in tegenwoordig heid van den minister van economische zaken en arbeid. Allereerst voerde de burgemeester het woord, daarna de heer W. Warnaar, wethou der van Sassenheim, eere-voorzitter van het Tentoonstellingscomité „Bloemlust", waarna de minister de openingsrede hield. JOHAN VAN MEGGELEN. f In den ouderdom van 65 jaren is gister avond te Rotterdam overleden de heer Joh van Meggelen. De overledene was van 1909 1923 en van 1931 tot thans voor de chr. historische Unie lid van den gemeenteraad van Rotterdam en van 1921—1923 lid van de Prov. Staten van Zuidholland. Voorts was hij voorzitter van de Nederlandsche Oranje Vereeniging en lid van het centraal bestuur van den Chr. Nationalen Werkmansbond, dien hij met wijlen dr. De Visser had opge richt. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINIEN. Lijst der gearresteerde Euro peesche schepelingen op On rust. De lijst der Europeesche marineschepelin gen, die zich op Onrust in arrest bevinden, vermeldt de volgende namen: de seinersmaat J. B. Mervel. de matrozen-kontabel L. Schou ten, H. J. Hassing; de korporaal-monteurs H. C. Everhard, G. D. Krytenburg, de ma trozen der 1ste klasse J. Snoey. J. Sturm, G. Pasman, T. de Jonge. L. J. Snijders; de kor poraals-machinisten B. van Leeuwen, W Tiggelaar, M. Boschart. M. Dooyeweerd; de korporaal-stoker G. F Dannau; de stokers olieman C. A. Vermeulen. F. J. B. Verschuur, W. Snel (deze is nog aan boord van den Gou den Leeuw, gewond), P. A. Peters; de mari niers der 1ste klasse C. Holswilder, J. A. C. van der Laak, G. Heiwegen, A. W. Hordijk. A. de Graaf. L. H. Biegstraaten, J. M. van Hoven: de mariniers tweede klasse J. Koring J. D. Smit, A. M. Steffens, H. van Putten. J den Besten, J. den Boer; de matroos 3de klasse L. van Schaik, de matroos 1ste klasse A. van Iterson. Verzoek om den gesneuvelden Kroeskop niet te gebruiken als propaganda voor politieke doeleinden. Aangezien blijkt, dat de laatste dagen op politieke vergaderingen in de revolutionaire pers de op De Zeven Provinciën om het leven gekomen Nederlanders als muiters worden geprezen, verzoeken de moeder en andere na bestaanden van den overleden marinier 2e kl. Kroeskop, dezen naam niet als propagan da voor politieke doeleinden te misbruiken en reden. Een der jongens liep een bekkenfrac tuur op; hij werd naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Acht fietsen werden geheel vernield. De politie beeft den auto in beslag genomen. Te Nijmegen is Dinsdag halt-negen de 46- jarige kleermaker J Gerrits op den Berg en Dalschenweg bij Hengstdal door een luxe auto overreden. Met ingedrukte borstkas is man naar het Wilhelminaziekenhuis ver voerd, waar hij eenige uren laier overleden is. De bestuurde-- van den auto was de 42- jarige A. Stolk uit Nijmegen Door een auto aangereden en gedood. De 17-jarige C. Alferink uit Rijssen is gisteravond, toen hij op den Wierdenschen weg met een kameraad liep te wandelen, door een luxe auto uit Groningen overreden. De jongeman werd met een zware hersensschud- ding oogenomen en overleed even later De auto, die het ongeval veroorzaakte, is in be slag genomen. Of dpn chauffeur schuld treft, wordt nog onderzocht. HET GEARRESTEERDE ROTTERDAMSCHE RAADSLID. Het Zaterdag gearresteerde Rotterda». sche raadslid A. Menist en zijn partijgenooten G. de W. en A. de W. zijn gister naar het huis van bewaring overgebracht en ter be schikking _van de justitie gesteld ter zake van opruiing in geschrifte, m verband met het doen verspreiden van strooibiljetten voor een vergadering, welke Zaterdag is gehou den. Op deze biljetten werd o.a opgewekt tot feitelijk verzet. DE SCHEEPSRAMP OP DE AMER. Het klipperschip gelicht. Het klipperschip de Onderneming, groot 120 ton, dat Vrijdagavond op de Amer is gezonken, is door de Wit's Berging-maat schappij te Rotterdam, gelicht. Gister is het stoffelijk overschot van H. van Dongen, die 25 jaar was, de oudste van de twee omgeko men personen, teraardebeste'd. Zondag is op zijn lijk de gerechtelijke sectie verricht, waar bij is komen vast te staan, dat hij vreeselijk was getroffen. Zijn gelaat was zeer gewond, de neus gebroken en de tanden stonden los in de kaken, terwijl inwendig het lichaam op verschillende plaatsen bloeduitstortingen vertoonde. Alles wees er 'oen reeds op, dat de ontploffing van niet geringen aard voor het intreden van den verdrinkingsdood moesi hebben plaats gehad, hetgeen na lichting van het schip onbetwistbaar is ko nen vast te staan. Het schip was met een lading kunstmest stoffen van Vlaardingen gegaan naar Geersdijke op Noord-Beveland en keerde daarvan tegen het einde van de vorige week huiswaarts naar Made. Vrijdagavond tegen half zeven werd er langdurig en krachtig alarm gemaakt, hetgeen door bewoners van enkele boerderijen in de Biesboscii werd op gevat als de roep van em schipper, die vroeg om afgehaa'd te worden of die zijn knecht aan boord riep. Men sloeg er daarom niet verder acht op. Tegen halfacht werd er een zware slag gehoord en plotseling vertoonde zich op de rivier een schijnsel >an licht, dat echter niet den indruk van brand maakte en dat door zeer weinigen werd opgemerkt. Daarmee was, achteraf gezien, het lot beslist van twee jonge menschenlevens en is de schuit langzaam gaan zinken. De ontp'offing heeft in het zoogenaamde vooronder plaats gehad. Aangezien er geen ooggetuigen meer in leven zijn, wordt de volgende veronderstelling gehuldigd: De schippers moeten meegevoerd, althans bij zich gehad hebben, een voorraad kruit, slaghoedjes, granaten, bommen of welke hel sche machine dan ook. Men vermoedt, dat zij deze goederen hebben meegebracht en gereed gezet voor verder vervoer. Door het schom melen evenwel van de schuit is niet uitgeslo ten, dat zoo'n pakje gevallen zou kunnen zijn, hetgeen de ontploffing heeft bewerkt. Het,vooronder was geheel gesloten. Over het vooronderluik of -klep ligt als gewoonlijk een afs'uitijzer. Dit ijzer en het luik zijn van het voordek afgerukt en weggeslingerd. Zeer waarschijnlijk is Jan, die 21 jaar oud was en de jongste van de twee broers, door den ontzettenden luchtdruk overboord geslagen en verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden De oudste heeft zich klaarblijkelijk, doodelijk getroffen, naar het achteronder te bed bege ven. Een in het achteronder aangetroffen wekker stond stil op kwart voor negen. De ontploffing heeft het ijzeren schot, hetwe'k de scheiding vormt van vooronder en ruim totaal ontzet en daardoor werden zeer veel nagels, welke ter bevestiging: van het schot aan bak- en stuurboordzijde zijn aange bracht, uitgerukt. Juist door deze kleine na geitjes is h?t water de schuit binnen gedron gen en zoo is de schuit traag maar zeker ge zonken. De zwaar getroffen jongeling, die vreeselijk geleden moet hebben, zou op deze wiize verdronken zijn. Het schip zal niet meer door de famfie van Dongen worden bevaren, omdat de ach tergebleven vader oud is. MEISJE GESCHAAKT. De commissaris van politie der afd. C. te s-Gravenhage verzoekt namens den vader opsporing van Klara Oosterbaan, geboren te s Gravenhage, 28 Februari 1913, die 13 dezer de ouderlijke woning heeft verlaten en is in gezelschap van den 25-jarigen M. W. Deze wordt gezocht als verdacht van scha king van dit meisje. KORTE BERICHTEN. Hedenmorgen is de 55-jarige S. Wal lage aan de Molenstreek door de gladheid van den weg in het Kanaal gevallen en ver dronken. VERKEERSONGEVALLEN. Gladde wegen. Gisterochtend was de 55-jange handelaar S. Wallage van Vaandan, per auto op weg naar Pekela. Aan de Molenstreek raakte de auto door den gladden weg m het kanaal Met groote moeite werd de heer Wallage gered en door toepassing van kunstmatige ademhaling tot bewustzijn gebracht. Hi; werd naar huis vervoerd, waar hij echter een uur later aan de gevolgen is overleden. Gister is op den rijksweg Schooldij'k Oostburg tengevolge van de gladheid van den weg een auto geslipt en op een troep fietsende ambachtsschoolleerlingen inge- DE ZANGER J. PH. CARO OVERLEDEN. Gisteravond omstreeks negen uur is de be» cende zanger J. Ph. Caro te Utrecht tijdens het Tivoliconcert, dat gewijd was aan Wag- ner en waaraan medewerkten het Utrechtsch Stedelijk Orkest en het Toonkunstkoor, plot seling onwel geworden en overleden. De heer Caro was midden in een aria uit de „Fliegender Hollander" en had juist de woorden „Nirgend ein Grab, niemals der Tod"gezongen, toen hij door een flauwte werd overvallen. Hij begon te wankelen, klemde zich aan de dirigentenlessenaar vast en viel toen voorover vanaf het podium in de zaal. Noch het publiek noch de orkestleden hadden iets er van bemerkt toen hij door de flauwte werd overvallen. Hij werd onmiddel lijk naar de koffiekamer gedragen, waar toe geschoten dokters, die in de zaal aanwezig waren, slechts den dood konden constateeren. Vermoed wordt dat de heer Caro niet aan de flauwte, doch door den val overleden is Het stoffelijk overschot is door den G G D. naar de woning van den heer Caro overgebracht. Het tragisch gebeuren vond plaats in te genwoordigheid van mevr. Caro, haar doch ter en haar zoon. Het gebeurde verwekte in de zaal begrijpelijkerwijze groote ontstelte nis. Het concert werd onmiddellijk onderbro ken. Kort geleden is de heer Caro langen tijd ongesteld geweest, waardoor hij genood zaakt was gedurende een groote periode rust te houden. De ziekte was evenwel thans vrij wel geheel overwonnen en vooral op dit con cert had de heer Caro zich buitengewoon verheugd. De overledene was hoofd eener openbare lagere school en heeft zich op het gebied van den volkszang zeer verdienstelijk gemaakt. Hij was de laatste jaren leider van den Volkszang in Utrecht. Ook in den lande was de heer Caro zeer bekend door zijn optreden voor de radio en in vele oratoria. Voetbal. NEDERLANDSCH ELFTAL VOOR DEN WEDSTRIJD TEGEN DE ROODE DUIVELS. Na afloop van den wedstrijd tegen Bristol Rovers heeft de keuze-commissie van den K.N.V.B. het definitieve B-elftal samen gesteld, dat op 28 Februari a.s. op Mardi Gras te Brussel zal spelen. Het ziet er als volgt uit: Doel: Veenerdaal (Naaldwijk); Achter: Haak (Stormvogels) en Pettinga (H.D.V.S.) Midden: Jaap Pauwe (Feijenoord), Prins (Stormvogels) en Van Ooyen (Feijenoord); voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Duynhouwer (Feijenoord), Breitner (ADO) en "Wepster (DFC). Reserves: De Korver (D.F. I.); v. d. Ho ven (Longa); Coeremans (Velox) en Blom- vliet (Ajax). MALARIA-EPIDEMIE UITGEBROKEN. In het regentschap Batavia is een malaria epidemie uitgebroken. In de dessa pakoehadji komen 400 gevallen voor, in de dessa Pang- kalan 200 gevallen. In laatstgenoemde dessa heeft een lijder tijdens een koortsaanval zelf moord gepleegd. Langs de geheele Noord kust worden gevallen van malaria gemeld, o.a. bij Tjabang, Boengin bh' de monding van de Tjitaroem en in Noord Bantam. Het aantal dooden is beperkt. De dienst van da malariabestrijding verstrekt op uitgebreide schaal kinine en D.V.G. tabletten. Deze laaN ste bestaan uit een mengsel van kinine ea plasmogine. M

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7